Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote: Satalım, Ümit golcülüğü ve yabancı dil bilgisiyle en az 6-7 melyon Euro eder. Ama giderse iki sezon içinde güzide bir Anadolu takımında bulur kendini ya da Alman ikinci liginde. FB'nin son yıllarda aldığı Murat Hacıoğlu, Murat Sözkesen gibi yerli forvetler bugün neredeler?

Ali
Ali abi, Murat Sözkesen'i lucescu döneminde biz almıştık, meşhur Bursaspor maçının hörmetine. Rezil rüsva olduğumuz Malatyaspor maçında attığı golle maçı kazandık, başkacada bir hayrını görmedik.. FB'nin harcadığı forvetin adı Zafer Biryol'dü sanırım..

Ben Ümiti sağlam Galatasaray'lı sanıyordum. Futbolcu'nun forma aşkı falan gibi saçmalıkları bir yana bırakıp önce kendini düşünmesine gerektiğine inanırım, o bakımdan daha çok kazanacağına inanıyorsa gitmesin diyemem! Ama ben böyle olacağına inanmıyorum!

3 gol atsa Hakan futbolu bırakacak! Kabze'ye kimse güvenmiyor. Necati bir var bir yok! Forması hemen hemen garanti bir forvetken, FB'de yedek olmak ona cazip geliyorsa gitsin! En fazla 1 yıl dayanır! Sadece parayla saadet olmuyor!

Özgür Hoca'nın gösterdiği arama şekliyle antu'da Ümit Karan ismini aratsak ne müthiş güzellemelerle(!) karşılaşacağımızı tahmin etmek zor değil!

Fenerbahçe hakkında ettiği lafları hemencecik unutacaklarınıda sanmam! Ne demişti hatırlamıyorum, şimdi araştırmayada üşeniyorum, ama nahoş laflar etmişti gibime geliyor..

Yukarda da dendiği gibi, iyi bir paraya satılacaksa satılsın, bedavaya gitmeye kalkarsa, kadrodışı bırakılsın, süründürülsün! Diğerlerine ders olsun!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:
Ali Gursel wrote: Satalım, Ümit golcülüğü ve yabancı dil bilgisiyle en az 6-7 melyon Euro eder. Ama giderse iki sezon içinde güzide bir Anadolu takımında bulur kendini ya da Alman ikinci liginde. FB'nin son yıllarda aldığı Murat Hacıoğlu, Murat Sözkesen gibi yerli forvetler bugün neredeler?

Ali
Ali abi, Murat Sözkesen'i lucescu döneminde biz almıştık, meşhur Bursaspor maçının hörmetine. Rezil rüsva olduğumuz Malatyaspor maçında attığı golle maçı kazandık, başkacada bir hayrını görmedik.. FB'nin harcadığı forvetin adı Zafer Biryol'dü sanırım..
Pardon, aynen öyle, Zafer Biryol'u düşündüm, düşünceyle kendi kaleme gol attım. Ama fıkır aynı, FB'nin yerli oyuncu öğütme konusunda listesi herkesden kabarık, o yüzden Ümit'in bir sene daha fazla kazanacağım diye böyle birşey istiyorsa çok kısa görüşlü demektir.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ümit'in bonservis bedeli 3 milyon Euro'ymus. Ümit mukavelesinde böyle bir madde varmis. Ümit'in gitmek istedigi takim 3 milyonu getirirse Ümit serbest kaliyormus.

Kaynak: Sabah
http://sabah.com.tr/haber,074BF27BFF284 ... DD0DA.html

Valla Ümit giderse, o zaman iki forvete ihtiyacimiz olacak. Necati'nin sagi solu belli olmaz. Hakan zaten emekli. Hasan Kabze'nin satilicagi söyleniyor, zira o da GS icin cok yetersiz bir futbolcu. Geriye ne kaliyor? Özgürcan mi santrafor oynayacak?
Ben bu isi begenmedim. Yönetim bu saatten sonra kaliteli santrafor transfer edebilir mi artik?

Benim gönlümde gol makinesi Makaay vardi (Bundesliga'da 129 macta 78 gol, SL'de 17 gol). Maalesef Feyenoord'la anlasmis. Söylentilere göre bonservisine 5 milyon euro ödenmis. Sanirim GS 32 yasinda bir santrafora bu parayi veremezdi. Ama bana sorsaydiniz, ben 5 milyona da alirdim. Adam Türkiye liginde cok rahat 25 golünü atardi.

Baska aklima gelen santraforlar Serhat Akin ve Tomasson, ama onlarin isimleri de su ana kadar GS'la hic anilmadi ki.
Quo vadis, Galatasaray?
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

O 3 milyon Euro isi, Avrupaya gitmek isterse ,
klube 60 gun onceden noterden yazi yollamasi lazim.
Turk klubu ise esek gibi bonservis odeyecek.
Hulle olur mu bilemem, ama en iyi ihtimalle
CL maclarina yetismez.

Ben olsam FB'yi gaza getiririm. Mesela Adnan Polat cikar
''FB'nin bonservisine parasi yetmez der, isteyevegimiz parayi cikartamaz'', Kalkedon gaza gelir,
verir 8 milyon Euroyu, sende aynen o parayi Kayseriye verirsin,
alirsin Gokhan Unali. Yada vermezsin, Carusca ve Tomasi kiralayip,
2 tane dogru durust yabanci forvet alirsin.

Umitten insan olarak hoslanmam Necati ile birlikte,
gitse iyi olur. Zaten 1.2-1.4 milyon dolar aliyor
31 yasindaki adam.

Bu arada Kalliye 10 puan veriyoruz idmana almadigi icin.
Budur iste.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Baris Tokat wrote:Ümit'in bonservis bedeli 3 milyon Euro'ymus. Ümit mukavelesinde böyle bir madde varmis. Ümit'in gitmek istedigi takim 3 milyonu getirirse Ümit serbest kaliyormus.

Valla Ümit giderse, o zaman iki forvete ihtiyacimiz olacak. Necati'nin sagi solu belli olmaz. Hakan zaten emekli. Hasan Kabze'nin satilicagi söyleniyor, zira o da GS icin cok yetersiz bir futbolcu. Geriye ne kaliyor? Özgürcan mi santrafor oynayacak?
Ben bu isi begenmedim. Yönetim bu saatten sonra kaliteli santrafor transfer edebilir mi artik?

Benim gönlümde gol makinesi Makaay vardi (Bundesliga'da 129 macta 78 gol, SL'de 17 gol). Maalesef Feyenoord'la anlasmis. Söylentilere göre bonservisine 5 milyon euro ödenmis. Sanirim GS 32 yasinda bir santrafora bu parayi veremezdi. Ama bana sorsaydiniz, ben 5 milyona da alirdim. Adam Türkiye liginde cok rahat 25 golünü atardi.

Baska aklima gelen santraforlar Serhat Akin ve Tomasson, ama onlarin isimleri de su ana kadar GS'la hic anilmadi ki.
Ilginc. Ilk once Ozan Kaya kardesimizden ozur dilerim. Ilk gectiginde bu haberi uydurma oldugunu dusunmustum. Bu Umit FB hakkinda ileri geri konusmaktan cekinmeyen bir topcuydu. Oraya gitmek isteyecegini dusunmedim.

Umit 31 yasinda bundan sozlesmesi bittiginde 33-34 yasinda olacak. Yani son transfer sansi. GS'dan bu vakitten sonra kazanacagi para 1.6 milyon Euro. Bu yukarda yazilanlara gore, FB'den 5-6 milyon Euro civarinda para alacak. Aradaki fark cok buyuk. Gitmek istemesi normal.

Umit takimda beyligi, abiligi olan bir oyuncu. Yeni kurulan genclestirilen kadroda sorun yapabilir ve gecen seneki gecirdigi ciddi sakatligin etkisinden kurtulabildigini dusunmuyorum. Senede 20 golun ustunde de gol atamadi. Ama Turkiye'de en fazla gol atan ikinci oyuncu. Gol vurusu iyi, bitiriciligi iyi.

Alinacak para da 3 milyon Euro ise....

Yapilacak en iyi sey, ilk once Gokhan'la konusmak. "Bak kocum eger gelirsen, ilk 11'de oynaman garanti. Yarisacagin oyuncular 37 yasinda Hakan Sukur, 19 yasinda Ozgurcan ve fazla sans bulamamis aslinda ilk 11 oyuncusu olmayan Hasan Kabze. Bu senin icin buyuk firsat. Firsat ayagina kadar geldi. Kulubune restini cekmen gerekiyor. "

Sonra da Kayserispor'la ciddi sekilde masaya oturmak. "Bu is boyle, bakin bizim basimiza da geldi. Kizacaksaniz FB'ye kizin. Ya satarsin ya satarsin" demek.

Boylece sakat 31 yasindaki adamin yerine 25 yasinda, iki sene oncesinin gol krali, milli takimda santrafor olarak oynamaya baslamis, Turkiye'nin adam eksiltemede ve pozisyona girmede en iyi forvetini almis oluruz. Son vurusu Umit kadar iyi degil ama Umit o noktaya gelene kadar kac sene calisti. Gokhan'in kendini gelistirmesi icin onunde uzun seneler var.

Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote: Bu arada Kalliye 10 puan veriyoruz idmana almadigi icin.
Budur iste.
Evet Alpay... Hoca dedigin budur. Vucudunu ve beynini, %100 takimina, calismasina vermeyecek oyuncuya gerek yok. Olmasa da olur. Sorun transfer olabilir, parasinin zamaninda alamadigini dert edebilir, falanca manken olabilir, kumar borcu olabilir vs vs. Konusursun, derdi buyukse yallah dersin. Aklini basina topla oyle gel, yoksa yok.

GS gibi bir takimda boyle bir derinlik var. Kadrosu dar falanca Anadolu takiminda boyle bir luks olmayabilir ama GS'da boyle sorun yapan adamlara basini egdikce, ipin ucunu kaciriyorsun.

Kalli hem idmandan kovmus hem de gazetecilerin "hazir misiniz, Umit'in gitmesine" sorusuna "evet" diye kesin de cevap vermis.

Kalli buyuk adam. Gerekirse Ozgurcan'la bile cikar Saracoglu'na, hic de takmaz. Ozgurcan da cakar golunu hocasinin yuzunu kara cikarmaz. Daha once cok gorduk. Rahat olun.

Ozan Ersoy
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Umit Karan'in Feldkamp acisindan Almanca iletisim bakimindan bir faydasi olabilirdi ama tahminim Feldkamp sezon icinde istikrar gostermeyen topculari cok sevmiyor. Umit'in en buyuk sorunu istikrar, her sezon sakatlanip en az 10 maci heder ediyor. Bekarken bunu kendine bakmamasina bagliyorlardi ama gecen sene evliyken de uzun sure uzak kaldi.

Bu durumda bence bir striker gerekli. Forvet bu sefer de mecburiyetten Hakan Sukur'e kalirsa mahvoluruz.

Ben Kalli'nin ve transfer ekibinin yabanci oyuncu transferi bakimindan birseyler bitirdigini dusunuyorum ve belki o yuzden hem kaynak saglansin hem "giderse gitsin" tavri icindeler.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Baris Tokat wrote:Ümit'in bonservis bedeli 3 milyon Euro'ymus. Ümit mukavelesinde böyle bir madde varmis. Ümit'in gitmek istedigi takim 3 milyonu getirirse Ümit serbest kaliyormus.

Ilginc. Ilk once Ozan Kaya kardesimizden ozur dilerim. Ilk gectiginde bu haberi uydurma oldugunu dusunmustum. Bu Umit FB hakkinda ileri geri konusmaktan cekinmeyen bir topcuydu. Oraya gitmek isteyecegini dusunmedim.

Umit 31 yasinda bundan sozlesmesi bittiginde 33-34 yasinda olacak. Yani son transfer sansi. GS'dan bu vakitten sonra kazanacagi para 1.6 milyon Euro. Bu yukarda yazilanlara gore, FB'den 5-6 milyon Euro civarinda para alacak. Aradaki fark cok buyuk. Gitmek istemesi normal.

Umit takimda beyligi, abiligi olan bir oyuncu. Yeni kurulan genclestirilen kadroda sorun yapabilir ve gecen seneki gecirdigi ciddi sakatligin etkisinden kurtulabildigini dusunmuyorum. Senede 20 golun ustunde de gol atamadi. Ama Turkiye'de en fazla gol atan ikinci oyuncu. Gol vurusu iyi, bitiriciligi iyi.

Alinacak para da 3 milyon Euro ise....

Yapilacak en iyi sey, ilk once Gokhan'la konusmak. "Bak kocum eger gelirsen, ilk 11'de oynaman garanti. Yarisacagin oyuncular 37 yasinda Hakan Sukur, 19 yasinda Ozgurcan ve fazla sans bulamamis aslinda ilk 11 oyuncusu olmayan Hasan Kabze. Bu senin icin buyuk firsat. Firsat ayagina kadar geldi. Kulubune restini cekmen gerekiyor. "

Sonra da Kayserispor'la ciddi sekilde masaya oturmak. "Bu is boyle, bakin bizim basimiza da geldi. Kizacaksaniz FB'ye kizin. Ya satarsin ya satarsin" demek.

Boylece sakat 31 yasindaki adamin yerine 25 yasinda, iki sene oncesinin gol krali, milli takimda santrafor olarak oynamaya baslamis, Turkiye'nin adam eksiltemede ve pozisyona girmede en iyi forvetini almis oluruz. Son vurusu Umit kadar iyi degil ama Umit o noktaya gelene kadar kac sene calisti. Gokhan'in kendini gelistirmesi icin onunde uzun seneler var.

Ozan Ersoy
Ozan,

Bence bu iş bize yansıdığı kadar basit değil.

Birincisi FB'nın cidden Ümit'e 5-6 milyon Euro (bunu yıllık demiyorsun umarım) artı üstüne de GS'a bilmem kaç milyon Euro vereceğini sanıyor musun?

Farzet ki verecekler, Kayseri kimseyi satmaya niyetli olmayabilir (yani adamlar belki de cidden söylediklerini demek istiyorlar, they really mean what they say anlamında). Bu konuda benim en büyük endişem, Kayseri Gökhan'ı bırakacak olsa FB gider bizden önce Kayseri'ye, bizden de çok para verir. Yani FB memnun edemez ise Kayseri'yi para açısından biz nasıl edeceğiz? Belki Gökhan GS'ı istiyor denebilir ama Kayseri onu dinler mi işin içine para girince?

Bir de, 40 yıllık bildiğimiz FB bu, Terim'e, Hakan'a, Emre'ye kanca atmadılar mı vaktiyle, tipik politikaları, alabilirsen al, alamazsan da kafalar karışmış olur. GS çok iyi olma şansına sahip, geçen sene değildi ama bu sene var bu şans. Hadi bir çomak sokalım, ya tutarsa peşinde olabilir bu adamlar.

Bence burada öenmli olan GS yönetiminin alacağı tavır. Ümit benim beğenmediğim ama bu sene bence GS'a faydalı (elzem değil ama faydalı) bir oyuncu. Cidden böyle bir teklif olsa dahi birileri (Adnanlardan biri) oturup bak bu teklifin ciddiyetini bilemezsin bir, FBye giden yerli forvetlere ne olduğuna bak son yıllarda, kariyerin biter iki, GS'da bu sene çok ciddi şansın var üç deyip bırakmalı.

Onun ötesinde baktın adam dinlemiyor, o zaman iş ticaret, bana bu sene gelip sözleşme uzatan adam böyle triplere giriyorsa ben de ben seni 800.000den kenarda oturtayım bir sene de bak bakalım seneye FB'den ne teklif geliyor dersin (ama tabii buraya gelmeden adamı anlayıp dinlemek, mümkünse kazanmak lazım).

Kalli bence bu antremana almama işini "vay, sene nasıl FB ile konuşursun çık dışarı" şeklinde yaptıysa büyük hatadır ama bugün kafan karışık istersen idmanı boş ver, git biraz düşün dediyse gayet iyi etmiş. Ben birinci ihtimalin doğru olduğunu hiç sanmam.

GS belli bazı zaaflara rağmen iyi yolda. Klübün bu bu kadar çabuk problem varmış havasına girmemesi lazım.

Çok ciddi bir hata riskimiz var, GS bu sene üzerinde çalışıp, ödevini yapıp strikerını seneye almalı. Artık mümkünse Carew falan gibi bir adam ne yapıp edilip seneye alınmalı. Yoksa Haziran sonunda dedikodu çıktı aman Temmuz'da Avrupa'da batan geminin malı ne var diye oyuncu almamalı. Bu sene Ümit'in gitmesi (hele bir de Gökhan alınamaz ise) hazırlıksız ve de geçen yıllarda yaptığımız gibi son günlerde kötü transfere yol açar. Gökhan cidden GS'a gelmek istiyorsa bak seneye Kayseri eşşek gibi nasıl satıyor seney alırız. Kaliteli bir yabancı için ise saat bu sene çok geç artık.

Ümit mümkünse kalsın, ama takımın huzurunu bozmadan. Takımın huzurunu kaçırma yoluna giderse de 800.000 dolara bütün sene TV'dan futbol maçı seyretsin. Bence alınacak tavır bu olmalı. Ha, arada FB eşşek yüküyler bonservis verirse tabii satalım ama hiç zannetmem FB'nin bize ciddi para vereceğini.

Ali
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

800.000 euroya oturtma fikrine bencede OK adam gibi bonservis olmazsa.

Yalniz bir tane iyi yabanci forvet ile anlasildi yada rezervde
bildigim kadariyla. Lincoln olmasa bile Linderoth ayarinda.
Federasyondan cikacak karara gore ya adam yollayip alacaklar,
yada musaitse direk alacaklar.
Umitin huzursuzlanma sebeblerinden biri o.
Adam iyi cikarsa zaten yedek ve 800 K'ya talim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İyi bir forvet alınırsa yedek kalırım diye düşünüyorsa, o da Fevzi gibi kıt beyinli ve korkak demektir!

GS forvet almalı ama alacağı o forvet tek başına oynayacak değil heralde! İleri ikiliden biri olma şansı çok yüksekti Ümit için.. Fenerde yedek kalma şansı çok çok yüksek. Madem oturacam, orda oturayım diyorsa yallah!
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Alpay Dedeoglu wrote:
Umitten insan olarak hoslanmam Necati ile birlikte,
gitse iyi olur. Zaten 1.2-1.4 milyon dolar aliyor
31 yasindaki adam.
yazık cok acıyorum giden milyon dolarlara. hiçkimse bana ümitin 3 mac ustuste iyi oynayıp, tek basına mac kazandırıp aldıgı milyon dolarların hakkını verdiğini soyleyemez. ümit gibi düz bir forvete o kadar para verip oynatmak yerine hasan kabzenin sırtı sıvazlanıp full sezon sahaya surulmüş olsaydı en az onun 1.5 katı gol atardı. herneyse benim asıl anlatmak istediğim sıradan bir futbolcunun cebini doldurup, sırtına Galatasaray formasını giydirirsen ve aynı adamı magazin forever pozisyonunda gorursen o futbolcuyu suclamayacaksın. ona bu formayı giydirenden hesap soracaksın.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

FB $3 milyon avro verip basimizdan Umit Karan'i almak istiyor --- ohh, suyundan da koy derler adama. Basimiza talih kusu konmus siz nelerden bahsediyorsunuz. Kabze'nin ve Ozgurcan'in onu acildi iste daha ne. Keske Necati ve Hasan Sas'a da boyle talipler ciksa. Hakan'a da bakmayin sembolik olarak bir sene daha oynar - 4 gol atip rekorunu kirar sonra da Kalli'ye assistan olabilir.

Bunun haricinde Emre Asik, Okan falanda artik Belediyespor'a veya Kasimpasa'ya yollanabilir.

Baska yabanciya da gerek yok. Yalniz Carrusca kalirsa Lincoln ve/veya Arda'ya alternatif olur - kalmasi da fena olmaz. Kalli bakarsiniz onda ki cevheri ortaya cikarir ama bir Ispanyol takimina kiralanmasi da cok yararli olabilir.

Song-Tomas'tan biri gidecek sonunda bence. Bouzid'i kenarda oturmasi icin almadilar ki ilk antremanlara bakildiginda soylenilen top tekniginin hem Song ve Tomas'tan daha iyi oldugu. Adnan'lar da $1.4 milyon para alan adamlari yedekte oturtacak kadar salak degil - sonucta bunlardan biri gider digeri kalir Bouzid'in yaninda oynar. Bana su an icin pazar degeri daha yuksek olan Song gidecek Tomas kalacak gibi geliyor.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bence Fener ciddi. Gecen sene Tumer'i aldilar bu sene de Umit'e kanca attilar. Aradaki fark, Umit'in sozlesmesinin olmasi. GS anlasamayip elinden bedavaya kacirsaydi o zaman durum daha da kotu olurdu.

Umit Fener'e gidecek diye tu kaka etmenin de pek bir manasi yok. Hizmet etmistir, yapabilecegini yapmistir. Yetenekleri sinirli ama etkili bir oyuncu. Gecen sene ciddi sekilde sakatlanmasa 20 golun ustune cikacak belki de GS elinde tutamayacak bedavaya Avrupa'ya falan gidecekti. Simdi hesapta olmayan en az 5 milyon dolarlik bir kazanc var.

Baskasi geliyor, yedek kalacagim falan diye gidecegini de dusunmuyorum. Almanya kokenli, saglam, calisan bir Umit'in Kalli'nin takiminda her zaman yeri olacakti. Para icin gidiyor adam. Baska bir sey icin bu risk alinmaz. Fener'de yedek kalma ihtimali yok mu? Fener'de bunyeye uyusmama, taraftarin tepkisini cekme, her turlu risk var. Para icin gidiyor iste. Senede toplam 2 milyon Euro para, 3 sene sozlesme. Adam gelmis 31 yasina, son transfer, gitsin, alsin parasini pasa pasa otursun asagiya.

Bu saatten sonra GS'in yapmasi gereken Umit'le falan ugrasmak, ikna etmek falan degil, FB'yi ciddi ciddi anlasma masasina davet etmektir. "Buyrun almak mi istiyorsunuz, gelin konusalim." Kavgaya gurultuye gerek yok.

Bunlar bana kasiginda 3 cm yirtik olan ve GS'a skandal uzerine skandal yasatan Tanju'nun o zaman icin buyuk para olan 3 milyon dolara $utlandigi seneyi hatirlatiyor. Rastlantiya bakin Kalli hocaydi o zaman da. Sonu da insallah ayni olacak.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:FB $3 milyon avro verip basimizdan Umit Karan'i almak istiyor --- ohh, suyundan da koy derler adama. Basimiza talih kusu konmus siz nelerden bahsediyorsunuz. Kabze'nin ve Ozgurcan'in onu acildi iste daha ne. Keske Necati ve Hasan Sas'a da boyle talipler ciksa. Hakan'a da bakmayin sembolik olarak bir sene daha oynar - 4 gol atip rekorunu kirar sonra da Kalli'ye assistan olabilir.
....
Ha ya$a biraderim. Vallahi akillarini kacirmi$lar Umit'den boyle para kazanacagiz diye sananlar. Umit'e uc milyon avro bonservis. Deli misiniz nesiniz yahu? Sanki para basiyorlar FB'dekiler. Katiyen vermezler. Amaclari bo$ atip dolu tutmak. Olurda paraya ihtiyaci olan GS'dan ucuza kapariz mavrasi bu. Tumer bedava idi. Tumer'deki top tekniginin yarisi Umit'de var mi diye soraniniz yok. Bu sene Umit bisiklete bine bine hal oldu maclarda. Duz topa vurabilen bir adam jepsi topu topu bu. Geciniz. O zavalli da kendi kendini kandirmakta. Iki klup arasinda hor hakir olacak. Hic kafa yok adamda. Son $ansi imi$. Iyi de bunu imza atarken du$unse idi. Olur gorursem soylerim Umit. Nerde bizim Ali Canayadin stad yapsin anirirm demi$ti. Asil anirilacak yer FB'nin Umite 3 milyon Avro bonservis saymasi. Ya $unu 4 ya da bilemedin 3.5 yapin yaninda Necati 'yi de verelim demeleri lazim.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Jun 29, 2007 9:03 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Yeni antrenorumuzun "kafasinda yanlizca Galatasaray olan futbolcular gormek istiyorum" mentalisini sevincle karsiladim.

Bu dusunce tarzi bence Hasan Sas gibi sinirlerine hakim olamayip takimii zora sokan tipleride yola getirir.

Tebrik ederim Feldkamp!
Locked