SL 3. ön eleme 2. ayak: S. Bukres-Galatasaray 1-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Pes be birader. Kalk bastan bu kadar atip tut kagit ustu diz ustu diye. Sirt ustu olduktan sonra bile hala bos bos konus simdi gozler UEFA'da diye. Ne degisecek? Takim oturacak. Oldu. Aman otururken dikkat etsinler de cer cop batmasin

Iste gorduk Kewell'i, Meira'yi, ve kac para eder denilen Arda'yi Avrupa sahnesinde. Alip apardilar cekip kopardilar kelimenin tam anlami ile. Rakip kalede tek bir gol olma pozisyonu var. O da yarim agiz. Su sakatmis bu sakatmis. Ulan daha ligin basi be. Ne sakatligi bu? O gec gelmis, takima uyum saglayamamis. Geciniz.

Dunku macin canli yayinini vermis resmi site. Komik olmuslar Bukres etten duvar ordu diye yazdiklarinda. 10M avro gitti diyorlar. Ne gam! UEFA var ama ve nasilsa gecen sene ki gibi ebeleye debeleye gruptan cikilir. Buna ne suphe. Bahara ise Allah kerim. Gecen seneki rezaletten daha iyi olacagina dair bir isaret goren var mi idi su Bukres maclarinda gorulenden sonra? Varsa ondan bahsetsin once

Yaz sicaklarinda mac oynansa imis bunlar olmayacakmis. Bak sen su ise ve yapilan terbyesizlige. GS'yin elini kolunu mu bagladilar? Mac yapma ya da yaparsan hazirlik macidir sayilmaz kafana gore takil diye akil verenler olmus olmali mutlaka. Hazirlik maclarini Alman koy ve kasaba takimlari ile yapma organizasyonu da TFF mi yapti? Ondan sonra kalk lig erken baslamadi diye ona buna kufur et. Asil rezalet bu.

Bu arada hala Hasan'dan medet umulsun hirsi ile takimi atesliyor diye. Ayhan'i en basa yazalim takim kurarken dun goruldugu gibi hak ediyor cunku. Ikisini toplasaniz bir ise yarayan adam eder mi diye sorayim once. Evet dun yine gorduk. Hakemle ugrasmakta hakikaten en basta idiler. Ama sahada futbol adina tek bir olumlu hareketleri var mi idi bu aslanlarin? Uc senedir beli agriyor herifin. Amaliyat oldu seke seke maca geldi (hirsi var ya) koltuk degnekleri ile hem de. Deliyim diyor zaten inkar etmiyor kendini sorduklarinda. Ama GS'yin deliye degil akilli adama ihtiyaci var. Bunu ona kimse anlatmiyor nedense.

Hadi bir alkis daha Adnan Polat ve saz arkadasi Sezgin'e. Ucuz adamlar getirdiler. GS'yin yuzunu agartilar. Sira Baros'da. Evet gunun sarkisi ise "Araz uste buz uste kebab yanar koz uste."
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Aug 28, 2008 7:52 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Cemal Savas wrote:Takim UEFA kupasini kazandigindan beri hepimizin bir yerleri kalkti. Artik UEFA kupasi sarmiyor milleti. Gorende Turk futbolu Avrupa arenalarinda hep finallerde boy gosteriyor sanacak. Cok elestirilen namussuz basindaki yazilar cok kisiyi etkilemis. Adamin kiz arkadaslari, cocuklari bile foruma kadar geldi. Namussuz basin ???
Degil.

Kritik bir esikteyiz, bunu kastetmek istiyoruz. Ya UEFA ile ovunecek, Besiktas'in Sivok'la Gordon'la kafaya oynadigi bir ligde sampiyonlukla avunacagiz veya gerceklere donecegiz. Gercek; futbolun maddi yapisinin artik UEFA ve yerel ligleri ikincil duruma ittigidir. Artik tum yatirim Sampiyonlar Ligine ve Avrupa'da en buyuk 10 kulup icine girmeye yapilmalidir. Seyrantepe'de stad yatirimina giren bir takimin ne yapip yapip CL'e girmesi lazim. Giremezse bu sorgulanmalidir.

Kimsenin 2000 yilinda alinan UEFA'yi kucumsedigi yok, tipki 1987'deki Sampiyon Kulupler kupasindaki yari final gibi o da donemine gore bir devrimdir. Ama o devrimden bu yana 8 yil gecti (Goztepe'nin 1960'larda Fuar Sehirleri Kupasinda yari finalinin uzerinden cok gectigi gercegi gibi).

Turk takimlarindan Avrupa kupalarindaki en ozurlusu bile artik Avrupa kupalarinda boy gostermeye basladi. A Milli takim, yari finalde Almanya'ya kaybetti. Yurtdisina futbolcu ihraci (orta olceki takimlarda olsa) artmaya basladi.

Yonetim -benim tahminim- bu sene butun yatirimi CL icin yapti. Eminim hayal kırıklığının en buyugunu Adnan Polat yasiyordur. Ama genel bir basari stratejisini uygularken, hamle kacirma hakkınız yok.

Transferler ciddi hamleydi, herkes bu yaniyla ilgili. Herkes Kewell-Arda-Nonda-Baros'lu kadronun yonetim basarisi oldugunu dusunuyor. Ama teknik direktor hamlesi o kadar zayifti ki yarattigi hasar, diger iyi hamleleri toptan silmeye yetecek kadar oldu. Dun ilk sonucu alindi. Unutmayalim futbol sonuclarin cok net olculdugu basit bir oyun.

(Transferler, 1 sayisinin yanina konulan basamaklar. 1 ise hoca faktoru. Laudrup Galatasaray'in basinda olsa, takim degeri Baros'la 10'a, Lincoln'le 100'e Kewell'la 1000'e ulabilirdi, ornegin. Skibbe ile ilk basamakta takiliyoruz).

Futbol kisminda da birseyler soylemek istiyorum.

Oyunun ozellikle 2.yarisinda, bizim yari sahanin orta sahaya yakin bolumu ile orta sahanin onunde tum ayaga paslarda cok iyiydik. Zira Steau defansi bu bolgenin onunde neredeyse 3 katmanda, 8 oyuncu ile bloklasiyordu.

Nitekim son 25 metrede ancak Kewell'in akilli paslari ve sonradan giren Hasan Sas'in biri iki adam eksiltmesi ile ceza sahasina inebildik. Demek istedigim, hatasiz ve ayaga pas yapip topu cok iyi kullandigimiz saha, verimsiz sahaydi. Ozellikle Steau'nun topu kullanmamiza izin verdigi sahaydi.

Son 25 metreye giremedik, donen toplar son 20 dakikada 4 karsi karsiya verdi.

Keza Skibbe'nin oynatacagi dusunulen "4-2-3-1 hizli futbolu"nu test edebilecek mac sayimiz cok az. Kayseri ve Denizli maclari bu degerlendirmeyi hak etmeyecek maclar, ilk Steau maci ayri nedenlerle kapsam disi. Iste en ciddisi buydu. Toplam net gol pozisyonu 1.

Simdi ilk lig macinda Baros efektinin etkisi ile mac kazanildiginda, giden 5 milyon Euro maddi ve degeri olculemeyen manevi kayiplarin degerlendirmesi de gume gidedecek. Sonra yonetim de UEFA ipine sarilacak.

Cok dusunulmesi, cok elestiri yapilmasi gereken bir sezon bu. Herkesin elestirilerine ihtiyac var (forumdan bahsediyorum tabii, basindan degil :) ).

Elestiriyi salt "Skibbe yetersiz, Lincoln yatiyor" duzeyine indirmeyiz tabii ama mesela ikinci adamlik icin uygun birinin Galatasaray gibi muazzam bir isletmenin kaderindeki etkisini tartisabiliriz.

O nedenle lutfen bizi Skibbe'yi elestirmekten muaf tutmayin, UEFA kupasini alsak da CL'ne katilamanin nedenleri sorgulanmali.

Sampiyonlar Ligi takimiydik. Artik degiliz. Bunu bilelim.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Adnan Polat olayi son derece acikca ozetlemis, cok ciddi basarisizlik bu, GS AVrupa'da magara devrine dondu, GS 2002-2008, emegi gecenlere tesekkurler.

Bazi yazilari okuyunca elendigimize ne uzuluyorum, bayragi alip kutlamaya cikmam lazim hissi geliyor, ne kadar hayirli olmus elenmek, bari UEFA'dan gelecekleri de FB'ye verelim tam sevinelim.

Polyannacilik, ya da bugday ambarinda ac tavukluk bittiyse (Steaua'ya elendik, Gecen sene Leverkusen'den 5 yedik, Tromso'ya elendik, Austria Wien'i sahamizda yenemiyoruz, forumda tartisma: Manchester United mi olalim, fazlasi mi olalim, biraz az mi olalim) bu elenmemenin GS icin ne buyuk cuvallama olduguna donelim ve de su sistem oturtma isine bakalim.

Arkadaslar, sistem falan futbolda basari icin oturtulur, artistik patinaj gibi yanda bir grup hakemler oturup "herifler uc yedi ama kardesim ne guzel icra ettile 4-2-3-1'i bravo, 9.8 artistik puan, kazandi GS" diye bir muhabbet olmadigindan, gunumuz futbolunda hangi dizlis ne oluyor, neyin modasi falan gibi teorik tartismalari birakip, dunyanin en onemli klup takimi turnuvasina katilamadik, cok iyi bir kuraya ragmen.

Hersey degisik tercihler arasindan oncelik belirleyerek yapilir. GS'in bu sene onceligi (acik acik ara ile) CL'e kalmakti. Sistem, Super Kupa, zart, zurt sonradan gelir. Sistem zaten CL'e kalmak icin oturtuluyor. Ne hoca ne yonetim bu konuda kabahatten kurtulamaz. Hocayi ve oyunculari almayi geciktiren yonetim, aylardir en ahmak futbolseverin dahi gorebildigi sag bek eksigine ragmen bir sag bek almayan yonetim, takimi hazirlayamayan, garip tercihlerle ilk maca cikaran hoca falan derken gitti CL.

Tabii bunlarin hic biri hocayi Agustos ayindan sallamak icin sebep degil, ama adami yakindan takibe almak icin sebep.

UEFA insani heyecanladirir mi heyecanlandirmaz mi, puan kazanir miyiz tartismasindan once de herkese bir haberim var: bir kurayi bekleyelim de disimize gore birini bulabilecek miyiz UEFA gruplarina kalmak icin ona bakalim.

Buyuk hayal kirikligi bu, umarim sonrasi iyi gelir.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Thu Aug 28, 2008 9:01 pm, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

.....
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Hersey degisik tercihler arasindan oncelik belirleyerek yapilir. GS'in bu sene onceligi (acik acik ara ile) CL'e kalmakti. Sistem, Super Kupa, zart, zurt sonradan gelir.
Bos laflar bunlar. Su sebepten: Cunku bu satirlarin sahibi Ali Gursel GS tarihinde CL'nde en buyuk basarilari getiren, 3 kere gruplardan cikaran Lucescu'yu zamaninda agir elestirmis "ben boyle futbol anlamam, yeneceksin ama yenerken de iyi futbol oynayacaksin" diye forumun anasini aglatmistir zamaninda, forumdaki cogunlukla beraber. Lucescu'yu savunan surada 3 kisiden biriyim, digerleri de zaten aramizda yok.

Sistem zart zurt falan bos dogru. Sonuc da onemli degil Lucescu ornegindeki gibi. Amac elestirmektir, egolari tatmin. Gercekler, kosullar hic dusunulmez, hep elestirecek bir sey vardir.

Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:P

Yaz sicaklarinda mac oynansa imis bunlar olmayacakmis. Bak sen su ise ve yapilan terbyesizlige. GS'yin elini kolunu mu bagladilar? Mac yapma ya da yaparsan hazirlik macidir sayilmaz kafana gore takil diye akil verenler olmus olmali mutlaka. Hazirlik maclarini Alman koy ve kasaba takimlari ile yapma organizasyonu da TFF mi yapti? Ondan sonra kalk lig erken baslamadi diye ona buna kufur et. Asil rezalet bu.
Forumun cekici gazini cikarmis yine. Ne zaman patlayacak da boyle bir yazi yazacak diye bekliyorum. Gumbet kafaci Cengiz ne sinirlendin TFF okuzlerine hakaret ettim diye? Gozlerimiz yasardi be senin bu duyarliligini okuyunca.

Bir takimin nasil hazirlandigini, bir futbolcunun hazir olmasi icin kac resmi mac oynamasi gerektigini falan nereden bilirsin ki? Aylardir antrenmanlara cikan, calismalarda cift kale maci yapan futbolcular "Mac eksigim var" niye derler acaba? Hazirlik maciyla resmi mac arasindaki farki bilir misin? GS Real'le falan turnuvaya katilsa cok mu iyi olacakti? Denizli'yle bir tane resmi maci, Real'in umarsamayacagi, futbolcularin sakatlanmama korkusuyla birbirine fazla girmedigi, 8 oyuncunun degistirildigi maca yeglerim. Bir takimin 4. haftada oynuyor olmasiyla oteki tarafin 1. macina cikiyor olmasi arasindaki farki irdeleyebilecek, teknik, sportif deneyime sahip misin? Hic dusundun mu Ispanyol, Italyan takimlari neden Ekim ayina kadar form tutamazlar? GS boyle buyuk takimlara karsi ne zaman basarili gozuktuyse hep yilin ilk aylarinda denk geldiginin nedenini biliyor musun?

Yok... Ama gazimiz var cikaralim tabii... Meydan bos...

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Amac elestirmektir, egolari tatmin.

Ozan Ersoy
:lol: :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Forumun cekici gazini cikarmis yine. Ne zaman patlayacak da boyle bir yazi yazacak diye bekliyorum. Gumbet kafaci Cengiz ne sinirlendin TFF okuzlerine hakaret ettim diye? Gozlerimiz yasardi be senin bu duyarliligini okuyunca.

Bir takimin nasil hazirlandigini, bir futbolcunun hazir olmasi icin kac resmi mac oynamasi gerektigini falan nereden bilirsin ki? ..

Ozan Ersoy
Goren duyanda profesyonel takimda oynamis filan sanacak senin gibi NC'da cayirda hafta sonu top depiklemisi gorunce. Ne kadar da cok bilirmisin sen oyle. Niye sinirleneyim. Haline guluyorum.

Yetti bu sacmalaman diye yazdim. Resmi mac ozel mac. Takimi denemek icin cikarir kimin ne yaptigini gorursun ozel macta da. FB de lig maci oynamadi. Gule oynaya iki turu gecti gidiyor sen boyle ahkam kes hala.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Aug 28, 2008 9:50 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:

Ozan Ersoy
Sabaha kadar gulun... Yukarda yazdiginin ozu: Ne olursa olsun, bu takim her pahasina iyi hazirlanacak, resmi mac yoksa kicindan resmi mac yaratacak, sakatlar Star trek misali i$inla iyilestirelecek, Euro2008'den gelen oyunculara izin verilmeyecek, igrenc rezelet futbol bile oynansa, sistem mistem dusunmeden haralagurele bu tur gecilecekti. Cunku ucunda 10 milyon Euro var.

O zaman sistemli bir sekilde ama savunma oynayip Fleurquin, Victoria, Niculescu gibi oyuncularla tur degil turlari gecen Lucescu'yu niye burada yerden yere vurdunuz? Ben burada degismeyen bir tavir goruyorum.

Suratiniza vurulunca kah kah gulmekten baska care yok tabii.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Fri Aug 29, 2008 12:17 am, edited 1 time in total.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Beyler,

Yazilar/analizler oldukca iyiydi bu basligin altinda. Katildigim da, katilmadigim da yazilari zevkle okudum. Herkesin analizinden birseyler cikarmaya calistim. Ama son sayfada bundan sonra birbirimizi kirmaya baslayacagiz hissine kapildim. Bunu yapmaya gerek yok...

O kadar analizler, taktikler, sfenks muhabbetlerinden sonra, yenilginin sebebi birkac seye indirgenmis:

1 - Takim daha form tutmadi, oyuncular formsuz, bir de takim olarak uyum henuz saglanmadi.
2 - Teknik direktor hatali.
3 - Sag bek almayan ve transferleri zamaninda tamamlamayan yonetim hatali.

Simdi herkes bu ucu etrafinda kutuplasacak. Ama bir dusunun, butun bunlarin degisik kombinasyonlari da olabilir, baska etkenler de olabilir.

Bir de varolan, hepimizin uzerinde az cok anlasabilecegi gerceklere bakalim:
1 - GS cok kotu bir donem gecirdi Canaydin'la.
2 - Yonetime kimse pek bulasmak istemiyor.
3 - Adnan Polat ve ekibi bazi seyleri degistirmeye calisiyor.
4 - Forumdan Cengiz Agabey'i kulup baskani, Ozan'i teknik direktor, Gorgen'i de futbol subesi baskani yapma imkanimiz yok.

O zaman, mecburen bu yonetime guvenip, ellerinden geleni yapmalarini bekleyecegiz. Yaparlarsa sevinecegiz, yapamazlarsa uzulup yeni umitlere bel baglayacagiz. Gerisi bos. Ama bu sansi vermemiz lazim. Herseyi koru korune elestirdigimiz zaman, hakli elestirilerimiz de gume gidiyor. Acimasizlik basari getirseydi, dunyanin en basarili ulusu olurduk...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:

Ozan Ersoy
Sabaha kadar gulun... Yukarda yazdiginin ozu: Ne olursa olsun, bu takim her pahasina iyi hazirlanacak, resmi mac yoksa kicindan resmi mac yaratacak, sakatlar Star trek misali i$inla iyilestirelecek, Euro2008'den gelen oyunculara izin verilmeyecek, igrenc rezelet futbol bile oynansa, sistem mistem dusunmeden haragule bu tur gecilecekti. Cunku ucunca 10 milyon Euro var.

O zaman sistemli bir sekilde ama savunma oynayip Fleurquin, Victoria, Niculescu gibi oyuncularla tur degil turlari gecen niye Lucescu'yu burada yerden yere vurdunuz? Ben burada degismeyen bir tavir goruyorum.

Suratiniza vurulunca kah kah gulmekten baska care yok tabii.

Ozan Ersoy
Ozan, bu tip kisisel saldiri iceren yazilara gulup gecmek lazim en dogrusu diye o gulme isaretlerini koydum.

Konularin kendisini konusmak istersen ego analizlerini, suratiniza vurmak gibi dogrudan yazi sahibine kisisel saldirida bulunan sozler kullanmadan yazmayi dene. En azindan benim icin bu yazismaya on sart.

Bu tavrinin sebebini anlayamadim ama ayni sekilde karsilik vermeyecegim, bu forumda yeterince oluyor ve tad kacirici bir durum, umarim sen de devam etmezsin.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Goren duyanda profesyonel takimda oynamis filan sanacak senin gibi NC'da cayirda hafta sonu top depiklemisi gorunce. Ne kadar da cok bilirmisin sen oyle.

Yetti bu sacmalaman diye yazdim. Resmi mac ozel mac. Takimi denemek icin cikarir kimin ne yaptigini gorursun ozel macta da. FB'de lig maci oynamadi. Gule oynaya iki turu gecti gidiyor sen boyle ahkam kes hala.
Sacmalayan kim acaba? FB iki tane mac yapti MTK ile GS'dan fazla. Ona ragmen elenmemis olmalari mucize. Duyan da Partizan'i dagitmislar sanar. Gule oynayaymis. Bu iste gercekleri carpitmak, gozuyle gormeyip, akliyla dusunmemek bu. Partizan'la Steaua bir mi? Maclari izledin mi? Partizan'in oynadigi futbolu biliyor musun? Kac gol kacirdiklarini biliyor musun? Sonuca bakip "bana ne elediler ya" demek cok mu mantikli? FB Antep'e karsi sacma sapan gozukmedi mi? Cok mu formdalar? Lig 2 hafta once baslamis olsa belki daha derli toplu olacaklardi.

"Takimi denemek icin cikarir kimin ne yaptigini gorursun ozel macta da."

yoruma bak... Allah'dan biraz top depiklemisim de boyle seyler demiyorum. Senin o hazirlik maclarinin yapildigi andaki sartlari, futbolcularin gunde iki kez yaptigi agir kondisyon calismalarini, bacaklardaki yorgunlugu kestirmenin bile imkani yok.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Thu Aug 28, 2008 10:08 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Cengiz Akgun wrote:
Ozan Ersoy wrote: Forumun cekici gazini cikarmis yine. Ne zaman patlayacak da boyle bir yazi yazacak diye bekliyorum. Gumbet kafaci Cengiz ne sinirlendin TFF okuzlerine hakaret ettim diye? Gozlerimiz yasardi be senin bu duyarliligini okuyunca.

Bir takimin nasil hazirlandigini, bir futbolcunun hazir olmasi icin kac resmi mac oynamasi gerektigini falan nereden bilirsin ki? ..

Ozan Ersoy
Goren duyanda profesyonel takimda oynamis filan sanacak senin gibi NC'da cayirda hafta sonu top depiklemisi gorunce. Ne kadar da cok bilirmisin sen oyle. Niye sinirleneyim. Haline guluyorum.

Yetti bu sacmalaman diye yazdim. Resmi mac ozel mac. Takimi denemek icin cikarir kimin ne yaptigini gorursun ozel macta da. FB'de lig maci oynamadi. Gule oynaya iki turu gecti gidiyor sen boyle ahkam kes hala.
Cengiz agabey,

Burada Ozan'i tanidigim icin avukatligina soyunacagim, kusuruma bakma, ben de hiddettinden nasiplenmiyim lutfen.

Ozan NC cayirlarinda top oynadigi icin bunlari bilmiyor. Ben ondan cok daha fazla oynuyorum, daha iyi bileyim o konulari o zaman. Ama futbol bilgim Ozan'a yaklasamaz. Ben bizzat sahidim, biz bu futbol meretine gunde bir kac saat ayiriyorsak, adam 10 saat harciyor. Bu da onun en buyuk hobisi, hatta belki isinden de cok zaman ayiriyordur.

Nasil dunya futbolu bilgisi konusunda Gorgen'e saygim sonsuzsa, Ozan'a da takim yonetme, antrenman, kondisyon, teknik/taktik konularinda saygim sonsuzdur. Yigidi oldurelim ama hakkini yemeyelim lutfen.

Bu kadar iddiali ve bazen gicik olabilecek uslubla yazmasaniz, ikiniz de eskiden oldugu gibi guzel guzel gecineceksiniz, en azindan saygi olacak aranizda. Ipleri bir kere koparttiniz, adet zamani kiz arkadasimin bana yaptigi gibi sebepsiz birbirinizi yiyorsunuz.

Kucuk kardesiniz olarak soyluyorum, lutfen vazgecin bu gereksiz didismeden.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:
4-)''Harala Gurele'' diye asagilanan futbol anlayisinin savunma kismi lafta devam edecekmis. Zaten harala gurele, kaos diye asagilanan bu sistemin harala gurele kismi devam ediyor Ne degisiyor? Hucum . Ama biliyoruzki FT uzun sure 10 saniye altinda karsi kaleye gitmeye calistirmistir takima. Harala Gurele diye asagilanan futbol 10 saniyede kaleye iniyor, sfenksin hiz(?!) futbolu oyun bandini 80 metreye cikarip bol yan pasla kagni hiziyla ve sifir pozisyonla oynayarak , kapanan takim karsisinda, tirt oluyor?
Alpay, bekleyin arkadasim biraz bekleyin. Sabir.. "Isik falan goremiyorum" diyorsunuz. Takim gittikce kotuye giderse kabulum elestiriler devam etsin. Ama oynanan futbol her gecen gun iyiye gidiyor. Kayseri maci ilk mactan, Denizli maci Kayseri macindan, dunku mac da Denizli macindan iyiydi. Skora bakmayin. Bu takimin zamana ihtiyaci var. Takim oturacak korkum bu sefer de cikip "sokaktaki cocuk da bu takimi iyi oynatir, kurulmus kac milyon dolarlik takim, tabii ki iyi oynayacaklar" diyeceksiniz.

Ayrica Skibbe'nin Leverkusen'e oynattigi futbol var. O mactaki yedigimiz golleri hatirlayin. Kac pasta, ne kadar hizli sekilde, kac saniyede Orkun'un burnunun dibine indiklerini gozunuzun onune getirin. Bu adam o takimla o topu oynattiysa, bizim takimla daha da iyisini yapabilmesi olasi. Ilerde bir tane Bosnak, sirik gibi bir Alman, dedem yasina gelmis Schneider, Isvicre'li Barnetta...

http://uk.eurosport.yahoo.com/football/ ... 23614.html

Ben kac seneden sonra ilk kez savunmadan ileriye 60 metrelik uzun top atmadigimiza seviniyorum. Bu bile umitlendiriyor beni...

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote: Cengiz agabey,

Burada Ozan'i tanidigim icin avukatligina soyunacagim, kusuruma bakma, ben de hiddettinden nasiplenmiyim lutfen.

..
Estagfurullah. Ipi kopartan ben degilim. Saldiranin kim oldugunu sen de goruyorsun ama bilmiyorum kendisine bunu soyluyor musun?

Cengiz agabey ile basladi. Cengiz Akgun oldu. Simdi de Gumbet kafaci Cengiz. Biraz daha arka bulsa Gumbet Kafali diyecek. Simdilik cesaret edememis. Ona da sira gelecek. Aydin Karoglu'nu hatirlarsin belki. Onun yerine oturmaya hazirlaniyor. (Aslinda Gumbet degil Kumbet). Her gecen gun daha da adilesiyor.

Bilgi ve gorguye gelince. Yakisiyor mu boyle bilgi ve gorgu sahibi adama bu tarz. Beni hic ilgilendirmez neyi ne kadar cok bildigi. Adam gibi oturup bunu ortaligi zehirlemeden yazmadikca ona buna sahsi sekilde bulasmadan yapmadikca bilgisi hic onemli degil benim icin. Gecen sene Orkun yuzunden cikardigi patirdiyi da bilirsin elbette. Ona buna soylemedigini birakmadi. Kac kere rica ettim. Ondan sonra yaptiklarinin olumsuzlugundan bahsedince ben kotu oldum. Ikincisi burada bilgi yarismasi yapmiyoruz. Gozumuz var aklimiz var. Onun gorduklerini biz de goruyoruz. Gorduklerimize gore kendi dusuncelerimizi bir ortama aktariyoruz. Kimin yanlis kimin dogru oldugu burada karar veren bir kurulda yok. Bunu ona begendirmek gibi (digerlerini bilmem) benim bir cabam da yok. O var ve onun gorusune ters diye kimse gorusunu yazmaktan vaz gececek de degil. Bunlari cocuk degil bilmesi lazim.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Aug 28, 2008 11:38 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply