TFF Super Kupa:GS-BJK (0-1)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Arif Yilmaz

Post by Arif Yilmaz »

Forum kurallari ve Turkce kullanimi ile ilgili mailleri ortaya atmak yerine kisinin ozel mailine gondermek daha "$IK" olur diye dusunuyorum.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Arif Yilmaz wrote:Forum kurallari ve Turkce kullanimi ile ilgili mailleri ortaya atmak yerine kisinin ozel mailine gondermek daha "$IK" olur diye dusunuyorum.
Niye? Kurallar butun katilimcilari bagliyor. Bu forumda ne beklenip neyin istenmedigini herkese hatirlatmak her zaman gorevimiz. Ayrica bana Okan kardesimizin forum seviyesine uymayan yazilarini ilk dikkatime ceken arkadas da bu uyariyi yapabilirdi. Kendisinden de rica ettim. Madem rahatsiz oluyorsunuz siz de uyarin. Illaki her zaman forum yoneticilerinden birinin cikis yapmasi gereksiz.

Ayrica Arif Yilmaz... En son yazdigin yazi Cum Hzr 25, 2004. Bu ikinci yazin. Biz de bu gibi cikislari yapan arkadaslardan foruma daha cok katkida bulunmasini rica ediyoruz. Aksi takdirde bizlere neyin $ik neyin yakisik oldugunu ogretme konumunda olma sansin yok pek, oyle degil mi?

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

MOndragon 2 sene daha oynarsa Aykut ve Fevzi iyice korelir. Bence Aykut bu sene iyi bir takima kiralanmali. Turkiye'de kaleci sikintisi ceken bir suru kulup var. Mesela Genclerbirligi olabilir.

Bu arada Heinz ve Tomas da kampa katildilar. Herkes katilmis oldu boylece. Ama Mehmet, Arda, Ferhat ve Aydın U-19 Milli Takim kampina gidecekler.
Hollanda Kampı: Mondragon - Ümit Karan - Ayhan - Fevzi / Basın Toplantısı

Futbolcularımız Ümit Karan, Ayhan Akman, Faryd Mondragon ve Fevzi Elmas, bugün düzenledikleri basın toplantısında Hollanda Kampı'nın birinci haftasını değerlendirerek, basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

Kamp yapılan Oisterwijk'de güzel bir ortamda çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Ayhan, sol kanat için oyuncu transferi yapılmak istemesinin kendisini rahatsız edip etmediğinin sorulması üzerine, "Açıkçası bu durum beni rahatsız ediyor mu, etmiyor mu bilmiyorum. Ama sonuçta o bölgede ben oynuyorum. Ben kendi gücümü ve kuvvetimi iyi biliyorum. Benim için farketmez. Kendi mevkime transfer gelse de olur, gelmese de olur. Tabii ki iyi ve kaliteli oyuncuların alınmasını ben de isterim. Başarıyı rekabet getirecektir. Şampiyonlar ligi için kadromuz yeterli ya da değil, diye bir yorum yapmamız pek doğru olmaz. Ama orta sahada bir eksikliğimiz olduğu ortada. Hocamız veya yönetimimiz gerekli yerlere takviye yapacaklardır" dedi. Akman, önümüzdeki sezonun daha çekişmeli ve zevkli mücadelelere tanık olunacağını söyleyerek, "Beşiktaş ve Trabzon önemli takviyeler yaptı. Fenerbahçe'nin yüzüncü yılı... Mutlaka şampiyon olmak isteyeceklerdir. Ama bizim için en önemli olan şey, Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek. Galatasaray geçmişte Avrupa'da başarılı olmaya alıştırmış bir takım. Geçen yıl Trömsö'ye elenmek bize iyi bir ders oldu. Bu tip maçlara daha ciddi, daha konsantrasyonlu çıkmak lazım. Adım adım düşünüyoruz. Önce Beşiktaş'la Süper Kupa'da karşılaşacağız. O maçtan başarıyla ayrılıp Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Turu'nu da geçmek istiyoruz. Sol tarafta oynamaya çok alıştım. Belli bir mevkide oynamaya alışmak için zaman gerekiyor. Her yerde oynadım ama alışabilmek için kaybedecek vaktimiz yok. Sol kanatta oynadığımda daha ofansif olabiliyorum. Ofansif oynamayı daha çok seviyorum" dedi.

Mondragon ise, bu yıl yaşadıkları şampiyonluğun önceki şampiyonluklara göre çok daha dramatik ve ilginç olduğunu söyledi. Parasal konuların hatırlatılması üzerine, yönetimin bu konuda kendilerine bir daha yaşanmayacağına dair söz verdiğini ve artık bunları düşünmediklerini belirterek, Türk vatandaşı olmak istediğini de açıkladı. Mondragon, "Bu konuda, en yakın zamanda kulübümüz yetkililerinin gerekli işlemlere başlayarak beni Türk vatandaşlığına geçireceklerine inanıyorum. Çünkü ben bunu istiyorum" dedi. Mondragon ayrıca, "Kolombiya Milli Takımı'ndan ayrılmam kesin gibi. Galatasaray'da sözleşmem sürüyor ve oynamak istiyorum. Bence bu düzeyde bir takımda oyunculardan herhangi biri kendini fizik ve mental açıdan oynayacak düzeyde hissetmezse, zaten onun kadroda yeralması mümkün değildir. Kendimi çok genç çok dinç hissediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Mondragon'dan sonra söz alan Fevzi ise yaptığı konuşmasına, "Tabii ki oynamayı istiyorum ve beni ancak kovarlarsa bu kulüpten giderim" sözleriyle başladı ve "Umarım Mondi uzun yılar oynar ama iki yıl sonra bırakır inşallah" dedi. Son olarak söz alan Ümit Karan ise sakatlığının hızla düzeldiğini ve yaklaşık üç aydır hergün çalıştığını söyleyerek, "Kendime bu ay sonunda takıma katılabilmek gibi bir hedef koydum. Bu olur mu, olmaz mı bilmiyorum ama en azından arkadaşlarımla birlikte olmaya ihtiyacım var. Tabii ki oynamam zaman alacaktır. Futbolda, bir futbolcunun başına gelebilecek en büyük iki sakatlığı birden yaşadım. Birincisinde kasığımdan ameliyat geçirdim ve ayağa kalkıp eskisi gibi olmayı başardım. İnşallah bu sakatlığın da üstesinden geleceğim. Geçtiğimiz yıl hedefim Galatasaray'da şampiyonluk yaşamaktı, yaşadım. Milli Takım'da da başarılı olmak istiyorum. Umarım çabucak iyileşip, ilk derbiye yetişirim" dedi. Basın mensuplarının sorusu üzerine, Fenerbahçeli futbolcuların da kendisini arayarak şampiyonluktan dolayı tebrik ettiklerini söyleyen Karan, "Kimlerin aradığını söyleyeme gerek yok. Bu gayet normal bir durum. Onlar da olsa biz arayamayacak mıyız? Futbolda düşmanlığa yer yok. Bu bence çok iyi bir şey" dedi. Geçen sene şampiyon olunca takımdan beklentilerin arttığına değinerek, "Bizden beklentiler arttı. Bu da gerginlik ve stres yaratıyor. Bu yıl mutlaka Şampiyonlar Ligi'ni katılmak istiyoruz. Trömsö bir kazaydı. Bu yıl böyle bir şeyi yaşamak istemiyoruz. Tabii ki takım içindeki eksiklikler de bizi etkiliyor. Hedefleri daha yükseğe koyduğumuz için biraz gerilmiş olabiliriz. Bütün bunlar birer etken. Biraz surat astıysak sizlerden özür dileriz" dedi. Son olarak genç futbolculara da değinen Ümit, "Geçen sene yaşadığımız şanssızlıklar belki de gençler için iyi oldu. Her işin bir hayrı vardır derler ya, bizim gençlerimiz için de durum böyle. Hepsi ayrı birer yetenek. Özgürcan'ı soracak olursanız, bence çok kuvvetli bir santrafor. Biraz daha bizi izler ve eğitim alırsa çok daha iyi olacaktır. Galatasaray'ın gençlerle ilerisi çok aydınlık" dedi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

CUMA GÜNKÜ BRÜKSEL MAÇINI SHOW TV YAYINLAYACAKMIŞ.

DAHA ÖNCE DE YAYINLAYACAĞIZ DEDİKLERİ MAÇI KANAL D YAYINLAMIŞTI.PEK GÜVENİLMEZ BİR KANALLAR.Bugün iitbariyle sitelerinde yayınlayacağız diyorlar.

http://www.showtvnet.com/yayinakisi/ind ... =7/14/2006
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hollanda Kampı: Erik Gerets/Basın Toplantısı

Hollanda Kampı'nda bir haftayı geride bırakan Galatasaray’da, Teknik Direktör Erik Gerets bir basın toplantısı düzenledi.

Hollanda Kampı'nda Galatasaray’ı takip eden medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Erik Gerets:

“Biz burada çalışmalarımıza devam ediyoruz; bir taraftan da transferler gerçekleşiyor. İki yeni transferimiz var. Ayrıca, Dünya Kupası’nda oynayan oyuncularımız takıma katıldılar. Bir de ön liberoda düşündüğümüz oyuncu gelirse o zaman kadromuz oluşacak. Transferde öncelikli arzumuz ön libero. Bu mevkiye alacağımız oyuncunun tecrübeli olması gerekiyor. Üç kulvarda yarışacağız ve yeni transfer edeceğimiz oyuncunun tecrübe ve kabiliyetinden faydalanmak istiyoruz. Marek Heinz’in kontratı var ve mukavelesine saygılıyız” dedi.

Dünya Kupası’nda milli takımlarında yer alan Galatasaraylı futbolcuların, maçlarda fazla şans bulumamaları hakkında sorulan soruya Erik Gerets;

“Öncelikle bu oyuncularımız kendi ülke takımları kadrolarında yer aldılar. Bu da demektir ki kaliteli futbolcular. Orada fazla şans bulamamaları, kulüplerinde daha fazla performans ortaya koyarak gelecekte milli takımlarında daha fazla forma giyme imkanı sağlayacaktır. Onların bu hırsı ve motivasyonu bizim için avantaj olacaktır” dedi.

Bugün kampa katılan Tolga Seyhan ve Okan Buruk hakkında Erik Gerets:

"Öncelikle Tolga’nın gelişiyle birlikte defansın ortasında rekabet daha da artacaktır. İyi bir oyuncu. Bu transferden çok memnunuz. Okan’ın transferi daha çok yönetimin transferidir. Okan hakkında Erdal Keser’den bilgi aldım. Genç oyuncularımız milli takım kadrolarında yer alıyorlar. Onların geliş gidişlerine göre antrenman programı yapmak durumundayız. Ancak bu milli takımdır ve milli görevdir".

Transfer döneminde medyada yer alan isimler hakkında yöneltilen soruya Erik Gerets:

Ze Roberto hiçbir zaman gündemimizde olmadı. Gravesen ve Maniche düşündüğümüz oyuncular. Burada bir sıralama yok. Yönetim de bu oyunculardan birini almaya çalışıyor. Yönetimle devamlı irtibat halindeyiz ve gelişmeleri takip ediyoruz".

Genç oyuncu Mehmet Güven’in performansı hakkında yöneltilen soruya Erik Gerets:

“Biz Mehmet Güven’den memnunuz. Ancak başta Şampiyonlar Ligi olmak üzere birçok kulvarda yarışta olacağız. Bu görevi Mehmet de üstlenebilir; ancak sadece onun olması riskli olabilir. Bizim tecrübeli bir oyuncuya da ihtiyacımız var".
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ze Roberto ile ilgilenmemişler mi? A. Polat öyle demiyordu ama. Oldu mu şimdi?

Mehmet Güvenden bahsedilmesi hoşuma gitti..
Tolga Girici wrote: Erik Gerets:

Ze Roberto hiçbir zaman gündemimizde olmadı. Gravesen ve Maniche düşündüğümüz oyuncular. Burada bir sıralama yok. Yönetim de bu oyunculardan birini almaya çalışıyor. Yönetimle devamlı irtibat halindeyiz ve gelişmeleri takip ediyoruz".

Genç oyuncu Mehmet Güven’in performansı hakkında yöneltilen soruya Erik Gerets:

“Biz Mehmet Güven’den memnunuz. Ancak başta Şampiyonlar Ligi olmak üzere birçok kulvarda yarışta olacağız. Bu görevi Mehmet de üstlenebilir; ancak sadece onun olması riskli olabilir. Bizim tecrübeli bir oyuncuya da ihtiyacımız var".
[/quote]
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Gorgen wrote:Açıkçası maçın sonucu istediğimiz gibi olmamsına rağmen karşı takımdan çok üstün top oynadık fakat çok şansız goller kaçırıldı. Necati'nin isteksiz oluşu ugur erdoğan'ın yetersiz oluşu gol atmamızı engel oldu.Karan olsaydı bu maçı 5-1 falan alabilirdik.

Ugur erdoğan şuanda GS'da oynayacak kapasitede değil.Seneye belki..

Buna rağmen arda, mehmet güven , aydın ve ferhat bence takıma alıyorlar.Özellikle mehmet güven çok olgun bir futbolcu izlenimi veriyor.1-2 sene sonra bı çocuk ilk 11 rahatlıkla oynar gibi. Saidou ile karşılaştırdığımda bence hiç farkı yok.

Selçuk Samlı bey'in beğendiği sağ bek ugur akdemir de kadroya alınsaydı keşke .Onu da izleme fırsatımız olurdu.
Mehmet Bey,

Ozellikle,Ugur Akdemir ve Volkan Bekci kampa niye goturulmedi anlayabilmis degilim.
25-2025

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Erkan Tolga Seyhan'a sert girmis antrenmanda.

Erkan Ferin ile ilgili bilgi vereyim. Savunma'da oynuyor. 17 yas alti milli takiminin kaptaniydi. Ayni zamanda fair-play odulu almis. Ileride kaptan olabilecek karakterde birisi gibi duruyor. Boyle gencler harcanmasa iyi olur. Web sayfasi da var http://www.erkanferin.com/

Image

Bu arada Okan ilk antrenmanda yedek takimdaymis ama baya hirs yapmis ve Gerets'den aferin almis deniyor.
Gençlerden 'hoşgeldiniz'

Image

Galatasaray'da Okan Buruk ve Tolga Seyhan transferleri takımın da huzurunu bozdu. Sarı- kırmızılı taraftarlar kadar, A takıma yükselmek için Hollanda kampında Gerets'in gözüne girmeye çalışan gençlerin de transferlere olumlu bakmadığı ortaya çıktı. Gençler dünkü idmanda Tolga'ya vücut diliyle 'hoşgeldin' dediler. Dün akşam yapılan çift kale maçta genç futbolcu Erkan, aynı mevkinin oyuncusu olan Tolga'ya sert girdi. Bir anda yerde kalan yeni transfer yerde acılar içinde kıvranırken, "Bu nasıl giriş" diye sitem etti.
Pozisyonu yakından izleyen Volkan da, "Böyle olacağı belliydi" diyerek gençlerin agresif davranışlarına dikkat çekti. Antrenör Erdal Keser'in araya girmesi sonrası özür dilemek zorunda kalan Erkan'ı ağabeyi Hasan Şaş başını okşayarak sakinleştirdi. Çift kale maçta Erik Gerets, Tolga'yı defansın ortasında Song'la birlikte oynattı. Tomas'a ise Okan Buruk'la beraber yedek takımda yer verdi. As takımın defansı Cihan, Tolga, Song ve Orhan dörtlüsünden oluştu.

YAŞAR YALÇIN
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ya mac gercekten show da mi , hic tutturamiyoruz su mac saatlerini.

Turkiye saati ile 21.30 da Show TV de yani..
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Henüz bir değişiklik yok. Hala ShowTV'de görünüyor. Az önce reklamını gördüm: Bu maç kaçmaz diyorlar, kaçırmayalım..
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Ya mac gercekten show da mi , hic tutturamiyoruz su mac saatlerini.

Turkiye saati ile 21.30 da Show TV de yani..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Antrenmanda kaytaran gulleyi yiyormus diyorlar.

Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç başlıyor. Gol istiyoruz gool! Millet Telestarlara gol yağdırıyor. Lütfen moralimiz bozuldu, biraz gol! Lütfen GOL! :D

Tolga ilk 11'de

Mondi ADB'de AYkut sakat..

Fevzi
Cihan Song Tolga Orhan
Hasan Ayhan Volkan İliç
Hakan Necati
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

FC BRUSSELS: 1
GALATASARAY:4

20' ILIC
46' HAKAN SUKUR
58' NECATİ
78' ÖZGÜRCAN

OYUNCU DEĞİŞİKLİKLERİ:
HAKAN ŞÜKÜR (ÖZGÜRCAN)
AYHAN( OKAN BURUK)
HASAN ŞAŞ (SABRİ)
İLİÇ(HEINZ)
SONG (TOMAS)
ORHAN(UGUR UCAR)
NECATİ (OĞUZ SABANKAY)
Last edited by Mehmet Gorgen on Sat Jul 15, 2006 6:46 am, edited 2 times in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fevzi'ye bravo, frikigi kornere celdi.

Tribunlerden epey destek var.

Fevzi bir yan topu daha celdi.

Hasan ve Ilic fena oynamiyor. Goruntu cok kotu oldugu icin pek secemiyorum.
Last edited by Tolga Girici on Fri Jul 14, 2006 9:49 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tek tük organizasyonlarda yine İliç var. Hasan hırslı!

Hasan--> Hakan--> İliç ve gol..
Post Reply