Türk Takımları'nın Avrupa Maçları (D.KIEV : 1- FB 0 )

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Maci seyredemedim ama sonuc goz korkutcu...

Emre'yi falan birakin Semih'e bakin... Semih bu gidisle Guiza'nin da pabucunu dama atacak... Bravo Semih'e... Milli takimda da Sukur sonrasi kim en ucta oynar tartismasina son verir bu gidisatini devam ettirirse...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mert Tokman wrote:Maci seyredemedim ama sonuc goz korkutcu...

Emre'yi falan birakin Semih'e bakin... Semih bu gidisle Guiza'nin da pabucunu dama atacak... Bravo Semih'e... Milli takimda da Sukur sonrasi kim en ucta oynar tartismasina son verir bu gidisatini devam ettirirse...
Maçın büyük bir kısmını izledim. Maçın bu hale gelişi oyuncu değişikliklerinden sonra oldu. İlk 60 dakika'nın FB'si bizim beğenmediğimiz GS'den daha iyi değildi. Çok ruhsuz, sönük renksiz bir maç oynanıyordu. Son 15-20 dakika FB hortladı resmen :D
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

FB'nin 3. turda ki rakibide beklendigi gibi Partizan olmus...

Onu bunu bilmem de Fenerin Partizan'in 21 no'lu oyuncusuna cok dikkat etmesi lazim :lol: Hayir bizim spikerler bu adamin ismini gulmeden nasil soyleyecekler bilmem...

http://www.partizan.co.yu/igracizoomm.p ... g&ident=21
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Basin'da FB kirliligi basladi :D

Fener gol oldu yagdi
MTK'yi be$ledi
MTK TD'si $okta
SEMIH Boyle istedi
FB kaldigi yerden devam
Muhtesem Fener
Intikam boyle alinir
Simdi hedef Partizan
Supersin Fenerim
Inanmiyorum 5 oldu !(bunu ben uydurdum, fotospor atlamadi busefer):D

Son baslik konuya degisik bir boyut getirmis, ama bu haberi yazan muhabir cok kalici olur mu ? Bilinmez..

Sineklerden rahatsız oldu HURRIYET
Süleyman ARAT 7 Ağustos 2008

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve başkanvekili Nihat Özdemir, maçın başlamasına kısa süre kala oturduğu koltukta sineklerden rahatsız oldu.Yıldırım, yüzüne konan sineklerden kurtulmak için görevlileden ilaç istedi. Daha sonra tur şirketi görevlisi Yıldırım’a krem getirdi.

Sinek en cok neye konar :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Bu dun aksam ki FB -MTK macinin hakemi degilmiydi? Mazallah maci FB kaybetseydi bizim basinda ne iddialar atilirdi :D

Top ref Clattenburg suspended over reports of alleged debts

By Sportsmail Reporter
Last updated at 10:56 AM on 07th August 2008

Mark Clattenburg has been suspended from refereeing duties pending enquiries into reports of the official's alleged debts.

Clattenburg is alleged to have run up debts relating to companies connected to him, forcing the Football Association and the referees body Professional Game Match Officials Ltd to act.

Clattenburg was due to take charge of Sunday's FA Community Shield clash between Manchester United and Portsmouth, but has now been replaced by Peter Walton.

Mark Clattenburg has been suspended from refereeing duties

With the new Barclays Premier League season due to start in nine days' time, Clattenburg will also not officiate in any other games until the issue has been resolved.

A joint statement from the Football Association and PGMO read: "PGMO is aware of media reports concerning alleged debts incurred by companies connected to referee Mark Clattenburg.

'It has been decided he will not officiate any matches pending enquiries into the background to these reports.

'The FA has also decided to appoint Peter Walton as referee for Sunday's FA Community Shield between Manchester United and Portsmouth in place of Mark Clattenburg.'

A PGMO spokesman added: 'It is in the best interests of Mark Clattenburg and the game that these reports are fully investigated and, during that time, he will not referee any matches.

'Mark Clattenburg is one of England's leading referees and we hope to resolve this matter swiftly.'
TRUST GALATASARAY
MGC
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Zico yeni takımını buldu
Fenerbahçe'nin eski hocası, yeni takımıyla sözleşme imzaladı

Fenerbahçe ile bu sezon yollarını ayıran Brezilyalı teknik adam Zico, ülkesinin takımlarından Atletico Paranaense'nin başına geçti.

Hürriyet'in haberine göre, Zico, Avrupa'da bir kulübü çalıştıracağı yönünde çıkan haberlerin aksine Brezilya Ligi takımlarından Atletico Paranaense sözleşme imzaladı. Paranaense yetkilileri, Zico ile basın karşısına geçerken, deneyimli çalıştırıcı yeni takımının forması ile poz verdi.
VATAN
AYRILMAZ İKİLİ
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Mert Tokman wrote: Onu bunu bilmem de Fenerin Partizan'in 21 no'lu oyuncusuna cok dikkat etmesi lazim :lol: Hayir bizim spikerler bu adamin ismini gulmeden nasil soyleyecekler bilmem...

http://www.partizan.co.yu/igracizoomm.p ... g&ident=21
Partizan sayfası açılmıyor ama viki'den gördüm, çok fena :D Ya bir de Boliç'le aynı takımda oynasalardı, paslaşmaları falan...

Bizim ligde de ses olarak Dembele'yle Cangele aynı sahadayken hoşuma gidiyor :)
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

BarisCakan wrote: Bizim ligde de ses olarak Dembele'yle Cangele aynı sahadayken hoşuma gidiyor :)
Eski milli okçumuz vardı, Dilara Minare; ben de cocukken onun hastasiydim :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sabri Ugan, Holoşko dedikçe, seyirciden tepki yağdı

Beşiktaş'ın UEFA maçını anlatan deneyimli D-Smart spikeri Ugan, Kartal'ın Slovak yıldızı Holosko'yu niye "Holoşko" yaptı. İşte canlı yayındaki izahatı...

Maç boyu Filip Holosko'ya Holoşko diyen Sabri Ugan Beşiktaşlıların tepkisini çekti.

Gelen tepkiler Ugan'ın kulaklığına iletilince Ugan izleyiciye şu açıklamayı yapmak zorunda kaldı:

Sevgili seyirciler maç öncesi kendisine adının telafuzunu sordum. Doğru telefuzun Holoşko olduğunu söyledi. Bu değişikliği yadırgadığınızı biliyorum. Sizi rahatsız ettiye özür dilerim...

KAYNAK: MEDYATAVA
:D:D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Semih sakatmış. 10 gün top oynayamayacak diyorlar. Partizan maçında FB bunun sıkıntısını çekecektir. Maç burda olmasa işleri çok zordu.
Mehmet Gurdal Cetin

Bu arada bugunun tarihini hatirlayan var mi?
Monaco'yu, Fakyel'in ortasina Jardel'in tepigini
Real Madrid'i iskence gibi uzatmalari
Altin Golu

25 Agustos 2000

Galatasaray Super kupayi kazandi

Sahiden, sahici

Gerisi yalan
TRUST GALATASARAY
MGC
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:Semih sakatmış. 10 gün top oynayamayacak diyorlar. Partizan maçında FB bunun sıkıntısını çekecektir. Maç burda olmasa işleri çok zordu.
Dun Maraton programinda duydum yoksa haberim yoktu... Partizan'in ilk mac da 6 eksigi varmis ve bu sefer oynayacaklarmis... 4'u olimpik milli takimla Cin'deymis, 1'i sari kart cezalisi - ki bu Zigic tarzi uzun boylu bir golcuymus, 1'i de sakatliktan cikmis...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Ismail Gezer wrote:Semih sakatmış. 10 gün top oynayamayacak diyorlar. Partizan maçında FB bunun sıkıntısını çekecektir. Maç burda olmasa işleri çok zordu.
Dun Maraton programinda duydum yoksa haberim yoktu... Partizan'in ilk mac da 6 eksigi varmis ve bu sefer oynayacaklarmis... 4'u olimpik milli takimla Cin'deymis, 1'i sari kart cezalisi - ki bu Zigic tarzi uzun boylu bir golcuymus, 1'i de sakatliktan cikmis...
Partizan oyucagiz diyormus diyorsun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Cengiz Akgun wrote:Dario Moreno Carsamba gunu oyacam demis.
Cengiz Akgun wrote:Partizan oyucagiz diyormus diyorsun.

Turk Dil Kurumu sitesinden;

oymak (III) -ar
(-i)

1 . Keskin, sivri uçlu bir cisimle bir şeyi yontarak veya delerek çukur oluşturmak:
"Bir ağaç kütüğünü keser, oyar, nakışlayıp bezerdi."- S. Ayverdi.
2 . Kumaş vb.ni girintili bir biçimde kesmek:
"Gömleğin yakasını ve koltuğunu biraz oydu."- .
3 . argo Bıçaklayarak yaralamak.
4 . argo Kazıklamak.

oyulmak
(nsz)

1 . Oyma işi yapılmak:
"Nefer şoförün kayadan oyulmuş gibi sabit erkek yüzü garip bir gülümsemeyle harekete geldi."- H. E. Adıvar.
2 . argo Kazıklanmak.

Madem bu kadar cok seviyorsun bu kelimeyi, bari nasil kullanildigini ogren, ne o oyle bir yerde "oyacam", bir yerde "oyucagiz"

Bir de aklima gelmisken, "GS'yin" yerine "GS'in" daha dogru bir kullanim.
Mehmet Daskiran
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Mehmet Daskiran wrote:
Cengiz Akgun wrote:Dario Moreno Carsamba gunu oyacam demis.
Cengiz Akgun wrote:Partizan oyucagiz diyormus diyorsun.
Turk Dil Kurumu sitesinden;

oymak (III) -ar
(-i)
1 . Keskin, sivri uçlu bir cisimle bir şeyi yontarak veya delerek çukur oluşturmak:
"Bir ağaç kütüğünü keser, oyar, nakışlayıp bezerdi."- S. Ayverdi.
2 . Kumaş vb.ni girintili bir biçimde kesmek:
"Gömleğin yakasını ve koltuğunu biraz oydu."- .
3 . argo Bıçaklayarak yaralamak.
4 . argo Kazıklamak.

oyulmak
(nsz)
1 . Oyma işi yapılmak:
"Nefer şoförün kayadan oyulmuş gibi sabit erkek yüzü garip bir gülümsemeyle harekete geldi."- H. E. Adıvar.
2 . argo Kazıklanmak.

Madem bu kadar cok seviyorsun bu kelimeyi, bari nasil kullanildigini ogren, ne o oyle bir yerde "oyacam", bir yerde "oyucagiz"

Bir de aklima gelmisken, "GS'yin" yerine "GS'in" daha dogru bir kullanim.
Gırgır geçmek amacıyla yazıldığı belli olan bir yorumun bu kadar ciddiye alınıp bir de kırıcı olabilecek cümleler kullanılarak eleştirilmesini pek anlayamıyorum.
Geçmişte ne yaşandığını, neden Cengiz Akgün'e karşı bazı üyelerde bir antipati oluştuğunu bilmiyorum, herhalde benim forumu takip etmeye başlamamdan önce bazı tartışmalar, kırgınlıklar yaşandı ama bunları bir yana bırakmaya çalışamaz mıyız acaba? Çünkü biraz laflamak, kafa dağıtmak, biraz hoş zaman geçirmek için girdiğim forumda böyle sert atışmalar ortamı buz gibi yapıyor.

TDK, 80 darbesinden sonra hantal bir devlet dairesine dönüştü. Yaptıkları işleri yetersiz buluyorum. Örneğin TDK sözlüğü yerine geçen sene Ötüken Yayınlarından çıkan Türkçe sözlüğün daha kaliteli olduğu söyleniyor. "Oymak" fiilinin de karşılığını tam verememişler. Bu kelimenin argo karşılıklarından biri de 'Belirgin bir farkla yenmek' tir.

Ayrıca kısaltmalarda harfler oldukları gibi okundukları için "GS'yin" veya "GS'in" değil "GS'nin" denmesi gerekir.

Yorumumu üyelerin birbirine kırıcı sözler söylememesi için bir temenni olarak alın lütfen.
Post Reply