EURO 2008:ALMANYA-TÜRKİYE 3-2 (U. Boral, Semih)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Eray Tunç wrote:
Ismail Gezer wrote:Fatih Terim giderse yerine geçirebileceğimiz bir tane adam yok! Bir tane teknik direktör yok!

Yerli olmak zorunda mı? Bence evet! 4 yarıfinalist'in 3'ü yerli hocayla yönetiliyor. Dahası 8 çeyrek finalistin 6'sı yerli hocayla yönetiliyor. Hatta Scolari bile dil avantajından ötürü yerli sayılabilir..

Terim giderse belki Hiddink'i getirirler diye düşünmedim değil ama Barış Çakan'on söylediği Abromoviç destekli 5 milyoncuğu görünce bu düşünceye elveda dedim!

Yok maalesef adam yok! Korkarım kalacaz gene Mustafa Denizli'nin eline!
Tahminen Abdullah Avcı'yı getirir ve federasyon başkanıyla, başbakanıyla, teknik ekibiyle hep beraber "sinerji" oluşturmaya çalışırlar.
Gerçekten zor bir karar olacak.
Hakan Sukur'de yardimcisi olur mu olur... fena da olmaz hani...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hoca konusunda çok yaratıcı fikirler gelmeye başlamış..

Oğuz Çetin
Abdullah Avcı
Hakan Şükür

Next one?

Mümkünse 3 büyüklerde hocalık yapamayacak olanları eleyelim..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:Hoca konusunda çok yaratıcı fikirler gelmeye başlamış..

Oğuz Çetin
Abdullah Avcı
Hakan Şükür

Next one?

Cok istiyorsan sen ol Ismail - bana gore hava hos - cikardigin 11leri gordum bence FTninkilerden daha iyiydi.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Oğuz Çetin
Abdullah Avcı
Hakan Şükür

Next one?

Rotasyon sistemine göre sira Mustafa Denizli'de. Ondan sonra da Senol Günes :lol:

Sahi nerde bu Senol Günes? Hic sesi solugu cikmiyor.
Quo vadis, Galatasaray?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Baris Tokat wrote:

Oğuz Çetin
Abdullah Avcı
Hakan Şükür

Next one?

Rotasyon sistemine göre sira Mustafa Denizli'de. Ondan sonra da Senol Günes :lol:

Sahi nerde bu Senol Günes? Hic sesi solugu cikmiyor.
FC Seul'de yahu nasıl bilmezsiniz? Dünya çapında takımlar çalıştırıyor adam! Ceyhun'u da yanına aldı geçenlerde.

O kapıldı yani.. O yüzden kaldık Denizliye! Allah korusun diyorum diyorum tabi içimden, merak etmeyin...

Milli Takım'ın ilk resmi maçından sonra yapılacak eleştirileri bile tahmin etmek zor değil. Biricisi: "Takım iyi motive edilememiş!"

Avrupa dördüncülüğünün altında ezilmeyecek, mümkünse az-biraz birşeyler başarmış bir TD.. Düşünüyorum, ama bulamıyorum! Anlaşılan bir yabancı hoca lazım bize..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ridvan bu isi pekala yapar ama Dogan gibi sariklilar kumarbaz diye onu almazlar. Sergen'de yardimcisi olsun sabah oyuncu arayip ogleden sonra ata yarisina giderler. Aksam da kumar oynarlar.

Ridvan futbolu biliyor buna hic suphem yok. FB gibi yerde ezildi Anadoluda da yapamazdi yapamadi. Bugun oglan bas bas bagiriyordu Mehmet Topal'i yanlis yere koydu diye. Daha mac bile baslamamisti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ridvan'da ben liderlik ozellikleri goremedim bir turlu. Sadece bilgi yetmez onemli basarilar icin. Ozellikle imkanlarin kisitli ise. Liderlik yapabilmek - futbolcuyu bazi seylere inandirabilmek ve bunu yaparken de 'gercekci' gorunmek - bir TD'nin en onemli isi. Bu ozelligin en iyi yansimasi ise 'size hucum etmeyi degil, olmeyi emrediyorum' gibisinden emirler verebildikten sonra emri alan adamin 'hakkikaten hakli ya' diyebilmesi. Bunu dedirtebiliyorsan altindaki adama iste o zaman onemli basari gelir. Yoksa bir olur iki olur ucuncu de tokezlersin. Ridvan'da ben boyle bir ozellik goremedim.

FT icin her sey soylenebilir ama Almani, Turku, GS'lisi, FB'lisis butun futbolcular agiz birligi etmiscesine 'calistigim en iyi hoca' diyorlar adam icin. Belli ki futbolcusunun kanina girebiliyor FT. O zaman hat hut edince de sineye cekiyorlar seve seve. Bu 'hat hut' basarinin sebebi degil bence aksine FT'nin hos gorulen ve basariya pek katkisi olmayan bir huyu. Hamit'in soylesisinden futbolcularin bunu bilincli olarak sineye cektiklerini anladim ben.

Su anda Turkiye'de futbolculari motive edebilen yapida, futbol biligisi yeterli olan ve tecrube sahibi bir tek Senol Gunes var. FT kadar maceraci degil ama dikkatli ve sevilen bir hoca idi o da. Bir tek basin sevemedi adami, o da yok oldu gitti.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Korkarim bizim Safi Poz musteri kizistiriyor. Demeclerine baktim. Agzi yarim. Evet Napoli'den teklif vardir ama seninki maasi iki katina cikarirlirsa (hele simdi sarikli filan "Hocamizi asla gondermeyiz" gibi yalaklanmas bilre) ki bu olasi, kalir. Ne yapayim halkimi milletimi kiracak degilim filan ayaklarina yatmasi cok kolay. En azindan Napoli'nin teklifinin biraz ustune cikalmasini ister.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Dun CNN Turk dahil bircok kanalda Milli takim icin Ertugrul Saglam'in adi gecti, hatta Faik Gurses, BJK yonetimi uzerine duzeni yapar gibi sacma sapan laflar soyledi. Hakan Sukur bu durumda ideal yardimci hoca olabilir (bu benden).

Ben dun en cok Sergen'in yorumlarini sevdim, bu macin tadini cikartmak ve bu macş konusmak varken, mac bittikten 5 dakika sonra hoca konusmanin cirkin oldgununda bahsetti.

Bu turnuvanşn en sansasyonel ve renkli 2 takimindan biri olduk, emegi gecen herkese saygi duymak lazim. Avrup afutbolunda devlerin hegemonyasinin artik iyice azaldigi ve farklarin iyiyce daraldigi da tescilleniyor. Iste Ingiltere finallerde yok, biz Malta ile 2-2 kaldik, Almanya bize ve Hirvatlara ezildi vesaire.

Yine de bu turnuvanin en hayirli sonucu Yunanistan'i ve onun futbol anlayisini gommesi oldu. Sanirim bizim de katkilarimizla hucum agirlikli futbol dirilecektir.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Yine de bu turnuvanin en hayirli sonucu Yunanistan'i ve onun futbol anlayisini gommesi oldu. Sanirim bizim de katkilarimizla hucum agirlikli futbol dirilecektir.
Yunanistan defans agirlikli, renksiz ve negatif futboluyla sampiyonluk kazandi, biz yarifinalde kaldik. Bakalim boyle bir firsat elimize ne zaman gececek.

Sonucta Italya, Fransa, Ingiltere, Almanya, Hollanda, Ispanya, Brezilya, Arjantin gibi ulkeleri boyle turnuvalarda eleyebilmek icin daha cok firin ekmek yemek lazim.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Levent Guntay wrote: Sonucta Italya, Fransa, Ingiltere, Almanya, Hollanda, Ispanya, Brezilya, Arjantin gibi ulkeleri boyle turnuvalarda eleyebilmek icin daha cok firin ekmek yemek lazim.
Bu dogru ama makasin azaldigi da gercek. Fransa ve Arjantin'in son dunya kupasinda ilk turda elendi mesela, bizim oyuncularin turnuva ve ust duzey mac trafigi arttikca tabulari da yikiliyor.

Turk futbolunda fazladan bir menejer sorunu oldugu da bu turnuva sayesinde ortaya cikacak bence. Bizim oyuncular (Almanya'da yetisenler haric) genelde menejerler tarafindan Avrupa'nin B grubu takiminlarina kaktiriliyorlar. Bunda oyuncularin da kafalarinda kendi degerlerini tartamamalari ve pazarligi iyi yapamamalari var. Bulgaristan, Hirvatistan, Cerk Cumhuriyeti hatta Yunanistan bizden daha fazla Italya, Ingiltere ve Ispanya'daki ust grup takimlara oyuncu ihrac edebiliyor.

Yari finale kalan boyle bir renkli takimin oyunculari mutlaka pazarda dikkat cekecektir. Ama simdi acele etmemek ve bu isi Bayram Tutumlu gibi adamlara birakmamak lazim. Burada da kulup yoneticilerine ve futbolculara cok is dusecek.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ekol ülke olmak için de 10 fırın ekmek yememiz lazım. Bir tarz bir ekol geliştirmek...

Terim'in yerine Sağlam olabilir. Ama Sağlam, Terim gibi basına yeri gelip 32 dişini, yeri gelip de sıktığı yumruklarını gösterebilir mi? Dilmen de karakterinden yumuşaklığından kaybediyor bence. Daha önce de yazdım, Türk futbolcusunu disipline etmek için biraz eli maşalı, ağzı bozuk olmak gerekiyor.

Bu yüzden kulüp takımlarında yabancı, milli takımda Türk hoca görmek isterim. Ama gene belli sebeplerden yerli güvenilir hoca da çıkaramıyoruz. Uzun süre aynı takımı çalıştıran yerli hoca yok ligde! 7-8 hoca dönüp dolaşıp üst ligde takım çalıştırıyor. Bir yılda 3 ayrı takım çalıştıranlar gırla...

O zaman para sorunu da yokken federasyon Hiddink gibi farklımilli takımlarda başarılı olan bir hoca getirilebilir. Oğuz'un Almancası vardı galiba. Yardımcısı olsun...

Bir de gerektiğinde 3 büyüklerin hegamonyasından çıkılabilmesi ve hakkaniyetli kodaro oluşturulabilmesi için de yabancı Hocayı tercih ediyorum. Artık ligimizde 20 sene önce olduğu gibi her parlayan oyuncuyu büyükler transfer edemiyor. Ama hala 3B takımlarının milli oyuncu verme oranı çok yüksek!

Ufuk'un menajerlerin B takımına kaktırma fikrine katılmıyorum. Menajer aldığı komisyonuna bakar. B takımı fazla veriyorsa bilmem.

Bir de ekol takımların lobi faaliyetlerine değinmek lazım. Almanya hakemlerden yakınmayan tek takım! Başka turnuvada da Italya vs. Ama diğer ülkeler hep bir şeyden şikayet etmek durumunda kalıyor. Tabi bu ikisi bir de turnuva takımı, sağlamcı oynuyorlar. Almanya dün bizi bizim silahımızla avladı: Son dakika golü :twisted:

Bence Rusya Avrupa futboluna oligarklar aracılığı ile yaptığı katkıyla hızla üst kategoriye terfi edecek ya da ettirilecek. İki UEFA kupasından sonra Avrupa şampiyonluğunu da alabileceklerini düşünüyorum. Sonuçta ekol takımlar liglerinin güçlülüğü, ekonomileri, raitingleri ile bu payeyi alıyor. Türkiye anca Iskoçya ya da Portekiz olur diyebiliyorum... Zaten liglerimiz de onlarınkine benziyor. 2-3 takım bütün ligi domine ediyor...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Serif Halimler wrote:böyle iyi oynadigin maci kaybedersen hangi maci kazanacan.
Ben serefimizle falan kaybettik, daha iyi oynadik kaybettik diyemiyecegim. Keske daha kötü oynayip sadece 3 gol sansi bulup 3 gol atip kazansaydik. Sonucta kimse firtinadan bahsetmiyor, sadeceye gemisini limana ulastirandan bahsediyor. Biz gemimizi limana ulastiramadik malesef.
Kaybetmek, Almanlara karsi kaybetmek, bayagi koydu. Futbol sonuc oyunu, daha vasat oynayip finale cikmagi yeglerdim. Iyi bir heyecan firtinasi yasadik. Emegi gecen herkese tesekkurler, saygilar, sevgiler.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Osman Kiciman wrote:Ekol ülke olmak için de 10 fırın ekmek yememiz lazım. Bir tarz bir ekol geliştirmek...

O zaman para sorunu da yokken federasyon Hiddink gibi farklımilli takımlarda başarılı olan bir hoca getirilebilir. Oğuz'un Almancası vardı galiba. Yardımcısı olsun...

Ufuk'un menajerlerin B takımına kaktırma fikrine katılmıyorum. Menajer aldığı komisyonuna bakar. B takımı fazla veriyorsa bilmem...
Ben Umit DAVALA'yi cok iyi bir zamanlama ile Galatasaray'a getirdigimizi dusunuyorum.

Suat KAYA - Umit DAVALA -Abdullah AVCI 'dan bir tanesi yeni milli takim hocasinin yardimcisi olabilirdi.

Metin ve Oguz ortada kaldi yazik :)

FT bir seylere bagirirken Metin'in korku dolu gozlerini gormustum. :)

Milli takimin basina ZICO gelsin :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Önerebileceğin tek adam, Rıdvan mı Cengiz abi? Bu mu yani?

Senin o çok beğendiğin Rıdvan, bu turnuvada resmen iki yüzlülük etti!

Daha ilk maçta Arda'nın Mehmet Topal'ın Sabri'nin oynatılmaması gerektiğinide bas bas bağırdı adam! Sonra bu adamlar takıma girince hoca yanlışından döndü dedi, utanmadan! Bunu ilk defa söylemiyorum, Portekiz maçından önce bir gece yarısı NTV'de 45 dakika sırf bundan bahsettiğini yazdım ben!

Mehmet Topal yanlış yerde oynatılmış, yok ya? Çok alternatifin vardı da sanki.. Baltayı alışık olmadığı göbeğe çekeceksin, savunması sıfır Boral'ı sol beke çekeceksin! Bu mu doğrusu?

Rıdvan bu işi yapamaz! Adamın kariyeri ortada, sırf TV konuşmalarına bakarak hoca seçilecekse Türkiyede hoca çok! Yani geçiniz bir zahmet..

Ertuğrul Sağlam hiç olmaz! En azından şimdilik.. Kendini BJK'da ispat ederse, o zaman olur. Kaldıki 3 büyükler içinde hocalık yapması en zor yerde çalışıyor. Orda başarırsa Milli Takımda da başarırı, ama daha erken..

Bulup bulabileceğiniz bütün hoca adayları bunlar mı? :D

Sergen, hangi maçın keyfini çıkarmış ki bu naçtan sonra böyle laflar edebiliyor! Herkeste bir Hıncal özentisi var. Ne kadar sivri dilli olursam o kadar dikkat çekerim zihniyetiyle konuşuyorlar. Kaldıki maçtan önce söylediklerinin ne kadar yanlış olduğunu anlamak için Rıdvan'ın bugünki yazısını okumakta kafi! Geçen sene bile GS'ye gelse katkı sağlayacağına inanıyordum. Keşke gelseydi. Ama hocalık Sergeni aşar! Beceremez. Öncelikle karakteri müsait değil. Hagi ondan çok daha karakterli ve hırslı olmasına rağmen yapamadı. Sergenin teknik olarakda futbol görüşlerini hiç beğenmyorum. Bu hücum oyuncularında acayip bir korkaklık var. Şöyle savunma yapalım, böyle savunma yapalım, geride bekleyelim, haddimizi bilelim, ooof off! Dün gördük, kim haddini biliyordu!
Post Reply