2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: 2012-2013 TRANSFER CALISMALARI

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aglayip sizliyorsunuz ama para yok anlamiyor musunuz. Bu heriflerde gidip ellenmemis dillenmemis adamdan anlayan da olmadigi icin bu sefil hal sergileniyor. Acele edip kazik yiyeceklerini biliyorlar. Az buz mu basa geldi. Hele Brezilyalilardan yedikleri kaziklari kimseden yemediler. Beyazi siyahi kanirip gitti.
Su Allahin Melo'sunda bile donen entrika ve istenen paralar dudak ucuklatici. Juve'ye *M avro verebilir mi bu tosbagalar ve hele Melo icin. deger mi bu adam yahu. Yine kiralayacaklar. Bosuna mi Culio elde tutuluyor. Gecen sene bir gargara ile kiralik dedi pisman oldu yumurta topuk. Sonra ben ne bileyim Arda'nin satilacagini dedi beyinsiz. Sanki Arda uzun vadeli sakatlanamazmis gibi ustelik. Aysal'in bu laflara artik karni tok. Habire su bu diyor aptal ama bonservis fiyatlari ile el yakiyor. TS anasinin nikahini istedi tokur Burak icin. Dun oyle demis Aysal. Biz de Burak'i dusunduk ama biz Dinamo Moskova'nin verecegi parayi asla bonservis icin veremiyecegimizi bildigimiz icin TS aramizin bozulmasini istemedik diyerek.

Simdi eldekilere bir kere daha bakacaklar (Turk futbolcularindan bahsediyorum) bunlarin icinde hala bir umut olan varsa tutulacak. Gerisi temizlenecek. Sonrada olmus esek arayacaklar son dakikada. Guvendikleri olay elde kalacagini goren Avrupa takimlari dusunmedikleri adamlari kiralik ya da satis icin harac mezat satisina girdiklerinde dise dokunur birsinin cikacagi umidindeler. O yuzden de su bu demeyip kimseyi fazla dillendirmek istemiyorlar. Hamit isinde FB araya pustluguna girdi bile. Aziz bizden fazla para verecektir.

Ozet olarak durum su. Para yok para. Dil bilmedik Arap gibisiniz. Yok su tarihi verdi de ne zaman olacakta filan diye. Hagi gibi bir kelepir dusurme derdindeler. Anlamiyor musunuz? GS Hagi'yi isteriz diye ortaya ciksa idi Hagi'yi alabilir mi idi o zaman. Herif Barcelona'da tu kaka oldu. Nereye gideceksin git dediler ve bizimkiler de kirk yolda bir bir fare tuttu kedi olalilar. Iste bunu bekliyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=222980

Komedi filmi bu gercekten...
Ne filmi oldugu daha belli degil Mehmet, dur bakalim daha gorusmelere baslanmis! Bekleyip gorecegiz komedi filmi mi dram mi? Hatta action veya thriller bile olabilir :D

Biz daha nice kap'a bildirmeler gormus bir taraftar kitlesiyiz. Fenerin gercek niyetini gormek icin bir hamle bile olabilir neticede, zaten bir aydir gorusuyorlardi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dua edin de bu is bildiri ile kaliyor. Ya rahmetli Ozhan bey gibi Bernabeu stadina gidip gunes altinda bekleseler ne yapacaktiniz ki? Kim icin gitmisti hatirlamiyorum ama elde patlayanlardan biri idi herhalde. Ruhu sad olsun. Sagken epey dalga gecmistim simdi icimden tutuyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

30 yasina gelmis Hamit, Nene gibilerine verilecek paralara yazik. Alinmasi gereken Eskisehir'den Alper, bursa'dan Aziz gibi ismi olan genc stoper. Gokhan'a da tesekkur edip yollamak lazim. Melo'da bize pahali gelir. MGC nin listesinde iyi kotu her mevkinin adami var, annemizin liginde nasil olsa idare ederiz.
Mehmet Gurdal Cetin

Bu Nene santrafor felan degil sol ayakli bir sol acik , sag ayagini ayakkabi baglamak icin kullanan bir adammis.

FT benimle ayni videolari seyrettiyse gormustur herhalde :roll:
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bu Nene santrafor felan degil sol ayakli bir sol acik , sag ayagini ayakkabi baglamak icin kullanan bir adammis.

FT benimle ayni videolari seyrettiyse gormustur herhalde :roll:
http://www.htspor.com/futbol/haber/7580 ... -yalanlama

Aferin Aslan...

Almayin bu adami :D

Bence Demba BA yi aldilar.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Colin Kazim-Richards is training with West Ham ahead of a potential move away from Galatasaray.
The Sun

Abiye deneme surusu yapiyorlarmis.

Biri daha gidiyor diyelim umarim begenirler.. :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence elden cikarmamalari gerekirdi, neden yolladilar bilmiyorum. Ofansa zenginlik katiyordu. En buyuk handikapi kisiligi bence. Biraz ayaklarinin yere basmasi gerekiyor.

Gidecekse iyi bir bonservis bedeline gider insallah.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Murat Fahrioglu wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Hakan Balta
Emmanuel Eboue
Engin Baytar
Milan Baros

sakatlanirsa, milli maclara giderse yada sakatlanirsa yerlerine adam lazimdir.

FT bu sene BERKIN'i yada baska bir genci sahaya monte edecek.

Samimi soyluyorum transfer istemiyorum, gitmesi gerekenler gitsin yeter..
Dogru diyorsun Mehmet'cim de benim de esas dedigim senin bu son yazdigin durum, hatta sakatlanirsayi iki defa yazmissin yani olma olasiligi yuksek :)

Istedigim transferler de bu senin belirttigin adamlarin yerine, yuksek duzey mac kaldirabilecek bir sol bek (Balta'nin Avrupa fiyaskolarini unutmadik), ust duzey bir golcu, orta sahanin herhangibir yerine yaratici bir oyuncu (yani Engin'in disiplinli ve istikrarli hali), sag beke yedek mecburen Sabri'ye kaldik gibime geliyor onun icin oraya transfer olmasa da olur. Yoksa biz de gidip sirf taraftar memnun olsun diye para harcasinlar demiyoruz.
Bu grubun icinde sakatlanabilecek bir BAROS var, EBOUE kendini yere atan bir adam dolayisi ile ayagina basmadan atlayacak, Engin BAYTAR ve Hakan BALTA sezonu aynen tamamlarlar bana kalirsa.

Beni asil endiselendiren MELO ( ki gelip gelmedigi hala mechul) ve Selcuk INAN dan biri sakatlanirsa ne yapacagimiz.

Eldeki adamlardan biri emekli oldu :D
Emre COLAK orta gobekte oynayamaz,
Sabri hic bir yerde oynayamaz, URANUS te bile topu PLUTON'a atar,
Ceyhun GULSELAM keza yine oyle cok siradan bir adam.
Aydin YILMAZ, RIERA kanat adamlari o is tutmaz..

Aklima hic secenek gelmiyor.

Belki Engin BAYTAR'i sakatlanan adamin yerine ceker, kanatlara ekleme yapar.

Tabi sakatlik olmasin diyelim , ama bir B planimiz yokmus gibi gozukuyor.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Mali durum hakkinda biraz bilginiz olsun diye..

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/20962251.asp

Galatasaray Kulübü Temmuz ayı Divan Kurulu toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı. Kulüp ve şirketlerinin 1 Ocak-31 Mart 2012 dönemi mali raporu üyelerle paylaşıldı.

Toplantıda üyelere mali raporu okuyan Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Refik Arkan, 31 Mart 2012 itibariyle toplam borç alacak farkının 269,3 milyon dolar olduğunu aktardı.

Göreve geldikleri 18 Mayıs 2011 tarihli mali rakamlarla karşılaştırma yapan Arkan, vadesi geçmiş borçların 56,2 milyon dolardan 30,9 milyon dolara, toplam borç alacak farkının 315,2 milyon dolardan 269,3 milyon dolara, faizleriyle birlikte kredi borçlarının 149,6 milyon dolardan 129,7 milyon dolara, kredilere karşı verilen teminatların ise 850,5 milyon dolardan 599,5 milyon dolara indiğini kaydetti.

Faaliyet karı 39,2 milyon lira

Refik Arkan, 1 Ocak-31 Mart 2012 dönemi konsolide rakamlarını paylaşırken, vergi öncesi konsolide karın 39,2 milyon lira gerçekleştiğini belirtti.
Arkan, bu dönem içinde faaliyet gelirlerinin 78,8 milyon lira, faaliyet giderlerinin 81,1 milyon lira, finansman gelirlerinin 12,9 milyon lira, olağan dışı gelirlerin 19,9 milyon lira, amortisman ve tükenme paylarının da 8,7 milyon lira olduğunu vurguladı.

Sportif A.Ş.'de sermaye artırımı

İleriye dönük olarak, özellikle Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) ile UEFA kriterlerine uyum açısından, mali dengesizliğin giderilmesi ve öz kaynak yapısının sağlıklı bir seviyeye taşınması amacıyla kulübün bağlı ortaklığı Sportif A.Ş.'nin sermaye yapısının düzeltilmesi için çok kapsamlı çalışmalar başlatılmış olduğunu hatırlatan Refik Arkan, şunları söyledi:

“Sermaye artış işlemleri 18 Haziran–2 Temmuz döneminde gerçekleşmiş olup, Sportif A.Ş.'nin sermayesi 2.8 milyon liradan 13.9 milyon liraya nakden artırılmıştır. Sportif A.Ş.'ye bedelli 112.6 milyon lira nakit girişi sağlanmıştır. Sportif A.Ş.'deki hissemiz yüzde 55 seviyesinde kalmıştır. Kulüp, 3,7 milyon lira arbitraj karı elde etmiştir. Kulüp, bedelli artıştan payına düşen sermaye payının cari hesaba mahsubundan dolayı 11,2 milyon lira nakit girişi sağlamıştır.
İşlem hakkında 30 Haziran 2012 Mali Raporu'nda daha detaylı bilgi takdim edilecektir.”

Hayri Kozak'ın eleştirilerine Arkan yanıt verdi

Galatasaray'ın son yapılan mali genel kurulunda kulüp başkanı Ünal Aysal ile sert diyaloglara giren Divan Kurulu üyesi Hayrettin Kozak, bugünkü toplantıdaki mali raporun ardından da eleştirilerini sürdürdü.

Özellikle verilen rakamların anlaşılmaz olmasından yakınan ve bazen lira, bazen de dolar baz alınarak rakam açıklanmasına tepki gösteren Kozak, Galatasaray Adası'nın durumu, kulübün yapılanmasında gelinen nokta gibi konularda eleştirilerde bulundu.

Kozak'ın eleştirilerine yanıt veren başkan yardımcısı Refik Arkan ise, mali rapordaki lira ve dolar olarak yer alan rakamlar için, “Bu hesapları biz vermiyoruz, saygın bir denetim kuruluşu tarafından çıkartılıyor ve kimse de bu rakamlara müdahil olmuyor. Çalışmaları sırasında odalarına dahi girmediğimizi daha önce söylemiştim. Uluslararası standartlara göre hazırlanıyor, ne kulübün keyfine, ne de Hayri ağabeyin talebine göre hazırlanıyor” diye konuştu.

Kulübün yatırımlarıyla ilgili son 13 aylık dönemlerinde, Kalamış Tesisleri, Florya Metin Oktay Tesisleri ve Türk Telekom Arena için 12 milyon dolar civarında harcama yaptıklarına değinen Refik Arkan, bu rakamın daha da yüksek olabileceğini dile getirdi.

Denetim firması Deloitte ile geçen sene temmuz ayında yeniden yapılanma için çalışma başlattıklarını hatırlatan Arkan, bu çalışmanın hala sürdüğünü ifade ederek, “Raporlar çıktı ve uygulama aşamasındayız. İki tane profesyonel insan kaynakları şirketi bu çalışmada yer alıyor. Personelimizle tek tek görüşüp, değerlendirip, pozisyona uygunluk çalışması yapıyorlar. Bütün bu çalışmalar tahminen ekim sonu gibi bir noktaya gelmiş olacak” şeklinde konuştu.

Arkan, Galatasaray Adası'ndan kiracı firmanın çıkarılması için genel kurulda karar alınması ve sonrasındaki yargı sürecine de açıklık getirerek, “Mahkeme devam ediyor, kazanmak üzereyiz ama yönetim kurulu olarak mahkeme tarihini öne aldırma gücümüz yok. Durum lehimize gözüküyor. Ayrıca adanın işletmecisi şirketle de görüşüyoruz, onunla da pazarlık içindeyiz. Konuyu bir yere getirdiğimizi zannediyoruz. Adadaki durum için bir genel kurul kararı olduğu için, kararımızı vermek için yine genel kurula geleceğiz. Genel kurulda işletmeci firmayla gelinen noktayı ve rakamları üyelere sunarız. Genel kurul, 'mahkemeden vazgeçin' derse, yeni rakamlarla yola devam ederiz. 'Tahliye edin' denilirse de mahkeme kararıyla bunu yapacağız” şeklinde görüş belirtti.

Refik Arkan'ın konuşmasının ardından tekrar kürsüye gelen Hayrettin Kozak ise, Galatasaray Adası konusu dışında cevap alamadığını aktararak, “Başkana selam...Beni disipline versin. Bugün daha ağırlarını söylüyorum, arkadaşları yoluyla beni gazetelere verip, eleştirmesin. Beni disipline versin, ben hepsine varım” dedi.

Başkan Aysal katılmadı

Tatilde bulunan Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın yer almadığı toplantıda, başkan yardımcıları Adnan Öztürk, Refik Arkan, yönetim kurulu üyeleri Aka Gündüz Özdemir, Emir Sarıgül, Sedat Doğan ve Mehmet Cibara hazır bulundu.

Beşiktaş'ın TT Arena talebi konusu

Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Beşiktaş'ın yeni sezonda maçlarını Türk Telekom Arena'da yapma isteği ve siyah-beyazlı kulübün sonrasına kendi stadında devam etme kararıyla ilgili olarak bir açıklamada bulundu.

Toplantıda üyelere konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Aktar, şunları söyledi:
“Biz Beşiktaş'ın yeni stadını inşa etme isteğini basın yoluyla öğrendik. Böyle bir stat inşası için neler gerektiğini biz Galatasaraylılar çok iyi biliriz. Daha önce Ali Sami Yen ve Türk Telekom Arena için iki ayrı proje çalışması yaptırdık. Ön çalışma için dahi asgari 1 yıl süre ve 2-3 milyon euro harcama gerekmektedir. Resmi izinleri almak uzun zaman alır. Bahsi geçen hazırlıkların hiçbirini yapmadan alternatif stat arayışına girmenin başka sebeplere dayandığını anlamak güç değildir.

Beşiktaş'ın sadece tribün gelirlerini artırma gayesiyle Türk Telekom Arena'nın müşterek kullanımına talip olması, kulübümüz için olağan dışı ve sakıncalı bir durum ortaya çıkarmıştır. Kulüp yönetiminin haklı gerekçelerle kabul edemeyeceklerini ifade etmesine rağmen, ısrarla talebe devam edilmesi, iki kulüp arasında gereksiz bir sürtüşme konusu ortaya çıkarmıştır. Biz de Divan Kurulu olarak olağanüstü toplantı çağrısı yaptık ancak kısa bir süre sonra bu konuyla ilgili hiçbir siyasi baskı uygulanmadığı ve hükümetin taraf olmadığı yönetime doğrudan iletilmiştir. Bu nedenle de toplantımız iptal edilmiştir. Çözüm yoluna girmiş bir konuyu daha fazla irdelemenin kulübümüz için yararlı olmadığı düşünülmüştür. Dün de Beşiktaş Yönetim Kurulu kararıyla bu tatsız konu sona ermiştir. Bu süreç içinde yapılan tahrik edici açıklamaların, iki kulübün yönetiminde de alınganlık yarattığı aşikardır.”

Öte yandan, yaz tatili nedeniyle ağustos ayında Divan Kurulu toplantısı yapılmaması önerisi, üyelerin oy çokluğuyla kabul edildi.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Burak Yilmaz Galatasaray'da gibi...
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kim demis? Onu da sudan ucuz fiyata kapatirlar :D

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Biraz önce TRT de gectiler, Burak Yilmaz G.Saray'da. Trabzonspor ile anlasmislar....hayirli olsun, umarim Trabzonspor'a verilen 5M euro + oyuncuya verilecek para ziyan olmaz...yazik oldu cocuga bir bakima, takimdan transfer olacak diye uzaklastirildi, ve sezon hazirliklarina katilmadi...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Inan, Umut Bulut, ve Burak Yilmaz. Ha gayret 2010 model TS'u yaratacaklar galiba.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply