Türkiye ligi disindaki maçlar ve oyuncular - 2

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Videoyu farketmedim. Tekrar tekrar oynatamadım. Televizyondan görüp, şahitlerden duyduklarıma göre dayanarak konuştum. Kaçırdığım nokta tribünlerdeki polisler oldu, televizyonda tekrar tekrar oynatmıyorlarda :) Hoş, tekrar tekrar izleyebileceğim görüntülerde değildi..

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: ..
Belki başkaları biliyordurda çevik kuvvetin tribüne dalma sebebinin polislerin pataklanması olduğundan haberim yoktu. Başka şeylerde söylendi, neticede ben dahil hemen herkes ilk anda fenerlilerin bir vahşete maruz kaldığını düşündük ama ben artık dayak yiyen polise acıyorum :)
Merak edip Kerem Tezic'in astigi video'ya bakmadin demek. O zaman neye dayanarak konu$tun bu olay hakkinda. Cevik kuvvet (epey de ceviklermi$ hani arkada$lari bir araba sopa yedikten sonra oraya cikabildiler ve cevikliklerini yerdeki adamlari coplarken gosterdiler. Onun icin yogurt yiyeni kari$tirmamak lazim) peh peh ada bak hizzaya gel dedirtecek kadar cevik olunca dayak yenenleri ocu alindi.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Manisa olaylarini alisamiyen.net de Berk Koçak adli bir arkadas birinci elden anlatmis. Mac sirasinda sahadaymis ve anlattiklarinin TVde gorunenlerden pek farki yok. Olaya canli sahit olandan dinlemek daha renkli ve bilgilendirici oluyor. Mesela cevik kuvvetin trubune dalmadan once hazirlanmalarina sahit olmus. Sakince hazirlanip egitim gordukleri gorevi yerine getirmisler. Ilgilenenlere yaziyi tavsiye ederim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu yazı görüntülerden daha net :)
Mehmet Marsan wrote:Manisa olaylarini alisamiyen.net de Berk Koçak adli bir arkadas birinci elden anlatmis. Mac sirasinda sahadaymis ve anlattiklarinin TVde gorunenlerden pek farki yok. Olaya canli sahit olandan dinlemek daha renkli ve bilgilendirici oluyor. Mesela cevik kuvvetin trubune dalmadan once hazirlanmalarina sahit olmus. Sakince hazirlanip egitim gordukleri gorevi yerine getirmisler. Ilgilenenlere yaziyi tavsiye ederim.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Anderlecht 2 - 0 Standard Liège

Maçın özeliği,Belçika liginde ilk iki sırayı paylaşan takımların maçı olması ve Anderlecht'in bu sonuçla ligin bitimine iki hafta kala,bir puan gerideyken evsahibi takım avantajını kullanıp iki puan farkla lig sıralamasındaki avantaja dönüştürmesi..Ha..İlk golün de Serhat'tan geldiğini ekleyelim..

Tabi,puanlar eşitlense bile yarın için temenni etmiyoruz böyle bir durumu.. :wink:

Editleyelim: Bu sonuç ve Anderlecht'in şampiyonluğu takımlarımızın Ş.ligi ön eleme turlarındaki seri başı sıralamalarını da olumlu etkiliyor sanırım..Gerçi benim o mevzularda pek umudum yok ama,yine de yazalım..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"8 ) STANDART LIEGE Belcika ikincisi olacak. "

Evet öyle görünüyor :) Forza Anderlecth

Hasan Utku wrote:Anderlecht 2 - 0 Standard Liège

Editleyelim: Bu sonuç ve Anderlecht'in şampiyonluğu takımlarımızın Ş.ligi ön eleme turlarındaki seri başı sıralamalarını da olumlu etkiliyor sanırım..Gerçi benim o mevzularda pek umudum yok ama,yine de yazalım..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hasan Utku wrote:Anderlecht 2 - 0 Standard Liège

Maçın özeliği,Belçika liginde ilk iki sırayı paylaşan takımların maçı olması ve Anderlecht'in bu sonuçla ligin bitimine iki hafta kala,bir puan gerideyken evsahibi takım avantajını kullanıp iki puan farkla lig sıralamasındaki avantaja dönüştürmesi..Ha..İlk golün de Serhat'tan geldiğini ekleyelim..

Tabi,puanlar eşitlense bile yarın için temenni etmiyoruz böyle bir durumu.. :wink:

Bende bu maçı canlı olarak TPS foot kanalından seyrettim.
Belçika futbolu ülkemizin 1 sınıf gerisinde. Türkiyede'de iş yapamayan futbolcular artık Belçika'nın üst takımlarında oynuyorlar.

Bugünkü maçta;
Bizde oynamayan mbo mpenza anderlecht'in en golcü ismi. 2. yarı Serhat'ın yerine oyuna girdi. Serhat ilk golü attı. Fener'de oynayamıyordu.

Fatih Terim'in Milan'dan getirip GS da yedekten kurtulamayan Muhammed adama Sarr, Standard liege'nin ilk 11'de stoper, eski fenerli hırvat Milan Rapaic ise yine standard liege'nin orta sahasında organizatör rolüyle oynadı.Ama hepsi vasattı. Rapaic sadece serbest atış kullanıyor desek yeridir.

Bu maçı seyretmemim bir nedeni de Anderlecht'in genç sağ beki Vanden borre'yi görmekti fakat bugün oynamadı. Geçen sene büyük avrupa kulüplerini peşinden koşturan 19 yaşındaki stoper Vincent kompany de Anderlecht'de uzun süredir sakat olduğu için oynamıyordu.

Standard liege de tanıdık isimlerden eski interli sağ açık portekizli Conceicao oynamadı. Rumen santrafor Niculea da 2. yarı oyuna girip birşey yapamadı. Belçika liginin gol kralı 21 yaşındaki Muhammed Tchite de 90 dakika sahada kayıpları oynadı.Standard liege de sarr ile beraber defansta eski porto kaptanı Jorge costa oynadı. Hani şu dede gibi gözüken adam.O da çok ağır.

Koca maçta sahada mükekmmel olmasa da iyi işler yapan oyuncular da vardı.

Bunlar standard liege'nin belçika milli takımın sağ bek oyuncusu Eric deflandre, yine aynı takımdan orta sahada 1982 doğumlu Karael Gerearts iyidi.

Anderlecht takımında 36 yaşındaki orta saha oyuncuus Zettenberg takımının 2. golünü serbest atıştan mükekmmel bir vuruşla yaptı.

Fakat bana gör sahanın ve Anderlecht'in en iyi oyuncuus orta sahada 26 yaşındaki Wilhelmson'du. Ben bu oyuncuyu beğendim.Zaten bu sene büyük takımlardan birine gideceği yazılıp çiziliyor.Takımını orta sahada yönlendiren adamdı.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Vay! Epey tanıdık varmış Belçika Ligi'nin kafa takımlarında demek ki..Bilgiler için sağolasın Mehmet..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Villa-Arsenal maçı..

89'da Viiareal Riquelmeyle penaltı kaçırdı. 1-0 yapıp maçı uzatmaya götürebileceklerdi..
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

İki İspanyol takımı hiç çekilmezdi finalde..

Gerçi Arsenal izleyici ile birlikte Barca'yı da uyutur ya.. :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yahu nedir Arsenal sevdası Hasan bey?
İstemezmisiniz, Barça şampiyon, Galatasarayda seribaşı olsun :)
Hasan Utku wrote:İki İspanyol takımı hiç çekilmezdi finalde..

Gerçi Arsenal izleyici ile birlikte Barca'yı da uyutur ya.. :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Barça-Milan maçı başladı...

1 Milan Kaka ile sağ çaprazdan kaçırdı..
3 Barça Eto ile karşı karşıya çok net bir pozisyonu değerlendiremedi.
15 Eto yine karşı karşıya kaçırdı. Top kaleciye çarptı, kaleye gidiyordu savunma önledi.
21 Ronaldinho ceza sahası dışından sert vurdu, üstten aut!
22 Şevki ceza sahası içinde sağ çaprazdan kaçırdı. Açı dardı ama Şevki gol atabilirdi ordan..

Yanlış yere yazıyormuşum yahu :)

Top bir o kalede, birde bu kalede sayır seyirciler.. Kötü olan tek şey starın spikeri.. Klasik Türk spikerlerin standartlarının üstüne çıkabilmek için oyuncuların cinsel hayatını bile araştırmış gibi bir hali var :) Saçma cümleler kuruyor: "Bu da Ronaldinyoyu modern zamanların en yüksek mertebesine yükseltiyor" gibi... :)

34 Giuly ceza sahası içinde sağ çaprazdan etkisiz bir şut çekti..

36 Bakımsız tarzan İnzaghi, Gattuso'nun ortasına kötü yükselip etkisiz bir kafa vuruşuyla topu auta postaladı..

40 Deco ceza sahası dışından sert bir şut çekti, az farkla üstten aut...
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Ismail Gezer wrote:Yahu nedir Arsenal sevdası Hasan bey?
İstemezmisiniz, Barça şampiyon, Galatasarayda seribaşı olsun
Yahu elin şeyinle şey yapmaya ne kadar meraklısınız? :lol:

Trabzon yensin cimbom şampiyon olsun,Barca kupa alsın GS. seribaşı olsun..

Pes yani.. :lol:

Not: İnzaghi ve Şevki sahadayken Milan gol atamazsa olmaz olmaz.. :?:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hocam ne zaman bu lafı deseler ben derinlerden derinlerden gülüyorum :)
Elin şeyiyle şey yapmak! Futbolda elin şeyine %90 mahkumsun zaten!
Eğer bütün maçlarını kazanan bir takımın yoksa (ki ben öylesini henüz duymadım) elin şeyine bal gibide muhtaçsın :)
Gönül isterki bütün maçları kazanarak şampiyon olalım. Ama bu imkansız. Maalesef rakiplerin bizden daha fazla puan kaybetmesini ummak zorundayız! Değiliz diyene gülücükler gönderiyorum :)
Hasan Utku wrote:
Ismail Gezer wrote:Yahu nedir Arsenal sevdası Hasan bey?
İstemezmisiniz, Barça şampiyon, Galatasarayda seribaşı olsun
Yahu elin şeyinle şey yapmaya ne kadar meraklısınız? :lol:

Trabzon yensin cimbom şampiyon olsun,Barca kupa alsın GS. seribaşı olsun..

Pes yani.. :lol:

Not: İnzaghi ve Şevki sahadayken Milan gol atamazsa olmaz olmaz.. :?:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"Ronaldinho kaleye tehlikeli baktı"
"Giuly tehlikeli bindirdi"
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kardeş takım Barcelonaya tebrikler... :lol:

Skor: 0-0
Locked