Hepsi yalan, bu gerçek.. Lincoln GS'DA(5 m Euro)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Valla parayi, Canbaygin'i, Haberturk'u bilmem ama herkes de bir heyecan almis basini gidiyor. Forum birden canlandi.

Bu arada, bu sene Necati eger gitmezse ondan patlama bekliyorum.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan benim icin incir cekirdegini doldurmayan bir konuda (seninle olan tartismamiz babinda incir cekirdegini doldurmaz demek istiyorum) kim hakli kim haksiz onemli degil. Bu yuzden kimseye hele senin gibi ayni ortamda keyifle yazistigim ve pek cok ortak zevkimin oldugu bir arkadasima da sert bir uslub da kullanmam, bozulmam da. Benim sadece sorum su: o donemde yapilan yanlislari (ustelik ardindan gelen devasa basarilar varken) surekli dile getirirken, bu donemde yapilan ve ondan cok daha agir yanlislarin dile getirilmemesi beni sasirtiyor. Ustelik daha Ribery olayi sicakken. Ayrica ben futbolu keyif icin tartisiyorum, GS benim icin sadece bir hobi. Yoksa Istanbul'daki orman/yesillik arazilerinin araplara satilip futbolculara milyon dolarlarin odendigi rezil ve civik bir ortamda hakliyim veya degilim (ki bunu hic bir zaman bilemeyiz) cok onemli degil. Sadece mantigim eger bir tarafa hesap soruluyorsa, hesap sorulacak hatalarin cok daha beterini yapan diger kisilere de bu tavir koyulmali diye dusunuyorum. Bilmem yaniliyormuyum.
Last edited by Kenan Atak on Fri Jun 22, 2007 9:44 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Cirak wrote:Valla parayi, Canbaygin'i, Haberturk'u bilmem ama herkes de bir heyecan almis basini gidiyor. Forum birden canlandi.

Bunu ben de icimden geciriyordum Mehmet. Son derece yetenekli bir oyuncu.
Eger Kalli idmanlarinda incelirse ve hiz kazanirsa Ugur ile beraber en buyuk transferimiz olabilir. Keza Mehmet Guven de bu sene milli takima cikabilir. GS'in bu sene milli takima 7-8 oyuncu vermesi hic sasirtmaz.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şu an bile milli takım kadrosu yapmak gerekse bizden şu oyuncular kesin alınacaktır:

Hakan (evet Hakan :D)
Ümit Karan (büyük ihtimal)
Arda
Sabri
Servet
Emre
Orkun
Volkan (aldıysak tabi)

Etti 8..
Kerem Tezic wrote:
Mehmet Cirak wrote:Valla parayi, Canbaygin'i, Haberturk'u bilmem ama herkes de bir heyecan almis basini gidiyor. Forum birden canlandi.

Bunu ben de icimden geciriyordum Mehmet. Son derece yetenekli bir oyuncu.
Eger Kalli idmanlarinda incelirse ve hiz kazanirsa Ugur ile beraber en buyuk transferimiz olabilir. Keza Mehmet Guven de bu sene milli takima cikabilir. GS'in bu sene milli takima 7-8 oyuncu vermesi hic sasirtmaz.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:Ozan benim icin incir cekirdegini doldurmayan bir konuda (seninle olan tartismamiz babinda incir cekirdegini doldurmaz demek istiyorum) kim hakli kim haksiz onemli degil. Bu yuzden kimseye hele senin gibi ayni ortamda keyifle yazistigim ve pek cok ortak zevkimin oldugu bir arkadasima da sert bir uslub da kullanmam, bozulmam da. Benim sadece sorum su: o donemde yapilan yanlislari (ustelik ardindan gelen devasa basarilar varken) surekli dile getirirken, bu donemde yapilan ve ondan cok daha agir yanlislarin dile getirilmemesi beni sasirtiyor. Ustelik daha Ribery olayi sicakken. Ayrica ben futbolu keyif icin tartisiyorum, GS benim icin sadece bir hobi. Yoksa Istanbul'daki orman/yesillik arazilerinin araplara satilip futbolculara milyon dolarlarin odendigi rezil ve civik bir ortamda hakliyim veya degilim (ki bunu hic bir zaman bilemeyiz) cok onemli degil. Sadece mantigim eger bir tarafa hesap soruluyorsa, hesap sorulacak hatalarin cok daha beterini yapan diger kisilere de bu tavir koyulmali diye dusunuyorum. Bilmem yaniliyormuyum.
Kerem hocam o is ayri bu is ayri. Bunu biraz sahada rakip olup, kiran kirana top oynayan, itisen kakisan sonra eslerini alip beraber Bodrum'a 2 haftaligina tatile giden futbolculara benzeteceksin. Forumda futbol ve GS tartisiyoruz, kemik sesleri gelir, kalp kirilmasi yok, burada yazilan burada kalir. :D Disarda muzigimizi konusur, tayyuuub hazretlerini tartisiriz o da baska. Bak eslerimizi alir Bodrum'a bile gideriz belki bir gun.

Ben Canaydin'in yaptigi hata yoktur falan demiyorum ki. Bak daha az hata yapmistir da demiyorum. Ama bu kulubun bu hale gelmesinde birinci sorumlu bu adam degildir, hatta yaptigi onemli islerle (60 milyonu uzerine almasi gibi) kulubun su anlik ayakta kalmasina da sebep olmus olabilir. Ribery olayinda zararimiz 30 milyon dolar degil, olabilecek bir kazancin gerceklestirilememesi var. Cebimizden 30 milyon falan ciktigi yok. En buyuk suclu da Canaydin'dir bu iste tabii ki.

Canaydin futboldan anlamiyor. Kac defa da bunu itiraf etti. Para yoklugunda ucuz futbolcularla idare edilebilecegini sandi, yanildi. Ama ona bu kadar kizamiyorum. Nedeni de su:

Cok bilenleri de gorduk. Cok biliyorum diye kasim kasim kasilip, Bulent Akin'a 7 milyon bonservis vereni de biliyoruz. Cok bilen siz arkadaslarim bile ben burada "bu parasizlikta, takim bu kadar kotuyken Lucescu'yu yollamak en buyuk hatadir, sakIn ha" derken, Terim merim diye inliyordunuz. Eh gorduk iste. Gerets iyi hocadir falan diye soylendiniz iki senedir. Al-Ittihad'a gidiyormus. Cok yakisir. Bir daha iyi bir takimi yonetirse o adam bana hatirlatirsiniz. Felipe iyi topcuydu diyeniniz var. Bakiyorum Martinez dururken Orkun niye alindi diyeniniz de var. Eee ?

Eeesi su: Aslinda bu is cok zor. Aramizdan birimiz GS'in baskani olsa, yine benzer hatalari yapacakti. Yani sabaha kadar elestirdiginiz adam kadar belki daha fazla hatayi siz yapardiniz.

O zaman da "ben mi GS baskani oldum, yapmasin hata" deyip isin icinden cikiyorsunuz. Buyuk ikilem...

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Yonetime tebrikler, cidden cok iyi bir transfer. Tutarli davranip baskana da hakkini verelim (eski baskanlari degerlendirirken kotu islere bakip GS'da her karar baskanindir deyip, Hagi'nin getirilmesine gelince isi baskan degil baskalari yapti demek gibi bagci dovme amacli degerlendirme yontemlerine girmektense). Adnanlar ne yapmis olursa olsun duzgun her kurumda zurnanin zirt dedigi yer son sorumludur, Canaydin oraya buraya ucup futbolcu aldigi icin degil, o isleri duzgun yapacak kimseleri o pozisyona koydugu ve de maddi tarafi hallettigi icin en buyuk tebrik onun bence.

GS'in son 6 yilda acik ara en iyi transferi bu, biraz isler yolunda giderse de GS tarihinin en iyi transferlerinden biri bile olabilir. Linderoth transferi ile cok guzel bir ortak noktasi var: gecen sezon takimlari degisik kulvarlarda onemli basarilar kazanmis iki tane oyuncu alindi, Kopenhag liginde sampiyon olup CLde beklenmeyen derecede basarili oldu, Schalke ise nerede Almanya sampiyonu oldu.

Simdi tabii bazi riskler var, onun icin ayri topic diyorum.

Ali
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan konu konuyu aciyor kiran kirana demisken, iste benim ingiliz liginde en sevdigim seylerden biri kiran kirana oynarlar sahada, ama mac biter hepsi birbirine sarilip seyriciyi alkislar, seyirci de ayaga kalkip onlari alkislar. Bu kultur maalesef guney ulkelerinde yok. Sahada sertlik oldu mu kan davasina dönuyor adeta. Her ne kadar futbolda Arjantin sevdalisi olsam da Cengiz abinin latin alerjisini ve eski Hollanda sempatisini de anlayabiliyorum. Mesela Rugby'de de bu kulture hayranim herifler kafa goz kirar ama mac sonu beraber puba giderler. Cok merak ediyorum guney ulkelerinde bu kultur neden yok. Iklimlerin insan karakterlerinin olusmasinda etkisi var mi mesela? Hep merak ettigim konulardan biridir. Burda karma voleybolda seneler once Isvec sampiyonasina gitmistik. Taa kuzeye Luleå sehrine ciktik. Final macinda rakibimizi sahadan silip 3-0 kazanmistik. Mac sonu rakip takimin oyunculari 'bu voleybol dersi icin tesekkurler' diyip bizi alkislamislardi. Hic unutamadigim anlardan biridir.

Futbola gelince son aciklaman sizin oralarin tabiriyle 'it makes sense now'.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Lucescu'yu begenmiyordum bu dogru. Hala da begenmiyorum bunu da soyleyeyim. Cakar almaz motor gibi orta yolda idare eder. Adamin zaten fazla iddiasi filan da yok. Lucescu yerine Terimi istedim istemez komaz olaydim. Buyuk hata oldugunu gordum ve ozur beyan ederim. Lucescuyu mumla aradim. Ne bileyim bizimki adam oldu sandimdi. Bir milim ilerlemi$ halbuki koca kafa. Koca bir klubun dibine dari ekti hicte yuregi vicdani sizlamadan. Ama Lucescu olaydi ne olurdu olayini isteyenle tarti$irim. Bacak kadar hergele \Jardel'e tokat atip herifi lig bitmeden evine dondururken Okan'in takimi satmasina miyil miyil bakti ve bir $ampiyonlugu goz gore gore FB hediye edilmesinde rol oynadi. Ikinci yilda o da bizde anlamadik nasil $ampiyon oldugumuzu. Birini hatirlarken Lucescu'nun yaptiklarinda oburunu de hatirlamak lazim. Evet evdeki bulgur ile dertop eder ak$ma yemegi ate$e koyar ama ziyafet hazirlardi demek icin epey abartmak lazim. GS'ya oyuncu ve oyun konusunda neyi hediye etti deseniz akliniza ne glir. Sadece du$meyi yava$latti. Ustune koydugu bir 4ey var mi idi eline aldigi takimin? Hadi o ilk hatayi Turkiyeye geli$inde ortami anlayamadi diye yapti diyelim. Hicbir ders alamami$ gibi ayni buna benzer olayi BJK'ta yapip FB'yi BJK acik ara giderken $ampiyon etti. BJK'lilar istedikleri kadar federasyon mederasyon desinler harakiri ictendi. Bu da Lucescu'nun kalpazanliginin sonucu idi. Sonun da ona buna sata$ti. Hakemlere filan fatura kesti. Geciniz. Bugun aman Lucescu gelsin diyen kim var icimizde?

Gerets icin ise duzgun adamdi derim. Hatalari oldu mutlaka ama eline verdikleri takimda bu idi. $imdi kalksa Ibtahim Tatlises gibi Urfa'da Oxford vardi da gitmedik mi dedigi gibi bana boyle adam gibi bir adam alindi da yapamadik mi dese kim ne diyebilir. Al PAF takimindan adam cikar dediler o da i$te idare etti vaziyeti. Yine de ez kaza bir $eyler olacakti $u yil bile. Adami Adnanlar ve Canaydin dort tepe domuzuna cevirdi o da aldi parasini gitti. $imdi Katara gider bilmem ne yapar orasi kendi bilecegi i$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Lincoln formaları satışa çıkmıştır. Sınırlı sayıda üretilmiş olup, her biri 82 Liradır.. Müşterilerimize duyurulur :D
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:Lucescu'yu begenmiyordum bu dogru. Hala da begenmiyorum bunu da soyleyeyim. Cakar almaz motor gibi orta yolda idare eder. Adamin zaten fazla iddiasi filan da yok. Lucescu yerine Terimi istedim istemez komaz olaydim. Buyuk hata oldugunu gordum ve ozur beyan ederim. Lucescuyu mumla aradim. Ne bileyim bizimki adam oldu sandimdi. Bir milim ilerlemi$ halbuki koca kafa.
Sagolasin Cengiz abicim. Kendi agzinla ifade edip, benim ne anlatmak istedigimi ozetlemissin. Canaydin da bundan farkli seyler soylemiyor. "Ne yapaydim ya, butun camia Terim de terim diye tutturmustu, %90 geri istiyordu, ben de gonullerdeki hocayi geri getirdim. " Gerets'i de begenmis senin gibi olmali ki sozlesme imzaladi, bir de ustune tazminat verdi.

Yani ayni buyuk hatalari sen de islerdin ve sen olaydin o koltukta, Canaydin'dan beter ederlerdi. "Tamam iyi insan, akilli doktor kendisi ama kizimiza damat bakmiyoruz. " deyip ASY'de sallandirmaya kalkarlardi, sen de o stada girmek istemezdin. Hele hele "Fransa birinci liginden adam mi getirilmis, Afrika'da kac tane ac, uc kurusa oynayacak at gibi kosacak adam varken" gibisinden dusuncelerle. Ulkeyi terk etmek zorunda kalirdin be abicim.

Kisisel alma herkes bir baska alem, yani bizim bu Kerem bilirsin, Suren-Cansun hayrani cikti bu aralar ama Hakan gonderildi, Jardel getirildi, "bu ne yali kavagi gibi duruyor sahada odun" diye her gun benle kavga ediyordu burada, fil gibi hafizam vardir Alpay'in dedigi gibi. O gun sabah aksam kufrederken, bugun hepsi vizyon sahibi oldular, ondan sonra bana niye kiziyorsun diye soruyor.

Kissadan hisse bu is cok zor, acikcasi ben bu forum dahil boyle akli basinda bizlerin bile halledebilecegin dusunmuyorum. Hele hele kulubun %40 satilmisken, borc batagina yuksek faizlerle batmisken. Goruyorum iste yazdiklarinizi. Lucescu GS'a 35, Besiktas'a 15, Shaktar donesk'e 3 senede 45 puan kazandirdi Avrupa'da. Bunlarin hepsi birer milyon Euro. Hem de ne uyduruk takimlarla. Hala adami tartisiyorsunuz. Gitmese 2-3 sene daha kalsa belki bugun GS'in borcu 180 degil, 30-40 milyon dolar, belki hala 2. torbadayiz. Sergen BJK'a gitmiyor, bize 5 milyona Felipe saplanmiyor, sonra Revivo, sonra De Boer, Pancu geliyor bize Besiktas yerine uc kurusa, BJK sampiyon olamiyor 100. senesinde. Neler neler.. Ah keske zaman makinesi olsa da, o gune gidip, makus talihimizi degistirebilsem.

Seneye bu seneki kadar puan toplayabilirlerseShaktar 2. torbada, Arsenal gibi takimlarla beraber. Sifirdan 4 senede kapi gibi takim yaratti adam. Resultante importante. Haticeyi birak neticeye bak. Sonra gencler alttan gelmeye baslaninca, borclar azalinca, stada falan baslaninca senin gorevin bitti, eyvallah denir, caki gibi bir genc hoca getirilirdi. En cok 3 sene dayanilacakti oynattigi kontrollu, defansif ama sonuc getiren futboluna. Bir yanlis hamle GS'i 100 milyon daha iceri soktu. Ama baskasi olsa da ayni seyi yapacakti. O yuzden Canaydin'i suclamak bos.

Ozan Ersoy
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ozan Ersoy wrote:
Eeesi su: Aslinda bu is cok zor. Aramizdan birimiz GS'in baskani olsa, yine benzer hatalari yapacakti. Yani sabaha kadar elestirdiginiz adam kadar belki daha fazla hatayi siz yapardiniz.

O zaman da "ben mi GS baskani oldum, yapmasin hata" deyip isin icinden cikiyorsunuz. Buyuk ikilem...

Ozan Ersoy
Belki benzer hataları yapardım (başka adına konuşmayayım) ama bu kadar yalan söylemeyi istesem de başaramazdım gibi geliyor. (Ağzım da laf yapar hani, ona rağmen. )

Üç otuz kuruş fazla kazancam diye CL maçlarını son anda ASY'den AOC'ye alıp, bu seneki Bordeaux maçından önce çıkıp büyük marifet işlemiş gibi "yollar kaymak, üç dakka geliş beş dakka gidiş" tadında açıklama yapıp o kadar taraftar dağda taşta mahsur kalınca ertesi gün utanmadan "ya bana da öyle dediler" demezdim en azından, sığır yerine koyduğum taraftardan utanırdım. Çünkü ben gerizekalı olmadığım için karayollarından Galatasaray Başkanının sorumlu olmadığını biliyorum, ama o bi açıklama yapınca yetkililerle bi plan yapmış zannediyorum.

Başkan olursan 10 senede 50 kere şampiyonuz diye gelip, sonra şimdi el elde başta başta kalınca "genel olarak başarılıyım" demezdim, insanların beni deli sanmasından, daha beteri Deniz Baykal sanmasından korkardım. (CHP Genel Başkan Deniz Baykal, yardımcısı Canaydın. Veya ikisi de başkan olsun, vardiyalı çalışsınlar. Sırf şenliğine benim oyum onlara gider.)

Ne bileyim, belki çok sıkışırsam Canaydın misali devletin affettiği 45-50 milyonluk vergi borcunu "enkaz devraldık ne yapalım, o borcu biz erittik" gibi açıklayabilirdim, ben de peygamber değilim sonuçta. O kadar yalanımız olsun. Ama enkazı devralırken "10 senede 7 şampiyonluk, 3 dünya yıldızı" falan demezdim. Çünkü Canaydın'ın aksine ben genel olarak taraftarı dangalak olarak görmüyorum, başka insanların da kafalarının az da olsa çalışabileceğine ihtimal veriyorum.

Galatasaray'ın efsanelerini tek tek yemezdim belki, kulüp maddi açıdan kötüyken en azından tutunabilecek üç-beş güzel manevi değeri bırakırdım kulüpte. Hagi'yi Bülent'i insan gibi uğurlardım. Tabii kulübü imparator Palpatine yönetirken olmuyor böyle şeyler.

Veya Haim Fresco gibi bir "hayal arkadaşı" uydurmazdım herhalde, "en kral kankam şu transferi halletti, bilmemne dünya yıldızının peşinde, Haim bağlıyor şu an" diye diye getirip 2. lig topçularını koymazdım seyircinin önüne. "Etimiz budumuz budur" der bırakırdım.

Belki para sorununu çözemezdim, belki hakkaten eski başkanlar kulübü, geleceğini her şeyini satmışlardır, parasızlık içinde kıvranıyordur kulüp. O zaman bile 2. lige düşürdüğüm bayan basket takımı, 2. ligde deplasmana giderken yol paralarını karşılardım bi şekilde, yol paralarını oyunculara ödetmezdim. 100 yıl ayağına balo yapıp sonra "pahalıya geliyor" diye o sikindirik 100. yıl meşalesini söndürmezdim, bari kuyruğu dik tutalım diye.

Ribery olayında "kulüp haklı, parasını ödedik, gidemez, yakıcaz yıkacağız, Ribery antremana çıkacak, çıkmazsa futbolu bıraktıracağız" deyip, sonra Ribery yerine kafasını alınca yarım ağız da olsa bir özür dilerdim, "kusura bakmayın ben size yalan söyledim" babında. (Bir de, Ribery olayıyla Emre olayının benzeştiği yerleri çok merak ediyorum. Emre, transfer taksitleri ödenmediği için gitti de benim mi haberim yok? O zaman "Emre dönecek, Inter pişman olacak, Emre Eylülde antremanlarda" dendi de ben mi duymadım?)

Fatih Terim'i getirmese de Lucescu kalsa da durumun temelde çok değişeceğini sanmıyorum ayrıca ama, faraziye ne desek boş şu an. Sadece bütün olayı "Ya adam bir FT'yi getirdi, ne kısmetsiz"e endekslemek tuhaf geliyor bana.

Bütün bunların hepsi bi yana ama. Parası pulu, başarısı falan umrumda değil benim şu an için.

Ben Canaydın'ın gitmesini beceriksiz olduğu, kulübü çok kötü yönettiği için falan istemiyorum temelde, onlar daha sonraki nedenler.

Ama ben beni dangalak yerine koyan, herkesi kör alemi sersem sanan birinin Galatasaray'ın başkanı olmasını sindiremiyorum.

Ha, bundan iyisi yok diyorsanız da Galatasaray yansın bitsin zaten. Canaydın için çok fark edecek bi şey yok ne de olsa iki durumda da, dünyayı sel basmış ördeğe vız gelmiş.

Galatasaray batarsa gider Hollywood'da Lucas Arts'da Palpatine double'ı olarak iş yapar.

Veya Japonya'ya gitsin "Lan siz mal mısınız bi yalanınız ortaya çıkınca istifa ediyorsunuz, hatta gidip harakiri falan yapıyorsunuz" konulu konferanslar düzenlesin, Japonlar da ölmesin şeker de yiyebilsinler.

Ugur
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:Lucescu'yu begenmiyordum bu dogru. Hala da begenmiyorum bunu da soyleyeyim. Cakar almaz motor gibi orta yolda idare eder. Adamin zaten fazla iddiasi filan da yok. Lucescu yerine Terimi istedim istemez komaz olaydim. Buyuk hata oldugunu gordum ve ozur beyan ederim. Lucescuyu mumla aradim. Ne bileyim bizimki adam oldu sandimdi. Bir milim ilerlemi$ halbuki koca kafa.
..
Yani ayni buyuk hatalari sen de islerdin ve sen olaydin o koltukta, Canaydin'dan beter ederlerdi. "Tamam iyi insan, akilli doktor kendisi ama kizimiza damat bakmiyoruz. " deyip ASY'de sallandirmaya kalkarlardi, sen de o stada girmek istemezdin. Hele hele "Fransa birinci liginden adam mi getirilmis, Afrika'da kac tane ac, uc kurusa oynayacak at gibi kosacak adam varken" gibisinden dusuncelerle. Ulkeyi terk etmek zorunda kalirdin be abicim.
...
O kadar da uzun boylu degil, Ozan. Her insan hata yapar ama salak olanlar hatalarindan donmeyenlerdir. Ben Terim'i ilk senesinin sonunu bile beklemeden kapinin onune koyardim. Hadi ordan madrabaz transfer ederim diye takimi capulcuyla doldurmaya kalktin belliki bu i$ten benim kadar bile anlamiyorsun hadi bakalim dogru Milan'a derdim. Oyle yagma yok. Ikincisi Gerets secimi hicte kotu bir secim degildi. Adam pekala geldiginin ilk senesinde $ampiyon yapti. Adnanlara gebe kalip boyle onlara at oynattirip kendimi bu hale du$ur muydum saniyorsun. Polat GS'yi kurtaralim diye 100 bin dolar verdi parsayi kapti. Ama agzin bir kicin ba$ka oynarsa boyle agzindan burnundan gelirler. Kontrati dedigin gibi uzattirsin ama agzina ederim der gibi adaminin gozunun onunde ipini boyle cekerler. Beni bu salakla kari$tirma sakin. Ben ba$kan olacam da etrafimda Kalapakci Corapci $ucu bucu gibi bir suru kabiliyetsiz fink atacak. Olacak i$ mi bu? Boyle dirayetsiz olup her pahasina diye arkadan oynarsan kufuru de yersin stadini da yakarlar ve yikarlar. Ne taraftarinin ne futbolcunun ne de Teknik direktorunun yanina cikacak yuzun kalmazsa ve onlardan boyle buzdek buzdek kacarsan olacaklar budur. Az bile oldu. En onemlisi baktim ki bu i$ benim harcim degil ve kendimi boyle cocuk coluga yem ettigimi fark ettigim de adimdan $erefsizlik ve haysiyetsizlik abidesi yaratmadan gitme hasletini gosteremeyecegimi saniyorsan Cengiz abini hic tanimami$sin. Insanlar onurlari icin ya$arlar. Hic bir makam hic bir kurum insanin $eref ve haysiyetini yitirmesine degmez. Deger mi be? Ba$kanlik, liderlik, yoneticilik zamk olsa adamin ustune yapi$maz ama sen kalkip hala bir kulp bulmaktasin bunun $u be$ senelik icraatina. Biliyorum beylik soz ama dogrulugunu kimse inkar etmesin lutfen. Asil utanacak olan bunca rezillige ragmen bu adama yok stad idi $u idi bu idi ayagi ile hala muhtac olup icinden eli yuzu duzgun bir adam cikaramayan GS camiasidir. Hala GS'lilik degerlerinden bahsede dursunlar ve konu buraya gelince de mangalda kul birakmasinlar. Asil aci olan tarafi bence burasi. Bo$ versene sen.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ugur Sahin wrote: ..
Ha, bundan iyisi yok diyorsanız da Galatasaray yansın bitsin zaten. Canaydın için çok fark edecek bi şey yok ne de olsa iki durumda da, dünyayı sel basmış ördeğe vız gelmiş.

.Ugur
Evladim sen nerdesin yahu? Niye boyle sogudun buradan? Ikiye bir "Elma dersem cik Armut dersem cikma" durumu ile kar$imdasin.

Bak $unca gun sonra ayni $eyi ba$ka ba$ka $ekilde demi$iz i$te. Ama bu yansin bitsin i$ ne bana ne de senin gibi Istanbul Erkek Liseli'lerin eline kalmi$. Artik erkeklikte kalmami$ ya Istanbul Lisesi mi ne olmu$ senin okul. Bak Kalli amcan geliyormu$ bugun. Havalaninda kar$ilayip elini opecen mi? Bakarsin bir tercumanlik i$i de sen kaparsin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ugur Sahin wrote: Belki benzer hataları yapardım (başka adına konuşmayayım) ama bu kadar yalan söylemeyi istesem de başaramazdım gibi geliyor. (Ağzım da laf yapar hani, ona rağmen. )

Ugur
Benzer hata falan yapmazdin. Cunku sorumlu hic kimse boyle senelerce hata ustune hata yaparak goreve yapismaz.

GS'da her karar baskana mi ait, o zaman Fatih Terim'i getiren baskandir, kamuoyunun 90%i degil 99.9%da ayni fikirde olsa eger is yanlis cikarsa sorumluluk getirene aittir, kamuoyuna degil.

Yani sen Terim'i getirsen iki sene sonra kursuye cikar lisani munasiple bir cuval incir berbat oldu, bana musade derdin. Ya da onu yapamadin, cikar donemin sorumlulugunu yuklenir, artik maddi durum kotu, musaade edin kendimin de icine ettigi maddi durumu duzelteyim dersin. Kabahati sinsice FT'den gecmis yonetimlere kadar kendin haric herkese atmaya kalkip, enkaz devraldim edebiyatina girmezdin.

Ben israrla yazmaya devam edeyim, sen yazmissin ama, insanlarin Canaydin konusunda en buyuk hayal kirikligi bu son derece ciddi yonetim zaaflarinin ustune tum basarisizliklarda ve hatalarda ya hatayi inkar edip ya kabahati baskasina atarak hem insanlari ahmak yerine koymak hem de hatalarin etkisini arttirmak.

FT gelir, bir suru sacma sapan transfer olur, e onun kabahati FT'e.

Ribery isi olur: hic merak etmeyin, yakinda idmanda, bakarlar gelen giden yok, hukukcularimiz tamam dedi, cok para alacagiz. Aleyhimize mahkeme kararlari teker teker gelmeye baslar, eeee, tabii OM Avrupa'da guclu lobisi olan bir ekip. Yahu hirsizin kabahati nerede burada?

Bir suru basari sozu verilir, hicbiri olmaz: Ben maddi durumun ne kadar kotu oldugunu bilmiyordum (asbaskan bu, hani ozru kabahatinden buyuk lafinin ornegi).

Senin bahsettigin AOS rezaletini ben yurt disindan GS maci gormeye gelip, bu adamlarin demeciyle stada gitme saatimi ayarlayip, bes saat arabada gecirip, stada zor yaklasip yasadim. Ondan sonra da sunu duyduk, aaa bize oyle dediler.

Ondan sonra UEFA kazanmis kadrodan Hakan cikar Jardel eklenerek yapilan kadroyla Avrupa'da puan toplayan Lucescu uyduruk kadroyla puan toplamis oluyor, yabanci diye Inamoto ve Carrusca sokulan, bek diye Cihan, Orhan ve 50 yasinda Ergun verilen Gerets de tu kaka basarisiz hoca.

Emre Okan olayinin tabiiki Ribery isiyle alakasi yok. Aynin senin dedigin gibi, bunlar sozlesmeleri bittigi icin ayrildilar. Kimseye zorla sozlesme imzalatamazsin, ama transfer taksitlerini odeyebilirsin. Tuncay'in FB'den ayrilmasini Ribery olayina benzeten var mi? Tuncay'dan ne almis FB klubu? Ayni Emre gibi, sozlesmesi bitti ve de gitti. Saviola da bu sene sonunda Barca'dan gidiyor, 25 yasinda, kimine gore onemli yildiz, Barca zirnik alamayacak, Ribery olayina mi benziyor bu? Emre ve Okan'dan para kazanilsa iyi olurdu, biraz on gorulu bir yonetim bu konuda daha faal olup belki para da kazanirdi, ama bunun Ribery olayi ile ne alakasi var?

Taraftara yalan soylemenin klube ciddi bir zarari var, bu konuda sikayetin sebebi annemizin kucukken yalan kotu demesi degil, bunun taraftara ve de klue olan etkisi. 19 Mayis'ta yasanan rezaletin sebeplerinden biri de taraftara senelerdir yildiz aliyoruz denilerek odun ya da balerin alinarak gozler onunde eriyen bir takim hakkinda insanlarin gozunun icine bakilarak yalan soylenmesidir. Hala FB ile aramizda kadro kalitesi farki var diyen Gerets'i kiniyorlardi sezon sonunda.

Herkes hatali icraat yapabilir, ama birincisi bu hatalarin boyu belli bir orani gecerse istifa ya da aday olmama zamanidir. Ayrica yapilan hatalar hakkinda insanlara yalan soylemeye, bunlari kendiniz haric herkesin ustune atmaya gerek yok, bu tutumun da sonucta klube bir fiyati oluyor. Insanlarin Canaydin hakkinda yanlis icraatler kadar onemli sikayetleri bunlar.

Ali
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Konuyu uzatmak istemem ama Ugur benim nerdeyse tum dusunduklerimi cok guzel dile getirmis. Benim icin tekrar edeyim, ne basarili ne basarisiz olmak bir insanlik olcusu. Transfer yapmis yapamamis bunlarin da onemi yok. Insan koca bir kurumu veya isi de batirabilir sorun bu degil. Ama iste Ugur'un degindigi bu noktalar beni ve pek cok kisiyi rahatsiz eden. Dese ki hatalar yaptim kusura bakmayin hepinizin huzurunda ozur diliyorum falan, o zaman basimin ustunde yeri var. Ama kalkip kindar bir bicimde insanlari disipline sevk etmek, onu ona dusurmek, en yakin rakibinin kardesini stadta olay cikartiyor diye sinsice suclamak, tum yasananlara ragmen 'fevkalade basariliyim' diye demec vermesi insanlari cildirtiyor. Yoksa bugune kadar GS zaten iyi yonetilmedi (Ali Uras abi zamani haric) ne baskanlar ne hatalar yapti o yuzden pek o kadar buyutulmezdi. Hele Ribery olayi oncesi ve sonrasi yaptiklari unutulur gibi degil.
Post Reply