Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir yıllığı için 3 milyoncuks :lol:
Savas Macun wrote:Tumer Fenerbahce'de...

Hayirli olsun.Iyi bir yedek alinmis, umarim cok para vermemislerdir.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=3721

Selamlar
Savas
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ismail Gezer wrote:Bir yıllığı için 3 milyoncuks :lol:

Selamlar
Savas

cok para....ama acikcasi ona inanmiyorum.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Gorunuse gore Tumer transferi tam Nobre transferine misilleme olarak yapilmis. BJK'den aldiginin cok uzerinde para verilmis ve imza atar atmaz Fenerstore'larda Tumer'in 11 numarali (Nobre'nin FB'deki forma numarasi) FB formalari satisa cikmis. Hayirli ugurlu olsun.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

3 milyon YTL, şu anki kurdan 2 milyon dolar eder.. Evet çok para, BJK'da 1,7 milyon YTL teklif etmiş diye duyduk..

Onu boşverden dünki yalanlamanın üzerinden 24 saat bile geçmedi hocam farkında mısın :)
Savas Macun wrote:

Selamlar
Savas

Selamlar
Savas
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ismail Gezer wrote:3 milyon YTL, şu anki kurdan 2 milyon dolar eder.. Evet çok para, BJK'da 1,7 milyon YTL teklif etmiş diye duyduk..

Onu boşverden dünki yalanlamanın üzerinden 24 saat bile geçmedi hocam farkında mısın :)
Savas Macun wrote:

Selamlar
Savas
Hakkaten, dun yalanladilar bugun anlastilar.

Herhalde bugun veya dun Tumer once bir kulubumle goruseyim dedi, bizimkiler de neme lazim diye yalanladi herhalde.

Cok para verilmis.Bu transferin;

Iyi taraflari

1) Nobre'ye misilleme
2) BJK kaptanini almak
3) BJK iki pas yapabilen adamindan bir tanesi alip BJK zayiflatma

Kotu taraflari

1) Sorunlu adam
2) yasi gec
3) Ilk 11 su anda zor
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Savas Macun wrote: Cok para verilmis.Bu transferin;

Iyi taraflari

1) Nobre'ye misilleme
2) BJK kaptanini almak
3) BJK iki pas yapabilen adamindan bir tanesi alip BJK zayiflatma

Kotu taraflari

1) Sorunlu adam
2) yasi gec
3) Ilk 11 su anda zor
Sevgili Savas,
Yukarida saydigin iyi taraflari ben buyuk bir klube yakistiramiyorum. Eger buyuk klupsen baska takimlari gucsuzlestirmeye calismazsin. Hele hele direk oynatmayacagin adama yuksek bir ucret vererek hic degil. Bence rakiplerinin guclu olmasi buyuk klubu kucultmez, yuceltir. Bu sadece FB'ye ozgu bir tutum degil, sadece orneklerden birisi ve bence yalnis bir politika. Dusunce tarzi bu oldugu icin yalnis, yoksa hakikaten cok ihtiyacin olan bir oyuncu olur, o zaman diger buyuk kluplerde oynamasi muhim degil, sartlar uyarsa transfer edersin. Bu benim gorusum.

Selamlar,
SB
Murat Kara

Post by Murat Kara »

AY mantigi boyle gerektiriyor.

Eskiden Seinfeld diye bir komedi dizisi vardi. Oradaki koy kurnazi George Costanza, hayattaki basarisizligina care bulabilmek derdiyle, bir gun her dusundugunun tersini uygulamaya karar verir ve netekim bu yontem goz kamastirici bir sekilde basariya ulasir!

AY hic seyretmemis herhalde boyle komedi momedi.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Serdar Beyazyurek wrote:
Sevgili Savas,
Yukarida saydigin iyi taraflari ben buyuk bir klube yakistiramiyorum. Eger buyuk klupsen baska takimlari gucsuzlestirmeye calismazsin. Hele hele direk oynatmayacagin adama yuksek bir ucret vererek hic degil. Bence rakiplerinin guclu olmasi buyuk klubu kucultmez, yuceltir. Bu sadece FB'ye ozgu bir tutum degil, sadece orneklerden birisi ve bence yalnis bir politika. Dusunce tarzi bu oldugu icin yalnis, yoksa hakikaten cok ihtiyacin olan bir oyuncu olur, o zaman diger buyuk kluplerde oynamasi muhim degil, sartlar uyarsa transfer edersin. Bu benim gorusum.

Selamlar,
SB

Serdar haklisin ama ben taraftarim.Kendimce yorumluyorum, sonucta misilleme olsun diye de transfer yapilmamali ama iste bir yerde taraftarlik gururumuz oksanmiyor degil nasil ki BJK'lilarin Nobre konusunda oksandigi gibi.Sonucta bu isler hukumet isleri degil, gunluk hayatmizin bir parcasi vede hosumuza gider rakibimizi tease etmek transfer de bu sov isinin bir parcasi diye bakiyorum olaya.

Selamlar
Savas
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Eh artik bunun altinda kalmamak icin BJK artik bir bomba patlatmasi gerekir. Hemen ertesinde TVlere zafer nagralari atan yoneticiler goruruz. 3 takimin sampiyonluga oynayabildigi ligimizde esas sampiyonlar kluplerinin parasini babalarinin parasi gibi harcayip sidik yarisi yapan sayin yoneticilerimiz.

Ya hani Turk oyuncularda is yoktu, bu kadar para etmezdi.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ilk anda iyi veya kotu diye yorumlanabilecek bir haber
degil. Ne FB , ne de BJK icin. Zamanla görecegiz.

Olayi Nobre-Tümer takasi olarak dusunursek BJK biraz daha
sansli gibi gözüküyor tabii marjinal fayda /maliyet olarak. FB'nin zor macta kilidi acma gibi bir
problemi yoktu, Alex baslibasina bir cilingir.
Ama BJK'de cilingir gitti. Ama zaten BJK gecen sene ne kadar iyiydi ki
sen onu zayiflatma stratejisi yapasin oncelik olarak.

Nobre sirti donuk oynayip mucadele ediyordu.
FB'nin forvetinin bu yil yiyecegi tekme sayisi fazlalasacak.
Semih ve Alex hirpalanacak biraz.

Birde FB'ye su ana kadar gelen 2 yerli oldu. Tumer ve Ugur.
Giden 2 kisi kim? Belli bir sayida genc oynatmak zorundalar, gencleri de yollayamazlar. Biri Zafer Biryolsa forvet biraz zayiflar

Tabii ne olursa olsun Tumer gibi yetenekler her zaman bu tip sayisal
karsilastirmalari alt ust ederler.

Ama bu arada FB'de 1. yil parayi verir, 2. yil huzursuz eder ,
kacirtir, mukavele yanar. BJK'yi bozduguyla kalir, Tumer geri donemez. Hesap bu mu acaba?
NO ADNANS, NO CRY !!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:Ilk anda iyi veya kotu diye yorumlanabilecek bir haber
degil. Ne FB , ne de BJK icin. Zamanla görecegiz.

Olayi Nobre-Tümer takasi olarak dusunursek BJK biraz daha
sansli gibi gözüküyor tabii marjinal fayda /maliyet olarak. FB'nin zor macta kilidi acma gibi bir
problemi yoktu, Alex baslibasina bir cilingir.
Ama BJK'de cilingir gitti. Ama zaten BJK gecen sene ne kadar iyiydi ki
sen onu zayiflatma stratejisi yapilsin oncelik olarak.

Nobre sirti donuk oynayip mucadele ediyordu.
FB'nin forvetinin bu yil yiyecegiği tekme sayisi fazlalasacak.
Semih ve Alex hirpalanacak biraz.

Birde FB'ye su ana kadar gelen 2 yerli oldu. Tumer ve Ugur.
Giden 2 kisi kim? Belli bir sayida genc oynatmak zorundalar, gencleri yollayamazlar.

Tabii ne olursa olsun Tumer gibi yetenekler her zaman bu tip sayisal
karsilastirmalari alt ust ederler.

Ama bu arada FB'de 1. yil parayi verir, 2. yil huzursuz eder ,
kacirtir, mukavele yanar. BJK'yi bozduguyla kalir, Tumer geri donemez. Hesap bu mu acaba?
Alpay,

Oncelikle Nobre daha yararli bir oyuncu Tumer ile kiyas edilecek olursa eldeki oyunculara gore.

Ancak Nobre'nin yerine eminim daha iyi bir adam almak istiyorlar, bunu ya Fatih Tekke'yi alip acilan yabanci kontenjani ile baska yere iyi bir takviye yapacaklar (mesela stoper) ya da yerine cok iyi bir yabanci alacaklar veya aldilar.Yoksa Nobre'yi birakmazlardi diye dusunuyorum.

Tumer'in askerlik sorunu cozulemezse seneye birakilacakmis bu Ilhan Eksioglu'nun aciklamasi, bu da bu tarnsferin 100.yilin psikolojik transferi oldugunu gosteriyor.

Selamlar
Savas
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Tumer transferi klasik bir FB transferidir. Sene icinde kaybettigin macta seni dagitan rakip oyuncuyu transfer et. Benzerlerini cok gorduk, Yusuf, Tarik, vb... Saymakla bitmez. Tumerin yetenegi cok iyi butun sene yatip iki mac oynamasiyla BJKlileri delirten bir oyuncu. Benzer performansi FBde tekrarlamamasi icin bir sebep goremiyorum.
Tan Erten
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerbahçe'nin 33 yaşında olan Tümer'e 3 yıl için 6 milyon Avro ödediğini savunan Sinan Vardar, ''UEFA Kriterleri geliyor, ama Fenerbahçe 33 yaşındaki bir futbolcuya böyle bir para veriyor'' dedi.

FB muhtemelen Tümerden 1 yıl yararlanmak, 100. yıl için olabildiğince güçlü bir kadro kurmak istiyor. Ve bence askerlik sorununun halledilmemesini tercih edeceklerdir, yoksa o para gerçekten korkunç :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Aziz Yildirim son bir ayda yaptiklariyla beni gercekten sasirtti. Yani, bu kadar kotu bir politika beklemezdim. Once birakmaya kalkti, milleti pesinden yuruttu, sonra birakmayacagi soyloentileri cikmaya basladi. Ne olacagi belli degil. Gecen sene son macta 2 gol atan Zafer Biryol'u aldi, bir kere bile oynatilmadi. Bu sene kupayi elinden alan Tumeri transfer etti, sabah sabah actim forumu gozlerime inanamadim. Onu da oynatmayabilirler. Futbol hayatini bitirmek isterler gibime geliyor. Tamamen duygusallikla, fevri alinmis kararlar. Hayirlisi olsun diyelim.
Ismail Gezer wrote: Fenerbahçe'nin 33 yaşında olan Tümer'e 3 yıl için 6 milyon Avro ödediğini savunan Sinan Vardar, ''UEFA Kriterleri geliyor, ama Fenerbahçe 33 yaşındaki bir futbolcuya böyle bir para veriyor'' dedi.

FB muhtemelen Tümerden 1 yıl yararlanmak, 100. yıl için olabildiğince güçlü bir kadro kurmak istiyor. Ve bence askerlik sorununun halledilmemesini tercih edeceklerdir, yoksa o para gerçekten korkunç :)
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Herseyden once bu bir ticari bir alisveristir. Yani i$ kararidir. Ona gore degerlendirmek gerekiyor. Alinan futbolcuya verilen para deger mi? Alinan futbolcuya gerek var mi?

Tumer bu transferi gerceklestirerek "profesyonelim" diyor ama kendisi gercek profesyoneller listesinde yukarlarda olan bir topcu degil. Profesyonellik aldigin paranin karsiligini vermektir her seyden once. Her mac derbisi, kolayi, zoru demeden oynamak, son terine kadar mucadele etmek, takimin basarili olmasi icin gereksiz sorunlar cikarmamaktir. Hic bir antrenmani kacirmayip, sakatlik numarasina yatmayip, ozel hayatina ceki duzen veren kisidir. Kisisel egolari bir kenara itip, takimi on plana cikaran adamdir. Bu listede benim zaman zaman cok elestirdigim Hakan Sukur Tumer'in cok cok ustundedir mesela. Hagi en tepede yer alan topculardandir.

Bu anlamda olgunlasmayip kisisel yeteneklerle bir yere kadar geliniyor. Yas da ilerledikce bu futbolcunun verimi daha da duser. Bu sene bir kac macta oynadi, milli takima 2-3 mac faydali oldu. Diger maclarin 15'er dakikasinda gozuktu, yarisinda yatti, Sergen'le didisti, rakip takimlarla didisti, seyirciyle didisti.

Tigana'nin nefret ettigi futbolcu tipi. Kendisi cok iyi bir profesyoneldi o da oyle oyuncular ariyor. Bence Sergen ve Tumer'den kurtulmakla cok iyi yapti. Bu ikisiyle ne takima dogru durust antrenman yaptirabiliyor, ne takim ruhunu ortaya cikarabiliyor, ne disiplin verebiliyordu.

FB'nin ihtiyaci olmayan bir topcu. Orta sahada Alex'le beraber oynamasina imkan yok. Olsa olsa sol kanat oynayacak onda da Tuncay kesilecek. Ona yer acilmazsa da sorun cikaracak.

(bakarsiniz hindi sever Tuncay da Galatasaray'a gelir seneye)

Kafasindaki sorunlari atip iyi calisip, takima girip, takima faydali olmasi az bir olasilik. Bunun icin de 2 milyon dolar para verilmis.

Korkunc bir hata, korkunc bir musriflik. Tipik FB yonetiminin yapacagi bir sey. Ben Tanju Colak transferine benzettim. Sonu da farkli olmaz.

Samimiyetle soyluyorum (burayi ekleyeyim) bu sartlarda Tumer'i GS'da asla istemezdim.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Tue May 30, 2006 6:49 pm, edited 1 time in total.
Post Reply