10. hafta: Fenerbahçe-Galatasaray 4-1 (Lincoln)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Maç nasıl biter?

FB kazanır
11
20%
Berabere biter
14
25%
GS kazanır
30
55%

Total votes: 55

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cola Turka İdman Raporu: 7 Kasım 2008 Cuma

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Cevat Güler, Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 17.30’dan itibaren Jupp Derwall antrenman sahasında yapılan basına ve taraftara kapalı çalışma, ısınma egzersizleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde Benfica karşılaşmasında oynayan oyuncular yenilenme koşusu yaparken, karşılaşmada oynamayan ve az oynayan oyuncular koşunun ardından Cevat Güler yönetiminde, özel bir çalışma gerçekleştirdiler.

Mehmet Topal, Emre Güngör, Aydın Yılmaz ve Shabani Nonda koşunun ve özel çalışmanın tamamına takımla birlikte katıldılar.

Harry Kewell, tedavisinin ardından sahada takımdan ayrı özel bir çalışma yaptı.

İsveç’te yapılan kontroller sonunda Türkiye’de sağlık ekibimiz tarafından sürdürülen tedavi programına devam edilmesi konusunda fikir birliğine varılan ve İstanbul’a dönen Tobias Linderoth, antrenmana katılmadı. Oyuncunun tedavisi sağlık ekibi tarafından sürdürülüyor.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı yarın saat 18.00’de Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapacağı basına ve taraftara kapalı tek antrenmanla Fenerbahçe karşılaşması hazırlıklarını tamamlayarak kampa girecek.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Utanmasak tam kadro cikicaz sahaya...:D

Simdi eksikler, Ugur, hasan, serkan, Baris, linderoth kaldi. 4 du ciddi , ugurla baris kirik, Serkan la hasan ameliyat. Linderoht kemik odemi, en muammasi o. En onemli kayipta.

Baris ve hasan 2. ci yariya doner. Ugur ve serkan bilinmez. Linderoth ise azmin eseri olur donerse.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Linderoth gelirse kimi kesecek, nerede oynayacak. Hic varoldu mu?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fırtına öncesi sessizlik

ERHAN TELLİ

Benfica zaferi sonrası futbolcuları kutlamak için soyunma odasına inen yöneticiler kimsenin sevinmediğini görünce şaşırdılar. Bu manzaranın altında yatan nedenin kaptanlar Ümit Karan ve Ayhan'ın "Bu maçı unutun, Kadıköy'e motive olun" sözleri olduğu öğrenildi
Kaptan Ümit Karan, Benfica maçı sonrası oyuncuları motive eden bir konuşma yaptı.

Galatasaray'ın Benfica deplasmanında aldığı muhteşem galibiyet sonrasında soyunma odasına inen Futbol Şube Sorumluları; Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ gözlerine inanamadılar.
Doksan dakikayı bitiren son düdüğün ardından oyuncularını tebrik edebilmek için VIP tribününden sarı - kırmızılı takımın soyunma odasına gelen iki yönetici, içeriye girdiklerinde futbolcuların normal bir lig maçından çıkmışcasına sakin tavırlarını görünce, hem şaşırdılar, hem de sevindiler. Tüm takımı tebrik eden iki yönetici, gördükleri tabloyu ise, "Sevinmediler. Çünkü Benfica karşısında alınan bu sonuç, bizim için normal bir durum" şeklinde yorumladılar.

‘İşin ciddiyetini biliyorlar’

Yönetici Haldun Üstünel, takımın bu maça sevinmediğini ve sıradan bir galibiyet olarak reaksiyon gösterdiğini söyleyerek, "Futbolcularımızın bu tepkiyi vermeleri çok doğal. Onlar bu işin ciddiyetini iyi biliyorlar. Benfica maçı oynandı ve bitti. Soyunma odasına girdikleri anda da onlar için artık bu maç geride kaldı. Şimdi Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçına konsantre oluyorlar. İnanıyorum ki, o maçı da kazanıp öyle sevinecekler" dedi.

Skibbe teşekkür etti
Benfica maçında alınan galibiyetin ardından oluşan bu manzaranın altında yatan nedenin ise takım kaptanları Ümit Karan ve Ayhan Akman’ın arkadaşlarıyla yaptıkları konuşma olduğu öğrenildi. Maçtan sonra soyunma odasına girer girmez, "Bu maç bitti. Benfica’yı unutun ve Kadıköy’e hazırlanın" diyen ikilinin, herkesten derbi maçına motive olmalarını istedikleri belirtildi. Karşılaşma sonrası Teknik Direktör Skibbe’nin de futbolcularına teşekkür ettiği vurgulandı.
MİLLİYET
2-1 yenildiğimiz Brezilya maçında Hasan'ın gol attıktan sonraki yüz halini gören Bjk'lı bir arkadaş "Vay be Hasan'a bak sanki hergün böyle goller atıyoröuş gibi karizmatik bir hali var" dedi. "Hasan Brezilyaya gol attığına inanamıyor, onun şaşkınlığı içinde" demiştim bende :D

Burdan hareketle, bizimkilerde Benfica'yı eze eze yendiklerinin farkında değiller demeyeceğim elbette :D Ama haber doğruysa takdire şayan bir manzara olduğu kesin. Bu tabloda Hasan'a da çok ihtiyaç var. Geçen sene son 6 haftada takımı en çok motive edenlerden biri oydu muhtemelen. Bununla ilgili olarak hastanede pek ziyaretçisi olmadığını söylemişti Hıncal, inşallah doğru değildir. Hasan bundan fazlasını hakediyor!

Karan ve Ayhan'ı tebrik ederim. Takımı psikolojik anlamda sürüklemesi gerekenler onlar artık... 7 yıldır bu takımdalar. Hasan'dan sonra takımın en eskisi onlar.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Aleks buyuk bir ihtimalle oynamayacak.
Soyle olabilirler:

Volkan
Gokhan Lugano Edu Carlos
Deivid Selcuk Emre ugur
Semih
Guiza
Yedek:Maldonado, Josico, Vederson, burak, Deniz

Belki Emrenin yerinde Maldonado olur,
Deivid yedekte olur. FBnin oyun akisinda
degistirebilecek benchten gelen cok ciddi
adami yok. kazim cezali, Aleks ve Tumer sakat. Ayrica Aragoneste bu esneklik ve oyunsirainda radikal mudahale yok.
Bu ne demek ? Su demek oyunun hicbir aninda umitsizlige
dusmesin GS cunku Skibbe iyi oyuncu degisikligi yapiyor ve
elinde bayagi adam var.

Galatasaray o veya bu sebeple yenilebilir ama daha iyi oynayacagi kesin.

Beklenen Galatasaray:
Sanctis
Sabri Emre Servet Hakan Balta
Meira ayhan
Kewell Lincoln Arda
Umit Karan

Bana gore olmasi gereken.

Sanctis
Sabri emre G. Servet Hakan Balta
Mehmet Topal Ayhan
Aydin Lincoln Arda
Umit karan

Yedekler: Kewell, baros, Nonda, Emre A., Meira,
Volkan, Aykut

18 tane iyi oyuncu var. Her taktigi uygularsin. Bana kalirsa daha diri
ve mucadeleci takimla baslayip, karsilikli yorulmayi bekler,
ondan sonra ustalari oyuna sokar, maymuna ceviririm.
Yani esas takim baslayan degil, bitiren olmali.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ufuk Asicioglu

Post by Ufuk Asicioglu »

Galatasaray o veya bu sebeple yenilebilir ama daha iyi oynayacagi kesin.
Aman bu maça özel kötü oynayalım kazanalım artık.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

ALEX DE SOUZA, DERBİDE YOK!..

Fenerbahçe'de Galatasaray derbisine 1 gün kala Alex'ten gelen haber adeta şok etkisi yarattı.

Eskişehir maçında aldığı darbe sonrası Arsenal maçında oynamayan ve günlerdir yoğun bir tedavi uygulanan Brezilyalı futbolcunun oynama şansının her geçen dakika biraz daha azaldığı belirtildi.

Arka adalesinde zorlanmaya dayalı yoğun bir ödem tespit edilen ve yapılan tedavilerde kesin bir cevap alınamayan Alex'in, Galatasaray derbisinde oynamasının çok zor olduğu öğrenildi.

Günlerdir oynayıp oynamayacağı merak konusu olan ancak sabah saatlerinde derbide oynamayacağı kesinleşen Brezilyalı futbolcu Alex'ten gelen haber Teknik Direktör Aragones'in bütün planlarını da alt üst etti.

Galatasaray derbisi öncesi Alex'in oynama ihtimalinin olması nedeni ile bütün planlarını bu yönde yapan İspanyol hocanın her geçen dakika ibre aleyhine dönerken Aragones'in Alex'in yerine orta sahada bu görevi sakatlıktan yeni kurtulan Emre'ye vereceği öğrenildi.

Teknik Direktör Aragones’in, büyük derbi öncesi kafasındaki on biri şekillendirdiği ancak bunu futbolcuları ile paylaşmadığı belirtilirken defans ve orta sahada bir kaç futbolcusunun yerinde değişiklik yapmayı düşündüğü ifade edildi.

Aragones'in yardımcıları ile maç kasetlerini defalarca izledikleri Galatasaray'ın özellikle sağ kanattan yaptığı atakların çok tehlikeli olduğunu belirttikleri, bu nedenle sol kanatta Roberto Carlos - Vederson değişikliği yapılabileceği belirtildi.

İspanyol hocanın ayrıca orta sahada ise Maldonado'yu yedek kulübesine çekerek bu mevkide Josico'yu oynatabileceği ifade edilirken bu kararını maç saatinden önce yapılacak olan maç toplantısında vereceği öğrenildi.

Fenerbahçe'de Galatasaray maçı öncesi takımda bu gelişmeler olurken yönetimin ise derbi öncesi Samandıra tesislerine giderek oyuncular ve teknik heyetle moral yemeğinde bir araya geleceği belirtildi.

MARATON.COM.TR ÖZEL
HABER: YILMAZ DİRİM
Bazı Fenerliler, Arsenal maçında 1 puanı alınca Alex'siz daha sağlam bir takım olduklarını düşünmeye başladılar. Hatta o kadar abarttılar ki, "Alex oynarsa fark yeriz, oynamazsa fark atarız" bile denildiğini kendi kulaklarımla duydum.

Alex, oynasada oynamasada Fenerbahçe'nin maçın başlarında muazzam bir mücadele içine gireceğini, maçı baştan kopartmaya çalışacağını düşünüyorum.

Alex oynamazsa, maçın başında yapması muhtemel baskıyı atlattıktan sonra, sadece sol kanattan etkili olabileceğini düşünüyorum. Benfica maçı itibariyle de orası pek sağlam görünmedi.

Defansif anlamda akıllı oynayalım, iyi konsantre olalım maçı alır geliriz...
Ozgur A. Boztepe

Alpay Dedeoglu wrote:
Bana gore olmasi gereken.

Sanctis
Sabri emre G. Servet Hakan Balta
Mehmet Topal Ayhan
Aydin Lincoln Arda
Umit karan

Yedekler: Kewell, baros, Nonda, Emre A., Meira,
Volkan, Aykut

18 tane iyi oyuncu var. Her taktigi uygularsin. Bana kalirsa daha diri
ve mucadeleci takimla baslayip, karsilikli yorulmayi bekler,
ondan sonra ustalari oyuna sokar, maymuna ceviririm.
Yani esas takim baslayan degil, bitiren olmali.
Alpay abi, guzel kadro, ama Topal ile gungorun form durumunu bilmek lazim, kondusyonlari nasil? Taktik idmanda sudan cikmis balik gibi, yoksa rahatmi oynuyorlar?

Ben Umit yerine bu macta Baros oynamali diyorum. Umit daha formda ama, baros un suratine sistemin islemesi icin ihtiyacimiz var diye dusunuyorum.

------------------------------------------------------------------------------

Daha once dedigim gibi, o kadar duygulara kapiliyoruzki, cok mantiksizlasiyoruz. Alexsiz fenerbahcenin daha iyi olmasina inananlari akilla izah etmek mumkun degil. Oynadigindan beri takimin en onemli, degerli ve etkili oyuncusu olmadan takim nasil daha iyi oluyor. Sistem kotuyse, Alex yokken dogru sisteme geciyorlar diye alexsiz takimmi daha iyi.?Fener, Devied ve Ugur yerine Alexle oynasin, 10 kisi daha etkili olur.
Vefasizlik ancak boyle olur diyecegim, eger isin dinamigini bilmesem.

------------------------------------------------------------------------------

Hincal Uluc, Hasan Sas ameliyattan ciktiktan sonra yapilan 30 saniyelik roportajda narkozdan cikmis adama "bakin iste mutsuz, yaninda kimse yok" dedi.

Siz kendi hastaneye gittimi sandiniz? Arastirdimi gelen giden varmi diye sandiniz? Mehmet Topal neden oyuna girmiyor diye basbas bagiran adam son 4 macta icin, Hasan'in hangi hastanede oldugunu bile bilebilirmi. Takmayin kafaniza boyle seyleri. Eski baskan abilerimizden birini sirtinda tasiyip gecen fenerbahce macina getiren Adnan Polat, Hasan Sas'imi yanliz birakicak.

Hinca Uluc, bir deha ama profesyonel Muhalefet. Hepsi bu.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozgur Kardesim,
genelde ben Barosu Umit Karan'a tercih ederim, ama Umit Genclerbirliginden beri FB maclarinda cok hirsli ve etkili. O atmoserde etkilenmedigi gibi, rakibin sinirinide bozuyor. Birde tabii lugano gibi bir agresif oyuncuya karsi oynayacak adaminda biraz agresif olmasi lazim.

Emre Gungorun formu onemli ama fizigi sanki cabuk toparlanmaya musait gibi duruyor. Bir de tabii rating duskunu kamuoyu FB'yi yarista tutmak icin fbnin rakiplerine kolay kirmizi kart cikmasinin yolunu yapiyor. FBnin bu yil puan aldigi maclarin cogunda rakip eksik oynadi. Emre Asik kart gorebilir, meirayida savunmaci olarak begenmiyorum.

Bu arada o Dizzying intellect ne demek, bu aralar moda laflardan galiba. Bizim zamanimizda ''politically correct, E.Q.'' laflari pek modaydi.

Alexizde daha iyi olacagiz lafi icin Kerem Tezic agabeyine ''Beynin mercimeklesmesi'' teorisini sor, o aciklar.

:lol:
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Gayri ciddi ve samimi, sorumsuzca davranan bir yönetici:

http://www.sporx.com/futbol/superlig/132155/

FB buna misilleme birseyler söyleyecek ihtimalen...TR'de bazi seyler hic
degismeyecek.

Benim mac tahminim, FB ilk golu atarsa FB maci 5-2 alir...sonra
polyannacilar ile les kargalari burada kapisir durur.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ozgur A. Boztepe

Alpay Dedeoglu wrote:Ozgur Kardesim,
genelde ben Barosu Umit Karan'a tercih ederim, ama Umit Genclerbirliginden beri FB maclarinda cok hirsli ve etkili. O atmoserde etkilenmedigi gibi, rakibin sinirinide bozuyor. Birde tabii lugano gibi bir agresif oyuncuya karsi oynayacak adaminda biraz agresif olmasi lazim.

Emre Gungorun formu onemli ama fizigi sanki cabuk toparlanmaya musait gibi duruyor. Bir de tabii rating duskunu kamuoyu FB'yi yarista tutmak icin fbnin rakiplerine kolay kirmizi kart cikmasinin yolunu yapiyor. FBnin bu yil puan aldigi maclarin cogunda rakip eksik oynadi. Emre Asik kart gorebilir, meirayida savunmaci olarak begenmiyorum.

Bu arada o Dizzying intellect ne demek, bu aralar moda laflardan galiba. Bizim zamanimizda ''politically correct, E.Q.'' laflari pek modaydi.

Alexizde daha iyi olacagiz lafi icin Kerem Tezic agabeyine ''Beynin mercimeklesmesi'' teorisini sor, o aciklar.

:lol:
Dizzying intellenct, yazida "bas dondurucu, bayiltici zeka" diye cevirdim. Espiri ile karisik bir laf. Turkiyede olmadigim icin moda oldugunu bilmiyordum. Tv'den " Kapak, Rahat ol" gibi laflari biliyorum. Amerikada asiri dincilerin incil dagittigi gibi, Kendime misyon edinere Turkiyede Imla klavuzu ve Sozluk dagatmak istiyorum.:D

Benim baros tercihim sebebi sadece surati. Galatasaray'in barosu secme sebebi buydu. Maksat karsi takim defanasi ilere cikaramasin. Boyle Galatasaray'in orta sahasi pas yapabilisin. Tabii bana dersen " Golu atamadadiktan sonra neye yarar" ordada haklisin.

Hakemi bir yerden hatirliyorum, bir mac hasan sas avaz avaz bagarmisti ve onu atmisti sanirim. Emre asik cok yoruldu, ve becen o yuzden yerine biri oynamali. Emre G. en iyi terch, eger Topal oynamazsa. Topal oynarsa ben Meira yi geriye cekip paslarindan yararlanmaktan yanayim. Cunku Topal ortasahada olmasina ragmen, cabuklugu ile defansa bir dinamizim kazandiriyor, ve zaten meira ile devamli yer degistirerek oynuyorlar, birlikte oynadiklari zaman.

Aslinda Meira ve Emre G. iyi olabilirdi bu macta, eger bir zaman beraber oynasalardi. Emre G. ve Servet ise birbirine aliskin bir ikili. Ama unutulmamaliki Fenerbahce kontrada degil set oyununda etkili, bu yuzden meira - servet ise yariyabilir. MEiranin artisi cok iyi top kullaniyor, deplasmadan defansin ortasindan cikicak iyi toplar her zaman onemli.

"beyin mercimenlenmesi" ilginc bir degim. Kerem bey gecenlerde beni gulmektek olduruyordu, sormaya korkuyorum. "Obamanin anlina kurban kani" gibi birsey bulur, gulmekten komaya girerim. :D
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:Gayri ciddi ve samimi, sorumsuzca davranan bir yönetici:

http://www.sporx.com/futbol/superlig/132155/

FB buna misilleme birseyler söyleyecek ihtimalen...TR'de bazi seyler hic
degismeyecek.
Dediklerinde en ufak yanlis bir sey goremedim.

Ozan Ersoy
Derbent Cengizler

Post by Derbent Cengizler »

Benfica macinda oynanan 50-55 dakikalik guzel oyun Avrupa'da gelecek maclar icin umut vericiydi. Varsin Fener macini Gs kaybetsin o kadar da cok onemli degil. Tahminim Gs yine KIsIr futbol oynayip Fener'in 1 farkli yenecegidir. Her ne kadar Gs'in kadrosu,yedekleri ile beraber, Fb'ye oranla bariz ustun olsada aradaki puan farkini dahada actirtmazlar diye dusunuyorum. Bu yil UEFA'da en azindan bir yari final asil amac olmali Gs icin..
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Oyunun ilk 15 dakikasinda bir surpriz yasamazsak Kadikoy'den guzel bir skorla cok rahat cikacagimizi dusunuyorum. Takimin 90 dakika konsantrasyonunu kaybetmemesi gerek. Fazla da yorum yapilmiyor Fener maclarina. Ben Kewell ve Baros'tan surprizler bekliyorum. Arda da iyi gunude olursa zaten gor sen Edu'yla Lugano'yu -> kipkirmizi.
:)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Derbent Cengizler wrote:Benfica macinda oynanan 50-55 dakikalik guzel oyun Avrupa'da gelecek maclar icin umut vericiydi. Varsin Fener macini Gs kaybetsin o kadar da cok onemli degil. Tahminim Gs yine KIsIr futbol oynayip Fener'in 1 farkli yenecegidir. Her ne kadar Gs'in kadrosu,yedekleri ile beraber, Fb'ye oranla bariz ustun olsada aradaki puan farkini dahada actirtmazlar diye dusunuyorum. Bu yil UEFA'da en azindan bir yari final asil amac olmali Gs icin..
Yenersek, nasıl yendiğimizi kimse umursamaz sanırım. Ama yenilirsek Benfica maçındaki futbolun devamını görmek en azından içimizi rahatlatır. Gerçi o futbolu oynarsak yenilmemiz için ya çok şanssız olmamız yada Fenerin bizden daha iyi oynaması lazım ki bu gerçekten süpriz olur!
Post Reply