Galatasaray 2007-2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

World Soccer'in bu ayki sayisinda "International Scouting" adli bir arastirma yazisi var,okumanizi tavsiye ederim.

World Soccer'in en iyi 6 scout secimi:

John Park(Celtic)
Wolfgang Dremler(Bayern Munich)
Piet De Visser(PSV&Chelsea)
Gabriel Rodriguez(River Plate)
Jean-Marc Guillou(Academie JMG)
Francis Cagigao(Arsenal)

Pahali oyuncu transferleri yapmak yerine,cok iyi bir scout goreve getirsek daha mantikli olmaz mi acaba?
25-2025

nefvakfi.org
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ünlü futbolcuların bulunduğu beach club'ın ahşap iskelesi çöktü
Yaşar ANTER DHA

Image

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nin dünyaca ünlü eğlence merkezi Göltürkbükü sahilindeki lüks beach club'ın, 350 metrekarelik ahşap iskelesi, dün gece üzerinde yaklaşık 400 kişi bulunduğu sırada çökmeye başladı. Aralarında milli futbolcular Fenerbahçeli kaleci Volkan, Galatasaraylı Ümit Karan ve Arda ile Gaziantepsporlu Faruk'un da bulunduğu iskeledekiler, çökeceğini farkedip, hızlıca inerek denize düşmekten kurtuldu. Kaçamayıp denize düşen ve alkollü oldukları belirtilen birkaç müşteri ise görevliler tarafından kurtarıldı.
Göltürkbükü sahili Keleşharun Mevkii'nde iki yıl önce hizmete giren, işletmesini Ali Öksüz ve Erkan Kara'nın yaptığı sosyetenin ünlü eğlence mekanlarından Mio Beach Clup'da, dün gece düzenlenen eğlence sırasında, iskelenin üzerine yaklaşık 400 kişi çıktı. Üzerindekiler müzik eşliğinde dans edip eğlenirken ahşap iskelenin ayaklarından çökme ve kırılmalar başladı. Beach club'ın güvenlik görevlilerinin iskelenin boşaltılmasını istemesi üzerine panik ve izdiham yaşandı. 350 metrekarelik dev iskele, üzerindekilerin karaya çıkmasından kısa süre sonra çöktü. Futbolcular Fenerbahçeli kaleci Volkan, Galatasaraylı Ümit Karan ve Arda ile Gaziantepsporlu Faruk da çökmeden önce iskeleyi terketti. Alkollü oldukları için kaçamayan bazı müşteriler de denize düştü. Bu kişileri görevliler denizden çıkardı.
Bu sabah saatlerinde eğlence merkezinin çöken iskelesini görüntülemeye, konuylayla ilgili bilgi almaya giden DHA muhabirlerine tesisin personellerinden bazıları tepki gösterdi. Basın mensuplarına açıklama yapan Mio Beach Club'ın eğlence danışmanı ünlü kareograf Erez Eğilmez ise personelin davranışının çok üzücü olduğunu belirtti. Eğilmez, “Gazeteci arkadaşlarımıza personelimizin yaptığı çirkin davranıştan ötürü özür diliyorum. Personele gerekli uyarıyı yapacağız. İskelenin çökmesi gerçekten çok üzücü. Şu anda nedenini araştırıyoruz. En büyük tesellimiz hiç kimsenin burnunun bile kanamaması. İskele kısa sürede yeniden hizmete girecek. Mio Beach'te sezon başından bu yana düzenlediğimiz defile ve iskele üstü konserler devam edecek'' dedi.

MİLLİYET

Sakatlanmadan gelirler inşallah :D
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Sakatlansalar da o berbat edilen guzelim koya uzuldugumunun yuzde biri uzulmem bu zuppelerin sakatliklarina. O guzelim Gölturkbuku'nun bu hale gelisine o kadar uzuluyorum ki. Cocuklugumda limon, zeytin agaclarindan gecilmeyen guzelim Ege'yi bu hale getiren tuvalet helasinda kolonya tutturmayacagin politikacilar ve ömurlerini internet forumlarinda geciren vurdumduymaz ve acikca kaskafali evet evet kaskafali binlerce futbol taraftarinin oldugu bir ulkede spor da bu kadar ilerler iste. Cevresine bu kadar kayitsiz bu kadar vurdumduymaz bir ulus yeryuzunde varmidir? Yaziklar olsun gercekten. Ayni Gölturkbukunu bok göturuyor bok! Iki sene evvel sosyetenin asiri yuklenmesinden kanalizasyon patlayip herifler özel helikopterleriyle kactilar. Iki adim ötedeki Kos ve Yunan adalari ise herseye ragmen o tarihi dokuya sahip ciktilar, Ama kimin umurunda cervre bu ulkede! Her sene gittigimde gunde iki saat plajdan plastik torba topluyorum yahu! Bir millet nasil bu kadar bilincsiz, lakayit, umursamaz ve dogaya bu kadar saygisiz olabailir?
Halikarnas Balikcisi yasasa kahrindan giderdi adamcagiz. Sirf bu yuzden futbola falan soguyorum. Hale bak ya millet sadece kendi takiminin futbolcusu sporcusunun pesinde mucahit gibi gidiyor ama yasadigi cevre, elinden alinan yesil alan, talan edilen imara acilan koylardan bahsetsen duvara top atmis gibi olursun. Ayni hizla geri gelir. Peslerinden gidilen futbolcular da bunlar iste! Bir de mercimek hacmindeki beyinleri ile pismis kelle gibi gevrek gevrek siritmislar.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Ailecek egeliyiz. Ankara'da buyudum ama her yazim ege kiyilarinda gecti. Calisma+tatil. O guzelim sahiller, denizlalti cenneti ve ormanlar her sene dondugumde daha da azaldi ve gozlerimiz onunde rant ve tasima suyla dondurulmeye calisan degirmen ugruna katledildi. Evet durum boyle Kerem bey.

Olayin bir faciaya donusmemesi de sevindirici.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

11:00 de baslayan sezonun ilk antremanı 12:30 da bitti. Son yarım saatine yetisebildim. Hava parcalı bulutlu ve soylenildigi kadar sıcak degil, Florya GS taraftarı ile doluydu.

Feldkamp ı seneler sonra t-shirt, short ve sapkası ile sahada gormek guzel. 73 yasında olduguna insanın inanması zor; masallah hala formunda. Antreman sahasına ilk girdigimde gozlerim kendisini aradı, uzaktan secebildigim kadarı ile PAF tan kalecimiz Fırat ile calısıyordu. Yardımcıları Ahmet Akcam, Nezihi Hoca, ve PAF takım maclarında gordugum Burak Sagdık Dilmen Hoca.

Takımda Carrusca, Ugur Ucar, Volkan ve Song haric herkesi secebildim. Oyuncular uclu-dortlu gruplar halinde calıstılar. Bir grubu Feldkamp, diger grubu Burak Hoca, diger bir grubu Ahmet Hoca, son grubu Nezihi Hoca yakın takipe almıslar. Hemen onumuzde Ahmet Akcan forvet leri calıstırdi. Hakan, Necati, Umit, Ozgurcan, Kabze, Sas, Lincoln ve Almanya dan yeni transfer edilen genc oyuncu(Barıs yada Serkan), once ikili gruplar halinde biribirlerine hucum ve defans yaptılar. En goze batan Lincoln ile yeni genc transfer. Bu yeni genc transferimiz, boyu forvet icin biraz kısa olmasına ragmen son derece hızlı ve toplara cok isabetli ve akıllı vuruyor. Herkesin dikkatini cekti. Bu eleman GS ın uzun vadede yararlanacagını dusunuyorum. Taraftar Lincoln nun her topu ayagına aldıgında ve degdiginde oyle bagırıyor ki, eleman pismis kelle misali sırıtmaga basladı. Adamı ilk gunden bize benzettik.

Diger tarafta Burak Hoca, Okan, Cihan, Orhan Ak, Ferhat, M. Guven, M. Topal, Sabri ve Ismael den olusan grubu calıstırdı. Bu grupta en dikkat cekici isin Ismael. Bana gore bu adam kazma degil, ama yıldız da degil. Kısa sahada yapılan uclu ve dortlu grup macları icinde, Orkun u en cok zorlayan, kaleye isabetli sut atan ve gol vurusu olan bir oyuncu. Fizigi mukemmel; Stump a benzenttiler ama cok daha hızlısı.

Burak Hocanın bosalttıgı kısa sahaya daha sonra Feldkamp geldi. Servet, Ferhat, Arda, Almanya dan gelen diger transfer, Tomas, Ayhan, Linderoth bu sahada uclu dortlu ayaga pas agırlıklı hucum yaptılar. Feldkamp her oyuncu ile ilgilenyor, hatalrını gosteriyor, istediklerini acıklıyor.

Okan ve Cihan nın kaleye vurdugu birer sut acık ara antreman sahasının diger kosesine gidince Kerem Tezic i hatırladım. Ozetle adam olacak cocuk ...... misali, GS bu sene ve onumuzdeki senelerde iyi top oynamaga aday cok iyi bir kadroya sahip; TD si ve ekibi bıraktıkları yerden aynen devam ediyorlar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Biricik wrote:11:00 de baslayan sezonun ilk antremanı 12:30 da bitti. Son yarım saatine yetisebildim. Hava parcalı bulutlu ve soylenildigi kadar sıcak degil, Florya GS taraftarı ile doluydu.
Sevgili Murat cok sagol bu haberler için, çok makbule geçti.

Hava son biri iki saattir söylenildiği kadar sıcak oldu bu arada. Bogaz sırtlarında bile çöl rüzgarı gibi sıcak bir rüzgar esiyor.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray'dan Derwall'e vefa
Galatasaray Futbol Takımı, 2007-08 Sezonu hazırlıkları için topbaşı yaptı. İdman öncesinde dün vefat eden sarı-kırmızılı takımın eski teknik direktörü Derwall için saygı duruşunda bulunuldu.

Saygı duruşuna kulüp başkanı Özhan Canaydın, yönetici Haldun Üstünel ve genel menajer Mustafa Turgun da katılırken, futbolcular ve teknik heyet Derwall'in fotoğrafını taşıdılar.

Başkan Özhan Canaydın, Alman çalıştırıcı başta olmak üzere tüm futbolcularla tokalaşarak başarılar diledi. Canaydın'ın, bu sırada Hakan Şükür ile bir süre konuşması dikkati çekti. Canaydın daha sonra idmanı tesislerin balkonundan izledi.

Image

zaman
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Milliyet:

Lincoln ilk idmanda şov yaptı
Galatasaray Futbol Takımı, 2007-08 Sezonu hazırlıkları için topbaşı yaptı.
Sarı kırmızılıların, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yeni teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde yapılan ilk idmanına Song, Carusca ve Antalyaspor’a Volkan Yaman karşılığında verilmek istenen kaleci Fevzi katılmadı. Sakatlıkları bulunan Aydın, Uğur ve Çağrı ise takımdan ayrı salonda çalıştı.
Alman çalıştırıcı, sezonun ilk idmanda futbolcuları üç gruba ayırırken forvet, orta saha ve defans oyuncularının ayrı ayrı çalışmalarını sağladı. Feldkamp, defans oyuncularını bizzat kendisi çalıştırırken, forvet oyuncularını Ahmet Akcam, orta saha oyuncularına ise Burak Dilmen idman yaptırdı.
Oyuncuların bir hayli hırslı ve istekli oldukları antrenmanda, verilen her arada aşırı sıcak nedeniyle futbolcular suya hücum ettiler.

DERWALL UNUTULMADI

İdman öncesinde dün vefat eden sarı-kırmızılı takımın eski teknik direktörü Derwall için saygı duruşunda bulunuldu.
Saygı duruşuna kulüp başkanı Özhan Canaydın, yönetici Haldun Üstünel ve genel menajer Mustafa Turgun da katılırken, futbolcular ve teknik heyet Derwall’in fotoğrafını taşıdılar.
Başkan Özhan Canaydın, Alman çalıştırıcı başta olmak üzere tüm futbolcularla tokalaşarak başarılar diledi. Canaydın’ın, bu sırada Hakan Şükür ile bir süre konuşması dikkati çekti. Canaydın daha sonra idmanı tesislerin balkonundan izledi.

LINCOLN ŞOV YAPTI

Galatasaray’da ilk antrenmanına çıkan yeni transfer Lincoln, idmanda adeta şov yaptı.
Klas hareketleriyle dikkati çeken Lincoln, Hasan Şaş’ı güzel bir hareketle geçince, taraftarlar ayağa kalkarken, Hasan’ın gülümsemesi dikkati çekti. Taraftarlar, Lincoln’e büyük sevgi gösterilerinde bulundu. İdman sonrasında Lincoln, kendisini çağıran taraftarların yanına giderek karşılık verdi ve imza dağıttı.
Antrenmada yeni transfer Serkan Çalık da çabukluğu ile dikkati çekti.

FELDKAMP SAVUNMAYI ÖZEL OLARAK ÇALIŞTIRDI

Feldkamp, antrenmanda savunmayla ilgilenerek, bu bölgede oynayan futbolcuları özel olarak çalıştırdı.
Alman çalıştırıcı, savunma oyuncularına yaptırdığı çalışmayı zaman zaman durdurarak, uyarılarda bulundu. Feldkamp, antrenman sonrasında da futbolcularını etrafına toplayarak, ilk idmanda yapılan hataları kendilerine anlatıp, isteklerini dile getirdi.

HASAN ŞAŞ’IN ŞUTU BİNALARIN ÇATISINDA

Antrenmanda yapılan şut çalışmasında Hasan Şaş’ın bir şutu tesislerin karşısında bulunan binaların çatısına kadar gitti.
Tel örgüleri aşan topun, karşıdaki binaların çatında sekmesi ilginç bir görüntü oluşturdu.

FLORYA’DA TARAFTARLI GÜNLER

Teknik direktör Feldkamp’ın isteği doğrultusunda antrenmanları izlemeye başlayan taraftarlar, ilk idmanda takımlarını yalnız bırakmadı.
Florya Metin Oktay Tesisleri’ne gelen 100 kadar taraftar, öncelikle Lincoln ve Feldkamp’a sevgi gösterilerinde bulundular. Taraftarlar, ayrıca bütün oyuncular için de tezahüratta bulundular.
Galatasaray, yarın 11.00 ve 18.00’de olmak üzere çift antrenman yaparak yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek.

İSVEÇLİ GAZETECİLER LINDEROTH’U TAKİP ETTİ

Galatasaray’ın yaptığı yeni sezonun ilk antrenmanını İsveçli gazeteciler de takip etti.
İsveç’in Aftonbladet isimli gazetesinin iki muhabiri, idmanı izleyerek vatandaşları ve Galatasaray hakkında bilgi topladılar.

YENİLER POZ VERDİ

İdman sonunda sarı-kırmızılı takımın yeni transferleri Lincoln, Servet, Orkun, Serkan, Barış, Linderoth ve Bouzid, basın mensuplarının karşısına geçerek objektiflere poz verdiler.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote: Oyuncular uclu-dortlu gruplar halinde calıstılar. Bir grubu Feldkamp, diger grubu Burak Hoca, diger bir grubu Ahmet Hoca, son grubu Nezihi Hoca yakın takipe almıslar. Hemen onumuzde Ahmet Akcan forvet leri calıstırdi. Hakan, Necati, Umit, Ozgurcan, Kabze, Sas, Lincoln ve Almanya dan yeni transfer edilen genc oyuncu(Barıs yada Serkan), once ikili gruplar halinde biribirlerine hucum ve defans yaptılar. En goze batan Lincoln ile yeni genc transfer. Bu yeni genc transferimiz, boyu forvet icin biraz kısa olmasına ragmen son derece hızlı ve toplara cok isabetli ve akıllı vuruyor. Herkesin dikkatini cekti.
Murat'cim, bu gozlemler icin cok tesekkurler. Bu sicakta ogle vaktinde niye calisilir anlamadim pek. Herhalde taraftar gelebilsin diye yaptilar. Kalli'nin calisma saatlerini sabaha veya aksama alacagini umit ediyorum. Hem kendi hem de sporcu sagligi icin.

Bu bahsettigin futbolcu Serkan Calik. Asagidaki basliklardan birinde eski takiminin Daum'un takimini 5-0 yendigi macin genis ozetleri gecilmis. Benim de hemen dikkatimi cekti. Alpay'in ayagindan caldigi top bana Ridvan'i animsatti. Celimsiz ufak tefek olmasina ragmen oldukca hizli bir oyuncu. Bu hali de bana Yildiray'i animsatti. Sol ayak sag ayak hepsi var ama sanirim daha cok solunu kullanabiliyor. Sut cekebiliyor. Bu macta iyi ortalar yapmis, golluk pozisyonlara sokmus arkadaslarini. Tabii bir macta hele hele ozet goruntulerle karar vermek imkansiz. Turkiye birinci ligi Almanya ikinci liginden cok daha zor ve sert bir lig. Karsisinda Alpay degil Roberto Carlos olacak. Ama ilk izlenimlerden bu cocukta kumas oldugunu soyleyebiliriz.

Kalli iyi is becermis bu transferi yapmakla. Size onerim: Daha kadro yapmayin Bu Serkan'in Hasan ve Sabri'yi kesme olasiligi var. Baris'in sag beke yerlestirilip, yeni bir Hamit Altintop yaratilma olasiligi var. Cok sey degisebilir. Ekim Kasim ayinda cok sasiracaginiz bir takim olabilir sahada.
Diger tarafta Burak Hoca, Okan, Cihan, Orhan Ak, Ferhat, M. Guven, M. Topal, Sabri ve Ismael den olusan grubu calıstırdı. Bu grupta en dikkat cekici isin Ismael. Bana gore bu adam kazma degil, ama yıldız da degil. Kısa sahada yapılan uclu ve dortlu grup macları icinde, Orkun u en cok zorlayan, kaleye isabetli sut atan ve gol vurusu olan bir oyuncu. Fizigi mukemmel; Stump a benzenttiler ama cok daha hızlısı.
Hocam bu senin tarif ettigin adam stoper ve eger bu ozellikleri de gercekten varsa, sen bir yildizdan bahsediyorsun. Hem hizli, hem isabetli sut cekebilen, gol vurusu olan adam, Orkun'u cok zorladi diyorsun. Ya biz forvetten degil stoperden bahsediyoruz. Dunyada bu ozelliklerde olan kac tane stoper var bir sayin bakalim. Benim icin hizli olmasi, topa rakipten once mudahale etmesi, fiziginin iyi olmasi ve 10-20 metrelik pasi duzgun cikarabilmesi yeterli. Bu cocuk Servet-Tomas-Song'u keserse, Kalli'nin birinci tercihi olursa hic sasirmam.
Okan ve Cihan nın kaleye vurdugu birer sut acık ara antreman sahasının diger kosesine gidince Kerem Tezic i hatırladım. Ozetle adam olacak cocuk ...... misali, GS bu sene ve onumuzdeki senelerde iyi top oynamaga aday cok iyi bir kadroya sahip; TD si ve ekibi bıraktıkları yerden aynen devam ediyorlar.
Bu sene Cihan-Orhan-Kabze-Okan-Emre Asik ve de Hakan Sukur takima giremez diye tahmin ediyorum.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Wed Jun 27, 2007 6:08 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

FELDKAMP'TAN DOSTA VEDA!..

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, antrenman sonrasında yaptığı açıklamada, dün vefat eden Alman teknik adap Jupp Derwall'in kendisinin de hayatını değiştiren isim olduğunu söyledi.

Kendisine ''Galatasaray'a gelir misin ?'' diyen ilk kişinin Derwall olduğunu belirten Feldkamp, ''Kendisiyle Aachen'de oynarken sık sık karşı karşıya gelmiştik. Antrenörlük yaptığımda da o milli takımda çalışıyordu. Galatasaray'da olmamın sebebi de sayın Derwall'dir. Türk insanını bana yakınlaştıran da kendisidir. 80 yaşında bir arkadaşınızı kaybedip, sonra idmana çıkmak insana zor geliyor. Eşim de Derwall'in eşinin yakın arkadaşı. İnşallah eşi de bunu kısa sürede atlatır'' diye konuştu.

Derwall'in cenaze törenine gitmek istediğini de anlatan Karl Heinz Feldkamp, ''Ama şu anda kendisine 'senin cenaze törenine gelmek istiyorum'' deseydim, bana 'işinin başında kal' derdi. Cenazeye gidemesem de Almanya'ya gittiğimizde eşini mutlaka ziyaret edeceğim'' dedi.

Feldakmp, takımla ilgili basın mesuplarının sorularına ise yanıt vermedi.

Antröner Ahmet Akcan ise Derwall'in Türk futboluna büyük katkılarının olduğunu belirterek, ''Tesisleşmeye yaptığı katkılarının yanı sıra o zamanlar üzerimizde bulunan küçüklük kompleksinin atılmasını da sağladı. Bu da Avrupa'da Galatasaray'ın UEFA ve Süper Kupa'ya kadar uzanan başarılarında etken oldu'' diye konuştu.

Akcan, Volkan'ın transferi henüz bitmediği için takıma katılmadığını dile getirirken, Carusca ve Song'un ise izinli olduğunu söyledi.

Antrenmanda göz dolduran Lincoln'un iyi bir futbolcu olduğunu bildiklerini ifade eden Ahmet Akcan, ''Ancak biz bireylerden daha çok takım oyununu ön plana çıkartıyoruz. Kendisi de bugün bir takım oyuncusu olduğunu bize gösterdi. Biz de böyle devam edersek çok iyi bir ekip oluruz'' şeklinde konuştu.

Akcan, yaptıkları idmanın ağır gibi görünmesine rağmen hem oyuncular hem de seyirciler açısından neşeli geçtiğini, futbolculara da sıcaklar nedeniyle gerekli dinlenme zamanını tanıdıklarını sözlerine ekledi.

MARATON
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ozan Ersoy wrote:
Murat'cim, bu gozlemler icin cok tesekkurler. Bu sicakta ogle vaktinde niye calisilir anlamadim pek. Herhalde taraftar gelebilsin diye yaptilar. Kalli'nin calisma saatlerini sabaha veya aksama alacagini umit ediyorum. Hem kendi hem de sporcu sagligi icin.
Galatasaray Futbol Takımı çalışmalarını 28 Haziran Perşembe günü saat 10.00 ve 18.00’de yapacağı basın ve seyirciye açık çift antrenmanla sürdürecek.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arda gol atmaya devam ediyor anlaşılan :D
Image
Image
Image

Genç Arda yaz kampında

Genç Arda yaz kampında Dün top başı yapan Galatasaray’ın genç yıldızı Arda Turan, sezon öncesi moral depoladı. Geçtiğimiz hafta kız arkadaşıyla birlikte Bodrum koylarında keyif yapan 20 yaşındaki futbolcuyu, Hello görüntüledi.

20 yaşındaki Arda Turan, sevgilisiyle objektiflere işte böyle yakalandı. Yattaki görevlilerin uyarısıyla gazetecilerden haberdar olan genç futbolcunun keyfi kaçtı. Arda Turan’ın yattaki kaçamağının diğer fotoğrafları, Hello Dergisi’nin bu haftaki sayısında.

GEÇTİĞİMİZ sezon oynadığı futbolla herkesin beğenisini kazanan Galatasaraylı Arda Turan, tatilinin bir bölümünü Bodrum’da geçirdi. Cobra Queen adında 35 metrelik bir yat kiralayan Arda Turan, yakın arkadaşlarıyla birlikte önce Türkbükü’ne demir attı. Burada kız arkadaşıyla birlikte oldukça keyifli saatler geçiren Turan’ı Hello Dergisi görüntüledi. Tekne üzerinde kız arkadaşıyla oldukça romantik dakikalar geçiren genç futbolcu, yat çalışanlarının uyarısıyla fotoğraflarının çekildiğini öğrendi. Fotoğraflarının çekilmesinden pek hoşnut olmayan Arda ve arkadaşları, apar topar demir alarak koydan uzaklaştı.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Boyle seyler gorunce endiseleniyorum acikcasi. Gecen Umit Karan'la gorunce de endiselendim, ve UMit Karan'a kizdim, evli barkli , cocuklu adam, boyle malzemeler vermemesi lazim. Arda'nin arkadaslarini da dogru secmesi lazim.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Yepyeni Galatasaray

Galatasaray'da sezonun ilk çalışmasını izleyen medya mensuplarının, seyircilerin gözü elbette yeni transferlerin üzerindeydi. Ancak Kalli'nin takımı üçe bölüp çalışma yaptırması, bazı yenilerin gözden ırak kalmasına neden oldu. Çünkü dikkatler Lincoln'ün yer aldığı gruba çevrilmişti.
Lincoln'ün ne olduğu belli. Daha ilk topla buluşmasında bile seyircinin verdiği tepkiden, beklentilerin ne kadar fazla olduğu açıkça ortada. Ancak Galatasaray taraftarının şunu açıkça bilmesinde yarar var; Lincoln golcü 10 numara değil. Elbette gol atıyor. Özellikle ayak içi ile yapacağı, sadece köşelere çalışan vuruşları için hazır olun. Ama onun golden çok, asıl yeteneği orta alanı yönetmek. Birçok 10 numarada olmayan özelliği üzerinde toplamış. Sahanın her yerinde bir Lincoln'ü izleyebilirsiniz. Dün yaptığı bire birde adam eksiltmeleri, ince vuruşları, rakipler için de ilk uyarılar olmalı.

Gurbetçilere dikkat!
Lincoln'ün dışında göze batan gurbetçi Serkan için ise ayrı bir bölüm açmak gerekir. Eğer bu Serkan dünkü gibiyse ya da bu halini sürdürürse, Galatasaray'a müthiş bir oyuncu gelmiş durumda. Sert ve isabetli şutları, çabukluğu, uyanıklığı, topa hükmü daha ilk antrenmanda dikkati çekti. Şimdiden "pire" lakabını aldı bile. Barış belki o kadar çabuk değil, ama Servet kadar güçlü. Her ikisinin de isabetli bir seçim olduğu belli.
Linderoth'u sadece bir antrenman notu ile anlatmak gerek. Bir hücum çalışması sırasında tek savunmacıydı. Ancak üstüne gelen hiçbir Galatasaraylı oyuncu, onu bire bir de geçmeyi başaramadı.
Galatasaray'da bu yıl en önemli rekabet savunmada yaşanacak. Cezayirli İsmail pabucu kolay kolay teslim edecek oyuncu değil. Tekniği, Tomas, Song ve Servet'ten daha iyi. Üstelik kapı gibi. Defans tercihi konusunda Kalli en tatlı sıkıntılarını yaşayacak.
Bu arada sadece küçük bir uyarı. Özellikle seyirci için. Lincoln tamam, elbette büyük bir transfer. Ama Arda'yı asla unutmayın.

hozer@milliyet.com.tr
http://www.milliyet.com.tr/2007/06/28/spor/yozer.html
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Valla ben hiç endişelenmiyorum. Böyle şeyler görmesem endişelenirim ama. Adam ne güzel tatilini yapmış, kız arkadaşıyla gezmiş, eğlenmiş. Futbol oynuyor diye, yok Galatasaray camiasıymış, yok gençlere örnekmiş diye gezip tozmasın mı adam? Türkiyedeki garip düşünceler bunlar. Futbolunu olumlu-olumsuz etkilemesi de tamamen kendi elinde. Yaptığı işi ciddiye alıyorsa olumsuzu geçtim, olumlu bile etkiler.
Gorkem, selamlar. GS Spor klubunun Ahlak Masası rolunu oynaması tabii beklenmiyor. Ben minimum garanti para artı performansına gore odeme yada prim verilmesini her zaman destekliyorum.

Bu konu ile ilgili yahoo.com da cok guzel bir haber var. ABD deki Amerikan football u ile ilgili yeni gelen caylaklara verilen konferans ve uyarılar. Ozetle herkes aklı kadar rahat eder, uymayan cezasına katlanır anafikri verilmis. Oyuncuların bir takım genel davranıs bicimi ve hayat tarzını benimsemleri hem baglı bulundukları Federasyon hem Spor Klupleri tarafından dikte ediliyor. Sunu da belirtmekte fayda var ABD Futbolu ve icinde donen olaylar ile GS Futbol takımı ve oyuncuları cevresinde donen olaylar pek kıyaslama kabul etmez. Velhassıl, verilen anafikiri degerlendirmek lazım.

http://sports.yahoo.com/nfl/news?slug=j ... &type=lgns

Yazıdan birkac ilgi cekici paragrafı kopyalıyorum.

"I'd be naïve to think that everyone is going to understand this and that we're not going to have any discipline matters going forward. But again, I think we are making the players more aware of the standards of behavior and, secondly, we're giving them more tools and resources to make better decisions. Hopefully that's going to have a great impact."

"Harold Henderson, the NFL's vice president for player development, prefaced a two-hour session devoted specifically to player conduct issues by saying, "You have to pay attention because this will affect you like it has never affected any class before."

"If you have a wife, you don't need a girlfriend," Crennel said, bringing some laughs from the audience. "If you have a girlfriend, one is enough."

"We try to talk to the players about the consequences of their actions and you hope it gets through," said Jerod Cherry, a former second-round pick with New England who quit playing two years ago. "You tell them, 'Is it worth going out to the club if you're going to be tired the next day at practice?'

Commissioner Roger Goodell : "The reaction I'm getting from fans is very positive, that we are standing up and making sure people are held to a higher standard," Goodell said. "People invest a lot of time, energy and money in the National Football League as fans and I want them to feel good about what they are doing."
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply