TFF Super Kupa:GS-BJK (0-1)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

sağ kanattan aydın'ın ortasına özgürcan dokunamadı arkadaki ayhan boş kaleye attı 1-1.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Güven çok akıllı bir futbolcu izlenimi uyandırıyor: Sakin, aklı beşında, dengeli ve teknik..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu oynadığımız takımı Gerets sanırım TD'liğin ilk senelerinde 1 sene şampiyon yapmış.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Necati, Emre Asik, Volkan cikmis, Hakan Sukur, Arda, Hasan Sas girdi. Cihan'i yine tandeme kaydirip, Ardayi sag bek oynatacagiz herhalde... Kenarda bagiriyorlardi demin "Hadi Arda, hadi Arda, hadii" diye... :)
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasan ve Arda, sağda çok canlar yakıp çok yuvalar yıkabilir ama korkunç bir savunma zaafiyeti yaşayacağımızda kesin :)
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Necati, Emre Asik, Volkan cikmis, Hakan Sukur, Arda, Hasan Sas girdi. Cihan'i yine tandeme kaydirip, Ardayi sag bek oynatacagiz herhalde... Kenarda bagiriyorlardi demin "Hadi Arda, hadi Arda, hadii" diye... :)
Evet oyle oldu Ozgur. Hasan, Hakan ve Arda'nin girmesiyle, Volkan'in cikmasiyla oyun tamamen oteki sahaya yikildi ama kotu kontrataklar yiyiyoruz. Bunlar oyun sisteminin getirdigi yan etkiler.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kaleci aykut hkikaten saçmaladı. elideki topu kaçırdı arda da salakça topu elle çıkardı.Penaltıyı adamlar dışarı attılar. 1-1
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maçın kendisi bizatihi salaklaşmaya başladı :)
Gümbür gümbür bir futbol beklenemez elbette ama kıvılcımları görelim kafi..

Rakibin hırsıda görülmeye değer gerçekten. Bülent Uygun olsaydı maç sonu güzel bir demeç verip Belçikayı ayağa kaldırabilirdi :)
Mehmet Gorgen wrote:Kaleci aykut hkikaten saçmaladı. elideki topu kaçırdı arda da salakça topu elle çıkardı.
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Tamam Ozan Bey bundan sonra forumunuza yazı yazmayacağımsizlere mutluluklar üyeliği iptal edersiniz
Image
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hadi arkadaslar yorum gecelim biraz. Ben bu Tolganin yolladigi (sagolsun) bit kadar yayindan gorebildigim kadariyla, bizim hastalik devam ediyor. Oyunun 25-30. dakikadan sonra karsi sahaya yerlestik ama ne hikmetse adamlar en tehlikeli pozisyonlari buldular. CL on elemelerinde de boyle olacak. Hop oturup hop kalkacagiz. Tromso'den farki yok bu takimin. Iki kirmizi kart gorup 9 kisi kalmaliydik, bir kac tane onemli pozisyonlari daha vardi. Rahatlikla elenir giderdik su takima.

Elbet daha takim hazir degil, cogu oyuncu daha dogru durust antrenmana bile cikamadi ama karsi takimda da ayni sorunlar vardir eminim.

Ferhat'i daha hazir bulmadim. Cok ileri cikamadi. Ilk yari epeyce gectiler Ferhat'i. Mehmet Guven'i epey begendim. Arda cok iyi olacak, girer girmez farkettirdi. Ozgurcan oyununa eklemis, gecen seneki Dunya kupasindan sonra hareketlilik gelmis. Cok ugrasti, cok cabaladi. Aydin'i sag kanatta daha cok begeniyorum. Golu de o attirdi. Sol kanatta vasatti. Oguz'u ilk defa izledim. Son dakikalarda Hakan'in ortasini Ozgur'un indirip cikarmasiyla girdigi pozisyon gol olsaydi cok $ik olacakti. Necati, Volkan ve Cihan hazir degil daha. Sag bekte cok kotuydu, stoperde idare etti. Gecen seneki PAF takiminin tamami sahadaydi gibi geldi bana bir ara. Bu genclerin deneyim kazanmasi gerekiyor, hazirlik maci da iyi bir firsat. Aykut yaptigi hatalarla hazir olmadigini gosterdi.

Kabze'ye ne oldu bilen var mi?

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sakat, 1 hafta sonra dönecek. Ama sakatlığı hakkında bilgim yok.
Ozan Ersoy wrote:

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:Hadi arkadaslar yorum gecelim biraz.

Ferhat'i daha hazir bulmadim. Cok ileri cikamadi. Ilk yari epeyce gectiler Ferhat'i. Mehmet Guven'i epey begendim. Arda cok iyi olacak, girer girmez farkettirdi. Ozgurcan oyununa eklemis, gecen seneki Dunya kupasindan sonra hareketlilik gelmis. Cok ugrasti, cok cabaladi. Aydin'i sag kanatta daha cok begeniyorum. Golu de o attirdi. Sol kanatta vasatti. Oguz'u ilk defa izledim. Son dakikalarda Hakan'in ortasini Ozgur'un indirip cikarmasiyla girdigi pozisyon gol olsaydi cok $ik olacakti. Necati, Volkan ve Cihan hazir degil daha. Sag bekte cok kotuydu, stoperde idare etti. Gecen seneki PAF takiminin tamami sahadaydi gibi geldi bana bir ara. Bu genclerin deneyim kazanmasi gerekiyor, hazirlik maci da iyi bir firsat. Aykut yaptigi hatalarla hazir olmadigini gosterdi.

Ozan Ersoy
Kabze sakatmışşş.
Maçın en kötü adamını unutmuşsun. Ayhan bence sahadaki en kötü ve en etkisiz adamdı. Geçen sezonki ayhan'dan eser yok. Mukavele imzaladıktan sonra kayıp.
Necati de çok formsuz ve ağır.

Hasan da şampiyon olunca hırsını kaybetmiş gibi. Gol sıkıntısı çekiyoruz. Gol atmakta zorlanıyoruz. Hakan sakatlıktan yeni çıkmış ama yine gol yollarında 10 poziyona girip 1 tanesini atacak gibi.

CL ön eleme maçlarında Karan olmaz ise durum vahim gibi.Belki iliç girerse karambol falan deyip 1 tane atıverir.

Heinz'ı hemen gönderip etkili bir orta saha oyuncusu alınmalı. Sadece serbest atış kullanabilen bir adam olsa bile yeter. Schalke'li 10 numaralı brezilyalı Lincoln bize yarayacak bir adam. Brezilyalı Ricardinho bu konuda bir diğer isim. Halihazırda Ricardinho'nun pek talipleri yokken talip olmak lazım.

Lincoln geçen sezon CL'de fenere 2-3 gol atmıştı. :lol:

Eğer serbest atış kullanabilen bir adam almaz isek CL'de ve ligde çok zorlanırız. Bence bu mevki ön libero mevkiinden bile acil durumda. Gravesen'den daha çok bu mevkiiçin acil adama ihtiyacı var.
Fener de bile alex varken yanına Tümer alındı.

Bu arada geçen seneki hırs da çoktan gitmiş..

Aykut da oynamaya oynamaya iyice şapşallaşmış.

Ferhat da gördüğüm en kötü oyunu oynadı. Böyle oynarsa bir daha forma yüzü göremez.Çok çalışması lazım. Orhan abisi hazırda bekliyor.

Bir de ihtiyar ergün var. Adam her sezon öncesi sakat maşallah. Adamın sezonluk sakatlık mevsimi yine gelmiş.
Last edited by Mehmet Gorgen on Tue Jul 11, 2006 12:17 am, edited 2 times in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:Hadi arkadaslar yorum gecelim biraz.

Ozan Ersoy
Ben macin cok az bir kismini izleyebildim maalesef. Izledigim kadariyla takimdaki gencler epey hirsliydi, ozellikle Arda, Aydin, Mehmet.. Arda gayet iyi, Aydin da oyle. Ama Dunya Kupasi'ni izledikten sonra top kayiplari cok fazla geldi ve cok kotu gozuktu. Kimin nerede oynadigi belli degil gibiydi. Yayin cok kotu oldugu icin oyle gormus olabilirim.

Bence takimin en buyuk eksigi Umit ve H. Kabze'nin yoklugu. Ileride bitirici olmayinca her sey bosa gidiyor. Hasan kabze'nin yan baglarinda problem varmis, spikerin dedigi kadariyla 1 haftaya kadar sahaya donermis. Umarim en kisa zamanda doner.

Sonuc olarak bu sene isimiz cok zor. Oncelikle bu seneyi yeniden yapilanma ve gencleri takima yerlestirme senesi olarak dusunmeliyiz. Bir de ne yapip edip CL on elemesini gecmeliyiz. Gerisi o kadar da onemli degil aslinda. 3-4 tane genci banko oynayacak duruma getirebilirlerse en buyuk kazanc o olur. Takimi toparlayacak bir on libero mutlaka alinmali. Bbu maglubiyetler, beraberlikler umarim yonetim icin bir uyari olur.

Ekleme: On libero dedim ama eger tek transfer sansimiz varsa belki de iyi frikik ve orta yapabilen bir sol kanat oyuncusu da olabilir.
Last edited by Tolga Girici on Tue Jul 11, 2006 12:15 am, edited 1 time in total.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Okan Akçay wrote:Tamam Ozan Bey bundan sonra forumunuza yazı yazmayacağımsizlere mutluluklar üyeliği iptal edersiniz
Adam gibi argo kelimeler kullanmadan yazı yaz demekten alınacak bir durumun varsa sana da tez elden güle güle demek lazım.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maçın tekrarı yayınlanıyor. Böyle güzel bir maçı tekrar izlemek isteyenler olabilir :)
Post Reply