Beko-Basketbol Ligi:

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Can Baysan wrote:İşler çığrından çıktı bir kere; kitleler, adaleti tanzim edecek nesnel muhatabı bulamadıkları vakit, cezayı kendileri kesme yoluna gidiyor; eşyanın tabiatı bu...
...
Bugünkü basketbol müsabakasının ardından yaşananlara isim koymak gerekirse: Al sana taraftar muhtırası! Siz başka türlüsünden anlamazsınız.
Can Hocam,

Daha surdaki yazinda burasi icin "demokratik fikir platformu" deyip, hem de, simdi boyle kaba kuvvete dokulen hareketleri destekleyen, "demokrasi" yerine, "muhtira" isteyen yaklasimina bulabildigim tek aciklama, orda bizi bir nevi sucladigin umursamazligimizin test edilmesi. Oyle mi? Yukarda iki mudavimimiz, ve de yoneticimiz, tepkilerini gostermisler, ben de eklemek istedim. Burda hicbir zaman, bu tur fiziksel eylemi destekleyecek yorumlar olmayacak umidindeyim. Bunu destekledikten sonra, stadda futbolculara ana-avrat kufredenleri filan, hepten hepten hosgormemiz gerekecektir herhalde?!?

RTE parallelerini de cok dogru goremiyorum. Birlesmeleri, akillarini baslarina toparlamalari icin, milyonlarin yurumesi gerekti ama, en azindan, "muhalefet" denilebilecek birsey var politik arenamizda. Klup icinde, maalesef bunu goremiyorum, bir dolu onceki yazimda da soyledigim gibi. Bunca kotu sartlara ragmen olusmayan bir muhalefet, "hele bir istifa etsinler de" deyip ondan sonra olusacaksa, eksik kalabilirler bence!

Kitlelerin, esyanin tabiatina uymamasi durumuna "medeniyet" diyoruz genelde. Batiya acilan pencere olmaktan filan bagimsiz olarak, kendi kendimize, kendi icimizde, orman kanunlarini filan destekliyor olmayalim mumkunse.

Ayrica, evet, Mehmet'in de soyledigi gibi, gecen sene, ligden dustu dusecek diye korkulan bir takimin, hemen ertesi sene ilk dorde kalmasi basaridir bence. Zaten kurum takimlarinin hegamonyasi olan basketbolda, onceki sene sampiyonu degil miydi FB'nin devraldigi Ulker? Tutup da, bundan gaza gelen taraftar da, eksik kalabilir bu camiadan...
Özgür
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Rahmetli Sn. Turgay Vardar ın vefatını takiben oynanan ilk karsılasmada Ahmet Comert teki GS seyircisi bir dakika saygı durusunu layıkı ile yapamamıstır. O gunden beri basketbol karsılasmalarına gitmiyorum.

Ne o salona adı veren sahsın o tesisi yaptırırken dusunduklerine ve beklentilerine, ne spor ruhuna ne GS Spor klubune yakısmayan tavır ve hareketler sergilenmis. Iste GS taraftarı boyle soyle diyenlere ise soyleyebilecegim tek cumle; Ahmet Comert teki yerdigimiz ve elestirdigimiz topluluk kotunun en iyisidir!

Macın ilk iki periyodunu aralıklar ile goz ucu takip ettim. GS bu macı bence rahat alabilirdi. Bu kadar cok anlamsız top kaybı, hatalı sutor secimi ve bilhassa 24 saniye hucum suresini takip etmeden habersiz nasıl oynadılar, kenar yonetimi nasıl mudahele etmedi aklım almadı.

Macın ilk yarı, ikinci periyodunda teknik faul kazanıldı. Faul cizgisinden 4 te 2 attık, yaptıgımız hucumu basit hata ile kaptırıp ucluk yedik. Macı berabere getirecegimiz yada koparacagımız zamanlarda hep basit hata ve rakibin baskısından degil kendi hatamızdan top kaybı yaptık. Ilk yarının bitimine 4.7 saniye kala top bizde. Oyunu kendi yarı alanımızda bounce pas ile o kadar kotu oyuna soktuk ki guardın topu yakalayıp, duzeltmesi bir iki saniye aldı. Allah tan FB li bir oyuncu cok gereksiz bir faul yaptıda uc serbest atıstan toplam uc sayı kazandık.

2. yarıyı seyretmedim. Tahmin ediyorum aynı surec devam etti. FB-GS 2007 play-off eslesmesinde rakibimizin oyuncu kalite ustunlugu tartısılmaz. Ben Ahmet Comert teki iki macta GS ın az hata ile macları basa bas goturecegine ve alabilecegine inanmıstım. Bu kadar basit hata ve top kaybı ile tabiki imkansız.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Aydin Ors ayrildi daha dogrusu ayrilmak zorunda birakildi.

Basarilidir degildir meselesi degil bu.Herseyden once Fenerbahceliydi.Hocaliga ara vermisti gel dediler geldi kosulsuz.Onun onda bir kariyerine sahip olan hoca bu kadar kompleksiz davranip gelmezdi kosa kosa.

Bu iste kimin parmagi var bilmem.Basketbol acisindan konusacaksak eksigi yok herkesten fazlasi var.Sampiyonluk desen var, avrupa'da basari desen var.Efes'i sicratan salonlarda tum GS,FB ve BJK'lisini birlestirip baska kulup icin destek verdiren gene o.Su kadar kavganin icinde, pisligin icinde herkesin kusursuz saygisini goren ve gosteren o.

Eger bu is sponsor boyle istedi diye yapildiysa mangalda kul birakmayan, Fenerbahce'yi uzenler beni sinirlendiriyor diyen Aziz Yildirim'a yaziklar olsun.

Mahmut Uslu ya geri getirsin Aydin Ors'u yada istifasini versin tez zamanda.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote: ..
Eger bu is sponsor boyle istedi diye yapildiysa mangalda kul birakmayan, Fenerbahce'yi uzenler beni sinirlendiriyor diyen Aziz Yildirim'a yaziklar olsun.

..
Selamlar
Savas
Yapma ta$ olursun sonra ta$! Nazim gectiginden soyluyorum bunlari sana; bunu sen de biliyorsun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:
Savas Macun wrote: ..

..
Selamlar
Savas
Yapma ta$ olursun sonra ta$! Nazim gectiginden soyluyorum bunlari sana; bunu sen de biliyorsun.
Buyuk bir hayalkirikligi oldu bende Cengiz Abi, cok buyuk.Boyle bir adama yapilir mi bu? Hangi vicdana hangi akla sigar anlamak mumkun degil.

Bugune kadar kavga ediyor bizim icin, hakkimizi koruyor diye destek ciktik ne yapiyorsa FB icin yapiyor diye.Sen kalk herkesden fazla FB'li olana adama bunu yap.

Yok Federasyon deniyor, yok sponsor deniyor yok Mahmut Uslu deniyor.Federasyonsa ne isin var bu kadar icli disli oldun, diyet borcun mu var diye sorarlar.Sponsorsa sana ne kardesim al parani git dersin.Mahmut Uslu istemiyorsa alirsin subenin basindan gel yanima bakayim dersin.

Hala icimde bir umit tasiyorum, haberi yok herhalde diyorum, duzeltir diyorum hatasini.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Huseyin Besok'u almisiz. Transfere doymuyoruz, hadi bakalim. Bu sene ligde iddiali olmamiz lazim.
Hüseyin Beşok'u aldık

Beko Basketbol Ligi'nde zirveye oynayacak bir kadro kurmak için çalışmalarını sürdüren G.Saray Cafe Crown, flaş bir transfere imza atarak, Hüseyin Beşok'u renklerine bağladı.

Sarı kırmızılı kulüp, geçen sezon Polonya'nın Prokom Trefl takımında oynayan 31 yaşında ve 2.12 metre boyundaki milli basketbolcu ile dün 2 yıllık sözleşme imzaladı. Galatasaray Cafe Crown daha önce de ABD'li William Avery, Charles Gaines, Efes Pilsenli Cüneyt Erden ve Darüşşafaka'dan Erdem Türetken'i transfer etmişti.

Kaynak: Hürriyet
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Simdi de Utah'tan guard Dee Brown'u almisiz. Ala ala bitiremiyoruz :) BU sene sampiyon olacagiz herhalde.
Dee Brown Galatasaray Cafe Crown’da

Galatasaray Cafe Crown geçtiğimiz sezon NBA takımlarından Utah Jazz’da forma giyen Dee Brown’u kadrosuna kattı.

1.85 m. boyundaki Dee Brown oyun kurucu pozisyonunda görev yapıyor.

Galatasaray Cafe Crown’un 4. yabancı oyuncusu olan Dee Brown, Illinois Koleji mezunu. 2006 yılında Utah Jazz tarafından 2. tur 16. sırada draft edilen oyuncu geçtiğimiz sezon ortalama 9 dakika sahada kaldı ve 1.9 sayı ve 1.7 asist istatistikleriyle oynadı.

Lise yıllarında aynı zamanda iyi bir Amerikan futbolu oyuncusu olan Dee Brown aynı zamanda basketbol takımında da oynuyordu. Bölgesindeki birçok basketbol yazarı tarafından en iyi 20 lise oyuncusunda biri olarak gösterildi.

Dee Brown, Illinois Koleji’ndeki ikinci sezonunda 13,3 sayı 4,5 asist ortalamaları ile Utah Jazz’da da takım arkadaşı olduğu Deron Williams’tan sonra takımına en çok katkı yapan isim oldu.

Dee Brown
Mevki: Guard
Doğum Tarihi: 17.08.1984
Geldiği Takım: Utah Jazz (ABD-NBA)
Kolej: Illinois
Boyu: 1.85 m
Kilosu: 84
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Milli sporcularin askere alinma yasini iki yil yukselten Genelkurmay fenere kiyagini gecmis yine. Her ne hikmetse sadece 3 fenerli icin cikarilmis bir karar gibi gorunuyor. Bu sayede hem Mirsat hem de Ibrahim kurtuluyor askerlikten iki yil daha. Tumeri saymiyorum cunku neticede Alex Intere patlayinca Tumer'in kisa vadede forma giyme sansi zor zaten Zico varken. Garibim Tarkan bile careyi tuymekte bulmustu, megersem Yildivima bir telefon kafiymis baksaniza malum kendisi de askerligini layikiyla yerine getirmisti.

http://www.milliyet.com.tr/2007/09/25/spor/axspo03.html
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Tolga Girici wrote:Simdi de Utah'tan guard Dee Brown'u almisiz. Ala ala bitiremiyoruz :) BU sene sampiyon olacagiz herhalde.
Dee Brown Galatasaray Cafe Crown’da
Adam Iverson tarzi (onun kadar degil tabiiki) imis. Amerikadakiler daha iyi bilir. NBA'de gecen sene draft edilmis galiba. Fakat memleketimizde guard yetisememesi, ozelikle point guard yetismemesi ayri bir dert. Bunu da hic anlamadim zaten. Boy fakiri ulkede guard yok. NBA'e giden Pivot ve forward var.

Muhtemel İlk 5: Cuneyt Erden, Dee Brown, Green, Gaines, Huseyin

Yedek: Tufan, Avery, Fatih Solak,Cemal, Erdem, Murat , İsmet

Su takima da Kaya ve Serkan iyi giderdi.

Yalniz takim takim tempolu oynayacak gibi. Ozelikle guard ve point guard mevkii Turkiyede en guclu gibi duran klup. Cok skorer yok. Skoru ve ribauntu tum takima yayacak Murat Ozyer.

Darusafakanin sahasinda maclar. Maslak-Istınye tarafinda.

Bu arada eger biz orada devam edersek ve stadda biterse, futbol ve basket sahalari yakinlasiyor. Hey gidi Ali Sami Yen-Spor Sergi gunleri hey..
NO ADNANS, NO CRY !!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Biraz daha Dee Brown. Bu sefer Kaan Kural yazmış:

G.Saray, potada son bombayı NBA’den patlattı

Sadece ’yabancı olsun da nasıl olursa olsun’ demeyen ve doğru ismi bekleyen G.Saray Cafe Crown sabrının ödülünü Utah Jazz’ın oyun kurucu Dee Brown’la aldı.

Potada Türkiye Kupası elemeleriyle birlikte sezonun başlamasına 1 hafta kala G.Saray transfer bombasını patlattı. Uzun süredir yabancı arayışında olan G.Saray zaman daralmasına karşın paniğe kapılmayıp sabredince ödülü Utah Jazz’de Mehmet Okur’un takım arkadaşı olan Dee Brown oldu. İki sezon Utah forması giyen Brown’un sözleşmesi bu sezon sona ermişti ancak NBA’de oynamak istediği için yaz boyunca Olympiakos ve Tau Ceramica gibi takımların 1 milyon dolar civarındaki tekliflerini değerlendirmeyen Brown, NBA’de sezon öncesi kampların başlamasına 1 hafta kala takım bulamayınca bir anda tercihleri sınırlı kaldı. Yaklaşık 10 gündür Brown’la görüşmelerini sürdüren G.Saray önceki gün nihayet NBA hayallerini bir kenara bırakarak sarı-kırmızılıların teklifini kabul etti. Kendi internet sitesinde de transferi doğrulayan Brown “Çarşamba günü Türkiye’ye hareket edeceğim. NBA’de oynamayı çok istiyordum ama şartlar böyle gelişti. Açıkçası basketbol oynamayı çok seviyorum ve çok da iyi bir fırsat yakaladım. Bunu kendimi hem insan hem de basketbolcu olarak geliştirmek için çok önemli bir fırsat olarak görüyorum” açıklamasını yaptı.

WİLLİAMS’IN YEDEĞİYDİ

Dee Brown, Illinois Üniversitesi’nde çok başarılı bir kolej kariyerinin ardından 2006 yılında NBA’de Utah Jazz tarafından seçilmişti. Brown Illinois Üniversitesi’yle 2004-2005 sezonunu ilk sırada bitirmiş, NCAA turnuvasında ise finale kadar yükselmişti. Utah’da Deron Williams’ın arkasında kaldığı için fazla forma fırsatı bulamasa da oynadığı bölümlerde çok göz doldurmuş, geçen yıl play-off’da Williams faul problemine girdiğinde baskı altında çok başarılı bir performans sergilemişti.

Brown bir arada çok nadir bulunan basketbol özelliklerini tek başına bünyesinde bulunduran bir yıldız. Genelde siyahi oyun kurucular ya çok iyi atlet ve savunmacı olurlar ama şutları istikrarsızdır ya da tersi. Dee Brown hem çok iyi bir savunmacı, aynı zamanda da iyi bir şutör. Yetmezmiş gibi kolejde kendisine “tek kişilik fast break” lakabı takılacak kadar hızlı ve bitirici ama aynı zamanda gerçek oyun kurucu içgüdülerine sahip olduğu için kontrollü ve takımı oynatan bir isim.

OLYMPİAKOS’UN ELİNDEN

Aslında NBA’de pek çok takımda rahatlıkla forma giyebilecek bir isim ama zaman zaman NBA’in radarından böyle değerli oyuncular kaçabiliyor. Ama daha da önemlisi oyunu Avrupa basketboluna çok çok uygun. Zaten bu yüzden yaz boyunca Final Four için takım kuran Olympiakos peşinde koştu Brown’un. Ondan ümidi kesince ancak Sarunas Jasikevicius’a yöneldiler. Sarı-kırmızılılar bu defa turnayı gözünden vurdu...

Kaynak: Vatan / Kaan Kural
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adamin web sayfasi olurda bizden kacar mi? Evet Dee Brown (Daniel'in kisaltilmasi. D harfini Ingilizce Dee olarak okursunuz. Once kisaltmi$ bakmi$ D cok kisa o zaman Dee olmu$. Ama Turkcesi bildiginiz Danyal elbette. Danyal Topatan sag mi acaba?) uzgun elbette NBA'den du$mekle. At arabasindan du$en kelek karpuz gibi olmu$. Parasini filan verseler de erken kacmasa bari.

http://www.deebrown11.com/news/fullstor ... &type=news
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Sep 25, 2007 11:01 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Cengiz Akgun wrote:Adamin web sayfasi olurda bizden kacar mi? Evet Dee Brown (Daniel'in kisaltilmasi. D harfini Ingilizce Dee olarak okursunuz. Once kisaltmi$ bakmi$ D cok kisa o zaman Dee olmu$. Ama Turkcesi bildiginiz Danyal elbette. Danyal Topatan sag mi acaba?) uzgun elbette NBA'den du$mekle. At arabasindan du$en kelek karpuz gibi olmu$. Parasini filan verseler de erken kacmasa bari.

http://www.deebrown11.com/news/fullstor ... &type=news
Bu eleman iyidir bizim Wisconsin'a karşı oynadıkları maçlardan ve de finale uzanan Illinois takımından hatırlıyorum. Williams gibi erken NBA'e draft olmadı bir sene sonra mezun oldu. Bir point guard olarak aradığımız ilaç. Şutları falan da iyiydi kolejdeyken. Ayrıca çarşamba günü Türkiyeye gidiyorum demiş, biz de çarşamba gidiyoruz herhalde aynı uçakta gideriz Chicago'dan. Görürsem söylerim Fener maçlarında kafanı kolla diye :)

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dee Brown iyi oynami$. Macin ba$inda 20-2 ibi sonucla one gecmelerine ragmen Ucuncu devrede Banvit maca ortak olmu$ ve son 5 dakikada ustunlugu alip maci rahat bitirmi$ler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Cok da rahat bitiremedik aslinda.. Banvit in etkili oynayan 2 yabancisi nerdeyse tum mac sahada olunca macin sonunda yoruldular.. Ve maca ortak olacak bir cok pozisyonda skor uretemediler..

Ama Banvit gibi bayagi iyi bir takimi yenerek lige baslamak umut verici.. Murat Murathanoglu Dee Brown icin "5 vitesli bir araba isi daha 3. vitese bile gecmedi" dedi.. Insan 5. vitesi merak ediyor dogrusu..

Yalniz Huseyin ve Dee Brown dan baska katki saglayacak kimse yok gibi..

Gaines belki is yapabilir ama Owens bana cok siradan geldi.. Yerliler zaten siradan oyuncular..

Son anda cok iyi transferler olmazsa gecen seneyi arariz..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu hafta sonu cumartesi saat 14.00 da ezeli rakibimizle futbolun yani sira basketbolda da karsilasiyoruz.Sanirim mac Ayhan SAHENK Spor salonunda yani kendi sahamizda oynuyoruz.Taraftarimizin once bu maca gidecegini dusunuyorum.

Futbolun golgesinde gume gitmesin dedim.

Basket takimimiz son gunlerde cok formda.Dee BROWN diger oyuncularimiza yardimi ile FB'ye karsi basarilar dilerim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply