Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bence gayet iyi bir transfer hem saha ici hem de saha disi acilardan.

RC formunun zirvesinde olmayabilir ama Turkiye'deki kanat oyuncularini dusununce bu haliyle de epey insana cim yedirecegini dusunuyorum (hos biz GSlilarin su aralar yas yuzunden baska takimlari gelen kisileri elestirmemiz epey manidar olur zaten, o da baska mesele).

Ama daha da onemlisi saha disinda getirecekleri, o da forma satisi falan degil bence. Dun CNN International butun gun bu transferi haber olarak verdi, FB adini duyuruyor. Amerika'da star power deniyor, adamin ismi ve medya takibi var, dunya FB adini duyuyor. Bu eger iyi idare edilirse surec olarak, yarin oburgun FB 26-27 yasinda bir yildiza talip oldugunda etkisi olur. Yani RC sadece RC geldigi icin degil getirecekleri icin onemli olur. Nihayetinde adamlarin kadrosunda Appiah, Kezman, Alex, RC olacak, kimsenin parami alir miyim, bu takima bu ulkeye gidilir mi sorusu kalmaz artik.

Simdi basari icin bu model dogru mu apayri bir tartisma. Ben hala bir Turk takiminin bu sekilde Avrupa'da basarili olacagini sanmiyorum. Ne alirsan al sonucta Ronaldinho ve Kaka'yi Henry'i Gerrard'i Lampard'i alamayacaksin (ama bir altini alabilirler). O yuzden bence Turk takimlari icin iyi bir altyapi, iyi futbolcu yetistirip satma sistemi falan gerek. O konuda FB'den birsey gormuyorum ama zaten kulturlerinde yok, hep transferle yurumus bir klup. Elestirmek icin yazmiyorum, sadece oyle. Onu goz onune alinca da bu transfer FB politikasi ve plani icinde son derece iyi bir transfer.

Bize de faydasi var, yonetimin GS camiasina yalan soylemesini zorlastirir umarim. Gerets kadrolar arasinda fark var dediginde tu kaka olmustu, umarim tu kaka yapan utanir da susar biraz.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kaisersaluatern'in stoperi Cezayirli Ismail Bouzid ile ilgileniyormusuz.

http://alger.football.fr/2007/05/29/120 ... erslautern

http://wwy.webaslan.com/haberler/23015.php

Babelfish tercumesi:
Ismaïl Bouzid leaves Kaiserslautern

The international defender Algerian Ismaïl Bouzid will not remain with the FC Kaiserslautern (Bundesliga 2), it is what we learned from one of his close relations.

Arrived at the club of the Land of the Rhineland-Palatinat at the south-west of Germany last summer, coming from Mouloudia of Algiers, Bouzid made a success of one exemplary season, but its club, where with him the ex-attacker of Mouloudia Nouredine Deham evolves/moves, could not reach in the first division. In talks with the persons in charge for the club since last October for a prolongation of its contract for one two years duration, it could not find an area of agreement, then it chose to stop its experiment with the FCK, the more so as it has interesting proposals of other German clubs of first and the second divisions. One will quote inter alia the HSV Hamburg, Hansa Rostock, the FC Nuremberg, Hanover 96 and Borussia Mönchengladbach. But it did not reflect yet and will study the various proposals.

Galatasaray, the other track

Among the contacts most interesting for Ismaïl Bouzid, the track of the prestigious Turkish club Galatasaray. The club stambouliote put on a recruitment of quality for the next European season. Moreover, Blood and Gold Turkish had targeted the Brazilian one of Lyon Juninho and were ready to give to him a cheque of 12 million euros. The agents of the club based in Germany have had it with the?il for several months and did not miss the occasion to express their interest to him. Knowing that the Turkish club stinginess not on financial means, Bouzid which passed by Mouloudia of Algiers has the mental resources to be made a place and to try the Turkish experiment. However, it did not still decide anything, but the track of Bundesliga remains most probable for him.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bayer leverkusen yöneticisi Alman basınına açıklamış.

"Necati Ateş ile bir ilgimiz yok" demiş.

haberin orijinali:

http://www2.onsport.t-online.de/c/11/26 ... 65344.html
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sazan yine ortaya çıkmış...

Fatih Akyel'den Carlos'a...

GS'nin Real Madrid maçlarında Carlos'un kanadını koridora çeviren Akyel'den mesaj. Fatih hem Cimbom'a mesaj yolladı, hem de FB'nin transferi Roberto Carlos'a gözdağı verdi...

Carlos'un ilacı benim
“Fener onu aldıysa, G.Saray da beni transfer etmeli. Böylece sarı-kırmızılılar Carlos sorunu yaşamaz.”

Fenerbahçe'nin, Roberto Carlos transferine en ilginç tepki eski G.Saraylı futbolcu Fatih Akyel’den geldi. 2000’de oynanan Süper Kupa ve 2001’deki Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde R.Carlos’a karşı büyük üstünlük kuran Akyel “F.Bahçe onu aldıysa, G.Saray da beni almalı” diye konuştu. Roberto Carlos karşısında başarılı maçlar çıkartan Fatih “Carlos bir yıldızsa, G.Saray’da oynayan bir oyuncu da yıldızdır. Hep bu mantalite ile düşünüp, ona karşı başarılı oldum. G.Saray beni alırsa, Roberto Carlos sorunu yaşamaz” ifadelerini kullandı

‘DÖNMEK İSTERİM’
Geçen sezon G.Birliği forması giyen Fatih Akyel, bugün Başkent ekibiyle masaya oturup, önümüzdeki sezon ne yapacağına karar verecek. G.Saray’dan Adnan Sezgin’in arayarak dumunu sorduğu Akyel, transferi için “4 ciddi teklif aldım. G.Birliği ile görüşüp, sonra karar vereceğim. G.Saray’dan resmi teklif almadım ama duyumlarım var. Kalli sağ bek istiyormuş. Ben bu işi yapabilirim. G.Saray’ın resmi teklif yapıp yapmayacağı 3-5 güne kadar belli olur. G.Saray’a dönmek isterim” dedi...
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ben de 10 numara arayisi icersinde, Feldkamp'a sunulacak genclerin videosunu ele gecirdim. Butun yuku Mehmet'e yuklemek olmaz.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

İliç ile yollar ayrıldı

Galatasaray'da Inamoto ve Mondragon'un ardından Sırp futbolcu Sasa İliç ile yollarını ayırdı.İliç günler öncesinde Avusturya kulübü Salzburg ile anlaşma sağlamış ancak Galatasaray ile sözleşmesi devam ettiği için transfer gerçekleşememişti.

Salzburg kulübü İliç için önerdiği bonservis bedelini 900 bin euro'ya çıkardı ve Galatasaray adına görüşmeleri yürüten Adnan Sezgin bu teklifi kabul ederek İliç'in transferine onay verdi.

Kaynak: DHA
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

KIm acaba bu oyuncular? Eldeki oyuncularin ucretini fazla bulduklarina gore cok pahali oyuncular getiremezler.
G.Saray bu hafta açıklayacak mı?

Galatasaray'ın transfer çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde sürdürdüğü ve 4 yabancı futbolcuyla anlaştığı ileri sürüldü. 2'si savunma, 2'si de orta saha olan oyuncuların isimlerinin bir hafta içinde açıklanacağı iddia edildi.

LİG TV'nin haberine göre yönetimin ücretlerinde indirim istediği Tomas ve Song konusunda ise henüz kesin bir kararın verilmediği belirtildi. Bu futbolcuların durumunun Feldkamp'ın vereceği rapordan sonra kesinlik kazanacağı, Iliç'in ise gözden çıkarıldığı bildirildi.

Teknik Direktör Feldkamp'ın önümüzdeki sezon için genç bir kadro kurmayı planladığı ve yöneticilere "Kadromuzdaki genç oyuncuları beğendim. Onları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Yeni sezonda genç ve dinamik bir kadro kuracağım" dediği öğrenildi.

Feldkamp'ın göreve getirilmesinde büyük rol oynayan Başkanvekili Adnan Polat'ın da yöneticilere "Ne kadar isabetli bir karar verdiğimiz kısa sürede ortaya çıkacak. Eleştirenler pişman olacak. Kalli'nin başarılı olacağına ve güçlü bir takım oluşturacağına eminim" ifadelerini kullandığı belirtildi.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:
İliç ile yollar ayrıldı

Galatasaray'da Inamoto ve Mondragon'un ardından Sırp futbolcu Sasa İliç ile yollarını ayırdı.İliç günler öncesinde Avusturya kulübü Salzburg ile anlaşma sağlamış ancak Galatasaray ile sözleşmesi devam ettiği için transfer gerçekleşememişti.

Salzburg kulübü İliç için önerdiği bonservis bedelini 900 bin euro'ya çıkardı ve Galatasaray adına görüşmeleri yürüten Adnan Sezgin bu teklifi kabul ederek İliç'in transferine onay verdi.

Kaynak: DHA
Iyi olmus. Guzel bir karar. Hic bir transfer yapilmasa bile koyun Ilic'in oynadigi mevkiye Arda'yi, ondan fazla asist yapar, gol atar ve kosar. Ne gerek var illaki de yabanci diye orada Ilic gibi bir oyuncuya milyon euro falan vermeye? Yok!

Bence bundan sonra sira Song ve Tomas'a geldi sira. Feldkamp Almanya'dan iki stoper getirir diyorum. Iyi de eder. Ikisi de vasat oyuncu. Ozellikle teknik acidan. Tomas Song'dan fazla hata yapan, Song da topu ayagina aldiginda ne yapacagini bilmeyen cinsden.

Kalli'nin ilk yildizini ben tahmin ediyorum. Mehmet Topal. Ilk 11 banko oynatir ve cok da iyi adam eder. Cocugun fizigi yerinde, kafaya cikiyor ikili mucadeleye giriyor, nefesi iyi, iki ayagiyla da zimba gibi sutlar cekiyor. Vucudunun ustunu gelistirmesi, oyun okumayi kapmasi ve topu aldiginda daha az pas hatasiyla oynamasi lazim. Uzerine dusen bir hoca olursa cok rahat olur bunlarin hepsi.

Ozan Ersoy
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Song'dan bahsedilince aklima 1 ay kadar once seyrettigim EPL maci geldi. Dusme potasinda olan takimlarin birinin macina biraz bakayim dedim. On liberoda Song adinda biri sahada dort donuyor. Maci anlatanin dedigine gore bizim Song'un yigeniymis. Arsenal'in mali olup (galiba) Charton'da kiralik oynuyormus. Top kontroli iyi, cigerler koruk gibi, tatli sert bir oyun stili vardi.

Paramiz yetmez belki amcasini kirmaz gelir oynar.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Resmi site de yazmis Ilic'in Salzburg'a gittigini. Belki Lincoln gelir onun yerine, ama onun parasini nasil odeyecekler hala anlamadim. Butun oyuncularin ucretlerini dusurmeye calisiyorlar, takim icin de problem cikmaz mi? Ilic 2 milyon bonservis odenerek alinmisti, simdi 900 bine razi olarak gonderdik , insallah yerine gelecek oyuncu onun kadar asist ve gol yapar.

Savunmada Song ve Tomas'in gitmemesi taraftariyim. Fatih Terim zamanini dusununce iyi bir stoperin ne kadar onemli oldugu belli oluyor. Yine Song'dan daha ucuz birisini aradiklarina gore buyuk ihtimalle ondan ya tecrubesiz, ya da Servet gibi bir adam getirecekler. Alman ikinci liginden bir adamdan sozediliyor, cezayirli sanirim. Takim yaratmak kolay degil, butun takimi genc yapayim, basina Feldkamp'i koyayim 11 tane yildiz yaratayim diyerek butun tecrubelileri gonderirlerse darmadagin olabilir her sey. Insallah daha iyisini bulmadan Song ve Tomas gitmez.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tolga Girici wrote:
Alman ikinci liginden bir adamdan sozediliyor, cezayirli sanirim. . .
Cezayir-Arjantin milli maçını canlı seyretmiştim. Bu cezayirli dikkatimi çekmedi. Sonra kaydettiğim maçı dün akşam yine izledim. Meğer bahsedilen oyuncu 19 numaralı formayı giyen sağ bekte oynayan birisi. Daha doğrusu arjantin maçında cezayir messi'yi tutmak için 2 sağ bek ile oynamıştı. Bu 2 cezayirliden uuzn olanıydı.

Maçın başlarında arjantinli burdisso'ya hiç gereği yokken ceza alanı içerisinde biçip takımının penaltıdan gol yemesini sağlayan bir adamdan söz ediyoruz.

Rakibe nerede ve nasıl gireceğini bilmeyen bir açıkçası kazma diyebileceğimiz bir sağ bek. Bu oyuncu belki takımında stoper oynuyor olabilir ama milli takımda sağ bekte oynadı.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:Resmi site de yazmis Ilic'in Salzburg'a gittigini. Belki Lincoln gelir onun yerine, ama onun parasini nasil odeyecekler hala anlamadim. Butun oyuncularin ucretlerini dusurmeye calisiyorlar, takim icin de problem cikmaz mi? Ilic 2 milyon bonservis odenerek alinmisti, simdi 900 bine razi olarak gonderdik , insallah yerine gelecek oyuncu onun kadar asist ve gol yapar.
Boyle biri var zaten takimda diyorum ben de. Hem de daha iyisi.

Ilic 10 gol 0 (Sifir) asist toplam 10
Arda 7 gol 8 asist toplam 15

Hem de 7-8 hafta oynamadigi halde, hem de hucum veya hucumun hemen arkasinda degil sol acikta oynadigi halde rakamlari daha iyi Arda'nin.

Bazen ayrintiyi, elle tutulamayani konusurken, odadaki koca pembe fili goremiyoruz gibi geliyor bana. Rakamlara bakmak yeterli.
Insallah daha iyisini bulmadan Song ve Tomas gitmez.
Tomas hemen gidebilir. Yerine hemen hemen ayni ozelliklerde Emre Asik ve Servet var. Tomas hizli bir adam degil, hatasiz oynayan biri degil, hava toplarina hakim hepsini armut gibi toplayan bir adam degil, geriden oyun kurabilen bir adam degil, ileri cikip gol atabilen adam degil. Servet ve Emre'den hic bir fazlasi yok. CL'de, deplasmanlarda bize yedirdigi golleri hatirlarsak bir, daha acik olur sanirim.

Song bu hepsinden biraz daha hizli ve mucadeleci biri. O yuzden eksikligi hissedilebilir. Ama yasinin kac oldugu belli olmayan, surekli sorun cikaran, ayagina topu aldiginda daglara taslara vurmaktan baska bir sey yapmayan, guclu rakiplere karsi bazen cok kotu maclar cikarabilen biri. Allah askina 2 milyona mi ne aldik Song'u. Yerine en azindan onun kadar iyi biri bulunabilecegine inaniyorum. Belki daha genc biri alinabilir. Mutlaka da daha ucuz olacaktir. Cunku Song gayet iyi para aliyor GS'da.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan'a Tomas konusunda katiliyorum. Aldigi para haram olsun bu sene. Yalniz Ilic gitsin konusunu anlamadim. Arda ile Ilic'i kar$ila$tirmi$. Ilic $ut atabilen bir oyuncu idi. Arda da bu yok hala. Asist yapti mi yapmadi mi bilemem. Ama bu sene 13 gol atmi$ (10 degil) bir oyuncu (yani takimin ikinci golcu oyuncusu bu. Atilan gollerin nerdeyse ucte birinde adi var) eger 2M alinipta 900 bine veriliyorsa ortada bir hesap $a$masi var yine. Ilic futbolu bilen bir adamdi. Bu sene Hasan $a$ salagi ve Ayhan (buna $a$koloz Sabriyi de katalim) herife pas vermediler uzun bir sure. Arda var diye Ilic yollaniyor. Arda olmadiginda kim oynayacak?
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Jun 09, 2007 12:56 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote: Arda olmadiginda kim oynayacak?

2 adnan haricinde kimsenin bulamadığı keşfemediği geleceğin starı kapuska ne güne duruyor.

İliç gönderilmeden bu kapuskayı gönderseydiler ya.

Kapuska'yı kendileri aldılar ya gönderirlerse rezil olmalarından korkuyorlar. Bari mumyalayıp saklayın.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozan Ersoy wrote:
Insallah daha iyisini bulmadan Song ve Tomas gitmez.
Tomas hemen gidebilir. Yerine hemen hemen ayni ozelliklerde Emre Asik ve Servet var. Tomas hizli bir adam degil, hatasiz oynayan biri degil, hava toplarina hakim hepsini armut gibi toplayan bir adam degil, geriden oyun kurabilen bir adam degil, ileri cikip gol atabilen adam degil. Servet ve Emre'den hic bir fazlasi yok. CL'de, deplasmanlarda bize yedirdigi golleri hatirlarsak bir, daha acik olur sanirim.

Song bu hepsinden biraz daha hizli ve mucadeleci biri. O yuzden eksikligi hissedilebilir. Ama yasinin kac oldugu belli olmayan, surekli sorun cikaran, ayagina topu aldiginda daglara taslara vurmaktan baska bir sey yapmayan, guclu rakiplere karsi bazen cok kotu maclar cikarabilen biri. Allah askina 2 milyona mi ne aldik Song'u. Yerine en azindan onun kadar iyi biri bulunabilecegine inaniyorum. Belki daha genc biri alinabilir. Mutlaka da daha ucuz olacaktir. Cunku Song gayet iyi para aliyor GS'da.
Ozan'im yaw, su sira, Kalli disinda, kim onune gelse, dilim dilim dogruyorsun bakiyorum!! :) FT'nin ikinci donemindeki rezil oyundan sonra Hagi doneminde Mondi-Tomas-Song uclusu ile, cok gol atamasak bile, defansimizin verdigi guvenden dolayi ohhh cekmemis miydik yahu?

Yapilanlar yapilacaklarin gostergesidir denilir. O hesaptan, Tolga'nin dedigi ve senin uzerinden gittigin konuyu bir yoklasak ya? Bu ikiliye elde bulunmus olan alternatifler: Emre, Tolga Seyhan, Servet.

Tolga milli de olmus bir oyuncu diye hatirliyorum ama, arada oynadigi maclardaki defans anlayisi, icinde oldugu penalti pozisyonlari filan hic de pozitif gorunmemisti bana.

Emre'ye Kaptan'la oynadigi zamanlardan beri bir sempatim vardir. Ama ne yalan soyleyeyim, arada yaptigi birkac cirkeflik, ve sertlik/pozisyon geregi gormek zorunda kaldigi sari-kirmizi kartlarin sikligi da onun hanesine yazilan eksiler.

Servet icin de, FB'yi sattigina nerdeyse pisman edecek performans gosterdi diyorlar Sivas'ta ama, gerek Shevchenko anilari, gerek bizim Necati'nin zamaninda attigi calimlar, gerekse son milli mactaki assist'i filan acaba dedirtiyor.

Yani uzun lafin kisasi bizimkiler simdiye kadar bulduklari gibi oyuncular bulacak olurlarsa, (Tomas'i oyle aman aman Emre ve Servet'in ustune koymam ama) Song'u bu kadar ucuz harcamayalim derim ben. Topu oyuna sokma konusundaki beceri eksikligini kabul ediyorum ama, sahaya iyi yayilmis bir takimda, zaten onun birincil gorevi bu olmamali ki. On liberodaki veya kanatlardaki oyuncularimizin ondan topu istemeleri, almalari gerekiyor. Hagi gibi, Popescu gunlerine de gecmisin bir parcasi deyip unutalim bence...
Özgür
Locked