Adnan Polat 33. Başkanımız

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Yigit SARDAN'in bu islere geri dondugu ve POLAT ile guc birligi yada liste temaslari konusuluyor.
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote: ....
Baskan olursa kendimizi, sutopu, asimetrik paralel, badminton gibi sporlara verebiliriz.
Guzel bir espri, begendim. Bir de curling'i ekleseydin. Bir Polonyali unlu bir oyuncu gelmisti (Denizli'nin zamani mi idi o ilk yari sonu 11 puan onde iken) BJK sampiyonluk verilmisti. Bu tarnsferde onun parmagi var mi idi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Kosecki olmali Cengiz agbi. Turgay Seren ve Dogal Kologlu agbilerimiz basta olmak uzere adamin bir turlu telaffuz edemezlerdi (Koceski derlerdi daha cok).
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Divan kurulu toplantisi haberi asilmis resmi siteye, biraz daha okumasi kolay formatlayaraktan geceyim dedim:
Mart Ayı Divan Toplantısı Yapıldı.

Galatasaray Spor Kulübü Mart ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar’ın başkanlığında Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonunda yapıldı. Toplantıya Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, İkinci Başkan Semih Haznedaroğlu, Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Dedehayır, Vedat İrdelp ve Fatih Gökşen de katıldı.

Toplantının başlangıcında Divan’a gelen yazılar okutuldu. Divana bir yazı gönderen başkan adaylarından Adnan Öztürk başkanlık seçimine katılmamaya karar verdiğini açıkladı.

Daha sonra diğer başkan adaylarının konuşmalarına geçildi. Adaylardan ilk olarak Taner Aşkın söz aldı.
“Riva ve Florya Arazisi” ile "1 Milyon Taraftar Ortağı" projelerini vurgulayıp, 1 milyar dolar gelir elde edebilecek bir potansiyele ve imkana sahip olduklarını dile getiren Taner Aşkın: “Biz, birtakım fedakarlıkları masaya getirerek tekrar konuşalım, birlik ve beraberliği sağlayalım, bilgi ve birikimimizle Galatasaray’ı en üst düzeye taşıyalım istedik. Benim şahsıma karşı hiçbir hakaret, terbiyesizlik yapılmadı. Benim böyle bir sorunum olmadı ama bazı sıkıntıların yaşandığını maalesef gördük. İleride kafalarda bir istifham kalmasın, dedikodular olmasın diye, Divan’da söylenebilecek kısmını söyleyip, geri kalan kısmını sizlere özel mektupta yazacağım” dedi.

Yapılan toplantının içeriği hakkında bilgi veren Taner Aşkın, görüşmede ilk önce belirli bir mesafe kaydettiklerini, iş yönetim kurulunun oluşmasına geldiğinde sıkıntı yaşandığını söyledi. Taner Aşkın konuşmasını: “Fikir birliğine ulaştığım, güvendiğim insanlarla yola çıktım. Maalesef bize ‘Birer koltuk alın, burada oturun’ diyorlar. Biz böyle bir senaryonun içerisinde olamayacağız. Biz yapılacak seçimlere katılmamaya karar verdik. Ben de aday olmayacağım” diyerek tamamladı.

Taner Aşkın’ın ardından söz alan diğer bir başkan adayı Serdar Eder ise,
Galatasaray Kulübü’nde birlik ve beraberliği sağlamak için aday olduğunu belirterek: “Mektepli, mektepsiz ayrımına son verilmesi gerekiyor. Bunu kaosa çevirip, yararlananlar var. Başkanlık ve yönetim için değil, Galatasaray’a ırgatlık etmek için aday oldum ama Serdar Eder olarak, bir oyumla arkadaşlarımın ve kardeşlerimin yanına dönüyorum. Kimsenin listesine girmiyorum, diğer adaylara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Başkan adaylarından üçüncü olarak Adnan Polat söz aldı. Polat, konuşmasının başında
bugün bazı yayın organlarında Galatasaray’ın boçları ve kulübe haciz geldiği yolundaki haberler üzerine bir açıklama yaptı. Adnan Polat, bunun 2001 yılından kaynaklanan bir sorun olduğunu, borcun protokole bağlanarak ödendiğini, haczin bazı kısımlarda kaldırıldığı belirterek, ortada iddia edildiği gibi bir sorun olmadığını ve bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Adnan Polat konuşmasının sonraki bölümünde mali duruma yönelik değerlendirmelerde bulundu. Genel mali durum ve borç yönetimi açısından zor bir dönemden geçildiğini belirten Polat, mali yapıyı şirketler bazında ayrıştırdıklarını, denetimi bağımsız kurumlara verdiklerini söyledi. Sportif AŞ. ile Futbol AŞ’nin birleşmesinin mutlaka sağlanması gerektiğine de vurgu yapan Polat, Pazarlama AŞ’nin de seçildikleri taktirde yeniden yapılandırılarak daha karlı hale getirileceğini söyledi.

İletişimin daha etkin hale getirileceğini söyleyen Adnan Polat, denetim raporlarının üyelere dağıtılacağını ve bu sayede bilgi alma özgürlüğünün sağlanacağını da sözlerine ekledi. Vergi borcu ve banka borçlarının olmaması halinde Galatasaray’ın gelirlerinin yeterli olduğuna dikkat çeken Polat, mevcut borçlar dolayısıyla 25 milyon dolarlık açık verildiğini belirterek, önümüzdeki iki yılında zor geçeğini belirtti.
Seyrantepe’de subasmanların toprağın üstüne çıkarak görünür hale gelmesi sonrasında 5 yıllık kombine kart ve loca satışlarının yapılacağını ve bununda Galatasaray’a 250 milyon dolarlık bir gelir sağlayacağına işaret eden Adnan Polat, Riva projesinde de acele etmeyerek doğru karar verdiklerini söyledi. Riva’nın Galatasaray’ın bazı sorunlarından yararlanmak isteyenler tarafından ucuza alınmak istendiğine değinen Polat, bu bölgeden geçecek olan Bulgaristan-Romanya Otobanı ve Üçüncü Köprü projesiyle Riva’nın değerinin çok daha fazla artacağını da söyledi. Polat konuşmasının sonunda birlik ve beraberlik ruhunun yeniden sağlanması halinde Galatasaray’ın sorunlarını üstesinden geleceğini de sözlerine ekledi.

Başkan adaylarından son olarak Nazım Durak söz aldı.
Özhan Canaydın dönemine yönelik eleştirilerini dile getiren Durak, kendisinin başkanlık için yeterli deneyime sahip olduğunu belirterek yarıştan çekilmeyeceğini söyledi.

Başkan adaylarının ardından Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın veda konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Özhan Canaydın,
teminat imzalarını geri almak için adaylara baskı yapmadığını vurgulayarak, “İmzalarımızın hepsi geçerlidir. Bütün attığım imzalar geçerlidir. 3 Mart günü tekrar kefalet imzasını atmış bir başkan olarak huzurluyum, çünkü ben Galatasaray'a güveniyorum, sizlere güveniyorum'” dedi.
Konuşmasında Fenerbahçe'nin bu sezon Avrupa'daki başarılarını, kendilerinin 1989 ve 2000 yıllarında elde ettiklerini ve bunun liderliğinin Galatasaray’da olduğunu kaydeden Özhan Canaydın, sözlerine şöyle devam etti: “Galatasaray kulübü olarak eski başkanlarımız döneminde çok başarılı olduk. 1989 yılında Avrupa'nın ilk 4’üne kaldık. Bu Türkiye’de ilkti ve hala bu önderliğimiz sürüyor. 2000 yılında UEFA ve Süper Kupa’yı aldık, Faruk Süren önderliğindeki arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum, bu liderlikler bizde. Bugün herkesin sevindiği Avrupa'da sekize kalmayı, biz 2001 yılında Mehmet Cansun döneminde elde ettik, unuttuk, daha iyilerini elde etmek için çalışıyoruz. Onun için Galatasaray’ın önderliğini hiç kimse ele geçiremez. Geçirmeye çalışabilir, bu çalışma yolunda da onlara teşekkür ediyoruz. İnşallah onlar da Türkiye'yi yüz akıyla bizim gibi temsil etmiş olurlar. Bu başarımız hiç bir zaman unutulmayacak” dedi.

Seçim döneminde bazı şeylerin yanlış anlaşıldığını anlatan Canaydın, bunun da zaman içinde düzeltileceğini kaydetti. 6 sene başkanlık yaptığını belirten Canaydın,”Kolay değil. Bu son divan kurulu toplantısında vedamı tekrarlıyorum. Sayın Ali Tanrıyar, Alp Yalman ve Faruk Süren yönetimlerinde çalıştım, mutlu oldum, tecrübelendim. 3 dönem başkanlık yaptım. Divan çok kutsal bir yer. Ben de sizlerin arasına dönüyorum. Çok mutluyum, hepinize saygı gösterdim. İşgal ettiğim makamın onurunu ayakta tutmaya çalıştım. Hiç kimseyi kırmamaya çalıştım. Böyle gördüm, böyle davrandım, öğrendim, bu görevi de böyle bitirmek istiyorum. Bu üç dönemde hata da yaptık, sevaplarımız da oldu” dedi.
Seyrantepe Projesi bittiğinde bütün Galatasaraylılar kendilerine teşekkür edeceğine inandığını söyleyen başkan Canaydın, “Çok emek verdik. Mali kongrede bir ağabeyimiz, ‘Yorgan gitti, kavga bitti’ demişti. Ben kendimi yorgan yerine koyuyorum. Hakkınızı helal edin, Allahaısmarladık” ifadesini kullandıktan sonra alkışlar arasında kürsüden ayrıldı.

Özhan Canaydın’ın ardından söz alan Anıl Büyükeroğlu, başkanın kararını doğru bulduğunu belirterek, kendiisine bugüne kadar ki hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Divanda son olarak 9 Nisan’da yapılacak olan Divan Kurulu Başkanlığı için adayların renk seçimi yapıldı. En kıdemli üye sıfatıyla eski başkanlardan Ali Tanrıyar’ın başkanlığında yapılan kura çekimi sonunda İrfan Aktar kırmızı, Anıl Büyükeroğlu sarı, Yılmaz Toköz de gri renkli pusulaları çektiler
Bu durumda, 5 olan baskan adayi sayimiz, 2'ye dusmus gorunuyor...
Özgür
Ufuk Sezekkaplan

Dun aksam Adnan Polat'in katildigi bir etkinlige gittim. Orada once basina hitaben bir konusma yapti, sonra basin ayrildi, yaklasik bir 15-20 dakika katilanlara kisa aciklamalarda bulundu. Tum bu surede edindigim izlenimleri kisaca yazayim:

- Kulubun mevcut borcluluk yapisinin cok cok kotu duzeyde oldugunu hissettirdi. Acilen yapilmasi gereken 2 onemli isi, 25 milyon $ bulmak ve Sportif AS ile Futbol AS'nin birlesmesini saglamak olarak belirtti. Tabii bu birlesme icin ciddi kaynak gerektigini ilave etti. Bu birlesmenin Seyrantepe Projesinen onemli oldugunu vurguladi.

Keza su anda faaliyet gosteren ama zarar eden tum sirketleri tasfiye etmek gerektigini soyledi.

- Mali yapinin 2 yil sure ile daha yildiz oyuncu almayi zor hale getirdigini soyledi. Bundan sonra transfer politikasinin yildiz oyuncu bulmak degil, "yildiz olacak" oyuncu bulmak olacagini soyledi.

- Florya'da ust hakki kullandigimizi, bunun kulubun mulkiyetine donusmesi gerektigini belirtti. Florya'da mulkiyeti bize ait olan bazi tasinmazlarin ise satilmasi gerektigini soyledi (yalniz burada asiri gurultuden kacirmis veya karistirmis olabilirim. Tasinmazlarin yapisini da bilmiyorum. Anladigim, bizim tesislerde kullanim hakkimiz var ve mulkiyet Devletin; buna karsilik Florya'da baska yerlerde bundan bagimsiz yerlerimiz var. Satilmali. Yine de yorum yapiyorum, karistirmis olabilirim).

- Riva'dan mutlaka kisa surede gelir gelmesi gerektigini soyledi (satis yolu ile mi degerlendirilerek ve mesela kiraya verilerek mi acimlamadi).

- Yonetim kadrosunun, ancak bu ise tam zaman ayiracak profesyonellerden olusmasi gerektigini isaret etti. Yonetimi bu tarz olusturacaklarini, sirketlere atanacak Genel Mudurlere istedikleri kadro ile calisma imkani vereceklerini ama GM'den hesap soracaklarini ve performans yetersizliginde GM'lerle hemen yollarini ayiracaklarini soyledi.

- Iletisime cok onem verdigini belirtti ama burada soyledikleri herkesin her an soyledikleri seyler. Seffaf olunacak, 3 ayda bir bagimsiz denetim, her uye her an bilgi alabilecek vs. GS TV'nin kablo TV'ye girmesi konusuna cok onem verdigini soyledi bunun icin Ulastirma Bakani ile ozel gorusecegini anlatti. Derginin cok kaliteli oldugunu belirtti.

- Taraftar kart projesi baslatacagini belirtti. Seyrantepe projesi ile ilgili basinda hep bilinen icerigi tekrar etti. Kombine gelirleri ile ilgili goruslerini kacirdim, duyamadim (sanirim basina soylediklerinin tekrariydi).

- Fair Play'e uygun, Federasyonla, rakiplerle vs. uyumlu, centilmen iliskiler kurulacagini soyledi. "Ama bir yanagimiza tokat atana, diger yanagimizi donmeyecegiz" dedi. Pesinden "Biz de tokat atacagiz" deyince bir alkis koptu (bu da hangi eko-kulturel duzeyde olursa olsun, halkimizin tokat, vurdu-kirdi gibi atraksiyonlara sundugu heyecani ve ilgiyi gostermesi acisindan iyiydi).

- Kalli ve Lincoln acisindan sunu soyledi. "Genclestirme operasyonunu bu kosullarda baska bir hoca yapamazdi. Kalli Feldkamp'a sene basinda bu degisimin ne zaman bitecegini sordum, bana 'sezon ortasinda bu degisim tamamlanir ve sistem oturur' dedi.". Lincoln, elimizdeki onemli bir oyuncu, GS futbol kulubu bugun bir takim ruhu ile hareket ediyor, su anda bile Ankara'da kendi aralarinda toplanti yaparak motive oluyorlar" dedi.

Kalli'nin tahminen Pazartesi gelecegini soyledi ama o bile emin degil :) . Hastaneden kacarken doktorlar yakalamislar diye espri yapti.

Benim anladigim, Kalli'nin misyonu tamamlandi; Lincoln 1 sene daha kalici, takim ici dengeleri veya gidecekleri su anda konusmak istemiyor.

Ne var ki bana gore oyuncularin Ankara'da kendi aralarinda toplanti yaparak motive olmasi, ovunulecek bir durum degil, yonetim acisindan sefaletin gostergesi. Bu, takim olmanin degil (takim dediginiz hocasi ile, teknik ekibi ile ve yonetimi ile takimdir) amator olmanin olcusu olabilir, bir parantez acmak gerekirse.

- Son olarak Liseye ovguler yagdirdi.

Etkinlik bitince benim kafamda canlanan su oldu:

1. Adaysizlik sanki yaramamis. Projeler ya somut degil veya yeni proje uretmek kolay degil. Ayrica konusmanin hicbir yerinde "yonetime girecek kisiler elini cebine atacak ve taze kaynak saglanacak" mealinde laf gecmedi. Yonetime isim olarak kimlerin girecegini de soylemedi. Ama liseye yaptigi ovgu, dengeli ve kismen geleneksel bir yonetim olacagi yonunde.

Ben gelir arttirici somut bir plan olmadigini saniyorum.

2. Katilanlarin hicbiri Nazim Durak'a sans vermiyordu, bir kismi bu adayligin Baskanlik makamini ucuzlattigini dusunuyordu. Bir kismi da borc yukunun bilinenden cok olmasinin diger adaylari caydirdigini iddia etti. Tabii kulis tarzi laflara deger vermek gerekmez ama bunlar konusuldu.

3. Kanaatime gore Adnan Polat katilimi cok yuksek olmayan bir GK'da rahatlikla kazanacak, Lucescu tarzi bir adami getirecek. Nasilsa kadro oturdu, maliyetler dussun denecek. Menejerlik kadrosu aynen korunur, yonetime girecekler para vermez, Florya, Riva projelerinden birsey cikmaz (derin GS durdurur).

Inamota gibi transferler yapilabilir.

Ha su da var; 2 yillik bir sabir suresi istemesi, borcluluga ciddi vurgu yapmasi, durumu net gordugunun de gostergesi, yani aslinda ayagi saglam basan tespitleri var. Ama plan ve cozum yok gibi. Bence sirf tespitle olmaz.

Benim icimi karalar bagladi anlayacaginiz.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

dediklerinden anlayabildigim uzun bir sure daha gun yuzu goremeyecegimiz.

seyrantepe projesi zaten cok zorlu asamalardan gecmek zorunda ve pamuk ipligine bagli. turkiye'nin ab uyeligine benzetiyorum. her adim, her karar asamasi zorlu bir surec. her seferinde yeni gereksinimler ortaya cikacak; bir zorlugu assak digeri cikacak. ne 2010, ne 2011 bu proje icin gercekci bir bitirme tarihi gibi durmuyor. bugunku siyasi tabloda galatasaray lehine onemli bir degisiklik olmadikca da o stadin bitmesi 10 yili bulur. galatasaray'in elinde de bu gecikmelere karsin herhangi bir yaptirim gucu de yok gibi bilebildigim kadariyla.

florya'da bile ust kullanim hakkimiz varmis sadece. oradan da gelir beklemek hayalcilik. seyrantepe'de ust kullanim hakki aldigimiz araziden faydalanmaya baslamamiz icin bile yillar gecti (ki daha henuz basladik, yani o da stad insaatinin baslamadi) ve ustune ustluk aldgimiz alanin cok kucuk bir kismina razi olmak zorunda kaldik. florya'da boyle bisey en az bir on yil daha oyalar bizi.

bu durumda lucescu gibi mevcut sartlari en iyi kullanip sinekten ya cikaran bir hocayla sportif basarilarla idare etmekten baska bizi tutacak birsey gozukmuyor. o da artik ne kadar olabilecekse. ekonomik denge her gecen gun fenerbahce ve (nasil oldugunu anlayamasam da-belki bir iluszyondur) besiktas lehine bozulmakta. ve su anda ozellikle fenerbahce uluslararasi sportif basariya cok daha yakin duruyor. derinligi olmasa da, cok iyi yonetilmese de, vesairesi vesairesi olsa da, eldeki oyuncularin degerine ve takima verdikleri katkiya baktiginda fenerbahce'nin kadrosu bize gore daha kaliteli ve daha oturmus. ustelik her yil bu kadroyu bir-iki onemli yabanci oyuncuyla takviye edebilecek ekonomik gucteler.

kisacasi umutlu olabilmek icin elde hicbir neden yok.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Buraya http://www.milliyet.com.tr/default.aspx ... 008&ver=56 bu haberi de ekleyelim...

Nazım Durak renk seçiminde kırmızıyı Polat'a verince ben kontenjan doldurmak için aday olduğunu düşünmüştüm ama AA muhabirine verdiği demeçte ciddi ithamları var Polat aleyhine. Tabi haber zilliyette çıkınca "acaba..." da dedim...

Özellikle Canaydın'ın kefaleti yerine Riva'nın Vakıfbank'a ipotek verildiğini söylemesi çok önemli. Polat bu durumda burayı satmaktan nasıl bahsedebiliyor. Kendi şahsi kefaleti ile ipoteği kaldırarak heralde?

Bir de stad iddiası var ama inandırıcı bulmadım. Bu arada Nazım beyin hoca adayı da Vural degil miydi :lol:
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Stadla ilgili olarak olayda TOKI varsa ,
biraz zor yamuk yaparlar. Unutmayın ,
Esentepe civarinin rant alaninin olusmasi
ve yapilanma olmasi icin herkesin GS'ye
ihtiyaci var. GS'yi sevdikleri icin degil,
ihtiyaclari oldugu icin yapiyorlar.
Yanindaki araziye arasi iktidarla iyi olan bir sirket
yuz milyonlarca dolar saydi aldi. Yahu metro calismasi, kopru calismasi yapiliyor. Yan yol acildi. Olur mu hic oyle sey?
Belki gecikme olur,
ama o stad bitecek. Ayrica GS'nin kurtulusu buna bagli,
GS'yi batirdin, iflas ettirdin, 3.lige yolladin.
Benim diyen iktidarin bunu gozu yemez.
Futbol endustrisinin kayibi .

O kooperatifin yurutmeyi durdurmasi birsey ifade etmez.
Daha TOKI itiraz edecek, tekrar gorusulecek.
TOKI demek iktidar demek belediye demek.
Onun hayir dedigi seye kim ne dikecek hangi izni hangi belediyeden alacak?
En kotu ihtimalle stad bittikten sonra mahkeme sonuclanir.
Zaten o kooperatifte kendi planinda GS'ye daha buyuk yer vermisti.
Butun tepisme stad disinda kalan yerlerdeki yerlesim alani
hakki kimde kalacagi konusunda.
Bir ihtimal kooperatif projeyi mahkemede geciktirme karsiliginda
sus payi olarak yer istiyor olabilir.
Sunu unutmayin kim oraya ne yaparsa yapsin, GS'ye ihtiyac var.

Crescent Heights'in cekilmesini duymadim (daha ismi duruyor) ama sonucta uluslararasi
finans piyasasina gidilir ve yeni ortak bulunur. Mecidiyeköyün ortasi diyoruz var mi bunun otesi berisi.

İpotek olsa ne olurki? Alacak adam teminati koyar, hatta belki kaldirir, sonra fiyattan duser.

Ayrica Floryada sahip oldugumuz yer var, devletten spor yeri olarak kiralanmis yer var, ayrica kullanim hakki var, belediyenin yeri varmi bilmiyorum. Belediye Ates Unal Erzenin Bakirkoy Belediyesi.

Bunu disinda bilinmeyen baska arazileri var GS'nin.

Nazim Durak yarista geride kaldi, durumu lehine cevirmek icin boyle fantastik seyler yapiyor. Boyle bir niyeti varsa eger daha once bir yerlerde gorev alsaydi bari.

Osman Kiciman wrote:Buraya http://www.milliyet.com.tr/default.aspx ... 008&ver=56 bu haberi de ekleyelim...

Nazım Durak renk seçiminde kırmızıyı Polat'a verince ben kontenjan doldurmak için aday olduğunu düşünmüştüm ama AA muhabirine verdiği demeçte ciddi ithamları var Polat aleyhine. Tabi haber zilliyette çıkınca "acaba..." da dedim...

Özellikle Canaydın'ın kefaleti yerine Riva'nın Vakıfbank'a ipotek verildiğini söylemesi çok önemli. Polat bu durumda burayı satmaktan nasıl bahsedebiliyor. Kendi şahsi kefaleti ile ipoteği kaldırarak heralde?

Bir de stad iddiası var ama inandırıcı bulmadım. Bu arada Nazım beyin hoca adayı da Vural degil miydi :lol:
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yiğit Şardan ve Abdrurrahim abimiz Polat'ın listesine girmeyi kabul etmiş..
Ufuk Sezekkaplan

Osman Kiciman wrote: Özellikle Canaydın'ın kefaleti yerine Riva'nın Vakıfbank'a ipotek verildiğini söylemesi çok önemli. Polat bu durumda burayı satmaktan nasıl bahsedebiliyor. Kendi şahsi kefaleti ile ipoteği kaldırarak heralde?
Ben de bunda yanlislik gormedim, satisa engel degil. Zorluk da degil, alan ipotek yukuyle alir veya Alpay beyin dedigi gibi Bankaya oder, borctan duser. Alicisi bulunduktan sonra Adnan Polat'in araya girmesine gerek yok. Satma iradesi onemli.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote: - Mali yapinin 2 yil sure ile daha yildiz oyuncu almayi zor hale getirdigini soyledi. Bundan sonra transfer politikasinin yildiz oyuncu bulmak degil, "yildiz olacak" oyuncu bulmak olacagini soyledi.

.
Bak sen nelerde biliyormus? Demek yildiz degil yildiz olacak futbolcuyu aramak lazimmis. Bunlari gecen sene niye dusunmemis acaba? Demek ki yeni kesfetti. Bir 10-15M Avro harcadiktan sonra ben de soylerim. Simdi de 25M dolari ne halt etmeye istiyor. Hani borclar yola girmisti. Eger sirketler birlesecekse hisseleri satin almasi lazim. O da 25M dolarla olacak is degil.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Mar 19, 2008 5:19 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:
Ufuk Sezekkaplan wrote: - Mali yapinin 2 yil sure ile daha yildiz oyuncu almayi zor hale getirdigini soyledi. Bundan sonra transfer politikasinin yildiz oyuncu bulmak degil, "yildiz olacak" oyuncu bulmak olacagini soyledi.

.
Bak sen nelerde biliyormus? Demek yildiz degil yildiz olacak futbolcuyu aramak lazimmis. Bunlari gecen sene niye dusunmemis acaba? Demek ki yeni kesfetti. Bir 10-15M Avro harcadiktan sonra ben de soylerim. Simdi de 25M dolari ne halt etmeye istiyor. Hani borclar yola girmisti. Eger sirketler birlesecekse hisseleri satin almasi lazim. O da 25M dolarla olacak is degil.
Cengiz ABİ,

Anlayacağın Adnan polat abi çok zeki. Önce kendi deneyerek hata yapıyor , sonuç kötü olunca, doğrusunu bize söylüyor.

Dün radyosport'ta Ayhan Akbin'i dinlerken kendi kendime beterin de beteri varmış dedim.

Ayhan Akbin ile Sinan Kalpakçıoğlu'nun eşi (Sanırım ismi Banu idi), Dr. Nazım Durak'ın yönetim kurulu listesindeymiş.

Allah beterinden saklasın. :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: ...
Ayhan Akbin ile Sinan Kalpakçıoğlu'nun eşi (Sanırım ismi Banu idi), Dr. Nazım Durak'ın yönetim kurulu listesindeymiş.

Sinan efendi ak ak yikayip mor mor serdi simdi kalpaklama sirasi esinde. Yarin da cocuklara gecer. GS da isler boyle babadan ogula abiden kardese.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz Akgun wrote:

.
Cengiz, adam kendisini aklinca sigortaliyor boyle diyerek. Yoksa Carrusca'yi filan nasil aciklayacak? Iste yildiz olacak futbolcu getirdik ama essek sipasi yildiz olmak istemedi diyecek. Ve aradan siyrilmayi deneyecek.

Gorunuse gore de basarili olacak.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Listesini aciklamis Nazim Durak:

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx ... por&ver=99

Yaziyi sinirim kaldirmadi. Ayhan Akbin , Ergun Gursoyun esi, falan var. Digerlerini pek taniyamadim. Kalpakcioglundan da destekli herhalde . Aman ne kadar iyi.

Sinirlenerek okudum soylediklerini. Bu adam nasil Galatasarayadan ve Tiptan mezun olmus anlasilir gibi degil.

Problem nedir biliyormusunuz?
Hala sinif baskanligi secimi, yada dernek secimi falan zannedip
son derece aptal ve dayanaksiz iddialarla sok yaratarak uyeleri manipule edeceklerini saniyorlar. Artik hersey binlerce kisi tarafindan saat saat takip ediliyor, milyon dolarli bir is soz konusu.

Koca koca insanlar niye kendilerini rezil etmek isterler? Bu koltuk ve populerlik istegi nasil bir seydir ki insani aptal aptal konusturur?

Mehmet Gorgen wrote:
Cengiz Akgun wrote:

.
Cengiz ABİ,

Anlayacağın Adnan polat abi çok zeki. Önce kendi deneyerek hata yapıyor , sonuç kötü olunca, doğrusunu bize söylüyor.

Dün radyosport'ta Ayhan Akbin'i dinlerken kendi kendime beterin de beteri varmış dedim.

NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply