$ampiyon Galatasaray, Galatasaray $ampiyon!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Herkes resim mesim asiyor. Aglayan aglayana, salya sumuk.

Ben de bir resim asayim.... Bir de seytan sembolunu koyduk mu tamamdir.

:evil:

Image
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Image

Image

Image
Last edited by Mehmet Gorgen on Mon May 15, 2006 2:09 am, edited 4 times in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakan Telegolde, birkaç futbolcu daha gelecekmiş...

Hakanın ses mes gitmiş, hırıldıyor :)

Sabride geldi..

Ümitde geldi... Kabzede geldi..

Dinleyelim bakalım :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Image

Image
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

14 yil aradan sonraki sampiyonluklarin hepsini yasadim. gerci o aradan sonraki ilk sampiyonlukta cocuktum daha ama, ilk defa bu sampiyonluk aglatti. otobusteydim, fener macinin 80. dakikadan sonrasini dinledik radyodan. mac bitip samiyen'e baglanip hakan sukurun hickiriklar icinde konusamamasini dinlerken dayanamadi gozyaslari daha fazla.

helal olsun bu futbolculara
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote: ...
Cengiz abi su Deli Hasan'in suratini bir yorumla bakalim. Sen kendisini epey seversin. :D Hergele epey sempatik deli meli. Bu gece bizim Murat Gokcigdem'in de kalbinde taht kurmustur.
Hasan delidir doludur ama sevimlidir. Biraz da $u topla fazla oynamasa daha da sevecem onu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Icinizden Ispanyolca bilen Mondrogo'nun fanlesinde ne yaziyor bir cevirse de anlasak. Adri anneler gununu kutlarim gibi bir $ey. Ama Ve diye devam ediyor. Cikaramadim. Google da i$e yaramadi.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon May 15, 2006 3:29 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:Icinizden Ispanyolca bilen Mondrogo'nun fanlesinde ne yaziyor bir cevirse de anlasak. Adri anneler gununu kutlarim gibi bir $ey. Ama Ve diye devam ediyor. Cikaramadim. Google da i$e yaramadi.

soyle bir sey yaziyormus:

"adri(adrianna) anneler gunun kutlu olsun. seni bebegi ve cocuklari cok seviyorum"
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Evet ninos'un (cocuklar mi$) o'sunun bebe'nin (bebek oldugunu tahmin etmi$tim zaten) son e sinin ustune tilda koymayinca automatic ceviriciler cakmiyor. Ama Ingilizce'de boyle bir i$aret yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozan Ersoy wrote:Mucize gerceklesti.
Arthur C. Clarke zamaninda, yeterince ileri bir teknolojiyi sihirden ayirmak mumkun degildir demis. Belki Gerets'in bir bildigi vardir :)

Teknik konularda elbette cozumlemeleri yapmak ve ona gore tavir almak, plan yapmak onemli ve gerekli. Ancak bu hikayenin tamamini olusturmuyor. 'Oyun' kavrami canlilara ozgu bir sey ve hepimizin gelismesini saglayan en onemli etken. Kucuk cocuklara bakarak bunu anlamak cok kolay.

Bu nedenle 'insan' faktorunu goz onune almayan ve kuru rakamlarla ongoruye girenlerin, bu durumu mucize, tanrinin eli, bacagi filan gibi ilginc kavramlara baglamasi bir caresizlik havasi estiriyor.

Bu nedenle, Gerets'in sadece futbola degil, insana yaptigi yatirimin karsiligini almis olmasi beni ayrica mutlu etti.

Bu faktor olmasa UEFA kupasini da almamamiz gerekirdi.

FB bunu zor yollardan ogrenmeye calisiyor ama ben pek bir umit goremiyorum.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Kara wrote:
Bu nedenle, Gerets'in sadece futbola degil, insana yaptigi yatirimin karsiligini almis olmasi beni ayrica mutlu etti.
Valla ben o yatirimi, sahada caresizlik icinde 10 tane yemekten ucuz kurtulmus takimin teslim olusunda, Ferhat'in ertesi gun antrenman resimlerinde bombok olmus bembeyaz suratinda ve sonrasinda bir dakika dahi forma sansi bulamasiyinda cok cok iyi gordum. 3 gun sonra da cikip "oynamadilar ne halt edeyim, bende hic suc yok" diyen hoca yatirimin en babasini da yapti, onu da herkes gordu. Allah'dan su isin bitmedigini bilen iki uc kisi var hem takimda hem yonetimde, takimin dagilmasini onlediler.

Appiah'in sutu 2 santim asagiya gitse son dakikada ya da seneye CL'ye katilamazsak yatirim ve insan faktoruyle buraya kadarmis, mucize lazimdi bize mi denecek? Yoksa o zaman rakamlar, oyuncular, teknik konular, planlar mi ortaya cikacak?

Yapilacak cok sey var. 170 milyon borc, dag gibi sorunlar. UEFA kupasini ellerinden cekip aldigimiz Arsenal'in gercek futbol dusunuru muhtesem hocasi iki gun sonra Sampiyonlar finaline cikacak !!! Hem de yepyeni hem de gencecik oyuncularla. Bizim en son Avrupa maceramiz pardon faciamiz Tromso... Biraz kafayi calistiralim..

Hem akla, hem planlara, hem rakamlara, hem teknige hem artistige cok ihtiyac var.

Gun sevinme gunu, bunlari tartisacak cok firsat ele gececek, limon sikmaya biraz ara verelim.

Ozan Ersoy
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

cok anlamli ve harika bir sampiyonluk...bunun tadini cikaralim, seneye olmamiz gereken sampiyonlar liginde basarilara ulasmak uzere...

SSSSAAAAAAAAAMMMMMPPPPPPIIIIIIYYYYYYYYYOOOOOONNNNNNNN
CCCCCCCCIIIIIMMMMBBBBBBBBBOOOOOOOOOMMMMMMM..........
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozan Ersoy wrote:
Murat Kara wrote:
Gun sevinme gunu, bunlari tartisacak cok firsat ele gececek, limon sikmaya biraz ara verelim.

Ozan Ersoy
Ozan, dediklerine bir itirazim yok. Zaten senin yazdiklarin sayesinde bu futbol denen seyi ucundan kiyisindan biraz anlamaya basladim ben. Bunun nedeni de hesap, kitap elbette ve bu cok onemli.

Amacim seni gidiklamak degildi. Su gunlerin tadini cikarmek varken, sacmalik olur durup dururken bu forumun futbol ustadini gidiklamak.

Elbette sonradan tartisacak cok zaman olur bu objective/subjective (nesnel/oznel) meselesini. Yaz tatili geliyor nasilsa!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iyiler mi her zaman kazanir, kazananlar mi her zaman iyidir? Biliyorum cok sorulur bu ama anket yapilacak soru olsa cikacak sonucu merak etmiyor degilim burayi izleyenler arasinda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply