Beko-Basketbol Ligi:

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Futbolun yaninda gume gitti ama GS FByi 88-77 yenmis. Uzun zamandir baskette galip geldigimizi hatirlamiyorum. Demek ki yapilan yatirimlar karsilik veriyor.

POTADA BİR ASLAN KLASİĞİ | Galatasaray Cafe Crown 88 - Fenerbahçe Ülker 77

Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi’nin 10. haftasında Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda karşılaştığı Fenerbahçe Ülker'i 88-77 mağlup etti. Mücadeleyi baştan sona önde götüren Galatasaray Cafe Crown'da Chris Owens 22 sayı ile en skorer isim olurken, Charles Gaines yine vurduğu birbirinden güzel smaçlarla gerek Ayhan Şahenk'i dolduran SARI KIRMIZI kalpleri gerekse de ekranları başındaki taraftarlarımızı coşturdu.

Salon
Ayhan Şahenk Spor Salonu

Hakemler
Recep Ankaralı, Ersan Ergüler, Yener Yılmaz

Periyotlar
1.P: 22-18
2.P: 17-17 (39-35)
3.P: 25-18 (64-53)
4.P: 24-24 (88-77)

Galatasaray Cafe Crown (88)
Erdem Türetken 6 (1 Ribaund)
Robert Hite 7 (3 ribaund, 1 asist)
Wayne Gaines 15 (5 ribaund, 2 asist)
Christopher Owens 22 (7 ribaund, 2 asist)
Murat Kaya 3 (3 ribaund, 2 asist)
Fatih Solak (2 ribaund)
Hüseyin Beşok 18 (8 ribaund, 1 asist)
Dee Brown 2 (5 ribaund, 4 asist)
Cüneyt Erden 15 (1 ribaund, 8 asist)

Fenerbahçe Ülker (77)
James White 16 (4 ribaund, 3 asist)
Willie Solomon 14 (4 ribaund, 5 asist)
Mirsad Türkcan 18 (10 ribaund, 1 asist)
Ömer Onan 7 (2 asist)
Rasim Başak (3 ribaund)
Demir Kaan 14 (2 asist)
Gasper Vidmar 6 (7 ribaund, 1 asist)
Oğuz Savaş 2 (2 ribaund, 1 asist)

1. Periyot
Takımımız maça Dee Brown, Robert Hite, Erdem Türetken, Chris Owens, Hüseyin Beşok beşi ile başladı. Chris Owens, Hüseyin Beşok ve Robert Hite ile üst üste sayılar bularak 8-0’lık bir seri yakaladık. Bu dakikadan sonra her iki takım da karşılıklı sayılar bulurken, izleyicilere keyifli anlar yaşattılar. Chris Owens ile sayılar bulan Galatasaray Cafe Crown, skoru 14-10’a taşıdı. Fakat periyodun bitimine 1:47 dakika kala 14-14’lük eşitlik sağlandı. Cüneyt Erden’in 3 sayılık basketi ile tekrar öne geçen takımımız, Mirsad Türkcan’ı durdurmakta zorlanınca farkı da açamadı ve periyodun son dakikasına 19-16 önde girdi. Son dakika içinde Cüneyt Erden ile bir kez daha 3 sayılık basket bulduk ve ilk periyodu 22-18 önde tamamladık

2. Periyot
İkinci periyodun başında sayılar bulan konuk ekip maçta 22-22’lik eşitliği yakaladı. Rakibine günün başarılı ismi Hüseyin Beşok’un arka arkaya bulduğu 5 sayı ile cevap vererek, tekrar 27-22’lik üstünlüğü ele geçirdik Cüneyt Erden ile bir kez daha 3 sayılık basket bulan takımımız, Robert Hite ve Erdem Türetken ile skor üreterek devrenin son 3:19 dakikasına 36-30 önde girdi. Bu dakikadan sonra da Charles Gaines ile skor üreten Galatasaray Cafe Crown maçta 39-30’luk üstünlüğü ele geçirerek devrenin bitimine 2:20 dakika kala farkı 9 sayıya kadar çıkardı. Fakat rakibi karşısında top kayıpları yaparak 5 sayı yiyen takımımız ilk devreyi 39-35 üstün kapatabildi.

3. Periyot
İkinci devreye Hüseyin Beşok’un sayısı ile başladık. Devrenin hemen başlarında her iki takım da karşılıklı sayılar bulurken, Hüseyin Beşok ile çok etkili olan takımımız, maçın 25. dakikasını da 47-41 önde geçti. Taraftarımızın da desteğinin arttığı bu dakikalarda Hüseyin Beşok’un 3 sayılık basketi ile farkı 9 sayıya (50-41) çıkardık. Üçüncü periyodun son beş dakikasına da 50-44 önde girdik. Kalan bölümde Hüseyin Beşok ve Dee Brown ile 5-0’lık bir seri yakalayarak skoru 55-46’ya taşıdık. Periyodun son 2:20 dakikasına girilirken takımımız farkı 10 sayıya kadar çıkardı (57-47) ve final periyoduna 64-53 önde girdi.

4. Periyot
Son periyoda Charles Gaines’in sayısı ile başlayan Galatasaray Cafe Crown farkı tekrar 13 sayıya çıkarsa da Demir Kaan ile bir kez daha 3 sayılık basket bulan Fenerbahçe Ülker, farkı tekrar 10 sayıya indirdi (66-56). Rakibinin farkı daha fazla azaltmasına izin vermedik. Özellikle Chris Owens, Cüneyt Erden ve Murat Kaya ile sayılar bularak skoru 73-58’e taşıdık Bu dakikadan sonra maçta taraftarında üstünlüğü ile skoru 10 sayının üstünde tuttuk. Oyun disiplininden kopmayan takımımız, rakibinin farkı azaltmasına izin vermezken, maçın son 2 dakikasına da Charles Gaines’in sayısı ile 84-72 önde girdik Charles Gaines ile skor üretmeye devam eden takımımız maçın son 40 saniyesine de 88-74'lük skorla üstün girdi. Son saniyeler içinde de etkili oyununu sürdüren takımımız, muhteşem seyircisinin önünde mücadeleden 88-77 galip ayrıldı.
Mehmet Gurdal Cetin

Yenilmisiz

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Basketbolda ULEB Kupası (C) Grubu'nda bulunan Galatasaray Cafe Crown, gruptaki 6. maçında, deplasmanda İspanya'nın Akasvayu Girona takımına 89-78 yenilerek 2. yenilgisini aldı.

Girona kentindeki Fontajau Spor Salonu'nda yapılan maça her iki tarafta kontrollü başladı. Karşılıklı basketlerle geçilen ilk periyotu evsahibi takım 28-23 önde kapadı. 2. çeyrekte daha etkili bir oyun sergileyen Galatasaray Cafe Crown, devreyi 44-40 üstün geçmeyi başardı.

İkinci yarıya iyi başlayamayan ve ilk 2 dakika sayı üretemeyen sarı-kırmızılı ekibe karşı evsahibi takım, bu süre içinde 11-0'lık bir seri yakaladı. İspanya ekibi 3. çeyreği 65-55 önde geçerken, maçı da 89-78 kazanan taraf oldu.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Gume gidiyor gume..

Cok cekismeli bir mactan sonra TURK TELEKOM'u 72-70 yenen takimimiz Lider oldu.

Hic beklemedigim bir dalda cok basarili sonuclar almaya devam ediyoruz.

Nazar degmesin
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Gume gidiyor gume..

Cok cekismeli bir mactan sonra TURK TELEKOM'u 72-70 yenen takimimiz Lider oldu.

Hic beklemedigim bir dalda cok basarili sonuclar almaya devam ediyoruz.

Nazar degmesin
Bu bayat haber ama. Cuma gunu oynadilardi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Cuma akşamı maçı izleme fırsatım oldu, zaten takımımızın maçlarını sene başından beri elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Maalesef Bursa'da yaşadığım için salona gidemiyorum, televizyon ile yetiniyorum.

Sene başından beri iyi gidiş varken salonun dolmaması beni çok üzüyordu, sadece 100-150 kişi gidip destek veriyordu. Tabii ki klasik olarak Fenerbahçe maçında doldu sadece salon. Ama beklediğimin aksine cuma akşamı taraftarımız neredeyse doldurdular salonu ve çok iyi desteklediler. Artık bu takımın şampiyonluk yolunda olduğunun farkındalar sanırım. Artı olarak bana göre Fenerbahçe maçından çok daha önemliydi. Seneler sonra basketbolde liderlik koltuğuna oturduk. Bunda emeği olan teknik ekip ve basketbolcularımıza teşekkür etmeyi borç bilirim. Keşke bu basketteki mücadeleyi futbolcularımız da izleyip biraz feyz alsa. Zira son Oftaş maçında iyi oyundan öte mücadele bile görememiştik.

Çok iyi yabancı transferlerimiz var. Dee Brown, Robert Hite, Chris Owens, Charles Gaines hepsinden memnunum. Dee savunma yönünden çok gayretli ve rakibi orada durduruyor. En önemli özelliği de çok çok hızlı olması, turnikelerde geliştirirse tadından yemez. Çünkü çok hızlı gittiği için topu sert bırakıyor ve turnikeler bazen kaçabiliyor. Onun dışında skor üretimi de fena değil ve çok iyi ikili oyunlar yapıyor. Geçen seneki Fitch gibi değil. Biliyorsunuz takım sadece ona bağlıydı. Robert Hite yine çok atletik bir oyuncu ve iyi bir skorer. Onun dışında Owens ve Gains'de takımı sırtlayan isimlerden, ayrıca iyi ribaundcular. Türk oyunculardan Cenk transferimiz oldu, o da çok iyi bir oyuncu. Umarım iyi faydalanırız.

Bu takım iyi yerlere gelecek, yeterki biz destekleyelim aslanları.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

GS takimi mi yoksa CBA takimimi belli degil. Iki tane daha zenci alip GalataPlas adi altinda devam edebilirler lige.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Bugün Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'ni 87-68 mağlup ettik. Maalesef NTV maçın yayınını veremediği için izleme fırsatım olmadı. E2 kanalı da Ülker'in maçını vermiş. Orada lider takım dururken sen git ligin 5.sinin maçını ver !

Dee Brown 24 sayı ile takımı taşımış, Robert Hite 15 sayı, Christopher Owens'da 13 sayı ile diğer en çok katkıyı yapan isimler.

Bir dahaki maçımız bu hafta sonu Oyak Renault ile Ayhan Şahenk'de. Yönetim Telekom ve Renault maçları biletleri için bir uygulama yapmıştı, bir bilet ile iki maça gidilecekti. Umarım salon dolar, takımımızı iyi destekleriz. Rakibimiz zayıf olsa da ciddiye almak gerek.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mesut Ulukök wrote:
.............

Çok iyi yabancı transferlerimiz var. Dee Brown, Robert Hite, Chris Owens, Charles Gaines hepsinden memnunum. Dee savunma yönünden çok gayretli ve rakibi orada durduruyor. En önemli özelliği de çok çok hızlı olması, turnikelerde geliştirirse tadından yemez. Çünkü çok hızlı gittiği için topu sert bırakıyor ve turnikeler bazen kaçabiliyor. Onun dışında skor üretimi de fena değil ve çok iyi ikili oyunlar yapıyor. Geçen seneki Fitch gibi değil. Biliyorsunuz takım sadece ona bağlıydı. Robert Hite yine çok atletik bir oyuncu ve iyi bir skorer. Onun dışında Owens ve Gains'de takımı sırtlayan isimlerden, ayrıca iyi ribaundcular. Türk oyunculardan Cenk transferimiz oldu, o da çok iyi bir oyuncu. Umarım iyi faydalanırız.

Bu takım iyi yerlere gelecek, yeterki biz destekleyelim aslanları.
Size katılıyorum. GS'ın bu sene başarılı olmasında 1. neden çok çok faydalı yabancı transferler yapmaları 4 oyuncunun 4'üde takıma çok faydalı oluyor. Geçen sene 1 oyuncu dışında diğerleri fiyaskoydu. önceki senelerde öyle.

Şunu da unutmayalım GS'a sponsorluğunun ilk sezon 1.2 milyon USD veren Ülker bu sene 3 milyon USD para verdi.paran varsa iyi oyuncular alabiliyorsun. :lol:
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Şunu da unutmayalım GS'a sponsorluğunun ilk sezon 1.2 milyon USD veren Ülker bu sene 3 milyon USD para verdi.paran varsa iyi oyuncular alabiliyorsun.
GS bu sene sponsorlardan alınan kaynak dahil basketbol a ne kadar yatırım yaptı? Tahmin ediyorum 5 Milyon USD uzeridir. Bu ciddi bir yatırım. Beko Basketbol Ligi boyle bir yatırım icin amac degil arac olmalı. ULEB de basarı kazanmalıyız. Takımın bu butce ile onumuzdeki sene Euroleague hedeflemesi gerekiyor.

GS bence bu sene basketbola bayagı para harcadı. Oyuncuların biribirlerini tanımaları ve uyumları ile Beko Ligi ni domine etmeleri/edebilmeleri lazım. Dedigim gibi bu kadro ve yatırım goz onune alındıgında Beko Ligi amac degil arac olmalı.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Murat Biricik wrote:
Şunu da unutmayalım GS'a sponsorluğunun ilk sezon 1.2 milyon USD veren Ülker bu sene 3 milyon USD para verdi.paran varsa iyi oyuncular alabiliyorsun.
GS bu sene sponsorlardan alınan kaynak dahil basketbol a ne kadar yatırım yaptı? Tahmin ediyorum 5 Milyon USD uzeridir. Bu ciddi bir yatırım. Beko Basketbol Ligi boyle bir yatırım icin amac degil arac olmalı. ULEB de basarı kazanmalıyız. Takımın bu butce ile onumuzdeki sene Euroleague hedeflemesi gerekiyor.

GS bence bu sene basketbola bayagı para harcadı. Oyuncuların biribirlerini tanımaları ve uyumları ile Beko Ligi ni domine etmeleri/edebilmeleri lazım. Dedigim gibi bu kadro ve yatırım goz onune alındıgında Beko Ligi amac degil arac olmalı.
EuroLeague ULEB Cup gibi değil, yani lig sıralamasına bakılmıyor. Mesela federasyon Türkiye'den 2 takımla sözleşme imzalıyor, 5 sene onlar giriyor EuroLeague'ye. Fenerbahçe'de zaten Ülker sayesinde girdi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

G.Saray Cafe Crown fark attı

Beko Basketbol Ligi lideri Galatasaray Cafe Crown, ligin 14. haftasında konuk ettiği OYAK Renault'u 19 sayı farkla 76-57 yendi. Sarı-kırmızılılar bu sonuçla liderliğini de sürdürdü.

Galatasaray Cafe Crown: 76 OYAK Renault: 57

Karşılaşmaya hızlı başlayan Galatasaray Cafe Crown, Hite, Hüseyin ve Murat ile bulduğu sayılarla 3. dakikayı 8-2 önde geçerken, bu dakikadan sonra toparlanan OYAK Renault, Özgür, Chaney ve Wooldrige ile karşılık verdi ve 8. dakikada 13-13 eşitliği sağladı. İlk periyodun son dakikalarında Brown'un da skora katkısıyla sarı-kırmızılı ekip, ilk çeyreği 19-18 önde geçmesini bildi.

Karşılıklı basketlerle geçilen ikinci periyotta ev sahibi ekip, Cüneyt, Owens ve Hüseyin ile pota altından basketler üretti. Nedim, Chaney ve Randle'in basketlerine rağmen Galatasaray Cafe Crown, ilk yarıyı 39-33 önde kapadı.

Galatasaray Cafe Crown, ikinci yarıda oyuna ağırlığını tamamen koydu. Gaines, Owens ile pota altında etkili olan ev sahibi takım, 26. dakikada 20 sayı (55-35) fark yakaladı. Sarı-kırmızılı takım, rakibinin farkı eritmesine rağmen 3. periyodu da 59-48 önde geçti.
Son periyotta rahat bir oyun sergileyen Galatasaray Cafe Crown, Brown, Owens ve Gaines ile yüksek şut yüzdesi yakaladı ve karşılaşmayı 19 sayı farkla 76-57 kazanarak liderliğini sürdürdü.

Bu arada, karşılaşmayı Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın da izledi. Canaydın, karşılaşma sonrası rakiplerini yenen oyuncularını tek tek tokalaşarak kutladı.

Salon: Ayhan Şahenk
Hakemler: Recep Ankaralı xx, Özlem Yalman xx, Ali Şakacı xx
Galatasaray Cafe Crown: Brown xxx 7, Hite xx 6, Murat xx 5, Gaines xxx 17, Hüseyin xxx 11, Owens xxx 24, Cüneyt xx 6, Cenk x, Cemal x, Altay x
OYAK Renault: Wooldrige xx 5, Evren xx 5, Randle xx 10, Chaney xxx 13, Özgür x 3, Nedim xxx 16, Alper x, Fatih x, Ahmet xx 5
1. Periyot: 19-18
Devre: 39-33 (Galatasaray Lehine)
3. Periyot: 59-48
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yenince yazip Efes Pilsen dagitinca yazmamak ayip olmuyor mu? Samli, sen bir zaman Basket islerine dikkat eder hatta Voleybol sonuclarini bile yazardin. Ne oldu boyle?

Benim Teknik Universitede Lineer Cebire (Yarisi Ingilizce yarisi Arapca) gelen bir Docent Dr. Bahattin Samli diye hocam olmustu. $imdi Prof olmayi birakin emekli bile olmustur. Selcuk Samli akrabaligin var mi senin?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Dun BANDIRMA BANVIT - GALATASARAY macini seyrettim.

Galatasaray son 60 saniyesine 4 sayi geriden girdigi maci 3 sayi farkla kazandi.

Galatasaray basket maclari cok zevk veriyor artik.Hani lideriz biraz da o var ama takim gercekten cok iyi oynuyor.

BROWN ve GAINES muhtesemdi.BANVIT'in atmis oldugu sayilarin neredeyse yarisi 3 sayilik atislardan geldi.Bizimkilerin bu na bir care bulamamalari beni deli etti.Ancak buyuk bir sabirla oyunu hep geriden takip ederek genelde farki hep 5-7 sayi arasinda tuttular.

Galatasaray TV ULEB kupasinin reklaminda LINKIN PARK'i bangir bangir calarak herkesi gaza getiriyor.

Istermisiniz bi UEFA KUPASI da basketten gelsin :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Dun BANDIRMA BANVIT - GALATASARAY macini seyrettim.

Galatasaray son 60 saniyesine 4 sayi geriden girdigi maci 3 sayi farkla kazandi.
...
Boyle yenince yazin yenilince arazi olun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Cengiz Abi,

Efes macini ben kacirdim, TRT 1 'in teletex'inde gormustum mactan 2 gun sonra.

Yoksa yenilsen de yensen de taraftarin senle yani :)

Bu takim yenilse de seyredilir.Senin catidaki anten , NTV'yi cekiyorsa seyretmeye calis.Gercekten cok heyecanli oluyor.DAWKINS'li IZIC'li SCEARCE'lu Galatasaray'dan beri boyle kadro gelmedi.

BU KONU ILE ILE ILGILI FORUMUMUZDAN BIR NOSTALJI EKLIYORUM
http://www.cimbom.org/forum/viewtopic.p ... 870b4b370f

Huseyin BESOK'ta iyilesince cok daha iyi olacaklar.

Valla Play off'ta seyretmek isterim, sehir sehir de dolasirim.Hatta forumdan takip edenlerle bir organizasyona da varim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply