Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

İkinci yarıdaki derbilerde hakemlerin nasıl maç yöneteceğini hakikaten çok merak ediyorum. Bu pislikleri nasıl temizleyecekler acaba?
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Soner Özaltındere wrote:İkinci yarıda ki derbilerde hakemlerin nasıl maç yöneteceğini hakikaten çok merak ediyorum. Bu pislikleri nasıl temizleyecekler acaba?
Tekrar yazalim, Eskisehir'e karsi GS'a iki ofsayt golu verdirip 6-7 sari cikaran duduklu dangalak Firat Aydinus Cuneyt Cakir FB maci yonetmedigi sure kadar GS maci yonetmeyecek, vermeye kalkarlarsa cingar cikaracaksin. Bir konuda dikkatli olmak lazim, SS'da dogranacagiz buna engel olmak mumkun degil, buna tek yapilacak ASY'de ayni sekilde FB'nin dogranmasidir. Ama Eskisehir'de olursa bir daha GS maci yonetmeyecek o hakem, mumkunse Superlig isi bitecek.

Lugano'nun gormedigi, Cisse'nin gordugu sari kartlar falan gercekten icler acisi.

GS FB'nin baskanini belirleyemez, kimsenin gidip gelmesini falan da bekleyemez. GS yonetiminin yapacagi Ali Sami Yen ya da Seyrantepe'yi de "soke soke" hakemlerin SS'da FB'ye caldigi dudukler gibi duduk calinan bir yer yapmaktir.

Bundan sonra GS-BJK, GS-FB macinda eger GS ondeyse ve rakip atak yapiyorsa sahaya surekli ikinci toplar atilacak, biri gikini cikarirsa, ceza vermeye falan kalkarsa da ortalikta cingar cikaracan, cirkefleseceksin, ta ki adamlar ASY'i de SS gibi yapmaya razi olana kadar.

Aziz Yildirim'i kinamayin, Adnan Polat'tan aynisini bekleyin, hakemlerimiz belli, sistemimiz belli, hersey esit adaletli olsun isterseniz torunlarimiz izlerler onu, ama biz gittikten epey sonra. Bugunun gercekleri bunlar, ASY SS gibi olacak, baska gercekci cozum yok.

Lugano her hafta gormesi gereken sari kartlarin hic birini gormuyor, bir yerden sonra hakemlerin bunu hep kacirdigina inanmak zor, biz cuvalla sari gorelim, FB'de yedegi olmayan, olmayinca defansi kaybolan adam her hafta bariz sari kartlari israrla gormuyor.

Ali
Soner Özaltındere

Ali Gursel wrote:
Soner Özaltındere wrote:İkinci yarıda ki derbilerde hakemlerin nasıl maç yöneteceğini hakikaten çok merak ediyorum. Bu pislikleri nasıl temizleyecekler acaba?
Lugano'nun gormedigi, Cisse'nin gordugu sari kartlar falan gercekten icler acisi.

GS FB'nin baskanini belirleyemez, kimsenin gidip gelmesini falan da bekleyemez. GS yonetiminin yapacagi Ali Sami Yen ya da Seyrantepe'yi de "soke soke" hakemlerin SS'da FB'ye caldigi dudukler gibi duduk calinan bir yer yapmaktir.

Bundan sonra GS-BJK, GS-FB macinda eger GS ondeyse ve rakip atak yapiyorsa sahaya surekli ikinci toplar atilacak, biri gikini cikarirsa, ceza vermeye falan kalkarsa da ortalikta cingar cikaracan, cirkefleseceksin, ta ki adamlar ASY'i de SS gibi yapmaya razi olana kadar.

Aziz Yildirim'i kinamayin, Adnan Polat'tan aynisini bekleyin, hakemlerimiz belli, sistemimiz belli, hersey esit adaletli olsun isterseniz torunlarimiz izlerler onu, ama biz gittikten epey sonra. Bugunun gercekleri bunlar, ASY SS gibi olacak, baska gercekci cozum yok.

Lugano her hafta gormesi gereken sari kartlarin hic birini gormuyor, bir yerden sonra hakemlerin bunu hep kacirdigina inanmak zor, biz cuvalla sari gorelim, FB'de yedegi olmayan, olmayinca defansi kaybolan adam her hafta bariz sari kartlari israrla gormuyor.

Ali

Ali
Her harfine katılıyorum, keçinin olmadığı yerde koyuna Süleyman Çelebi derlermiş... Sen sesini çıkartmazsan birileri senin hakkını yedikçe yer, altını oydukça oyar... Geröi şu da var; bizim on yılda yapamadığımız stadyum demek ki iki senede de yapılıyormuş... Bizim yöneticilerimiz bir işi bitirinceye kadar atı alan üsküdarı geçti...

Ülkenin sadece futbolunda değil devlet kademelerinden tut da özel sektörünün bile heryerinde bir fenerbahçe lobisi var. Bizimkiler çok fazla entel, dantel işlerle uğraşırken onlar ciddi ciddi lobi haline geldiler. Biz maalesef çok fazla Fair Playcilik oynamaya başladık her nedense...
Galatasaray,
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ali Gursel wrote:
Tekrar yazalim, Eskisehir'e karsi GS'a iki ofsayt golu verdirip 6-7 sari cikaran duduklu dangalak Firat Aydinus Cuneyt Cakir FB maci yonetmedigi sure kadar GS maci yonetmeyecek, vermeye kalkarlarsa cingar cikaracaksin. Bir konuda dikkatli olmak lazim, SS'da dogranacagiz buna engel olmak mumkun degil, buna tek yapilacak ASY'de ayni sekilde FB'nin dogranmasidir. Ama Eskisehir'de olursa bir daha GS maci yonetmeyecek o hakem, mumkunse Superlig isi bitecek.

Ali
Lobi yapmanin bin bir turlu yolu var. Bizim yaptigimiz, ve her zaman yapacagimiz Lobi faliyeti Galatasarayli gibi olur. Aziz yildirim gibi olmaz. Basarili olmazsa, daha cokca yapilir, yonten degismez.

Guiza cok sik bir gol atmis. Ama bize degilde BJk'ye oldugu icin bu onu pek fazla goturmez.

Bugun iki takimda, Galatasaray'in genelde oynadigi topun cok altinda top oynadi. Birisi bir analiz yapsinda anlayayimki, Galatasaray'i yazraken kalptenmi yapiliyor elestiriler, beyindenmi?
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Soner Özaltındere

Lobi yapmanin bin bir turlu yolu var. Bizim yaptigimiz, ve her zaman yapacagimiz Lobi faliyeti Galatasarayli gibi olur. Aziz yildirim gibi olmaz. Basarili olmazsa, daha cokca yapilir, yonten degismez.

Guiza cok sik bir gol atmis. Ama bize degilde BJk'ye oldugu icin bu onu pek fazla goturmez.

Bugun iki takimda, Galatasaray'in genelde oynadigi topun cok altinda top oynadi. Birisi bir analiz yapsinda anlayayimki, Galatasaray'i yazraken kalptenmi yapiliyor elestiriler, beyindenmi?
Lobi yapamıyoruz bile bir şekilde yapmaya başlasak kimin gibi yapacağımıza ondan sonra karar veririz.

Ayrıca Bjk hakem taraından on kişi bırakılıncaya kadar son derece çekişmeli bir maç vardı... Ayrıca Bjk'nin attığı ilk gol Fırat Aydınus kurallrına göre ofsayt değildi, olamazdı bekınız ES-GS maçı...

Bjk onbir kişi kaldıktan sonra dönen dolapları anlamışcasına koşmadı kendini yormadı ve maça asılmadı. Zaten ikinci yarıda futbol diye birşey oynanmadı. Fb bile saldırmadı her nedense bu kadar demoralize olmuş ve çok boşluklar bırakan bir takıma karşı...

Fakat direkten dönen toplardan biri gol olsa fark açılabilirdi ama Fb'de o golü veya golleri atmayı haketmemişti zaten...

Ayrıca ben Guzia'nın attığı golde de sanki defanstan biraz öndeymiş gibi gördüm...
Last edited by Soner Özaltındere on Sat Nov 29, 2008 11:28 pm, edited 1 time in total.
Galatasaray,
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bu arada mac sirasinda izledigim bir olay daha Roberto Carlos'un lisaninda ana avrat dumduz gitmeye devam etmesiydi. Yillar once yine bir FB-BJK macinda Ali Eren Serhat Akin'dan dirsek yiyip kufur edince kirmizi gormustu, bariz dirsek atan Serhat olay yerinden uzaklasirken, o gun sordugum arkadaslar rakibe kufurun cezasi kirmizi demislerdi. RC hem hakeme hem rakibe dumduz gidiyor, kacinci mactir, nedir bu kural, eski Real Madrid'li ya da Brezilya millisi isen herkse kufur serbest istisnasi falan mi var?

Ali
Soner Özaltındere

Ali Gursel wrote:Bu arada mac sirasinda izledigim bir olay daha Roberto Carlos'un lisaninda ana avrat dumduz gitmeye devam etmesiydi. Yillar once yine bir FB-BJK macinda Ali Eren Serhat Akin'dan dirsek yiyip kufur edince kirmizi gormustu, bariz dirsek atan Serhat olay yerinden uzaklasirken, o gun sordugum arkadaslar rakibe kufurun cezasi kirmizi demislerdi. RC hem hakeme hem rakibe dumduz gidiyor, kacinci mactir, nedir bu kural, eski Real Madrid'li ya da Brezilya millisi isen herkse kufur serbest istisnasi falan mi var?

Ali
Bunları yazmakla bitmez Ali;

Ben de Luganonunkileri yazmak istemiyorum ama hangisinden başlayayım bilemiyorum.

Hakemler İnönüde veya ASY'de bu kadar poervasızca taraf tutarak maç yönetebiliyorlar mı acaba? Hiç şöyle tarafsız gözle seyretmedim ama hiç zannetmiyorum açıkçası...
Galatasaray,
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur A. Boztepe wrote: Bugun iki takimda, Galatasaray'in genelde oynadigi topun cok altinda top oynadi. Birisi bir analiz yapsinda anlayayimki, Galatasaray'i yazraken kalptenmi yapiliyor elestiriler, beyindenmi?
Nasil yani, BJK ayni stada cikti, haksiz 10 kisi kaldigi macta 2-1 yenildi, biz dort yedik orada, daha iki hafta mi ne oldu, simdi bu BJK GS'in genelde oynadigi topun cok altinda, bize dort atan takim GS'in oynadigi topun cok altinda, bu arada Ankaraspor'a, Metalist'e falan gol atamayan GS harikalar yaratiyor, bunu boyle gormek de beyinlerden yazmak mi oluyor?

Sevgili Ozgur, tekrar edelim, futbolun ana amaci goze zevk vermek degil, gol atarak mac sonunda uc puan alma oyunu futbol, bence kalbinden yazan habire puan kaybedip kendini dort yedigi takimdan ya da onlardan 10 kisi kalip iki yiyen takimdan iyi zannedenler.

Ali
Soner Özaltındere

Ali Gursel wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote: Bugun iki takimda, Galatasaray'in genelde oynadigi topun cok altinda top oynadi. Birisi bir analiz yapsinda anlayayimki, Galatasaray'i yazraken kalptenmi yapiliyor elestiriler, beyindenmi?
Nasil yani, BJK ayni stada cikti, haksiz 10 kisi kaldigi macta 2-1 yenildi, biz dort yedik orada, daha iki hafta mi ne oldu, simdi bu BJK GS'in genelde oynadigi topun cok altinda, bize dort atan takim GS'in oynadigi topun cok altinda, bu arada Ankaraspor'a, Metalist'e falan gol atamayan GS harikalar yaratiyor, bunu boyle gormek de beyinlerden yazmak mi oluyor?

Sevgili Ozgur, tekrar edelim, futbolun ana amaci goze zevk vermek degil, gol atarak mac sonunda uc puan alma oyunu futbol, bence kalbinden yazan habire puan kaybedip kendini dort yedigi takimdan ya da onlardan 10 kisi kalip iki yiyen takimdan iyi zannedenler.

Ali
kesinlikle...
Galatasaray,
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ali Gursel wrote:

Ali
Malesef...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cisse verilen ilk sari kart ucuz olmus ama bu hiyar sari kartla oynarken kalkip o hareketi yapiyorsa Cisse'e ne demeli ya. Ben sonuctan memnunum. Gayet guzel oldu. Yarin Hacetepeyi yenemezlerse anlatin derdinizi Marko pasaya hakem makem diye.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:Cisse verilen ilk sari kart ucuz olmus ama bu hiyar sari kartla oynarken kalkip o hareketi yapiyorsa Cisse'e ne demeli ya. Ben sonuctan memnunum. Gayet guzel oldu. Yarin Hacetepeyi yenemezlerse anlatin derdinizi Marko pasaya hakem makem diye.
Insallah, insallah, sen mutlu ol yeter.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ali Gursel wrote:RC hem hakeme hem rakibe dumduz gidiyor, kacinci mactir, nedir bu kural, eski Real Madrid'li ya da Brezilya millisi isen herkse kufur serbest istisnasi falan mi var?

Ali
Sevgili Ali, ben kufuru filan biraktim. O adamin Turkiyede hakeme su sisesinden su firlatmasida serbest.

Image

Ben ona kizmiyorum Turkiyedeki karakterini, benligini onun bunun baskisi altinda kalmis zavalli gorevlilere kiziyorum :twisted:

Sonra Lincoln hakeme niye sari kart gostermedin diye isaret edince otomatik sari kart...

Go figure :!:
Soner Özaltındere

Türkiyede futbolda dengeler ancak tüm takımlar stadlarını yenileyip, öncelikle stad ve gelir kapasitelerini arttırdıklarında yerini bulacak. Bu açıdan bakıldığında şu anda Fb bir çok aşamayı geçmiş gibi görünüyor, açıkçası biz çok gerilerdeyiz hala.

Şu anda bu işlerde Kayserispor bile bizden çok daha iyi durumda. Adamlar ikinci yarıda yeni stadlarında oynayacaklar bile... Stadyumun dünya şartlarına oynanan futbola bu kadar direk etkisis olamaz ama bizde işin içine lobicilik girince, ki bunu özellikle Fb yapınca dengeler çok değişiyor. O stadda hiçbir hakem adam gibi düdük çalamıyor.

Demek ki stad yaptırmakla bitmiyor iş, sistemi kontrol altınada almak lazım. MHK başkanı istediğin adam olacak, TFF'de ağırlığın olacak. Bir çok Anadolu klübünün yönetiminde üyen olacak vs. vs...
Galatasaray,
Soner Özaltındere

Dün oynanan KS-TS maçını seyrettim baştan sona , Kayseri yediği golden sonra o kadar sert ounadı ki; bizim o sertlikte kendi evmizd top oynanmamız imkansız o kadarını söyleyeyim. En az iki kırmızı kart...
Galatasaray,
Post Reply