2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: 2012-2013 TRANSFER CALISMALARI

Post by Selcuk Samli »

Futbol "geyigine" devam edeyim dedim.Bu endustriyel futboldan sitkim siyrildi diyordum ya, gecen gun bir haber okudum gozlerime inanamadim.Man U finansal olarak zor durumdaymis. Man U bile.Benim Man U ile uzaktan yakindan alakam yok ama bir Man U montum bir de t-shirt'um var.Hatira olsun diye almistim;kulubun pazarlama gucunu dusunun ben de bile urunleri var. Ve bu kulup finansal acidan zorlaniyor.

O yuzden kurekleri aheste cekmekte fayda var. Albert"3 milyon Euro alir yatarim"Riera ve Baros'la vedalasmak akillica olur.GS"da son 10 yilin en iyi transferleri Ribery ve Muslera'dir bence. Biri uctu gitti digeri hala sporcumuz. Ribery ve Muslera gibi oyunculari transfer edebilirsen ne ala.Kolay gelsin.
25-2025

nefvakfi.org
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Selcuk Samli wrote:SL'nde bir Turk takiminin basarili olmasi(yari final ya da final oynamasi)cok zor, bu GS icin de gecerli.
O yuzden TR'de sampiyon olabilecek,ve UEFA Kupasi'nda da iddiali olabilecek bir kadro kurmak lazim.
Cok ucup borca harca girmege de gerek yok bence. Telasa kapilip gereksiz transferler yapacaklar diye korkuyorum.Zamaninda cok yapildi.Bu arada taraftari da uyutmamak lazim,ayip oluyor biraz.
Dediklerine aynen katiliyorum, ama benim de korkum SL'de sifir veya 1 puan falan alinmasi ve Turkiye'de de buna paralel kotu gidis. SL'de yari final zaten hayal, ama bununla birlikte alinan her puan da bayagi bir para getiriyor, guruptan cikarsak tonla para daha ve 2 mac daha garanti. Yani telas etmesinler ama kaz gelecek yerden de tavuk esirgemesinler bence.

Zaten telas ettikleri falan yok hergun ayri bir bahane ile bizi uyutuyorlar. Basin bile artik yeni haber uretmekte zorlaniyor onlar da ayni haberin basligini 5 defa degistirip onumuze sunuyor. Bu is bence hali hazirda ayip olmanin otesine gecti.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Cengiz abi diger bir baslik altinda Egemen bonservissiz idi niye biz ilgilenmedik diye sormus.

Egemen aslinda bedava degildi. Adamin iceriden 1,5 M Euro gibi bir alacagi varmis. Birde cebinden 900.000 Euro gibi bir para vermis, yani iceriye olan alacagina saydirmis bonservisini. Bu parayi cebinden verdigini dusunmuyorum. FB vermistir. Sonra PR durumlari var tabi, BJK nin en iyi oyuncusunu bonservissiz aldik sohbeti yapiyorlar. Haa 2, 5 M Euro bonservis verilirmiydi evet bence O na verilirdi. Ama BJK den istesen 3-4 M Eurodan baslatirdi o zaman.

BJK li klubun icinde olan yasli bir tanidigim var. Bana soyledigi oyuncularin uzun zamandir paralarini alamadigi yonunde.

Sen hem para odemiyorsun sonra da feda diye bir zabazingo cikarip milletin alacagindan vazgecmesini istiyorsun. Portekizlilerin ki bunlar 4 tane idi sanirim, yillik aldiklari toplam ucretin 10 M Euro oldugunu duymustum. Paraya bak. Ustelik adamlarin vergisini de sen oduyorsun.

Egemen akilli davrandi, Bursaspor-Trabzonspor-BJK de hep ayni topu oynadi, bu yuzden aranan bir eleman..

Bizim durumlara gelince, BENDTNER isi midemi bozuyor. Elmander, Baros, Umut, Necati, Sercan 5 tane forvetin var. Gelecek adam bunlardan iyi degil ki ?

Su ana kadar takimdan ayrilan adamlar zaten ilk 11 oyunculari degil. Melo'yu kiralasinlar baska bir sey degismez..

Iyi adam alip CL de basari bekleyen forumdaslarim:

Yok oyle bir sey :D
Gecen sene 15 adam alindi, bu sene bir iki tane giden ve sakat olacaktir ama kalanlar ile devam edilmelidir. Bu sene transfer beklemeyelim derim ben.

FB adam aliyor diye bizde mi almaliyiz ? Onlar muritleri icin adam aliyor, murit demek para demek, Avrupa umurlarinda degil.. FB Avrupaya gitmeden daha fazla para kazaniyor. Adamin son numarasi 1.000.000 kongre muridi :D Herkesi klube uye yapacakmis, her birinden 100 TL alip kasaya bir cirpida 100 Milyon TL koyacakmis. Bundan sonra kongreleri bayag senlikli gececek bunlarin :D

Bu boktan ligde ya 1. ya 2. oluruz.
Hiiiic kasmaya gerek yok.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Bu arada eklemeyi unuttugum bir diger konuda bu naklen yayin mevzuu..

Bu sabah Hurriyette soyle bir haber cikmisti. DIGITURK e play off olmasin dedikce adamlar afedersiniz gotunden yeni bir kupa formati cikardilar, 8 takima bir kupa organize ediyorlar. Bunlarin akil sagligi yerinde degil. Dunyada ornegi olmayan bir play off geri zekaliligi cikartiktan sonra simdi de bu cikti basimiza. Kardesim mahkeme kararini verdi, artik ne olacaksa olacak. Olayin merkezindeki FB CL e katiliyor (simdilik bile olsa katiliyor mu katiliyor), eee o zaman kim zarar gordu bu isten ?

Olayin ilk zamanlarda savurduklari decoder satamayacagiz iptaller var aciklamasi balon oldu patladi, FB nin yaptigi bu transferlerden sonra hem kombine satislari patladi hem decoder satislari. Bizim kombineler 40.000 e dayanmis. BJK nin durumuna yol acan sike sorusturmasi degil Tupcunun yedigi haltlardir. Trabzon desen klupler birligi toplantisinda FB GS ve BJK den yana taraf olmus, eeee sorun nerede.

Niye boyle geri zekali bir kupa oynanacak. Digiturk bu paralari verecegini cok onceleri taahhut etmisti hersey yoluna girince ulan bizde uc bes kurus daha fazla kazanalim sohbeti yapmaya basladilar.

Anadolu klupleri ise sark kurnazi, baslarina abileri CAVCAV'i gizli patron olarak gecirmisler, adamin altina bez baglayacaklar yakinda , 2035 yilinda 100 yasina girecek :D

Ligden cekileceklermis, bir kizginlik aninda abi cosmus gurlemis. Haklilar valla, cekilsinler AMK :D
Verelim kendimizi plaj voleyboluna .Baksaniza M isaret yapip beni cagiriyorlar spora :lol:

http://www.flickr.com/photos/blam1944/98148317/

YEMISIM FUTBOLU YAZ GELDI

Lig ikiye bölündü

Tolga YENİGÜN7 Temmuz 2012

65 milyonluk pasta büyüklerle Anadolu takımlarını karşı karşıya getirdi.

1-İLHAN CAVCAV: Bu parayı bizimle paylaşmazsanız ligden çekiliriz!

2-4 büyükler: Planlarımızı ona göre yaptık, paylaşmayız.

3-LUTFİ Arıboğan’a TEPKİ: Düne kadar tarafsızdın ne çabuk kulüpçü oldun!

KULÜPLER Birliği’nin önceki günkü toplantısında Anadolu kulüpleriyle 4 Büyükler karşı karşıya geldi. Kavganın bedeli tam 65 milyon Lira’ydı. Anadolu kulüpleri, yayın gelirinden geçmiş şampiyonluklar için 4 büyüklere 65 milyon Lira aktarılmasına karşı çıktı. Ve bu paranın lig performansına göre dağıtılımasını istedi. Gelin bu kavgaya neden olan meblağları ve diyalogları sıralayalım...
18’er şampiyonluğu bulunan G.Saray ve F.Bahçe 20’şer, 13 şampiyonluğu bulunan Beşiktaş 14.5 ve 6 şampiyonluğu olan Trabzon 6.5 milyon Lira havuzdan garanti para alıyor. Beşinci şampiyon Bursa’nın aldığı para da 2 milyon Lira’ya yaklaşıyor. Anadolu kulüpleri yayın gelirinin yüzde 11’ini oluşturan bu rakamın büyüklere garanti olarak dağıtılmasına karşı çıktı.

Kayseri ve Bursa’dan ilginç tavır

İŞİN ilginç yanlarından biri Kayserispor’un bu tartışmada, Anadolu kulüplerinden değil, 4 Büyükler’den yana tavır takınması, beşinci şampiyon olarak garanti para alan Bursaspor’un ise Anadolu kulüpleri ile birlikte hareket etmesiydi.

Tartışmada büyük kulüpler, “Biz bütün planlarımızı buna göre yaptık. Bu payımızın performansa göre dağıtılmasına karşı çıkıyoruz” dediler. Bunun üzerine Anadolu kulüpleri ikinci bir teklif getirdi: “O zaman kademeli geçiş sağlayalım, Bu yıl, 65 milyonun yarısını yine siz alın, yarısını eşit dağıtalım. Önümüzdeki yıldan itibaren ise bu rakamın tamamı tüm takımlar arasında paylaşılsın.”

‘Ne yapıyorsun İlhan Abi?’

ANCAK büyük kulüp temsilcileri bu öneriyi de kabul etmeyince Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav sert tepki gösterdi ve “O zaman biz de ligden çekiliriz” tehditini savurdu. Cavcav’ın tepkisini yumuşatmak üzere hemen Kulüpler Birliği Başkanvekili ve Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu devreye girdi. Akıncıoğlu, “Dur İlhan Abi, ne yapıyorsun? Hemen çekilelim olur mu. Bir yol bulacağız” sözleriyle ortamı yumuşatmaya çalıştı.

Trabzon, Fener’i savundu!

Toplantıda bir başka tartışma da, Trabzonspor’un Fenerbahçe ve Galatasaray’ı savunur tarzda konuşması nedeniyle çıktı. Trabzonspor temsilcisi Nevzat Aydın, Fenerbahçe ile Galatasaray’ın pastadan fazla pay almasının normal olduğunu söyleyerek. “Onların reytingleri ve seyircileri fazla. Paralarını nasıl kesersiniz” dedi. Elbette amacı daha çok şampiyonluk parası alan kendi kulübünü de korumaktı.

Ancak bu çıkışına tepki gecikmedi. Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, “Sen Trabzonspor olarak şimdi Fenerbahçe ile Galatasaray’ı mı koruyorsun” diye çıkıştı.

Galatasaray’ı temsil eden Lutfi Arıboğan da tepki gören bir başka isimdi. Arıboğan’ın 4 büyüklerin fazla para almasını savunan sözlerine, diğer kulüp temsilcileri “Sen düne kadar federasyonu ve eşitliği savunuyordun. Şimdi ne çabuk kulüpleri savunmaya başladın” diye çıkıştılar.

65 milyon liralık gelirin paylaşımı konusunda bir anlaşmaya varılamayan tartışmanın ardından Digitürk’ün önerisine geçildi.

Dopinge geçit yok

Futbol Federasyonu, önümüzdeki sezon doping olaylarına rastlanılmaması için sıkı bir eğitim programı uyguluyor. TFF Dopingle Mücadele Kurulu tarafından düzenlenen doping kontrol görevlileri eğitim toplantısı İstanbul’da yapıldı. Prof. Dr. Ömer Taşer’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Sağlık Onur Kurulu Üyesi Prof. Dr. Turgay Atasü Dopingle Mücadele Kurulu üyeleri ve 30’a yakın doping kontrol görevlisi katıldı.

DigiTürk yeni kupada ısrarlı

30 MİLYON LİRA’LIK GELİR BEKLİYOR

KULÜpler Birliği toplantısında Digiturk, 30 milyon Lira’lık ek gelir talebinde bulundu. Bunu gerçekleştirebilmek için de, 8 takımlı lig kupası önerisini masaya koydu. Buna göre, ligin ilk yarısını ilk 8 sırada bitiren takımlar, 2. yarıda kupa maçı yapacak ve böylece Digitürk’e kaynak sağlanacak.

Yine sıcak bakmadılar

Ancak kulüpler play-off gibi bu uygulamaya da sıcak yaklaşmadı. Bu konuda henüz bir karar alınamazken Digiturk yetkililerinin önerilerinde ısrar edecekleri öğrenildi.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Sabri'nin gidecegi kliup belli olmus :D

http://www.marca.com/2012/07/06/en/foot ... 01293.html

Bak sag bek yok diye zirliyorduk, adamlar alt yapidan yillarca bulamamis :D

http://www.marca.com/2012/07/06/en/foot ... 89450.html
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bizimkiler Amarabatla ugrasirken FB akli vermis iste Egemen'e ve 900 bin avroya kapatmislar. Bizim okuzleri dereye indirip susuz getirtirler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Egemen'i alsinlar hayrini görsunler. FB kendilerine göre strategik transfer yapa dursun :-) Turk takimlari göbekte 2 yerli oyuncuyu kaldirmaz :-)

Egemen'i o kadar iyi bulmuyorum, adamlar futbolculugundan daha cok karakterini tartisiyor.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Egemen son GS macinda gayet iyi idi. Ben bizim Ufleyiciden daha iyi oldugunu rahatlikla soyleyebilirim. Karakter konusunda ise. Transfer olayinda kim fazla. Verirse orayi secmek zayiflik degil kendine olan sayginin gostergesidir. FB. Iyi bir transfer yapmis ve bizim kargalar da agizlarini havaya acmislar Amarabat diyerek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Keske alsalar ne iyi olacak. Maliyeti hakkinda yazilanlar beni bu transferden soguttu zaten. "Imaj hakkinin" hayrini görsun...dengeler böylelikle bozulmamis oluyormus :D Araya girip isi kizistiriyorlar ya mest oluyorum, sonra baskasi ayni seyi yaptiginda tuhaf oluyorlar. Ebedi dostlugun icine ediyorlar, ama bu dostluktan eser kalmadigi icin herkes kendi isine kardesim :D

Not: Alinan 30 milyona bir aciklik getirecekler mi acaba, yoksa "ulkenin yararina" alindi/davadan cekildiler diye mi ustune gidilmiyor. Engin Verel'e inanmiyorum ama dementi bekliyorum acikcasi ;)

http://live.sporx.com/futbol/superlig/f ... Q286742SXQ

Mehmet Gurdal Cetin

FB Dia'yi 4 M Euroya Katar'a satmis. Demekki Hamit isi bitti
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

NANA yapmayin NENE verelim demisler, bir de basinda FRED sesleri var. Tek bildigim Fred , FRED FLINTSONE dur boyle biline...

Ayrica 35 macta 21 gol atip 18 assist yapan adami sana 3 Milyon Euroya verirler mi? O da ayri bir bagirsak enfeksiyonu sonucu cikan haber gibi geliyor. :D

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/20949784.asp

Burak Yılmaz’ı elinden kaçıran Galatasaray, Paris Saint Germain’in Brezilyalı yıldızını transfer ediyor.

GALATASARAY ve Fatih Terim, Nene’yi istiyor... Sarı kırmızılı kulüp Paris Saint Germain’in Brezilyalı 10 numarasına kanca attı.

Her iki kanatta ve hücumda görev alabilen, aynı zamanda golcü kimliği bulunan Nene için Cimbom taarruza geçti. Fransa Ligi’nde 35 maçta 21 gol ve 18 asiste imza atan Nene için Galatasaray, PSG’nin kapısını çaldı. Fransız kulübü ile önümüzdeki yıl sözleşmesi sona erecek olan Brezilyalı yıldız için sarı kırmızılılar, 5 milyon Euro’luk bonservis bedelini gözden çıkardı.

PSG’nin Lavezzi’yi transfer etmesinin ardından Brezilyalı oyuncu ile görüşen Galatasaray Nene’ye 3 milyon Euro garanti para teklif etti.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Agzimi bozacagim simdi, beceriksiz herifler...sezon ortasinda ne is yaparlar bilmiyorum...gene son haftaya yetirtirecekler. FT kaset izliyormus :D Gercek Flintstone hikayesi du iste...

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Yönetim, transfer konusunda büyük bir atalet içinde.
Daha 10 Mayıs'ta Ünal Aysal açıklama yapmıştı, "FB maçından sonra pazartesi gününden itibaren transferlerimizi üçer beşer açıklayacağız" diye.
Olmadı.
Daha sonra, "Mayıs sonu - Haziran başı gibi transferlerimizi duyuracağız" dediler.
Olmadı.
Bu kez "Haziran sonuna kadar yeni transferleri takıma kazandıracağız" dediler.
Gene olmadı.
Ortada Dany ve Umut Bulut'tan başka "transfer" yok.
Peki bizim kadronun transfere hiç mi ihtiyacı yok da aheste davranıyor yönetim? Hayır, aksine 3-4 kaliteli ve direkt ilk 11'de oynayacak oyuncuya ihtiyacımız var.
Sol bekte, orta saha kanatlarda, Melo'nun bırakacağı boşluğu doldurmak için ön liberoda, santrforda...
Ayrıca oyun zekası düşük, sahada kafası kesik tavuk gibi bilinçsizce koşuşturmaktan başka birşey yapmayan oyuncuların kadrodan derhal tasfiye edilmesi gerekiyor. Servet bunlardan biriydi, gitti. Sabri, G.Zan, H.Balta, Sercan, hatta bana göre Engin... Ama bu isimler eleneceği yerde bunlara bir de Umut'u eklediler, üstelik Necati denen overrated oyuncuyu kadroda tuttular.
Galiba Terim kendisini İmparator sendromuna kaptırdı. Aslında o sendromdan hiç sıyrılmamıştı... "Takımı yoktan var ettim, şampiyon yaptım. Bu sene de şampiyon kadroyu koruyarak yine harikalar yaratırım" diyor.
Papaz her zaman pilav yer mi?
Fener transfer üstüne transfer yapıyor... Bizim el atıp da bitiremediğimiz Hamit'e imzayı attırmak üzereler.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gurdal Cetin

Hep ayni seyi yaziyorum.

Bu takima daha dogrusu bu lige bu kadar transfer yaziktir.

Sabri Sarioglu
Alberto Riera
Yigit Gokoglan
Caglar Birinci
Serkan Kurtulus
Gokhan Zan
Ceyhun Gulselam
Mehmet Batdal
Yekta Kurtulus
Sercan Yildirim
Aydin Yilmaz

ile hemen yollar ayrilmalidir. (Nasil olacaksa) :D

Fernando Muslera
Ufuk Ceylan
Eray Iscan
Emmanuel Eboue
Tomas Ujfalusi
Semih Kaya
Dany Nounkeu
Hakan Balta (yerine adam alamadikca kalmali)
Felipe Melo
Selcuk Inan
Engin Baytar
Emmanuel Culio
Emre Colak
Necati Ates ( 2-3 macta gol atar katkisi olur, kucuk maclari kurtarir)
Umut Bulut
Milan Baros ( Satilabiliyorsa satilmali artik adamda heyecan kalmadi)
Johann Elmander

Kadrosu bu lig icin YETERLIDIR.

Hakan Balta
Emmanuel Eboue
Engin Baytar
Milan Baros

sakatlanirsa, milli maclara giderse yada sakatlanirsa yerlerine adam lazimdir.

FT bu sene BERKIN'i yada baska bir genci sahaya monte edecek.

Samimi soyluyorum transfer istemiyorum, gitmesi gerekenler gitsin yeter..
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Hakan Balta
Emmanuel Eboue
Engin Baytar
Milan Baros

sakatlanirsa, milli maclara giderse yada sakatlanirsa yerlerine adam lazimdir.

FT bu sene BERKIN'i yada baska bir genci sahaya monte edecek.

Samimi soyluyorum transfer istemiyorum, gitmesi gerekenler gitsin yeter..
Dogru diyorsun Mehmet'cim de benim de esas dedigim senin bu son yazdigin durum, hatta sakatlanirsayi iki defa yazmissin yani olma olasiligi yuksek :)

Istedigim transferler de bu senin belirttigin adamlarin yerine, yuksek duzey mac kaldirabilecek bir sol bek (Balta'nin Avrupa fiyaskolarini unutmadik), ust duzey bir golcu, orta sahanin herhangibir yerine yaratici bir oyuncu (yani Engin'in disiplinli ve istikrarli hali), sag beke yedek mecburen Sabri'ye kaldik gibime geliyor onun icin oraya transfer olmasa da olur. Yoksa biz de gidip sirf taraftar memnun olsun diye para harcasinlar demiyoruz.
Post Reply