Gerets hakkinda dusunceleriniz (Gule Gule Gerets))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eric Gerets gelecek sene takimda kalmali mi?

Poll ended at Thu May 18, 2006 4:15 am

Sampiyon olursak kalmali, yoksa gitmeli
2
5%
Sampiyon olsak da olmasak da gitmeli
11
26%
Sampiyon olsak da olmasak da kalmali
30
70%

Total votes: 43

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Gerets gitse ve yerli hoca yerine gelse 1-2 kaybedilen puandan sonra hemen kovulur, boşta düzgün yabancı hocada yok, yada aslında var. Oda bay lucescu... Kendisini hiç sevmezdim pısırık tedbirci oynatıyor diye kızardım ama gördümki 7 kişi kalmış takımına bırakın gol yemeyi atak bile yaptırtmamış bir adamdı. Bulduğu 2. sınıf adamlardan takım oluşturmuştu. Eminim bu takımıda şampiyon yapardı.. Gerets bu sene elinden geleni yapmıştır belkide 3 adet genci GS ye ve türk futboluna kazandırmıştır bilinmez. Ama sonuna kadar geldiği yarışta yaptığı harakiri affedilmez ne demişler Gemiyi hangi fırtınalardan koruduğun değil limana getirip getiremediğin önemli.. Oda liman girişinde batırmıştır.. Seneye girilecek şampiyonlar liginde yine olası 3-5 milyon euro ( en kötü ihtimalle) elin tersiyle itilmiştir. O 3-5 milyon Euro ki bugün sadaka kampanyalarında toplanıp takımı iflastan kurtarmış paradır.
Bu kulubün çapını küçültenler voleybol basketbol şubelerini şamar oğlanına çevirenlerde bu hezimetlerin baş sorumlularıdır. Adnan Polat ve Ergun Gürsoy çaktırmadan hep gerçekleri söylediler bu başkanın en az 4-5 sene kalacağını düşünüyorum çünkü gerçek anlamda enkazı devralacak bir baba yiğit bu camiada yok.. Bu sezon sonu FB en az 2 orta kalite yabancı ve 3-4 tane bu sene parlayan türk oyuncuyu kadrosuna dahil ederek seneyede benzer performansla yoluna devam edecektir. Takımımızın buna karşı yapacağı hamlenin ne olacağını tahmin etmek ise zor değil.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Gerets ben de yeterince verip veri$tirdim de senin kupa macinda bir Aykut yorumun vardi buradan asla yemezdi o frikigi diye. Ben Appiah'tan yedigi golu gorunce seni hatirladim. Demek bidon gibi bir oraya bir buraya yikildi. Hani tecrubesi yeter lafin vardi ya. Ona ne oldu?
Cengiz abi, sanirim yukardaki yazida anlatmak istedigim seyin ozunu iyi aciklayamamisim.

Birincisi Appiah'dan Mondi'nin yedigi golu Aykut da buyuk bir olasilikla yerdi. Zaten cok benzerini Luciano'dan yedi. Hemen hemen ayni noktadan diregin dibine gitti iki top da. Ikisinde de defansin mucadelesi var FBli oyuncuyla yani gorus acisi cok iyi degil. Alex'in attigi frikigi bir daha izleyin, ne koseye gitti top, ne hizliydi. Sadece barajin uzerinden asirtti. Mondi yemez derim yine.

Anlatmak istedigimi Ercan anlamis galiba. Benim demek istedigim boyle oyuncularla mahalle maci yapar gibi, "ya ne guzel gelmisiz buraya yasli genc, sisko zayif herkes oynasin" seklinde yaz boz tahtasi gibi sacmalamakti. Neymis kupa maclarinda Aykut oynasinmis. Ya adam koca sene Giresunspor la Mersin Idmanyurdu maclarindan baska hangi macta ilk 11 cikmis. Olacak is mi? Bu kadar kritik onemli bir macta boyle bir sey. Sonra da tukurdugunu yaladi.

Madem keseceksin tam keseceksin, vereceksin Aykut'a formayi, cocuk bir iki hata yapacak, sonra takimi kurtarmaya baslayacak, eksiklerini kapatacak olacak bitecek.

Verirsin Ferhat'a formayi senin birinci adamin Ferhat'dir. Her mac ilk 11 cikar, cogu mac 90 dakika oynar. Hatalarini duzeltirsin, her mac ustune ekliyorsa formanin sahibi olur, yok bir cizginin ustune cikamiyorsa ya da kotulesirse baskasi kapar formayi.

Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Can Baysan wrote: --------------------------------------

V.Manisaspor / Süper Lig / Ali Sami Yen / 4-2 / 90 dk / 25.02.2006
Fenerbahçe / Türkiye Kupası / Ali Sami Yen / 3-2 / 65 dk / 22.03.2006
Denizlispor / Süper Lig / Deplasman / 1-2 / 1 dk / 25.03.2006
Gençlerbirliği / Süper Lig / Ali Sami Yen / 3-0 / 1 dk / 01.04.2006
Fenerbahçe / Süper Lig / Deplasman / 4-0 / 90 dk / 22.04.2006

Rakamlar yalan söylemez. Gerets'in takıma gençleri adapte ettiği, onlara güvendiği, onlara şans verdiği savlarının şu anda can çekişmekte olduğunu görüyorsunuz. Heinz'e, Hakan'a, Saidou'ya, Cihan'a, İliç'e, Sabri'ye, Necati'ye, Orhan'a tanınan şansların dörtte birini bu gençlere vermediği rakamlarla sabit.

Kimbilir; belki de Eric Gerets'e göre Galatasaray takımının bir nesil dönüşümüne gereksinimi yoktur!
Herkes birilerine tesekkur ediyor, ben de Can'a tesekkur edeyim. :D Cikardigi bu istatistikler icin...

Lutfen dikkatle inceleyin.

Ozellikle Ferhat'in oynadigi en son 90 dakikaya dikkat cekerim. 25 Subat.... Tam iki ay gecmis. Yahu bu oyuncu senin 15 senedir profesyonel olan bir suru kupa, sampiyonluk gormus, ne derbiler gecirmis oyuncun degil ki boyle 2 ay oynamayip, hazirlansin sonra takima katkisi olsun. Bu daha PAF'dan yeni gelmis, cebine belki de 3-5 bin dolar haricinde futboldan hic para girmemis, suratinda tuy olmayan, 18 yasinda bir delikanli...

Yaziktir gunahtir.

Ozan Ersoy
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Genclerin az oynatildigi konusundaki yakinmalara katilamiyorum. Can Baysan cok iyi bir istatistik cikarmis, ben de bu rakamlara bakip bardagin dolu tarafini goruyorum. Son 6-7 senedir acaba hangi hoca bu kadar gence firsat verdi? Terim'den tutun, Lucescu ve Hagi dahil. Ferhat'in daha cok oynatilmasi gerektigini ben de dusunuyorum ama Gerets bu konuda milli takim programi yogun diye oynatmadim dedi. Bu bahane midir, degil midir bilinmez ama Gerets'in uydurma bahane yaratacak bir adam olmadigini dusunuyorum. Sampiyonluk yarisi kizisinca Gerets de her hocanin yapacagi gibi tecrubeli oyunculara yer verdi. Lig 2.siyken sampiyonluk sansi varken hic bir hoca "gencleri kazanayim" diye riske girmez. Onun yerine tecrubeli oyuncusunu oynatir, kaybederse de "elimdeki malzeme bu" der, isin icinde cikar.

Oyun okuyusu, ilk 11 secimi konusunda Gerets'in elestirilecek cok yonu var. Ancak lutfen elinizi vicdaniniza koyup soyleyin: Sezon basinda bize Galatasaray son haftaya kadar sampiyonluk sansini kovalayacak dense hangimiz inanirdi? Maaslarin odenmemesi, kongre, sakatliklar filan derken bugun bulundugumuz yerde futbolcularla beraber Gerets'in de payi buyuktur, bunu lutfen hatirlayalim. Mali problemlere bagli kadro darliginin yol actigi sorunlarin faturasini Gerets'e kesmek haksizlik olur.

Basarili olmasina ragmen oyununu begenmedik, sunepe gorduk, "karizmasi yok" diye zor zamanlarda takimi bir arada tutan ve belirli bir cizgide goturen Lucescu'yu yolladik, sonrasinda neler oldugu malumunuzdur. Bu halimizle buldugumuzu bunayacak halimiz yok.
Tan Erten
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Tan Erten wrote:Bu halimizle buldugumuzu bunayacak halimiz yok.
Sevgili Tan, sen daha ogrenememissin bizim camianin nelere kadir olabilecegini. Macta Canaydin'in suratindan Gerets'in kontrati okunuyordu.

Bize gelecek TD'nin hem agzi is yapacak, hem medyayi parmaginda cevirecek, hem futbolcularla samimi olup arasinda bir mesafe de birakacak, babacan olacak ama kro olmayacak, onun yaninda oyunu okumasiyla herkese parmak issirtacak, hem defans yaptirmayi hem ofans yaptirmayi avcunun ici gibi bilecek ve yeri geldiginde rakibe gore taktik verecek ve 16-18 yas arasi uc bes futbolcu ve 2.sinif uc bes yabanci ve 1.sinif uc bes dede futbolcu kullanarak sampiyon olup sonra SL'yi sarsacak, bunu yaparken zevk veren futbol oynatacak ve bizleri strese sokmadan tur atlatacak, mesleginden zevk alarak oynatmak istedigi bir sistemi varsa bagrina koz basip sadece izin verilen sistemi oynatacak, kosmadan verim veren futbolculara goz actirmayacak, taraftar ve seyirci ile arasi hep sut liman olacak, ayrica para istemeyecek, Florya'da yatip kalkacak, gunde 16 saat mesai yapacak ama halkla iliskiler faaliyetlerini de aksatmayacak, evli olacak ve pavyonlarda filan yakalanmayacak, yoneticiler ile futbolcular arasinda sibop gorevi yapacak, futbolcular durup dururken sakatlaninca sorumlulugu uzerine alacak, futbolcu kitligina dustugunde ise agzini acmayacak.

Butun bu ozeliklerin hepsine birden sahip olacak. O nedenle Mourinho'yu unutalim derim ben mesela.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tan Erten wrote:Genclerin az oynatildigi konusundaki yakinmalara katilamiyorum. Can Baysan cok iyi bir istatistik cikarmis, ben de bu rakamlara bakip bardagin dolu tarafini goruyorum. Son 6-7 senedir acaba hangi hoca bu kadar gence firsat verdi? Terim'den tutun, Lucescu ve Hagi dahil. Ferhat'in daha cok oynatilmasi gerektigini ben de dusunuyorum ama Gerets bu konuda milli takim programi yogun diye oynatmadim dedi. Bu bahane midir, degil midir bilinmez ama Gerets'in uydurma bahane yaratacak bir adam olmadigini dusunuyorum.
Tan, bir kere bunlari derken yuzeyin arkasina bakmak lazim. Ben ne Terim'i ne Lucescu'yu, ne Hagi'yi gencleri oynatmiyor diye elestirdim. Cunku durumu kestirebiliyordum. GS alt yapisi Emre'den sonra kurudu. Bunun en buyuk sebebi de Suren/Cansun zamaninda GS'in alt yapisina yonetici, politikaci, kulup uyesi bir suru taninmis ismin cocuklarinin alt yapiya doldurulmasiydi. Hatta bu liste Milliyet'de yayinlanmisti. Keske bulabilsem simdi o sayfayi. Boyle 30-40 tane cocuk. Siz de biliyorsunuz ki futbolda bir gencin calisma azmi ve yasam standardi ters orantilidir. Ne kadar yokluk icindeyse bir cocuk, o kadar daha cok calisacaktir. Bu dunyanin futbolcu ureten her ulkesinde boyle. Dunyanin en ferah ulkelerinden Ingiltere'de bile bir Rooney cikti, hepsi gobek atip, tapiyorlar. Bakin gecmisine, nasil bir aileden geliyor, dedigimi anlarsiniz.

Velhasil alt yapida korkunc bir cokus yasadi GS soyle 3-4 sene. Bunlarin icinden en iyisi Sabri iste. Bu yuzden gelen hic bir hoca gencleri kullanamadi. Hatta bu cocuklarin cogu Turkiye liginin kalbur ustu takimlarinda bile oynayamadi, yok oldular gittiler.

Ondan sonraki kusak daha yeni geliyor. Ugur'u, Ferhat'i, Ozgurcan'i, Aydin'i bunlarin en yaslisi. Onlar da 18 yasinda. Daha Irfan'i var, Oguz'u, var. Bu cocuklar da 15-16 yaslarinda.

Alt yapi koordinatoru Ali Yavas anlatiyor.

Bekleyin daha gerisi var

Bu ise biz tam anlamiyla 2002 senesinde basladik diyor, kendi agzindan.

Konu bu genclerin nasil kullanilacagina geliyor... Bence Gerets resmen bir cuval inciri berbat ediyor. Genc adama guveneceksen, ilk 11 koyup onun basarili olmasini bekleyeceksin. Bir mac oynatip 7 mac kulubeye yollamayacaksin. Bu is cok ince bicak sirtinda gidip gelir.

Cogunuz farkinizda degilsiniz ama Ferhat'i sonsuza dek kaybetmis de olabiliriz. Takim arkadaslarinin guveni azaldi, ona top atarken cekineceklerdir. Ozellikle bir kac mac daha hata yaparsa, seyirci de donecektir kendi aleyhine.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Mon Apr 24, 2006 6:40 pm, edited 1 time in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:
Cogunuz farkinizda degilsiniz ama Ferhat'i sonsuza dek kaybetmis de olabiliriz. Ozellikle bir kac mac daha hata yaparsa, seyirci de donecektir kendi aleyhine.

Ozan Ersoy
Abi Ferhat'i gordugum kadariyla olgun ve sakin birisine benziyor. Takim fark yerken bile Hasan'dan, Hakan'dan daha sakindi resmen. Bence bu altyapi oyunculari bizim su anda oynayan Cihan'dan , Orhan'dan cok daha egitimliler. Hatta uluslararasi tecrubelerinin cok daha fazla oldugundan eminim. Devamli turnuvalara katiliyorlar. Arda da ayni sekilde. Gecen sene Genclerbirligi macinda Hakan pazubandini yere firlatip ciktiktan sonra giren Cafercan son 15 dakika gayet sakin oynamisti, sasirmistim. Ama devamli oynatilmalari lazim. Bence bu cocuklarin 3-4 tanesini takimda ayni anda oynatmak lazim. Umarim Gerets artik takimdan kesmez. Gerets'in makul ve mantikli bir insan oldugu inancini tasiyorum hala. Kalan 3 macta bu oyunculari oynatacagini dusunuyorum.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ozan Ersoy wrote:
Tan Erten wrote:Genclerin az oynatildigi konusundaki yakinmalara katilamiyorum. Can Baysan cok iyi bir istatistik cikarmis, ben de bu rakamlara bakip bardagin dolu tarafini goruyorum. Son 6-7 senedir acaba hangi hoca bu kadar gence firsat verdi? Terim'den tutun, Lucescu ve Hagi dahil. Ferhat'in daha cok oynatilmasi gerektigini ben de dusunuyorum ama Gerets bu konuda milli takim programi yogun diye oynatmadim dedi. Bu bahane midir, degil midir bilinmez ama Gerets'in uydurma bahane yaratacak bir adam olmadigini dusunuyorum.
Tan, bir kere bunlari derken yuzeyin arkasina bakmak lazim. Ben ne Terim'i ne Lucescu'yu, ne Hagi'yi gencleri oynatmiyor diye elestirdim. Cunku durumu kestirebiliyordum. GS alt yapisi Emre'den sonra kurudu. Bunun en buyuk sebebi de Suren/Cansun zamaninda GS'in alt yapisina yonetici, politikaci, kulup uyesi bir suru taninmis ismin cocuklarinin alt yapiya doldurulmasiydi. Hatta bu liste Milliyet'de yayinlanmisti. Keske bulabilsem simdi o sayfayi. Boyle 30-40 tane cocuk. Siz de biliyorsunuz ki futbolda bir gencin calisma azmi ve yasam standardi ters orantilidir. Ne kadar yokluk icindeyse bir cocuk, o kadar daha cok calisacaktir. Bu dunyanin futbolcu ureten her ulkesinde boyle. Dunyanin en ferah ulkelerinden Ingiltere'de bile bir Rooney cikti, hepsi gobek atip, tapiyorlar. Bakin gecmisine, nasil bir aileden geliyor, dedigimi anlarsiniz.

Velhasil alt yapida korkunc bir cokus yasadi GS soyle 3-4 sene. Bunlarin icinden en iyisi Sabri iste. Bu yuzden gelen hic bir hoca gencleri kullanamadi. Hatta bu cocuklarin cogu Turkiye liginin kalbur ustu takimlarinda bile oynayamadi, yok oldular gittiler.

Ondan sonraki kusak daha yeni geliyor. Ugur'u, Ferhat'i, Ozgurcan'i, Aydin'i bunlarin en yaslisi. Onlar da 18 yasinda. Daha Irfan'i var, Oguz'u, var. Bu cocuklar da 15-16 yaslarinda.

Alt yapi koordinatoru Ali Yavas anlatiyor.

Bekleyin daha gerisi var

Bu ise biz tam anlamiyla 2002 senesinde basladik diyor, kendi agzindan.

Konu bu genclerin nasil kullanilacagina geliyor... Bence Gerets resmen bir cuval inciri berbat ediyor. Genc adama guveneceksen, ilk 11 koyup onun basarili olmasini bekleyeceksin. Bir mac oynatip 7 mac kulubeye yollamayacaksin. Bu is cok ince bicak sirtinda gidip gelir.

Cogunuz farkinizda degilsiniz ama Ferhat'i sonsuza dek kaybetmis de olabiliriz. Ozellikle bir kac mac daha hata yaparsa, seyirci de donecektir kendi aleyhine.

Ozan Ersoy
Ozan Bey,

Seyircinin aleyhlerine doneceklerine hic inanmiyorum,Gerets onlari surekli oynatirsa,israrci olursa seyirci toleransli olur diye tahmin ediyorum.Sezon sonuna(gelecek sezon da tabii ki) kadar oynatmasi lazim onlari, kararli mi degil mi bu hafta sonu anlayacagiz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Kara wrote: ..
.Bize gelecek TD'nin hem agzi is yapacak, hem medyayi parmaginda cevirecek, hem futbolcularla samimi olup arasinda bir mesafe de birakacak, babacan olacak ama kro olmayacak, onun yaninda oyunu okumasiyla herkese parmak issirtacak, hem defans yaptirmayi hem ofans yaptirmayi avcunun ici gibi bilecek ve yeri geldiginde rakibe gore taktik verecek ve 16-18 yas arasi uc bes futbolcu ve 2.sinif uc bes yabanci ve 1.sinif uc bes dede futbolcu kullanarak sampiyon olup sonra SL'yi sarsacak, bunu yaparken zevk veren futbol oynatacak ve bizleri strese sokmadan tur atlatacak, mesleginden zevk alarak oynatmak istedigi bir sistemi varsa bagrina koz basip sadece izin verilen sistemi oynatacak, kosmadan verim veren futbolculara goz actirmayacak, taraftar ve seyirci ile arasi hep sut liman olacak, ayrica para istemeyecek, Florya'da yatip kalkacak, gunde 16 saat mesai yapacak ama halkla iliskiler faaliyetlerini de aksatmayacak, evli olacak ve pavyonlarda filan yakalanmayacak, yoneticiler ile futbolcular arasinda sibop gorevi yapacak, futbolcular durup dururken sakatlaninca sorumlulugu uzerine alacak, futbolcu kitligina dustugunde ise agzini acmayacak.
..
Guzel bir TD tanimi olmu$. Arayan mevlasini da belasini da bulur demi$ler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ercan Önal

Post by Ercan Önal »

her ne olursa olsun gönderilmeli diyorum. Şampiyonlar liginde çeyrek final oynatmış bir teknik direktörü bile gönderen yönetim hangi mantıkla Gerets'i tutar anlamıyorum... :!:
Az laf çok destek...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Suat kapı dışarı!

Galatasaray'ın, Gençlerbirliği'ni 3-0 yendiği maçın devre arasında yaşanan tatsız olayın gerilim yarattığı bildirildi. Antrenör Suat Kaya'nın, "Buraya ilk kez gelmiyorum ki. Size ne zararım dokunabilir" diye tepki gösterdiği öğrenildi

ÖZEL HABER / HALİL ÖZER

Galatasaray'da, Teknik Direktör Eric Gerets'in, 1 ay önce oynanan Gençlerbirliği maçının devre arasında futbolculara moral vermek için soyunma odasına gelen PAF takımının hocası ve eski futbolcu Suat Kaya'yı kovduğu ortaya çıktı. Sarı-kırmızılı takımın sır gibi sakladığı ve tüm yöneticilerle oyuncuların gözü önünde yaşanan bu olay sonrası Kaya'nın, A takımın idmanlarına bile gitmediği öğrenildi.

Erdal Keser söyledi
Suat Kaya'nın, tüm maçlarda yaptığı gibi, Cim-Bom'un 4-2 galibiyetiyle sona eren Gençlerbirliği sınavının devre arasında eski takım arkadaşları ve PAF takımından A kadroya yolladığı isimlere destek vermek için soyunma odasına gittiği bildirildi. Galatasaraylı eski futbolcunun kapı önünde dururken, yanına Gerets'in yardımcısı Erdal Keser'in geldiği ve "Bunu söylemek bana düşmez, ama hoca seni burada istemiyor" dediği ifade edildi. Bu sözler karşısında oldukça sinirlenen ve kısa süreli şok yaşayan Kaya'nın, Keser'e "Buraya ilk kez gelmiyorum ki. Ayrıca futbolcular da burada bulunmamdan memnun. Onlara pozitif enerji vermeye çalışıyorum. Hem çoğu eski arkadaşım ve hem de içlerinde öğrencilerim var. Başka bir niyetim olabilir mi? Sizlere ne zararım dokunabilir ?" dediği ve soyunma odasını terk ettiği vurgulandı.

"Geleceğin hocası"
Gerets'in yarattığı bu tatsız ortamdan futbolcuların da rahatsız olduğu bildirilirken, Sportif Direktör Bülent Tulun'un Suat Kaya'yı teselli etmeye çalıştığı öğrenildi. PAF antrenörünün, maçın bitimini beklemeden stadı terk ettiği, o günden bu yana A takımın idmanlarını bile izlemediği de ortaya çıktı. Gerets'ten herhangi bir özürün gelmemesi yüzünden, tesislerde Belçikalı hoca ile bir araya gelmemeye çalışan Kaya'yı, söz konusu maç öncesi Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın "Gelecekte çok büyük hoca olacak" diye takdim etmesi ve Gerets'in bu sohbetten birkaç saat sonrası genç antrenörü kovması ilgi çekici bulundu.

Fener'e 40 puan fark

Suat Kaya yönetimindeki PAF takımı geçtiğimiz yılı şampiyonlukla noktalarken, bu sezon oynanan 31. haftanın sonunda da, bir maçı eksik olan Beşiktaş'ın önünde 6 puan farkla 76 puanla lider durumda bulunuyor. 23 maçta galibiyet, 7 maçta beraberlik, bir karşılaşmada da yenilgi alan Galatasaray PAF, son maçta da 2 - 1 mağlup ettiği ve 12. sırada bulunan ezeli rakibi Fenerbahçe'ye 40 puan fark attı.

Rekor oyuncu yolladı

Suat Kaya, PAF'ta görev yaptığı sürede neredeyse tüm kadroyu A takımına kazandırdı. Uğur Uçar, Ferhat Öztorun, Aydın Yılmaz, Özgürcan Özcan, Cafercan Aksu, Uğur Demirok, Erkan Ferin, Mehmet Güven ile Vestel Manisaspor'a kiralanan Arda Turan ve Zafer Şakar, onun döneminde A takımına yükseldi. Kaya, bu nedenle sezon içinde takımını sık sık yaşları küçük oyuncularla desteklemek zorunda kaldı.
MİLLİYET

Garip...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote: "Geleceğin hocası"
Gerets'in yarattığı bu tatsız ortamdan futbolcuların da rahatsız olduğu bildirilirken, Sportif Direktör Bülent Tulun'un Suat Kaya'yı teselli etmeye çalıştığı öğrenildi. PAF antrenörünün, maçın bitimini beklemeden stadı terk ettiği, o günden bu yana A takımın idmanlarını bile izlemediği de ortaya çıktı. Gerets'ten herhangi bir özürün gelmemesi yüzünden, tesislerde Belçikalı hoca ile bir araya gelmemeye çalışan Kaya'yı, söz konusu maç öncesi Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın "Gelecekte çok büyük hoca olacak" diye takdim etmesi ve Gerets'in bu sohbetten birkaç saat sonrası genç antrenörü kovması ilgi çekici bulundu.

Fener'e 40 puan fark

Suat Kaya yönetimindeki PAF takımı geçtiğimiz yılı şampiyonlukla noktalarken, bu sezon oynanan 31. haftanın sonunda da, bir maçı eksik olan Beşiktaş'ın önünde 6 puan farkla 76 puanla lider durumda bulunuyor. 23 maçta galibiyet, 7 maçta beraberlik, bir karşılaşmada da yenilgi alan Galatasaray PAF, son maçta da 2 - 1 mağlup ettiği ve 12. sırada bulunan ezeli rakibi Fenerbahçe'ye 40 puan fark attı.

.
Suat'in teknik direktorlugunu henuz gormedik ama kendisi hem zeki ve cok basarili bir futbolcuydu, hem de lider karakterli bir insana benziyor. Galatasaray'in su anda tecrubesiz teknik adami kaldiracak hali yok ama 5 sene sonra GS'a teknik direktor olarak geri donebilir.

Gerets gereksiz paranoya gostermis. Adnan Polat'in Gerets'i gondermek isteyecegini sanmiyorum.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote: Suat Kaya, PAF'ta görev yaptığı sürede neredeyse tüm kadroyu A takımına kazandırdı. Uğur Uçar, Ferhat Öztorun, Aydın Yılmaz, Özgürcan Özcan, Cafercan Aksu, Uğur Demirok, Erkan Ferin, Mehmet Güven ile Vestel Manisaspor'a kiralanan Arda Turan ve Zafer Şakar, onun döneminde A takımına yükseldi. Kaya, bu nedenle sezon içinde takımını sık sık yaşları küçük oyuncularla desteklemek zorunda kaldı.
MİLLİYET
Garip...
Simdi dusundum de Gerets'in son FB macina kadar olan 2 macta (ki GB macindan sonrasina) altyapidan gelen oyunculari oynatmamasinin altinda yatan sebep bu darginlik olabilir mi?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Eğer öyleyse hemen kovulması lazım! Yani hemen değilde, sezon sonunda :)
Babasına kızıp çocuğunu okuldan kovmak gibi..
Tolga Girici wrote:
Ismail Gezer wrote: Suat Kaya, PAF'ta görev yaptığı sürede neredeyse tüm kadroyu A takımına kazandırdı. Uğur Uçar, Ferhat Öztorun, Aydın Yılmaz, Özgürcan Özcan, Cafercan Aksu, Uğur Demirok, Erkan Ferin, Mehmet Güven ile Vestel Manisaspor'a kiralanan Arda Turan ve Zafer Şakar, onun döneminde A takımına yükseldi. Kaya, bu nedenle sezon içinde takımını sık sık yaşları küçük oyuncularla desteklemek zorunda kaldı.
MİLLİYET
Garip...
Simdi dusundum de Gerets'in son FB macina kadar olan 2 macta (ki GB macindan sonrasina) altyapidan gelen oyunculari oynatmamasinin altinda yatan sebep bu darginlik olabilir mi?
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Son 2-3 haftada bir anda Ergun'un sahaya cikip FB macinda yedege cekilmesini aciklayamiyorum baska turlu. Suat Kaya belki tepki koymustur "sana o kadar oyuncu kazandirdim" diye, Gerets'de FB macinda sahaya surup "gor oyuncularinin marifetini" mesaji vermek istemis olabilir . Ama bu dediklerim cok kotu varsayimlar ve boyle seylerin olduguna inanmak istemiyorum.

Ismail Gezer wrote:Eğer öyleyse hemen kovulması lazım! Yani hemen değilde, sezon sonunda :)
Babasına kızıp çocuğunu okuldan kovmak gibi..
Tolga Girici wrote:
MİLLİYET
Garip...
Post Reply