Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Vakti olan ve arzu eden arkadaslar su anda naklen yayinlanmakta olan Mustafa Denizli ile Hucum Futbolu isimli eglence programini seyredebilirler.

Programda klup baskani rolunde bir kisinin teknik direktor rolundeki bir kisiyi koklu bir klubun basina getirmesi ve teknik direktorun hafta boyu kamuoyuna sampiyonluk sozu vermesiyle gelisen komik olaylar konu ediliyor.

Dizinin bu haftaki bolumunde koklu klup lig sonuncusundan 15 dakikada iki gol yerken savunmasinda yasanan senlik ve buna karsilik seyircinin kartal gol gol diye bagirdikca rakibin gol atmasi hicvediliyor. Bu dizide misafir sanatcilar Firat Aydinus otoriter hakem, Yilmaz Vural da cezali teknik direktor rollerindeler.

Lig TV, 20:00
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Wallahi seyredin, gulmekten bayilirsiniz. Ilk yari 2-2 bitti. Hali saha maci gibi, topu kim alirsa rakip kale onunde, Denizli cidden sapitmis, Uzulmez, Toraman, Sibop falan guya ileri cikan defans oyunculari, hcuma cikiyorlar, Besiktas defansi derya deniz aciliyor, forumdan 40 yas ustu iki-uc kisi atak yapsak gol olur. Mac 2-2 oldu, seyirci Besiktasim sampiyon ol bu sene diye inliyor, zeki seyircidir, acaba ironi mi yapiyorlar diye dusundum, hani inceden dalga mi geciyorlar acep yani.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali, bir başka haber mecraında Rıdvan deyu bir heruf var, tenkit yapar. Besiktas nam ekibin hocasına pek bir mersiye yapar gordum. Zannım odur ki bu tenkitciler hep neticeye mülhem kanaatler getirirler, netice olsaydı ki sıfıra iki, zannnımca Rıdvan bambaşka derdi bu takıma . Bir digeri netekim evvelki gun bir varakta, Galatasaray nam takım, Harlem denen şoparlara benzerdir, darmadaginik olacak ecnebiyatta dedi. Bugünse çengilik yapup "esvaplar oynadu, devran döndü" deyu yazdu.

Bir digeri de kabzimalmış, lakin bir hiciv programında Karagöz Hacı İvat misali evleri şenlendirir; geçen gün didi ki, Galatasaray nam takım, kesmeşeker olacak alimallah.

Hic biri tutmaz didiklerinin amma hepsi alırlar merkep yüküyle akçeyi, nasıl bir düzendir bu ve develer filleri yutmaktadır ?
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Ali, bir başka haber mecraında Rıdvan deyu bir heruf var, tenkit yapar. Besiktas nam ekibin hocasına pek bir mersiye yapar gordum. Zannım odur ki bu tenkitciler hep neticeye mülhem kanaatler getirirler, netice olsaydı ki sıfıra iki, zannnımca Rıdvan bambaşka derdi bu takıma . Bir digeri netekim evvelki gun bir varakta, Galatasaray nam takım, Harlem denen şoparlara benzerdir, darmadaginik olacak ecnebiyatta dedi. Bugünse çengilik yapup "esvaplar oynadu, devran döndü" deyu yazdu.

Bir digeri de kabzimalmış, lakin bir hiciv programında Karagöz Hacı İvat misali evleri şenlendirir; geçen gün didi ki, Galatasaray nam takım, kesmeşeker olacak alimallah.

Hic biri tutmaz didiklerinin amma hepsi alırlar merkep yüküyle akçeyi, nasıl bir düzendir bu ve develer filleri yutmaktadır ?
:lol: :lol: :lol:

Ufuk, Allah iyiligini versin.

Ridvan'i seyrediyorum, wallahi uzuldum. Seyrettigim mac cidden bizim futbolumuz acisindan ibretlik derecesinde bir zavallilik ornegi idi.

Kocaeli maca girerken 9 macta 21 gol yemis, defansla falan alakalari yok, hatta ileride bir gollerini attirip, digerinin pasini atan Taner diye bir adam disinda futbolla da alakalari yok, hepsi dort buyuklerde tutunamamis, miyadi dolmus oyuncular, baslarinda ise Yilmaz Vural var (ismi soyluyorum, yorum yapmiyorum), seneye ikinci ligde olacak, zaten ikinci ligde olmasi gereken bir takim.

Bu adamlar cikip Besiktas'a 15 dakikada iki gol atti. Ayrica bir suru de atak yaptilar. Hayal tacirimiz Mustafa Denizli de futbolla alakasi olmayan bir sekilde, nasil olsa karsinda bizim ligin takimlari, saldir babam hesabi salmis adamlari, bir de cikmis arkasindan buyuk takim icin geriye dusunce ustesinde gelmek onemli, bugun bunu gorduk falan diyor. Yahu dalga mi geciyorsun, ben bugun ikinci lig takimi karsisinda rezil olan uc buyuklerden birini gordum, sen onu anlat.

Ibrahim Uzulmez, bu oyunuyla Toraman futbolcu falan degiller. Attigi guzel gole ragmen Delgado Lincoln ya da Alex'in bir bacagi etmez, hicbir oyuncularini GS'da ilk 11e koymam.

Turkiye'de maalesef sahtekarlik isi goturuyor. Avrupa kupalarindan elenen "buyuk" takimlarimiza ayda bir orta ayar bir Avrupa takimiyla mac yapma mecburiyeti getirilmeli, Liverpool, Barca, Chelsea falan degil, yahu ayda bir gidin Dinamo Kiev falan ayari bir takimla oynayin, uc kere ust uste bes yerseniz kume duseceksiniz diyeceksin.

Sonra hocamiz su hucum futbolunu oynatsin, wallahi basket macina doner skor. Ama bu ayibi soyleyecegine insanlar bizim forumun cikip uc tane atacagi takima Besiktas bes atti diye sablonundan falan bahsediyorlar. Ayip, ama onlar da program seyrettirecekler, mal satacaklar, ya Erman gibi iyi, kotu buyuklere bir sekilde sallayip prim yapacaksin, ya da bu rezaleti seyredip Besiktas'in sablonu falan diyeceksin.

Yalniz bu bir hoca bir sezonda ikiden fazla takim calistiramiyor kuralina bozuluyorum, Yilmaz Vural ayni sezonda uc takim birden dusurebilirdi, bu imkan elinden alindi. Hocam benim.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Sadece forvet hattı ile oynayan tuhaf bir takım Beşiktaş.

Orta sahası (hele Delgadoya emanet olan bölümü) çok rahat geçilebiliyor. Defansı, markaj yapamayan, kademe alamayan komedi bir dörtlü. Bir de refleksleri zayıfladığı artık belli olan Rüştü. En iyisi denilen Zapo, ilk golde ne kadar ağır kaldı bir seyredelim. Kötü defansı ile forvet arasında köprü yok. O yüzden hakı saha maçı yapıyorlar haftalardır. Ve bence Ertuğrul hiç değilse daha sıkışık oynatıp, defans-orta-forvet arasında ilişki kuruyordu. Denizli ile 5 maçtır ateşle oynuyorlar, farkındalarsa.

Dünkü bizim maç, bir orta sahanın bilinçli basana adamlarla ve topu akıllıca -dikine- verebilmesi halinde, oyunun kaderinin ne olduğunu gösterdi. Beşiktaşta ne basan var, ne dikine veren.

Beşiktaş Galatasaray maçı bu senenin en acayip sonucuna hazır olacak. Orta sahası olmayan, pas yapmayan Beşiktaş ile Avrupa'nın en iyi 1-2 orta sahasından bir olmaya aday ve pas bilinci tavana vurmuş Galatasaray.

FB maçı için hiç yorum yapamam ve belki yenilebiliriz de ama Beşiktaş tarihi fark yiyecek. Bu maçı dört gözle bekliyorum.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ankaraspor 0 - 0 Eskişehirspor
Antalyaspor 2 - 1 Sivasspor
Denizlispor 1 - 0 Kayserispor
Gaziantepspor 1 - 4 Büyükşehir Bld.
Konyaspor 2 - 1 Gençlerbirliği

Maçlar bitmek üzere. Süpriz sonuçlar sözkonusu olacak gibi. Bu hafta tahmin yarışmasında ben dahil nal toplayan çok olacak galiba :D

Ankaraspor maçın sonlarına doğru 2 tane attı. Gençlerde son anda beraberliği kurtardı. Antalya 40 dakka 10 kişi oynamasına rağmen 2-1 yendi Sivas'ı.

Ankaraspor 2 - 0 Eskişehirspor
Antalyaspor 2 - 1 Sivasspor
Denizlispor 1 - 0 Kayserispor
Gaziantepspor 1 - 4 Büyükşehir Bld.
Konyaspor 2 - 2 Gençlerbirliği
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Kayserilinin kafa çalışıyor...
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Allah bize TV yorumcularini bela diye vermis.

Bir tane adam soyleyin ki bana, dinlerken zevk alayim.

Trabzon macindan sonra Serdar Bali'yi dinliyorum.Dinlemez olayim.

Macin baslama vurusu yapiliyormus.Baslama vurusu yapan oyuncu neden topu defansta oynayan oyunculara atiyormus.Hemen ileri atilmasi gerekiyormus topun...

Simdi du ne tip bir yorumdur yada akil vermektir.Bana bir izah etsin.Allah askina...

Su foruma "Serefsiz Basin" gibi acilacak cok baslik var ama neyse....

Not:Cengiz Abi ne oldu bizim "Ahmakca Gorulen Kartlar" basligi...Abi acalim soyle bir baslik ne olursun...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Allah bize TV yorumcularini bela diye vermis.

Bir tane adam soyleyin ki bana, dinlerken zevk alayim.

Trabzon macindan sonra Serdar Bali'yi dinliyorum.Dinlemez olayim.

Macin baslama vurusu yapiliyormus.Baslama vurusu yapan oyuncu neden topu defansta oynayan oyunculara atiyormus.Hemen ileri atilmasi gerekiyormus topun...

Simdi du ne tip bir yorumdur yada akil vermektir.Bana bir izah etsin.Allah askina...

Su foruma "Serefsiz Basin" gibi acilacak cok baslik var ama neyse....

Not:Cengiz Abi ne oldu bizim "Ahmakca Gorulen Kartlar" basligi...Abi acalim soyle bir baslik ne olursun...
Sevgili Omer, neden sirf o lafini sectin, baska soyledigi seyler akilli mi ki adamin? Nasil yorumcu olur, kim dinler, raaaakip, haaaakem diye telaffuzdan falan vazgectim, yahu bir soylediginde de biraz mantik, isik olur bir insanin. Nedir hikmeti bilinmez, gecen sezon Ersun getirilince kuplere bindi, sonra tepki gordu, TS basarili olsun sirtimda tasirim dedi, ama bunu soylerken icinden basaramayacak diyor tabii.

Neyse, TS iyi gittikce cumlelerine tabii bend estekliyorum diye basliyor, ardindan ama su kotu, bu kotu, giydirip duruyor, belli ki icin icin ezilmis o ilk ettigi laflar yuzunden.

Ama bu kadar kompleksli, bunalimlari disari vuran insanlar neden yorumcu olur, anlamak mumkun degil. Ersun'a verilen isi mi beklemis nedir?

Umut uzun boyluymus, sarkac topu ile tayming calismasi yapmaliymis, daha 25! yasindaymis sadece taymingini gelistirebilirmis. Acele etmesin hocam, bunun 35, 45i var, hatta tayming dedigin 60indan sonra anca gelir.

Garip bir is su futbol Turkiye'de vesselam.

Ali
Omer K. KOCAOGLU

Yok be abi;

O lafi cimbizla cekip almis gibi oldu ama ayni senin dedigin gibi.Bir tane lafi elle tutulur degil ki.

Genellememin sabibi de o zaten.Allah hepsini basimiza bela diye vermis.

Her seye ragmen yine de suc bizde.Bu adamlari dinliyoruz.

Su forumdan istediginiz adami cekin alin, bunlardan daha iyi yorum yapar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Trabzon şampiyon olsa televizyona çıkıp yorum yapacak tarabzonlu yorumcu yok doğru düzgün. Sorun bu :D

Hoş diğerleride pek matah değil ama konuştuğu zaman kendini dinletmesini becerenler var...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

bu kadar laf edip macin skorunu asmamissiniz. TS yine yenmis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB'ye hayat verdik. Brezilyalilar Devied'in gelmesi ile canlandilar. FB cikisa gecti denebilir. Su anda Ankara onunde 1-0 ondeler. Ama gol ustne gol kaciriyorlar.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Nov 16, 2008 5:40 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Omer K. KOCAOGLU

Cengiz Akgun wrote:FB'ye hayat verdik. Brezilyalilar Devied'in gelmesi ile canlandilar. FB cikisa gecti denebilir. Su anda Ankara onunde 1-0 ondeler. Ama gol ustne gol kaciriyorlar.
Yok be abi..FB ilk uce giremez.Soylemis olayim.
Iki ust uste Kadikoy maclarinda su ana kadar 170 dakika futbol.Bir tane organize atak gol yok.
Haaa Piere ve Alex'in ilk yillarindaki gibi butun sistem duran toplara karsi kurulmus ve amac bu ise, nereye kadar isler bilmem.
Onun disinda cacik olmaz.
Biz cok mu iyiyiz?Evet.Biz FB'den iyiyiz.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Fener iki duran toptan iki gol atti. Hucumu az dusunuyorlar, Alex'in oynanamasinin etkisi vardir muhakkak ama Fener'in goze hos hucum oyunu yok, geri dortlu hic bozmuyorlar, kendi sahalarinda oynasalar bile.

Bu maci daha cok Ankaraspor izlemek icin seyrettim. Ilk yarida bir penalti verilebilirdi ama hakem es gecti. Ceza alanina giremediler , etkiiszi kaldilar, ozellikle Mehmet Cakir kotu oyun cikardi. DeliIdris'i niye oynatmadi anlamadim, son 10 dakikada bir iki kafa topu aldi.

Onumuzdeki mactan sonra 4 maci Ankara takimlari ile oynayacagiz. Bu maclarin hepsini alirsak ilk ikiye gireriz. Trabzon sansi yaninda, ilk yariyi 3 puan geride bitirirsek sevinicem.
Kemal Bakircioglu
Post Reply