15.hafta :FENERBAHCE - GALATASARAY 2-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Savas Macun wrote:
Stresli olmasi gereken FB'dir cunku 7 puan geriye dusebilecegi gibi bir beraberlik dahi ikili averajda dezavantaj olabilir.
Savaş bey nşa da stresli olması gereken fenerbahçe ama nedense ligde 20 puan fark attığımız zamanlarda bile seyirci olarak dizlerimizin bağı çözülüyor, futbolcularla empati yaptığım zaman sanırım onların yerinde olmayı istemezdim :))
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Maci kaybedecegimizi tahmin etmekle birlikte, bu macta alinacak bir beraberligin Galatasarayi buyuk olcude rahatlatacagi kesin. Nasil biz Feneri SS'da yenemiyorsak, onlarin da ASY'de bizi yenebileceklerini sanmiyorum ligin ikinci yarisinda ve Savasin dedigi gibi bu durum ikili averajda da ileride oldukca isimize yarayabilir.

Bu macta Galatasaray yenilmemek icin oynamali ve TS macindaki gibi orta sahayi kalabalik tutarak rakibi strese sokmali. Fenerin gol atamamasi seyirciyi zaten "havaya" sokacaktir. Mac esnasinda tac ve kose atislari ozellikle "agirdan" alinmali, seyirciye sahayi "sulamalari ve gubrelemeleri" icin gerekli zaman verilerek Federasyonun ceza veriminde ne kadar adil oldugu test edilmelidir :?: . Gerci Federasyon cezayi vermek icin gecen yil oldugu gibi gerekirse birkac hafta bekleyip cezalarin Fenerin Fortis Kupasinda eski tabiriyle ikinci ligi takimlariyla yapacagi maclara denk gelmesini saglayarak ne kadar adaletli oldugunu herkese gosterecek ve cezaya da buyuk bir "damping" uygulayip % 50 indirme gidecektir ama olsun :lol: .

Hincala Hasan konusunda hak veriyorum bende. Hasanin oynamamasi maci 11 kisiyle bitirmemimizi garantiledigine gore (Sabri dellenmezse tabii), gerisi Kalli ve oyunculara kaliyor. Umarim SS'ndan seyirciden etkilenmeden iyi bir skorla ayrilirlar.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mactan once unutulmamasi gerekenler:

1-) Medyada ve internette 8 atariz, saygi duymuyoruz,
artik derbi degil gibi hakarete varan yorumlar basladi.
Tarih her zaman kibirin nasil sonuclandigini gösterdi.

2-) Muhtemel 3 skordan 2 si GS'ye yarar, oburu ise sadece
puan farkini azaltir. GS ilk once bekleyecek.
Isın ironik tarafi kontrollu oyunu beceren saldirmak zorunda,
Saldirmayi beceren ise kontrollu olmak zorunda.

3-)Kalli , buyuk maclarda enteresan hamlaler yapiyor. Trabzon ve BJK maclari gibi bir dusunce bekliyorum. Yani ful kosan, alan daraltan, bogan
genc takim. Lincoln ve Sukur surprizleri beklenmeli 2. yari.

4-)FB'nin stad ve teror avantaji ayni zamanda rekabet istatistigi avantaji var. Buna karsin GS en cok gol atip en az gol yiyen takim.

5-)FB'nin 3 gun sonra olum kalim maci var. GS'nin ise yok ve bir sonraki lig macina yetisen sakatliktan cikan 2-3 adami var.

6-)Hakem kart cikaran bir hakem, BJK'li ve Anadolu yakasinda oturuyor. Hasan, Ayhan ve Okanin olmamasi avantaj. Sabri ve Song riskte. FB'de ise son haftalarda civitan Alex, Lugano, ve Roberto Carlos riskte ama o stadda kontrolu cok kacirirlarsa ancak kart gorurler.

7-) GS, FB'den cok daha uzun ve genc bir takim. FB GS'den daha
usta ve tecrubeli
bir takim.

8-) Iki takimda birer yari tempo yapabiliyor. FB ilk yari , GS 2. yari.

Beklenen kadrolar.
FB:
Volkan
Gokhan Lugano Edu R. Carlos :-))
Deivid Aurelio Selcuk Ugur(Vederson)
Alex
Semih
Surpriz: Kezman, Kazim

GS (Benim bekledigim):
Nonda (Serkan)
Arda
Volkan Mehmet T. Baris Sabri
Hakan Servet Song Ugur
Orhun

Surpriz: Bouzid, Karan

GS nasil oynamali?

*Ilk basta maca cikar cikmaz sunu hissettirmeli. Bu maci cok istiyoruz ve almak icin cok kosacagiz, mucadele edecegiz. Beni yeneceksen eger en az benim kadar kosmalisin ama o zaman 3 gun sonra ayakta duracak halin kalmaz. Zaten az olan forvete donuk adamlarini fena hirpalayacagiz. (Semih, Alex)

*65 dakikaya kadar sabirli olunmali ve oyun kitlenmeli. Eger kitlenirse
FB seyircisi Selcuk basta olmak uzere kendi oyuncusuna donecek. Sabir sabir sabir

*Orkun ve Mehmetin performansi savunmada, Arda , Baris, Nonda, Servet ve Hakan Baltanin performansi golde belirleyici olacak.

*Evet GS Bordeauxdan sonra guclu bir rakip ilk defa ile oynuyor ama
FB'de en iyi sistem takimi ve kanatlari ondan daha iyi kullanan
donusumlu dolduran bir takimla ilk defa oynuyor. (Carlos Vederson versus
Sabri Ugur, tabii vede Volkan-Hakan Balta).

* Serkan oynarsa penalti , yada bolca, serbest vurus garantisi var.
Hasanin olmamasi avantaj, Lin'lerin olmamasi dezavantaj.
Birakin Volkana, veya Ardaya. Servet, Hakan, Song kafa üstünlügünü kullanmali.

* Ceza sahasi disindan bol sut. Volkan Rustuye gore uzaktan sutta daha iyi , fakat Edu-Lugano- Carlos hamle gecikmesi var. Kontrpiye sansi var.
Hakeminde yapacak bir seyi kalmaz.

Ben aklimdan gecen genede GS'nin kontrollu oyunu beceremeyip golu yiyecegi, ama son 30-40 dakikada FB alanina oyunu yikip namaglup unvanini koruyabilecegi seklinde.
NO ADNANS, NO CRY !!
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Kallinin kadro kurgusunda yapacağı en büyük yanlış serkanı oynatmaması olur. Bu macta organize gol atmamız zor olduğuna göre, karambolde aralara atılacak kısa mesafeli ara paslar ve anlık defansın belini kıracak ters toplarla gol bulabiliriz ancak. İşte bu topları takip edebilecek ve sonuca gidebilecek bir serkana mutlak ve mutlak ihtiyacımız var. ayrıca sabri de sürpriz çıkışlar yaparak beklenmedik bir anda beklenmedik yerde topla buluşup gecemizi renklendirebilir.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Alpay Dedeoglu wrote: GS (Benim bekledigim):
Nonda (Serkan)
Arda
Volkan Mehmet T. Baris Sabri
Hakan Servet Song Ugur
Orhun

Surpriz: Bouzid, Karan

GS nasil oynamali?

*Ilk basta maca cikar cikmaz sunu hissettirmeli. Bu maci cok istiyoruz ve almak icin cok kosacagiz, mucadele edecegiz. Beni yeneceksen eger en az benim kadar kosmalisin ama o zaman 3 gun sonra ayakta duracak halin kalmaz. Zaten az olan forvete donuk adamlarini fena hirpalayacagiz. (Semih, Alex)

*65 dakikaya kadar sabirli olunmali ve oyun kitlenmeli. Eger kitlenirse
FB seyircisi Selcuk basta olmak uzere kendi oyuncusuna donecek. Sabir sabir sabir

*Orkun ve Mehmetin performansi savunmada, Arda , Baris, Nonda, Servet ve Hakan Baltanin performansi golde belirleyici olacak.

*Evet GS Bordeauxdan sonra guclu bir rakip ilk defa ile oynuyor ama
FB'de en iyi sistem takimi ve kanatlari ondan daha iyi kullanan
donusumlu dolduran bir takimla ilk defa oynuyor. (Carlos Vederson versus
Sabri Ugur, tabii vede Volkan-Hakan Balta).

* Serkan oynarsa penalti , yada bolca, serbest vurus garantisi var.
Hasanin olmamasi avantaj, Lin'lerin olmamasi dezavantaj.
Birakin Volkana, veya Ardaya. Servet, Hakan, Song kafa üstünlügünü kullanmali.

* Ceza sahasi disindan bol sut. Volkan Rustuye gore uzaktan sutta daha iyi , fakat Edu-Lugano- Carlos hamle gecikmesi var. Kontrpiye sansi var.
Hakeminde yapacak bir seyi kalmaz.

Ben aklimdan gecen genede GS'nin kontrollu oyunu beceremeyip golu yiyecegi, ama son 30-40 dakikada FB alanina oyunu yikip namaglup unvanini koruyabilecegi seklinde.
Futbolun dogrularini unutup bu kadar geri yaslanacak bir kadro cikarmak bana gore dogru olmaz... Sabri ve Baris'tan en sagliklisi hangisi ise o oynar... orta uclunun (Volkan-Topal-Sabri/Baris) onunde Arda ve Serkan yer alir - en onde de Nonda...

Eger Serkan yerine Sabri/Baris'tan birini koyarsan - R.Carlos'a istedigi kadar rahat rahat ileri cikma hurriyeti verirsin - iste o zaman basina belayi sararsin...

Bu FB takimin nesinden korkuluyor allah askina... kac tane Anadolu klubu rezil etmedi mi bunlari?

Ver Topal'i Alex'in ustune oyundan kustur - Deivid'in onun de Balta ve Volkan'la kademeli savunma yap is bitti FB kilitlendi... Gol umitleri duran toplara kaliyor o zaman. Ustune bir de cok adamla orta sahalarina basip kazandigimiz toplari cabuk adamlarimiz Arda ve Serkan'la bulusturduk mu ve onlari agir Lugano veya Edu ile birebir biraktirdik mi - seyret eglenceyi...

Bu mac icin nedense cok rahatim... ilk defa SS'a kazanmak zorunda olmadan igdiyoruz ne zamandir... boyle olunca futbolcular da stressiz olacak... beklenenden cok daha rahat 2-3 farkli kazanacagimiz bir olacak gibi geliyor bana...

FB'yi gozunuzde buyutmeyin...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...
Bu mac icin nedense cok rahatim... ilk defa SS'a kazanmak zorunda olmadan igdiyoruz ne zamandir... boyle olunca futbolcular da stressiz olacak... beklenenden cok daha rahat 2-3 farkli kazanacagimiz bir olacak gibi geliyor bana...

Seninle New Jersey'de bir FB maci izlemistik. Ne cabuk unuttun. GS 4 puan onde FB'de Denizli zamani ve GS'yin basinda da tecrubeli Lucescu var. Hakem de Ali Aydin. GS berabere bitirse Sampiyonluga yuruyor. Son bes hafta filan kalmis. Yok ille bir sacmalik yapilacak. Ise once Hasan efendi ile basladik ve bu isi Bulent Korkmaz ile bittirdik. Macin sonu GS 8 kisi mi ne ve 1-0 maglup. Isin sonunda o sene Sampiyonluk FB hediye edildi idi. Mactan sonra uzulduk uzerlerine gitmedik dedilerdi ki gitseler daha o zaman bir 6-0 olurdu. Hakikaten onlar da oyunu biraktilardi. Sen o zaman bana ne demistin hatirliyor musun bilmem. Yahu bu maca sanki kazanmak zorunda olan bizmisiz gibi cikmanin anlami ne idi. Hayatimda bu kadar sacmalik gormedim. Bekle ustune gelsinler sen de isi bitir diyordun. Yapabildiler mi? Nerdeee!

FB'liler bu konuda GS'lilarin cigerini okumuslar. Boyle bir sahte baski yaratip gayeden uzaklastiriyorlar. O gun Lusescu bu tuzaga dustu idi. Gerci belki onun kontrolu yoktu futbolcu uzerinde. Adamlar kendileri takiliyorlardi boyle seylere. Sonunda corap sokugu gibi FB maglubiyetinden sonra Ankaragucu maglubiyeti bilmem ne beraberligi filan derken son macta TS bes atmakta yetmedi idi.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Dec 07, 2007 8:57 pm, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote: ...

Seninle New Jersey'de bir FB maci izlemistik. Ne cabuk unuttun. GS 4 puan onde FB'de Denizli zamani ve GS'yin basinda da tecrubeli Lucescu var. Hakem de Ali Aydin. GS berabere bitirse Sampiyonluga yuruyor. Son bes hafta filan kalmis. Yok ille bir sacmalik yapilacak. Ise once Hasan efendi ile basladik ve bu isi Bulent Korkmaz ile bittirdik. Macin sonu GS 8 kisi mi ne ve 1-0 maglup. Isin sonunda o sene Sampiyonluk FB hediye edildi idi. Mactan sonra uzulduk uzerlerine gitmedik dedilerdi ki gitseler daha o zaman 6-0 olurdu. Hakikaten onlar da oyunu biraktilardi. Sen o zaman bana ne demistin hatirliyor musun bilmem. Yahu bu maca sanki kazanmak zorunda olan bizmisiz gibi cikmanin anlami ne idi. Hayatimda bu kadar sacmalik gormedim. Bekle ustune gelsinler sen de isi bitir diyordun. Yapabildiler mi? Nerdeee!

FB'liler bu konuda GS'lilarin cigerini okumuslar. Boyle bir sahte baski yaratip gayeden uzaklastiriyorlar. O gun Lusescu bu tuzaga dustu idi. Gerci belki onun konrrolu yoktu futbolcu uzerinde. Adamlar kendileri takiliyorlardi boyle seylere. Sonunda corap sokugu gibi FB maglubiyetinden sonra Ankaragucu maglubiyeti bilmeme ne beraberligi filan derken son macta TS bes atmakta yetmedi idi.
Cok farkli iki takim var simdi Cengiz abi... Az hucum adami ile cok geriye yaslanip FB'nin beklerini rahat oynatirsak zarar goruruz... Neden o zaman - savunma da kenidlerine ihtiyac duyulmayan RCarlos ve GGonul devamli ileri cikip bindirme yapip iceri yan top yapacaklar... Eh bizim kalecimizin ve savumamizin yumusak karni ne? Fener ilk golu bulursa ne olacak?

Ben hadi aslanlar risk alip saldirin demiyorum ama FB'nin kenar oyuncularina serbest oynama musaadesi verecek az adamli hucum acizligini de gosteremeyiz. Adamlarin defansini Arda ve Serkan'la (hem orta sahanin ilerisinde iki on libero ya basan hem de caldiklari topu iyi kullanabilecek hizli ve driplingci adamlar) tedirgin etmek gerekiyor ki cok fazla basi bos kalip ileri cikamasinlar...

Ben yine bu mac icin de bekleyin uzerimize gelsinler diyorum ama bunun icin ileriden adam alip orta sahaya on libero koyarsak da bu sefer cok fazla adamla uzerimize gelirler - bu da iyi olmaz.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Seninle New Jersey'de bir FB maci izlemistik. Ne cabuk unuttun. GS 4 puan onde FB'de Denizli zamani ve GS'yin basinda da tecrubeli Lucescu var. Hakem de Ali Aydin. GS berabere bitirse Sampiyonluga yuruyor. Son bes hafta filan kalmis. Yok ille bir sacmalik yapilacak. Ise once Hasan efendi ile basladik ve bu isi Bulent Korkmaz ile bittirdik. Macin sonu GS 8 kisi mi ne ve 1-0 maglup. Isin sonunda o sene Sampiyonluk FB hediye edildi idi. Mactan sonra uzulduk uzerlerine gitmedik dedilerdi ki gitseler daha o zaman bir 6-0 olurdu. Hakikaten onlar da oyunu biraktilardi. ...
Yine gercekleri/tarihi karman corman etmissin Cengiz Hocam!?! O 4 kirmizi kart gorulup 7 kisiye dustugumuz (8 degil) mac, aha iste su 2001-2002 sezonu maci! Benim hatirladigim, FBliler biz 7 kisiye dusunce hic oyunu birakmis filan degildi, direkten donen toplari filan vardi. LigTV bugunlerde, "Derbinin son 7 yili" deyip, eski maclari yayinlayip durur. Sonuclar cok parlak olmadigi icin :) :( pek bakmiyordum ama, bir daha bakayim madem, bu birakmamislardi dedigimi tekrar onaylamak icin...

O sene sonunda, biz puan farkiyla sampiyon olmustuk (Sekil 2-a). Hatta benim fantezimdi sahsen, keske, puan puana bitseydi de lig, biz ilk yarida ASY'de 2-0 yendigimiz icin, bizi 7 kisi kalmisken, sadece 1-0 yenebildikleri icin kacirmis olsa FB'liler sampiyonlugu diye! :lol:

Senin dedigin Ankaragucu macinin sezonu, 2000-2001 idi. O sezonda da, evet yine sonlara dogru (31. haftaki macta), FB'ye yenilip, sonra da, Ankara'ya yenilip, ondeyken geri dusmustuk, ve sampiyonlugu hediye etmistik. Ama yani, kartlar, FB'nin uzerimize gelmesi filan, biraz senin anilarinin potporisi olmus...
Özgür
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Yine gercekleri/tarihi karman corman etmissin Cengiz Hocam!?! O 4 kirmizi kart gorulup 7 kisiye dustugumuz (8 degil) mac, aha iste su 2001-2002 sezonu maci! Benim hatirladigim, FBliler biz 7 kisiye dusunce hic oyunu birakmis filan degildi, direkten donen toplari filan vardi. LigTV bugunlerde, "Derbinin son 7 yili" deyip, eski maclari yayinlayip durur. Sonuclar cok parlak olmadigi icin :) :( pek bakmiyordum ama, bir daha bakayim madem, bu birakmamislardi dedigimi tekrar onaylamak icin...
...
Konun ozu 8 kisi 7 kisi degil. Zaten 8 mi ne demi$im. Konu Mert ile o mac sonrasinda ne konustugumuz ve bugun ne soyledigi idi. O da inkar etmiyor boyle demedim diye zaten. Illa dogrucu davutluk yapman gerekecekse yap elbette ama bunlar ayrintilar. Olabilir $ampiyon oldugumuz sene de olabilir. 8 yerine 7 kisi de kalmistir GS. Konun ozunu degistiriyor mu bu? Ben o mac yuzunden sampiyonluk kacti iddiasinda bulunmadim. O gun Mert Lucescu'yu yeriyordu bu tur gerilimle puanca onde oldugun halde kazanalim diye saldirilmasi konusunda. Evet karistirmisim simdi daha iyi hatirladim cunku FB sampiyon oldugu sene Hagi vardi takimda. O macta o yoktu. Olsa onu da atardi Ali Aydin o gun zaten.

Bir daha ozetlemek gerekirse konu olan nokta puan konusunda ilerde olan GS'yin Saracoglunda gaza gelip kazanma icin cikip dagilmasi farkinda degilsen benim yanlis bilgileri duzelteyim derken. O macin sonunda saci cekilen Serhat mactan sonra demec veriyordu. Macin tadi tuzu kacti bizim de normal olarak konsantrasyonumuz tamamen dustu GS boyle eksik kalinca dedigini gun gibi hatirliyorum. Dogruydu. Bir anda iki kisiyi birden ativerdi idi cunku. Oyle ha 7 kisiler saldiralim 7 tane atariz diye saldirmiyorlardi bizim 7 kisi ceza sahasi civarinda defans yapmaya calisirken.

Donmustur toplari direkten. Ne fark eder? Hatta o gun Mondragon topu alip mactan sonra tribunlere gostererek bir garip diyaloga girmisti. O zaman Turk lokalinde gelene gidene sucuklu ve kasarli tost yapip dernege para kazandirmaya calisan Yusuf bu olayi "FB'li taraftarlara hepiniz boyle topsunuz" diyor diye yorumlayip milleti guldurmustu. Ben de boylece yeni argo "top"'un ne anlama geldigini ogrenmistim. Bu da baska ayrinti.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Dec 08, 2007 1:35 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Bir daha ozetlemeke gerekirse konu olan nokta puan konusunda ilerde olan GS'yin Saracoglunda gaza gelip kazanma icin cikip dagilmasi farkinda degilsen benim yanlis bilgileri duzelteyim derken. O macin sonunda saci cekilen Serhat mactan sonra demec veriyordu. Macin tadi tuzu kacti bizim de normal olarak konsantrasyonumuz tamemen dustu GS boyle eksik kalinca dedigini gun gibi hatirliyorum. Bir anda iki kisiyi birden ativerdi idi cunku. Oyle ha 7 kisiler saldiralim 7 tane atariz diye saldirmiyorlardi bizim 7 kisi ceza sahasi civarinda defans yapmaya calisirken.

Donmustur toplari direkten. Ne fark eder?...
Olayin ozunun farkindayim. Allah'a sukur, saksinin fena calismadigini soyler cevremdekiler... Ama, bir dolu sefer yaptigin gibi, olayin ozunu anlatmaya calisirken, yanlis hatirladigin (ve dogrulamaya gerek duymadigin, zahmet etmedigin) bir dolu seyle suslemissin o olayin ozunu, ve o olaylarin dogrularini bilenler icin, dikkat dagitici, ozden usaklastirici olmus yazdiklarin... Belki benim gibi dogrucu davutlardan biraz sakinirsin bir dahaki sefere boyle seylerle doldururken yazilarini, internetin nimetlerinden filan yararlanirsin diye yazayim dedim... (Ya da cok daha muhtemel olarak, yararlanmayacaksan, olayin ozune sadik kalip, yanlis bilgilerle suslemeyip, daha oz yazabilirsin mesela)...

Haa, bir de, hepten olayin ozunde olmasa da "uzulduk uzerlerine gitmedik dedilerdi dedilerdi... oyunu biraktilardi" demekle, "bizim de normal olarak konsantrasyonumuz tamemen dustu GS boyle eksik kalinca dedigini" demek, cok farkli iki niyet soyler bana gore, cok da onemsiz ayrinti olmayan bir konuda. Ilk yazdigindaki gibi olsa, FB'lilerin, (veya bizimkilerin de aslinda farketmez), firsati gercekten bulsalar, ellerinden gelse, bizi 6-0'i birak, 16-0 yenmekten bir gram kacinacaklarini sanmiyorum... Simdilerde biraz Avrupali oldular ama, adamlarin dunyasi, hayatlarinin onemi oluyordu GS maclari oluyor(du) yahu...
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Olayin ozunun farkindayim. Allah'a sukur, saksinin fena calismadigini ... Belki benim gibi dogrucu davutlardan biraz sakinirsin bir dahaki sefere boyle seylerle doldururken yazilarini, internetin nimetlerinden filan yararlanirsin diye yazayim dedim... ..
Olur. Bir daha sefer boyle dikkatini dagitacak yanlis seyler yazmam.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Maca az kaldi. Genelde bircogumuz, son yillarda FB stadinda yasanan serinin nedenlerinin psikolojik oldugunu biliyoruz. Son kesitte ben sadece Hagi'nin doneminde ve Gerets'in son yilinda iyi futbol oynadigimizi hatirliyorum. Bir de Gerets'in ilk sezonunda kupa macinda.

Bu mactan once yonetime dusen bir gorev vardi ama anladigim kadariyla tansiyon arttirmak istemedikleri icin veya tembelliklerinden konusmadilar; o da bize 5 maca mal olan densizliklerin daha beterinin yillardir SS stainda yapildigini hatirlatarak erken kamuoyu olusturmakti.

Gerets'in alnini yarilmasindan, Mondragon'un isinamamasina, Hasan Sas'in kafasina yumurta yemesinden, stad hoparlorundeki bogurmelere kadar bircok cirkinlik bir anda hepimizin gozune geliyor SS diyince. Bu mac da benzer olaylara gebe.

Erkenden seyirciyi ve FB'yi baski altina alacak aciklamalar yapilmali, en kucuk pet sise atilmasinda dahi bizim ve Trabzonspor'un aldigi cezalar emsal gosterilerek yonetsel duzeyde baski yapilmaliydi.

Kadronun bu stada ilgisiz olmasi ilginc bir avantaj. Bir de bu sene kadro yapisi cok cool adamlardan olusuyor, Orkun, Baris, Serkan, Hakan Balta gibi. Ben Balta'yi mesela, yeni bir Ergun gibi goruyorum; cok serinkanli.

Bu mac, Orkun'un devlesmesi icin mukemmel bir atmosfer sagliyor. Orkun karakterinde adamlar bu maclardan zevk alir, bu mac Orkun'un milli takim ve Galatasaraydaki geleceginde bir km. tasi olabilir.

GS, sezona formda baslayip sonra formu inen, su son 2 mactir formu yeniden yukselen bir egimde. Bu cok onemli. Fb ise formsuz basladi, Inter maci ile form kazandi, simdi yine Inter maci ile dususe girdi. Ozellikle Deivid, Kazim, Edu, Semih, formlarini kaybettiler, Kezman zaten yok. Su anda formda gorunen tek kilit adamlari Alex. Forvetsizlik su anda onlarinda basinda dert, o yuzden atarsa bize Alex atar.

Macin kazanilmasinin tek sarti Alex'e sert adam markaji. Aurelio'ya top gostermeme, sakin oyun. Ilk yari gol gelmezse, 5 maclik cezalari yolda. Defansif tercihler nedeniyle macta cok kart bekleniyor ama Kalli bu, belki 4-4-2 bile oynayabilir. Ben herseye ragmen Umit Karan'i oyun icinde bir yerlerde bekliyorum.

Soylemeye korkmakla birlikte, cok umutluyum. Ilk kez bu maca onde baslayacagiz, golu biz atacagiz gibime geliyor.

I Trust Galatasaray :D
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

PAF larda islem tamam. 1-0 almısız.

Takım Florya ya gelmedigi icin golu kimin attıgını ogrenemedim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Murat Biricik wrote:PAF larda islem tamam. 1-0 almısız.

Takım Florya ya gelmedigi icin golu kimin attıgını ogrenemedim.
Bravo PAFlara, ayni sogukkanliligi buyukler de gosterebilse keske. Aslinda bu mactan once POlat'in hic konusmamasini ben bir taktik olarak yorumluyorum. Cunku stresin, gerginligin bize yaramadigini gorduk. MUhtemelen Kalli ile ortak karar verdiler, disariya sert demecler vermemek uzere.

Bu maci kazanmak icin oncelikle rakibi uyutmamiz lazim. Daha ilk dakikalarda gaza getirecek hareketler yaparsak genc oyuncular dayanamaz.
Post Reply