Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:Bugün bir isveç gazetesi ; expressen de Tomas Linderoth için danimarka kulübü kopenhangen'in Galatasaray'dan 50 milyon kron istediğinden bahsediyor.Eğer yanlış anlamadıysam.

Hasan Tezcan; bu paralar kaç euro ediyor bize bir söylesene .Galatasataray isveç'li oyuncu transfer edecek sen bir yorumda bulunmuyorsun. :lol:

http://expressen.se/index.jsp?a=633231
Başka bir danimarka sitesinde de Linderoth için Galatasaraya 40 milyon kron fiyat biçtiğinden bahsediliyor.

Her gazete fiyatı 10 milyon kron azaltmaya başlamış. :lol:

http://www.dr.dk/Sporten/Fodbold/Superl ... 131053.htm

LINDEROTH GALATASARAY'A GELECEK.

SELÇUK BEY, TRANSFERİ DAHA DÜNYA KUPASI BAŞLAMADAN BİTİRMİŞTİ. :lol:
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Danimarka basını tarayınca Linderoth'un fiyatını öğrendim. 41 milyon kron istiyorlarmış. O da 5.4 milyon euro ediyormuş. Parayı ülker olarak ben verdiğimden transfer hayırlı olsun. Güle güle kullanın. :lol:

http://www.onsidedk.com/main/index.phtm ... &id=184145

Image

Gravesen 30 milyon kron, Linderoth 41 milyon kron.

Ucuz etin yahnisi güzel olmaz. :lol:

Bizde para bol .Futbolcusuna borcu olmayan tek kulübüz ya :lol:
Last edited by Mehmet Gorgen on Sat Jul 15, 2006 12:32 am, edited 1 time in total.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

alsinlar bakalim allahin tahta bacagini. herif kasap, uretken degil, oyun
kurucu özelligi hic yok...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:Danimarka basını tarayınca Linderoth'un fiyatını öğrendim. 41 milyon kron istiyorlarmış. O da 5.4 milyon euro ediyormuş. Parayı ülker olarak ben verdiğimden transfer hayırlı olsun. Güle güle kullanın. :lol:

http://www.onsidedk.com/main/index.phtm ... &id=184145
Isvec dilini, Hasan olmadan cok cozemeyecegim icin (gerci webhost'un support sayfalarindan bayagi ilerlettim ya! :D ), direk benim arada kullandigim doviz kuru sitesine bakmistim, orda 4,465M Euro gibi bir rakama karsilik gelmis bu 41M ama?!?.. Hasan da itiraz etmedi bak, nedir bu donusum orani yahu, ben mi yanlis baktim??
Hasan Tezcan wrote:alsinlar bakalim allahin tahta bacagini. herif kasap, uretken degil, oyun
Yahu, o Jardel'i, Serkan'i aldigimiz zamanlara gore cok seyler degisti, 5M Euro civari bonservis odenen adam icin boyle deme, Hasancigim, gozunu seveyim! Dunya yildizina yakin olmasi lazim nerdeyse bu devirde!! :) :?
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kim bu Linderoth yahu. Birde bana diyorlar asılsız transfer haberleriyle boşu boşuna heyecanlanıyor diye. Ben sadece Yaşar Yalçının sözüne inanır gibi oldum baktım aslı yok, (yeşil sahalarda duymak istemeyeceğimiz türde) masum bir küfürle işi bağladım :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hasan Tezcan wrote:alsinlar bakalim allahin tahta bacagini. herif kasap, uretken degil, oyun
Hasan Abi adami harcadin, bitirdin bir anda. :)

41 milyon kronluk adam tahta bacak degildir umarim.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Gorgen wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Bugün bir isveç gazetesi ; expressen de Tomas Linderoth için danimarka kulübü kopenhangen'in Galatasaray'dan 50 milyon kron istediğinden bahsediyor.Eğer yanlış anlamadıysam.

Hasan Tezcan; bu paralar kaç euro ediyor bize bir söylesene .Galatasataray isveç'li oyuncu transfer edecek sen bir yorumda bulunmuyorsun. :lol:

http://expressen.se/index.jsp?a=633231
Başka bir danimarka sitesinde de Linderoth için Galatasaraya 40 milyon kron fiyat biçtiğinden bahsediliyor.

Her gazete fiyatı 10 milyon kron azaltmaya başlamış. :lol:

http://www.dr.dk/Sporten/Fodbold/Superl ... 131053.htm

LINDEROTH GALATASARAY'A GELECEK.

SELÇUK BEY, TRANSFERİ DAHA DÜNYA KUPASI BAŞLAMADAN BİTİRMİŞTİ. :lol:
:lol: :lol:

Ben Gravesen,Maniche gibi oyuncularin maliyeti yuksek olur diye Linderoth'u dusunmustum; bayagi yuksekmis bonservis bedeli.
(1 USD=7.2741 SKR.O zaman 5,636,436 USD bonservis bedeli.)
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Adnan Polat da Linderoth'u işaret ediyor. Tabi ki anlayana...

Gravesen ve Maniche bizi aşar (hürriyet)

Bayram AYDIN

"Kime elimizi attıysak, 10 milyon dolarlardan bahsedildi. Bizim bu kadar paramız yok. Maniche ve Gravesen çok iyi futbolcular ama maliyetleri bizim bütçemizi çok fazla aşıyorlar."

G.SARAY Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, kendilerinden aylardır yıldız futbolcu bekleyenleri üzecek bir haber verdi... Polat, kulübün içinde bulunduğu mali şartlar ve oyuncu maliyetlerinin astronomik boyutlara ulaşması nedeniyle yıldız futbolcu transferi yapamayacaklarını söyledi.

Yabancı transferiyle ilgili açıklamalarda bulunan Adnan Polat, medyada haftalardır yer bulan Maniche ve Gravesen’i almalarının hemen hemen imkansız olduğunu ifade etti. Polat, şunları söyledi:

"Kime elimizi attıysak, 10 milyon dolarlardan bahsedildi. Bizim bu kadar paramız yok. Maniche ve Gravesen çok iyi futbolcular ama maliyetleri bizim bütçemizi çok fazla aşıyorlar. Gravesen’in transfer şansı az da olsa var, fakat Maniche mümkün değil. Bir kere Maniche’nin kendisi ve eşi Türkiye’yi kesinlikle istemiyorlar. Maniche büyük ihtimalle İngiltere’ye gidecek. Gravesen’i de, kulübü Real Madrid serbest bırakırsa, alma şansımız olabilir. Fakat o da İngiltere’ye gitmek istediğini daha önce açıklamıştı."

Adnan Polat, transfer yaparken takım içindeki dengeleri de göz önüne almak zorunda olduklarını da ifade etti.

Pahalı futbolcu almaları halinde takım içindeki dengelerin bozulacağını vurgulayan Galatasaray Başkan Yardımcısı, "Göreve geldiğimizde söylemiştim, yine söylüyorum; bütçemizin yettiği kadar transfer yapacağız. Taraftarlarımız haklı olarak yıldız futbolcu transferi bekliyorlar. Ama gerçekleri de göz ardı edemeyiz. Bir tane yabancı hakkımız var, bunu doldurmaya çalışacağız. Ama kimse yıldız falan beklemesin. Orta sınıf bir Avrupalı futbolcunun maliyeti bile 10 milyon doları buluyor. Şu ekonomik ortamda bu kadar parayı bir futbolcuya vermemiz doğru olmaz. Hayatın gerçekleri bunlar" dedi.

Galatasaray’ın mevcut kadrosunun gelecek sezon da şampiyonluğa ulaşacak güçte olduğunu ifade eden Polat, "Biz zaten şampiyon kadroyu koruyarak en büyük transferi yaptık. Bu bakımdan, transfer yapılmazsa başarısız oluruz diye bir şey yok. Hazır ve iyi bir takımımız var. Teknik heyetimize de güveniyoruz. Yeni sezonda şampiyonluğun en güçlü favorisiyiz" diye konuştu.

Adnan Polat, Lig TV’ye yaptığı açıklamada ise, camiayı ikiye bölen Okan Buruk transferi konusundaki spekülasyonlara cevap verdi.

"Okan alınmazsa istifa ederim" şeklinde bir tehditte bulunmadığını ifade eden Polat, şöyle konuştu: "Yönetim kurulumuzda elbette farklı fikirleri olan arkadaşlar oldu. Okan’ı eleştirenlerin de, Okan yaşında çocukları var. Çok sert tartışmalar da yaşandı. Ama hiçbir zaman istifayı tehdit olarak kullanmadım. Eski başkanımız Faruk Süren’in söyledikleri kendisini bağlar. Araştırdım, o kadar aşağılayıcı, kötü bir şey de yok."

En problemsiz antrenör Gerets

ADNAN Polat, teknik direktör Erik Gerets’in, "Okan’ı yönetim aldı" şeklindeki sözleri için, "Gerets, Türkiye’nin en problemsiz antrenörü. Okan’la ilgili sözlerini duydum. Okan’ı biz transfer ettik, oynatıp oynatmamak ona bağlı" yorumunu yaptı.

O Saati geri alacağım

EZELİ rakipleri F.Bahçe’ye de mesaj gönderen Polat, şunları söyledi: "2005-2006 sezonunda F.Bahçe şampiyonluğu çantada keklik görüyordu. [b]Ama yine söylüyorum, şampiyonluk çantada keklik değil. 20.45 saatimi açık artırmada Murat Ülker aldı. (G.Saray şampiyon olursa yeniden vereceğim) diye bana mesaj çekti. Ben o saati geri alacağım."[/b]
Bazıları meydanı boş buldu
. ( Araya gireyim Murat Ülker, Ülker'in patronu ve çok iyi FB'lidir.Adnan Polat'ın saatini niye aldı..Daha doğrusu GS'ın şampiyonluk balosunda ne işi vardı onu anlayamadım.Baloya gelmişken bir kıyak yaptı bizimkilere. Yoksa Adnan Polat'ın saatine kimsenin para vereceği yoktu heralde)

G.SARAY yönetiminde çatlak olduğu söylentilerine cevap veren Adnan Polat, başkan Özhan Canaydın’ından habersiz hiçbir şey yapmadıklarını vurguladı. Polat, "Özhan Bey’in her şeyden haberi var. Ondan habersiz, gizli hiçbir şey yapmadık. Tabii meydan boşta kaldı ya, bazıları konuşmaya başladı" dedi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

VATAN:
15.07.2006
Aslan Viking peşinde
G.Saray, Gravesen transferinin zora girmesiyle 'ön libero' gündemine İsveçli Linderoth'u aldı. 62 kez milli olan tecrübeli futbolcunun menajeri ise eski bir G.Saraylı: Roger Ljung

Transferdeki suskunluğuna Tolga Seyhan ve Okan Buruk'a imza attırarak son veren G.Saray'da şimdi hedef ön libero sorununu çözmek. Sarı-kırmızılılar Gerets'in listesinde 1 numarada yer alan Gravesen'in transferinin zorlaşmasından sonra yeni bir ismi gündemine aldı: Tobias Linderoth. Gravesen için "Ancak bonservis bedeli olmazsa alırız" şeklinde karar aldığı öğrenilen yönetimin, Real Madrid'in bu futbolcuyu bedelsiz vermeyeceğini öğrendikten sonra rotayı Danimarka'nın Kopenhag takımında oynayan İsveçli Linderoth'a çevirdiği ifade edildi

Menajeri eski bir dost
Transferi bitirmek için harekete geçen G.Saraylı yöneticilerin önümüzdeki günlerde Danimarka'ya giderek Linderoth'un menajeri G.Saray'ın eski futbolcusu Roger Ljung ile temasa geçeceği öğrenildi. 1993-94 sezonunda G.Saray'ın şampiyon kadrosunda forma giyen Ljung'un, Linderoth için sarı-kırmızılılara kolaylık sağlaması bekleniyor.Kopenhag'la sözleşmesi süren İsveçli futbolcunun 2 milyon Euro'luk bonservis bedeli karşılığında alınması bekleniyor. Linderoth'a da takım içi dengeleri bozmama düşüncesiyle yıllık 800-900 bin Euro civarında bir ücret önerileceği öğrenildi

Geçen yıl Beşiktaş istemişti
2 yıldır formasını giydiği Kopenhag'tan önce 2 yıl Kobenhavn ve 3 yıl İngiltere Premier Lig'de Everton'da oynayan futbolcu, İsveç Milli Takımı'nın değişmez isimlerinden biri. Linderoth milli formayı 62 kez giydi ve 1 gol kaydetti. 27 yaşında ve 1.77 boyunda olan oyuncu orta sahada defansif ağırlıklı görev yapıyor. Tecrübeli futbolcuyla geçen transfer mevsiminde Beşiktaş'ın ilgilendiği iddia edilmişti. Siyah-beyazlıların o zamanki antrenörü Zeki Önatlı, İsveç'in Norveç'le oynadığı maçı izlemiş ama transfer gerçekleşmemişti.

Haber: Harun MUSLU
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Iyi, menacerlerden bir Roger Ljung kalmisti kaziklamayan o da kervana katildi. Kayinco Pope ve Becali suskun bu aralar yok mu bir Bratu falan 2-3'e alsinlar. Rakibin oyunu bozar, koruk gibi ciger vardir eger bunlar yeterli diyorsaniz o zaman birsey diyemem. GS'da yaraticilik sorunu var. Bu paraya deger mi? Kopenhag klubu fiyati iki katina cikartmis.

Aftonbladet kendisini Danimarka liginin en degerli oyuncusu secmis daha dogrusu Danimarka'daki oyuncu menacerlerine dayanarak bu sonucu cikartmislar. Degerini yaklasik 25 milyon kron diye yazmislar. Bizimkiler 50'mi veriyor :shock: http://www.expressen.se/index.jsp?d=354&a=633231 Iki kati fiyat!! TV 4 de GS'a gidecegini yazmis. Galiba bu transfer kesin.
http://www.aftonbladet.se/vss/sport/sto ... 32,00.html
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

...bir cizirtilarini versin daha cekeyim o zaman. Bu insanlar hic adam izlemez
mi, nasil bir transfer bu?? Tobias Linderoth hakkinda ne biliyorlar, bilgiyi
nereden edinmisler??
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kisitli kaynaklar varsa ve ust duzey oyuncular(uluslararasi) Serie A,La Liga,Premiership gibi ligleri tercih ediyorsa yoneticiler cok planli,ve programli hareket etmelidir.

Mesela,Saidou ile devam edilmek istenmiyorsa(gelecek sezonlarda) ondan daha iyi bir oyuncu bulunmus olmasi gerekir(o daha ayrilmadan).

Bir "dm" lazim sonucta,Gravesen gibi bir oyuncuyu transfer etmek de kolay degil.DK'ndan once de 4-5 macini seyrettigim Linderoth'u forumda yazdim. Iyi bir oyuncu ama bonservisi icin(cok yuksek bir meblag) 5 milyon USD'dan fazla para isteniyor.Planli,programli hareket edilmeyince zorluk yasaniyor goruldugu gibi...

Kerem Tezic'in dedigi gibi GS'in yaratici bir oyuncuya da ihtiyaci var.Heerenven'de problem yasayan Ugur Yildirim(Mehmet Gorgen yazmisti) dusunulebilir belki de.

Ozet olarak,eldeki kaynak iyi kullanilirsa bir "dm", bir de yaratici oyuncu transfer edilebilir.
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hasan Tezcan wrote:...bir cizirtilarini versin daha cekeyim o zaman. Bu insanlar hic adam izlemez
nereden edinmisler??
Hasan,

Dünya kupasında İsveç maçları başlamadan Selçuk bey bizi bu Linderoth'u izlememiz için uyarmıştı.Açıkçası ben çok dikkatli seyretmiştim. Dünya kupası konusu altında da bu adamla ilgili yorumları diğer birkaç arkadaş gibi yazmıştım.

Cimbom.org forumunu takip edenlerin sanırım Linderoth hakkında daha fazla fikirleri olmuştur.

Kesinlikle kötü adam değil. Fakat yaratıcı ve mükkemel bir adam da değil.Saidou'dan bir eksiği yok. Fakat 5 milyon euro fazla bonservis bedeli var. :lol:
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gorgen wrote:
Hasan Tezcan wrote:...bir cizirtilarini versin daha cekeyim o zaman. Bu insanlar hic adam izlemez
nereden edinmisler??
Hasan,

Dünya kupasında İsveç maçları başlamadan Selçuk bey bizi bu Linderoth'u izlememiz için uyarmıştı.Açıkçası ben çok dikkatli seyretmiştim. Dünya kupası konusu altında da bu adamla ilgili yorumları diğer birkaç arkadaş gibi yazmıştım.

Cimbom.org forumunu takip edenlerin sanırım Linderoth hakkında daha fazla fikirleri olmuştur.

Kesinlikle kötü adam değil. Fakat yaratıcı ve mükkemel bir adam da değil.Saidou'dan bir eksiği yok. Fakat 5 milyon euro fazla bonservis bedeli var. :lol:
Ona verilecek paraya yazik gunah. Milli takimda oynuyor diye tecrubeli
gösteriliyor, halbuki avrupa kapalari apayridir. Bu adamin avrupa kupasi
tecrubesi yok. TR deki ortama alisacak mi...zannetmiyorum. Bonservis
bedeli vermezler diyorum ama bunlarin kiblesi belli olmaz...

Bir mok yapacaklari yok, böyle sacmalayip duracaklar...GS yeni Heinz
tarzi transferlere gebe...
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

"Transferi askıya aldık"
Eric Gerets, ön libero mevkiine yapılacak transferin şimdilik askıya alındığını söyledi

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yaptığı antrenman sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Ön libero mevkiine yapılacak oyuncu transferinin şimdilik transferi askıya alındığını söyledi. Genç oyunculardan Mehmet Güven'in kampta ön libero mevkiinde denendiğini ve bu mevkiiyi benimsediğini kaydeden Gerets, yeniden takıma dönen Okan Buruk için ise ''Okan 6 numaralı pozisyonda 3-5 defa oynamıştır. Taşları sık sık yerinden oynatmak faydalı değil. Mevkiileri korumanın ve alışkanlıkları sürdürmenin faydalı olduğunu düşünüyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

"İyi bir hazırlık evresi geçirdik"

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Hollanda'da iyi bir hazırlık evresi geçirdiklerini belirterek, gittikçe daha da güçleneceklerini söyledi.

Gerets, Hollanda havasının kendilerine yaramasına karşın İstanbul'da olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, ''İstanbul'a dönmekten mutluluk duyuyoruz. İstanbul havası daha güzel'' dedi.

Hazırlıklar sırasında ufak tefek sakatlıklar yaşadıklarını kaydeden Belçikalı teknik adam, ''Ergün ve Hasan Kabze'nin sakatlıkları sürüyor. Kampta yaptığımız ilk maçta hem tempomuzun, hem de performansımızın arttığını gördük. Formumuzu topluyoruz. Gittikçe daha iyi olacağız'' şeklinde konuştu.

Kaynak: AA
25-2025

nefvakfi.org
Post Reply