SL 3. ön eleme 2. ayak: S. Bukres-Galatasaray 1-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tan Erten wrote:
Zoban Raftik wrote:Galatasaray (Muhtemel 11)
Aykut, Linderoth, Meira, Servet, Hakan Balta, Arda, Ayhan, Mehmet Topal, Kewell, Lincoln, Nonda
Bu adam herhalde kendisini kovdurtmanın bir yolunu arıyor. Sağ beke bir senedir sakat olan, maç yapmamış Linderoth mu? İnanılacak gibi değil.
LigTV'nin muhtemel kadrosu bu sanırım. Öyle bir tercihte bulunursa ve biz elenirsek, bunun sonuçları başka türlü bir elenmeden farklı olacaktır. Ne Skibbe'nin en ufak bir itibarı kalır, nede takıma doğru düzgün bir güven! Futbolcuların hatalarıyla elenmek başka birşey Skibbe'nin hatalarıyla elenmek bambaşka birşey!
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Steaua takiminin yapmasi gereken tek sey soldan bol bol arka direge orta yapmak... Kalecimiz zaten bu toplarin hicbirine cikmiyor --- arka direkte bekleyenin kademesine girecek sagbek de yok --- ohhh... yemede yaninda yat boyle firsatin. Bakalim degerlendirebilcekler mi?

Bu mac da 2-2 biter uzatmalara gidilirse benim icin supriz olmaz - bence bol gollu gecmeye aday bir mac olacak...
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Elinde sağ bek yok, Barış'ı Hasan'ı koysa aksayacaklar, Linderoth sağlam ki koymuş! Ben iyi bir deneme yaptığını düşünüyorum... Kadroda ise formsuz Ayhan'la Aykut korkutuyor beni. Neyse, başarılar diyelim düşelim meyhane yollarına, başarılar Türkiye 8)
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tan Erten wrote:
Aykut, Linderoth, Meira, Servet, Hakan Balta, Arda, Ayhan, Mehmet Topal, Kewell, Lincoln, Nonda
Bu adam herhalde kendisini kovdurtmanın bir yolunu arıyor. Sağ beke bir senedir sakat olan, maç yapmamış Linderoth mu? İnanılacak gibi değil.
Ben mi yanlis okuyorum etrafta, "ben olsam Baris'in yerine Linderoth'u oynatirim" diye... Baris kademe bilmiyor, Baris faul yapiyor, Baris adam kaciyor, Baris soyle baris boyle, denmeyen kalmadi... Yani insanlar sol ayak Volkan yeni gelen comez Alpaslan'a kadar dusmuslerdi.

Ilk macta ilk golu saymiyorum, ikinciyi savunmanin toplam hatasindan yedik. Sag bekle falan pek bir alakasi yoktu. Emre Gungor Servet'in tactan gelen kafayi sektirecegini dusunemedi, adamin arkasinda kaldi salise farkiyla topa dokunamadi. Top arka direge degil tam kalenin ortasina dustu. Yani stoper pozisyonundaydi Emre. Adamini falan kacirdigi da yok. Bombos kalmis durumda degildi Steaua'li oyuncu. Orada Puyol, Nesta, Terry de olsa yetisemeyebilirdi. Anlik bir gecikme golu getirdi.

Ikinci yarida Emre sakatlanana kadar sol kanattan dogru durust gelemediler. Yapilan ortalar hemen hemen yok gibi. 65'den sonra sag taraftan Hakan Balta'nin kanadindan gelip iceri cikardilar.

Bence Linderoth kotu bir secenek olmaz. Adam futbolu biliyor hic olmazsa. Oyunu cok iyi okuyabilen bir oyuncu. Deneyimi ile acik kapatabilecek, rakibe yapisabilecek, tatli sert oynayabilecek adam. Bu macin temposunu cikarip cikamayacagini bilemem. Oynarsa onu macta goruruz. Elbette bu bir risk ama kim oynarsa oynasin risk olacak, oyle degil mi?

Ozan Ersoy
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Ozan Ersoy wrote:
Davut Gerçekcioğlu wrote:Maça çıkacak onbir artık belli;

Aykut-Barış-Meira-Servet-H.balta-Ayhan-Topal-H.şaş-Lincoln-Kewell-Nonda
Nereden belli? Uefa.com'da

"Lineups not yet available"

diyor, simdi baktim. Arda'nin oynamamasi ancak sakatliktan kurtulamadigini, yeterince hazir olmadigini dusundurur. Son calismalarin resimlerinde oldukca gule oynaya toplara falan girerken gordum.

Ozan Ersoy
skibbenin demeçleri bu kadroyu destekliyor, açıkçası bundan farklı bir kadro benim için sürpriz olur. "Maça çıkacak onbir artık belli;" sonuna "gibi" eklesem daha anlaşılır olacaktı. skibbenin kafasındaki onbir bu şekilde, belki o da ufak bir ihtimal barışın yerine linderoth olabilir.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ozan Ersoy wrote:
Tan Erten wrote:
Ben mi yanlis okuyorum etrafta, "ben olsam Baris'in yerine Linderoth'u oynatirim" diye... Baris kademe bilmiyor, Baris faul yapiyor, Baris adam kaciyor, Baris soyle baris boyle, denmeyen kalmadi... Yani insanlar sol ayak Volkan yeni gelen comez Alpaslan'a kadar dusmuslerdi.

Ilk macta ilk golu saymiyorum, ikinciyi savunmanin toplam hatasindan yedik. Sag bekle falan pek bir alakasi yoktu. Emre Gungor Servet'in tactan gelen kafayi sektirecegini dusunemedi, adamin arkasinda kaldi salise farkiyla topa dokunamadi. Top arka direge degil tam kalenin ortasina dustu. Yani stoper pozisyonundaydi Emre. Adamini falan kacirdigi da yok. Bombos kalmis durumda degildi Steaua'li oyuncu. Orada Puyol, Nesta, Terry de olsa yetisemeyebilirdi. Anlik bir gecikme golu getirdi.

Ikinci yarida Emre sakatlanana kadar sol kanattan dogru durust gelemediler. Yapilan ortalar hemen hemen yok gibi. 65'den sonra sag taraftan Hakan Balta'nin kanadindan gelip iceri cikardilar.

Bence Linderoth kotu bir secenek olmaz. Adam futbolu biliyor hic olmazsa. Oyunu cok iyi okuyabilen bir oyuncu. Deneyimi ile acik kapatabilecek, rakibe yapisabilecek, tatli sert oynayabilecek adam. Bu macin temposunu cikarip cikamayacagini bilemem. Oynarsa onu macta goruruz. Elbette bu bir risk ama kim oynarsa oynasin risk olacak, oyle degil mi?

Ozan Ersoy
Tamam Ozan, ama sorun Linderoth'un ozelliklerinin sag beke uyup uymamasindan cok, Linderoth'un mac eksikligi. Arda o kanatta oynarsa icim biraz rahat eder, cunku Arda sanilanin aksine defansina cok yardim eden, kosan bir oyuncu. Ama orada, Hasan Sas, Baris, ya da Kewell olursa ayvayi yiyebiliriz Linderoth ile. Meira'ya cok is dusecek bu aksam.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan Ersoy wrote: Yani insanlar sol ayak Volkan yeni gelen comez Alpaslan'a kadar dusmuslerdi.

Elbette bu bir risk ama kim oynarsa oynasin risk olacak, oyle degil mi?

Ozan Ersoy
Sol ayak Volkan'i ben dusundugum icin yaziyorum Ozan.

Dedigin gibi Baris'i hatta Hasan Sas'i riske alip o bolgede gorev alir mi dye cok dusundum ama Linderoth'u Ayhan'nin hatta Topal'in yerine gerekirse monte edelim diye onu sag bekte -kendi amator capimda- dusunmedim.

Niye mi?

Bu maci bence sag beke filan kalmadan orta sahayi kim kontrol ederse o kazanacak?

Bu macda butun yuk Ayhan ve Topalin ustunde onlara Linderoth gibi bir yedek lazim olabilir...

Hemen ekliyorum ben Linderoth'a onun tecrubesine ve futbol zekasina son derece guveniyorum. Neyse bakalim gorecegiz...
Last edited by Murat Gökcigdem on Wed Aug 27, 2008 6:59 pm, edited 1 time in total.
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... 9&sz=63613

hürriyetin iddiasına göre sağ bekte linderoth oynayacakmış.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Davut Gerçekcioğlu wrote:http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... 9&sz=63613

hürriyetin iddiasına göre sağ bekte linderoth oynayacakmış.
Skibbe'nin kaç aydır resmi maç oynamamış adamı alakasız bir yerde oynatacak kadar saçmalamayacağına olan inancım devam ediyor. Bu riske girip başarılı olursa otoritesi artar mı? ARTAR! Buna ihtiyacı varmı?

Neyse, en azından Meira'yı orta sahada oynatmayacağı kesin! Yani sanırım...
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Ozan Ersoy wrote: Ben mi yanlis okuyorum etrafta, "ben olsam Baris'in yerine Linderoth'u oynatirim" diye... Baris kademe bilmiyor, Baris faul yapiyor, Baris adam kaciyor, Baris soyle baris boyle, denmeyen kalmadi... Yani insanlar sol ayak Volkan yeni gelen comez Alpaslan'a kadar dusmuslerdi.
Linderoth'un son 9-10 aydir dogru duzgun futbol oynamadigini dusunursen, 90 dakika boyunca sahada kalabilecek oldugunu dusunmek herhalde biraz iyimser ve oldukca da riskli bir yaklasim. O yuzden Linderoth'a karsi Baris'i tercih edenler cok da mantiksiz dusunmuyorlar bence. Benim kisisel fikrim de Linderoth'un oynamasi yonunde ama kafamda da soru isareti yok degil.
Ozan Ersoy wrote: Ilk macta ilk golu saymiyorum, ikinciyi savunmanin toplam hatasindan yedik. Sag bekle falan pek bir alakasi yoktu. Emre Gungor Servet'in tactan gelen kafayi sektirecegini dusunemedi, adamin arkasinda kaldi salise farkiyla topa dokunamadi. Top arka direge degil tam kalenin ortasina dustu. Yani stoper pozisyonundaydi Emre. Adamini falan kacirdigi da yok. Bombos kalmis durumda degildi Steaua'li oyuncu. Orada Puyol, Nesta, Terry de olsa yetisemeyebilirdi. Anlik bir gecikme golu getirdi.

Bu dediklerin hepsine katiliyorum. Ilk macta bence de Emre Gungor gorevini gayet iyi yapti. Golde de bence hatasi yoktu. Sabri olsa o golu zaten yiyecektik. Fakat bu macta Emre olmadigina gore...
Ozan Ersoy wrote: Bence Linderoth kotu bir secenek olmaz. Adam futbolu biliyor hic olmazsa. Oyunu cok iyi okuyabilen bir oyuncu. Deneyimi ile acik kapatabilecek, rakibe yapisabilecek, tatli sert oynayabilecek adam. Bu macin temposunu cikarip cikamayacagini bilemem. Oynarsa onu macta goruruz. Elbette bu bir risk ama kim oynarsa oynasin risk olacak, oyle degil mi?
Ozan Ersoy
Onemli olan risklerin birbirine gore buyuklugu, tabii ki herseyde risk var.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bulent Korkmaz'in canli yayinda soyledigi gibi GS bu senenin en onemli macina cikiyor.

Sadece CL'de prestij ve tecrube degil - ekonomik acidan da cok cok onemli.

Oyle ki biz turu gecemez ve FB gecerse adamlara elimizle fazladan 5.5 milyon Avro vermis olacagiz - aksi olursa FB'nin 4.5 milyon avrosunu biz kendi cebimize indirecegiz... Yani bu mac sadece kendi acimizdan degil en onemli rakibimize zarar verme veya yarar saglama acisindan da onemli...

CNN Turk muhabiri Bukres'den Zoban'in verdigi kadronun aynisini teyit etti.

---------------------- Aykut -----------------------
Linderoth ---- Meira ------ Servet -------- Balta
---------- Topal ------------------ Ayhan ---------
Arda --------------- Lincoln -------------- Kewell
---------------------- Nonda ----------------------

Biraz sonra derse gidecegim icin ilk yariyi kaciracagim...

Haydi Aslanlar - yolunuz acik olsun - neyiniz varsa sahaya dokun birakin oyle gelin...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bir konuyu tekrar edelim, ilk macta Emre Gungor iyidir kotudur kadar Emre'yi saga, Meira'yi orta sahaya alarak Emre Asik'i oynamasi sorundu. Emre Asik iyi bir 4. stoperdir, ilk ucunden ikisi sakatsa oynat, ama ucu de saglamken neden?

Bunu bu kadar elestirdim, Linderoth secimiyle bir derdim yok, dogrurdur, Baris secimiyle de problem olmazdi. Emre gibi Sabri saglamken oynatilmiyor bu adam, saglam sag bek yok, yoklukta oynatiliyor.

Ben kadroyu begendim.

Ali
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

maci secveseyret veriyor mu?
Quo vadis, Galatasaray?
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Baris Tokat wrote:maci secveseyret veriyor mu?
simdi baktim. veriyormus.
Quo vadis, Galatasaray?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Baris Tokat wrote:maci secveseyret veriyor mu?
$6.95'e tek maci alabilirsin...

Yedeklerimiz...
26 Morgan De Sanctis
7 Aydın Yılmaz
8 Barış Özbek
11 Hasan Şaş
21 Emre Aşık
74 Volkan Yaman
99 Ümit Karan
Post Reply