Türk Takımları'nın Avrupa Maçları (D.KIEV : 1- FB 0 )

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Istanbul un dokusu/kimliginin yansitildigi 2009 UEFA Cup logosu. Ben begendim, guzel olmus.

http://www.uefa.com/competitions/uefacu ... 81162.html
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

YORUMSUZ :lol:

Image

Dynamo Kiev 1-0 Fenerbahce
Eremenko 20’
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Mehmet Gorgen wrote:YORUMSUZ :lol:

Image

Dynamo Kiev 1-0 Fenerbahce
Eremenko 20’
Bu da yontma tas devri A.R.O.G. destegi.
Image
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Gerci, macin seyrettigim cok kisitli zamaniyla yorum yapmam cok dogru degil ama, 2. yarida arada baktigim kadariyla, FB cok ruhsuz gorundu. Adamlarda, "yahu, kendi stadimizda avrupa finali oynama sansimiz var, biraz asilalim su maca" havasi var gibi gorunmuyordu hic. En kotusunden, Emir'in obur tarafta yazdigi hesap, bizim maca hazirlandiklari sevkle, motivasyonla su maca hazirlansalar/oynasalar kimse de birsey diyemezdi herhalde yenilseler bile.

Ispanyol Kucuk Emrah'in fotosu da ilginc olmus hakkaten... :lol: Soyle bir alinti da yapayim, macin videolu (gol de dahil) canli anlatimini yapan kralspor.com'dan:
38' Gökhan sağ kanattan güzel bir orta yaptı Güiza kafa ile vurdu ama top kalecide geldi.Ah Guiza ah!!! Öyle mi vurulur o topa...
Milli takim kalecimiz de maalesef yine oldukca kotu bir gol yemis bu arada... :roll:

EDIT: Ekleyecektim demin unuttum. Basarilarinin tesadufi olmamasi icin, ekonomik altyapiyi kurup CL'de ceyrek final oynama basarisi gosteren Yildirim baskanin takimina, bu seneki tesadufi basarisizliklari icin gecmis olsun dileklerimizi de iletiriz...
Özgür
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Milli takim kalecimiz de maalesef yine oldukca kotu bir gol yemis bu arada... :roll:
"Kotu" kelimesi az kalmis Ozgur - "rezalet" kurtarir mi bilmem :roll:

O pozisyonda cikmasi hata - hadi cikti diyelim bu sefer zamanlamasi hatali - hadi ona da eyvallah diyelim, o nasil atlama rakibe dogru iki bacagi acip Battaloglu'nun Rumeli surlarinin ustunden Bizanslilarin ustune atlamasi gibi - ben hayatimda gormedim oyle atlayan kaleci - mazallah rakibe denk gelse hem kirmizi gorecek gerizekali hemde adamin futbol hayatini bitirecek.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mert Tokman wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:Milli takim kalecimiz de maalesef yine oldukca kotu bir gol yemis bu arada... :roll:
"Kotu" kelimesi az kalmis Ozgur - "rezalet" kurtarir mi bilmem :roll:

O pozisyonda cikmasi hata - hadi cikti diyelim bu sefer zamanlamasi hatali - hadi ona da eyvallah diyelim, o nasil atlama rakibe dogru iki bacagi acip Battaloglu'nun Rumeli surlarinin ustunden Bizanslilarin ustune atlamasi gibi - ben hayatimda gormedim oyle atlayan kaleci - mazallah rakibe denk gelse hem kirmizi gorecek gerizekali hemde adamin futbol hayatini bitirecek.
:D:D:D Gozlerimden yas gelicek....

Volkan Guiza gibi, gelen posizsyonlarda bazen super, genellikle hatali.

Maldonadonun kirmizisini anlatabilirmi biri?
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Ozgur A. Boztepe wrote:Maldonadonun kirmizisini anlatabilirmi biri?
Kamerlardan tam gorunmuyor vurup vurmadigi.
Ancak top kendi hakimiyetinde iken kendine yatarak mudahele etmeye calisan rakibi ile yere duserken yuzune tekme atiyor sanki.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Omer K. KOCAOGLU wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Maldonadonun kirmizisini anlatabilirmi biri?
Kamerlardan tam gorunmuyor vurup vurmadigi.
Ancak top kendi hakimiyetinde iken kendine yatarak mudahele etmeye calisan rakibi ile yere duserken yuzune tekme atiyor sanki.
Turkiyede makbul yabanci. Sivok gibi, Tello gibi, Maldonado gibi yenigliyi hazemedemeyip karsindakine tekme tokat aticaksin. Lincolnde top sektiricegine yapsin bunu, sakin olup top oyniyacagina adamlara tekme tokat dalsin, nasil olsa arkamda Galatsaray var diye, o zaman sevilir.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Omer K. KOCAOGLU

Bir takim bu kadar ruhsuz, isteksiz oynar.
Beliki ben hatirlamiyorum, ancak Galatasaray'i "kazanmanin tek cikar oldugu maclarda" kaybetse bile bu kadar kotu oynadigini hic olmamisti.

Hava,saha sartlari ne olursa olsun, biraz kazanmak icin caba gosterir bir takim.

Maci izlerken Galatasaray kazanmasinin mecbur oldugu macta bu kadar kotu, isteksiz, ruhsuz oynasa bir daha zor macini izlerim dedim kendi kendime.

Yazik...

Cok uzuldugumden degil.Yanlis anlamayin.Beter olsunlarda...Futbolculardaki umursamazlik beni bile deli etti.

Iki onemli not :

Azerbaycan'li spikerin 11'leri verirken;

"Fenerbahca'nin meydandaki duzulusu" demesi.

Bu da Antu'nun CL G grubu puan durumu :

Image
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Omer K. KOCAOGLU

Ozgur Huseyinoglu wrote:Basarilarinin tesadufi olmamasi icin, ekonomik altyapiyi kurup CL'de ceyrek final oynama basarisi gosteren Yildirim baskanin takimina, bu seneki tesadufi basarisizliklari icin gecmis olsun dileklerimizi de iletiriz...
Az once uA sitesinde gordum.Boyle bir sozu var mi A.Einstein'in.Ama eger varsa.....

Code: Select all

"Tesadüf insanların açıklayamadığı olaylara bulduğu aptalca bir yakıştırmadır (A.Einstein)"
Emir Argun

Post by Emir Argun »

Yaw su Omer'in dedigi herhalde espri diye bir gittim Antu'ya baktımki... Inanılmaz.. Adamlar kendilerini sonuncu göstermemek icin oneleme maclarini da yazip koymuslar.. Sahiden muthis bir hayal gucu kutlamak lazım :lol: :lol: :lol:

Bu baglamda haftaya rahat olun beyler kapı gibi Bellinzona galibiyetlerimiz var Benfica'nın galibiyetine ihtiyacımız kalmadı :wink:
Bonum vinum laetificat cor hominis
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mert Tokman wrote:"Kotu" kelimesi az kalmis Ozgur - "rezalet" kurtarir mi bilmem :roll:
Once sadece "kötü" demistim, sonra dedigin hesap beni de kesmedi, onune "çok" mu koyayim derken, hadi o kadar da abartmayayim demistim ama, sen hic acimamissin bakiyorum. Selcuk orda golu atan adamin bayagi bir yakininda olsaydi deparini saglam basip da, o zaman %100 Volkan'in hatasi olacakti da, biraz geride kalmis diye, hepten harcamamistim, ne de olsa milli takimda da cok alternatifi yok...
Omer K. KOCAOGLU wrote:Beliki ben hatirlamiyorum, ancak Galatasaray'i "kazanmanin tek cikar oldugu maclarda" kaybetse bile bu kadar kotu oynadigini hic olmamisti.
Gecen seneki A. Wien maci (hani ayni anda oynanan macta yedekleriyle Panionios'u yenen Bordo'nun lutfuyla tur ciktigimiz mac), bundan cok farkli degildi, ve bizimkilerin oyunu, isteksizligi sahsen beni bayagi bir deli etmisti. Bizde benzeri hic yok demeyelim bence...
Emir Argun wrote:Yaw su Omer'in dedigi herhalde espri diye bir gittim Antu'ya baktımki... Inanılmaz.. Adamlar kendilerini sonuncu göstermemek icin oneleme maclarini da yazip koymuslar.. Sahiden muthis bir hayal gucu kutlamak lazım :lol: :lol: :lol:
Yarisma ve baglantili puan durumu sayfalarinin yazari olarak, bu konuda elemanlarin yaptigina bir aciklama getireyim. Bizim yarismada da (bkz. Yarismalar Listesi) dikkat ettiyseniz, sadece Super Lig'ler icin sayfa tepesinde bir "(Puan Tablosu)" linki vardir. Euro08, Fifa06, ve elemelerinde bu link gorunmez. Halbuki, teoride Euro08, Fifa06 icin grup puan tablolari da yapilabilirdi. Ama onun icin sistemde, "Ana Lig", ve "Alt Ligler" filan gibi bir gelistirme yapip, hangisi eleme usulu, hangisi lig usulu ayriminin filan yapilmasi gerekiyordu, eh, amator olarak o kadar abartmaya da zamanim olmadi simdiye kadar. (Onlarinki gerci amatorlukten uzak, hem masrafi, hem reklam geliri acisindan bayagi yuksek rakamlarda dolasan bir sitedir sanirim).

Uzun lafin kisasi, teknik bir sorunu/yetersizligi, kotu bir karar vererek (butun maclari eleme usulu gibi gostermek yerine mesela, lig usulu gibi gostererek) cozmusler tahminim. Olayin arkasinda bir "uyaniklik" oldugundan degil bence. Heh, Antu'yu savunur konumda da oldum ya... :D
Özgür
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Dün aksam Real Madrid - Zenith macinda Robben'en attigi ikinci gol ile Raul'un attigi 3. gol, iptal edilmeli, ikisine de UEFA tarafindan anti fair play davranislari nedeniyle ceza verilmeli.
Ikisi de kaleci ve rakip takim ile alay ederek topu alayci bir sekilde kalecinin üzerinden asirarak gol atilar.

Bir de Ridvan Dilmen'in ferman yayinlamasi gerekiyor :

"Birileri gelip ikisinin de ayaklarini KIRA!!"

seklinde.

Golleri görmeyen varsa : http://sotube.blogspot.com/2008/12/real ... ights.html
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Serif Halimler wrote:Golleri görmeyen varsa : http://sotube.blogspot.com/2008/12/real ... ights.html
Sahiden sahane gollermis. Bilhassa 3. gol. Terbiyesiz bunlar. Rakibi kucuk dusurucu goller atmislar :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

FB'nin oyunu ruhsuzdu yorumuna kismen katiliyorum. FB golden sonra gercekten kotu ve ruhsuz oynadi ama gole kadar oyunlari bence umit vericiydi. Volkan sacma sapan bir gol yiyerek FB'nin bu seneki Avrupa yolculugunu bitirenlerin basinda geldi. Saha zemini de cok kotuydu dun, kazanmak zorunda olan takim icin onemli dezavantaj.

Bu arada dikkatimi cekenler Alex'in ne kadar silik ve etkisiz oldugu (ya sakat ya da bensiz takim konusuyordunuz, bakin boyle olur mesaji), Guiza'nin da ne kadar yalniz ve etkisiz oldugu ayni sekilde. FB Semih'in yoklugunu hissediyor. Josico biraz iyi idi dun, o kadar.

Guiza'da ne degisiklik olur bilmem bu saatten sonra ama buyuk golcu falan olmadigi muhakkak. FB taraftarlari arasinda Hakan'a yillarca Saban diyenler icin nefis transfer, tam mustahak, Ispanyol Sabani ile yasasinlar bir muddet.

Simdi dunku macin bizi ilgilendiren yonu: Trabzon sadece ligde var, kupada tur atlama umitleri kalmadi pek sanirsam, Sivas lig ve kupa, FB, BJK lig ve kupada varlar. Yani hem lig hem kupa hem de Avrupa oynayacak tek takim GS kaldi. Burada GS icin Fortis Turkiye Kupasi maclarinda mantikli olan, gecenlerde buraya astigim Arsenal-Burnley kupa maci ve Arsenal lig maci kadrolari gibi ayni haftada yapilan iki macta ilk 11lerde bir tane dahi ayni oyuncu yer almayip, tamamen farkli iki ayri 11le sahaya cikmak. Tabii bu mantikli olan, muhtemel olan ise Kupa maclarina lig ve UEFA maclarina ciktigimiz ilk 11in cikartilip, mac 98 dakika 3-0 galibiyetimizle dahi devam etse, Arda, Lincoln tipi adamlarin sahada surunene kadar tutulup, hatta mumkunse orasi burasi kirilinca da tutulup oyuncularimizin hirpalanmasi olacaktir. Skibbe'nin bu ikinciyi yapacagina dair en ufak kuskum yok, kendisine simdiden tesekkurler.

Eger Aziz Yildirim hafta icinde yeni hedefimiz SS'da UEFA finali oynamak demese, dunku oyuna bakip FB'nin cidden tek amaci Turkiye, Avrupa'da da 40 yilda bir basari yetiyor diyecektim (ama bu kirk yilda bir gelen planli, programli bir basari, bizimki gibi cok daha sIk olan tesaduflerden degil), ama o zaman ne diye cikip hedef final falan der baskan? Neyse, bizim isimiz degil, bizi ilgilendiren kismi ligdeki rakiplerimizin artik tamamen lige konsantre olabilecekleri, bizim hocanin ise Fortis Turkiye Kupasi maclarinda dahi iki tane oyuncuya rotasyon yaptirmayacagi. Kolay gelsin.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Thu Dec 11, 2008 1:51 pm, edited 1 time in total.
Post Reply