TSL 32: Sivasspor - Galatasaray 1-1 ( 12' u.karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

TRT'deki ozetlere bakilirsa Sivas ikinci yari neredeyse tek kale oynami$. Ilic'in ofsayt diye sayilmayan golun di$inda GS bir $ey yaptigi yok. Mondragon ikinci yari bir iki golu kurtarmi$ ama yedigi gol ise ayip.

Gelecek haftalar Tigana intikam a$ki ile bir hainlik daha yapmaz ise ligimizde ilk uc belli olmu$. Hayirli olsun.

Artik Canaydin Hakan $ukur gerets falan filan da demeyin. Bunlar artik bo$ laflar cunku.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:...Mondragon ikinci yari bir iki golu kurtarmi$ ama yedigi gol ise ayip.
...Artik Canaydin Hakan $ukur gerets falan filan da demeyin. Bunlar artik bo$ laflar cunku.
Mehmet Gorgen wrote:gürhan'ı durduramadık top tomas'a çarpıp mondagon2un kapattığı köşeden gol oldu.
Bos laflara birini daha ekleyeyim madem... Mehmet'in de yazdigi gibi orda top Tomasa carpip, sekip, 2m'den az mesafeden nerdeyse, yon degistiriyor, orda Mondiyi suclamak cok anlamli olmaz...
Özgür
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Juninho toparlar bu takimi inanin bana. Yonetim cok onemli isimlerle gorusuyormus, seneye iyiyiz.

Bizimkiler biraz is ogrense iyi olacak. Dun mactan sonra duzenlenecekti iki-uc basin toplantisi, deli dana gibi hakemlere, Lig TV'ye, basina ve FB'li hukumet uyelerine falan saldirilacakti, Ilic'in golu ofsayt degildi, neden bu kadar uzadi mac, bu hakemler hirsiz, serefsiz falan diye, haftaya FB karsisinda galibiyet garanti olurdu en azindan hakem baski altina alinip, ama nerede bizde oyle becerikli, isbilir yonetim.

Isin matrak tarafi, FB golu atamasa biz de yemesek, FB'yi son maca kazanmak mecburiyeti ile cikarabilirdik. Muhtemelen kazanip sampiyon olurlardi ama stresinin eglencesi yeter, biz de ikinci olurduk.

Biz yine muhtemelen ikinciyiz, CL on elemesinden eleniriz yeni yabanci yildizlarimizla. Avrupa'nin cesitli ikinci liglerini dikkatle izleyelim, buradan yeni yabanci yildizlarimiz gelecek. :lol:

Ali
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bakin ne buyurmus, "Maniche gibi bir oyuncum yok ki, son 10 dakika
tempoyu düşürsün!'"...onun icin mi sen Ilic'i oyundan aldin???!! Sahada
ayaginda en iyi top saklayabilen adam o degil mi? Umit Karan haftalardir
aksiyor, rezil futbol oynuyor tepki yok, Hasan Kabze gibi bir adamin
var saha kenarinda oynatmiyorsun, adam ustelik formda gözukuyor, sonra
oturmussun konusuyorsun. Senin adaletin bu mu?
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Dun maci seyretmeyenler bilerek ya da bilmeyerek cok iyi bir is yapmislar. Hakikaten sinir harbi, Galatasaray'i izlemek artik. Isin enteresan yani takim topu rakip sahaya kadar iyi getiriyor, fakat sonrasinda bir organizasyon bozuklugu sonucu firsatlar carcur oluyor.

Orhan Ak dun rezalet otesi bir oyun sergiledi. Kac top kaybetti, sayamadim acikcasi. Yenilen golde de hatasi var. Sag kanatta da Hasan oynamayinca verim alinamiyor. Her ne kadar Sas'i cok tutmasamda, Hasan Kabze ya da Necati buranin adami degil. Sabri bile cok daha iyi oynuyor. Necati de berbatti, bu sezon genelde oldugu gibi.

Gerets'in hatalari da bilmek bitmiyor. Kabze'yi sag kanada monte etme cabasi bitmedi. Ne zaman anlayacak bu adam artik, Kabze kanat oyuncusu degil, cunku top hakimiyeti, calimlari o kadar iyi degil. Ama santrafor olarak iyi oynar, sutlari iyi, pozisyon sezi fena degil. Gerci oynamadikca bu yetenekleri de korelecek artık.

Gerets'e sanirim oyuncularin da guveni gitmistir. Sivas karsisinda galibiyeti savunmak icin "yavas tac atin" mantigina siginan bir TD kucuk dusunuyor demektir, bize yakismaz. Alman bir TD getirip, (Gotz olabilir) yola devam edilmeli.
Tan Erten
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun wrote:Ayhan Akman "Kovalamaya devam ediyoruz" demi$.
Çocuk ne bilsin,adresi Beşiktaş göstermiştir..Fenerbahçe'yi ligden çekildi sanıyorsa.. :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:...Mondragon ikinci yari bir iki golu kurtarmi$ ama yedigi gol ise ayip.
...Artik Canaydin Hakan $ukur gerets falan filan da demeyin. Bunlar artik bo$ laflar cunku.
Mehmet Gorgen wrote:gürhan'ı durduramadık top tomas'a çarpıp mondagon2un kapattığı köşeden gol oldu.
Bos laflara birini daha ekleyeyim madem... Mehmet'in de yazdigi gibi orda top Tomasa carpip, sekip, 2m'den az mesafeden nerdeyse, yon degistiriyor, orda Mondiyi suclamak cok anlamli olmaz...
Dar bir aci ve kapattigi ko$e. Gorgen de en azindan kapattigi ko$e de demi$. Top yon degi$tirmi$, olabilir (o oradan orta yapacagini bekliyordu) ama refleksleri iyi olan bir kaleci icin pek bir sorun olacak sag gosterip sol olmami$ o dar acida ve ben de cok pis bir gol olarak goremedim ozetlerde kendisinin donup kali$ini gorerek. Bugun masaya yatirip yandan sagdan soldan gosterirlerse fikrim degi$ebilir elbette.

Ligtv'nin guya golleri verdigi sitesinde golun yava$ cekimi bile dogru durust verilmemi$. Nasil gol ozeti koyuyorlar oraya bunu da anlami$ degilim. Yakin cekimde adam vuruyor ve sonra da top kalede cikiyor. Arada koca bir bolum yok. Gidip bakin maci anlatan da topun Mondrogana carpip gol oldugunu soyluyor ustelik (ki ben onun yalancisi bile degilim. Mondrogana carpti bile demedim cunku Mondragon'a dokunsa ya da carpsa o gol olmazdi belki). Adam ciplak gozle hatta onundeki monitorden bile boyle gormu$ nasil gordu ise.

Amacim bunca sezonun vebalini bir tek Mondragon'a yuklemek degildi zaten. Hele hele Sivas macinda bunaldiklarini kabul edip taca giden topa niye boyle ko$tunuz gibi bir TD savunmasi duyunca ben de pes ettim coktan. Mondrogana ayip bile olmu$ bu savunmadan sonra.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Cengiz Akgun wrote:Ligtv'nin guya golleri verdigi sitesinde golun yava$ cekimi bile dogru durust verilmemi$. Nasil gol ozeti koyuyorlar oraya bunu da anlami$ degilim. Yakin cekimde adam vuruyor ve sonra da top kalede cikiyor. Arada koca bir bolum yok. Gidip bakin maci anlatan da topun Mondrogana carpip gol oldugunu soyluyor ustelik (ki ben onun yalancisi bile degilim. Mondrogana carpti bile demedim cunku Mondragon'a dokunsa ya da carpsa o gol olmazdi belki). Adam ciplak gozle hatta onundeki monitorden bile boyle gormu$ nasil gordu ise.
Runje'nin yedigi ilk gol de (FLV) benzer buna. Orda ama, defansina carpip yon degistiren topa reaksiyon gosterebilme, refleksini ortaya koyabilme sansi olmus, top daha uzaktan vuruldugu icin. Ama yine bile gole engel olamamis. Yukarda 2m'den az mesafeden vurulmus diye vurgulama nedenim oydu. Top ne kadar yakindan vurulursa, acaip tingir-mingir olmadikca, haliyle, reaksiyon gosterebilme suresi de daha kisa olacaktir... Neyse, dedigim gibi, bos tartismalar aslinda - Goller FLV olarak:
:arrow: 12' Ümit Karan
:arrow: 90' Gürhan Gürsoy
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Goller FLV olarak:
..
Bu FLV'nin Adobe'nin (daha dogrusu onlarin satin aldigi Macromedia'nin) flash player oldugunu anladik. Hatta Adobe'nin sitesine gidip en son version'u indirdik. Zaten vardiki gidip Ligtv gibi yerlerde konulan videolari izleyebiliyordum. Ben indir dedigimde yahu sende bu var zaten bile demedi. Nedense bu IE'nin "embeded" dedikleri parcasi ve IE bunu inline dedikleri $ekilde caliyor. Ama neden bu player'in "stand-alone" dedikleri ayri bir Windows application gibi cikmadigini anlayamadim. Bu senin yolladigin file'larin ustune basinca boyle bir application yok diye dosyayi cali$tirmiyor. Acaba dosyayi download edip IE ile acmam mi gerekiyor ki degil o da olmadi? Bilmiyorum bu sadece benim anlayi$sizligim mi? Ozel olarak sorabilirdim ama belki benim gibi bu dosyalarin ustune basinca application goremeyen olup $a$iran oluyordur.

Oneri babinda icinde adware/spyware/virus olmayan bir free flv player sitesi biliyorsan haber verirsen memnun olurum. Internet'de bir suru gordum ama cesaretim yok icinden ne cikacagina.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Cengiz Akgun wrote:Bu FLV'nin Adobe'nin (daha dogrusu onlarin satin aldigi Macromedia'nin) flash player oldugunu anladik.
Flash kismi dogru da, sonundan V'nin "Video"su icin bir player lazim.

Ben CNet'in download.com'undan "freeware" bir "calici" :) bulmustum "FLV Player" adinda. 3 milyonun ustunde download edilmis oldugundan, guvenilir bulup indirdim, bir yamugu gorunmuyor. Martijn de Visser isimli bir yazilimci tek basina yapmis gibi gorunuyor. Benim verdigim link'leri bilgisayara kaydedip, ordan yerel/local dosya olarak acilabilecegi gibi, kisayolu/URL'i direk programda ustteki "url" butonundan cikan pencereye yapistirarak da acabiliyorsunuz:
:arrow: Download.com sayfasi
:arrow: Direk download linki
:arrow: Alternatif download

FLV Player'in ordaki yorumlar cok da aman aman bir player olmadigi belli aslinda. Yine download.com'da "VLC (VideoLAN Client) Player" diye bir acik kodlu yazilimdan da bahsedilmis. O da denemeye deger sanirim. 5 milyona yakin download edilmis. Bir cok baska formatin yaninda, bu FLV'leri de caliyormus. Ben henuz kullanmadim, ama deneyecegim sanirim:
:arrow: Download.com sayfasi
:arrow: Direk download linki
:arrow: Alternatif download
Özgür
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bu maci izledikten sonra Turk futbolunun ne kadar sert oynandigi bir kere daha karar verdim. Eger transfer yapicaklarsa mutlakla fizik ustunlugu olan topcularin on plana cikmasi lazim. Top teknigi filan fistik bu ikinci sinif futbol oynanan ligde fazla gelir
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Murat Gokcigdem wrote:Bu maci izledikten sonra Turk futbolunun ne kadar sert oynandigi bir kere daha karar verdim. Eger transfer yapicaklarsa mutlakla fizik ustunlugu olan topcularin on plana cikmasi lazim. Top teknigi filan fistik bu ikinci sinif futbol oynanan ligde fazla gelir
Tamamiyla katiliyorum. En buyuk eksiklerimizden birinin de bu oldugunu dusunuyorum. Isin enteresan yani, altyapidan gelen genclerde de bu eksiklik devam ediyor. Arda ve Ferhat fizik olarak kesinlikle yeterli degiller. Savasci olmalarina ragmen Ugur ve Sabri de ufak tefek. Carrusca'yi saymiyorum bile. Son macta, sanirim gol oncesi pozisyonda Ferhat'in bir omuz darbesiyle topu kaybedisi aklima geliyor. Onceden de yazdim. Bu cocuklara artik kas gelistirici antrenman mi verecekler bilmiyorum ama bir seyler yapilmasi lazim. Hayir anlamadigim sey, yeni jenerasayon genel olarak cok uzun boylu, yapili filan.
Tan Erten
Post Reply