2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Re: 2012-2013 TRANSFER CALISMALARI

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:Selcuk Inan, Umut Bulut, ve Burak Yilmaz. Ha gayret 2010 model TS'u yaratacaklar galiba.
Ceyhun, Engin

Biraksalar, sahaya yansimasaydi sempiyondular.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Burak Yılmaz gerçekten alındıysa artık transfere bi dur demek lazım. Şampiyonlar Ligine katılan tek takım olursak bu masraflar rahat çıkar ama bundan fazlası sıkıntıya yol açabilir.

Yanlız, bu transfer için verilen topçu Merthan değildir umarım...
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Selcuk Inan, Umut Bulut, ve Burak Yilmaz. Ha gayret 2010 model TS'u yaratacaklar galiba.
Engin Baytar'i unuttun Cengiz Abi.

Yabanci kontenjani yok, istedigimiz mevkilere uygun fiyata Turk oyuncu varsa neden olmasin. Bu saydigimiz oyuncular arasi zaten iyi bir kimya vardi.

Resmi sitede hicbir aciklama yok, hatta Hamit'in bittigini de yazmadilar, neyi bekliyorlar acaba? :roll:
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ulen esim bile ofsayt kuralini Burak Yilmaz'dan daha iyi biliyordur :))) Mac basina 6-7 ofsayta hazir olun...

Muslera, Eboue, Semih, Dany, yeni transfer, Culio, Melo, Selcuk, Hamit, Burak, Elmander :)) Ben kadroyu kurdum. Ama 7 yabanci oldu, ustelik bu yeni transferlerin birinin daha yabanci olmasi muhtemel nasil olacak bu is ??

Takimdaki yabancilari sayalim.

Muslera
Eboue
Ujfalusi
Melo
Culio
Dany
Elmander
Baros (Satman yada kiralaman lazim)
Riera (Satman yada kiralaman lazim)
Pino (Satman yada kiralaman lazim)

Hadi Ufa yedek oturacak diyelim. Culio'yu da kesmesi lazim...
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:

Yabanci kontenjani yok, istedigimiz mevkilere uygun fiyata Turk oyuncu varsa neden olmasin. Bu saydigimiz oyuncular arasi zaten iyi bir kimya vardi.

Resmi sitede hicbir aciklama yok, hatta Hamit'in bittigini de yazmadilar, neyi bekliyorlar acaba? :roll:
Ceyhun'u da unutmusum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Cengiz Akgun wrote:
Murat Fahrioglu wrote:

Ceyhun'u da unutmusum.
Ceyhun'u ben mahsus yazmadim zaten herhangibir katkisi olmadi, vasat bir yedek.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Transferlere olumlu bakiyorum, benim endisem mali kulfet, takim ici huzur...Emre Colak gibi oyuncularin önunun kesilmesini istemem acikcasi. Umut ve Burak'in kapasitesi SL icin yeterli mi o ayri mevzu...ciddi paralar dönuyor gercekten. Borc inmis ama halen tehlikeli boyurlarda.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Burak, Sercan, Baros, Elmander, Umut, Necati..

6 forvet oldu.

Baros-Sercan giderse 3 forvetle bu is boyle yuruyecek.

Bir sol bek lazim Balta'nin yerine yada yedek, bir de orta saha... (Giderse Melo'nun yerine, gitmezse Culio'nun yedegi yada as futbolcu olmak uzere)

Takim az cok sekilleniyor.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet bende anlamakta gucluk cekiyorum, gercekten gereken yerlere transfer yapildi mi diye. Solbekte Caglar var, ama o muzmin sakat. Milan Baros'un gitmesinden yanayim, cunku kontrat suresi bitti bitecek. Para kazanmak istiyorlarsa göndersinler. Bence Sercan kalsin, yasi daha genc. 2. 3. bahari yasayacak kapasitede. Burak Altay, BJK, FB, TS dolasip GS'a geldi, biraz sakin kafa ile dusunmek gerekiyor. Oyuncu göndermek kolay, ama yerine gelecek insanin maliyeti yuksek oluyor.

Ben transfer sezonundan korkmaya basladim acikcasi. Bilhassa sampiyonluktan sonra gelen transfer sezonundan. Allah hepsine akil versin diyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Burak topu ayağına aldığında buldozer gibi. Hem hızlı, hem fiziksel olarak güçlü, yıkılmıyor. Bu yönünü C.Ronaldo'ya benzetiyorum.
Kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda gol vuruşları çok iyi. Hiç değilse Necati'ye 5 basar bu konuda.
Ama biraz bencil oynuyor. Kendini öne çıkarmayı seviyor.
Geçen yıl Trabzon'da gol kralı oldu. Bana göre Şenol Güneş onu doğru kullanamamıştı. Trabzon takımının taktiği, topu alanın bir biçimde Burak'a aktarması, tek forvet oynayan Burak'ın da golü atması üzerineydi.
32 gol attı ama takımının hücum sistemi tek adama bağlı olduğu için, geçen sezon Trabzonspor istikrarsız bir görüntü çizdi.
Bizde ise muhtemelen Elmander'le beraber oynayacaktır. Hatta belki Emlander-Umut ikilisi ileri uçta, Burak onların arkasında oynayabilir.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gurdal Cetin

Papatya cicegi gibi acildilar, simdide Nuri Sahin icin teklif vermisler.

Bu adamlarin maaslarini nasil odeyecekler gercekten merak ediyorum. Amrabat'i alinca kafam karisti.

Hamit sag tarafta degil mi ? Bu Amrabat' ta sag acik..

Takimda hucum yonunde 7 forvet felan oldu.

Simdi zararina satislar basliyor demektir.

Sercan, Baros hemen satilmali bu durumda, hemde alinabilecek en iyi paraya... Mehmet Batdal satilamazsa hemen kiraya.

Sol bek almadilar , baktiklarini bile sanmiyorum. Bence zayif halka orasi.

Melo isinde de ses cikmiyor. Hamit - Amrabad varsa Hamit'i ortaya kaydirip Amrabad'i saga koyabilir.
Melo isi olmayacakmis gibi dusunup boyle bir hareket yapilmis olabilir.

Bekleyelim gorelim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Amrabat işinde fena kazık yedik gibi geliyor bana.
Bütün sezon sakatlıklar yüzünden takımda fazla yer bulamamış bir adam.
Oynadığı dönemde bana Hasan Şaş'ın kendine güvenen ama fos hallerini hatırlattı.
Ve söylenenlere bakılırsa, 8 milyon euro + 1 futbolcu karşılığında alınıyormuş.
Umarım gerçek değildir bu rakam...
AYRILMAZ İKİLİ
Murat Fahrioglu

Melo'da Fener devreye girmis diyorlar.

Bu arada Burak konusunda kulup aciklama yapmadi yani daha gorusmeler basladi da demedi, ben o konuda supheliyim.
Mehmet Gurdal Cetin

Murat Fahrioglu wrote:Melo'da Fener devreye girmis diyorlar.

Bu arada Burak konusunda kulup aciklama yapmadi yani daha gorusmeler basladi da demedi, ben o konuda supheliyim.
Bu konuda kimseyle gorusme yapilmayacak, TFF hesabina 5,5 M yatiracaklar, lisansini alacaklar. TFF parayi Trabzona gonderecek.
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Melo'da Fener devreye girmis diyorlar.

Bu konuda kimseyle gorusme yapilmayacak, TFF hesabina 5,5 M yatiracaklar, lisansini alacaklar. TFF parayi Trabzona gonderecek.
Yani simdide Sadri ile papaz olacaklar oye mi? Amarabat'la yattilar Amarabatla kalktilar. Kayseri kozunu iyi oynada. bu heriften artik kendilerine bir hayir gelmiyecegini biliyorlardi. Topuz'u FB'ye guya 9M'na mi ne kakalamislardi. Ne yapti Topuz gecen sene? Fena oyuncu degil ama bu paranin karsiligini verdi mi? Amarabat'da oyle olacak. Adam solak olsa hadi diyecegim. Dediginiz gibi sag tarafi sisirdikce sisirdiler. Sabri'sinden tut Hamit'e kadar. Bu takimda sol ayakli oyuncu kim. Balta mi baltayi tasa vuran. Hala Melo diyorsunuz. Ne yapacaklar Melo'yu artik? Tursunu mu kuracaklar? Caglar diye bir adam aldilar iki mac ust uste oynayamadi kofte. Yok Yekta idi idi yok bilmem ne idi. Bir suru moloz var takimda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply