Türk Takımları'nın Avrupa Maçları (D.KIEV : 1- FB 0 )

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Sivas'ın halini "patlayan balon" olarak niteleyenler haklı çıktı. Maç devam ediyor ve bizimkiler yine 2-0 geride...
Hayrola Kayseride 2-0 ile madar olduktan sonra Bulent'in "Daha hersey bitmedi" lafi seni bayagi etkilemise benzer.
O lafını hatırlamıyorum da, "balon" benzetmesine çok içerlemiş gibiydi haklı olarak. İlk maçta yenen gollerde kaleci Volkan'ın muazzam katkısı olduğu düşünülürse, bu sefer işi sıkı tutacaklarını, en azından 1-0 falan yenip eleneceklerini umuyordum. Bunun lige de yansıması olacaktır. Gerçi bizde Tromsö faciasını yaşadığımız yıl şampiyon olduk...
Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

fenerbahçe MTK maçının kadrosuna Kezman ve Maldonadu'yu almayarak ooyuncuları gozden cıkardıgını bir kez daha ele gune gösterdi. bakalım fenerbahçe'de ilerleyen günler neler gösterecek?
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Görkem KIRGIZ wrote:Sivas'ın elenmesine çok sevindim. Türk futbolunun gelişmesi falan, bunlar yalan. Bu balonun patlaması gerekliydi, ülke puanını bölmeden patlamasıyla üstüne su sıçrayan bir tek kendileri oldu ne mutlu ki.

İlk maçı 2-0 kaybetmişsin, ikincisini 3-0. Sonra hala çıkıp hakem çok kötü bir yönetim sergiledi diyebiliyorsun. Eh be adam, takımı orta sahasız oynatırken, her topu tank forvetine şişirtip dönenleri toplatırken iyiydi, ama Avrupa'da olmuyor işte. Bu sene Türkiye'de de olmayacak. Sivas'ın bu sene ilk 6 şansı bile çok değil bana sorarsanız. Çok doğru yönetilen Kayserispor Sivas'ın önüne geçecektir. Agahova, Olembe gibi çok iyi transferler yaptılar, kadrolarını da bozmadılar. Daha İBB var, hatta Kocaelispor bile iyi takım oldu, Süper Lig'e yeni çıkmalarına rağmen.
Sivasspor'un patlayacagi belliydi futbolu takip eden herkes icin. Bes ile elenip hakeme laf atmalarina sasirmadim, bir de ama cok iyi evsahipligi yapip misaperverligimizi gosterdik falan demelerini beklerdim ilk mactan sonra (hocalarinin ozellikle).

Hala Anadolu takimlarinin ciddi kiyak gecmesiyle o garip yere geldiklerini dusunuyorum (maalesef bunlara yuz kizartici bir mac ile Sivas'a yenilen Kayseri de dahil). Ridvan'in da dedigi gibi, uzun bir sure 73u birak, 53 puani goremezler.

Sahalarinda ciddi bir macta beraberlik alamiyorlar yahu, uc buyukler, Braga, kim gelirse gelsin.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu aksam FB'nin macini seyredecegim.
Maci rahatca alacaklarini dusunuyorum.
Asil konu gruplar.

Bizimde kurada ne cikarsa ciksin iyi oynama zorunlulugumuz var.
Kaleci sorununun (basinin da biraz gazi var tabi) bir an once bitmesi lazim.
Alacaklarsa alsinlar maca bir gun kala kaleci getirip Aykut'un burnuna dayayamazsiniz.

Ben gercekten bizim on elemeden korkuyorum.
Allah'tan Arda-Topal-Ayhan-Servet gibi bu tarz maclari rahat oynayabilen oyuncular var kadroda.

Lincoln'un maci olacak gibi laflar dolasmaya baslamis cevrede,
Lincoln bu macta sakatlik gerekcesi ile oynayamayabilir.

Kendini grup maclarina sakliyordur :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Lincoln'un maci olacak gibi laflar dolasmaya baslamis cevrede,
Son FB maçından öncede böyle deniyordu, yada umuluyordu. Maçın alınmasında büyük katkısı olursa, aldığı paraların karşılığını "nihayet" vermiş olur tabi...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

http://www.justin.tv/futbollig

Fenerin maçını izlemek isteyenler için...
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ismail Gezer wrote:http://www.justin.tv/futbollig

yayin yok maalesef. secveseyret vermiyor mu maci? ben d smart diye biliyordum.
Quo vadis, Galatasaray?
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Lincoln baba icin 5 milyon avro bonservis verdik
Lincoln baba icin 3.5 milyon avro garanti para verdik gecen sene
Lincoln baba icin 3.5 milyon avro garanti para verdik bu sene
topluyorum topluyorum 12 milyon avro ediyor.
son bir daha topluyorum 12 milyon avro ediyor bir daha.
sonra bir bakiyorum bir daha bakiyorum
arda 20 milyon avro ediyor.
aradaki fark 20-12 = 8 milyon avro.
cozemedim gitti nasil bir matematik bu ya?

Arda kardesim bir buyugun olarak (biraz da yasimizi caktirmis olduk) soyluyorum ki elin kolun uzanirsa git butun Del Piero, (ki Arda made in Turkey Piero oldugunu dusunuyorum) Zidane ve David Ginola mac kasetlerini al. Gozlerini kirpmadan seyret. Antreman sonlarinda uygula, calis. 2 sene sonra yilda en az 5 milyon avro alarak avrupada istedigin buyuk klube gidersin.

Ben Gokhan Zan'i camdan adam zannediyordum yahu.
Buldum, buldum!!!!
Lincoln Golf'e baslasin. Simdi yorumlari duyuyorum, profesyonel golfculerden Tiger Woods, kum cukurunun icinde ki topunu cikarmaya calisirken goz ve burnuna kum kacmasi nedeniyle bir sonra ki turnuvaya igne ile katilmak zorunda kalacak! :wink:
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

sec ve seyret vermiyor abi. sinir oldum. D-spor olmus bir anda.

geyik bir olimpiyat programi var.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Kimse alinmasinda kimse bu spor meydaninda konusan genclik ve spor genel mudur mehmet atalay.
abooooow.
iki sene once ulus-sincan dolmus hattini birakmis genel mudur olmus adam.
bu olimpiyat takimindan ne beklenir be abi\?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Baris Tokat wrote:

Bende var..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:
Baris Tokat wrote:

Bende var..
Bende de var - sagol Ismail...

Bu arada Roberto Carlos - sanina yakisir bir sutla FB icin kilidi acan golu atti...

DK. 21 FB 1 - MTK 0
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Baris Tokat wrote:

Ben maci agir cekim de olsa izleyebiliyorum. Tesekkurler hatirlattigin icin Ismail.

Mehmet
Mehmet Daskiran
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ismail Gezer wrote:
Baris Tokat wrote:

Bende var..
Evet. Bende de görüntü var nihayet ama ses yok. Görüntü de hizlandirilmis dia show sanki :D
Quo vadis, Galatasaray?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ilk yariyi FB 1-0 onde kapadi...

Gozlemler...

1- FB 4-1-3-2 oynuyor - geride Gokhan-Lugano-Edu-RCarlos; on libero Selcuk; forvet arkasi Kazim-Alex-Boral; forvet Guiza-Semih...

2- Defans ve Volkan fazla zorlanmadilar- MTK az ve ciliz gelebiliyor FBnin ustune...

3- Gokhan ve RCarlos hucuma cok iyi destek veriyorlar - FBnin en iyi iki oyuncusu bunlardi...

4- Ileride iki kisi olunca Alex top cikarmak icin geriye daha cok geliyor - bu Alex'in tehlikeliligini azaltiyor ama FBnin defanstan cikarken top kaybetme riski de azaliyor...

5- Selcuk'a oyle cok is dusmedi - fazla siritmadi ama FB oraya bir transfer yapmak mecburiyetinde - Arap ati kosup her yere yetisip, rakibin ceza sahasina sokulmasini onleyecek bir adama ihtiyaclari var... Deniz iyilesirse aslinda o gorevi Selcuk'tan daha iyi yapabilir...

6- Kanatlarda Boral caliskan, Kazim tembel gozuktu... Kazim'in arasira boyle tembel oldugunu daha evvel de gozlemledim - mac icinde arada bir parliyor...

7- Ileri ikilide Guiza ve Semih cok iyi anlasiyorlar geyigi yalan - ben pek uyum gormedim... Benim Semih'im bana kalirsa Guiza'dan da Kezman'dan da daha iyi bir golcu... Biraz vucudunun ust kismini kuvvetlendirip iri yari stoperlerle bogusacak hale gelirse - cok daha iyi olur... Guiza Kezman'dan cok ustun bir adam gibi gelmedi bana - tembel ama kisa mesafede hareketli ve firsatci bir adam izlenimi veriyor...
Post Reply