Basimiz Buyuk Belada!!!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Rüştü'yü FB tesisleri çıkışında dövenlerin milli maçta akreditasyonu varmış. Rüştü dövüldüğü sırada Davut dişli FB'de yönetiicydi.

Kadere bak. Detaylar için:

http://www.sabah.com.tr/spo101.html
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

şu fifa da çok oluyor ya :lol:

adamın biri bizim gibi boş durmayıp fifa'nın resmi sitesini bir süreliğine hacklemiş :lol:

http://www.gunaydinantalya.com/images/fifawebsite.jpg
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote::
....
adamın biri bizim gibi boş durmayıp fifa'nın resmi sitesini bir süreliğine hacklemiş :lol:
...
Hayrola Mehmet? Iyi yapmi$lar gibi bir anlam cikti buradan sanki. Hani Terim'in lafi gibi $akasi bile $ik durmadi. Turkiye hakkinda rahat karar vermeleri icin bence az olmu$ siteyi budamak. Sen gitmiyor musun yine yurt di$Ina bu aralar? Olur da yolun Cenevre'ye filan du$er ise sen de bo$ durma. Bir tuzun bulunsun bu corbada istersen. Cama okkali bir ts$ filan iyi olur eger edepsizlik edip agir bir karar filan cikarsa bu e$ek heriflerden. Nasil olsa ok yayadan cikti bir kere.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Gorgen wrote::
....
...
Hayrola Mehmet? Iyi yapmi$lar gibi bir anlam cikti buradan sanki. Hani Terim'in lafi gibi $akasi bile $ik durmadi. .

Bu hack işini yapan çocukla ne kadar gurur duysak az. Türk'ün ismini tarihe gururla yazdırdı. :lol: İngilizce küfür ederken isviçre'yi niye türkçe yazmış onu anlayamadım :lol: Türkiye seninle gurur duyuyor.. :lol:

Şaka yaptım ya. Böyle çocukca şeylerin nesini savunabiliriz ki.
Ben işin gırgırındayım.

TERİM , ALPAY,EMRE GİBİ HERİFLERİN YAPTIĞINA ŞAŞIRMADIM DA FUTBOL HAYATINDA HİÇ KİMSEYE TEKME ATTIĞINI GÖRMEDİĞİM ŞİFO MEHMET'İN YAPTIKLARINA ANLAM VEREMEDİM. :oops:

10 gün sonra 2-3 günlüğüne manchester'a amerikalı bir firmanın fabrikasına gideceğim.Alex ferguson'a selamınız varsa söylerim. :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: ...
10 gün sonra 2-3 günlüğüne manchester'a amerikalı bir firmanın fabrikasına gideceğim.Alex ferguson'a selamınız varsa söylerim. :lol:
Allah versin Evliya Celebi gibi dolaniyorsun. Ferguson'da fazla akil fikar varsa getir de Imparatorun keline bir sur. Bakarsin tutar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

FLAŞ!.. FLAŞ!.. FLAŞ!.. FIFA İSVİÇRE MAÇI İLE İLGİLİ CEZAMIZI AÇIKLADI!.. FIFA'DAN ÇIKAN KARAR NE?.. ALPAY, EMRE, SERKAN'IN CEZALARI NE OLDU?.. BU BEKLENMEDİK KARARIN DETAYLARI MARATON.COM.TR FARKIYLA BİR ADIM ÖTEDE!..
07 Şubat 2006 18:34
¤ Maraton | iddaa ¤ FLAŞ!.. FLAŞ!.. FLAŞ!.. FIFA İSVİÇRE MAÇI İLE İLGİLİ CEZAMIZ

FIFA Disiplin Kurulu, karar ile ilgili ilk açıklamasını yaptı..

A Milli Takımımıza 6 Maç Seyircisiz ve tarafsız sahada oynama cezası ve 200 bin İsviçre Frangı ceza verildi..

Milli futbolcularımız Alpay ve Emre'ye 6'şar maç, Serkan Balcı'ya 2 maç oynanamama cezası verilirken, Mehmet Özdilek'e de 12 ay hak mahrumiyeti cezası verildi..

MARATON.COM.TR
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:
FLAŞ!.. FLAŞ!.. FLAŞ!.. FIFA İSVİÇRE MAÇI İLE İLGİLİ CEZAMIZI AÇIKLADI!.. FIFA'DAN ÇIKAN KARAR NE?.. ALPAY, EMRE, SERKAN'IN CEZALARI NE OLDU?.. BU BEKLENMEDİK KARARIN DETAYLARI MARATON.COM.TR FARKIYLA BİR ADIM ÖTEDE!..
¤ Maraton | iddaa ¤ FLAŞ!.. FLAŞ!.. FLAŞ!.. FIFA İSVİÇRE MAÇI İLE İLGİLİ CEZAMIZ

A Milli Takımımıza 6 Maç Seyircisiz ve tarafsız sahada oynama cezası ve 200 bin İsviçre Frangı ceza verildi..

Milli futbolcularımız Alpay ve Emre'ye 6'şar maç, Serkan Balcı'ya 2 maç oynanamama cezası verilirken, Mehmet Özdilek'e de 12 ay hak mahrumiyeti cezası verildi..

MARATON.COM.TR
Bayagi ucuz kurtulunmu$ desenize. Ah ulan Ulusoy sen bir $arlatansin. Gazetecilere Isvicreye umutlu gidiyoruz demi$ti ya. 6 mac biraz az olmu$ ke$ke Avrupa kupalarindan men etselerdi ya elleri hazir degmi$ken. Bu arada Isvicre ne almi$?
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Feb 07, 2006 8:58 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:

MARATON.COM.TR
E niye ihrac etmemisler o zaman?

6 mac seyircisiz ve de tarafsiz sahada. Boylesini ilk defa duyuyorum. Seyircinin de hic bir sey yapmadigi bir macti.

Hmmmm...

Roma GS'i dovdu, polis futbolcumuzu copladi, 3 mac ceza aldilar, onu da 1 maca indirdiler.

Gunlerce yazdik, suc bizde ama... Koz vermeyeceksin bunlara.

Avrupa Kupasina katiliriz. Hic merak etmeyin. Hatta kupayi bile aliriz. Bu milletin kani boyle bir kan. Boyle deliklere kendi eliyle girmeyi ondan sonra da cikmayi cok iyi becerir. Sevr'i hepsinin bir taraflarina tikamayi bilmis bir millet.

Ozan Ersoy
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Lig TV'deki programa Senes Erzik telefonla katildi,cezayi cok agir buldugunu ve en fazla(en ama en kotu ihtimalle) 3 mac bekledigini soyledi.Once FIFA tahkim kuruluna basvurulacagini eger adil bir sonuc alinamazsa CAS'a gidilecegini ekledi. Isvicreli oyuncu da 6 mac ceza aldi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

mumkunse o 200 bin Isvicre frakini Terim'e odetsizler. Hani fatura benim derdi ya. Al sana fatura demenin tam sirasi. Jiletci nerde? Iyi ki cok cali$ti cabakadi yani. Helal olsun. Tarihe gececem diyordu ya buyursun. Bir daha da futbolun f'sini agzina almasin $refi ve hayseiyeti var ise.

Serkan efendi ise 2 mac cezasini erkek olan varsa 6'ya cikarsinlar. Ben olsam onu tamamen men ederim milli takimdan. Daha hala alt tarafi ben bir $ey yapmadim sadece ben de vurdum demi$tim demi$. Bugune kadar tek itirafi olan o. Nasil olmu$ta 2 macla atlatmi$ bu i$i. Boyle karaktersizllere o forma haram edilmeli.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

İsviçreli oyuncuya vuran bulunamamış,Şenes Erzik cezanın bu nedenle artmış olacağını ifade etti..Suçluyu saklamada birlik beraberlik halindeyiz yani.. :!:
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bence verilen ceza normal. Ben daha ağırını bekliyordum.
Ufak ceza ile geçiştirilseydi bizim futbolcu ve federasyon aynı saçmalıkları yine yapabilirlerdi.

Şimdi yapsınlarda görelim.Medeni insanlar gibi maç nasıl oynanır maç nasıl seyredilir öğreneceğiz. Bunun kaçarı yok.

Temel'in hikayesindeki gibi
Bu bize ders olsun. :lol:

davut dişli- fatih terim sizi çok seviyoruz. Acaba buradan ne ders çıkarıyorsunuz diye sorsam ne cevap verirsiniz?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: ..
davut dişli- fatih terim sizi çok seviyoruz. Acaba buradan ne ders çıkarıyorsunuz diye sorsam ne cevap verirsiniz?
Di$li mecburen yanli$ ata oynadigi icin saf di$i. Ama terim'in tuzu kuru. Dedim ya faturayi burnuna dayacaksin ama onu Ulusoy gibi karanlik i$lerin adami curukler yapamaz elbette. Curuklere gelince sadece o olsa. Sulukulenin lagimi daha temiz bu futbol i$inde. Bak Trabzon vah$i Texas'a donmu$. Silahlar konu$uyor. Ne vali ne devlet var ortada. Ne olcucak magnum degil ya kullanilan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Sansal Buyuka'nin olayla ilgili degerlendirmesi.

"Buna sebep olan teknik heyet, oyuncular, federasyon herkes olabilir. Ama olanlarda işin içinde seyirci yok.. Bana göre bu altı maçlık seyircisiz oynama cezası bizden alamadıkları cevaplarla verildi.."

"Birincisi Atatürk havaalanında İsviçre kafilesine neden bu muamele yapıldı? Acaba Türkiye Futbol Federasyonu mu organize etti bunları? Şeklinde kuşku kaldı içlerinde ve fatura oradan bize çıktı.."

"İkincisi, mesanesinden kan gelen futbolcuya tekme atan bulunamadı. Onun sorumlusu bulunamayınca sıkıntı oldu. İşte güvenliğin olduğu iddiaları ortaya atılınca işin içine güvenliğin adı girince daha fazla kuşku kaldı.."

"Madem ceza kesildi, açık konuşalım havalimanındaki muamelenin oraganize olduğuna biz bile inanıyoruz. Yeşilköy’de hiçbir Emniyet Müdürü Emniyet yetkilisi ya da havalimanı yetkilisi oradan buradan direktif almadan İsviçre kafilesini 3,5 saat havaalanında bekletemez. "

"Conrad toplantısında İstanbul Emniyet Müdür muavini “Beni sürerler buradan.. Tayinimi çıkartırlar” diye kendi ifadesini biliyoruz.."

"Havaalanı yetkililerine “bu işi sizin organize ettiğiniz söyleniyor” dedim “hayır” dedi. Sadece özel bir uygulama yapılmayacağı söylendi. Vatandaş nasıl geçiyorsa İsviçre kafilesi de öyle geçsin dedi. Bunları kimin yaptığına net bir yanıt bulamadık ve cezayı kestiler. Altı maç seyircisiz oynama FIFA tarihinin en ağır cezalarından biri yılın en kötü olayı değerlendirmesi yapılıyor Türkiye - İsviçre maçı olayı birinci sırada yer alıyor.."

"Blatter’in bu olaylar sonrasında ertesi gün raporları beklemeden bu açıklamaları yapması bizim için dezavantaj oldu.."

"Ben o gün San Siro’daydım Milan-İnter maçında ve o meşaleler sahaya atıldı.. O meşalelerden biri Dida’nın başına geldi.. Ne ceza verdi UEFA? 4 maç seyircisiz.. O maçtaki olaylara bak bizdeki olaylara bak.. Eğer Milan - İnter maçında İnter 4 maç alıyorsa bizim 6 maç almamız normal.. Çünkü orada rakibe bir müdahale yok.."

"Şenes Erzik’in ifadesi çok ilginç.. “Ben böyle bir maç görmedim” dedi.. Biz ağır diyoruz 4 maçı normal karşılayacaktık.. Bütün olanları üst üste koyarsak, açık konuşalım kim ne kadar milliyetçi ve bu ülkenin vatandaşı ise bende en az onlar kadar milliyetçiyim, vatanıma, bayrağıma bağlıyım ama gerçekleri konuşmamız lazım.. Biz bir kusun işledik.. Bunu kabul etmemiz lazım.. Havaalanında adamlara yaptığımız, yolda yaptığımız, koridorda yaptığımız olayları kabul etmemiz lazım.."

"Soyadını bile hatırlamıyorum, hakem mihmandarı Sadettin diye biri var.. Bu ülkenin ona minnettar olması lazım.. Maç sonrasında hakem odasının kapısı zorlanıyor ve bu olayların bir satırını bile hakem raporlarına yazdırmıyor.. Vallahi billahi tebrik etmek lazım.. Öyle yapıyor, böyle yapıyor yazdırmıyor.."

"Ben Milan - inter maçındaydım.. O maçta olan olay sadece sahaya meşale atmaktı.. 1000 - 2000 kişilik bir grup meşale attı.. Dida’nın omzuna geldi.. Bütün bu olaylar olurken Milanlı oyuncular sahayı tek başına terk etmedi.. İki takımın oyuncuları kol kola sahayı terk etti.. Milanlılar, inter gitmeden gitmeyiz dediler.. Ve aynı seyirci grupları Milanlılar, interliler, yakamızda inter kaşkolları olan bizler birlikte aynı tramvayla şehir merkezine döndük.. UEFA orda 6 maç veriyorsa bize de FIFA 6 maç verir.. Huggel’de tekme attı o da 6 maç aldı.. Demek ki verilen cezada art niyet yok.."

"Bana göre bu altı maçın üstünde bir ceza çıkmaz.. 4 maça falan ineceğine de inanmıyorum.. Biz 2008’de sahamızda 6 maç oynayacağız.. Bize FIFA dedi ki; 2008’de senin sahanda maç oynatmayacağım, seyircine de seyrettirmeyeceğim.. 2008’den seni ihraç etse ne diyebilirdin?.. Seni 2008’den ihraç ettim diyebilirdi.. İngiltere’yi etti UEFA.. FIFA Türkiye’yi niye etmesin.."

"Şenes Erzik ihraçtan döndük dedi.. Bu 6 maç tesadüf değil.. FIFA bize aklını başına al dedi.. Bütün maçlarını seyircisiz oynatıyorum, yine şansın var göster kendini gücün yetiyorsa gel 2008’e dedi.."

"Emre’nin raporunda şöyle bir ifade var.. “Şuurunu kaybetmişti, gözü dönmüştü..” Aynen bu ifade.. Yetkililerle konuştum “evet bu ifade doğru” dediler.. Ciddi bir ceza alır dediler.. Alpay’ın zaten UEFA gözünde bir sicil bozukluğu var.. Serkan yapmadım şaka yaptım diyor ve iki maçla kurtuldu hiç önemli değil.. Keşke futbolcular bir iki maç daha ceza alsaydı da ülke daha az alsaydı.. Ulusal maçların dışında kendi ülke maçlarında ve UEFA Şampiyonlar ligi’nde oynayacaklarını düşünüyorum.. Ulusal maçlarda oynamasınlar.. Emre’nin 6 maçı var yarısından sonra Emre yola devam edebiliyor.. Türkiye bal, kaymak, lokum dediğimiz bir grupta 12 maçın 12’sini de dışarıda oynayacak.. Bizim kötüden de iyileri çıkartmamız lazım.. Biz seyircisizde olsa dışarıda da olsa bu takımları dışarıda yenecek güçteyiz.. Bu Yunanistan’ı elimizden kaçırmadık mı onların sahasında.."

"Bu ayıpta bu cezada bana göre teknik kadronunda ciddi katkısı ve müdahalesi var.. Madem bu belayı açtınız bunu siz temizleyeceksiniz.. Onları yıpratmakla, bu İsviçre belasını hatırlatmakla elimize bir şey geçmez.. Eğer yastığa kafanı koyduğunda “ben bunda yanlış yaptım” diyorsan bu cezanın bize yararları var.. Artık Türkiye’nin aklını başına toplama devri geldi.. Kimse hatır gönül işine bakmaz.. Türkiye’de kapanan saha açılır, gerek yokken maçlar yeniden oynanır, cezalar kalkar.. Hatır gönül devrinin artık Türk futbolunda kalkması lazım.. Türk futboluna Şenes Erzik disiplini lazım.. Hepimizin sportmenlik ruhunda olması lazım.. İsviçre’de kötü oynadık.. Islıklandık basın toplantısında şöyle oldu demeyeceksin.. Biz kötü oynadık bunu hak ettik diyeceksin.. Burada çok iyi oynadık kazanmayı hak ettik ama olmadı.. "

"Maalesef Conrad toplantısında bu belayı Türk futbolunun başına saranlar çıktı yeniden Türk futbolunu yönetmeye talip oldu.. El insaf arkadaşlar.. El insaf.."

"Fatura her zaman liderlere kesilir.. Bilmem nerde ne olursa patrona söylersin.. Her işte sonuç liderlere kesilir.. Bu işin sorumlusu İsviçre maçı sonrasında, havaalanında uçaktan içip, Conrad toplantısına kim katıldıysa, Türk futbolunun başını belaya onlar sokmuştur.. O toplantıya kim katıldıysa bu 6 maç cezanın sorumlusu onlardın.. O toplantıya kim katıldıysa Türkiye’nin prestijini yitirmesine neden olan onlardır.. Dilerim bu toplantıya katılanlar açıklanır.."

"Gizliyip saklayıp makyajlamaya gerek yok.. Haluk Ulusoy Fatih Terim’i sever ve inanır.. Ancak Ulusoy’un şu dönemde Fatih Hoca ili ilgili bir endoişesi ver.. Fatih hoca İsviçre maçı sonrası çıktı hakemler için onu bunu dedi.. UEFA ve FIFA’nın hakemlerine ciddi bir şekilde aşağıladı.. Ben acaba Fatih hoca ile yoluma devam edersem bu shakemlerin şuur altında bir yargı oluşur mu diyor.. Bu takımın hocası bize hırsız dedi diye bu hakemin aklına bunlar gelirmi diye düşünüyor.. Haluk Ulusoy Terim ile devam etmek istiyor ve etmelidir.. Bana göre Haluk Ulusoy çizmeleri giymiştir.. Görevde kalırmı kalmaz mı bilmem ama bsavaşa gider gibi çizmelerini çekmiştir.. İyi bir Türk milli takımı olursa biz bu gruptan yine çıkarız.. İyi oynarsak yenemeyeceğimiz takım yok.. Kağıt üstünde görünen hesap Türk milli takımının her takımdan üstün.."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bu Sansal Inter Milan macindan bahsediyor. Bana Mehmet Ozdilek'in celmesinin Capello'nun Yasin hocanin sacindan tutup yerlere firlatmasindan farkini soyleyebilir mi?

Ya da Totti'nin, Emerson'un Ayhan'a, Umit Karan, Hasan'a saldirmasinin Alpay'la, Serkan'in Isvicre'liye saldirmasinin arasindaki farki anlatabilir mi?

Ya da TV'lerin kayitlarinda yer alan, Italyan polisinin hayvanca Kerem'e indirdigi coplarin bir benzerini Turkiye'de yasandigini gosterebilir mi?

Yapabiliyorsa 6 mac seyircisiz ve tarafsiz sahada oynamayla 1 mac saha kapatma arasindaki farki da aciklayabilir.

Kararin siyasi, politik niteligi oldugu cok acik. Verilecek ceza Fatih Terim'e bir sene, Alpay'a 2 sene, Serkan'a 1 sene, Isvicre'liye bir sene cezaydi Bunun seyirciyle ne alakasi var ki? Eger Turkiye'ye hic gitmek istemiyorsan, Turk havalanina ugramak istemiyorsan, Turk polisine guvenmiyorsan, alirdin maclari Almanya'ya seyirciyle oynardin.

Ozan Ersoy
Post Reply