STSL 8.Hafta G.Birligi - Galatasaray 3-3 (Umut, Johan,Balta)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: STSL 8.Hafta G.Birligi - Galatasaray 3-2 (Umut, Johan)

Post by Hasan Tezcan »

Coklukta bokluk varmis arkadaslar, bu kadar transfer oyunda herseye yansimis, duran toplar, paslasma her sey bombok. Eskiden sakin sakin kullanir, pozisyona girerlerdi, simdi carcur edip duruyorlar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Re: STSL 8.Hafta G.Birligi - Galatasaray 3-3 (Umut, Johan,Ba

Post by Cengiz Akgun »

Balta seni seviyorum Hasan dedi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Balta'yi sevmeyenler ortada Cengiz abi, bugun dökuluyor ama. FT sag ve sol cikarsaydi olay olurdu ama yapamadi.

Duran toplari biraz daha akillica kullansalar birkac gol daha bulacaklar, ama Hamit kullandigi muddetce bu kadar. Cengiz abi ben Hamit hayrani oldum, bunu biliyormuydun :-)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Her gecen gun daha iyiye gidiyoruz, GS'i izlemeye devam edin...aslinda kötu oynamadilar :-D

FT mac sonrasi gol pozisyonu hesabina hic girmesin...uzun zamandir bu kadar daginik bir takim görmedim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cok kotu be. GB gagaladi yine. Kelaynak iyi oynadik rakibin gollerine gollerle cevap verdik filan der ve herkezi yine uyuz eder. Cluj onu bitirecek ama obur hafta.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bugunlerde eve cok gec geliyorum.Son 13 dakikasina yetisebildim o yuzden mac hakkinda yorum yapamam. Sadece ozetlere bugun internneten bakabildim. Canli yorum ile ozetleri izleyerek yorum bambaska seyler. Hele hele stadta iseniz 180 derece izliyorsunuz, top disi oyunlara da yorum getirebiliyorsunuz.

Defansta inanilmaz hatalar var. Eboue ilk golde calimi yemeden topu once taca sonra kornere atabilirdi.

Burak YILMAZ 'in golden sonraki pozisyonu ofsayt degil, yavas cekimde goruluyor ama hakemler bunu bir kere yasayabiliyor. Ne deseler kabul edicez mecburen. Ama Burak YILMAZ'in Trabzonda efsane ofsayt istatikleri var. Birisi bu adami egitmeli.

Melo ve Amrabat'in kirmizi kartlik hareketleri var. Amrabat'in kini canli izledim, rakibi Koca Yusuf gibi bogazindan tutup kundeledi , bana gore direk kirmizi kart.Iki pozisyonda sari kartla ucuz atlatildi bence.Amrabat'in hareketi ozetlerde gozukmuyor.

Umut BULUT'un golu hazirlanis itibari ile guzel, Umut firsatci bir oyuncu, her zaman Burak YILMAZ'a tercih edilmeli.Elmander'in golunde de Umut var.

Yedigimiz goller disinda da verdigimiz net pozisyonlar var. Ama akabinde yedigimiz beraberlik golunde 6 pasin icinde 3 GB li oyuncu var. Bizden sadece Semih bir mudahelede bulunmaya calisiyor.

Yedigimiz ucuncu gol biraz kotu sans olmus. Defanstan seken top kaleye giden sut olmus. Ha sekmeseydi de cikarmiydi bilemem.

Defans isini ogrenmemiz lazim. Back to basics diye bir sey var, askerde geri besleme deniyor. TD topu eline alacak tek tek tekrar gosterecek. 7 yas ilkokul 1 cocuguna anlatir gibi tek tek anlatacak.

Bu mac alinabilirdi. Ama 2 puan kaybedilmedi, bir puana sevinilmeli.
TRUST GALATASARAY
MGC
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Orta saha ve defans yerlerde sürünüyor.
Bireysel performanslar dibe vurmuş vaziyette... Formunu kaybedenler kervanına dün Eboue de katıldı.
Basında okuduğum kadarıyla, ligin başından beri bu kadar çok gol yememizi şöyle izah edenler var: Ujfalusi sakatlandı. Onun yokluğunda Semih'in hatalarını telafi edecek bir "ağabey" olmadığı için, hatalar pahalıya mâloluyor.
Bu görüşte haklılık payı olabilir.
Semih tek hamleli bir oyuncu. Ayağını uzatıyor, engellerse tamam, engelleyemezse geçmiş olsun... Rakibin arkasından yetişemiyor da. Çabuk düşünen veya teknik özellikleri olan bir adam da değil.
Bir başka konu... Melo'daki form düşüklüğü.
Melo geçenlerde açıklama yaptı: Sezon öncesi hazırlık kampına katılmadığım için fiziksel olarak eksiklik yaşıyorum. Ama eksiğimi gidermek için şimdi iki katı çalışıyorum...
Bu doğru olabilir ama bence onun form düşüklüğünde, yanındaki oyuncuların da payı büyük.
Bu sezon takıma katılan Amrabat ve Hamit rakibi karşılamada, takım defansına hiçbir katkı yapamıyor. Selçuk da formsuz. Emre zaten saha içinde kendini kaybettiriyor, oyunda ara ki bulasın. Bütün bunlr mutlaka Melo'nun performansını geriye götüren etkenler.

Takımdaki sorunlar büyük... Diğer takımların da perişan durumda olması, bizi lig yarışında ayakta tutuyor ama bu böyle gitmez.
AYRILMAZ İKİLİ
Post Reply