EURO 2008:ALMANYA-TÜRKİYE 3-2 (U. Boral, Semih)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Korkuyla, korkusuzlukla, şununla bununla işimiz kalmadı. En makul 11 çıksın, elinden gelenin en iyisini yapsın. Şimdiye kadar olduğu gibi, son düdüğe kadar mücadele etsin! Akıllı oynasın.. Hepsi bu.. Topu kolay kaybetmemek, hücuma çıkarken top kaptırmamak falan filan.. Bu maçı kazanmak kupayı almak kadar önemli! Takım zaten görevini yaptı. Aynı azmi, aynı mücadeleyi, aynı "inadı" bir kez daha göstersinler yeter!
Tolga Kurtoglu

Post by Tolga Kurtoglu »

Ama Gökhan Zan, Tümer ve Emre üçlüsü Fatih Terim’in yüzde 100 hatasıdır. Yani şu anda üç tane daha sağlam futbolcumuz yoksa bunun sebebi hocadır.
Burada yuzde yuz hakli...Bu ucluye hicbir katkisi olmayan ve olmayacak olan Kazim'i da ekleyebiliriz...Bir de ustune Servet'in belirsizligi olmasa, E.Gungor'u de cagirmayacakti kadroya..

Dusunsenize bu isimlerin yerine Kas, Yildiray, ve M.Topuz, ve adam gibi bir forvet cagirilmis olsa idi Almanya macinin cehresi nasil degisirdi...Kabul buraya kadar Terim'le geldik, ama daha ileri gitmeyi zorlayamayacaksak bu gene Terim'in sucu olacak...
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Tolga Kurtoglu wrote:Kabul buraya kadar Terim'le geldik, ama daha ileri gitmeyi zorlayamayacaksak bu gene Terim'in sucu olacak...
Kusura bakma ama bence buraya kadar Terim'e ragmen geldik. Portekiz macindaki ilk onbiri düsünün. Mevlüt'ün orda ne isi var? Halil'in yerine Mevlüt'ü aldi. Böylesine yüksek seviyeli ve tecrübe gerektiren bir turnuvada, hele hele en zoru olan ilk macinda, daha ilk defa bu tertible oynayan takima sen Mevlüt'ü yerlestiriyorsun. Bu kadar basiretsizlik olur mu? Cocuk ilk macta 45 dakika oynadi, ondan sonra forma yüzü görebildi mi?
Kazim'in orda ne isi var? Bu cocuk yüzünden Ibrahim Kas gibi saglam bir sag bekten olduk. Simdi oyna bakalim Sabri ile sag bekte, rakip sag kanadini yol gecen hani yapsin (Hirvatistan). Oyna bakalim Hamit ile sag bekte. Yazik degil mi Hamit'e, cocugu orda oynatiyorsun, harciyorsun? Yazik degil mi takimina böyle bir ofansif oyuncudan yoksun birakiyorsun?
Görmedik mi Hamit'in Cekler'e karsi nasil da üc golün mimari oldugunu, görmedik mi nasil Hirvatlara karsi mücadele ettigini, orta sahamizi düzenledigini, görmedik mi???

Formda bir Yildiray'i evde birak, her an sakatlanabilecek Emre'nin yedegi olarak her an sakatlanabilecek Tümer'i al. Hey yavrum hey. Ikisi de sakat mi simdi?

Lütfen bana kimse Terim iyi antrenördür, bizi buraya kadar getirdi filan demesin. Adamin hatalarini saymakla bitmez. En son örnegi Mehmet Topal'i Hirvatlara karsi cikarmasiydi.

Oyuncularin olaganüstü gayretiyle ve Allahin'in yardimiyla (baska bir aciklamasi olamaz bu mucizelerin) buralara kadar geldik. Ama Fatih efendi ben yaptim, benim eserim havasinda. Bunu bas bas bagirarak söylemese de öyle bir havasi var.

Cok öfkeliyim ben bu Fatih Terim'e bütün bu sapkadan tavsan cikarma sacmaliklari, megalomanligi, bizi Almanlar'a ezile ezile yenilmemize mahkum biraktigi icin (eger ücüncü bir mucize olmazsa, ki olacagini sanmiyorum, herifler tam kadro oynuyor, biz ise kaleci Tolga'yi forvette oynatmayi düsünüyoruz :evil:).

Insallah Avrupa takimlarinin geri zekali bir baskani cikar da bu adami TD yapar. Ama bunun ihtimali de düsük. Saha kenarindaki hal ve tavirlariyla o kadar gülünc duruma düstü ki kimse bu adami almaz. Yani bu adamdan kurtulamayacagiz anlasilan.
Quo vadis, Galatasaray?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aurelio'yu Türkçe röportaj verirken izledim. Taffarel kadar konuşuyor işte :)

Darası Kazma'ya..

Komik haberler yapıyorlar.

Terim antremanı basın mensuplarına açmış, onlardan kırmızı yada beyaz formalara bakarak ilk 11'i tahmin etmeye çalışıyorlar. Dediklerine göre mevlüt, Semih ve Gökdeniz aynı anda sahada olacakmış.. Nihat'ın yokluğunda mümkün tabi! Yanlız, ortada 22 kişi olmadığına göre antremandaki renklere bakarak ilk 11 tahmini yapmak bizim basının şapşallığından başka birşey değil. Bu durumda kırkızı renkli forma giyenler yedek mi bekleyecek?

Basın maalesef salak! Her türlü hakareti hakedecek düzeyde salak!

Kadro 14 kişiye inmişken bile, şu oynasın bu oynasın tartışmaları olacaktır. Herkes teknik direktör maşallah :D Belki bilmediğimiz birşey vardır diyene pek rastlamadım.

Kim çıkarsa çıksın, elinden gelen mücadeleyi ortaya koyacağına inanıyoruz. Evet çoğul konuşuyorum! Çünkü çoğunluğun düşüncesi bu. Terim takımına da kamuoyunada bu inancı verdi. Galatasaray avrupada rezil rüsva olmuşken, FB yabancılarıyla biryerlere gelmişken, BJK, 8 yeyip evine dönmüşken. Sadece Nihat yurt dışında doğru düzgün bir performan sergilemişken, bu adamlardan bir takım kurdu. Herkesin mücadele ettiği, inatçı bir takım! Aksini iddia eden taş olur! Yok yok olmaz, ama ayıp olur.. Maalesef avrupa şampiyonalarına katılmak milli bir gelenek değil bizde.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Baris Tokat wrote: Lütfen bana kimse Terim iyi antrenördür, bizi buraya kadar getirdi filan demesin. Adamin hatalarini saymakla bitmez. En son örnegi Mehmet Topal'i Hirvatlara karsi cikarmasiydi.

Oyuncularin olaganüstü gayretiyle ve Allahin'in yardimiyla (baska bir aciklamasi olamaz bu mucizelerin) buralara kadar geldik. Ama Fatih efendi ben yaptim, benim eserim havasinda. Bunu bas bas bagirarak söylemese de öyle bir havasi var.
Wallahi Terim kismetiyle UEFA Kupasi aldi, sonra kismetiyle Avrupa Sampiyonasi'nda yari finale cikti demekten iyidir diye dusunuyorum Terim iyi antrenordur demek.

Allah'in futbol maclarina karistigini ya da takim tuttugunu dusunmuyorum, her kendi dusuncelerimizle uyusmayan olayi Allah'a atfederek birseyin aciklanacagini da sanmiyorum. Yani madem bize yardim ediyor Allah, su sari kartlari da gostertmese, sakatliklari da kaldirsa, daha rahat ederiz.

Oyuncularin olaganustu gayreti de bir aciklama, ama neden o zaman ayni adamlar Ersun Yanal ya da bir baskasi ile olaganustu gayet gosterip AS'ini kazanmiyorlar? Yani madem oyuncular Terim'den bagimsiz olaganustu gayretle mac kazanabiliyorlar, herhangi bir hocayla bizim her turnuvada yari finalde olmamiz gerekmiyor mu?

Ben Terim'in bu turnuvada sansinin cok yaver gittigi bir suru yer oldugunu dusunmekle beraber (tipki Cekler bize bir stoperimiz sakat ve oyun disindayken oyunun gidisatinin aksine bir gol attiginda Ceklerin kismetinin yaver gittigi, tipki 119. dakikada o dakikaya kadar gayet iyi oynayan kalecimizin sacma sapan bir hatasiyla gol atan Hirvatlarin da sansinin o anda yaver gittigi gibi), Turk futbolunun son 10 senede yasadigi neredeyse her basarinin ortasinda hoca olarak yer alan bu adamin yaptiklarinin da kismete ya da oyuncu gayretine baglanmasini da anlamiyorum. Ustelik oyuncularla yapilan neredeyse her roportajda oyuncular kendileri hocalarina kredi verirken.

Ayrica hic beklenmedigi halde takimi bir turnuvada yari finale cikip, vaktinin dortte ucunu hoca sunu alsaydi, bunu oynatsaydi ile geciren baska bir millet olabilecegini de gercekten dusunmuyorum. Birden kendimizi Almanya falan sanmaya basladik, sanki her turnuvada kapiyi yari finalden aciyormusuz gibi herkes Yildiray konusuyor (ha, bir de sanki Yildiray'in milli olup bir is yapamadigi bir suru mac seyretmemisiz gibi). Yildiray, Halil falan olsaydi ne olacaktik arkadaslar, Ceklere 5 atip, Hirvalari 9-0 kuraliyla 56. dakikada nakavt falan mi edecektik? Butun bu adamlari alip gruptan cikamayabilirdik, tabii o zaman da Terim bu isi bilmiyor, Kazim cok formdaydi, Zico adam isin dizilis degistirdi, sen Fransa liginde bu kadar gol atan Mevlut'u nasil almazsin, ya da Sabri sag bek Hamit ortada baslayip Sabri bir beyin felci daha gecirse bir macin icinde (Sabri'yi izleyenler bunun ne kadar yuksek ihtimal oldugunu bilirler) sonra veryansin, sen nasil Sabri'yi oynatirsin, adami izlemiyor musun yillardir, elinde Bayern'in adami var, koy sag beke vs. vs.

Turnuvadan once yari final bekleyenler eger Almanlara elenirsek Terim'i elestirsinler. Her isini de sansla yaptigini dusunenlere mesajim ise, birakin adami, kismetiyle bizi ucurmaya devam etsin, cunku 50 senedir onun bunun baska turlu yapamadigini hic olmazsa kismetiyle yapiyor diye. Komputerle deneyenler yapamadi, birakin bu kismetiyle yapsin, siz de tadini cikarin.

Ben Terim'in bir suru hocalik hatasi olmakla beraber, bizim takima hic bir hocanin veremeyecegi birseyler verdigini de dusunuyorum. Bu verdigi seylerin etkili olmasi icin de disaridan bakanlarin anlamasina gerek yok ne oldugunu. Sonuclar ortada. Turkiye grup elemelerinden beri kazanmasi gereken her maci kazaniyor, hem de geriye dustukten sonra, Norvec, Isvicre, Cek Cumhuriyeti ve Hirvatistan. Hirvat oyuncular dort penaltidan birini iceri atarken, hic penalti calismamis bizim cocuklar gelip tikir tikir attilar penaltilari. 119da golu yiyen takim ayaga kalkip cevap verdi, 120de yiyenler penalti atamiyordu. Cekler dizleri titreye titreye coktuler son bes dakikada. Futbolda hocalik sadece dogru 11i sahaya cikarip dogru mevkilerde oynatmaktan ibaret degil demek ki (ki Terim o konuda bence de iyi degilama antrenorluk de sirf o degil). Onun otesinde olan seyleri de belli ki bu adam verebiliyor. Ha, o bizim cocuklarin gayretiyle oluyor diyorsaniz, neden Yanal ile geriye dustugumuz tek bir maci kazanamadigimizi da aciklayiverin, cocuklar ayni cocuklardi cunku.

Ali
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

su elde ettigimiz basariyla gurur duyup sevincini yasamak varken, hala terim onu almadi bunu vermedi muhabbeti. yahu son dorde kaldik; bu cok anormal bir basari bence. buyuk bir surpriz. hem de nasil geri donuslerde. birazcik buna sevinsek ya.

elin oglu, son 15 dakikada kendisinden daha alttaki bir takima 2-0dan maci ve turu veren takimini, ayni macta elinden top kacirarak turun gitmesine belki de sebep olan kalecisini ayakta alkisliyor; bizde nedir bu sukursuzluk.

futbolu degil, sadece basariyi seven bir millet oldugumuzu biliyordum ama anladim ki o bile fazla geliyor bize. basari ancak bizim istedigimiz sekilde gerceklesince sevebiliriz belki.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ali'ye hem katiliyorum hem katilmiyorum. Dogrudur, burda Terim'i elestiren bir cok kisi var. Kadro secimi, taktigi, hareketleri, vs. ama sahiden oyle ya da boyle Terim'in yaptigini hic bir hoca yapamamis. Bu is sadece sansla olmaz Ali dogru soyluyor. Tadini cikarmak lazim.

AMA

ben sistemi olan, bir duzeni olan, bir plani olan bir takim istiyorum. Ne yaptigi belli olmayan bir takimla kazanilan basari tum dunyada oldugu gibi bende "What is the secret of Turkey's success?" sorusuna cevabi "ruh ve sans" yerine "ruh ve iyi futbol" olsun istiyorum. Dun aksam ilk kez Rusya'yi seyrettim. Bayildim. Hiddink takima ruhta vermis futboluda ogretmis. Takim takir takir top oynuyor. Hollanda gibi takimi darmadagan ettiler. Boyle bir takimimiz ne zaman olacak cok merak ediyorum.

Almanya maci ne olur kimse bilemez. Diyorum hemen hemen hicbir sey yapmadan son dakikada kazanmaktansa, Almanya'yi ezip son dakikada elenmek belkide daha mutlu eder beni. Ama tabii sevgi iste, nasil olursa olsun biz kazanalim diyor kalbim.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Bulent Erol

Post by Bulent Erol »

2002 Dunya Kupasi'nda da benzer yorumlar vardi. Ucuncu olduk, onu bile kucuk gorduk, Avrupa takimi ile oymanamdik, duzgun bir takimi yenmedik gibi yorumlar yaptik. Bana oyle geliyor ki biz millet olarak sevinmeyi, basarinin tadini cikarmayi bilmiyoruz. Sanki basariyi hak etmedigimizi dusunuyor gibiyiz.
Ayni zamanda basarili olanlari da cok sevmiyoruz. Her basarinin altinda baska nedenler arayip basarinin degerini azaltmaya calisiyoruz.
Turnuvada son dort takim arasina girmisiz, onumuzdeki maca konsantre olup su ana kadarki basarinin tadini cikaralim.

Turnuva bittikten sonra da oturup degerlendime yapalim. Neyi iyi yaptik, neleri daha iyi yapabiliriz, kendimizi hangi alanda gelistirmemiz gerekli?

Bence oynadigimiz futbol Turkiye liginin bir aynasi. Ligde maalesef ust duzey futbol oynanmiyor, genelde futbolcularin temel futbol yetenekleri sinirli. Arada mutlaka cok iyi olanlari vardir, ozellikle futbolu Almanya'da ogrenenler. Sabri orta yaparken 'bakalim bu sefer nereye gidecek top' diye dusunuyorsam bu iste bir yanlislik vardir. Bu seviyede futbol oynayan birisinden isabetli orta beklemek cok olmasa gerek. Prekazi topu ayagina aldiginda daglara taslara atar diye dusunur uyduk?

Milli Takim'in sans ve ruh yerine iyi futbol ve ruh ile basarmasi icin once ligde oynayan futbolculari ve oynanan futbolu, mentaliteyi degistirip gelistirmek gerekir diye dusunuyorum.

Saygilar,

Bulent
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"Balına kazanmak" Fenerbahçenin, 2000'de Samiyende bizi 1-0 yenmesidir.

Her daim iyi futbol oynayan bir takımda ben daha görmedim bu turnuvada.

Hollanda çok iyi başladı, dünkü halini gördük!

Rusya, 4-1 yenilerek başladı. Zamanla toparladı. UEFA şampiyonu çıkardıklarınıda unutmayalım..

İtalya'nın hiç bir zaman iyi oynadığını görmedim. Donadoni, "Türkiye'nin geri dönüşlerinden çok şey öğrendik" demiş.

Portekiz, 2 maç top oynadı, sonra nanay! Onca yıldızına rağmen, nerde Portekiz?

Almanya da iyi başlamadı. Çeyrek final maçına kadar bişey oynamadan geldiler. Sadece Portekiz maçında top oynadılar.
Celal Gürcüoglu

UEFA kupasini aldigimiz zaman cok sevindik. Aziz Yildirim haric agzini acan gormedim. Takim top oynadi. Takim tek maglubiyet almadan kupayi kazandi. Dunya 3.lugude basariydi ama Galatasaray'in basarisi. Bunu herkes biliyor rakip takim taraftarlari kabul etmesede.

Yunanistan'da sampiyon oldu ama nasil oldu herkes biliyor. Nasil futbolu oldurdulerde sampiyon oldular diyordu herkes. Bu sene gorduk ne oldular.
Simdi diyeceksiniz ki UEFA kupasindan sonra bize ne oldu? Biz yine iyi isler yaptik, Super Kupayi aldik. CL'de cok daha ileriye gittik.

Tamam ama oyle ama boyle bir basari var. Sevinelim ama bu takim boyle nereye kadar gidebilir? Almanya'dan Allah korusun 5 yersek buraya kadar sansla mi gelmisiz futbolla mi o zaman sorgulamaz misiniz?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Celal Gürcüoglu wrote:Almanya'dan Allah korusun 5 yersek buraya kadar sansla mi gelmisiz futbolla mi o zaman sorgulamaz misiniz?
Çarşamba akşamı sahaya çıkacak kadroyu herhangi bir lig maçında GS'nin kadrosu olarak görsem gönül rahatlığıyla izleyebilirim diyebilir misin?
Celal Gürcüoglu

Ismail Gezer wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Almanya'dan Allah korusun 5 yersek buraya kadar sansla mi gelmisiz futbolla mi o zaman sorgulamaz misiniz?
Çarşamba akşamı sahaya çıkacak kadroyu herhangi bir lig maçında GS'nin kadrosu olarak görsem gönül rahatlığıyla izleyebilirim diyebilir misin?
UEFA kupasini aldigimiz seneki GS'dan bahsediyorsan, kesinlikle evet. En azindan bilirim ki takim cikip takir takir oynayacak. Milli takim Almanya'ya yenilir veya yenilmez sorun o degil. Sorun; defansta garip hatalar, sagli sollu baskiya direklerin veya bir sekilde onlenen gol vuruslari ve son anlarda yenilen gollere karsi atilan gol veya goller. Yani gidisat bu mudur? Bu mu olmalidir?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Celal Gürcüoglu wrote:
Ismail Gezer wrote:
UEFA kupasini aldigimiz seneki GS'dan bahsediyorsan, kesinlikle evet. En azindan bilirim ki takim cikip takir takir oynayacak. Milli takim Almanya'ya yenilir veya yenilmez sorun o degil. Sorun; defansta garip hatalar, sagli sollu baskiya direklerin veya bir sekilde onlenen gol vuruslari ve son anlarda yenilen gollere karsi atilan gol veya goller. Yani gidisat bu mudur? Bu mu olmalidir?
Hocam yanlış anlamışsın. Bu çarşamba Almanya karşısına çıkartacağımız ilk 11'in fark da yiyebileceğini bende düşünüyorum. Ama öylesine derme çatma bir 11'i GS'nin herhangi bir maçında oynatıp gönül rahatlığıyla izleyebilir misin?

Topal'ın göbekte oynadığı, oyun kurma görevinin Ayhan'la Aurelio'ya kaldığı, sağ-bek'i Sabri olan, yedek klubesinda PAF takımından bile kimse olmayan bir GS, Sivasspor karşısına çıksa ne yapardı?

Valla ben, o maçtan pek umutlu olmazdım. Kaldı ki rakip Almanya! Portakizi iyi oynayarak elemiş bir Almanya. 23 kişilik kadrodan, olabilecek en iyi 11'le çıksak şanslar eşit olurdu. Ama bu şartlarda tabiki Almanya çok daha avantajlı. Yani, 5-0 elenirsek hoş olmaz, ama süpriz de olmaz.. Esas mucize, bu 14 kişinin Almanyayı elemesi olur..
Celal Gürcüoglu

Ismail Gezer wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:
Ismail Gezer wrote: Çarşamba akşamı sahaya çıkacak kadroyu herhangi bir lig maçında GS'nin kadrosu olarak görsem gönül rahatlığıyla izleyebilirim diyebilir misin?
Hocam yanlış anlamışsın. Bu çarşamba Almanya karşısına çıkartacağımız ilk 11'in fark da yiyebileceğini bende düşünüyorum. Ama öylesine derme çatma bir 11'i GS'nin herhangi bir maçında oynatıp gönül rahatlığıyla izleyebilir misin?

Topal'ın göbekte oynadığı, oyun kurma görevinin Ayhan'la Aurelio'ya kaldığı, sağ-bek'i Sabri olan, yedek klubesinda PAF takımından bile kimse olmayan bir GS, Sivasspor karşısına çıksa ne yapardı?

Valla ben, o maçtan pek umutlu olmazdım. Kaldı ki rakip Almanya! Portakizi iyi oynayarak elemiş bir Almanya. 23 kişilik kadrodan, olabilecek en iyi 11'le çıksak şanslar eşit olurdu. Ama bu şartlarda tabiki Almanya çok daha avantajlı. Yani, 5-0 elenirsek hoş olmaz, ama süpriz de olmaz.. Esas mucize, bu 14 kişinin Almanyayı elemesi olur..
Yanlis anlamisim. Ben gercekten eksiklerin cok cok etki edecegini dusunmuyorum bu saatten sonra. 11 kisi cikacaz sonucta. En kral 11 ile ciksakta Almanya macina cikarken bu oyunla rahat cikamazdim. Sistemi olan bir takimimiz olsaydi hepsi yedeklerle ciksa daha rahat olurdum.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Herkes öyle diyor, "bu saatten sonra.."

Bence asıl bu saatten sonra farkeder, kimin oynayıp kimin oynamayacağı! Daha önemli bir maçı daha iyi oyunculardan eksik olarak oynayacağız. Büyük oyuncu, en çok büyük maçta lazım değil midir? Bu turnuvada küçük maç yok gerçi! Belki Arda oynasada Almanlar ona nefes aldırmayacaktı ama bir Tuncay'ın enerjisini ararız gibime geliyor..

Bu seferde sağ kanada Kazım'ı koyarsa kesin küfrederim Sinyor Godfather'a!

Almanların sol kanadında Schweinsteiger, çok etkili bir oyuncu. Sağ kanadı sağlama almak lazım. Oraya Gökdenizi koyarsa gene küfrederim :D

Orda Hamit'in oynaması lazım, en kötü Ayhan'ın oynaması lazım. En azından defansif anlamda fayda sağlar..

Benim çıkacağını tahmin ettiğim kadro şu:

Code: Select all

Sabri- Gökhan- Topal- Hakan

Aurelio 
 Hamit                     Ayhan
                   Gökdeniz
Mevlüt
              Semih

Kazım ve Uğur Boral yedek..

Mehmet Topal, Hakan Balta ve bir oyuncumuzun daha hafif sakatlığı varmış. İnşallah ciddi değildir..

Servet bugün demişki "Grup maçlarından sonra sarı kartların sıfırlanacağını sanıyorduk!".

İsviçre maçından sonrada Çeklerle penaltılara kalma ihtimali belirince Milli Takım sorumlularından Zeki Çol, TRT'de canlı yayın yapanları arayıp berabere kalma durumunda FİFA sıralamasına bakılacağını söyledi, Mehmet Demirkol falanda buna dayanarak yorum yaptı!

Demek istediğim, bizimkilerin UEFA kurallarından bile haberi yok! Benimde yok, ama benim işim bu değil. O kadar öküz, iki kuralı öğrenemiyorsa yazık!
Post Reply