TFF Super Kupa:GS-BJK (0-1)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ben Galatasaray maclarina bakmiyorum. Simdi gördum dun Bursa ile mac varmis Cihan sagbek Ergun solbekmis. Ne kadar isabetli bir karar aldigimi dusunup kendimi tebrik ettim. Avrupa'nin en berbat liginde Cihan'i izleme tahammulu gösterenlere sapka cikartiyorum. Nedir bu iskence nasil zevk alirsiniz anlamak mumkun degil. Kisa hayatinizdan verdiginiz 90 anlamsiz dakika. Ne icin Cihan'i izlemek icin. Gerets'e bravo. Tekayutlar kadrosu cikartmis. Arda'yi Ferhat'i unutun. Cihan, Ergun varken ilk 11'e giremezler. Bu takim CL'de paspas olur. Dua edin Hasan Kabze'nin son dakika fuzesine yoksa o cok sevindiginiz anneler ligi sampiyonlugu da olmayacakti. Zaten klup yonetimi görmemisin oglu gibi 90 gun 90 gece kutlama yapmaktan kadroda degisiklige kafa yormadilar ve GS icin hersey olan CL icin en ufak planlari kafalarinda yokmus demekki. Bu yuzden her mac Cihan bayrak sopasi gibi en onde sahaya cikiyor. Seyredenlere bol sabir Turkcell kazmalar ligini. Gerets'in de GS'a birsey verecegine inanmiyorum.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Evren Marlali

Post by Evren Marlali »

DFH, Galatasaray`ın hazırlık maçlarını gösteriyor mu?
Herkes Kanadalı olabilir ama herkes MONTREALLI olamaz...
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Dün aksam hazirlik macinda takim iyi degildi. Yöneticiler eksikleri görüp anlamistir umarim.

Bursaspor daha fazla gol de atabilirdi, belki mac hafife alindi, fakat asil sebep calismayan defansif orta saha.

Sas, Sükür, Necati basta olmak üzere oyuncular cok cabuk tahrik oluyorlar. Takim psikologunun bu konu hakkinda mutlaka calismasi gerekiyor.

I. Güldüren in GALATARASAY a karsi oynadigi maclarin hepsinde böyle cirkef davranmasinin sebebi bir Galatasaray nefreti mi acaba ?
Bu kadar faul yapan bir sporcunun hic kart görmeden maci bitirmesi bir mucize. Bir pozisyon görülmez , iki posizyon görülmez, fakat 90 dk. boyunca yapilan bir sürü faul ve cirkeflik nasil görülmez, anlasilir gibi degil.
Özellikle Sabrinin bogazini sIktIgI pozisyon gibi durumlarda sonradan dahi ceza verildigini gördüm.

Sezon acilisina misafir oldugunuz 2.Ligten yeni yeni gelmis bir takimin bir hazirlik macinda bu kadar cirkef oynamasi bu yil ligin böyle oynanacagi gibi algilanabilir saniyorum, "fair play" falan beklemek yanlis olur.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Geçen yıl özellikle futbolculara mal edilen şampiyonluktan sonra Galatasaraylı futbolcuların bu havadan nasıl etkilenecekleri merak ediliyordu. Benim görüşüm rehavete girilebileceği riskinin var olduğu ve “görevimizi yaptık” duygusuyla bu sezonun düşüş yılı olabileceğiydi. Bursaspor maçını seyrederken bu endişelerim kaygıya dönüştü. Maç sırasında bazı futbolcuların vurdumduymaz tavırları ve özellikle Hasan Şaş’ın maçtan alınırken ve yedek kulübesine geldiğindeki davranışları psikolojik bir sıkıntının olduğunu gösterdi. Unutulmamalı ki geçen yılki şampiyonlukta futbolcular kadar Teknik Direktör Erik Gerets’in ve otoritesinin de payı büyüktür. Futbolcular haddinden fazla havaya girer bu otoriteyi sarsmaya başlarlarsa Galatasaray’a büyük zarar verirler. Mesleğini iyi yapan futbolcu hakkı olmayan yetkileri kendinde görürse takım rayından çıkar. Girilmesi muhtemel bunalım Galatasaray’a birkaç yıl kaybettirebilir. Beşiktaş 2003’ten beri kendine gelemiyor. Galatasaray’ın da aynı hatalara düşmemesi gerekir.
Doğan Sarıbeyoğlu
Akşam
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

28 Temmuzda hazırlık maçı! 30 Temmuzda BJK maçı! Çok sıkı hazırlanıyoruz çook!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

maci herhangi bir kanal veriyor mu?
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Show TV de yayinlanacagini söylemislerdi.
Macin baslama saati M'Gladbach sitesine göre almanya saati 20:00 (TSI 21:000)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Görkem KIRGIZ wrote:Kadro budanıyor!

Yeni sezon hazırlıklarını tam gaz sürdüren G.Saray’da, Teknik Direktör Erik Gerets, bugünlerde 33 olan kadroyu 25’e düşürmenin hesaplarını yapıyor. İki yabancı transferiyle 35’e çıkacak olan kadroyu 25’e indirecek olan Belçikalı çalıştırıcı, ilk makası PAF takımından gelen oyunculara vurmaya hazırlanıyor. Gerets’in, tecrübe kazanması için PAF’tan aldığı Uğur Erdoğan, Uğur Demirok, Erkan Ferin, Oğuz Şabankay, Mehmet Güven ve Fırat Kocaoğlu’nu geri göndermesi bekleniyor. Belçikalı hocanın ayrıca Heinz’ı takımdan göndereceği, Yalçın, Arda ve Özgürcan’ın da tecrübe kazanması için kiralanmasını isteyeceği öğrenildi.

Kaynak: Türkiye

Bana kalırsa Gerets'i de tecrübe kazanmak için bir yerlere göndermek gerekecek..
O zaman Ferhat, Aydin ve Ugur Ucar kaliyor geriye. Bu haberin dogru olmadigina inanmak istiyorum. En azindan Arda, Mehmet Guven de A takimda kalmali. Illa ki birileri gidecekse, ,mesela Volkan Arslan da tecrube kazanmasi icin bir yerlere kiralanabilir. Ergun Penbe Besiktas'li Tayfur tarzinda abi pozisyonuna getirilebilir.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:
Görkem KIRGIZ wrote:Kadro budanıyor!

Yeni sezon hazırlıklarını tam gaz sürdüren G.Saray’da, Teknik Direktör Erik Gerets, bugünlerde 33 olan kadroyu 25’e düşürmenin hesaplarını yapıyor. İki yabancı transferiyle 35’e çıkacak olan kadroyu 25’e indirecek olan Belçikalı çalıştırıcı, ilk makası PAF takımından gelen oyunculara vurmaya hazırlanıyor. Gerets’in, tecrübe kazanması için PAF’tan aldığı Uğur Erdoğan, Uğur Demirok, Erkan Ferin, Oğuz Şabankay, Mehmet Güven ve Fırat Kocaoğlu’nu geri göndermesi bekleniyor. Belçikalı hocanın ayrıca Heinz’ı takımdan göndereceği, Yalçın, Arda ve Özgürcan’ın da tecrübe kazanması için kiralanmasını isteyeceği öğrenildi.

Kaynak: Türkiye

Bana kalırsa Gerets'i de tecrübe kazanmak için bir yerlere göndermek gerekecek..
O zaman Ferhat, Aydin ve Ugur Ucar kaliyor geriye. Bu haberin dogru olmadigina inanmak istiyorum. En azindan Arda, Mehmet Guven de A takimda kalmali. Illa ki birileri gidecekse, ,mesela Volkan Arslan da tecrube kazanmasi icin bir yerlere kiralanabilir. Ergun Penbe Besiktas'li Tayfur tarzinda abi pozisyonuna getirilebilir.
Dogru degil. Yarin ve Besiktas karsilasmalarinda gorururuz kimin gidip kimin kalacagini. Arda'ya daha yeni Avrupa'dan bir takim teklif goturdu. Mehmet Guven, Arda, Ugur Ucar, Aydin ve Ferhat kalir. Ozgurcan surpriz olur.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

daha once de arda'nin kiralanmasi ile ilgili boyle bir haber cikmisti, gerets yalanlamisti diye hatirliyorum.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence Oguz da kalsin, en yeteneklisi o gibi geldi bana. Mehmet Guven de fena
degi...
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Isin ilginc yani, GS bugün yillardir pesinden kostugu ve bu sezon Gladbach'a transfer olan Insua'ya karsi oynayacak. Ya üzülecegiz ya da rahatlayip iyi ki gelmemis diyecegiz... 8)
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

VOLKAN VE CIHAN VE HATTA OKAN OYNUYORSA ARDA NIN DA KIRAYA VERILMEDEN OYNAMASI GEREKIR
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakan dün antremanda arka adelesinden sakatlanmış! Bugün oynamıyor! Ümit Karan yok, Hasan Kabze yok! Forvet bolluğu yaşanan günler mazide kalmaz inşallah!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tribünlerin yarıdan fazlası dolu.. Açılış karşılaşması..
Çok fazla sakatımız var! Bu adamlar iyileşse bile yaz kampını değerlendirememiş olacaklar! Oooof of!

Fevzi
Uğur Tomas Emre Ferhat
Arda Okan Ayhan Oğuz Aydın
Özgürcan
Post Reply