Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir anı

13 yıl önceydi. Tertemiz, saygılı, top gibi bacakları olan ve aileden sporcu pırıl pırıl bir genç, A takım maclarına zaman zaman çıkıyor ve ’ben de varım, beni de görün ve göreceksiniz’ diye bağırıyordu.

İstanbulspor ile oynanan bir maç onun için dönüm noktası oldu. 2006 Dünya Kupası maçları haltetmiş, şimdi o oyunu orada oynasa herhalde turnuvanın yıldızı seçilirdi. Yıldızı giderek parladı, yurt dışından transfer teklifleri almaya başladı. Tam kontrat imzalayacaktı ki, bu arada onun için bir başka dönüm noktası başladı. Bacağı ciddi şekilde kırıldı. Damar ve sinirleri zedelendi. Yılmadı, çalıştı, her söyleneni yaptı ve 10 ay sonra, kendisi hakkıda konuşanları, bitti diyenleri utandırırcasına eski haliyle tekrar yeşil sahalara döndü ve ülkemizin yıldızlarından birisi oldu..

Gururumuz oldu

3 silahşorlar olarak, diğer iki arkadaşı ile birlikte Türkiye’de ve Avrupa’da başarılara imza attı, gururumuz oldu.

Sonra, geciktirmiş oldugu Avrupa macerasına yelken açtı. Orada da hem klasını, hem insanlığını gösterdi ve sevildi.

Şimdilerde, yetiştiği yuvaya faydalı olup olmayacağı, ağabeylik yapıp yapamayacağı, gençlere bir şeyler öğretip öğretemeyeceği değil, başka şeyler tartışılıyor.

Yorum sizin.

BURHAN USLU

Burhan Usluyu tanımayan yoktur heralde!
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

ama abi böyle birşey yok ya...
adama sen neden gittin beşiktaşa diye sormazlar mı?böyle kuru bir özürle hallolur mu? bu saatten sonra takıma ne verecek?
Ben de Jardel i istiyorum o zaman onun da son zamanları belki oynamıyodur bile bi yerlerde bedavadan gelir.Ben okandan daha çok seviyordum açıkcası....
Oyuncuyu sevmiş olabilirsiniz(ki o gittikleri sene ettiğiniz küfürleri hatırlayın emre ve okan'a düşündükçe sinirlerim tepeme çıkıyo,onları orda oynatan da ayrı!) ama artık verecek hiçbirşeyi yok geçen sezon izlediniz bana beşiktaş(geçen sezon itibariyle) gibi kötü bir takımda ne yaptığını anlatsın birileri iliç'ten volkan'dan ayhan'dan daha faydalı olur desin canıma minnet ama yok....
Image
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ismail Gezer wrote:"Tertemiz, saygılı, top gibi bacakları olan .....
Bir insanın top gibi bacakları nasıl olur, bunu anlayamadim. :lol:
Tan Erten
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Okan'a kapılar kapandı

Ali Naci Küçük

Belçikalı çalıştırıcının, "Okan’a takımda oynama garantisi veremem. Transferi siz ama kadroyu ben yaparım" sözleri yönetime geri adım attırdı. Bir aylık belirsizliğin de son bulmasına neden oldu.

BİR umuttu yuvaya dönüş Okan Buruk için. Ancak, hem yönetimdeki çoğunluk, hem de taraftarlar Galatasaray’dan İnter’e bedelsiz giden milli oyuncuyu asla affetmiyordu. Öyle ki, sezon sonunda Beşiktaş’la yollarını ayıran Okan’a bir tek Adnan Polat kucak açmıştı. Ancak ikinci başkanın çabaları sonuçsuz kaldı. Bir aydır, "geliyor-gelmiyor" söylentileriyle papatya falına dönen transfer defteri açılmamak kaydıyla kapandı.

Kulüp başkanı Özhan Canaydın, önceki gün, "Okan konusunda kararı yönetim kurulu verir" dedi. Ancak camianın baskısı karşısında başkanın bu transfere izin vermediği iddia edildi. Teknik direktör Erik Gerets’in Hollanda kampında önceki gün Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ile bir araya geldiği, Okan Buruk konusunu konuştuğu ve Belçikalı çalıştırıcının transfere yeşil ışık yakmadığı ifade edildi.

Sezgin’in "Okan boş mukaveleye imza atacak. Hiçbir transferimizi engellemez. Adnan Polat bu transferi çok istiyor" sözleri üzerine Gerets, "O zaman transferi yapın. Fakat Okan’a takımda oynama garantisi veremem. Transferi siz ama kadroyu ben yaparım" diyerek hem Sezgin’e cevap verdi, hem de yönetime imalı bir mesaj gönderdi. Okan’ı takıma kazandırmak için büyük mücadele veren zaman zaman başta Şükrü Ergün olmak üzere yönetici arkadaşlarıyla ters düşen Adnan Polat’ın hayal kırıklığı yaşadığı, alınan bu karar sonrası nasıl bir tavır takınacağı merakla beklenmeye başlandı.

Zürriyet
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Danimarkalı Kopenhag takımında oynayan Linderoth'u GS'ın istediği ile ilgili haberler :
http://www.calciomercato.com/index.php?c=24&a=10006

http://www.bt.dk/sport/dkfodbold/artike ... 100232304/

http://www.indkast.dk/index.php?nyhed=5938

http://www.jp.dk/sport/artikel:aid=3832618/

http://www.bt.dk/sport/intfodbold/artikel:aid=453642/

Bu arada Linderoth'un menajeri 1992 yılında Adnan polat'ın GS'a transfer ettiği danimarkalı Roger Ljung'muş. Linderoth'un transferi istersek olabilir gibi.

Danimarka basınında da GS Gravesen'i istiyor diye haber var

http://www.bolddk.com/nyt/?vis=57988

http://www.dr.dk/Sporten/Fodbold/Int.fo ... 111357.htm
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Süren’in çıkışlarına zaten alışkınız

G.Saray’ın eski başkanlarından Faruk Süren’in geçtiğimiz günlerde, “Okan ve Emre’yi affetmem mümkün değil, ikisinden biri G.Saray’a dönerse, kulüple ilişkimi gözden geçiririm.’’ sözleri uzun süre gündemde kalmıştı.

Süren’in bir radyo programında kullandığı ifadeler, “Çocuk affedilir. Okan, G.Saray’dan ayrılırken çocukluk yaşını çoktan geçmişti. Şimdi ortada dolaşıyor. Türkçede bir deyim vardır. Katili kan tutar. Katil, cinayeti işlediği yere gelir. Heyecanlanır, dengeli olmayan davranışlarda bulunur.’’ biçimindeki sertliğe kadar uzamıştı. G.Saray’ın eski başkanına ilk tepki Emre Belözoğlu’ndan gelmiş ve genç futbolcu Süren’e “Galatasaray, ‘Yarın gelin, paranız ödenmezse yüzüme tükürün’ diyen ve ertesi hafta elinde puroyla gelip kahkahalar atan Faruk Süren gibi başkanlardan kurtulmuştur.” diyerek sert çıkmıştı.

Faruk Süren’in suçlamalarına bir cevap da G.Saray’ın o dönemki futbolcularından ve halen İstanbul Büyükşehir Belediye takımının yardımcı antrenörü olan Arif Erdem’den geldi. Kamp yaptıkları Kızılcahamam’da Zaman’a açıklamalarda bulunan Erdem, “Faruk Süren zaman zaman böyle çıkışlar yapıyor. Benim de İspanya’dan dönüşümde ‘Ağlayarak gitti, ağlayarak döndü’ cümlesini kullanmıştı. Herhalde canı sıkıldığı zaman hoşuna gitmeyen tiplere saldırmak istiyor.” dedi. Süren’in, yöneticiliği zamanında yaptığı hataların üstünü örtmeye çalıştığını söyleyen Arif Erdem, ‘diğer başkanların ve mevcut yönetimin sustuğu bir anda neden Faruk Süren’in konuştuğu’ sorusunu da soruyor. Okan Buruk’un G.Saray için önemli bir oyuncu olduğuna değinen Erdem, “İşler kötü gittiğinde, gözünün yaşına bakılmadan futbolcu harcanıyor. O, kendisini düşündüğü zaman ‘Takımı sattı, sabote etti’ deniyor. Bu, yanlış. Okan, G.Saray’a çok büyük hizmette bulunmuştur. Bacağını dahi G.Saray’a feda etmiştir. Ama bunların hepsi çabuk unutuldu.” diyerek, yakın arkadaşının Beşiktaş’a gittiğinde bile gönlünün Galatasaray’da olduğunu bildiği itirafında bulunuyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maniche imzalıyor

Galatasaray, Türkiye'yi ayağa kaldıracak ön libero transferini bitirdi. Portekizli yıldız, sarı-kırmızılılara gelmeyi kabul etti.

Alioum Saidou'nun Nantes'a gidişinden sonra ön libero için adam arayan ve haftalardır dünya çapında bir yıldızı transfer etmek için uğraşan Galatasaray, sonunda bombayı patlattı. Sarı-kırmızılı yöneticiler, Portekiz Milli Takımı ile 2006 Dünya Kupası'nda harikalar yaratan Maniche ile prensip olarak anlaşmaya vardı. Maniche'nin menajerinden gelen "Bütün dökümanları hazırladım. Kontrol edip resmi sözleşmeyi imzalayalım" mesajı üzerine harekete geçen Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile Sportif Direktör Mustafa Turgun, konuyu başkan
Özhan Canaydın'a iletti.

TOP CANAYDIN'DA
Canaydın bu transfere onay verdikten sonra Maniche bugün yönetim ile buluşacak; kendisini Galatasaraylı yapan imzayı atacak. Portekizli oyuncunun avukatı aracılığıyla hazırladığı anlaşmada yıllık ücretin üçte birinin peşin olduğu ve birkaç ağır madde bulunduğu öğrenildi. Ama yönetimin Türkiye'yi sallayacak bu transferi bitirmek için anlaşmayı kabul edeceği bildirildi.

YAŞAR YALÇIN
SABAH

Çok kesin konuşmuş Yaşar! 'İddia ediliyor' falan gibi yuvarlak laflar etse mazur görebilirim ama bu haberin aslı çıkmazsa kendisine bi küfür borcum olsun!
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kendi kafamda yarattigim bir teoriye gore eger Maniche transferi olursa - bundan sonra sol kanat oyuncusuna yer acmak icin Heinz degil Ilic satilsin derim...
Maniche oyunun iki yonunu de oynayabilen gercek bir orta saha oyuncusu ama takimin hamalligini tek basina yapacak Gravesen veya Makalele gibi bir on libero degil. Heinz'da ayni sekilde --- hem hucumda hem savunma da var - ayagindan top almak cok zor ve nefis sutlari var... Maniche ve Heinz yanyana cok etkili olabilirler -- kaleyi gordugu anda bazuka gibi sut atan iki adam ve oyunun iki yonunude oynuyorlar... Gerets ileride tek forvet ile oynamaz -- ileride ki ikiliye ilaveten bir de Ilic ve Hasan Sas olunca orta sahanin direnci cok dusuyor... Hasan-Maniche-Heinz-Yeni Sol Acik dortlusu ideal olur... Ilic'i begenmiyor degilim -- tek topu ve ortadan verkaclari cok guzel yapiyor ama onun yeri ileride ki tek golcunun hemen arkasi - ama biz tek golcu ile oynamayacagumiza gore luks... Ustune ustluk Ilic'in pazari Heinz'e gore daha iyi - Ilic iyi bir sol acikla birebir takasa bile gidebilir...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:
Çok kesin konuşmuş Yaşar! 'İddia ediliyor' falan gibi yuvarlak laflar etse mazur görebilirim ama bu haberin aslı çıkmazsa kendisine bi küfür borcum olsun!
Kendisi GS hakkında yalan haber üretme konusunda hala 1. durumdadır. Aynı gazeteden Murat bereket de 2. sırada. Haberleri neresinden uydurduğunu tahmin etmekte zorlanıyoruz.
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Bu habere inanmayın inana da 1 kova su dökün uyansın
Figo nun gelmesi bile daha muhtemel bir olay.....
ayrıca maniche ön libero değil tam göbek oyuncusu Mert in dediği gibi...
Ben Gravesen gelsin derim taraftarın sevgilisi olur çünkü taraftarla iletişimi de çok iyi saha içi de dahil olmak üzere...sol kanata topçuya gerek yok hasan solda sabri sağda oynarlar....gerekirse cafercan da sol açık oynayabilir(hem geçen sene kimler oynamadı ki?)defansa 1 sağ kanat alınması bence çok yerinde ve güzel olur(veya göbeğe bir topçu ve song un sağda oynaması)...
Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maniche G.Saray'da

Sarı-kırmızılılar, 'Altıntop'a aday 10 futbolcudan biri olarak gösterilen Maniche'nin transferinde mutlu sona ulaştı. Maniche'nin işini başkan Özhan Canaydın'ın bitirdiği, gerekli olan maddi kaynağın ise Ülker Grubu ile yapılan 3 yıllık sponsorluk anlaşmasından sağlandığı belirtildi.

MÜTHİŞ BİR TRANSFER
Şampiyon G.Saray, transferde sessizliğini bozdu ve 'yılın transferi'ne imza attı. Sarı-kırmızılılar, Portekiz Milli Takımı'nın yıldızı Maniche'yi renklerine bağladı. Real Madridli Gravesen'in transferini yüksek maliyeti nedeniyle askıya alan G.Saray, bombayı Maniche ile patlattı. Portekiz Milli Takım forması altında EURO
2004'te yıldızı parlayan, 2006 Dünya Kupası'nda müthiş performansıyla dikkatleri üzerine çeken Maniche'nin hafta sonuna kadar kampa katılacağı belirtildi.

KARİYERİ BAŞARI DOLU
Maniche'nin transferini bizzat başkan Özhan Canaydın'ın sonlandırdığı ve bu transfer için gerekliği kaynağın ise Ülker ile yapılan 3 yıllık sponsorluk anlaşmasından sağlandığı ifade edildi. 'Altıntop'a aday gösterilen 10 futbolcudan biri olan Maniche; 29 yaşında, 1.73 boyunda ve 69 kilo ağırlığında. Orta sahada bir dinamo gibi görev yapan Maniche, 38 kez giydiği milli forma ile 6 gol attı. Dinamo Moskovalı yıldız, Porto ile UEFA Kupası'nı ve Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kaldırdı.
FOTOMAÇ

Haberi yapan şahsın kimliği meçhul! Heralde yine Yaşar yapmıştır. Küfür sözümü yarına erteledim :)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Marca gazetesine göre Real amdrid pablo garcia, uruguaylı diogo ve gravesen'i satarak para kazanmak istiyormuş. Gravesen için en ilgili kulüp Galatasaray'mış.

http://www.marca.com/edicion/marca/futb ... 69891.html
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Okan Buruk ve Tolga Seyhan'in kesin anlasmaya vardigi haberini duydum, ama kesin haber cikinca buraya ekleyecegim.

Maraton'da haber cikmis:
CANAYDIN 'OKAN' KARARINI AÇIKLADI!..

Uzun süredir Galatasaray'a transferi kamuoyunda konuşulan Okan Buruk transferi ile ilgili olarak sarı kırmızılı kulüp kesin kararını verdi...

Başta Başkan Özhan Canaydın olmak üzere bir gurup yönetici ile eski yöneticinin transferine onay vermediği milli futbolcu için ısrarcı olan İkinci Başkan Adnan Polat sonunda yönetim kurulunu ikna etti...

Bu akşam gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısında transfer çalışmalarını değerlendiren yöneticiler Okan Buruk'la ilgili son kararını verdi... Başkan Özhan Canaydın, Okan Buruk'un transferine onay verildiğini ve önümüzdeki günlerde sözleşme imzalanacağı açıklandı... Canaydın şunları söyledi:

"Okan Buruk en başından beri benim olurumla kulübümüze boş mukaveleye imza atarak ve özür dileyerek katılmak istemiştir.. Bende en başından beri bu transfere onay verdim... Ama tatilde olduğum için böyle bir spekülasyon yapıldı... Gravasen konusunda ise gerekli olan çalışmalar yapılıyor... Önümüzdeki günlerde bu konuda da gerekli açıklamayı yapacağız..."

Başkan Canaydın yönetimde huzursuzluk olup olmadığı yönündeki bir soru üzerine şunları söyledi:
"Bizim yönetimimizde hiçbir zaman problem olacağını zannetmiyorum... Böyle birşey olmaz..."

Başkan Canaydın'ın ardından Kulüp binasından çıkan İkinci Başkan Adnan Polat yönetimde görüş ayrılığı olduğu yönündeki iddialar ve transferlerle ilgili olarak şöyle konuştu:
"Yönetimde görüş ayrılığı yok... Tüm transfer çalışmalarında olduğu gibi Okan Buruk konusunda da Başkanın bilgisi vardı, mutabakatı vardı.. Kendisi bu konuda kararı verdi... Real Madrid kulübü yeni seçimden çıktı... Henüz kurullarının, organlarının tam olarak çalıştığını düşünmüyorum... Bu nedenle Gravesen konusunun üç-dört gün içinde çözümlenebileceğini sanmıyorum... Tolga seyhan'a ihtiyacımız var... Arkadaşlar sözleşme ile ilgili çalışmaları yapıyorlar bir iki güne biter.."

MARATON.COM.TR ÖZEL HABERİ...
Okan da geldi sampiyon oluruz artik! O kadar tantana koptu , bakalim ne yapacak Okan, gorecegiz.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Okanın ne yapacağı belli değilde, 2 hazırlık maçını izlediğimiz takımın bişey yapamayacağı kesin!
Hazırlık maçlarında bu kadar kötü oynandığını hatırlamıyorum.

Tolga Girici wrote:
Okan da geldi sampiyon oluruz artik! O kadar tantana koptu , bakalim ne yapacak Okan, gorecegiz.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ben daha once de yazmistim, Okan tekrar formunu yakalarsa basarili olur. Kendini kanitlamis bir oyuncu sonucta. Ama olan Arda'ya olur. Bu transferin en iyi tarafi artik Okan'la gereksiz gundem doldurmak bitti (umarim). Insallah on libero transferine agirlik verilir artik.
OKAN'A İZİN ÇIKTI! TOLGA GELİYOR!
Galatasaray'da yönetim içinde farklı sesler çıkmasına neden olan Okan Buruk'un yuvaya dönmesine izin çıktı.. Ayrıca, kadroya dahil edilmek istenen Tolga Seyhan'ın sözleşme imzalaması an meselesi..

Başkan Özhan Canaydın, yönetim kurulu toplantısı sonrası Okan Buruk konusunda yaşanan gelişmelerin bilgisi dahilinde olduğunu ve sorun olamdığını belirterek, önümüzdeki günlerde sözleşme imzalanacağını söyledi.

Adnan Polat ise konuyla ilgili olarak "Tüm icraatlar başkanın bilgisi vardı. Biz uygulamasını yaptık" derken bir de transfer müjdesi verdi.
Polat, Tolga Seyhan'la ilgili soru üzerine "Tolga'yla anlaştık. Kulübüyle de muatabaka vardık. Arkadaşlar yur dışında sözleşme görüşmeleri yapıyor. Birkaç gün içinde biter" dedi.

-OKAN: "ÇOK MUTLUYUM"-
Okan Buruk ise Lig TV'ye yaptığı açıklamada "Çok mutluyum, bugünü bekliyordum. Böyle haberin çıkması beni mutlu etti. Büyüklerime teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlısı olur.

Şampiyon bir kadroya gidiyorum. Takımdan geri kalmış durumdayım ama çalışarak bana güveni boşa çıkarmayacağım. Çok çalışarak takıma gireceğim. İnşallah benim ve Galatasaray için hayırlı olur. Galatasaray'da çok yetenekli gençler var. Deneyimlerimizi onlara aktarırırız. Galatasarayın geleceği bu gençlerde. İnşallah onlara yardımcı oluruz" diye konuştu
.
Post Reply