31. Hafta: FB-GS 4-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Heyecanlıydı... :)
Cumartesi günü polis dayağı yemesi muhtemel olan Saracoğlu'nun misafir taraftarları tekrar tekrar okusun :)
Cengiz Akgun wrote:Yil 1976. Soguk bir $ubat gunu universitelerin zirt acilip zirt kapatildigi gunlerden bir gun Gumu$suyundaki Elektrik Fakultesinde okulun tekrar acildigini duyunca gittim.......
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Ben dun dogmadim. Bu gunleri ya$adim. Polisi de bilirim. Gotu boklu bir top ugruna insanin canina susayan alcaklarin agzina huni ile edilmesi beni sevindiri sadece.
Cok uzuldum bu yaziyi gorunce. Cengiz abi beni iyi tanir, samimi konustugumu bilir. Bu mantikla butun hukuk devleti dedigimiz seyi bir cirpida sildik, polise verdik butun yargisiz infaz hakkini. Bunun bir ustu canim ne var ates olmayan yerden duman cikmaz, iskence de olabilir demektir. Gercekten cok uzuldum. Kim bilir belki de o vuran polis yalan soyluyordu dayak mayak yemedi, sadece solcu universiteli genclere gicikti , firsatini bulunca hirsini almak istedi. Nereden bileceksin, nasil iddia edeceksin aksini.

Polisin gorevi olay yerinde suc isleyenin cezasini kesmek degil, suc isleyenleri tutuklayip yargiya teslim etmektir. Hukuk devleti olalim, yargiya guvenelim deyip bu coluga cocuga vuranlara haklidirlar demek, benim aklimin almayacagi bir sey. Nasil sinifta yaramazlik yapan ogrencinin cezasi falaka degilse (uyari, siniftan atma, ailesini okula cagirma, disiplin cezasi verdirme, okuldan attirmaya kadar giden bir surec vardir) bu da oyle.

Turkiye Cumhuriyetinde polisimizin egitimsiz oldugunu dusunuyorum. Ama bu kitap egitimi degil sadece. Gorevlerini nasil yapacaklarini bilmeyen, bu yonde yetistirilmemis hukumetler tarafindan kadrolari sisirilmis, toplumun genelde alt takabasindan olan insanlar.

Bir de donanim olarak eksikler. Bu isin su ile puskurtmesi var, goz yasi bombasi var, kelepcesi var, tutuklamasi var.

Ben de 13 senedir Amerika'da yasiyorum. Amerika'da olaylar bu hale hic gelmezdi ama gelse bile, en az 100 kisi tutuklanir, 2-3 sene hapis cezasi alir, o coluga cocuga savunmasiz insana vuran polis de gorevinden alinirdi. Bu ulkede adam arabayla hiz yaparken yakaliyor, radarda kayitli, videoda cekilmis goruntuler var, o anda parasini alamiyor. O olayda bile sadece mahkemeye yollayabiliyor.

Cok uzuldum gercekten. Cengiz abi'den dusuncelerini tekrar gozden gecirmesini diliyorum.

Ozan Ersoy
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote: ...
Simdi bana polis'e saldiri oldu onlarda saldiranlari dovdu mavali atmayin yemem.
Yemez isen garagara yap istersen ama TV'den cekilip buraya asilan video'da durum aynen oyle. FB seyicisi anonsu bahane edip kuduruyor ve sahaya sandalye parcasi atip birini kafadan yaraliyor. Sahaya sandalye parcalari yagarken (orada tel orgulerinin onundeki polisin ustune dogru hemde) duruma tel orgunun arkasindaki bir iki polis mudahale etmek isterken orada videoda apacik gozuken bir iki ayinin onculuk ettigi guruhtan yumruk yiyorlar arkasindan sahadan tel orgunun kapisi acilarak tribune cikan polis gucu yermisin yemezmisin diyerek temiz bir sopa cekiyorlar onune gelenlere. Dayak cennetten cikmadir diyerek. Ben durumda hicbir anormallik gormedim. Dunyanin neresinde olsalar bu $ekilde davrananlar bu tur sopayi yerlerdi. Buna da hic ku$kum yok. Kadin kiz da yedi diyecek olanlarada sozum ise Ismet Inonun super guclerle olan ili$kilerde denge konusunda "ayi ile yataga giren sabah nasil kalkacagi riskini goze aliyordur" dedigine benzer olacak. Ben de ayi ile maca giden bu riski goze aliyordur diyorum. Daha cok sopa yiyecekler boyle kuduranlar. Baska laftan anlamayanlar icin polisin elleri dert gormesin.

Birazdan ITU'de kurunun yaninda ya$ olarak polisten yedigim dayagi anlatacagim.

Cengiz Hocam vallahi gargara yaptim, bogazim agriyordu bayagi iyi geldi. :)

Neyse saka bir yana, sanirim daha onceki yazdiklarimda da soyledim. Ben hic bir zaman F.Bahce taraftari hakli, polis haksiz filan gibi soylemde bulunmadim. Yalniz iki yanlistan bir dogru cikmaz diyorum ve aynlisin birini gorup otekini gozardi edilmesini onaylamiyorum sadece.

Burada bir suru yanlis var ust uste:

Birinci yanlis o munasebetsiz anons.
Ikinci yanlis seyircilerin koltuklari firlatmasi
Ucuncu yanlis polisin yanlis mudahalesi.

Burada butun yanlislarin tespiti ve hepsinin duzeltilmesi lazim, hic biri digerini mazur gostermez, gostermemeli.

O anons icin gerekli ceza neyse verilmeli (yok ceza gerekmez de denebilir, olabilir)

Atilan koltuklar icin yapanlar ve gerekli ise klubune cezalarin verilmesi.

Polisin ve amirlerinin gerekli uyari, ceza ve egitimi almasi lazim.

Polis konusunda biraz daha detaya gireyim, polisin gorevi her ne olursa olsun sucluyu yakalamak veya dovmek degildir. Bu olayda cembere alabilirler, bekleyebilirler (olaylarin biraz yatismasini), sonra videodan tespit ettikleri zanlilari toplayip goturebilirlerdi. Ama bizim polisimiz macta en ufak olayda, copla daliyor, kim karismis karismamis demeden. Oradaki butun herkes suclu yerine koyuluyor benim karsi oldugum bu.

Daha iki hafta evvel, biletleriyle kapida kaldi F.Bahce ve G.Antep taraftarlari, tabii sinirlendiler ve coplandilar. Ben bu muameleye karsiyim. Hangi taraftara karsi yapilirsa karsiyim.

Bilmem anlatabildim mi?

Selamlar
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Madem yanlışları yazıyoruz, hepsini yazsak daha iyi olur!
Birinci yanlış, Vestelin feneri yenmesi! Şaka şaka bu çok doğru bir davranıştı..

1. Abartılan Anons
2. Dellenen fener taraftarının koltukları sahaya ve polislerin üstüne fırlatması
3. Kendi aralarında kavgaya tutuşmaları
4. Parmaklıkların yakınındakilerin polisle dalaşması
5. And polisin ya Allah bismillah operasyonu..
Yigit Kavurmacioglu wrote:
Burada bir suru yanlis var ust uste:

Birinci yanlis o munasebetsiz anons.
Ikinci yanlis seyircilerin koltuklari firlatmasi
Ucuncu yanlis polisin yanlis mudahalesi.

Burada butun yanlislarin tespiti ve hepsinin duzeltilmesi lazim, hic biri digerini mazur gostermez, gostermemeli.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

O tur munasebetsiz anonslarin basladigi yer Sukru Saracoglu. Dune kadar anonslari karsi takimi yipratmak icin kullananlar; mac sonrasinda " GULE GULE YAVRUM GULE" diyenler, teror orgutu disari diye bagiranlar, ve mac sirasinda FENER GOL GOL anonsla tempo tutanlar bugun kendilerine yapilinca karsi cikiyor. Neymis " Lay lay " aslinda kufurmus, yok devenin nali adam kufur etmemis. Burda veya Alisamiyen.net'te mac sonrasini (trt 1'den ) yuklemisler, cirkinlik aslinda olay hakkinda direk yorum yapan sunucunun. Polis'in zerre kadar sucu yok, sen tribundeki polislere saldir tekme yumruk salla sonra cevik kuvvet gelince arkadasini koruma ayagina yat, daha neler. Orda, 10 - 15 tanekimligi hemen tanimlanacak adam var Manisa Emniyet'i Aziz Yildirima sorsun isimlerini verir hata telefon numaralarini, eminim ayni adamalar Rustu olayina karismislardir.............

M. Ali Erbil'midir nedir o soytari bugun Manisa Emniyet Amirini istifaya cagirmis, garibim reyting pesinde yine. Ulkede sucsuz ogrenci dayak yer, maasina zam istiyen garibim ogretmen dayak yer, soytarilarin ( butun medya ) sesi cikmaz, tribunde teror estiren polis doven/ dovemeye kalkan kimligi en azindan Istanbul Emniyeti tarafinda bilinen fislenmis herifler icin Emniyet Amirinin istifasi televizyonda istenir. Ordaki kadin ve cocuklarin yasanan karkasa sirasinda ezilmedigini kim ispat edecek. Goruntulerde polis cocuk kadin dovmuyor, belirledigi kisileri patakliyor.......

Bu olaylar her ulkede var gelismis veya gelismemis, Cengiz abi hakli, burda bir polise dokunda bak ne oluyor, nasil benzetiyorlar seni.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben olaylarin ba$lamasindan sonra olayin nasil geli$tigini soyluyorum. Polise vurulup polise ate$ acilirsa polsin alacagi tavir bu. Bu her yerde bu $ekilde oluyor. Maksat olayi bur duruma getirmemek. Polis devleti olsun polisin her yaptigi dogrudur demek polis nr yaparsa dogru demek istemedim.

Trafik cezasi yuzunden cezaya itiraz edip mahkemeye gittigimde mahkemede hakiminde verdigi cevap ilgincti. Onumdeki cop kamyonu yuzunden i$Ik ye$ilden sariya donmesine ve sarida gectigim halde kirmizda gecti diye ceza yazdi. Itirazim hakim dinledi. Ben sari dedim Polis kirmizi dedi. Bana donup polis memurunun gorevi amme gorevi sana da yalan soyluyorsun diyemiyorum ama polisin yalan soylemesi icin senin soyleme duruma bakilirsa daha az (aramizda bir husumet olmadigini du$unuyor) bu yuzden itirazini kabul etmiyorum diye cezayi verdi. Doktum du$undum buna verilecek bir cevap "ama onlar kasabanin butcesini ve kendi maa$lari icin boyle tuzaklar kuruyorlar" demem olacak ve buna alacagim cevapta belli. Pa$a pa$a odedim cezayi.

Buna benzer ba$ka bir durumda arkamda benden sonra kar$idan gelen okul otobusunun sari i$igi yanarken ve daha durmami$ iken gecen iki araba oldugu halde okul otobusune durmadi diye benimde dahil be$ ayri araba mahkemeye varildi. Polis otobusun arkasinda gizlenmi$ti. Bizden bir hafta once o kav$akta otobusten inen bir cocuk otobusun kirmizi i$igina uymayan bir surucu tarafindan ezilmi$. Mahkemede hadi ben yanli$ gordum peki arkamdan benden sonra iki arabayi daha yakaladi dedigim halde hakim bu cok ciddi bir suc eger seni suclu buluirsam ehliyetini alti ay alip sana da yuklu bir para cezasi verecem ve o yuzdende avukat tutman gerekir dedi. Paran yoksa bedeva avukat veriyorlar guya. Avukat tutup 2000 dolar verdim ve olay birden yollari yanli$ kullanma olayina donu$tu (avukatla savci anla$tilar sucun rengi degi$ti) ve ne koy yandi ne kasaba ama olan benim 2000 dolara oldu. Bunlara bakarak Amerika polis devleti denir diyen varsa buyursun. $imdi okul otobusu gorunce sari kirmizi demeden duruyorum. Aklima o iki bin dolar geliyor.

Goru$um $u. Eger polise bir kalabalik saldiriyor ise o kalabalik icinde kazara bende olabilirm (ve oldumda yukarda anlattim) Polis'in gosterdigi reaksiyonu dunyanin hemen hemen her yerinde ayni oldugunu du$unuyorum. Ve polisin reaksiyonunda bir anormalik gormuyorum. Poliste insan orada gorev icin bulunuyor. Kendini ve arkada$ini savunmak zorunda. Bu konuda suclanacak olanlar arasinda en son sirada.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Apr 19, 2006 8:11 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Gecmis olaylari bir kenara birakip zevk aldigimiz seyi maci konusalim artik derim. Bu mac icin ah Lucescu burda olsaydin diyorum. Tam onun maci. Takim uc puan önde. Beraberlik yetiyor. Rakip camia gitar teli gibi gergin. Kurt hoca Luce'den daha iyisini dusunemiyorum bu mac icin. Orta sahaya cift ön liberolu 4luyu dayar, önlerine Ilic'i kor ilerde Hakan'i tek birakirdi. Öyle Cihan mihan gibi 100 metreyi 10 dakikada kosan adamlari da Florya'da birakirdi. FB kanattan manattan gelemez, sagi ve solu Hasan-Sabri, Ayhan-Ferhat'la dönusumlu tikar orta göbegi Saidou ve Volkan'a teslim eder rakibe unutamayacagi bir narkoz veriri ve uyuturdu. Hatta bu uyutma öyle siddetli olur ki maci izlemege gelmis agzindan salyalar akitan kitle de dahil olmak uzere Aziz Yildirim ve saz arkadaslarini da horul horul seref tribununde uyutur horlamalari horrr---fiuuuu seklinde islik gibi TV'den kulaklarimiza kadar yansirdi (buyuk ihtimalle bizim baskan da kafasini Aziz Yildirim'a dayayarak uyurdu). Bu durumdan son derece memnun olan ve hayatinda en sevdigi iki skordan birini(0-0, 1-0) buyuk bir mutlulukla elde etmek uzere olan el Luce'nin plani 92-93. dakikalarda nihayete erer ve Ilic'in önceden belki 1000 defa calisilmis ara pasina Hakan'in atacagi bir golle son dakikada maci koparir ve rakip taraftar ve yönetim uykusundan uyunamadan bizim takim kosar adim stadi terk eder ve panzerler ve hucum botlari esliginde Florya'ya varirdi. Luce de emeklilik gunlerinde torunlari Florin ve Sorin'e 'ne macti be' diye bu maci anlata anlata bitiremez, bu galibiyetin Anita Ekberg'le beraber olmaktan bile daha fazla haz verici oldugunu anlatirdi.

Neyse sözu burada kesip, topigi Ozan ve Mert Tokman gibi bu alemin en iyi mac yorumu yapan iki kisisine GS'i cumartesi nasil oynatirdiniz ve Gerets nasil oynatir diye sorarak birakalim.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote: Goru$um $u. Eger polise bir kalabalik saldiriyor ise o kalabalik icinde kazara bende olabilirm (ve oldumda yukarda anlattim) Polis'in gosterdigi reaksiyonu dunyanin hemen hemen her yerinde ayni oldugunu du$unuyorum. Ve polisin reaksiyonunda bir anormalik gormuyorum. Poliste insan orada gorev icin bulunuyor. Kendini ve arkada$ini savunmak zorunda. Bu konuda suclanacak olanlar arasinda en son sirada.
Gerci ustte bu konuyu kapatalim dedim ama yazdigini görunce eklemeden yapamadim. 2001 haziran'i G8 toplantisi icin Bush Isvec'e geldi. Buyuk olaylar oldu. Gözlerimle gördum Isvec polisi ustune kaldirim taslari ile gelen kalabaliga silahini dogrultup iki kisiyi vurdu. Hem de direk hedef aldi havaya falan ates acmadi direk silahsiz cocuklari vurdular. Biri haftalarca ölum kalim savasi verdi hastanede ama kurtuldu. Polisler cok suclandi ama yirttilar. Olay yillarca konusuldu ustune kitaplar yazildi. Olaylar sirasinda Mahmut Deger abi de gazeteci olarak gelmisti. Demokrasinin besigi denen Isvec'te polisin mudahelesi görmeyenin inanamayacagi turdendi. Her yerde böyle isliyor devletin kolluk kuvvetleri. FB maci icin konusulacak birsey yok. Isteyen tekrardan göruntulere baksin. Önce asagiya koltuk yagiyor pek cok kisi yaralaniyor ardindan FB taraftarlari kendi aralarindan bir kisiyi ölduresiye dövuyorlar, tribundeki 3-5 polis mudahele edince onlar da dayaktan nasibini aliyor sonra cevik kuvvet dayanamayip mudahele ediyor. Nasil mudahele edecekti? Olaylar o noktaya geldigi zaman her yerde cigirindan cikiyor dedigim gibi ben bunu gözlerimle Isvec'te gördum. Hem de o cok övulen demokrasinin besiginde. Gözunun yasina bakmiyor. Hele ki kendi meslekdasi tehlikedeyse masum haydut ayirt etmiyor basiyor sopayi. Bana istisna tek yer göstersinler.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kerem Tezic wrote:Gecmis olaylari bir kenara birakip zevk aldigimiz seyi maci konusalim artik derim. Bu mac icin ah Lucescu burda olsaydin diyorum. Tam onun maci. Takim uc puan önde. Beraberlik yetiyor. Rakip camia gitar teli gibi gergin. Kurt hoca Luce'den daha iyisini dusunemiyorum bu mac icin. Orta sahaya cift ön liberolu 4luyu dayar, önlerine Ilic'i kor ilerde Hakan'i tek birakirdi. Öyle Cihan mihan gibi 100 metreyi 10 dakikada kosan adamlari da Florya'da birakirdi. FB kanattan manattan gelemez, sagi ve solu Hasan-Sabri, Ayhan-Ferhat'la dönusumlu tikar orta göbegi Saidou ve Volkan'a teslim eder rakibe unutamayacagi bir narkoz veriri ve uyuturdu. Hatta bu uyutma öyle siddetli olur ki maci izlemege gelmis agzindan salyalar akitan kitle de dahil olmak uzere Aziz Yildirim ve saz arkadaslarini da horul horul seref tribununde uyutur horlamalari horrr---fiuuuu seklinde islik gibi TV'den kulaklarimiza kadar yansirdi (buyuk ihtimalle bizim baskan da kafasini Aziz Yildirim'a dayayarak uyurdu). Bu durumdan son derece memnun olan ve hayatinda en sevdigi iki skordan birini(0-0, 1-0) buyuk bir mutlulukla elde etmek uzere olan el Luce'nin plani 92-93. dakikalarda nihayete erer ve Ilic'in önceden belki 1000 defa calisilmis ara pasina Hakan'in atacagi bir golle son dakikada maci koparir ve rakip taraftar ve yönetim uykusundan uyunamadan bizim takim kosar adim stadi terk eder ve panzerler ve hucum botlari esliginde Florya'ya varirdi. Luce de emeklilik gunlerinde torunlari Florin ve Sorin'e 'ne macti be' diye bu maci anlata anlata bitiremez, bu galibiyetin Anita Ekberg'le beraber olmaktan bile daha fazla haz verici oldugunu anlatirdi.

Neyse sözu burada kesip, topigi Ozan ve Mert Tokman gibi bu alemin en iyi mac yorumu yapan iki kisisine GS'i cumartesi nasil oynatirdiniz ve Gerets nasil oynatir diye sorarak birakalim.
Abi super bir senaryo yazmissin. :) Hucumbotu fikri guzel . Luce 7 kisiyle bile gol yememeyi basarmisti Kadikoy'de.

Bu arada Hakan ve Song'un ciddi bir oynayamama tehlikesi var gibi geliyor bana. Ikisi de tedavi ediliyor deniyor ama, 3 gunde sakatliklari gecer mi bilmem. Buyuk ihtimalle ozveri gostererek oynayacaklar artik. Mac sirasinda tekrar etmese bari sakatliklari.

Bu mac daha cok savunma oyuncularinin kisisel konsantrasyonlarina kalmis bir sey. Eger ilk toplara basarili bir sekilde mudahale edip rakibi yildirirlarsa aliriz bu maci.

Topu kanatlara tasimak ve Appiah+Aurelio'yu mumkun oldugu kadar kosturmak onlari yoracak ve sinirlendirecektir. Hasan'in oyunu ortaya sikistirmak yerine son zamanlarda yaptigi kanat bindirmelerini ve sert ortalari yapmasi lazim, Umit Ozat'in uzerine gitmesi lazim. Solbekte yine Ergun olur muhtemelen o da iyi orta yapar. Ayhan gecen mac pek iyi degildi, daha cabuk karar verip uygulamasi lazim. Necati'nin de son 5 haftadaki hantalligindan vazgececegini umuyorum, Servet-Deniz Baris arasina atilacak toplarda etkili olmasini diliyorum. Sagbekte de Cihan oynar, cunku Gerets onu acik bir sekilde takdir ettigini soylemisti bir mac sonu roportajinda.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:
Gerci ustte bu konuyu kapatalim dedim ama yazdigini görunce eklemeden yapamadim. 2001 haziran'i G8 toplantisi icin Bush Isvec'e geldi. Buyuk olaylar oldu. Gözlerimle gördum Isvec polisi ustune kaldirim taslari ile gelen kalabaliga silahini dogrultup iki kisiyi vurdu. Hem de direk hedef aldi havaya falan ates acmadi direk silahsiz cocuklari vurdular. Biri haftalarca ölum kalim savasi verdi hastanede ama kurtuldu. Polisler cok suclandi ama yirttilar. Olay yillarca konusuldu ustune kitaplar yazildi. Olaylar sirasinda Mahmut Deger abi de gazeteci olarak gelmisti. Demokrasinin besigi denen Isvec'te polisin mudahelesi görmeyenin inanamayacagi turdendi. Her yerde böyle isliyor devletin kolluk kuvvetleri. FB maci icin konusulacak birsey yok. Isteyen tekrardan göruntulere baksin. Önce asagiya koltuk yagiyor pek cok kisi yaralaniyor ardindan FB taraftarlari kendi aralarindan bir kisiyi ölduresiye dövuyorlar, tribundeki 3-5 polis mudahele edince onlar da dayaktan nasibini aliyor sonra cevik kuvvet dayanamayip mudahele ediyor. Nasil mudahele edecekti? Olaylar o noktaya geldigi zaman her yerde cigirindan cikiyor dedigim gibi ben bunu gözlerimle Isvec'te gördum. Hem de o cok övulen demokrasinin besiginde. Gözunun yasina bakmiyor. Hele ki kendi meslekdasi tehlikedeyse masum haydut ayirt etmiyor basiyor sopayi. Bana istisna tek yer göstersinler.
Yanlis her yerde yapiliyor diye dogru mu Kerem'cim? Burada da ayni seyi yaptilar. NY'da Afrikali bir vatandasa dur diyorlar, anlamiyor, elini ceketine goturuyor. Tam 41 kere vuruyorlar 3 polis. Tam 41 kursun. Adamin elinden cuzdani cikiyor. Meger Ingilizce'si kitmis, anlamamis, kimligini gosterecek adamcagiz.

Yaaa... Butun insanlar sokaklara dokuldu, polis protesto edildi. Hatta Bruce Springsteen 41 shots diye muhtesem bir rock ballad besteledi (dinle benim icin, icini titretir) Sonra NY polisi Springsteen'in konserinde guvenlik saglamiyoruz diye ortaya ciktilar. Bak sen... 3 polis yargilandilar onlar da yirtti beyaz bir juri tarafindan ama sag duyu sahibi insanlar bunun yanlis oldugunu her yerde haykirdilar.

Senin linkte her sey belli olmuyor. Ben maci naklen izledim. Mac sonu keyiflen (oyle FB yenilmis) spor yazacagim, kursagimda kaldi. Cocugun biri bir baskasinin ustune yigilmis korumak amaciyla, polis sirtina sirtina, bir iki uc 5, 10, 15 saydiriyor. Adam kemikleri dagilmis, ellerini aciyor aci bana yalvariyor, hala vuruyor. Oha lan... Geberdi lan cocuk. Herifin posasi cikti, kemikler un ufak oldu. Ya o joplardan biri kafasina gelse, beynini dagitsa. Bu mu polise yumruk atmanin cezasi. Bu bile olsa bunu polis mi verir, senin mahkemen mi.

Hani nerede bir tane tutuklanmis FBli. Hepsi hastanelik oldu. Boyle mi hallollacak holiganizm. Ne hallolacak yarin bu itler, bir zavalli polisi koseye sikistirilar, iki kere sislerler biter is...

Halbuki...

1) Ilk once bir dur seyret.
2) Biraz durulsun, iki uc tane polise saldiran, bir seyler firlatini tespit et.
3) Fazla sayida adamini al, bu iki uc taneye baskin yapip, sprey mi cop mu, bir iki hamlede etkisiz birak, tak kelepceyi gotur nezarahathaneye.
4) Polise saldirmaktan tutuklu yargila.
5) 3 ay sonra davasi gorulsun, suclu bulunsun, 1 sene icerde yatsin.
6) 3 ay bile yatsa, siciline isler, ne pasaport alabilir, ne universiteye girebilir, ne subay olabilir, ne oy verebilir, ne iyi bir yerde is bulabilir.

Bu sahis yaslaninca ogluna genclere nasihat eder. "Bak ben gencligimde bir esseklik yaptim, sonra hayatim boyunca cektim, sen etme" der.

Hayvanliga hayvanlikla cevap vermenin sonu yok. Bu isin yasasi, mahkemesi var, dayaktan daha agir cezasi vardir. Benim de gorusum budur. Aslinda hukuka hayatini vermis bir ailenin cocugu olarak benim tereciye tere satiyor olmam gerekiyor burada. Bu yuzden uzuntum bir kat daha artiyor.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Wed Apr 19, 2006 1:44 am, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

11 kişiyle yenilen golü unuttun galiba :)
Ben bu Luce hayıflanmalarına katılmıyorum. Bu fener daha emekleme döneminde Lucenin takımına 2 maçta 5 attı! Luce olsa bu adamlar ceza sahası dışından yığınla serbest vuruş kullanırdı, bunlardanda en az iki gol çıkardı. Savunma yaparak kimsenin feneri yenebileceğini sanmıyorum. Kayseri yendi 1-0 sıfır savunma yaparak sadece Kayseri! O da çok bilinçsiz bir savunmaydı. Fener kötü oynasada bir sürü pozisyon buldu, atamadı, 90'da Kayseri taktı. Yani balınaydı. Feneri yenmenin tek çaresi onun attığından daha fazlasını atabilmek! Bizim kupa maçında yaptığımız gibi, Vestelin 3 gün önce yaptığı gibi. Bu şekilde bir şansımız olabilir ama lucevari savunma taktiğiyle feneri yenmek hayal!
Biz fenere gol atamamaktan korkuyoruz! Ve onların atacağından eminiz, değil mi:)
Sahaya 11 güvenilir adam çıksın! Ne oynarlarsa oynasınlar yeneriz!
Tolga Girici wrote: Luce 7 kisiyle bile gol yememeyi basarmisti Kadikoy'de.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Tolga tek umudum Ergun'un boyle maclarda bazen oynayacaginin tutuyor olmasi. Yoksa Cihan ve Ergun'le sag ve sol taraf otoban olur. Gerets'e guvenim yok. Bu maci hediye eder FB'e. Hincal hidayete mi erdi ne ilk defa duzgun futbol yorumu yapmis. Ortada bir göz boyama var GS bu anlayisla bozguna bile ugrayabilir Cumartesi. Ben bir turlu maci nasil alacagimizi göremiyorum. Saidou sakatliktan yeni cikti, Hakan ve Song sakat, Thomas hata ustune hata yapiyor, Mondi ise Kadikoy'de bir kez haric hep cuvalliyor. Gecen sene tingir mingir kafaya bok cuvali gibi ucup iceri aldi topu. Takimda en az guvendigim kisilerden biri. Ergun ve Cihan bir felaket. Hasan ve Ayhan her an atilabilecek oyuncular. Eger bos alan birakirsak kevgire döneriz. Sabri tam bu mac oynayacak oyuncu enerji ve hirsi ile. Tam toparlandi yedege dustu. GS'a mucize gerek berabere kalmasi icin. Bir de herkes galibiyete inaniyor nasil beceriyorlar bu isi bilemiyorum.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan'cim ben dogru diye yazmadim guc denilen kavramdan zaten rahatsiz olan birisiyim.

Neyse sen su mac yorumunu bir gazla bakalim. Epey bir heyecan sardi beni. Ben cok umutsuzum cumartesi icin. Ama herkeste bir umut var garip bicimde.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz Akgun wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote: ...
Simdi bana polis'e saldiri oldu onlarda saldiranlari dovdu mavali atmayin yemem.
Dayak cennetten cikmadir diyerek. Ben durumda hicbir anormallik gormedim.
Bir tatil yapayim dedim neler olmus neler. Issiz yerde tatil yapmanin da bu ilgincligi var. Birkac gunde hersey tepetaklak olabiliyor.

Goruntuleri ben de gordum. Polise saldiri var, ayrica saldiriyi yapanlar tabak gibi ekrandalar. Yani teshisleri kolay ve alacaklari cezalar yazilmis, kenera konmus belki boyle bir durum olur gelecekte diye. Simdi konu o cezalarin uygulanip uygulanmayacagi.

Bu tur zibiller organize suc isliyorlar. Yoksa cesaret edip polise filan vuramazlar. Bu nedenle peslerinden ciddi olarak gidilip, organize suc isleyenler cokertilmeli. Yoksa birisi laylaylom diyerek anirdi diye kimse manyaga donmez. Bu is organize olmasa boyle provakasyon firsatlari kacar gider. Ancak organize olmus ve bu firsatlari bekleyen kimseler boyle bir firsati kullanabilirler. Bunu boyle gormeyenler, aaa nasil oldu da bu kuzu kuzu oturan seyirciler birden sempanze gibi tellere tirmanmaya basladi diye kara kara dusunurler.

Ote yandan polislerin cogunlukta oldugu bir bolgede uc tane genc birbirine sarilmis ve kendilerini korumaya calisiyorlar. O anda, gelen polis vuruyor, giden polis vuruyor adamlara. Bu adamlar o orgutlu kesimin elemenlari bile olsa boyle bir sey hos gorulemez. Dayak, degil cenneten, melegin kanadinin altindan ciksa farketmez. Savunmasiz insanlara elinde sopa, kafanda kasket, obur elinde kalkan varken abanirsan, senin birak polisligini insanligindan suphe etmek herkesin hakki. Tepkiler de zaten buna gelmis. Boyle tepki verilmez ise sapla samani birbirine karistirmak kolay.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:

Senin linkte her sey belli olmuyor. Ben maci naklen izledim. Mac sonu keyiflen (oyle FB yenilmis) spor yazacagim, kursagimda kaldi. Cocugun biri bir baskasinin ustune yigilmis korumak amaciyla, polis sirtina sirtina, bir iki uc 5, 10, 15 saydiriyor. Adam kemikleri dagilmis, ellerini aciyor aci bana yalvariyor, hala vuruyor. Oha lan... Geberdi lan cocuk. Herifin posasi cikti, kemikler un ufak oldu. Ya o joplardan biri kafasina gelse, beynini dagitsa. Bu mu polise yumruk atmanin cezasi. Bu bile olsa bunu polis mi verir, senin mahkemen mi.

Ozan Ersoy
Ozan Abi, o polisin saydirdigi 3 kisiden birisi duydugum kadariyla meshur FB amigosu Sefa. GFB grubunun lideri diye biliyorum. Rustu'nun dovulmesi olayina karisti diye biliyorum zamaninda. Belki Savas tribunden taniyordur sima olarak. Yanindaki iki kisi de onu korumaya calisiyor.

Koltuk atma olayi siradan taraftarin yapacagi is degil, muhtemelen Sefa'nin emriyle baslamistir diye dusunuyorum. Polisin acimasizca vurmasi tabi ki yanlis ve goruntuler cok uzucu. Fakat polisin vurdugu kisi de herhangi birisi degil.
Post Reply