K.Erciyes-G.Saray 4-1 (sabri)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:
Tolga Girici wrote:Kabze cikti Ugur girdi. Iste bastan beri boyle olmasi lazimdi.

Stoper stoper degil, sol bek solbek degil, sag acik sag acik degil, on libero Okan on libero degil. Yok mu bu paf takimda bu mevkilerde adam? Niye illa sarlatanlik yapiliyor anlamiyorum.

Sen sezon basindan beri kabze'yi kanatlar da oynat, sonra da canli yayinda, "benim verdigim gorevleri degil baska seyleri yapiyor" de.
Niye sarlatanlik yapiliyor iyi soru Tolga. Isini iyi bilen, isini seven adam boyle sacmalik yapmaz. Herseyden once kendine saygisi vardir.

Ikinci yari Mehmet Guven'i cikarmasi cok yanlis. Niye? Bariz Sahada hata uzerine hata yapan Okan var, ne edugu belirsiz Ayhan var. Necati var tembel tembel kiritarak yuruyup hakeme soylenen. Neydi Mehmet'in sucu? Bu hoca mi gencleri kazaniyor, genclere onem veriyor?

UYANIN BEYLER UYANIN...

GS'in tek dayanagi, altin kusak denilen bu genc nesil de harcaniyor. Bundan sonrasi yok artik. Deniz bitti. Bu da harcanirsa, geriye bir sey kalmiyor.

Hadi Mehmet cikti Oguz girdi. Bari Oguz'u seyrederiz dedik. Oguz'u sol kanada aldi. Ben Oguz'u 2-3 kez hazirlik macinda izledim. PAF maci raporlarini siz arkadaslardan okuyorum. Varsa bilen soylesin, bu cocuk ne zaman sol kanat oynamistir? Cocukta sol ayak yok. Hizli degil. Defans yapmasini bilmiyor. Boyle sacmalik var mi?

Bu gider daha kotusu gelir. Onu bilemem. Bu bir iki sene daha kalirsa ne olacagini iyice biliyorum artik.

Ozan Ersoy
Bu yazinin altina imzami atarim, fazla söze gerets yok :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kör gözüne parmak sokarcasına böyle eşşekçe hatalar yapılır mı?

Paf ağırlıklı adam gibi bir kadro çıkartsan ne kaybederdin?

Fevzi'nin Aykuttan iyi olduğunu bilmiyormusun?

Cihan'ı bu maçta bile sol-bek oynatmak öküzlük değilde nedir? Ortada bir mecburiyet yok! Cihanı oraya koyacağına Paf'ın yedeğinin yedeğinin yedeğini koysan kimse sana birşey demez! Cihan orda oynayınca n eolacak? Tecrübe mi kazanacak? Forma mı girecek be adam?

Hadi maçı kazanmayı istedi desem, 4 tane yedin 4! Ve eline hiç bir halt geçmedi! Bu takımı Kayseriye götürdün getirdin masraf ettin ve bundan en ufak bir kazancın yok! Yuh be YUH!

Bazı oyuncuların sakatlanmasını, yada ceza yemesini temenni edecek hale geldik senin yüzünden Gerets efendi!!!!
Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Dogru soru su degil:
Murat Biricik wrote: Cihan ı neden ısrarla sol bek oynatıyoruz?
"Takimda herkes bir sekilde kadroya giremezken Cihan'in ne ozelligi var da bu kadar israrli bir sekilde yer bulabiliyor?" olmali Murat. Yonetimden de Gerets'ten de kurtulmak lazim. Zararin neresinden donulurse kardir aslinda ama anlayana..
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Ulupinar wrote:Dogru soru su degil:
Murat Biricik wrote: Cihan ı neden ısrarla sol bek oynatıyoruz? /quote]

"Takimda herkes bir sekilde kadroya giremezken Cihan'in ne ozelligi var da bu kadar israrli bir sekilde yer bulabiliyor?" olmali Murat. Yonetimden de Gerets'ten de kurtulmak lazim. Zararin neresinden donulurse kardir aslinda ama anlayana..
Ihtiyac olan yukarda ki kirmizi cumle. Yoksa tek basina Gerets'in gitmesinde pek fayda olmaz, yerine getirecekleri daha kotu biri olacaktir. Nasil sene basinda transferi az tutuklarina masraf etmedikleri icin memlun olduysam Canaydin gidene kadar Geters'le idare etmeye hazirim. Hic olmazsa masraf etmemis oluruz. Gerets yarin kendi ayrilsa bunlar Denizli sinifi bir TD pesine duserler.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:
Bu yazinin altina imzami atarim, fazla söze gerets yok :D
Hasan'cim durum ciddi ve uzucu. PAF liginde ustuste 2 kere sampiyon olmus bu sene 3. kez sampiyonluga giden, Avrupa sampiyonu, Dunya dorduncusu olmus genc milli takimlarin bel kemigini olusturan genc bir nesil var GS'in elinde. Her birine bir seyler oluyor. Birer ikiser harcaniyorlar hepsi. Bir oynuyor, 10 mac kayboluyorlar, 20. dakikada oyundan cikariliyorlar, macin son 2 dakikasinda oyuna aliniyorlar, hata yaptiklari maclardan sonra birdenbire kesiliyorlar. Oyle hassas bir durumdayiz ki bu cocuklari bir kaybedersek hepsi cil yavrusu gibi Anadolu takimlarina dagilacaklar sonra iyicene palazlanip adam olunca GS'in onlari geri almaya parasi yetmeyecek, Mehmet Yozgatli falan gibi FB, BJK da son bulacaklar. O yuzden cok kritik...

Herseyden once bu cocuklara guvenen onlari adam etmeye ugrasan, genclerle tecrubelileri harmanlayip guzel bir sonuc cikarmaya adam gidip israrla transfer de transfer diye tutturmazdi. Yalan mi? Mehmet Topal'a 1 milyon Euro saymak bile gereksizdir, her ne kadar genc bir Turk kardesimiz olsa bile. Bana gore GS'da oynayabilecek bir oyuncu degil. 2 sene gecer en fazla olacagi bugunku Cihan'dir, o da sizin sevgiliniz bugunlerde.

Feldkamp'in senesini ozluyorum. Yeniden isim yapmis bir Alman gelse cok sevinirim. Genclerle calisacak, disiplinli, PAF takimindaki madeni kullanacak, laga lugaya yer vermeyecek, oyle koyun delisi, kokainman falan degil, adam gibi bir adam gelse sevinirim. 5-6 ayda mutlaka bir kac aday cikar. Benim fantazi hayalim Klinsman. Amerika milli takim hocaligini kabul etmedi. Bence en azindan kapisi tiklatilmali. Eskileri atip genclerle kurdugu Alman milli takimina oynattigi futbol inanilmaz iyiydi.

Fiyati cok olabilir. Bence bir takimin her seyi Teknik Direktordur. Nasil Bir filmin her seyi Yonetmense, "bu bir Spielberg filmidir" diye yaziyorsa, bir takimin da herseyi hocadir. %10-15 etki eder yalanini baska avanaga anlatsinlar. Iyi bir hocaya para verilir.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Thu Dec 21, 2006 12:00 am, edited 1 time in total.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan Ersoy wrote:
UYANIN BEYLER UYANIN...

GS'in tek dayanagi, altin kusak denilen bu genc nesil de harcaniyor. Bundan sonrasi yok artik. Deniz bitti. Bu da harcanirsa, geriye bir sey kalmiyor.

Ozan Ersoy
Ossanabi kukuletasi ile uykudan kalkmis yuzunu yikayip capaklarini silmis, kurabiyelerini yiyip, terliklerini cikartip tekrar uykuya dalmis. O hocamizdan cok menun. Sozlesmesini uzatacagim dedi.

Gerets gercekten altin yumurtlayan tavugu kesti bitirdi. Suc onda dedgil onu getirip israrla tutan bu dangalaklarda. Simdi ya sözlesmesini uzatirlar ya da onu gonderip Sakip hocayi veya Susuc'i falan getirirler. Bu yonetimde kabizligin sonu yok. Bu arada Cihan deyip gecmeyin 2-3 sene sonra bu takima kaptan bile yaparlar. Ah ah onun taca giden sutlarini, iskalarini kaciriyorum.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hiçbir beklentisi olmayan maçta Cihan ve okan gibi adamları oynatıp takımda sağ bek yokken ugur'u son 9 dakika oyuna sokan biri ancak korkağın teki olabilir.Bu çocuklar harcanıyor.

Yazık.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

[/quote]

Sabri nin formda oldugu bir donem. Ates ile Sabri sag kanadı ileri geri calıstırırlardı. Gerets kadar ne futbol bilgim var ne de takımı takip ediyorum. Ama mantıgım bazı secimlerini kabul etmiyor, edemiyor.

Ligin ilk yarısında ASY de Konya ve A.Gucu macında TD nin yaptıgı yada yapmadıgı secimlerden sonra bu mac ucuncu kez ciddi hayal kırıklıgına ugradıgım bir karsılasma oldu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote:
Sabri nin formda oldugu bir donem. Ates ile Sabri sag kanadı ileri geri calıstırırlardı. Gerets kadar ne futbol bilgim var ne de takımı takip ediyorum. Ama mantıgım bazı secimlerini kabul etmiyor, edemiyor.

Ligin ilk yarısında ASY de Konya ve A.Gucu macında TD nin yaptıgı yada yapmadıgı secimlerden sonra bu mac ucuncu kez ciddi hayal kırıklıgına ugradıgım bir karsılasma oldu.
Murat bu macta yiginla hata var. Neresinden tutsan elinde kaliyor. Topal stoperde, sag bek sol bek, 3 forvet, Kabze acikta, Okan Cihan, Mehmet guven...

Sen ve Selcuk PAF takimini bu forumda herkesden fazla izliyorsunuz. Bir yardimci olun bize. Oguz ne zaman sol acik oynamistir, oynamissa ne kadar basarili olmustur?

Ozan Ersoy
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ozan Ersoy wrote:
Murat Biricik wrote:

Murat bu macta yiginla hata var. Neresinden tutsan elinde kaliyor. Topal stoperde, sag bek sol bek, 3 forvet, Kabze acikta, Okan Cihan, Mehmet guven...

Sen ve Selcuk PAF takimini bu forumda herkesden fazla izliyorsunuz. Bir yardimci olun bize. Oguz ne zaman sol acik oynamistir, oynamissa ne kadar basarili olmustur?

Ozan Ersoy
Ozan,

Oguz'u sol acik oynarken hic gormedim;orada oynayabilecek(kadroda olan)Ayhan ve Volkan vardi.Volkan formsuz bu sezon ama kadroya alindiysa oynasin.(sol bek veya sol acik)Bu mac formalite maciydi,PAF agirlikli bir kadroyla oynamak icin bicilmez kaftandi yani,ama olmadi.

Gidisat iyi degil yazdigin gibi...
25-2025

nefvakfi.org
Murat Kara

Post by Murat Kara »

"ir takimin da herseyi hocadir. %10-15 etki eder yalanini baska avanaga anlatsinlar" diyerek Ozan olayi cozmus, noktayi koymus.

Tabii ya cozum kolay aslinda: "PAF liginde ustuste 2 kere sampiyon olmus bu sene 3. kez sampiyonluga giden, Avrupa sampiyonu, Dunya dorduncusu olmus genc milli takimlarin bel kemigini olusturan" takimin TD'sini getirin GS'nin basina ve sorun kokunden cozulsun.

Oyle 10-15 oyuncuya kafayi takip uzulmeye ne gerek var. Hem kimi formsuz olur, kimi simarir, kim ugrasacak onlarla.

Hatta daha da guzeli, getirin bir TD'ler konseyi (FT'nin yaptigi gibi), kurun bir TD'ler parlamentosu, secin bir bas TD ve yaratin gelecegin dunya sampiyonu takiminin liderlik kadrosunu.

Spielberg nasil yapiyor? Ona bakip ogrenmek lazim. Mustafa Denizli ogrenmisti mesela saga sola bakarak boyle tiyolar. Oynuyordu kafasinda maci onceden! Begenmedigi yerlere rotus yapiyordu mac vizyona girmeden once.

* * *

Saka bir yana, yedek agirlikli kadroyla oyununbasinda 10 kisi kalinca toz duman olmus takim demek. Buna TD'de dahil, ki bizim TD toz duman olmayi cok iyi beceriyor zaten.

Ancak sizin dediginiz gibi maca cikmak icin PAF takimi ile cikmak gerekir. O zaman da PAF'taki oyunculari A takimi ile beraber gormek mumkun olmaz. Eger PAF takimindan oyuncu gelecekse onlarin A takima entegrasyonu, guclu rakiplere karsi tecrube kazanmalarindan cok daha onemli degil mi? PAF'da zaten Kayseri gibi takimlardan daha guclulerine karsi defalarca oynamis oyuncular var (genc milli takim vs). Onemli olan A takima entegrasyonu becerebilmek ve bu konuda tecrube edinmek.

Bunun da guzel bir yolunu bulmak kolay degil. Gerets bu kapasitede mi? Su ana kadarki yaptiklari ile kesinlikle degil. Ama dunya yuzunde bunu guzel bir sekilde becerebilen kac kisi var? Becerenler de zaten kisa sure sonra unlu oluyorlar bir sekilde.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy

Ozan,

Oguz'u sol acik oynarken hic gormedim;orada oynayabilecek(kadroda olan)Ayhan ve Volkan vardi.Volkan formsuz bu sezon ama kadroya alindiysa oynasin.(sol bek veya sol acik)Bu mac formalite maciydi,PAF agirlikli bir kadroyla oynamak icin bicilmez kaftandi yani,ama olmadi.

Gidisat iyi degil yazdigin gibi...
Sevgili Ozan ve Selcuk,
Benim icin ciddi hayal kırıklıgı yaratan bir mac oldu. Oguz, PAF ları seyretmege basladıgım 2005-2006 ikinci sezonundan bu yana sol acık oynamadı. Kadroda Anıl varken niye Topal ı stoper aldı anlamıs degilim. Cihan ı gercekten sol bek yapma gibi bir niyetimiz mi var?

Acıklanan kadro ile sahaya surulebilecek en iyi 11

Aykut/Fevzi
Ates-Tolga-Anıl - X
Sabri-Guven-Oguz-Ayhan
Ozgurcan -Necati/Kabze

Bu son derece dengeli ve uretken bir kadrodur.
1) Sag kanatta Ates+Sabri nin nasıl isledigini, nerelerde hata yaptıklarını gormemiz icin mukemmel bir fırsattı, kacırdık.
2)Guven-Oguz ikilisinin orta sahada neler yapabileceklerini, Guven nin defansif orta saha Oguz un ofansif orta saha ozelligini degerlendirmemiz, gormemiz gerekirdi. Devre arası hazırlık kampı oncesi bu iki oyuncunun son durumlarına bakmak icin mukemmel bir fırsattı, kacırdık. A takımında yer bulabilirler mi, yoksa kiraya verilmeleri mi daha iyi olur. PAF maclarını seyir edemiyorsunuz bari kupada Erciyes karsısında bu ikiliyi en azından bir 45 dk seyredin!
3)Ozgurcan bu sene daha hızlandı, vucudunu daha iyi kullanıyor, birebirde adam eksiltiyor. Oguz un bir iki ara pasında neler yapabiliyor, orta sahadan verilen toplara nasıl duvar oluyor, son vurusları nasıl gorme fırsatını kacırdık.
4) Guven-Oguz ikilisinden biri performans gosterimiyorsa, Topal ile degistir. Bir diger 45 dk Guven-Topal ikilisinin performansını deneyelim, gorelim.

Nicin sahada boyle bir takım ve kadro ile mucadele ettik, gercekten anlam veremiyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

"Galatasaraylılar ölümden döndü

21 Aralık 2006 Perşembe 09:00
G.Saray, Türkiye Kupası'nda 4-1 yenildiği Erciyesspor maçı sonrası Kayseri dönüşünde korkulu dakikalar yaşadı.

G.Saray'ın Kayseri'den dönüşü tam anlamıyla kâbus oldu. Free Bird Hava Yolları'na ait Airbus tipi özel uçak aprondan ayrılarak piste kadar geldi.

Kalkış için son düzlüğe çıkan uçağın hızlanmasına saniyeler kala elektrikler kesildi, motor durdu. Büyük panik yaşanan uçağın içi gazetecilerin kameralarının ışıklarıyla aydınlandı. İki dakika sonra yeniden çalışan uçağın motoru bir kez daha durunca futbolcular isyan etti.

Sakinleştirilmekte zorlanan Necati Ateş, "Bu uçakla gitmeyelim! İstanbul'a otobüsle dönelim" diye bağırınca uçağın pilotu, "Benim de çocuğum var. Bu uçağı havalandırmayacağım" açıklamasını yaptı, uçak aprona geri çekildi.

Uçağı terk eden sarı kırmızılılar yemek için otele geri döndü. G.Saray kafilesi Antalya üzerinden gelen farklı bir Free Bird uçağıyla 03.00'te İstanbul'a hareket etti. Kafilede gecenin esprisi ise uçak fobisiyle bilinen Hasan üzerineydi: "İyi ki Hasan yoktu." "
Gecmis olsun! Butun oyuncularımıza ve teknik kadroya iyi tatiller, iyi seneler. Kafayı bosaltıp dinlenip, zinde devre arası kampına gelsinler.

Devre arası uzun muzun derken iyi oldu, kafayı bosaltmaga bizim de ihtiyacımız var.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Kadroya pek şaşırmadım. Gerets daha önceki ilkesizliklerine ve inatcılığına bir yenisini ekledi. Cihanı sol bek, Kabze'yi de açık yapma inadına bir de Topal(ama) facia eklendi. İkinci yarıda bu hatayı da inatla sürdürür! Arada bir göbekte eksilenlerin yerine Topal'i oynatır, iyi oynasa daaa, o mevkiye uysa daaa, or not! Tabi Bursa maçındaki GS'ın A.S. oyuncularının sezonu bitirdik rehaveti de süregelince sonuç hazin oldu. "Ulan 5. yi ne zaman yiyeceğiz", "aha yedik!". "Bari böyle bitsin" diye seyrettiğimiz maç gazozuna da olsa can SIKICIydı!

GSın başarılarının öncülü olan Alman disiplinini ben de çok özlüyorum. Formayı ilkesiz / inatcı fikirleriyle değil hakedene veren birini takımımda görmek istiyorum. Ama ne yazık ki Feldkamp sonrasında hiç böyle bir yabancı hocamız olmadı. Ve hatalar silsile halinde devam ediyor. Bunun ana sebebi de en az 8 yıldır başımızda olan, sorumsuz, futboldan anlamayan, yöneticilerdir...
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Maci izlemedim, ama benim anladigim olay kadroda degil, Gerets'in gencleri oynamalari gerektigi yerde oynatmayip yaratici olmaya calismasi.

Bir de duyduguma gore utanmadan mactan sonra as oyuncularimizin ne kadar onemli oldugunu gorduk gibisinden demec vermis, en uzucu olan da bu.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Post Reply