EURO 2008:HIRVATISTAN-TÜRKİYE* 1-1 (Semih) Penaltilar (1-3)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Ergun

Post by Can Ergun »

.........................................Rustu.............................................
Sabri....................Gokhan Zan......Emre Asik...........Hakan Balta
..................................Ayhan................Topal............................
Hamit................................................................................Arda
....................................Nihat..........Tuncay................................

Hamit kanatta,Ayhan göbekte olursa daha iyi olur diye düşünüyorum.Son maçta Hamit oyun kurucu gibi oynadı ama asıl herkes kendi takımında hangi mevkiide oynuyorsa o şekilde oynamamız daha uygun olur.Ayhan'ın defansif özellikleri orta saha göbeği için daha uygun olur,ayrıca Topal ve Ayhan'ın beraber oynamışlığı var.Bilemiyorum,karışık durumlar.

Kazım bence iyi bir yedek,ilk 11 de başlaması hata olur.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bende Ayhan ve Topal'ın göbekte oynaması gerektiğini düşünüyorum.

"Arda-Topal-Ayhan-Hamit"

Bu dörtlü çok daha iyi mücadele eder. İyide paslaşırlar. Ama kesin kadro açıklanmış, Ayhan yok, Kazım var! Orta saha büyük oranda Topal'a emanet. Umarım Terim haklı çıkar ve ben özür dilerim. Aksi takdirde ağzımı çok fena bozacam :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Bu 11'in yanlış olduğunu düşünüyorum. Hamit orta sahanın ortasında oynamaya alışık mı? .
Ilahi Ismail. Bu tur tefferuatlar onemli degil ki. Maksat 11 sicak vucudu sahaya surmek. Ikinci yari 2-0 yenikken ayilir duzeltir hatalarini. Nasilsa cekirge iki kere sicradi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Çek maçında bir ara pası attı diye Hamit'i oyun kurucu yapmak bana makul gelmiyor. Diğer 2 gol sağ kanat organizasyonuydu oysa! Terim'in bu Kazım sevdasını anlamıyorum. Belki akşam anlarım. Yinede anlamassam ana avrat dümdüz gidecez.. :D
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Iki not:

1) Gokhan Zan-Emre Asik ikilisi simdiye kadar bir defa brilikte oynadilar. 25 Mayis 2008'de Bochum'da oynanan Uruguay hazirlik macinda 86 dakika oynadilar beraber. Ikisi penaltiden 3 gol yedik o sirada. Penaltilerin birini, Gokhan Zan'in kayip yere dusmesinden kaynaklanan boslugu doldurmaya calisan Emre Asik adama sertce girerek yapti.

2) Hamit simdiye kadar milli takimin gobegenide iki defa oynadi. 22 Agustos 2007'de Bukres'de oynanan Romanya hazirlik macinda Emre'yle birlikte gobekte oynadi. Pek verimli olamadi ve daha sonra kanat'a gecti o macta. Bir kac hafta sonra, 8 Eylul 2007'de Ta'Qali'de oynanan Malta deplasman macinda gene Emre-Hamit'le baslamisti FT. O macta 30. dakika Arda sakatlanip Ayhan oyunca girince, Hamit gene sag kanada gecmisti. Birde son Cek macinda biraz oyle oynadi ama daha cok saldirdigimiz dakikalar oldugu icin pek yardim etmiyordu Marco'ya. Yani asaga yukari 90 dakikalik tecrubesi var. Almanya kampinda ikizi Halil, Hamit hakkinda Lig TV'ye kardesi icin "sag tarafta oynamasi lazim...yani ya sag bek yada onun onunde...ama gobekde degil," demisti. Bunun sadece Halil'in yorumu oldugunu sanmiyorum, Hamit'de oyle dusunup Halil'e soylemistir. Ama bu saat'den sonra bunlarin pek bir anlami yok. Isler iyi gitmezse zaten Kazim-Ayhan degisikligi ilk yapilacak degisiklik olur...
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Ismail, maalesef Maraton.com.tr'nin ilk 11'leri dogru cikiyor. Isvicre macinda da ayni sekilde saatler oncesinden verdikleri 11 dogru cikmisti. Ama umarim bu sefer yanlis bilgi almislardir ve bence de Kazim'in yerine Ayhan'in baslamasi ve Hamit'in sag kanatta oynamasi cok daha mantikli bir dizilis olur.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Deniz Selman wrote:Iki not:
Isler iyi gitmezse zaten Kazim-Ayhan degisikligi ilk yapilacak degisiklik olur...
İlk 3 maçtaki kadro tercihlerini anlayabilirim. Sadece İsviçre maçındaki kadroyu abartılı bir hücum kadrosu olarak görmüştüm. Devre arası değişti zaten o kadro. Gökhan Zan'ı saymazsak, Çek'lere 15 dakikada 3 gol atan kadro bu kadro sanırım. Net hatırlamıyorum ama belkide Çek maçına başlayan kadroda İsviçreyi 2-1 yenen kadroydu muhtemelen! Yani geriden gelip 2 gol atan kadro.. Bu mantıkla takım kurulmaz!

Hırvatlarda kudurtante modunda bizimkilere saldırıp duruyormuş haberlere göre..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakikaten "Kazim sana cok sey lazim" da ne goruyor bilmek zor. Ben hicbir sey gormedim acikcasi. Turkiyede kazim Kazim gibileri Amerikalilarin "dime a dozen" cinsinden. Hele Cek macinda daglari taslari dovuyordu orta filan yapacam derken.

Isvicre macinda takim sahada Istiklal marsi sicin dizildiginde ulen bu ikinci zenci kim diye once irkildim sonra aklima geldi Kazim Kazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Türk TV'leri ya çok mal yada çok temkinli. Kanalların verdiği kadroların birbiriyle alakası yok! KanalD, kadro açıklanmadı diyor. CNNTürk, tamda benim istediğim kadroyu söylüyor. NTV gazetelerdeki kadroyu veriyor. Herkes ayrı telden çalıyor.

Bu maçı kazanmak benim gözümde mucizevi birşey olur. İdeal bir kadroyla çıksak bile işimiz zordu, şimdi hepten imkansız. Volkan-Servet-Aurelio-Emre, direkt ilk 11 oyuncuları. En önemlisi tabiki Servet. Diğerlerinin yeri dolar. Offf of!
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Kazim kotu topcu degil de, bu kadar onemli bir maca, defansin en onemli adamlari sakatken herif hala hucum dusunuyor. Halbuki koy Ayhan'la Topal'i, gidisata gore gene hucumcu alirsin. Tuncay'a cok is dusecek, cok kosup press yapmasi lazim. Bir tek Nihat press yapmasa olur, ama Kazim da yapamayacak.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:Kadro değişti:

Kazım OUT

Semih IN
Emin misin? Uefa.com MatcCentre'da asti bile kadroyu:

Image

Gerci Sabri'yi Hamit onunde, Kazim'i direk forvete koymuslar filan ama, onlarin mi garipligi FT'nin tavsanlarindan biri mi emin olamiyor insan tabii...
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Az önce NTV'de söylediler. UEFA'nın sitesinde asılmış olmasına rağmen kadro değişti dediler!

Son dakika gelişmesiydi bu! Sonra bir son dakika gelişmesi daha yaşandı, Kazım geri geldi! Ben Semih'i tercih ederim!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:Kazim kotu topcu degil de, bu kadar onemli bir maca, defansin en onemli adamlari sakatken herif hala hucum dusunuyor. Halbuki koy Ayhan'la Topal'i, gidisata gore gene hucumcu alirsin. Tuncay'a cok is dusecek, cok kosup press yapmasi lazim. Bir tek Nihat press yapmasa olur, ama Kazim da yapamayacak.
ESPN canli veriyor. ESPN ve ESPN2 kanallarina bak.

http://soccernet.espn.go.com/tv/listing?cc=5901
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eski tecrubelerime dayanarak yolun sonuna geldigimizi rahatca soyleyebilirim. Sonuc 2-0 filan gibi net bir husran. Cocuklugumdan beri ne zaman tepelenecekler rezil olacaklar filan diye gururlari ile oynanan Turk futbolculari ve de teknik heyeti (buna sporculari da diyerek genelleme yapablirsiniz) giderler ve haklarinda bu sekilde konusanlari utandidrlar. Ama bu bi atimlik kursun ornegi gibi olurdu. Yani ondan sora bu basarinin etkisi ile ayi boku gibi sisip sonunu getiremezlerdi hicbir zaman. Kore'deki Dunya sampiyonlugunda da bu ilke neredeyse yikilacak gibi gozuksede Almanya gibi disli rakip onunde boyun egilmisti. Bugun de yahu Cekleri nasil goturduk (cekleri bozdurduk filan diyorlar)Hirvatlar onlardan daha iyi degiller ya tartismasi var ki tam bir zehir.

Elbetteki mac sonunda oturup bu yazdiklarimi afiyetle yerim. Ancak gercekler balcikla sivanmayacak kadar acik. Red October filmindeki gibi S. Connery'i batirmak icin saldiran obur denizaltinin Rus kaptanin torpidolarin emniyet aygitini menzile ayirlamasi ve bunun da usta kaptan olan S. Connery tarafindan kullanilmasindan sonra tekrar saldirya gectiginde Connery'nin ne soyledigini hatirlarsiniz. Elbette filmde yine ustaligini gosteri kendi torpidolarina vurdurtmustu ama o bir film idi.

Hirvat'larin TD'si (Isvecre'yi bosverin) Ceklerin basindaki ihtiyarin yaptigi hatayi gordu. Aynisini yapmayacak kadar bu isi bildigini var sayiyorum. Bizimki ise hala olmayan sistemden filan bahsettigine gore halatin sonuna geldik

Kendinizi rahat hissedin ve koyuverinki gerilim filan olmasin. Inceldigi yerden kopacak. Hadi bakalim Allah kurtarsin!
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Resmen Tuncay'i ceza sahasi icinde dusurduler

AHHHHHHHHHHHHHHH TOPAL'in sutu cok yakin gitti

Yavas yavas ozguven geliyor gibi

Adamlarin bir topu direkten donmustu ama Hirvatlar henuz benim sandigim gibi oynamiyorlar.

Masallah Balta ve Topal cok iyi
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply