Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Hasan Tezcan wrote:
Savas Macun wrote:
Mehmet Marsan wrote:Iste sonuda Fener'in 100. yil bombasi belli oldu.

http://www.turkiyegazetesi.com/news/sports/
Insan biraz daha yaratici olur, ne bileyim ismi duyulmamis ucta bucakta bir isim bulunabilir, allanip pullanip yilin futbolcusu odulleri verilir, sag ayagi okuz deviren bonoff'tan daha iyi denilir vesaire..ama bu artik salaklik da demeyeyim ahmakliktan ote bir sey yahu.Pes dogrusu.

Selamlar
Savas
Bu adam Italyan asilli mi ;)
bonoff mu? shevcenki mu? ben mi yoksa ? :lol:
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Savas Macun wrote:
Hasan Tezcan wrote:
Savas Macun wrote: Insan biraz daha yaratici olur, ne bileyim ismi duyulmamis ucta bucakta bir isim bulunabilir, allanip pullanip yilin futbolcusu odulleri verilir, sag ayagi okuz deviren bonoff'tan daha iyi denilir vesaire..ama bu artik salaklik da demeyeyim ahmakliktan ote bir sey yahu.Pes dogrusu.

Selamlar
Savas
Bu adam Italyan asilli mi ;)
bonoff mu? shevcenki mu? ben mi yoksa ? :lol:
Ali Sen'in sözunu hatirlatmak istedim...belki Italya'da top kosturmustur ;)
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Lugano Fenerbahce ile anlasmis.Hayirlisi olsun, gerci resmi sitede henuz bir haber asilmadi ama herhalde yarini bekliyorlar aciklamak icin.Antu'ya gore is bitmis.

Pek bir bilgim yok ama Uruguayli, milli takimda oynuyor ve 2 kez yilin futbolcusu secilmis, Sao Paulo'da oynuyor.Kitalarasi sampiyonluk ve Lib. Kupasi sampiyonlugu yasamiz, Zico Guney Amerika'nin en iyi defans oyuncusu diye soz etmisti.Hem sag bek hem stoper oynuyor boylece bana kalirsa en ihtiyac duyulan yere transfer yapilmis oldu.

Hayirlisi olsun.

Selamlar
Savas
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:Lugano Fenerbahce ile anlasmis.Hayirlisi olsun, gerci resmi sitede henuz bir haber asilmadi ama herhalde yarini bekliyorlar aciklamak icin.Antu'ya gore is bitmis.

Pek bir bilgim yok ama Uruguayli, milli takimda oynuyor ve 2 kez yilin futbolcusu secilmis, Sao Paulo'da oynuyor.Kitalarasi sampiyonluk ve Lib. Kupasi sampiyonlugu yasamiz, Zico Guney Amerika'nin en iyi defans oyuncusu diye soz etmisti.Hem sag bek hem stoper oynuyor boylece bana kalirsa en ihtiyac duyulan yere transfer yapilmis oldu.

Hayirlisi olsun.

Selamlar
Savas
Cok iyi bir transfer Lugano. Gecen sene de teklif goturulmus sanirim. Yasli da degil. Bizim yonetim seyretmeye devam etsin.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Gecen sene Lugano'yu Kitalararasi sampiyonlugun finalinde seyrettim. O macta cok iyi oynamisti. Dokulen Sao Poulo'nun tek ayakta kalan adamiydi.

Bir Liverpool kontra ataginda (bunun Turkcesi nedir?) yanlis hatirlamiyorsam Cisse'yi yere indirdi. Kasitli yaptigi faulleri ellerini havaya kaldirip inkar eden stoperlere cok gicik olurum. Lugano tatli bir gulumsemeyle gitti rakipden ve hakemden ozur diledi. Son adami indirmesine ragmen hakem sadece sari kartla yetindi. Hayret etmistim. Zago turu zalim bakisli stoper degil gulucuklerle rakibi aldatan stoper turu.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Bu arada duzeltme yapayim, sag bek degil sol bek de oynayabiliyormus stoper mevkiinin yani sira.

Selamlar
Savas
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Anelka dokturmus.
Portsmouth have offered Turkish club Fenerbahce £8.2million for Nicolas Anelka, according to the French striker.

...... this offer amounts to 12 million euros. (Nihat bey 20 milyon isteriz demisti)

.....

The 27-year-old claims he has not had any other choice but playing with what he perceives to be 'minor clubs', such as Manchester City and his current Turkish team Fenerbahce, since his release from Anfield.

....

'And I ended up joining a club (Manchester City) against my will.

Fenerden ayrilinca bakalim neler diyecek.
Yabanci basina gore pesinde olanlar Portsmouth, Blackburn ve Bolton. Bilindigi gibi bu 3 takimda her sene kume dusmeme yarisina girerler. Bolton ve Blackburn'un hic bir zaman buyuk tranferler yaptiklarini hatirlamiyorum. Gecen sene Portsmouth 4 milyon pounda tarihinin en buyuk transferini yapmisti. Son anda dusmekden kurtulmuslardi. Anelka'nin gayretleriyle bu sene artik duserler. Diger iki takimin teklif edilen paranin yarisini bile vereceklerini sanmiyorum.

http://soccernet.espn.go.com/news/story ... 97&cc=5739
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

M. Heinz paf takımla çalışmaya başlayacakmış.. Bu adamı gözden çıkardılar galiba. Yerine doğru düzgün bir transfer yapamayacaklarsa kalmalı bence! Kim oynayacak sol kanatta, Sabri mi?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:M. Heinz paf takımla çalışmaya başlayacakmış.. Bu adamı gözden çıkardılar galiba. Yerine doğru düzgün bir transfer yapamayacaklarsa kalmalı bence! Kim oynayacak sol kanatta, Sabri mi?
Elden çıkarmak istediğin yabancı gitmemekte ısrar edip bir de üstüne ekstra paralar istiyorsa bu taktiğe senelerdir başvurulur. Bakınız bjk-ailton meslesine.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:...
Elden çıkarmak istediğin yabancı gitmemekte ısrar edip bir de üstüne ekstra paralar istiyorsa bu taktiğe senelerdir başvurulur. Bakınız bjk-ailton meslesine.
Mehmet sen gider misin ekmek elden su golde para tikir tikir i$lerken? Adami isteyen var da gitmiyor degil ki? Boyle transfer yaparsan boyle Lukunku gibi gelip lokum gibi otururlar kurekle atsan atamazsin. Ben de olsam ben de gitmem. Adam ben size yaramadim aldigim para bana haram olsun verin elinizi sIkIp gideyim diyecek degil ya. Ya PAF ta oynatacan yo da POF da. Bir de kiraya filan verip bize kar$i oynayamaz diye bir secenk var ligdeki obur gariban takimlara yollamak icin. Ama adamin maa$i o kadar yuksek ki hangi enayi cikacak biz kiralayalim diye.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Jul 19, 2006 9:13 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Antalyaspor istiyormuş :D
Cengiz Akgun wrote: Ama adamin maa$i o kadar yuksek ki hangi enayi cikacak biz kiralayalim diye.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Gorgen wrote:
Ismail Gezer wrote:M. Heinz paf takımla çalışmaya başlayacakmış.. Bu adamı gözden çıkardılar galiba. Yerine doğru düzgün bir transfer yapamayacaklarsa kalmalı bence! Kim oynayacak sol kanatta, Sabri mi?
Ben bu PAF takimina gonderme isine inanamadim. Basin palavrasina benziyor. Daha bir tane transfer yapip bos olan yabanci kontenjanini dolduramadilar niye Heinz'i PAF'a yollasinlar? Ayrica heinz cok efendi sesi solugu cikmayan biri. Gecen seneden bildigimiz gibi para almayinca mesele yapmiyor. Eger takimda hic dusunulmuyorsa alacaklari karsiliginda bonservisi eline verilebilir. Daha fazlasini cikarmaya pek imkan yok.

Sanki dunyada Gravesen ve Maniche den baska on libero kalamamis gibi sevgili yoneticilerimiz isi uzatip duruyorlar.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Antalyaspor istiyormuş :D
Cengiz Akgun wrote: Ama adamin maa$i o kadar yuksek ki hangi enayi cikacak biz kiralayalim diye.
Ona bakarsan Eyupspor da ister. verecekler mi adamin 1.5M dolarlik maa$ini onemli olan o. Bizimkiler bence bonservisten vazgecti bana kalirsa. Sahaya topu topu geldi geleli kac defa cikti bu adam ve kac defa 90 dakika mac oynadi. Bir hesap kitap yapilsa yenilen kazik kulaklarindan cikmi$ vaziyette. Ustelik bu adama bonserviste verildi yanli$ hatirlamiyorsam. Bu da Gerets'in kazigi oldu. Ama yabancilarin bir iyiligi varsa genelde yaptiklari hatadan geri donuyorlar. o yuzden adam madem bu istediklerimi alacak paraniz yok ota boka para vermeyin kalsin dedi i$te zaten.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Antalyaspor istiyormuş :D
Ona bakarsan Eyupspor da ister. verecekler mi adamin 1.5M dolarlik maa$ini onemli olan o. Bizimkiler bence bonservisten vazgecti bana kalirsa. Sahaya topu topu geldi geleli kac defa cikti bu adam ve kac defa 90 dakika mac oynadi. Bir hesap kitap yapilsa yenilen kazik kulaklarindan cikmi$ vaziyette. Ustelik bu adama bonserviste verildi yanli$ hatirlamiyorsam. Bu da Gerets'in kazigi oldu. Ama yabancilarin bir iyiligi varsa genelde yaptiklari hatadan geri donuyorlar. o yuzden adam madem bu istediklerimi alacak paraniz yok ota boka para vermeyin kalsin dedi i$te zaten.
2.250 milyon euro bonservisin uzerine soguk su icecegiz anlasilan. Ben Heinz'in Turkiye'de degil de mumkunse Almanya'da bir kulube verilmesi taraftariyim, belki kendini gosterir sonra makul bir paraya satilir. Cok buyuk zarar edildi bu oyuncudan.. Heinz'in da payi var bunda. Insan biraz kendini gosterir, calisir cabalar. Yetenekli oldugu bariz. Top hakimiyeti, sutlari ust duzeyde. Ama sahaya bir cikiyor, amacsiz, hirssiz.. Aslinda forvet veya forvet arkasi olarak oynatilsa epey faydali olur, ama sol kanatta kesinlikle olmaz. Bu kadar forvet olmasa takimda, kesin takimda kalsin derdim.
Heinz Aslan oldu!..
Galatasaray uzunca bir süredir transfer etmek için uğraştığı Marek Heinz’ın transferini nihayet bitirdi. Başkan Özhan Canaydın dün tüm mesaisini bu futbolcu için ayırırken, akşam saatlerinde görüşmeler olumlu neticelendi. Eski yönetici Abdurrahim Albayrak’la gün boyu transfer için uğraş veren Cim Bom’un patronu, uzun süren telefon görüşmelerinin ardından Borussia Mönchengladbach Başkanı Köning’i ikna etmeyi başardı. Kıran kırana geçen pazarlıklarda bonservis ücreti olarak 2 milyon 250 bin Euro’da karar kılındı.

Tulun Almanya’ya geçti
Pazarlığın olumlu sonuçlanmasının ardından Monaco’da bulunan sportif direktör Bülent Tulun’un Almanya’ya geçtiği, bugün ya da yarın Heinz’a ön protokolü imzalattıracağı ifade edildi. Abdurrahim Albayrak’ın Almanya’ya geçeceği ve salı günü Heinz’le birlikte Türkiye’ye döneceği bildirildi. Tek sorunu peşinatta yaşayan Sarı-Kırmızılılar, Köning’in istediği bonservis ücretinin yarısı olan 1 milyon 250 bin Euro’yu bulmak için çalışmalara başladı. Heinz’ın Galatasaray’dan yıllık 800 bin Euro alacağı öğrenildi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote: ..
Tulun Almanya’ya geçti
Pazarlığın olumlu sonuçlanmasının ardından Monaco’da bulunan sportif direktör Bülent Tulun’un Almanya’ya geçtiği, bugün ya da yarın Heinz’a ön protokolü imzalattıracağı ifade edildi. Abdurrahim Albayrak’ın Almanya’ya geçeceği ve salı günü Heinz’le birlikte Türkiye’ye döneceği bildirildi. Tek sorunu peşinatta yaşayan Sarı-Kırmızılılar, Köning’in istediği bonservis ücretinin yarısı olan 1 milyon 250 bin Euro’yu bulmak için çalışmalara başladı. Heinz’ın Galatasaray’dan yıllık 800 bin Euro alacağı öğrenildi.

Hah i$te demek maa$i 1 kusur milyon dolarmi$. Ben 1.5 demi$im. Hadi bakalim Antalya bulsun bu parayida calsin kapiyi. Cunku odeyemedikleri anda ustunu GS verecek Heinz ketcapina.

Bir de bu giden Bulent efendi. Bu herifin arkasindan bir kaci da goz ya$i doktu. GS ba$ina gelen $u son senelerdeki her musbette bu arsiz adamin imzasi var. Ribery'e beyzbol sopasi ile baskin mi istersiniz yoksa Heinz icin boyle ucuz bonservis cikartilmasinda i$ guzarligini mi istersiniz. Acaba Almanlardan masa altindan kac para carpti bu transfer i$inde diye icinizden bir $uphe gecmiyor mu? En son numarasi Fransiz Robert idi. Yutmayip 3 gunluk karisi ile agirlamakla ve bir cift birinci sinif ucak bileti ile hasari onlediler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply