Galatasaray 2008-2009 (Ü.Davala ve E.Boekamp gönderildi)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Borcla yasamanin ulkenin genel durumundan farkli olarak futbol sektorunde farklilasmasi, topluca bir borc resetlemeye gidilmesi sozkonusu olmayacak hicbir zaman. Ta ki su aralar da herkes tarafindan tedirginlikle beklenen ekonomik kriz bizi de İzlanda gibi dümdüz edene kadar. O belki bir milat olabilir.

Yoksa futbol kulupleri de borcla yonetilme, borc oteleyerek yasamaya devam edecektir. Ait olduklari ulkenin ekonomisi bunu gerektiriyor. Yani her kurum borc oteleme yaparken, Galatasaray SK'nin bir an 180 M YTL oldugu soylenen borcunu sifirlamasini kimse bekleyemez. Mumkun de degil.

Arda icin ilerde 2002-Hasan Sas vakasi gibi "satmakta geciktik" demezsek iyi.
liberta per gli ultras
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Adnan Polat: Davala memur gibiydi...

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Ümit Davala'nın görevden alınma gerekçesini 'memur zihniyeti ile hareket ediyordu' şeklinde açıkladı. Polat, "Ümit antrenmandan 10 dakika önce Florya'ya gelip, 10 dakika sonra gidiyordu. Hatayı biraz da kendinde arasın" diye konuştu.

Başkan Adnan Polat, teknik direktör Skibbe ile ilgili olarak ise, "Sorunumuz yok" dedi.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, teknik direktör Michael Skibbe ile herhangi bir sorunları olmadığını ve kendisiyle yola devem edeceklerini söyledi.

NTVSpor'un haberine göre; Başkan Adnan Polat, Skibbe'nin yardımcıları Ümit Davala ve Edwin Boekamp'ın görevlerine son verilmelerinin ardından, Alman hocanın da gönderilebileceği yönünde çıkan haberlere açıklık getirdi.

Polat, "Skibbe ile sorunumuz yok. Eğer ayrılmak isteseydik, bunu hemen yapabilirdik. Skibbe'nin yüksek bir tazminatı da yok. Skibbe'nin takımı daha iyiye götüreceğini düşünüyoruz. Adnan Sezgin ve Haldun Üstünel hoca ile sürekli yakın temastalar" dedi.

Adnan Polat, Ümit Davala'nın görevine son verilmesi konusunda ise, "Ümit Davala için uzun bir planlama yapmıştık. 2-3 yıl sonra Galatasaray'da teknik direktörlük yapmasını düşünüyorduk. Ancak Ümit Davala, antrenmandan 10 dakika önce Florya'ya gelip, 10 dakika sonra gidiyordu. Bir memur zihniyeti ile hareket ediyordu. Hatayı biraz da kendinde arasın" diye konuştu.
Adnan Polat ayrıca Alman antrenör Edwin Boekamp'ın görevden alınma gerekçesinin de Ümit Davala ile aynı olduğunu söyledi.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yumurta topuk tarator gelirse kesinlikle Besiktas'i tutacagim bundan sonra.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Kerem Tezic wrote:Yumurta topuk tarator gelirse kesinlikle Besiktas'i tutacagim bundan sonra.
Senin Philadelphia, New Orleans zamanin gelmis :)
Git biraz dolas
liberta per gli ultras
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Kerem Tezic wrote:Yumurta topuk tarator gelirse kesinlikle Besiktas'i tutacagim bundan sonra.
Aman, Kerem, BJK'de de ne iyi bir başkan var ama. Sinan Engin, Serdar Bilgili (en son Akaretler'in ırzına geçti, Istanbul'a geldiğinde görme istersen) Çakıcı, Yeniköy Kasabı, menü çok geniş.

Valla ben fakir, Göztepe'yi gözüme kestirdim. Eski kulüptür, batmıştır, taraftarı alayına inat eder, inadına Göz-Göz'ü tutar, rengi sarı kırmızıdır, amatörde oynarken seyircisi Kayserispor'dan fazlaydı. Rahmeti babamın takımıdır, o bana Nevzat'ı, Fevzi Zemzem'i, Gürsel'i, Ertan'ı anlatmıştı.

Ben de oğluma Sadullah'ı anlatırım :)

Yumurta topuk içeri, ben dışarı.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Tamam yeni takimim belirlendi Kaf Kaf Kaf sin sin sin iki Göztepeli olmaz:) (eger YumTop gelirse).

*Zobancim gezecegim ama Cengiz abi kiskaniyor sonra.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kerem Tezic wrote:Tamam yeni takimim belirlendi Kaf Kaf Kaf sin sin sin iki Göztepeli olmaz:) (eger YumTop gelirse).

*Zobancim gezecegim ama Cengiz abi kiskaniyor sonra.
Sevgili Kerem,
10 Ekim gecesi kendini iyi hissettiysen bilki bendenizin bunda katkisi buyuktur. Ne TV ne haber on gun Endulus te dolastim. Seville de, Casa de La Memoria da, 18. asirdan kalma mini saray ve icindeki avluda muhtesem Flamenco gosterisi sonrasi serefine kadeh kaldirim. 14 aksami Ist a donuyordum, Barcelona da 12 Ekim aksami babamin ricasi uzerine internet cafe de haberlere baktim. Aktutun , sehit haberi ailece gecirdigimiz tatile o gece Barcelona limaninda son noktayi koydu. Denize bonbon bakip, acele kaldigimiz eve donup, tansiyon aletini ve ilac kutusunu aramakda varmis.

Forumun yolculuk kismina ne ettim ne gordugumden daha ziyade bu diyarlara turlara tabii olmadan hem ucuza nasil gidilir hem de butcenize gore nasil konforlu yasanir; bunlari ekleyecegim.

Yeni takim konusuna gelince bence PAF lara takil, GS TV artik maclari veriyor. Kufur yok, aileler maclara geliyor. PAF maclari kalabalik degil, amator ruh ile oynayan faul yaptiginda ozur dileyen oyuncular sahada. Ali Abi ve Ali Tanriyar doneminde gordugumuz ve hep hayalimizde yasattigimiz ortami az da olsa ben PAF maclarinda buluyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bunun boyle oldugunu Polat daha soylemeden tahmin ediyordum. Adamin halinden tavrindan bir cok sey tahmin edlir zaten. Yanilmam demem cunku son zamanlarda ne yazik ki bu yonde bir iki ornek var onumde yanildigim.

ÜMİT DAVALA KONUSU

Adnan Polat, Ümit Davala'nın görevine son verilmesinin eleştirilmesi üzerine ise, "Ümit Davala'yı uzun bir planlama için düşündük. 2-3 yıl sonra Galatasaray Teknik Direktörü olarak düşünüyorduk. Ama Ümit Davala, antrenmandan 10 dakika önce Florya'ya gelip, 10 dakika sonra gidiyor. Bir memur zihniyeti ile hareket ediyordu. Biraz da hatayı kendinde arasın. Edwin de Ümit gibi hareket ediyordu. Bu yüzden Skibbe ile yardımcılarının görev durumları kıyaslanamaz. Skibbe ile devam ediyoruz. Bu konuda spekülasyonlar sona ermeli" diye konuştu.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Oct 15, 2008 8:31 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yönetim doğru mu yapmış yoksa? :)
Cengiz Akgun wrote:Bunun boyle oldugunu Polat daha soylemeden tahmin ediyordum. Adamin halinden tavrindan bir cok sey tahmin edilir zaten. Yanilmam demem cunku son zamanlarda bu yonde bir iki ornek var onumde.

ÜMİT DAVALA KONUSU

Adnan Polat, Ümit Davala'nın görevine son verilmesinin eleştirilmesi üzerine ise, "Ümit Davala'yı uzun bir planlama için düşündük. 2-3 yıl sonra Galatasaray Teknik Direktörü olarak düşünüyorduk. Ama Ümit Davala, antrenmandan 10 dakika önce Florya'ya gelip, 10 dakika sonra gidiyor. Bir memur zihniyeti ile hareket ediyordu. Biraz da hatayı kendinde arasın. Edwin de Ümit gibi hareket ediyordu. Bu yüzden Skibbe ile yardımcılarının görev durumları kıyaslanamaz. Skibbe ile devam ediyoruz. Bu konuda spekülasyonlar sona ermeli" diye konuştu.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ama bu aciklama Almanin neden yollandigina bir aciklik getirmiyor. Alman da aynisini yapti belki. Onlarda boyle saate gore calisirlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Bunun boyle oldugunu Polat daha soylemeden tahmin ediyordum. Adamin halinden tavrindan bir cok sey tahmin edlir zaten. Yanilmam demem cunku son zamanlarda ne yazik ki bu yonde bir iki ornek var onumde yanildigim.

ÜMİT DAVALA KONUSU

:D
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Elbet Edwin'e de bir kulp cikacak. Simdi Davala'yi yollayip onu tutsalar olmayacak. Almanyada ki B. Dortmount'da filan basarili oldugu soyleniyordu Kimin hangi gorevi nasil paylastigini da dogru durust bilmiyoruz. Ben Edwin'i tanimam. Duyduklarim kulaktan dolma. Ama beyzbol sapkasini ters giymis "ondan cacik olmaz" gibi laf eden sokakta gazeteci kovalayip doven Davala'yi tanimamak olmaz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Murat Biricik wrote: 10 Ekim gecesi kendini iyi hissettiysen bilki bendenizin bunda katkisi buyuktur. Ne TV ne haber on gun Endulus te dolastim. Seville de, Casa de La Memoria da, 18. asirdan kalma mini saray ve icindeki avluda muhtesem Flamenco gosterisi sonrasi serefine kadeh kaldirim.
Sevgili Murat dunyanin en sevdigim yerlerlerden birine gitmissin, izlenimlerini yazarsan sevinirim. Sevilla ve Endulus'u tek gecerim Avrupa'da. Cadiz'e gittin mi? Flamenko'ya gelince Sevilla'da bu sene Biennial vardi yani her iki senede bir yapilan flamenko festivali.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray'a Dubai'den davet
KADİR ÇETİNÇALI - İSTANBUL / DHA

Galatasaray'a Dubai'den turnuva teklifi geldi. Dubai Şeyhi Muhammed El Mahtum, Ocak ayında düzenleyecekleri 4'lü turnuvaya sarı kırmızılı kulübü de davet etti. Duba'i şeyhinin düzenledikleri turnuvaya uluslararısı bir prestij kazandırmak için Galatasaray'ın yanı sıra İtalya'dan AC Milan, Almanya'dan Bayern Münih, Hollanda'da Feyenoord kulüplerini turnuvaya davet etti. Turnuvada şampiyon olan takım 1 Milyon Dolar, ikinci 750 bin dolar, üçüncü 500 bin dolar ve dördüncü olan takıma 300 bin dolar para ödülü verilecek.

Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin teklifi doğrularken, devre arası takvimine göre katılıp katılmayacaklarına karar vereceklerini söyledi.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

10-13 Ocak arasi Dubai'deyim.Bu turnuva ne zaman acep ?
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply