29. Hafta Diyarbakir - GS 1-3 ( 12, 40 h.sukur, 53 necati)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hocam bütün konular sana feda olsun, ne demek konu içi konu dışı, sen yeterki yaz, bütün konular emrine amade..

Saidou iyileşti, 18'e girebilir.. İlk 11'de başlaması zor..

Takım Songa sahip çıktı. Hakan Şükür takım adına Geretsle konuştu. Song muhtemelen ilk 11'de sahaya çıkacak.

Ben artık ilk 11 tahmini yürütmekten bıktım. En iyisi, maçtan sonra eleştirelim, yada hakkını teslim edelim, daha az yorucu olur

Murat Fahrioglu wrote:Neyse Yigit Bey'e ayip olacak ama biraz da bu konu altinda yarinki maci tartissak diyorum. Ben kadroyu merak ediyorum. Saidou iyilesti mi? Song affedildi ama ilk onbirde oynatilir mi acaba?

Son maclarda Geretz hep maca basladigi duzene sonradan duzenleme yapmak zorunda kaldi umarim bu maca iyi bir duzenle baslariz da herkes yerinde oynar.

Ferhat - Ergun secenegi de ilginc bir konu.

Umarim fazla konu disi olmadi yazdiklarim.

Saygilar.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kimsenin bahsetmedigi bana gore baska bir gercekten bahsedeyim. Diyarbakirspor'un en buyuk silahi ve avantaji patates tarlasindan farki olmayan kendi sahasidir. O saha daha yetenekli ayaklari olan, danduna degil, paslasmaya dayali top oynamaya calisan her takima dezavantajdir. Keza Diyarbakir'da sampiyonluk adayi 4 takim da defalarca puanlar biraktilar. Diyarbakir'da oynanan maclar "genelde" kisir, kalitesiz, kotu gollerin oldugu, pas hatalarinin yuksek oldugu maclar olmustur. O yuzden Diyarbakir deplasmanlari benim gozumde hep zor deplasman olmustur. Seyircisi, havasi, takimin gucu yuzunden degil.

Diyarbakir'i cekin o sahadan hic bir tehlikesi kalmiyor. Zaten 1. lige ciktiklarindan beri, deplasmanda 3 buyuklere karsi aldiklari sonuclara bakin, rakamlar cekinelecek rakip olmadiklarini kanitlar.

Yarin GS'in rahat kazanmasi gereken bir mac. Zaten bu lig gercek sporsevere hakaret gibi bir lig. Bence FB-GS 7 mac uzerinden play-off yapip sampiyonunu belirlesinler, daha iyi olur. En azindan gercek sampiyon belli olur.
Tolga Girici wrote:
Ferhat-Ergun tercihinde kesinlikle Ferhat'dan yana kullanirim oyumu. Ferhat Diyarbakir'a karsi oynamayacaksa hangi macta oynayacak. Bir tek Hakan Unsal'i uzmekten korkuyorum :) Sahada Ergun ve Hakan Sukur'den birisi olmadigi zaman 60inci dakikada basliyor "Bu dakikalarda Gerets degisiklige gitmesi lazim, bence tecrubesiyle Hakan-Ergun faydali olabilir. Ama Gerets onu isindirmiyor bile, kisisel sorunlarini kadro tercihlerine yansitmamasi gerekir." diye soylenmeye.

Gecen hafta GB macinda ise bu iki oyuncu sahada oldugu icin ikinci yari acil degisiklik ihtiyaci oldugu halde hic konuyu acmadi. Son 3 dakika Ferhat Ergun'un yerine girerken bile laf atti, "Ferhat'in tek avantaji genc olmasi, yoksa Ergun tecrubesiyle orada oynamasi gereken oyuncu" seklinde./
Tolga, sence bu bizim takim abilerinin, eskilerinin senelerce nasil grup yapip, hocalari etkileyip, ona buna pas atmayip, sevmedikleri yabancilari dislayip, oynamadiklari zaman sorun cikarmalarini gayet acik sekilde kanitlamiyor mu? Ergun'un yuruyecek hali yoktu ikinci yari. Bir tane dogru durust ortasi yok. Tomas aciklarini kapatmaktan bir hal oldu. Hakan Unsal'in yorumlarini duyunca benim midem bulandi.

Siz saniyor musunuz Hakan Unsal sahada olsa, Ergun ya da Sukur yorumcu olsa farkli bir yorum gelecek?

GS'in bu devri kapatmasinin, yeni nesillerin de ayni kumpasi kurmasini engelleyecek kurallari, disiplini saglamasinin zamani coktan geldi geciyor.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:
Tolga Girici wrote:
Ferhat-Ergun tercihinde kesinlikle Ferhat'dan yana kullanirim oyumu. Ferhat Diyarbakir'a karsi oynamayacaksa hangi macta oynayacak. Bir tek Hakan Unsal'i uzmekten korkuyorum :) Sahada Ergun ve Hakan Sukur'den birisi olmadigi zaman 60inci dakikada basliyor "Bu dakikalarda Gerets degisiklige gitmesi lazim, bence tecrubesiyle Hakan-Ergun faydali olabilir. Ama Gerets onu isindirmiyor bile, kisisel sorunlarini kadro tercihlerine yansitmamasi gerekir." diye soylenmeye.

Gecen hafta GB macinda ise bu iki oyuncu sahada oldugu icin ikinci yari acil degisiklik ihtiyaci oldugu halde hic konuyu acmadi. Son 3 dakika Ferhat Ergun'un yerine girerken bile laf atti, "Ferhat'in tek avantaji genc olmasi, yoksa Ergun tecrubesiyle orada oynamasi gereken oyuncu" seklinde./
Tolga, sence bu bizim takim abilerinin, eskilerinin senelerce nasil grup yapip, hocalari etkileyip, ona buna pas atmayip, sevmedikleri yabancilari dislayip, oynamadiklari zaman sorun cikarmalarini gayet acik sekilde kanitlamiyor mu? Ergun'un yuruyecek hali yoktu ikinci yari. Bir tane dogru durust ortasi yok. Tomas aciklarini kapatmaktan bir hal oldu. Hakan Unsal'in yorumlarini duyunca benim midem bulandi.

Siz saniyor musunuz Hakan Unsal sahada olsa, Ergun ya da Sukur yorumcu olsa farkli bir yorum gelecek?

GS'in bu devri kapatmasinin, yeni nesillerin de ayni kumpasi kurmasini engelleyecek kurallari, disiplini saglamasinin zamani coktan geldi geciyor.

Ozan Ersoy
Ozan abi, Ergun de , Hakan da , Hakan Unsal da iyi futbolculardi hakkaten. Cok hizmetleri gecti kulube. Bu abi-kardeslik gruplasma dedigimiz olay zamaninda G.Saray'in buyuk basarilar kazanmasini sagladi bence. Yani isler iyi giderken iyiydi bu gruplasma, ama isler kotuye gitmeye basladigi zaman ters tepiyor iste. Eskiden Hagi'yi abi gibi benimsemislerdi, veya saygilari vardi diyeyim, cunku Hagi zaten futboluyla o saygiyi yaratiyordu. Ama Felipe, Ilic gibi daha icine kapanik oyuncular geldigi zaman bu gruplasma onlari harciyor.

Bugun takimdaki oyuncular Ilic'i gercekten aralarina almak isteseler, Ilic Partizan'daki gibi 17-18 gol atar , yildiz olurdu. Hakan Unsal Ilic'e olumlu soz soylemeye cekiniyor ve ilk firsatta oyundan cikmasi yonunde yorum yapiyor her macta. Gecen sene Ribery'e de pas vermiyorlardi bazen.

Ama baska bir acidan dusundugumuzde de bu abi kardes olayi bu sene maddi sikintilara ragmen takimi ayakta tuttu. Yonetim yoneticiligini yapmayinca, sayginligini yitirince otorite boslugunda boyle yapilar ortaya cikar. Bugun kaptan olmadigi halde Necati Adnan POlat gibi bir adama "Biz Song'un hatali oldugunu dusunmuyolruz" seklinde cevap verebiliyorsa yonetimin gucunun sifirlandigini gosterir.

Yonetim tekrar otoritesini saglamak istiyorsa paralari zamaninda odemesi ve vaadedilen icraatlari yapmasi lazim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aynen katılıyorum...
Tolga Girici wrote: Ozan abi, Ergun de , Hakan da , Hakan Unsal da iyi futbolculardi hakkaten. Cok hizmetleri gecti kulube. Bu abi-kardeslik gruplasma dedigimiz olay zamaninda G.Saray'in buyuk basarilar kazanmasini sagladi bence. Yani isler iyi giderken iyiydi bu gruplasma, ama isler kotuye gitmeye basladigi zaman ters tepiyor iste. Eskiden Hagi'yi abi gibi benimsemislerdi, veya saygilari vardi diyeyim, cunku Hagi zaten futboluyla o saygiyi yaratiyordu. Ama Felipe, Ilic gibi daha icine kapanik oyuncular geldigi zaman bu gruplasma onlari harciyor.

Bugun takimdaki oyuncular Ilic'i gercekten aralarina almak isteseler, Ilic Partizan'daki gibi 17-18 gol atar , yildiz olurdu. Hakan Unsal Ilic'e olumlu soz soylemeye cekiniyor ve ilk firsatta oyundan cikmasi yonunde yorum yapiyor her macta. Gecen sene Ribery'e de pas vermiyorlardi bazen.

Ama baska bir acidan dusundugumuzde de bu abi kardes olayi bu sene maddi sikintilara ragmen takimi ayakta tuttu. Yonetim yoneticiligini yapmayinca, sayginligini yitirince otorite boslugunda boyle yapilar ortaya cikar. Bugun kaptan olmadigi halde Necati Adnan POlat gibi bir adama "Biz Song'un hatali oldugunu dusunmuyolruz" seklinde cevap verebiliyorsa yonetimin gucunun sifirlandigini gosterir.

Yonetim tekrar otoritesini saglamak istiyorsa paralari zamaninda odemesi ve vaadedilen icraatlari yapmasi lazim.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ergun'u ben aslinda sol bek olarak dusunmek istemiyorum. Defansif yonu zayif, eskiden guzel ortalar yapardi, teknik yonu yuksek oldugu icin orta sahada da iyi isler yapardi, ve cok kosardi. Orta sahanin solunda oynasa daha yararli olur ama mac eksigi yuzunden de 90 dakika cikaramaz. Ferhat genc ama futbolu iyi biliyor, hatta biraz daha kendine guvense ileri cikislarda rakip takimin canini cok yakabilir. Defansif yonu de eksik degil. Bence sol beke Orhan Ak'tan da daha iyi bir aday. Orhan Ak zaten sakatlanmadan once defanstan fazla hucuma katkisi oluyordu.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga, cok iyimser bakiyorsun olaya. Peki sana kendini Ergun yerine koy senede net 400 bin dolar kazandigini veya Hakan'in yerine koy 1 milyon dolar kazandigini dusun desem. "Fena mi bir sene daha oynarim, bir 400 daha indiririm cebime, tas attim da kolum mu yoruldu." Simdi isler karisti degil mi? Amator spor degil bu mahalle arasinda iki grup arkadas cikip hali sahalarda top kosturuyor. Bence bunlara birisi yolu gostermezse 40'ina kadar oynamaya kalkarlar. Bak bugun Hakan Unsal demec vermis. Sukur'u ve Ergun'u bekleyen tehlike varmis. Daha bir sene oynayabilirmis GS'da. Ama gitmek istemememis. Bir sene daha oynasa, seneye de oynamak ister hic suphem yok. Ama Rize'ye gidip takima bile giremeyisinden bahsetmez. Ben iddia ediyorum, seneye GS Ergun veya Hakan'a yol gostersin, Turkiye'nin hic bir takiminda ilk 11'e giremezler. 3-5 mac oynarlar ondan sonra yedek kulubesine cakili kalirlar.

Bu is iyi isleyen her buyuk kulupte aynidir. Real Hiero'ya, Figo'ya yolu gosterir ManU ekol Roy Keane'e yolu gosterir, bu sene 31 yasina gelmis Ballack'i Bayern satar, Roberto Carlos'a bye bye denir. Bunlarin sebepleri butceyi daraltmak olabilir, yerine daha iyi oyuncularin var olmasi olabilir, yasli oyuncularin performansinin dusmesi olabilir.

Velhasil futbol takimalarinda yuksek performansi yakalamak icin bir sistemi dondurmek zorunlulugu vardir. Bunun icin en onemli nokta da senin son cumlelerinde yatiyor. Yonetim futbolcusuna yani iscisine, emekcisine soz verdigi parayi zamaninda verecek.

Ancak o zaman kurallara uymayani, yedek kalinca sorun cikarani, gruplasani, antrenmana cikmayani, maca cikmayani VEYA futbol performansi yeterli olmayani takimdan yollamak hakkina sahip olur. Yok senin yonetimin daha ilk sarti yerine getirmekten acizse, o zaman boyle abilerin, ablalarin eline duser, Necati'den laf yer.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:.... Bak bugun Hakan Unsal demec vermis. Sukur'u ve Ergun'u bekleyen tehlike varmis. Daha bir sene oynayabilirmis GS'da. Ama gitmek istemememis. Bir sene daha oynasa, seneye de oynamak ister hic suphem yok. Ama Rize'ye gidip takima bile giremeyisinden bahsetmez. Ben iddia ediyorum, seneye GS Ergun veya Hakan'a yol gostersin, Turkiye'nin hic bir takiminda ilk 11'e giremezler. 3-5 mac oynarlar ondan sonra yedek kulubesine cakili kalirlar.

Ozan Ersoy
Bu Hakan Unsal'i anlamak mumkun degil. Sanki son senesinde tek bir mac dahi duzgun oynayabilmis gibi konusuyor. Rize'de bile takima girmedi.

En guzelini Arif Erdem yapti. Bakti ki eski futbol oynama arzusu motivasyonu kalmadi, hic baska takima gitmeden birakti futbolu. Kimsenin de arkasindan konusmuyor durduk yerde.

Ergun'un kronik bel rahatsizligi var, siyatik. Su anda problem yok gozukuyor ama iki mac kendini zorlasa yine nuksedebilir. Boyle bir oyuncuyu ilk 18de tutmak yerine Ferhat'i tecrubelendirmek en mantiklisi.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Yukarda Ozan'in dediklerine katilip firsatdan istifade Okan Buruk'a buradan tesekurlerimi sunmak istiyorum.

Gecen sene Okan bizim yonetimin ve taraftarlarin kalbini kirarak buyudugu takimi degil Kivanc abinin dolarlarini tercih ederek klubumuze buyuk kiyak cekti. Ne mevkigi, ne sahada kosmakdan baska ne yaptigi belli olmiyan Okan iki senedir hem ucret olarak hemde komisyon olarak milyonlarini katliyor. Dun gece Okan cikana kadar BJK gol pozisyonuna giremezken Tumer oyuna dahil olunca birden sahlanip 3 gol atti. Hele attigi kornerlere bitiyorum. Topu minare boyu dikip 18 icine dusuruyor.

Italya'ya gidereken ve gelirken Emre kartini sonuna kadar kullanan Okan eger paramiz olmadigini bilmeseydi Vefa kartini kullanip basimiza eksimesi isden degildi. Verdigi karar sayesinde Ribery, Aydin, Sabri'yi sari kirmizli forma altinda gormek nasip oldu.

Sagol Okan. Kariyerinde basarilar. Aman bizden uzak dur.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mehmet Marsan wrote:Yukarda Ozan'in dediklerine katilip firsatdan istifade Okan Buruk'a buradan tesekurlerimi sunmak istiyorum.

Gecen sene Okan bizim yonetimin ve taraftarlarin kalbini kirarak buyudugu takimi degil Kivanc abinin dolarlarini tercih ederek klubumuze buyuk kiyak cekti. Ne mevkigi, ne sahada kosmakdan baska ne yaptigi belli olmiyan Okan iki senedir hem ucret olarak hemde komisyon olarak milyonlarini katliyor. Dun gece Okan cikana kadar BJK gol pozisyonuna giremezken Tumer oyuna dahil olunca birden sahlanip 3 gol atti. Hele attigi kornerlere bitiyorum. Topu minare boyu dikip 18 icine dusuruyor.

Italya'ya gidereken ve gelirken Emre kartini sonuna kadar kullanan Okan eger paramiz olmadigini bilmeseydi Vefa kartini kullanip basimiza eksimesi isden degildi. Verdigi karar sayesinde Ribery, Aydin, Sabri'yi sari kirmizli forma altinda gormek nasip oldu.

Sagol Okan. Kariyerinde basarilar. Aman bizden uzak dur.

O kadar bencil dusunmemek lazim.Bugun buna en guzel ornek Sedat Balkanli'dir.Hangimiz kalkip da bu adamlarin futbolu biraktiktan sonra ne halde oldugunu dusunuruz ki, sadece taraftarin kendi egosunu tatmin etmek icin bu kadar kati bakmasi dogru degil.Bugun Sedat Balkanli o kazandigi paralar olmasaydi cok daha kotu durumda olacakti, en azindan umuyorum ailesinin gelecgini garanti altina almistir.

Herkes kendi ekmegine bakiyor bu yuzden cok fazla da elestirmemek lazim.
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Okan da diğer arkadaşları gibi vaktinde Galatasaray'a çok şeyler vermiştir..Bence de önemli değil bu tip mevzular..
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Savas Macun wrote: ...Herkes kendi ekmegine bakiyor bu yuzden cok fazla da elestirmemek lazim.
Okan'i elestirmiyorum. Futbol oyniyabildigi zamanlar cok az paralara bize hizmeti dokundu, ayagi bile kirilmisti. Giderken hakki olan $500 bin lafini bile etmedi. Aldigi paralar helal olsun. Tek kizdigim halti Emre'yi kayip etmemizde ki 2 numarali karekter olmasi. Bir numara Cansun.

Benim elestirim Ergun, Hakan U gibi futbolu bitipde bitmedigi iddea edip takimda kalmaya calisanlara. Hakan U Rize'de kesen bizim eski Victoria daha mesaji alamamis. Ergun'u cok GSli sever ama Lucescu gideli ne yaptigi tartisilir. Bari Ferhat'in onunu kesmesin.

Okan elestirilicekse varsin BJKlilar elestirsin. Yoneticileri Okan'i alirsak Emre'yi kapariz ve GSde buyumus birini parayi bastirip alarak seyircinin gozune gireriz hayaliyle paralari harcadilar.

Yukarda da yazdim benden Okan'a BJKde veya her hangi bir takimda basarilar.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Maraton.com.tr yarin G.Saray icin sok bir haber verecekmis.
"GALATASARAY'DA KAPALI KAPILAR ARDINDA YAŞANAN BÜYÜK SKANDALIN PERDE ARKASINI AÇIKLIYORUZ... ABARTI YOK, DEMOGOJİ YOK SADECE GERÇEKLER VAR... KİM, HANGİ SÖZLEŞME OYUNLARI OYNADI? GAFLET Mİ, DELALET Mİ YOKSA!.. HEPSİ YARIN MARATON.COM.TR'DE..."
Aferin. Macimizdan bir gun once ortaligi cok guzel karistiriyorsunuz.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Zerre kadar şerefin varsa haberi eline geçince yayınlarsın! Böyle maç günü ortalığı karıştırmaya yeltenirsen senin adamlığından şüphe ederim Şansal BüyükF!
Tolga Girici wrote:Maraton.com.tr yarin G.Saray icin sok bir haber verecekmis.
"GALATASARAY'DA KAPALI KAPILAR ARDINDA YAŞANAN BÜYÜK SKANDALIN PERDE ARKASINI AÇIKLIYORUZ... ABARTI YOK, DEMOGOJİ YOK SADECE GERÇEKLER VAR... KİM, HANGİ SÖZLEŞME OYUNLARI OYNADI? GAFLET Mİ, DELALET Mİ YOKSA!.. HEPSİ YARIN MARATON.COM.TR'DE..."
Aferin. Macimizdan bir gun once ortaligi cok guzel karistiriyorsunuz.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir maç daha başlamadan 4 sayfa yazı yazıldığı vakimidir acaba? Belki Avrupa maçlarında...
Şansal ne yumurtlayacak yarın bakalım.. 'Öyle bir yayın yapacağızki yer yerinden oynayacak' diyen, milleti meraklandırıp ortamı geren adamın değil gazeteciliği insanlığı bile tartışılır! Yazıklar olsun sana Şansal! Seni adam sanırdım! Heralde yanındaki kabzımalla göreceli olarak bakınca seni bişey sandık...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yüklenici Nihat demişki: "Bizim Vestel Manisa ile oynayacağımız maçı İzmir’e almayan federasyon, Diyarbakırspor’un karşı çıkmasına rağmen G.Saray karşılaşmasını o kentte oynatıyor. F.Bahçe olarak bunun nedenini çok merak ediyoruz."

Merak içindeki Nihat bey, Diyarbekirin ilk cezası 5-6 maç beklenirken neden 3 te kaldı, üstelik 3. maç fener maçıyken, onuda sordu mu? Yada neden bu maç malatyaya alınmıştı? Bunuda sormumuydu? İşine gelince sormayacaksın işine gelmeyince havlayacaksın, yok öyle yağma!
Post Reply