Ocak 2006 transfer söylentileri..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

sabah:

Tomas Beşiktaş'a

G.Saray'ın Hırvat yıldızının Beşiktaş'la görüşmelere başladığı öğrenildi. Tomas, geçen hafta oyundan atılmış ve derbide cezalı duruma düşmüştü.

Ankaraspor maçında gördüğü kırmızı kartla eleştiri oklarının hedefi haline gelen G.Saraylı Tomas'ın Beşiktaş'a transfer olacağı iddia edildi. Hırvat futbolcunun menajerinin, Tomas'ın isteği üzerine F.Bahçe maçı öncesi Beşiktaşlı yöneticilerle görüşerek "Tomas mutsuz. Parasını da alamıyor. Ocak transferinde yollarımız kesişebilir" dediği öne sürüldü. Gördüğü kartın yanı sıra F.Bahçe ve Ankaraspor maçlarındaki performansı ile de yönetim ve teknik heyetin tepkisini alan Tomas'ın sarıkırmızılı ekiple ipleri kopardığı da öğrenildi. Hırvat savunmacının Beşiktaş'a karşı oynamamak için Ankaraspor maçında atıldığı gelen bilgiler arasında.

FENER'DE DE SORUNDU
Tomas, Türkiye'de önce F.Bahçe'de oynamış ancak Adanaspor maçında çıkarılınca formasını yere atmıştı. Fener kiralık oynayan futbolcunun kalması için çaba da göstermemişti.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

milliyet:

Gurbetçi üç gence takip

Galatasaray, Almanya'da top koşturan genç gurbetçileri yakın takibe aldı. Alman Ümit Milli Takımı'nda da görev yapan orta saha oyuncuları Serkan Çalık ve Erkan Akan'ı bir süre önce izlettiren yöneticiler, Borussia Dortmund'da bu sezon profesyonel olan Mehmet Akgün'e de kanca attı. Uzun süredir takip edilen üç futbolcunun da şartlarının uygun olması halinde devre arasında veya sezon sonunda kadroya dahil edileceği vurgulandı.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

bugünkü sabahtan:

Tek İnsua yeter

Galatasaray Teknik Direktörü Gerets, Beşiktaş derbisinin ardından yöneticilerle yaptığı toplantıda, "Ocak ayında İnsua'yı alırsak başka oyuncu istemem" dedi.

Galatasaray'da ocak ayı yaklaşırken transfer girişimleri başlıyor. Bu konuda teknik direktör Gerets'le yönetim arasındaki görüşmeler de yoğunlaştı. Belçikalı teknik adam, sezon öncesi transferi gerçekleşmediği için çok üzüldüğü Arjantinli Federico İnsua'nın alınması konusunda ısrarcı. Beşiktaş derbisinin ardından yapılan toplantıda Gerets'in "Ocak ayında İnsua'yı alırsak bana yeter. Onu alabilirsek başka futbolcu istemem" dediği öğrenildi. Sarı-kırmızılı yöneticiler de Arjantinli yıldızı transfer edebilmek için her türlü fedakarlığı yapma sözü verdiler. Bu durumda sarı-kırmızılı takımdan bir yabancı gidecek. O da büyük olasılıkla bir türlü bekleneni veremeyen Marek Heinz.

İKİ TANE 10 NUMARA
Galatasaray, İnsua'yı almayı başarırsa Çek oyuncuyla masaya oturup sözleşmesini karşılıklı feshedecek. Ancak burada kafaları karıştıran bir durum ortaya çıkıyor. Arjantinli orta sahaya oyuncusu, şu

anda çok iyi form tutan ve Galatasaray'ı adeta sırtlayan Sasa İliç'le aynı özelliklere sahip. Bu durumda 10 numara görevini İnsua'ya devredecek olan Sırp yıldız ya kesik yiyecek ya da kendine orta sahanın başka bir bölgesinde yer arayacak. 2003-04 sezonunda İspanya'nın Malaga takımında forma giyen İnsua, bunun dışında sürekli ülkesinde forma giydi. Şu anda Boca Juniors'da oynuyor. Bu sezon 17 maçta 5 gol attı. Son Independiente maçında attığı golle takımının kazanmasını ve zirveye çıkmasını sağladı. Boca Juniors, son maçını da kazanırsa kış dönemini lider bitirecek.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

14 ARALIK HÜRRİYET

Gurbetçi harekatı

İlhan SÖYLER

G.Saray, Haziran Planı’nı erken devreye soktu ve Almanya’da forma giyen 19 yaşındaki Serkan Çalık ile Erkan Akan’ı İstanbul’a getirdi. Yönetim iki futbolcu ile bugün görüşüp transferin ilk imzalarını attıracak.

GALATASARAY daha önce hazırladığı ve gelecek sezonun çalışmalarını içeren ‘Haziran Planı’nı erken devreye soktu. Teknik direktör Eric Gerets’in izniyle Almanya’da gurbetçi futbolcuları izleyen antrenör Erdal Keser, yönetime hazırladığı rapor doğrultusunda Rot Weiss Essen’de oynayan 1986 doğumlu Serkan Çalık ile Jahn Regensburg’da forma giyen 18 yaşındaki Erkan Akan’ı İstanbul’a getirtti.

Tam yetki vermişti

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Özhan Canaydın, Galatasaray Yönetim Kurulu’nun kasım ayında yaptığı olağan toplantısına davet edilen teknik direktör Eric Gerets’e transfer çalışmaları için tam yetki vermişti. Yönetime geldiği günden beri yapılan transfer hatalarını işaret eden Canaydın, teknik heyete ‘Yeni sezon için şimdiden kolları sıvayalım’ demişti.

İlk imzalar atılacak

Bu konuşmaların ardından Almanya’ya giderek gurbetçi futbolcular hakkında bilgi toplayan antrenör Erdal Keser, yönetime hazırladığı raporu önceki günlerde Başkan Canaydın’a verdi. Raporları değerlendiren Canaydın, futbol şubesine liste başındaki iki ismi Serkan Çalık ve Erkan Akan’ı İstanbul’a getirmeleri konusunda talimat verdi. Bugün gurbetçi oyuncularla görüşme yapacak olan yöneticiler, yeni sezonun ilk imzalarını attırmayı hedefliyor.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

MİLLİYET 14 ARALIK
Aslan'da yerli avı

Gerets'in, ikinci yarıda aynı yabancılarla devam etmek istediği, yurt içinden transfer yapılacağı öğrenildi

HALİL ÖZER

Süper Lig'de ilk yarının son haftasına girilirken, Galatasaray Yönetimi de transfer konusunda Teknik Direktör Gerets'ten gelecek raporu beklemeye başladı.
Belçikalı çalıştırıcı şu ana kadar yönetime, devre arasında takviye isteyip, istemediği konusunda herhangi bir görüş belirtmedi. Ancak Florya'dan sızan bilgilere göre Gerets'in Heinz ve İliç'in gitmesini istemediği öğrenildi. Belçikalı hocanın son anda fikrini değiştirmemesi halinde yönetim devre arasında yabancı oyuncu transferi yapmayacak.
Yönetim, yerli takviye için ise gizli bir şekilde çalışmaları yürütüyor. Başkan Özhan Canaydın bu konuda para bulacağı garantisini verdi. Bunun üzerine bazı isimlerle şimdiden temasa geçildi. Yönetimin nabız yokladığı oyuncular arasında Sivasspor'dan Hayrettin, Kayserispor'dan Gökhan ve Mehmet Topuz yer alıyor.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

milliyet 15 aralık

Mehmet sırada

Transfer atağına erken başlayan Galatasaray Yönetimi, Almanya'da top koşturan gurbetçi futbolcular Serkan Çalık ile Erkan Akın'ı önceki gün sessiz sedasız bir şekilde İstanbul'a getirdi. 1986 doğumlu olan 19 yaşındaki Serkan, Rot Weiss Essen'de forma giyiyor. 19 yaşındaki Erkan ise Jahn Regensburg'da oynuyor. Orta sahada görev yapan 2 futbolcuyla kısa süre içinde sözleşme yapılması bekleniyor. Sarı - kırmızılılar, Borussia Dortmund'lu Mehmet Akgün için başlatılan girişimlere de devam ediyor. Yönetimin, 18 yaşındaki genç orta saha oyuncusunu kadroya katmaya kararlı olduğu belirtildi.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Gerets, gurbetteki gençleri bıraksın da, önce bizim kendi altyapımızdaki oyunculara yatırım yapsın.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Bizim altyapıda A takım düzeyinde faydalanabilecek oyuncular olduğunu tahmin etmiyorum. Öyle olsaydı zaten takıma almamaları için bir sebep olmazdı. En iyileri Uğur, o da fizik olarak yetersiz, boyu bir defans oyuncusu için kısa.
Tan Erten
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

hürriyet: 16 aralık

Transfer harekatı

Ali Naci KÜÇÜK

Sarı kırmızılıların takas yoluyla kadrolarına katmak istedikleri Sivassporlu futbolcunun, ‘Benim için para önemli değil. G.Saray’da oynamak isterim’ dediği öğrenildi. Kadroya giremeyen Marek Heinz ise Hertha Berlin yolunda.

GALATASARAY, ligin ilk yarısının bitmesine sayılı günler kala kadrosunu güçlendirmek için atağa kalktı. Önceliği yerli oyunculara veren sarı kırmızılılar, ilk olarak Sivasspor’da forma giyen Musa Kuş’a yöneldi. Sarı kırmızılıların takas yoluyla kadrosuna katmak istediği bu oyuncunun, ‘Ben G.Saray’da forma giymek isterim. Para önemli değil. Yeter ki, G.Saray’a geleyim’ dediği öğrenildi. Bu gelişmeler üzerine sarı kırmızılıların Sivassporlu yöneticilerle temasa geçtiği belirtildi.

Musa’ya karşılık Volkan

Sivassporlu yöneticilerin Musa Kuş’un Galatasaray’a transferine sıcak baktıkları belirtilirken, karşılığında teknik direktörleri Werner Lorant’ın ısrarla istediği Volkan Aslan’ı talep ettikleri öğrenildi. Bu takasa sıcak bakmayan Galatasaraylı yöneticilerin, önümüzdeki hafta Musa Kuş ile görüştükten sonra Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz’la masaya oturacakları, kırmızı beyazlı kulübe bu oyuncuya karşılık Suat Usta ile Mülayim’i takas olarak teklif edecekleri ifade edildi.

Öte yandan G.Saray’ın denemek üzere İstanbul’a çağırdığı iki gurbetçi futbolcuya Trabzonspor talip oldu. Bordo mavililer, 19 yaşındaki Serkan Çalık ve Barış Öztek’e ‘Niye önce bizle temasa geçmediniz. Trabzon’a gelin’ dedi. Ancak gurbetçiler, Trbzonspor’un teklifini kabul etmedi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

sabah:Gerets röportajı

İnsua'yı ve Pires'i istiyorum

Ara transferden beklentileriniz nedir? G.Saray Kulübü'nün maddi durumunun iyi olmadığını herkes biliyor. Bu bir sır değil. Bunun dışında bu konularla ilgili fazla bir şey açıklamak benim görevim değil. Ama yöneticilerimiz devre arasından önce futbolcularımızın alacaklarını ödeyeceğine söz verdi. Ben de onların sözüne kesinlikle inanıyorum.

Sezon başındaki hazırlık kampı sırasında nokta transfer istediniz. Sol kanada Marek Heinz'ı ısrarla talep ettiniz. Şimdi de kafanızda belli isimler var mı?

İnsua'yı istiyorum, Pires'i de. Ancak elbette kulübümüzün imkanları doğrultusunda hareket edeceğiz. Şunu da unutmayalım ki, alacağımız futbolcularda gidecek futbolculara bağlı. Şu anda yabancı kontenjanımız dolu.

Heinz için düşünceniz nedir? Mutsuz görünüyor. Gitmek istediği öne sürülüyor.

Heinz oynamadığı için mutlu değil. Bunu yüzünden okuyorum. Zaten oynamayan futbolcunun mutlu olmasını bekleyemezsiniz. Ama kendisine güveniyorum. Bunu kendisine anlatıyorum. Bana gitmek istediğine dair bir şey söylemedi.

Fenerbahçe'den hangi futbolcunun sizin takımınızda olmasını isterdiniz?

Fenerbahçe'den hiçbir oyuncuyu almam.

Yabancı sayısının artırılması gerektiği konuşuluyor. Sizin görüşünüz nedir?

Birçok konuda öne sürülen tezlerin iyi ve kötü yanları vardır. Bu konu da bunlardan biri. Yabancı sayısını artırmanın hem iyi hem de kötü yanları var. Ama genel olarak baktığımda karşı olduğumu söyleyebilirim. Çünkü yabancı sayısı serbest kaldığında ülke futbolu zarar görür. Özellikle geriden gelen yetenekli gençlerin önü tıkanır. Ama bir veya iki tane iyi yabancı oyuncu daha alınabilir.

Devre arası kupa maçları yüzünden biraz sıkıştı. Nasıl bir program düşünüyorsunuz?

Futbolcular ocak ayının başına kadar izinli olacak. İyi bir tatile ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. 10-12 gün kadar tatilleri olacak. Çok uzun bir süre değil, ama yetmeli. Ayrıca tatilde de çalışmalarını isteyeceğim. Hepsine ayrı ayrı birer antrenman programı vereceğim. Benim onlara güvenim var. Hepsi tatilden fit dönecektir. Zaten kimin çalışıp çalışmadığı inanın ilk antrenmanda hemen belli olur. Kimse kimseyi kandıramaz.

Yazın Türkiye'nin tatil bölgelerine gitmeyi düşünüyor musunuz?

Bu yaz böyle bir imkanım olacağını sanmıyorum. Çünkü Dünya Kupası var. Yaz döneminde Almanya'ya Dünya Kupası maçlarına gideceğim. Orada Galatasaray'ı temsil edeceğim. ATV'ye orada yorum yapmak isterdim ama daha önce Belçika ve Alman televizyonlarından gelen teklifleri reddettim. Bunu kabul edersem ayıp olur.

Galatasaray'a gelirken hislerinizle hareket ettiğinizi söylemiştiniz. Hisleriniz sizi yanılttı mı?

Hayır! G.Saray'da mutluyum. Bu mutluluk beklentimin de üzerinde. Burada verdiğimi fazlasıyla geri alıyorum. İnsanların bana yaklaşımları çok güzel. Gelmem kesinlikle çok doğru bir kararmış.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: ...
Musa’ya karşılık Volkan

Sivassporlu yöneticilerin Musa Kuş’un Galatasaray’a transferine sıcak baktıkları belirtilirken, karşılığında teknik direktörleri Werner Lorant’ın ısrarla istediği Volkan Aslan’ı talep ettikleri öğrenildi. Bu takasa sıcak bakmayan Galatasaraylı yöneticilerin, önümüzdeki hafta Musa Kuş ile görüştükten sonra Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz’la masaya oturacakları, kırmızı beyazlı kulübe bu oyuncuya karşılık Suat Usta ile Mülayim’i takas olarak teklif edecekleri ifade edildi.
....[/b]
Ya bu habere masa ba$inda uyduruldu her zaman oldugi gibi ya da kimse bu Volkan olmaz diyen yoneticiler; bu heriflerin aklindan zoru olmalari lazim. volkan GS'da ne yapiyorda boyle kiymete binmi$ vaziyette. Hasbinallah!
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

20.12.2005

Rui Costa

Riva'nın satışına onay verilirse, yönetim buradan gelecek olan para ile Milan'ın Portekiz'li yıldızı Rui Costa için harekete geçecek.

Cimbom, ara transferde kadrosunu güçlendirmek için harekete geçti. Teknik direktör Eric Gerets, yönetime alınmasını istediği yıldızlarla ilgili olarak detaylı bir rapor verirken, Belçikalı hocanın takımda en çok görmek istediği oyuncunun Milan'ın yıldızı Rui Costa olduğu ortaya çıktı.

G.Saray'da cumartesi günü yapılacak genel kurulda Riva'daki arazinin değerlendirilmesine onay çıkarsa Rui Costa için harekete geçileceği belirtildi. Milan'da Kaka'nın yedeği olduğu için fazla forma şansı bulamayan 33 yaşındaki Portekiz'li yıldızın G.Saray'a gelebileceği vurgulandı.

Terim'in prensiydi
Rui Costa, Fatih Terim'in eski öğrencilerinden. İmparator, Milan'ın başına geçtiğinde Portekizli orta alan oyuncusunu da Fiorentina'dan İtalyan takımına getirmişti.

Kanat harekâtı

Gerets'in 'sıkıntı sağ ve sol kanatta' raporu üzerine Uğur Boral ve Mehmet Topuz için düğmeye basıldı.

F. CEYLAN DA LİSTEDE
Galatasaray ara transferde öncelikle kanatlara takviye yapmayı planlıyor. Teknik direktör Gerets'in yönetime sunduğu raporda sağ ve sol kanada transfer istediği öğrenilirken, adaylar arasında Kayserisporlu Mehmet Topuz ve Fatih Ceylan ile Gençlerbirliğili Uğur Boral'ın olduğu belirlendi.

HEİNZ'A ŞARTLI VİZE
Yönetimin üç oyuncu için çalışmalara başladığı, şartların uygun olması halinde ikisinin alınacağı ifade ediliyor. Bu arada takıma bir türlü ısınamayan, eşi de ülkesine dönen Heinz'ın durumu belirsizliğini koruyor.

(pas fotomaç)
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Bu yonetim parasizliktan ( becerisizlikten ) eldeki oyunculari kaybetmezse iyidir. Ocak ayinda yeni Ribery olaylari yasancak gibi...............

Bulent Tulun'a Baseball sopasi gondermek lazim yardim amacli.
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Bulent Bey sagolsun, bizim bu en zevkli topigimizi kapatma zamani geldi herhalde. Beyefendi buyurmus "Ara transfer yapmayacagiz, sadece tecrube kazansinlar diye genc oyuncularimiz baska takimlara verecegiz" :)
Dogrudur, ne luzum var transfere, tas gibi takimimiz var. Ihtiyac olsaydi, bastirirdik parayi istedigimiz oyuncuyu alirdik. Bi tanesi de adam gibi cikip "maalesef parasizlik yuzunden transfer yapamayacagiz" desin, canim yesin :(
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Arkadaşlar, bu kulup transfer falan yapamaz. Bırakın siz transferi kazan son derece kötü bir şekilde kaynıyor, futbolcuların yarısı ara kampına katılmazsa ben şaşırmam. Özellikle yabancılar. Ben bu kadar her şeyin ayyuka çıktığı bir zaman görmedim. Artık futbolcular da, yöneticiler de kimse inkar etmiyor. Futbol değil ödenmeyen paralar konuşuluyor ve zırnık para yok. Ergun Gürsoy 1000 dolara milli piyango bileti satıyor, 5 tane sattım diye övünüyor. Herhalde birinin Beşiktaş maçı primini ödemeye yeter. Ümit Karan "parasız oynamam, artık kendime takım arıyorum" diyor dolaylı yoldan. Gerets'in bile suratı beş karış "ne oldu" diyorlar, "sizinle burada bunları konusamam, ama kafam bozuk" diyor. Adamın takımı dağılmak üzere.

Bu durumda hasta Galatasaray'lı bir futbolcu olsanız bile, kulüpler aralarında anlaşmış olsa bile GS'a gelmezsiniz. Bu durumlara düşmek istemezsiniz. Hele FB ilgileniyorsa sizle.

Eğer bu takım hasbel kader bir transfer yapsa bile ertesi gün hiç bir futbolcu antrenmana çıkmaz.

Durum o kadar kötü ki artık muhabirler futbolcularla röportaj falan yaparken "bırak simdi futbolu golü molü, sen nasıl böyle karın tokluğuna oynuyorsun bedavaya onu söyle" seklinde adamı gıcık edici, boku çomaklayan sorular soruyorlar daha ilk baştan.

Cumartesi günü pazartesi salı için söz verilmişti. Anlaşılan bugün hic bir para ödenmemiş, hepsinin yüzünden sinir ve üzüntü okunuyordu. Bu yönetime artık kimsenin inancı kalmamış.

"Shit has hit the fan"

Ozan Ersoy
Post Reply