Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Selçuk Samli wrote:"Transferi askıya aldık"
Eric Gerets, ön libero mevkiine yapılacak transferin şimdilik askıya alındığını söyledi
Iyi bir karar. Bu konudaki yorumumu asagida Italyan kulupleri icin acilan basliga ekledim.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ulker verdigi paranin karsiliginda alinacak futbolcunun ismi konusun da soz sahibi olmali - o yuzden Linderoth gibi taraftari heyecanlandirmayacak hatta ve hatta verilecek paraya gore tepki cekebilecek bir ismin transferine onay vermezler... Sonucta adamlarin hedefi alinacak adami reklamlarin da falan oynatip pazar paylarini artirmak - Linderoth Ulker biskuvisi yese ne olur yemese ne olur -- kim ozenipte Linderoth yiyormus bir de ben yiyeyim der :?: Hakan'i Hasan'i cikarsalar daha cok sukse yapar o reklam... O yuzden Gravesen, Maniche gibi ismi bilindik adamlarin ustunde durdular ama onlarin parasi 5 milyonluk butceyi asinca transfer dondu... On libero olupta taraftari heyecanlandiracak topcu sayisi az - olan da boyle cok pahali...

O yuzden simdi saniyorum ismi bilindik sol aciklara yonelmeye baslayacaklar Ulker'den gelen parayi kullanmak icin -- dogrusu da o... Pek yakinda Kily Gonzalez ismini duymaya baslariz yine... Linderoth gibi oyun kurma yetenegi dusuk sirf kosup oyun bozan cinsten adamlar ortalikta cok ve ucuza bulunabilir --- Saidou'dan birazcik fazla kosup, biraz daha iyi pas atan birini bulsalar yetecek oraya...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Eger transfer edilecek on liberonun ucreti Ulker tarafindan odenecekse, "Takimda dengelerin bozulacagi" gerekcesiyle transferin askiya alinmasi bana mantiksiz geliyor. Ulker kendi reklamini iyi yapmak icin taninmis bir oyuncu almak isteyecektir, boyle bir oyuncu da mutlaka digerlerinden fazla bir ucret talep eder. Ayrica bu oyuncunun parasinin Ulker tarafindan verildigi herkes tarafindan bilinecegi icin diger oyuncularin kazan kaldirmasi da anlamsiz, gecen sene yapilan yabancilara el altindan para verilmesi olayindan farkli bir durum bu.

Bu gidisle Ulker'den verilen parayla borclarin faizi odenir gibi geliyor bana. Bu durumda da reklamlara Ozhan Canaydin cikar. "Canaydin her gun saat 20:45'te Biskrem yiyor! Siz de yiyin! "
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bana asil ilginc gelen aciklamayi sorumlu yöneticinin degil Gerets'in
yapmasi. Kendilerine yediremiyorlar galiba...Saidou'yu gönderirken ne
dusunduler acaba? Bu kadar isbilmezlik olur mu? Canaydin yönetimi
pirskalamaya basladi diyebiliriz.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan bunlar taktik maktik yapmiyorlar, fazla gözunde buyutme. Equation'i
tutturamadilar o kadar. O kadar dusunmeleri bile iyi bence. Transferi
2-3 sene önce dondurucaklardi.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alin size ic acici bir haber daha:

http://www.fotomac.com.tr/gal109.html
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tolga Girici wrote: Bu gidisle Ulker'den verilen parayla borclarin faizi odenir gibi geliyor bana. Bu durumda da reklamlara Ozhan Canaydin cikar. "Canaydin her gun saat 20:45'te Biskrem yiyor! Siz de yiyin! "
Çok güzel espri. Tebrik ederim :)
Hasan Tezcan wrote: Saidou'yu gönderirken ne
dusunduler acaba? Bu kadar isbilmezlik olur mu? Canaydin yönetimi
pirskalamaya basladi diyebiliriz.
Çok basit Hasan abi. Saidou Nantes ile anlaştığı zaman kimse bu takımın şampiyon olabileceğine inanmıyordu. Sezonu 2. olarak bitiren takımın önliberosu gitti diyede bu kadar sorun yaşanacağını sanmıyorlardı, bence...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dünya kupasında kötü oynar fiyatı düşer gibi salakça bir düşünceleri vardı belki. Portekiz gibi iyi bir takımın, son EC finalisti takımın finallere kalacağını akıl etmeleri çok zordu tabi! Gerçekten anlaşıp almaya üşendiyseler, bizim takım öküzlere emanet demektir..
Hasan Tezcan wrote:Alin size ic acici bir haber daha:

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ismail Gezer wrote:Dünya kupasında kötü oynar fiyatı düşer gibi salakça bir düşünceleri vardı belki. Portekiz gibi iyi bir takımın, son EC finalisti takımın finallere kalacağını akıl etmeleri çok zordu tabi! Gerçekten anlaşıp almaya üşendiyseler, bizim takım öküzlere emanet demektir..

Uyduruk haberlere itibar etmeyin derim. Gerets'in iki Turk olmayan arkadasiyla sohbeti buraya gecilmismis !!!. O arkadaslar da hemen Yalcin Dogan'i aramislar ve bunu buyuk bir heyecanla soylemisler !!! Geciniz.

Maniche'in nerede oynadigindan bile haberi yoktur bu dangalagin ki yazmamis muhtesem haberinde. Chelsea'de kiralik oynuyordu. Daha bir sene once Dinamo Moskow'un 16 milyon Euro odeyerek aldigi, daha once CL'ini kazanan Porto'nun orta sahasinda Deco'yla oynayan, Mourinho'nun Chelsea'ye kiralik getirip oynattigi, hic bir derdi olmayan sapasaglam Maniche'in bonservisi 3 milyon Euro'ya nasil dusuyor? Dunya kupasindan once alinmaliymis. Gerets de bunu dusunmus ama bizim yonetim kafayi calistiramamis!!!

Dinamo Moscow signs Maniche

Yalcin Dogan ve benzerleri siktiginiz yalanlar kadar kaziklanirsiniz bu hayatta insallah !!

Hasan'cim bizim yonetim isi biliyor ya da bilmiyor. Su anda transfer icin 2-3 hafta daha beklemek dogru olacaktir diyorum. Cok seyler degisecek dunya futbolunda. Bosta kalacak kaliteli adam cok olacak.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yaşar Yalçın değilmiydi o? Yalçın Doğan'ın günahını almayalım :)
Ozan Ersoy wrote:
Ismail Gezer wrote:Dünya kupasında kötü oynar fiyatı düşer gibi salakça bir düşünceleri vardı belki. Portekiz gibi iyi bir takımın, son EC finalisti takımın finallere kalacağını akıl etmeleri çok zordu tabi! Gerçekten anlaşıp almaya üşendiyseler, bizim takım öküzlere emanet demektir..

Uyduruk haberlere itibar etmeyin derim. Gerets'in iki Turk olmayan arkadasiyla sohbeti buraya gecilmismis !!!. O arkadaslar da hemen Yalcin Dogan'i aramislar ve bunu buyuk bir heyecanla soylemisler !!! Geciniz.

Yalcin Dogan ve benzerleri siktiginiz yalanlar kadar kaziklanirsiniz bu
Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ismail Gezer wrote:Yaşar Yalçın değilmiydi o? Yalçın Doğan'ın günahını almayalım :)
:D Sabah sabah bu sacmaligi gorup sinir yapinca boyle olur tabii. Hic gunahi olmayan Yalcin Dogan'dan ozur dileyip, sahtekar Yasar Yalcin'a aksamlari bir gram uyamayasin diyoruz.

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:Hasan'cim bizim yonetim isi biliyor ya da bilmiyor. Su anda transfer icin 2-3 hafta daha beklemek dogru olacaktir diyorum. Cok seyler degisecek dunya futbolunda. Bosta kalacak kaliteli adam cok olacak.

Ozan Ersoy
Bu vakitten sonra 'kaliteli bos adam' almak kumar gibi olur, Hagi transferinde
oldugu gibi...o tuttu, tutmamis bir cok örnek var. 'Sona kalan dona kalir' diye
bir sözcuk var...ben bu saatten sonra iyi transfer yapacaklarina inanmiyorum,
hic yapmasalar daha iyi olur. 'Transfer komitesi' midir nedir, gene sinifta
kaldi, gene onun bunun agzina bakacaklar...bunlardan ne bag olur ne bahce,
cunku emek vermiyorlar, calismiyorlar...oyuncu tarayip bulmakta diyorum.
Futboldan da pek anladiklari yok...görevdekiler hep ayni sahislar nasil
oluyorsa...basarisiz ekip degistirilir ama bunlar ölumsuz mu ne...yaziklar
olsun. Gecmiste nice isim yumurtladilar, bu senede yumurtlayacaklar bundan
emin olabilirsiniz. Okan Tolga bir baslangic...Tolga sag kanata monte edilecek
diye söylenti var...ben dememismiydim :D Buna bir diyecegim yok ama
Cihan'i ortaya cekmek ölum olur. Taslari o zaman oynatmis olursun...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Yaşar Yalçın değilmiydi o? Yalçın Doğan'ın günahını almayalım :)
...
Evet ben de Yalcin Dogan ne zamandir futbola kafayi taktida fotomac gibi bir pacavrada yaziyor demi$tim. Asil onemlisi haberin icerigi boyle masa ba$inda olmasi. Adamlarin internet'de arama diye bir dertleri yok cunku okuyacak yabanci dilleri yok. Asil kabahat sizlerde bu herifleri okuyarak soylenenleri sahi saniyorsunuz. Elbette ortada bir gercek var. Adamin fiati Dunya kupasindan once bu kadar degildi. Poretekizin en iyi futbolcusu olarak gozler onunde olunca fiati artacak. Herkez Marek Heinz degil ki. Bizimki her zaman oldugu gibi el;erinde patladi. Gecenlerde Haznederoglu ne kadar guzel soyledi. Riberi geldiginde alay ediyorlardi Anelka'nin tortusunu getirdiler diye ama megerse gercek yildiz bizimki imi$ biz bile bilemedik diye. Bunlar okuzu gorse tren sanan garibanlar. Sorsaniz Luxemburg Cumhurba$kani arkada$lari. Adam yoklugunda klup yonetimi, futbol $ubesi sorumlulugu gibi i$lere getirilen izansiz agza bakan yeri gelince agzi bir kici bir soyleyen gorgusuz $erefsiz ve haysiyetsizler. Bunlarin lafi ile kenefe gidilmez iken sizler burada iyi yaptilar kotu yaptilar tarti$ma sevdasi icindesiniz. Yazik degil mi vaktinize. Neyse gecmi$te yine o olacak i$te. Birini bulup gelecekler. O da ipe sapa gelmez biri olacak. Bundan once ne yaptilarsa onu yapacaklar bundan hic ku$kunuz olmasin. Cunku ellerinden gelen bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tatile gidip yine forumdan ayrı kalamadım. :lol: Bir internetcafe bulup yine yarım saat de olsa takılayım dedim.

Transfer konusunda bizim yöneticlerin kara kara düşündüğü 5 nilyon euroluk bonservis bedeli değil.Ülker sadece bu parayı ödeyecek.

Bizimkileri düşündüren oyuncuların senelik istedikleri 2,5-3 milyon euroluk ücretler. Birde bu para için banka garantisi istiyorlar. Bizimkiler Bu senelik paraları ülkerden aldıkları parayla ödeyeceklerse alacakları oyunculara enfazla 1-2 milyon euro bonservis parası verebilecekler.

Dükkan boş, olsa mal sizin.
Bu arada Fener benim daha önce buradan uyardığım şekilde aurelio'yu Türk yapmak için çok hızlı savranıyorlar.Bu gidişle aurelio yılbaşından önce milli takımda oynatılacak.

Türk olma başvurusu bakanlar kuruluna gelmiş.Engeç 1 aya TÜRK VATANDAŞILIĞI çıkar. Ardından milli takımın uyduruk bir hazırlık maçında 5 dakika oynasa bile ligde türk statüsünde oynayabilecek. FATİH terim'in 1-2 gün önce aurelio'yu milli takımda oynatabileceği ile ilgili bir demecini okumuştum. TFF'nin 1-2 ay önce aldığı karar sadece aurelio'ya yarıyor diye uyarmıştım. Mondragon bile bu hakdan yararlanamıyor.

Zaman beni haklı çıkarıyor.Bizim yoneticiler bu karar alındığında seslerini çıkarmıyor. Fakat aurelio(ki adaş oluyormuşuz) türk vatandaşı olarak oynadığında ağlamaya başlarlar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sikma canını bu kadar Cengiz abi. İmza atılmadığı sürece lafı edilen bütün transfer haberlerinin hikaye olduğunun herkes farkında, bizimkisi (en azından benimki) yönetimin saçma sapan tavırlarına kafayı takmaktansa biraz eğlenebilmek.. Ya hiç transfer muhabbeti yapmamak lazım yada işin gırgırını yapmak.. Bazı abilerimizin ciddi yazılarıda futbolcular hakkındaki bilgilerimizi artırıp, genel kültür olarak yanımıza kar kalıyor işte fena mı :)
Cengiz Akgun wrote:
...
Yazik degil mi vaktinize. Neyse gecmi$te yine o olacak i$te. Birini bulup gelecekler. O da ipe sapa gelmez biri olacak. Bundan once ne yaptilarsa onu yapacaklar bundan hic ku$kunuz olmasin. Cunku ellerinden gelen bu.
Post Reply