Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eray Tunç

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Eray Tunç »

Julio Cesar Fenerin canini fena yakmis, bizim macta da cok guzel bir gol atmisti. Bence BJK'nin tam aradigi oyuncu, en az 8 milyon eder :)

Daum'un B plani tutmamis mi?
"Rekorbahce", "Dahi Daum" birer balon muymus?
"N'oolmis, renkleri mi solmis?"
Nerede Koch'un verdigi kondisyon? ("Nerede Neeskens'in defteri" lafina isnaden)
Daum'a Almanya'dan teklif varmis, sozlesme 1+1 yillikmis, A. Yildirim, Aykut'a "Hazir ol" demis. Santos mutsuzmus. Kazan kaynamaya baslamis, bir yonetici "Ozer'i 90'da aldi, Bekir'i sag bek oynatti, bu ne bicim hoca?, burasi Almanya'ya benzemez" demis. Bir diger yonetici ise " Zaten BJK ve bizim takim bu adami bosuna kovmamisti, hala 1 gol atip ustune yatmaya calisiyor" demis. Bazi futbol yazarlari "Daum Raus!" diye yorumda bulunmuslar.
Last edited by Eray Tunç on Sun Oct 18, 2009 7:31 pm, edited 2 times in total.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Son dakkikalarda pes etmistim, "bu balla basa cikilmaz" diye. Her halükarda Antep'in puan kaybi büyük adaletsizlik olurdu.
Antep'in Brezilyalisi topa vurdugunda kronometre 93:58'i gösteriyordu. Öyle bir dakikada attilar ki Fener'e telafi sansi tanimadilar :)
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Insallah oyuncularimiz Fener deplasmanini sizler gibi dusunmuyorlardir.

Adamlar Galatasaray endeksli bunu hepimiz biliyoruz. Kendileri sahalarinda bize karsi herseylerini dokecek, hakemlerde mutlaka o atmosferden etkilenecekler. O belli...

Ben bu Fenerbahceye karsi eger konsantremizi ve oyun disiplinini yitirmessek puan alabilecegimizi dusunuyorum. Yeterki kendi kendimizin dusmani olmayalim.

Bu arada ben bugun Cesar'i cok ama cok begendim. Adamin nefis bir sol ayagi var. Teknik, sert ve sahada kaleyi her acidan goren sutlari olan bir oyuncu.

Gelecek sezon mutlaka Fener onu transfer etmeye calisir. Piyasaya girip, fiatini son ana yukseltip sonra cekilmek lazim.

Antep biraz daha para kazansin :wink:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bakiyorum el seyi ile keyifler artmis. Insallah TS su koyuvermez birazdan. Adamlar Alex'I bize saklayacaklardi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FB iyi bir takim, mucadeleci. "Yumusak" GS'a karsi nasil bir mac olur hepberaber görecegiz. Bu haliyle FB daha agir basiyor bana sorarsaniz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Gaziantep - FB macini seyrettim . FB'nin o takimi yenmesi asil surpriz olurdu. 74. dakikadan sonra beraberlilk golu ha geldi ha gelecek derken 84'te attilar.

FB'de Colin Kazim oldugu surece ve TD leri bu adami oynattigi surece korkmuyorum. Hem FB formasina hem Turk Milli Takim formasina yakismayan bir oyuncu musveddesi bu herif.

Dusmanimdir sevmem ama FB'nin bu adamdan kurtulmasini isterim.

Antepli iki gol atan eleman ikinci el Alex gibi ama super bir oyun zekasi ve teknigi var. Bu takimda ya kaptan olur kalir yada BJK-FB ikilisinden birine gider.

G.Antep macin basindan sonuna kadar cok iyi mucadele etti. Tebrik etmek lazim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Haftasonu Bursa-IBB macini donem donem kanala bakarak seyrettim. Mac 6-0 bitti. Uc kirmizi kart var. Ikisi saha icinde digeri koltuk deynegi ile klubede oturan Okan BURUK'a. TD yardimcisi Arif ERDEM'de tribune gonderildi. Yorum yapmayacagim.

Ancak CL pozisyonuna nurtopu gibi bir rakip kazandik. Bursaspor arka arkaya uc mac alsin iyice havaya girecek. Ilk yari cok iyi top oynadilar.Gizli ve derinden gelerek zirve yarisina ortak oldular. FB 'ye aptalca yenilmeseler su an liderdiler.

Sivas gibi olacaklarina inanmiyorum.

Gaziantepspor gecen hafta FB'yi yendi bu hafta cok kotu bir sekilde yenildi. Selcuk Yula'yi FBTV de gordum gunduz vakti. Adam "FB'yi yenermisin Ohh olsun "gibi bir sey soyledi :D
"FB'yi yenmisler ellerine ne gecmis" valla duydum cok uzun sure guldum sonra Selcuk YULA'nin anasina kufrettim. :lol:

Diyarbakirspor -Genclerbirligi macininda genis bir ozetini seyrettim. Genclerbirligi super top oynuyor siz bakmayin yenildiklerine kacirdiklari net 5-6 pozisyon var. Diyarbakir bir gol atti ve is bitti. Baslarindaki Alman hoca Gencler'e super top oynatiyor. Resmen tas gibi takim olmuslar.
TRUST GALATASARAY
MGC
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Diyarbakirspor Baskani bugun oynanan Gaziantepspor macindan sonra yaptigi aciklamada haftaya Galatasaray macina kesinlikle cikmayacaklarini soylemis.

Kaynak : Diyarbakirspor Resmi Sitesi

http://www.diyarbakirspor.org.tr/tr/hab ... cagiz.html

Turkcell Süper Lig'in 11. haftasında oynanan Gaziantepspor Diyarbakırspor maçı sonrası, maçın hakemine tepki gösteren Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer, haftaya oynayacakları Galatasaray maçına çıkmayacaklarını söyledi.

Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer, maçın ardından yaptığı açıklamada hakeme isyan etti. Sümer, "Söylenecek hiç bir şey yok. Galatasaray maçında sahaya çıkartılacak takım yok. Bizler bu takımı sıfırdan oluşturduk. Buradan deklare ediyorum. Diyarbakırspor kesinlikle ve kesinlikle Galatasaray maçına çıkmayacak. 3-0 hükmen mağlup olacaktır. Bu hatalar düzelmediği sürece benim burada taraftarıma bir zarar geldiyse bu sorumluğu kulüp başkanı olarak ben ve arkadaşlarım çeker.

Galatasaray maçına kesinlikle ve kesinlikle hiç bir futbolcumuzu çıkarmayacağız. Yedi tane sarı kartla bu takımı katlettiler. Yazık bu takıma. Yani hakemlerin kendilerine saygıları yoksa bu takımın taraftarlarına ve bu takımın yöneticilerine saygıları olsun. Biz bunları haketmiyoruz. İlk günler birlik ve beraberlik mesajları içerisinde Türkiye'nin bir mozaiği olduğumuzu sürekli söyledik. Ama ne yazık ki görünen o ki değerli federasyon temsilcileri, gözlemcileri ve hakemleri bize haksızlık ediyorlar, yapılanlar orta üzgünüz"dedi.

Daha önce Bursaspor maçına çıkmayacaklarını söylediğini hatırlatan Sümer "Herkes blöf yaptığımı zannetti. Bütün Türkiye kamuoyunun önünde söylüyorum Diyarbakırspor takımı, önümüzdeki hafta kendi evimizde oynayacağımız Galatasaray maçına hiçbir şekilde çıkmayacaktır. Ya bunlar kendilerini düzeltecek ya da bu takımı ligden çekeceğiz, bu kadar net söylüyorum" şeklinde konuştu.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerin maçını izledim. Herifler bugün çok şanslıydı. Hiç pozisyona giremeden 1 puan aldılar.
Maç 1-1 olduktan sonra Kayserinin çok net 4-5 pozisyonu vardı. Volkan kurtardı feneri...
Hakan Can

Post by Hakan Can »

O saçma sapan herifin, saçma sapan golünden sonra kapattım kanalı ve 71. dakika da açtım.
Akabinde penaltı oldu.
Sonrasında herhalde maç 5-1 falan biterdi.
Volkan bu sene çok formda.

Diyarbakır başkanı ligden çekildiklerini açıkladı.

Bir değişiklik olmazsa haftaya 3-0 galibiz ve 3 puan cepte !

Fenerbahçe'de Ankaraspor ile oynuyor yani oynamıyor ve o da 3-0 galip ve 3 puanı cepte !

Futbol federasyonunu alkışlamak geldi içimden.

Büyük ihtimalle önümüzde ki hafta bu ülkenin en büyük 2 takımı maç yapamayacak...

Federasyon acil istifa etmeli...

Bu sene ki ligden sonra bu ülkeye Rijkaard, Elano, Keita gibi isimleri getirmek herhalde 2-3 kat daha zor olacaktır...

Image
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Fener berbat oynadi. Tarihi bir fark yiyebilirdi bugun ikinci yaridaki performansiyla. Kayseri cok kosan saglam bir takim, fakat beceriksizlik hat safhada. Bazi pozisyonlari Volkan kurtardi, bazilarinda ise kale onunde eveleyip gevelemekten bir sut bile cikaramadan pozisyonu kaybettiler.

Fener'i ise ne zamandir Emre - Alex ikilisi ve saglam defansi tasiyor. Emre yine fena degildi. Eskisi gibi cok fazla mucadele edip, dolu top kapip, maci da neredeyse tek pas hatasi yapmadan tamamliyor. Fener icin tam bonus oldu bu, 5-6 yildir futbolu yerlerde surunuyordu. Gecen sene ikinci yaridan itibaren buyuk cikisi var. Karakter hala yerlerde o ayri. Bilica denen insan azmaninin yoklugundan midir, Fener defansi dokuldu bugun.

Macin kotusu ise bana gore Guiza. Bu kadar formsuzken Semih'i kesmesi cok enteresan. Bir diger bomba da Dos Santos. Bu adamda bir numara goremedim ne zamandir. Tamam teknik falan filan da, fazla yumusak, yarim saatlik oyuncu gibi sanki (bugun onu da beceremedi). Brezilya milli takimi mensei cogu insani aldatiyor. Milli takimda cok daha konsantre ve mucadeleci oynuyorlar ve hepsi cok teknik oldugu icin topu cok kolay dolastiriyorlar. Burada ise ekmegi tastan cikarmak gerekiyor biraz. Ornegin futbolculuk anlaminda Elano'yla bu adami toplasan, bizim karakter abidesi Lincoln etmez bence. Brezilya'li hucum oyuncularina bir daha para kaptirmayalim derim. Baros ve Kewell'in maliyetlerinin cok daha dusuk olmasina ragmen verdikleri katki ortada.

Sozun ozu, Fener'in bayram bir hafta surdu sert dustuler bu hafta. GS'yle aradaki puan farki 3'e dustu ki daha Besiktas, Trabzon maclari var.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bence bu diyarbakırspor olayı bizim için iyi olmayacak. Başkanları çıkmayacaz diyor ama bence bu durum haftaiçi değişir. Toplanırlar, yola devam kararı alırlar, sonrada bize patlarlar :D
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

''Irkcı tezahurat '' lafi kadar saptirma birsey yok.
Cok yanlıs , ucu acik ve tehlikeli bir soylem.
Zararli cikarlar.
Bir kere irkci degil, siyasi slogan. ''PKK disari''.
Son 10 senedir her deplasmanda Diyarbakira soylenir. Kayirmayla, iltimasla,
1.lige cikartildiklarinda da gittikleri her deplasmanda
soyleniyordu. O zaman niye tepki gostermediler?
Sonra ''Diyarbakir kürt milletinin takimidir'' diyeceksin,
PKKnin siyasi kolu DTP'yi sehir olarak ezici cogunlukla basa
getireceksin, o Belediye Baskani her PKKlinin cenazesine gidip
belediye araclarini hizmete verecek ...vs. Sonrada PKK disari deyince
''Irkci tezahürat''. Istemiyorsan bunu, cikarsin bir Pankartla maca '' PKKyi lanetliyoruz,
bizi bunlarla bir tutmayin'' diye, bunuda resmi sitenden yayinlarsin o zaman anlariz.

Kaldiki bu her bir halta ''Irkcilik'' deme son moda dis menseli ,
DTP propagandasi. Metroda sahit oldugum bir olayi anlatayim.
2 tane kürt genc cikarken , bir kadina carpip gectiler. Kadinda
''Dagdan mi indiniz?'' deyince, bunlar bir basladilar feryat figan kadinin ustune yurumeye
basladilar ,''irkcilik yapma'' diye bas bas bagiriyorlar. ''Devlet bizi eziyor''
klisesinin yanina bu yeni ezberlenmis
replik geldi, alakali alakasiz bunu heryerde soyluyorlar.

Devletin para akitmasina ragmen o kadar borca girip lige 10 gün kala takim kuracaksin,
mali krizde oldugun zamanda bundan kurtulmak icin
irkci tezahurat deyip hir cikaracaksin. Yüzde 50sinden fazla elektrigi kacak kullanip
devletin sirtina yaslanip, daga cikmakla tehdit eden bireylerin cogunlukta oldugu kentin
kuracagi takimda bu mantalitede olur.

Klupler Birligi Baskani Aziz Yildirima basvuruyorlarmis.
Aziz tesvik verir, TFF Bunyamini atar, Digiturk ve Spor Loto avanta para verir,
devlet borcunu siler, bir bakmissin bir anda ''irkcilik'' bitmis,
GSnin karsina aslanlar gibi cikarlar.
Acilimda GSnin basina patlar..
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kayseri FB ozeti asagida. Bu Suleymanoglu bu tur golleri yemekten ne zaman vaz gececek. Gecen sene mi evvelsi sene mi bizden de boyle bir gol yemisti kornerden gelen topla cizginin arkasina duserek. Hatta belki de Servet idi o golu atan. Bu arada Keita ile Cangle ki (cok gol kacirmis hergele) arasinda fark Carlos konusunda. carlos da ona da bir el sense cekme calismis ama sonucu penalti olmus.

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Hayat insana neler gösteriyor.
Hücum Futbolu'nun bir numaralı temsilcilerinden biri olan Mustafa Denizli, takımına "catenacchio" futbolu oynatarak maç kazandırıyor.
Son haftalarda bu sistemi denediği muhakkak ama özellikle TS maçında defansif futbolun doruklarına çıkardı takımını Mustafa Hoca.
Şansı da yaver gidiyor.
Takımı santrayı geçmemesine rağmen Ernst'in füzesiyle golü buldu.
Öte yandan kazma kaleci Hakan Arıkan hayatının futbolunu oynadı.
Beşiktaş koşuyor, mücadele ediyor ama hiçbir ofansif zenginliği yok. Bugün de Yusuf girene kadar santra çizgisini bile geçemediler.
İki takım ne kadar koşmuş diye baktığımızda, BJK 114 km, TS 99 km koşmuş... Muazzam bir fark.
Ferrari ile Ernst'in ölümüne oyunlarını da eklemek lazım.
Trabzonspor ise acemi ve bitik oyunculardan kurulu bir takım... Efor yok, koşu yok, birbirine yakın oynama yok, yardımlaşma yok.
Hele ki yenik duruma düşmüşlerse tek bildikleri şey "doldur boşalt".
10 kişiyle kapanan BJK defansının içine habire top şişirdiler. Umut birkaç pozisyona girdi. Gökhan'ın ise esamisi okunmadı bütün maç.
Kısacası, hamal bir takımla acemi bir takımın oynadığı maçı hamal takım kazandı.
Bu ikisini Premier Lig'e koyacaksın, küme düşerler...
AYRILMAZ İKİLİ
Post Reply