7. Hafta: Trabzonspor-Galatasaray, 3-1 (Hakan 42')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

İsmail Cem İZGİ

Post by İsmail Cem İZGİ »

Benim de biraz diyeceklerim var,

Aslında bu maçla ilgili herhangi bir yorum yapmak istemiyorum. Merak ettiğim bir nokta var sadece Gerets geldiğinden beri ceza sahasına yaptığımız ortalardan sekip, veyahutta oyun içinde herhangi bir sebepten caza sahası ön çizgisi civarındaki bölgeye düşen topları alıp şut çekerek gol attık mı hiç, hadi gol atmayı geçtim böyle kaç şut çektik, çekebildik, hadi şut çekmeyi de geçtim bu topların kaçına sahip olabildik? Evet arkadaşlar gözünüzün önüne hiç bu tarz bir rnstantane geliyor mu? Mutlaka vardı vardır yahu diyorum ama ben hatırlayamıyorum?

Bir de olaya tersten bakalım, Gerets efendi geldiğinden beri bizim caza sahamız önüne bu şekilde düşen toplardan kaç gol yedik, kaç şut kalemizde gördük, veya buraya düşen topların kaçını rakibe verdik? Evet demi her maç defalarca tekrarlanan bir döngü, bu maçta ilk golün şutu bu bölgeden çıktı, o kadar o kadar çok hatırlıyorum ki böyle yediğimiz golleri ve verdiğimiz pozisyonları, geçen sene sadece Fener'den o bölgeden gelen şutlarla 3-4 gol yemişizdir varın gerisini siz düşünün.

Peki bizim orta saha oyuncuları neredeler allah aşkına.. Ha evet buldum adı üzerinde canım adamlar "orta saha" yani sahanın ortasındalar tabiki başka nerede olacaklarki bende saçmalıyorum yine.

Bir soru daha G.S. (Gerets'ten sonra) hiç savunma oyuncularımızın hücuma katıldığını, taaaaaa orta çizgiye kadar çıktığını, topu ileriye, dikine oynayıp pas verdiğini (hoş ortada adam olmatınca kime vercekler ki) gören oldu mu arkadaşlar aranızda.

Böyle bir futbol, böyle bir takım dizilişi olmaz olamaz, bu şekilde mucizeler, rakibin ikramları, son dakikalarda bulunan goller ve yerlerde sürünen bir kalitede bir ligde afedersiniz sidik zoruyla şampiyon olursun, ama işte papaz herzaman pilav yemez gün gelir (dün geldi) madara olursun.

Duran top mevzusuna da kısa bir değinmek istiyorum. Duran topları düzgün kullanamadığımız söyleniyor. Esas problem bence takım ve teknik heyet duran toptan gol kazanma inancını kesinlikle kaybetmiş durumda. Dikkat edin Fener bir duran top kullanırken ceza sahası SSk hastanesi gibi 55 tane kafa oluyo, biz kullanırken lutfen Tomas falan geliyo 3-4 kişiye orta yapıyoz herbirinin başında iki adam kalecinin etrafı bomboş, rahatsız eden yok kaleciyi, at koşturuyo adam, önüne insan gelmeden ceza yayına kadar çıkıp alabiliyo topları, oysa rakip kullanırken en iki kişi kaleciyi bloke edip topa çıkış yolunu falan tıkıyo. Sen en basit şeyleri yapma sonra Hasan kötü kullanıyo. Tamam o da kötü ama topu atacak adam olmayınca hiç olmuyo be.

Son bir şey daha söylemek istiyorum; sen ekibinle tüm Türkiye'yi gez, bir sürü genç yetenekler bulup topla, sonra yıllarca onların her türlü masrafını karşıla, bir güzel yoğur yetiştir, Paf takımlarla şampiyonluklar kazandır, her kademede milli takımlara sok, hatta orada da şampiyonluklar nice başarılar kazandır, sonra aralarından iyice sıyrılanlar A takıma girsin, sonra içlerinden biri bileğinin hakkıyla sonuna kadar haketmesine rağmen zorda olsa sakatlıklarla 11'de yer bulsun, bunuda mükemmel değerlendirip tüm taraftarının gururu olsun, ondan sonra densizin biri 20 dakikada onun oynadığı bölgeden iki gol geldi diye yerine daha sakatlıktan yeni çıkmış adamı koysun, üstüne ondan sonraki maçta kadrodan çıkarsın...

Ben bunu asla ve asla kabul edemem, edenin de aklından şüphe ederim isterse 2 değil 20 gol yiyeli o kanattan 3'ünü de o çocuk kendi kalesine atsın, isterse yerine girecek en formda haliyle Roberto Carlos olsun, yine de o maçta o değişiklik yapılmaz yapılamaz. Bende yapanı benim için silerim. Bu kadar basit. Benim için bardağı taşıran son damla oldu, hatta damla mamla değil koca bir kazan su taşırdı bardağı.. Artık en kısa zaman da Gerets'le yolların ayrılmasını temenni ediyorum.

Bu sezondan da vazgeçtim tamamen, bu pırıl pırıl gençlerin ve Galatasaray'ın geleceği için böyle bir dönemde takımın başına da getirirsin Abdullah Avcı 'yı olur biter. Ayrıca ben eminimki şu an oynadığımızdan daha kötü oynayamayız..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ilk 25 dakika sol kanat felaket idi. Ferhat ve Hasan anala$amadilar yol gecen hani gibi olunca 2-0'dan sonra daha da yiyecegiz diye cikarmak zorunda kaldi. Ama faturanin Ferhat'a kesilmesi uzucu. Gokdeniz ve Macellinyo iki uc hafadir oynuyorlar bunlarin boyle bir maden bulunca i$leyecekleri ortada idi. Maksat o madeni ba$tan yaratmamak. Galiba ilk gol yenmi$ti Gokdeniz Ferhat'in yanindan ruzgar gibi akip gecti ve Inamoto'ya da bir calim atti belini kiriyordu. Bu adama bu firsati verirsen olacagi bu idi. Orhan birazda boyu ile zaten yorulan TS ataklarinda degi$meden sonra sanki etkili olur gibi gozuktu. Ikinci golde Song'un ve Tomas'in hatasi ise af edilir gibi miydi? Sakatligi filan yoktu o anda.

Bu arada ceza sahasinin uc dort metre gerisinde kazanilan bir serbest ati$ta kaleye soldan ama cepheden goren bir yerden Arda gayet guzel kaleye topu yolladi. Hasan'dan be$ kat guzel vurdu o topa. Yalniz biraz yava$ olmasi yuzunden barajin ustunde suzulerek gelen top kaleye girecekken TS kalecegi tarafindan tokatlanip di$ari atildi. Kac haftadir frikikten GS icin en guzel akillica istenilen bir yere vurlan bir top gorebildim boylece. Yani Arda biraz daha cali$sa frikik atabilecek bilege sahip. Biraz sert vurabilirse olacak. Bu da duran topa vurma konusunda aklimda kalan. Kornerlerin cogunu da Arada'ya attirdilar. Ama Hasan yine maydonoz oldu hem frikiklere hem de kornerlere yalanci pehlivan gibi.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Sep 25, 2006 6:14 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:Yoklama yapar gibi bir de bari Ozan nerde o da kac ti mi diyeyim. Bildigim kadari ile onun oyle obur taraftaydim haber verdiler deme luksu yok.

Ama ne yazayim diyeyim dilimde tuy bitti elim nasir oldu filan diyecektir. Olsun. Bundan sonra elimde cetele yoklama yapacam.
Yok abi baktim durum boktan, gemiyi erken terk ettim. Vurduk yollara North Kirolayna'nin okyanus sahillerine. Yedik ictik, gezdik gorduk. Icime doguyor bazen, iyi oldu kactigim. Sinir edecektim Allah'in guzel Cumartesisini.

Seyretmedigim mac icin yorum yapmayayim. En guzel yorumu Mehmet Cirak yazmis bana gore. Ama o da benim kardesim gibi. O der ben begenirim, ben derim o begenir.

Koysun Gerets amca 3 forveti, sisirsin kafalarina toplari. Yakinda "da get lan" diyecekler ona haberi var, gun sayiyor.

Benim bildigim Gerets Liverpool karsisina Arda - Ilic - Inamato - Hasan orta sahasiyla cikar, Crouch'in vuracagi 3 kafa sutu, Gerard ve Luis Garcia'nin uzaktan sutlariyla GS'i 5-0 maglup biraktirir.

Ama Eto olmadigi icin gol atamaz.

Peeehhh....

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

hadi ferhat kotuydu de ortanin soluna konulan ayhan nerelerdeydi peki? hem gokdeniz, hem marcelinho orayi islerken, dalga dalga ferhat'in ustune gelirlerken ayhan ne yapiyordu? ne yapti bu adam sahada 90 dakika? hangi defansif gorevini yerine getirdi, hangi ofansif gorevini?

cengiz abi, arda sanirim o frikikte orta acti ama top yuksek gidince kaleye ciliz bir sut gibi oldu.

bir de umit karan konusu var. yukarida baris yazmis, umit'in en buyuk ozelligi bitiriciligi. ama dun iki tane cok cok net golu harcadi resmen. yaninda hasan kabze gibi bir adam otururken 90 dakika umit'i sahada tutmanin alemi nedir?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fatih Mutlu wrote: ...
cengiz abi, arda sanirim o frikikte orta acti ama top yuksek gidince kaleye ciliz bir sut gibi oldu.
Ben onu bilerek vurdu sandim. Ortaya filan benzemiyordu o kadar havadan ve barajin ustunden. Ayagina hakim gibi gozukuyor.

Ben Ayhan'i hic tutmam zaten. Hasan $a$'tan biraz daha yararli oluyordu orta sahada gecen sene ve TS macina kadar. TS macinda herkez gibi bilincsizdi. Ustune cabasi da ucuncu golde hatasi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Gerets kendine ne zaman ceki duzen verecek bir fikrin var mi?
Cikmaz ayin sonunda diye bir söz var, o zaman :D Adam TD degil ki benim gözumde.

Bu oyuncular uzaklastirilmadiklari surece takim aksar, cunku Gerets bocalar, gercekleri görmekte zorlanir. Alternatif var, ama o aciz. Sabri neden sagbek oynuyor sorma hakkim var, ustune neden Ugur Ucar'i kiraladin, Cihan neden yok diyebilirim. O kadar guvendigin Cihan'i bir cirpida silmeye hakkin var mi senin. Aydin var mesela, PAF'a gidecek kadar bu dusus neden diye sorabilirim.

Neden Umit kazmasini oynatiyorsun diye sorabilirim. Bu isler sira ile
oluyor ise Kabze'nin sirasi degil mi. Mondragon öyle her mac oynayacak
kadar bir performans gösteriyor mu gercekten? Hamamotu verimli mi
gercekten. Begenmedigi Saidou'nun ondan ne eksigi var?

Takim duran toplarda aciz. Birakin TD'lugu falan, PAF'lar bile daha iyi
duran top kullanir bu takimdan. Rezalet! Hasan Sas bu toplarin mutlak
hakimi, kullanamadigi halde, nasil oluyosa. Senelerdir bu böyle.

GS'da islerin sil bastan yapilmasi lazim, rutbeler sökulerek. Herkes sifirdan
baslasin, buna katlanamayan cekip gider!!
Hasan beyin yazisi bahane olsun ve biraz ters acilardan goruslerimi paylasayim istedim.

Simdi, Gerets iyi hoca kotu hoca o ayri mesele. Diyelim ki kotu hoca ve kariyerinde hicbir ispatlanmis takim basarisi yok, PSV'yi falan da sampiyon yapmadi; yine de sarlatan ifadesi kaba. Bu sitede isteyenin istedigine sarlatan deme hakki yok saniyordum, yoksa adminlerin bu konuda imtiyazlari mi var ? Gerets Galatasaray'in profesyonel hocasi. Benim gozumde Galatasaray'i sadece sampiyon yapmakla kalmayan, ayni zamanda Fenerbahce ile makasin kapanmasini saglayan bir aktor.

Unutmayin, bu adam hicbirsey yapmadiysa bile, 1 gecede FB'nin hocasini, santforunu, baskanini gonderdi. Bu bile benim icin bir degerlendirme faktoru.

Ama ben bunu konu etmekten biktim; benim sorum su : Amator veya profesyonel yazi yazanlar, bu merete merak salanlar, niye elestirmenligi sadece hoca uzerinde yapiyorlar ? Bu isin yonetimi, manager tarafi, bilanco ve maddi yonu, futbol sahasi tarafi, futbolcu tarafi yok mu ?

Yorumculuk becerisi "Zico niye Onder'le baslamadi, Edu'yu oynatti" ve "Gerets niye Ugur'la baslamadi, Cihan'i oynatti" repliklerini papagan gibi tekrarlamak midir ?

Cihan'i niye oynatmadi ? Oynatinca, niye oynatti ?

Ugur niye kiralik ? Ama hem Hagi hem Gerets adami ciddi maclarda oynatinca herkes Ugur icin agzina geleni soyluyordu ?

Sabri niye sagbek ?

Cunku yonetiminiz adam gibi bir sagbek bulamadi da ondan.

Umit Karan kazma.

Iyi, gecen sene ilk 13 hafta Galatasaray'in ligde tutunmasini saglayan golleri babam atti o zaman; seyredin o golleri bu adamin tek vurus teknigine bakin; hem 2 ayagina, hem kafasina, hem donerek vurabilme teknigine. Teknik olarak kazma mi degil mi soyleyin. Ya da durust olun, diyin ki ben bu adamin tipini sevmiyorum.

Mondragon her mac mi oynayacak ?

Sartlar onu gerektiriyorsa evet. Her gun Florya'da mesai yapmadiginiza gore, bunu Gerets kadar bilemezsiniz. Ve hatta Mondragon'un bu sezon kotu oynadigini kim soyledi ? Ersen Martin'in attigi armut gollerde sorumluluk onun mu yani ?

Birsey yapilacaksa, hakkini vererek yapmak lazim.

Ben bu forumu, foruma yazi yazanlarin orijinal bakis acilari ve meselelere sagduyu ile bakma yetenekleri nedeni ile seviyorum. Yoksa her gun Ismet Tongo veya Fotomac kalibresinde yazilar okumak istesem, zaten elimin altinda internet var.

Inamoto'ya Imamoto; Carrusca'ya Kapuska, Ilic'e Pilic demek ozgunluk olmuyor agbiler.

Gerets gitsin, Gerets gitsin ve Gerets gitsin diye Teletubbies gibi yayin yapmanin odulu Ulubatli Souness'tir; cok kariyerlidir, kariyerinin ilk ve tek zirvesi bir kupa yari finalinde sahaya dikilen bayraktir.

Ve de hepimizin ortak akli sayesinde o da cok yakinda geliyor. Bu adam sarlatan baslikli yazilarinizi biriktirin; bir iki sifat daha ekleyerek, sezon sonunda biryerlerde copy paste yapacaginiz icin ihtiyaciniz olacak.

Kaygilarimla;
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Unutmayin, bu adam hicbirsey yapmadiysa bile, 1 gecede FB'nin hocasini, santforunu, baskanini gonderdi. Bu bile benim icin bir degerlendirme faktoru.

Bana ne FB'den diyebilirim. FB'nin mutsuzlugu ben mutlu etmiyor, GS'in
mutlu olmasi kadar. O insanlarin gönderilmis olmasi Gerets ile alakali
degil, klasik FB yöneticilik örnegi. Herhangi bir takim olsaydi gene giderlerdi.
Cihan'i niye oynatmadi ? Oynatinca, niye oynatti ?
Sorum neden sildi, niye oynatmadi degil. Bana göre Cihan Sabri den daha
cok sagbek. Aslinda ikiside o mevkinin adami degil. Ben gariplikleri dile
getirmek istedim...Ferhat bakalim kac hafta dislanacak...Gerets'i kim rafa
kaldirsin?
Ugur niye kiralik ? Ama hem Hagi hem Gerets adami ciddi maclarda oynatinca herkes Ugur icin agzina geleni soyluyordu ?
Ugur sagbek degil mi? Iyidir, kötudur o ayri mevzu.
Sabri niye sagbek ?

Cunku yonetiminiz adam gibi bir sagbek bulamadi da ondan.
Yönetimle inatlasacagina cözum bulsun, yumurtlamasin. Sabri ileriye
dönuk oynuyor, onu sagbek yaparak sevkini kirmasin. Takimin hucum
gucunu böylelikle sekteye ugratmiyor mu sizce?
Umit Karan kazma.

Iyi, gecen sene ilk 13 hafta Galatasaray'in ligde tutunmasini saglayan golleri babam atti o zaman; seyredin o golleri bu adamin tek vurus teknigine bakin; hem 2 ayagina, hem kafasina, hem donerek vurabilme teknigine. Teknik olarak kazma mi degil mi soyleyin. Ya da durust olun, diyin ki ben bu adamin tipini sevmiyorum.
Umit Karan sirk artisti, bu takim icinde ve mevcut oyun sistemi icinde
bence luks. Cakili forvet, ayakta durmakta zorlaniyor. Calisiyor görunuyor
ama ben sahsen hicbir kayda deger top calisi göremedim kendisinden.
Tuttugunu koparan forvet gercekten degil. Cok gereksiz top kaybediyor.
Top saklamakta ve surmekte aciz. Siksik ofsayta dusmesi bir yana, oyun
okumaktan aciz.
Mondragon her mac mi oynayacak ?

Sartlar onu gerektiriyorsa evet. Her gun Florya'da mesai yapmadiginiza gore, bunu Gerets kadar bilemezsiniz. Ve hatta Mondragon'un bu sezon kotu oynadigini kim soyledi ? Ersen Martin'in attigi armut gollerde sorumluluk onun mu yani ?
TS macinda 2 gol onun. Top sektirmesi, ve cikis yapmamasi...cikmaz
cunku oyun okuyamiyor. Siz onu Liverpool macinda görun. Bence satilmasi
gereken oyuncular arasinda ilk sirayi aliyor. Yabanci kontenjani acilmis
olur. Ben o kadar duygusal bakmiyorum olaya.

Siz kaygili olmaya devam edin. Ben ona yakinda yeni sifatlar bulacagim,
cunku icraatlari artik burnumdan gelmeye basladi...
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hasan Tezcan wrote: Bana ne FB'den diyebilirim. FB'nin mutsuzlugu ben mutlu etmiyor, GS'in mutlu olmasi kadar.
O insanlarin gönderilmis olmasi Gerets ile alakali degil, klasik FB yöneticilik örnegi. Herhangi bir takim olsaydi gene giderlerdi.

Yönetimle inatlasacagina cözum bulsun, yumurtlamasin. Sabri ileriye
dönuk oynuyor, onu sagbek yaparak sevkini kirmasin. Takimin hucum
gucunu böylelikle sekteye ugratmiyor mu sizce?

Umit Karan sirk artisti, bu takim icinde ve mevcut oyun sistemi icinde
bence luks. Cakili forvet, ayakta durmakta zorlaniyor. Calisiyor görunuyor
ama ben sahsen hicbir kayda deger top calisi göremedim kendisinden.
Tuttugunu koparan forvet gercekten degil. Cok gereksiz top kaybediyor.
Top saklamakta ve surmekte aciz. Siksik ofsayta dusmesi bir yana, oyun
okumaktan aciz.

TS macinda 2 gol onun. Top sektirmesi, ve cikis yapmamasi...cikmaz
cunku oyun okuyamiyor. Siz onu Liverpool macinda görun. Bence satilmasi
gereken oyuncular arasinda ilk sirayi aliyor. Yabanci kontenjani acilmis
olur. Ben o kadar duygusal bakmiyorum olaya.

Siz kaygili olmaya devam edin. Ben ona yakinda yeni sifatlar bulacagim,
cunku icraatlari artik burnumdan gelmeye basladi...
Peki, cok kisaca : FB'nin mutsuzlugunu kastetmedim, ustuste 3.sampiyonlugu alsalardi 4.su de gelecekti. Fark acilmadi, ustelik yikilmaz denilen FB kuleleri her anlamda (buna fnansal anlamlar da dahil) 1 gecede yikildi. Zamanla bu daha iyi anlasilacak.

Gerets'in oyuncu eksikligi konusunda zamaninda cozum uretmedigi ne malum ve onun istedigi hangi transferin yapildigini kim biliyor ? Bildigimiz, Tolga, Okan, Carrusca ve Inamoto transferlerinin Gerets transferleri degil, Polat & Sezgin transferleri oldugu. Ama fatura onlara kesilmiyor. Bu nitelikteki transferleri mesela Hagi yapsa, komisyon aldigi soylenirdi degil mi ?

Umit Karan cumlenize (sirk artisti sifati haric), Hakan Sukur'u koydum ve oyle okudum. Haklisiniz. Takimda cakili oynayan, ayakta durmakta zorlanan, calisiyor görunen birileri var. Ben de sahsen hicbir kayda deger top calislarini göremiyorum, top saklamakta ve surmekte acizler. Hatta sut cekmekte ve gol atmakta da. Ama polemik uretmekte, takim ici kutuplasma yaratmakta degil.

TS macinda ilk sut cok sertti ve kaleciden sekecegi beklenmeliydi. Hata defansin. Ceza sahasi onunda verkaca girerken de sut mesafesi alirken de sut vururken de ve o top kaleciden donerken de hicbir defans mudahalesi yok. Ersen Martin'e ortalanan toplarda da 2 defans oyuncumuz armut gibi duruyor; ne Mondragon'u ?

Yeni sifatlari bekliyoruz. Bu sifatlari verebilmek sadece adminlare imtiyaz mi sorusuna cevap alamamis olsak ta.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ufuk Sezekkaplan wrote: Peki, cok kisaca : FB'nin mutsuzlugunu kastetmedim, ustuste 3.sampiyonlugu alsalardi 4.su de gelecekti. Fark acilmadi, ustelik yikilmaz denilen FB kuleleri her anlamda (buna fnansal anlamlar da dahil) 1 gecede yikildi. Zamanla bu daha iyi anlasilacak.
Bana ne. FB beni ilgilendirmiyor.
Gerets'in oyuncu eksikligi konusunda zamaninda cozum uretmedigi ne malum ve onun istedigi hangi transferin yapildigini kim biliyor ?

Heinz kimin transferi? Inamotu'yu istedi diyenler var, yönetime yakin
olan insanlar bunu söyluyor gazete mansetlerinde. Nitekim, kötu oynasin
oynamasin, her mac sahada.
Bildigimiz, Tolga, Okan, Carrusca ve Inamoto transferlerinin Gerets transferleri degil, Polat & Sezgin transferleri oldugu. Ama fatura onlara kesilmiyor. Bu nitelikteki transferleri mesela Hagi yapsa, komisyon aldigi soylenirdi degil mi ?
Bu isler o kadar kolay degil, kendi agzinla diyorsun...meslek gururu
olsaydi tavrini acikca ortaya koyardi. Istifa bile ederdi. Bende onu alkislardim.
Öyle degil mi? Her transfer TD tarafinda onaylanacaktir diye bir kanun yok.
Onun görevi kadroyu degerlendirmek, transfer hususunda tavsiyelerde
bulunmak. Heinz olayindan sonra kredisi tukenmis olamaz mi sizce.
Umit Karan cumlenize (sirk artisti sifati haric), Hakan Sukur'u koydum ve oyle okudum. Haklisiniz. Takimda cakili oynayan, ayakta durmakta zorlanan, calisiyor görunen birileri var. Ben de sahsen hicbir kayda deger top calislarini göremiyorum, top saklamakta ve surmekte acizler. Hatta sut cekmekte ve gol atmakta da. Ama polemik uretmekte, takim ici kutuplasma yaratmakta degil.
Umit Karan spor adami ve kisilik olarak HS'un 'moku' olamaz, bu kisisel
fikrim. Kariyerleri zaten kiyaslandirilamaz. HS -71 dogumlu, yani 35
yasinda, ve kendine milli takimda yer bulan bir oyuncu, spor adami. Umit
Karan hokkabazin teki bana göre. Ne yaptigini kendisi de bilmeyern sirk
artisti.

Kutuplasmaya girmeyelim hic...Umit Karan kadroya alinmadigi gunleri
bir hatirlayin, Hagi ve Gerets dönemlerinde. Volkan ile o iyi bir ikili
olusturmuslardi...hatta bir ara Almanya'ya gidip kulup aramisti
kendisine...ve neticede layik oldugu cevabi almisti Alman kulubunden.
Medya guzeli...artist.
TS macinda ilk sut cok sertti ve kaleciden sekecegi beklenmeliydi. Hata defansin. Ceza sahasi onunda verkaca girerken de sut mesafesi alirken de sut vururken de ve o top kaleciden donerken de hicbir defans mudahalesi yok. Ersen Martin'e ortalanan toplarda da 2 defans oyuncumuz armut gibi duruyor; ne Mondragon'u ?
Bu karambolden yedigi kacinci gol sorarim size? Defansini yeterince
yönlendirebiliyor mu. Kendisi, samimiyetle söyluyorum, biraz 'overrated'.
Yeni sifatlari bekliyoruz. Bu sifatlari verebilmek sadece adminlare imtiyaz mi sorusuna cevap alamamis olsak ta.
Sarlatan demek kufur degil, bir gercegi yansitan kelimedir. Sirk artisti demek ona keza.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İki çocuk babası sayın Hasan Tezcan abi, şu resmin biraz daha küçülme imkanı varmı acaba, ekranımın 3'te 1'inden fazlasını götürüyor ve daha büyük bir monitör alacak durumda değilim :) Benimki bir rica ama keyif senin..

Ayrıca Ümit Karan'a haksızlık ediyorsun. Lucescu döneminde çok faydalıydı. Terim geldi, önceleri pek tercih etmedi ama Karan formayı söke söke aldı. O sezonun ikinci yarısınada damgasını vurdu. Ertesi sene bulgar takımıyla yapılan maçta sakatlandı, aylarca sakatlık sorunu yaşadı. Hagi'nin Karan konusunda doğru karar verdiğini söylemek zor, Karan olsa belki şampiyon yada en azından ligi 2. bitirecektik kimbilir? Gerets zamanında attığı golleri ve takıma katkısını hatırlatmak gereksiz sanırım!

Türk futbolcularında pek rastlanmayan bir özelliği var, o da belden yukarısınında gelişmiş olması. Hakan'a bakın üst taraf çıta gibi, o yüzden kafası normalden büyük görünüyor bence :) Karansa daha atletik görünümlü, yani güçlü.

Karan'ın ilk 11'de başlamasını şimdilik doğru bulmuyorum ama her maç yedekten girmeli. Forma girmek için maç oynamak lazım ama bu maçlar bjk,,ts liverpool gibi maçlar olmamalı!

Karakter olarakta Karanın nesi var anlamadım? Bence gayet karakterli bir insan. Bir ara barlara takıldı diye aforoz edeceksek ilk taşı hiç günahı olmayan bi topçu atsın bi zahmet!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hasan bence , avatarini kucultme , aksine buyut.

Her sayfayi actigimda gordukce bayiliyorum o resme.
Galatasaray zaten sevimsiz,
don dolas Hakan Sukur , Gerets, Umit Karan ayni muhabbet,
icim daraliyor bazen.
Super 2 yumurcak renk katiyor sayfaya Allahtan,
biraz durum dengeleniyor..
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bazı maçları izleme fırsatım olsa da forumu bir kaç hafta izleyemedim ama pek birşey kaybetmemişim. Türkçe haflarden nerede olduğum anlaşılıyor elbette ama bu gün punduna getirip (Liverpool maçı var ya) internete dalma lüksüne eriştim.

Takım sakat, formsuz vs kalıp çözülünce Gerets'in geçen yılki hesapsız hamleleri pek bir sırıtmaya başladı. Belli ki diğer TD'ler de öğrenmişler Gerets'i iyice. Şimdi karşımızda geçen yılın başında beklediğimiz ve hangi TD gelirse gelsin bu takımı adam etmesi zor dediğimiz resim duruyor.

Bu resmin içinde Gerets'in kötü adam ilan edilmesi normal olmasa da alışılan bir durum. O da yangına körükle gittiğini anlar yakında ama kırk yıllık deveye hendek atlatmayı öğretmek hayal. Hendekleri önünden kaldırmak daha mantıklı.

Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye nerem doğru ki demiş. Belki de GS'nin amblemini aslandan deveye değiştirsek herşeyin çözümünü ucuza bulmuş oluruz.
Post Reply