Teknik direktor adaylari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

İrfan BALKIS

Post by İrfan BALKIS »

Ne olursa olsun nacizane fikrim yeni jenerasyon bir yerli TD ile çalışılması yönünde... Yaşı 70 i çoktan geçmiş miadını doldurmuş çoktan emekli olmuş hocalarla çalışılması taraftarı değilim...
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Galatasarayda gelmis gecmis gordugum en iyi hoca acik ara Kallidir.
Belki hep tam tepede iken ayrılması bunda etken idi ama
cok iyi hocaydı. Genc oyuncu yetistirmesi, tatlısert babacanlıgı,
mactaki taktiksel mudahaleleri , sistem oturtmasi cok iyiydi cok.
Hep Derwall ve Fatih Terimden daha iyi olduguna inanıyorum.
Hic unutmam, ilk macta FB'ye yenilmistik, sonra demec vermisti:
''Bu Feneri cozdum'' diye, sonra 2. macta 4 atmistik. Butun kupalari ,goturup genclerle saglam temel atmistik.

Ama 73 yas dusunduruyor. Yanında Suat veya Abdullah Avci olursa
ve takimi onlar antrene ederse (belki Alman bir kondisyoner) iyi olur.
Yalniz 10 sene evvel BJKden ayrilmisti saglik sorunlari yuzunden.
10 sene sonra nasil dayanacak o tempoya?. Kallinin varligi genc Turk antrenore elestirilere karsi basta korumasi icin iyi.

Tek bildigim ; oyuncu secimlerdeki istikrari ve gencleri yetistirme yetenegi hala duruyorsa, bence super olur.
NO ADNANS, NO CRY !!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote: Hic unutmam, ilk macta FB'ye yenilmistik, sonra demec vermisti:
''Bu Feneri cozdum'' diye, sonra 2. macta 4 atmistik. Butun kupalari ,goturup genclerle saglam temel atmistik.
Yanlis hatirlamiyorsam ilk mac bizim yedilik sigma maci sonrasiydi.ASY'de dayimla beraber mecburen GS tribununde izlemistik de Aykut golu attiginda sevincimizi belli etmeyeye calistik ama kesin belli olmustur.Baris Manco'nun Oku Bakayim sarkisi populardi de bizimkiler oku bakayim Aykut'a cevirmisti.
Stumpf'da kirmiziyi gordu o macta sanirim.

Kadikoy'de 4 yedigimiz mac ya 4-2 ya 4-1 bitti.O maca girerken kaburgalarimla omurgamin yapistigini hissettim.Yalniz Alpay ben yanlis hatirlamiyorsam o maca FB Su topu takimindan olan kalecisi ile cikmisti, ismi de Can veya son dakka ucuncu kaleciyi mi ne yetistirmislerdi.Tanju'nun kacirdiklari sac bas yoldurmustu 3-1'den sonra.Donuyordu nerdeyse mac yani.

Yani sen simdi Kalli'yi simdi sirf "bu fener'i belki cozse cozse o cozer" diye istiyorsun.oyel mi? :lol:

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Fatih Terim'in cok basarili oldugu 1996-2000 sezonlarinda,yardimcilari arasinda Bulent Under vardi.Yine basarili oldugumuz 2005-2006 sezonunda da Florya'daydi.Teknik direktorluk icin en iyi adayin GS'i her yonuyle cok iyi taniyan Bulent Under oldugunu dusunuyorum.
(Diger adayim Ertugrul Saglam'in BJK ile anlastigi soyleniyor.)
25-2025

nefvakfi.org
Post Reply