Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular 2006-2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:Bülent, Gençlerbirliği ilen anlaşmış..
Simdi de Ajansspor'da, Bursa'nin yeni baskani "Anlastik, Cuma'ya imzaya geliyor" demis diye haber asmislar, Kaptan icin. Orjinali de, Bursa Resmi Sitesindeki bu haber sanirim. Denizli ile, imza masasindan kalkmisti son anda, benzer bir durum olmadan sonuclanacak mi bakalim bu sefer...

Gencler genel menajeri Bulent'in adini da Yanal'in adini da anmismis ama, kesin anlasmadan filan bahsetmemislermis zate resmi sitelerinde.
Özgür
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bir Izmir'li olarak,Altay'in 1. Lig'e cikamamasina hakikaten cok uzuldum.Altay'in genc takimlari iyidir;kulup yatirim yapar,ve bir cok oyuncu yetistirir.

Bu arada mali sorunlarla ugrasirken,1 .Lig'e cikmak icin iki defa final oynadilar ve kaybettiler.Cok uzucu.
25-2025

nefvakfi.org
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

5 takım İstanbul'dan 4 takım Ankara'dan gitti ligin yarısı.. Kasımpaşa'da bir süre ikamet etmiş bir insan olarak kasımpaşaspor'un 1. lige çıkmasına sevinsemde, Altay çıksa daha güzel olurdu.
Selçuk Samli wrote:Bir Izmir'li olarak,Altay'in 1. Lig'e cikamamasina hakikaten cok uzuldum.Altay'in genc takimlari iyidir;kulup yatirim yapar,ve bir cok oyuncu yetistirir.

Bu arada mali sorunlarla ugrasirken,1 .Lig'e cikmak icin iki defa final oynadilar ve kaybettiler.Cok uzucu.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Mehmet Gorgen wrote:
Tolga Girici wrote:Nefesleri kesen mactan sonra Kasimpasa Altay'i yenerek super lige cikmis. Kasimpasa 10 kisi ohynamasina ragmen iki uzatmada gol atarak maci penaltilara kadar getirmis ve son penaltida kazanmis. Super lig'de 5 tane Istanbul 4 tane Ankara takimi oldu.
Malesef gelen üç takımın da hiç seyircisi yok.
Tayyip ile Melih gökçek artık takımlarını yarıştırırlar.

Bir il, ilçe değil de semt takımının uuzn süreden sonra 1.lige gelmesi de hoş.

Enson bakırköy Zetinburnu, sarıyer'den sonra bir ilçe istanbul takımı görmedik.

İstanbul bb spor'un ise 1.lige ne diye çıktığını anlamadım. belediyenin parasıyla transfer mi yapacaklar? Belediyespor diye profesyonel takım mı olur. Belediye başkanları gitsin amatör kulüpleri desteklesin.
Kasımpaşa'nın(Başbakan RTE bağlantısı nedeniyle ben de çıkmasını istemiyordum) diğer takımlardan farklı olarak seyircisi var. Yaklaşık 120 bin kişilik nüfusuyla Türkiye'deki bazı illerden daha kalabalık bir semttir. Ve tabiki RTE sayesinde 15 bin kişilik son derece modern bir stada sahip oldular. Genelde de stadı dolduruyorlar...

Ama yine de Altay'ın 1. ligde olmasını yeğlerim, özellikle Büyükşehir Belediye takımlarının yerine...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ertuğrul Sağlam'a başörtüsü itirazı!
Teknik direktörlük için en güçlü aday olarak öne çıkan Ertuğrul Sağlam'a Beşiktaş'ta bazı yöneticiler eşinin başı kapalı olduğu için itiraz ettiği iddia edildi. Sağlam Beşiktaş'la anlaştığını açıklamasına karşın siyah-beyazlı yönetim teknik direktör konusunu pazartesi gününe bıraktı.
CNN Türk'ün haberine göre, Beşiktaş yönetimi Ümraniye'deki tesislerde yaptığı toplantıda Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot başta olmak üzere bazı yöneticiler Ertuğrul Sağlam'ın göreve getirilmesine eşinin başörtüsü nedeniyle karşı çıktı ve istifa tehdidinde bulundu.
Başkan Yıldırım Demirören'in büyük ölçüde anlaştığı Ertuğrul Sağlam'ın, resmi olmasa dahi, bazı yöneticiler ve camianın önde gelenleri tarafından, 'eşinin başı kapalı olduğu için' istenmediği iddia edildi.
Başkan Yıldırım Demirören, bu gelişmelerin ardından 2-3 alternatifi daha değerlendirip kararını pazartesi günü yapılacak yönetim kurulu toplantısından sonra açıklayacak.
MİLLİYET
Ertuğrul bjk'ya gidipte kendini ziyan etmez inşallah!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Altay-kasımpaşa maçı çok heyecanlı geçmiş..

Altay 1-0 öndeyken Kasımpaşa 10 kişi kalıyor.

Durum böyleyken 1-1'i yakalıyorlar..

Ardından Altay birde penaltı kazanıyor..

Kasımpaşa yine beraberliği sağlıyor..

Maç berabere bitiyor, ve Kasımpaşa penaltılarla finale çıkıyor..

Türkcell Süper Ligi delikanlı görsün :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sergen seneye Ankaragücünde..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Korkmaz resmen Bursa'da

Bülent Korkmaz, bir yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllığına kendisini Bursaspor teknik direktörü yapan sözleşmeye imza attı. Korkmaz, savaşan mücadele eden bir ekip oluşturacaklarını belirtti...
01 Haziran 2007 16:27

Turkcell Süper Lig takımlarından Bursaspor, teknik direktör Bülent Korkmaz ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Vakıfköy Orhan Özselek Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen törende konuşan Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Karasu, Bülent Korkmaz'ı çok uzun zamandır tanıdığını, Korkmaz'ın ahlaklı, kişilikli, hırslı ve sözünün eri biri olduğunu söyledi. Takımı geçen sezon çalıştıran Engin İpekoğlu'nun da başarılı olduğunu kaydeden Karasu, ''Ancak bir değişiklik gerekiyordu.

Yönetimde ve teknik heyette değişiklik kararı verdik. Bu çerçevede Bülent Korkmaz'ı takımın başına getirdik. Kendisine 'hoş geldin' diyorum. Bundan sonra ben inanıyorum ki Bülent hocamızla gidebildiğimiz en iyi yere kadar gideceğiz'' dedi. Karasu, ligde şu an bir hedef koymadıklarını, transferde de Bülent Korkmaz'ın talepleri doğrultusunda hareket edeceklerini belirtti. Yeşil-beyazlı kulübün yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz da Bursa'da inanılmaz bir potansiyel ve güzel bir ''ambiyans'' olduğunu ifade ederek, ''Şehir, futbolu çok seviyor. Bu potansiyeli gördükten sonra burayı tercih ettim. Savaşan, mücadele eden, kentini ve kulübünü severek her şeyini feda eden futbolculardan kurulu bir takım oluşturacağız'' diye konuştu. Özellikle bu yönde çok iyi çalışmaları gerektiğinin altını çizen Korkmaz, şunları söyledi: ''Bu isteği başkanım ve yöneticilerde görüyorum. Medyasıyla, taraftarıyla, sivil toplum örgütleriyle başarıyı hep beraber yakalarız. Bu kulübün başarılı olacağına inanıyorum. İnşallah hep beraber istediğimiz yerlere, Bursa'nın istediği, özlediği yerlere gideriz. İnşallah sonu iyi biter. Kazandıkça hedef ortaya çıkacak.'' Korkmaz, Mehmet Kulaksızoğlu, Yusuf Altıntaş, Altay Dağdelen, Cengiz Demirel ve Taner Alpak'ın yardımcılıklarını yapacaklarını kaydetti. Bursaspor Kulübü 2. Başkanı Osman Çelik ise Galatasaray ve Gençlerbirliği'nden talep olmasına rağmen Bülent Korkmaz'ın Bursa'yı tercih ettiğini vurgulayarak, ''Bursa başarıya susamıştır. Bursaspor'u korumak için elimizden gelen hassasiyeti gösteriyoruz'' dedi. Medyanın, taraftarın, herkesin bu düşüncede olması gerektiğini anlatan Çelik, Bursaspor'u layık olduğu yere taşıyacaklarını bildirdi. Konuşmaların ardından Bülent Korkmaz, kendisini 2 yıllığına Bursaspor'a bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

AA
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Korkmaz resmen Bursa'da

Korkmaz, Mehmet Kulaksızoğlu, Yusuf Altıntaş, Altay Dağdelen, Cengiz Demirel ve Taner Alpak'ın yardımcılıklarını yapacaklarını kaydetti.

AA
Nerdeyse yardımcılarından ayrı bir 11 çıkaracakmış. :lol:

Barcelona da bile bu kadar yardımcı hoca yoktur heralde
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gençlerbirliği Ersun ile 2 yıllığına anlaşmış.. Ersun'u beğenmeyenler çatlasın :D
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Aleks gider artik. Ona bu kadar para vermezler. Tumer var.
Obur tarafta konu hepten dagilmasin diye, cevabi bu basligin altina yazayim dedim. Transfer haberlerini acaip dakikasi dakikasina takibediyor degilim, Tumer'le yeniden anlasma yolu buldular mi bilmiyorum ama, gecen seneki anlasmalari bir senelikti ve artik bitti diye biliyorum. Tumer yurt disina transfer olmasi disinda, askere gitmek durumunda olacak bu sene diye tantanasi yapilmaktaydi yil boyu ("Tumer'e pembe tezkereee" diye tezahurat bile turetmislermis galiba! :) )...
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Aleks gider artik. Ona bu kadar para vermezler. Tumer var.
Obur tarafta konu hepten dagilmasin diye, cevabi bu basligin altina yazayim dedim. Transfer haberlerini acaip dakikasi dakikasina takibediyor degilim, Tumer'le yeniden anlasma yolu buldular mi bilmiyorum ama, gecen seneki anlasmalari bir senelikti ve artik bitti diye biliyorum. Tumer yurt disina transfer olmasi disinda, askere gitmek durumunda olacak bu sene diye tantanasi yapilmaktaydi yil boyu ("Tumer'e pembe tezkereee" diye tezahurat bile turetmislermis galiba! :) )...
Bende pek takip etmiyorum. Ama futbolcularin askerliginden ne olacak. Duyanda PKK ile bogu$maya gidecek filan sanacak. Buyukanit onu uzmez. Maclarina da gider pa$a pa$a FB'de kalirsa. Orduda da ku$ sutu ile beslerler.

Aleks ile anla$acak olsalar anla$irlardi. $imdi Carlos da gelence durup oynayan adama ihtiyaclari yok. Carlos Aleks'den iyi frikikte atar. Bu konuda da bir sorun yok. Zaten Avrupa kupalarinda hep yatti. Ben olsam gonderirdim acikcasi. Ama bilinmez. GS'dan degil ama BJK alir filan diye belki korkabilirler Nobre olayindaki gibi. BJK da akil olsa zaten.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

FLOŞŞ..FLOŞŞ..FLOŞŞ..

G.Birliği'nde Ersun Yanal şoku Flaş
DHA 9 Haziran 2007
G.Birliği'nde Ersun Yanal şoku FlaşGençlerbirliği ile teknik direktör Ersun Yanal'ın yolları ayrıldı. Yanal, 2 gün önce sözleşme imzalamıştı.

Gençlerbirliği Kulübü, Perşembe günü 3 yıllık sözleşme imzaladığı Ersun Yanal ile yollarını ayırdı. Anlaşma karşılıklı olarak feshedilirken, krizin nedeninin transfer politikası olduğu bildirildi.

Başkan İlhan Cavcav ile Ersun Yanal arasında transferler konusunda tartışma çıktığı, Yanal’ın "Ben istediğim futbolcuları alırım. İşime karışmayın" dediği, Başkan Cavcav’ın ise "Bütçemize göre hareket edeceğiz ve daha önceden anlaştığımız oyuncular da var" cevabını verdiği ve karşılıklı olarak sözleşmenin feshedildiği öğrenildi.

Gençlerbirliği Kulübü'nden yapılan açıklamada, "Sayın Yanal'ın taleplerinde uzlaşma zemini sağlanamadığı için daha önce yapılan sözleşmeyi karşılıklı fesh ettiğimiz kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

Hürriyet
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Haydaa... why can't they just get along?! :D
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Samuray’dan futbola veda
Sahalardan yaklaşık 1.5 yıl uzak kalan İlhan Mansız sakatlığı düzelmeyince futbolu bıraktığını açıkladı

BEŞİKTAŞ’TA yıldızı parlayan, bu takımın 100. yılında şampiyonluk yaşayan 2002 Dünya Kupası’nda A Milli Takım’la Dünya 3.’lüğü gördükten sonra Japonyla’nın Vissel Kobe takımına transfer olan İlhan Mansız, 1.5 yıl önce Ankaragücü’nde ara verdiği futbol hayatına son verdiğini açıkladı. Sakatlığının bir türlü düzelmediğin söyleyen İlhan ‘Doktorumun kararıyla futbolu bırakıyorum. Bundan sonra moda ve tasarımcılık alanında çalışmalar yapmak istiyorum’ dedi.

15.06.200

Haberin kendisi burada
Post Reply