Türkiye ligi disindaki maçlar ve oyuncular - 2

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:Fifa Dünya Kulüpler Kupası:

Japonya’da oynanan Finalde Brezilya’nın geçen seneki şampiyonu ve Libertorades’in şampiyonu Sao paolo Liverpool’u 1-0 yenerken golü orta sahanın sağ içinde oynayan 7 numaralı Mineiro attı. Sao paolo bu kupayı böylece 3. defa kazanmış oldu. Sao paolo da kaleci Rogerio Ceni bu maçta serbest atış kullanmadı.Liverpool'un hocası ispanyol Benitez'in 2 gün önce babası öldüğü için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.Benitez takımın başındaydı.

Defansta Lugano, Ed Carlos orta sahada cicinho, mineiro, josue, danilo,roque junior gayet iyi oynadılar.Forvette aloisoi ve amoroos fazla etkili değildiler..3. cülük maçında Kostarika takımı Suudi Arabistan temsilcisi Al ittihad’ı 3-2 yendi. Al ittihad’ın golleri Muhammed kallon ve desire job attı.
Bizim 2000'in ardindan katilmamiz soz konusu olup da, sonra iptal edilen kupa bu "Fifa Dünya Kulüpler Kupası" di mi? Noele de kaymasin diye herhalde, hayli alakasiz bir zamanda oynatmislar yahu?! Ordaki takimlardan ligi devam etmeyen var miydi ki acaba? Gerci Latin Amerika ve Avrupa sampiyonlarina kiyak gecip, sonraki turlardan baslattilar galiba, seri basi hesabi...

Image
Bir de, gecen gun Fox Soccer Channel'da bu kupanin maclarindan birinde, Avustralya takiminin ilk 11'inde, Ufuk Talay (Mar 26, 1976) diye birisini gordum, Mehmetcigim kesin biliyordur diyecektim ama, isin komigi, daha baska bir dolu bileni de vardir herhalde, once bize sonra da bilimum anadolu takimlarina 1995-2005 arasinda gelmis bir oyuncu imis. Boyle bakip da bulunca, biraz hatirlar gibi oldum ama, yine de biraz kendimi kandiriyorum herhalde dedim. Sydney FC'deki sayfasina gore, 95-97, 98-99, 00-01 sezonlarinda, 3 ayri kere bize gelmismis. Oynadigi onemli maclar, attigi goller filan var miydi, bana daha iyi hatirlatacak? :) :(
Özgür
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Fifa Dünya Kulüpler Kupası:

Japonya’da oynanan Finalde Brezilya’nın geçen seneki şampiyonu ve Libertorades’in şampiyonu Sao paolo Liverpool’u 1-0 yenerken golü orta sahanın sağ içinde oynayan 7 numaralı Mineiro attı. Sao paolo bu kupayı böylece 3. defa kazanmış oldu. Sao paolo da kaleci Rogerio Ceni bu maçta serbest atış kullanmadı.Liverpool'un hocası ispanyol Benitez'in 2 gün önce babası öldüğü için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.Benitez takımın başındaydı.

Defansta Lugano, Ed Carlos orta sahada cicinho, mineiro, josue, danilo,roque junior gayet iyi oynadılar.Forvette aloisoi ve amoroos fazla etkili değildiler..3. cülük maçında Kostarika takımı Suudi Arabistan temsilcisi Al ittihad’ı 3-2 yendi. Al ittihad’ın golleri Muhammed kallon ve desire job attı.
Bizim 2000'in ardindan katilmamiz soz konusu olup da, sonra iptal edilen kupa bu "Fifa Dünya Kulüpler Kupası" di mi? Noele de kaymasin diye herhalde, hayli alakasiz bir zamanda oynatmislar yahu?! Ordaki takimlardan ligi devam etmeyen var miydi ki acaba? Gerci Latin Amerika ve Avrupa sampiyonlarina kiyak gecip, sonraki turlardan baslattilar galiba, seri basi hesabi...

Image
Bir de, gecen gun Fox Soccer Channel'da bu kupanin maclarindan birinde, Avustralya takiminin ilk 11'inde, Ufuk Talay (Mar 26, 1976) diye birisini gordum, Mehmetcigim kesin biliyordur diyecektim ama, isin komigi, daha baska bir dolu bileni de vardir herhalde, once bize sonra da bilimum anadolu takimlarina 1995-2005 arasinda gelmis bir oyuncu imis. Boyle bakip da bulunca, biraz hatirlar gibi oldum ama, yine de biraz kendimi kandiriyorum herhalde dedim. Sydney FC'deki sayfasina gore, 95-97, 98-99, 00-01 sezonlarinda, 3 ayri kere bize gelmismis. Oynadigi onemli maclar, attigi goller filan var miydi, bana daha iyi hatirlatacak? :) :(
Ayne doğru. O Ufuk GS'da oynayan Ufuk.Çok güzel yakalamışsın..Bu arad Brezilya'da lig 2 hafta önce bitti. S.arabistan'da devam ediyor.Costa rica da ne durumda bilmiyorum.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozgur,

Ufuk adli oyuncuyu hatirliyorum. Ilk geldiginde cok agir bir sakatlik galiba ayagi falan kirilmisti. cimbom.org'da onu cok begenenler vardi. Bende pek derin intiba birkmamis ki daha fazla bir sey diyemiyecegim. Bir ara Gaziantep ve Bursa'da oynadi gibi.

Asil yazmak istedigim Liverpool-Sao Poalo maci. Meksikali hakem bizim hakemlere tas catlatcak bir performans gosterdi. Gerard sagdan bombos giderken Uruguay'li Lugano resmen bicti. Belki son adam degildi ama yapilan hareket cok kasitli ve zalimceydi. Hekem sari kartla yetindi. Daha sonra yan hakem bal gibi golu ofsayt diyince Liverpool'un basireti baglandigi ortaya cikti. Kendileri 17 rakip sifir korner attilar. Brezilyalilar orta sahayi gole kadar bir kac kere golden sonra hic gecmediler denebilir. Resmen bu haftaki 6-2 lik Fener maci daha dengeliydi. Seyreden Birazliyalilar utanmislardir. Yukarda anlatigim Lugano cok kaliteli bir stoper. Ilk toplara basiyor, hava hakimiyeti iyi, vucut vucuda mudahalelerden kacmiyor, top dagitmasi yeterli. AY Lucino'yu yollasin alsin Lugano'yu, baska baslik altinda Ozan'in bahsetigi Mehmet Topuz'u alsin takimin kalitesi iki misli artar. Herif ustune bir de cok sevimli, guler yuzlu. Gerrad'i bicti mahcup bir gulumsemeyle geldi ozur diledi, hakem pek kizamadi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet bey,
Sayılmayan gol olarak Sınama pongolle'un attığı golü diyorsanız o golde ortayı yapan adam (sanırım luis garcia'ydı) Morientes'in kafa topunu aldığında ofsayttaydı.Yoksa fransız pongolle'nun ofsaytla alakası yoktu tabiki.

Bu arada Morientes'in de çok çalıştığını ekleyelim.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Benim gordugum Morientes'in kafa topunu alan Luis Garcia defans oyuncusunun gerisinden cikmisti. Diger iki Liverpool'u daha ilerdelerdi ve yan hakemin gorus alanini kisitliyorlardi. Luis Garcia arkadan gelerek topu aldi. Eger hakem diger 2 Liverpool'luya bayrak kaldirdiysa bir sey diyemem fakat Luis Garcia geriden en kotu ihtimalle defans oyuncusu ile ayni hizadan geldi. Yan hakem icin zor pozisyon olabilir onunde iki kirmizi formali oyuncu vardi ama final macina hekem cikacaksan onu gormesi gerekirdi.

Maci Liverpool beceriksizliginden verdi hakem sayesinde aldilar demedim. Butun mac ustun oynayip bir gol atamayip hekeme suc bulmak gereksiz.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün Alman ZDF kanalında Almnaya kupası maçında Kaiserslautern ile Mainz arasındaki maçını seyrettim.

K.lautern maça hızlı başladı.Bir müddet sonra Engelhardth'ın kafasından golü buldular. 30 yaşındaki Engelhardth dün takımının en iyi oyuncusuydu. Orta sahada defansif ağırlıklı oynuyor.

Forvette afrikalı Sanogo'nun arkasında oynayan Halil altıntop birkaç iyi poziyonu kaçırdı ama fena da değildi. En kötü şansızlığı ise uzatmlarda penaltı kaçırmasıydı.

Maç 1-1 bitti uzatmların ardından penaltı vuruşlarında kaiser-0 öne geçmişti. 3. penaltı da topun başına İran milli takımının teknik oyuncularından Zandi geçti.Penarı da top üst direğin içinden geri geldi. 4. penaltıyı da Hamit kaçıırnca penaltılar 3-3 bitti. 6. penaltıda Mainz k.lautern'i eledi.

Mainz takımında özellikle 1984 doğumlu Türk babadan olan chrisrian Demirtas'i seyrettim. Bu çocuk 5 numaralı formasıyla sağ bekte oynadı.Takımının en genç elemanı.
Image
Zaten bir Alman'dan çok Türk'e benziyor.Boyu 1.74. Uzun boylu bir sağ bek değil. Çok az ileri çıktı. Fazla etkili değildi. Belki ileride kendisini geliştirir.

Mainz takımında geçen sene Werder Bremen'den alınan Mısır'lı golcü Muhammed Zidan da 120 dakika oynadı. Sahada kendisini çok az gösterebildi. Bir ara bizim tv'lerde bjk bu oyuncuyu alacak haberleri varken video görüntülerinde bu eleman 5-10 oyuncuyu orta sahadan çalımlayarak gol atıyordu.Fakat gerçeği video görüntülerinden çok farklı.

Mainz takımın orta sahasının solunda oynayan Brezilyalı D silva sol ayağıyla öyle güzel bir serbest atış golü attı ki.Emin olun bizim takımda böyle bir elemanı senelerdir özlüyorum. Dün Heinz Malatya maçında serbest atışlarda toptan kaçtı. Hayatımda serbest atıştan golünü görmediğim Ümit karan dağlara taşlara topu attı. Bir ara da bu hareketleri Arif Erdem yapardı.

Serbest atıştan gol atmak bu kadar da zor olmasa grek ki.Her takımda bunu yapabilen enaz bir adam var. Bizimkiler nasıl bulamıyor ona şaşıyorum.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Biraz önce İspanya liginde Real Madrid-Racing Santander maçını seyrettim. Maçı deplasman takımı Santander ilk yarıda attığı 2 golle 2-1 kazandı. Real madrid'in golü 2. yarıda Ronaldo'dan geldi.

Real madrid özellikle 2. yarıda Soldado ile epeyi pozisyon yakalamasına rağmen atamdı. Ronaoldo, roberto carlos,beckham,zidane, robinho gibi yıldızlar olmasına rağmen takımda birşey eksik.

Acaba son 2-3 senedir başarısızlığın nedeni Claude Makalele'yi chelsea'ye satmaları olmasın? Bence öyle. Geçen sene Gravesen, bu sene de uruguaylı Pablo garcia, arjantinli carlos diogo gibi adamları o mevkiye almasına rağmen makalele'nin yeri doldurulamadı.Hatta defans oyuncusu sergio ramos bile o mevkide denedi. Bir türlü aşı tutmadı.

Bugün seyircisi özellikle Ronaldo'yu ıslıkladı ama bence Ronaldo fena değildi.

2. yarıda orta sahanın sağ kanadında oynayan zenci oyuncu 20 yaşındaki Javier Balboa da fena değildi.İyi toplar getirdi. Bu sene sanırım 2. kez forma giydi.
Image
GS'ya böyle oyuncuları Real madrid'ten bedavaya veya birkaç yüzbin euroya 1-2 senelik kiralık alınabilir diye düşünüyorum.

Zaten bizim başkanın real madrid kulübü binası kapısının önünde beklemişliği de vardır :lol:

Santander takımında 20 numaralı forvet oyuncusu Antonito ile 11 numaralı sol kanat oyuncusu serrano Real madrid defansını çok zorladılar. Antonito ayağına çok hakim bir futbolcu.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün sabah Karaman'dayken otel odasında kahvaltı öncesi TV8'de geçen haftalarda oynanan westham-newcastle maçınının bir 40 dakikasını falan seyrettim.

Daha önce ismini çeşitli vesilerle duyduğum fakat fazla dikkatimi çekmeyen bir oyuncu dikkatimi çekti. Adı Youssi Benayoun adındaki israilli oyuncu. Westham takımında oyunu kuran ve forvet arkasında oynayan tekniği çok iyi bir oyuncu olarak gözüme çarptı. Bu oyuncuyu ilerleyen haftalarda izleyip yine yorumlarımı yazarım.

Benayoun 1980 doğumlu ve İspanya'nın Racing SANTANDER takımından bu sene yaklaşık 4 milyon euro bonservis bedeliyle Westham United'a transfer olmuş. Westham takımı deyince aklıma şu "Hooligan " adındaki film geliyor. Seyredeniz oldu mu bilmiyorum. Fırsatınız olursa bir seyredin derim.

Benayoun mevkisi itibariyle İsrail milli takımında da eski oyuncumuz Haim Revivo'nun mevkiisinde oynuyor. Serbest atış falan da kullanıyor ama sanırım Revivo serbest atışlarda daha iyiydi.Bu sene Benayoun 17 maçta 2 gol atmış. Golleri az ama asist yönü kuvvetli gibi.

http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/050106/1/2wp1.html

İran milli takımın 20 yaşındaki sağ beki (veya 3-5-2'de orta sahanın sağ tarafında oynuyor) Hüseyin Habi ile bir mülakat yapılmış.

http://www.footballmedia.net/articles.asp?id=198

Bu çocuk 17 yaşında İran A milli takımına seçilmiş ve 3 senede 45 A milli maçta oynamış.

Daha önceden bu oyuncudan bu konu başlığı altında yazılar yazmıştım. Katar'da kısa bir süre oynayıp tekrar eski takımına döndü.Sözleşmesi yazın bitiyor. Şuanda İtalya, Almanya ve Türkiye'den bazı takımlarla görüşüyormuş.

Bu arada İran milli takımı orta saha oyuncularından Feridun Zandi'ye kulübü Kaiserslautern kendine kulüp bul demiş.O da Avustuya'ya gidecekmiş. iRAN'DA çalışan Mustafa Denizli'nin takımı PAS ligde 3. sırada.Lider istiklal takımın 3 puan gerisinde.

Ali Kerimi'den sonra İran'lı bir diğer oyuncu Eman Mobali Birleşik Arap emirliklerinden Avrupa takımlaraına transfer olmak üzere. Bu oyuncu 23 yaşında ,32 defa İran milli takımı formasını giymesine rağmen şu sıralarda Teknik Direktör Branco Ivankovic' onu milli takıma almıyor.
Image

En önemli özelliği uzaktan ve serbest atıştan attığı goller.2004 senesinde takımın şampiyon olmasında büyük katkısı olmuş.

Ronal dde boer ile ikizi Frank de boer bu sene de Katarda oynuyorlar. Bu sene katarda takımlarını değiştirdiler. Takımları Al shamal Katar'da 9. sırada. Toplam 10 takım var.

Eski oyuncumuz Felipe transfer olduktan sonra Al saad takımı son 5 maçını kazandı. Al saad takımı şuanda Katar'da 2. sırada.

Ugur Yıldırım'ın takımı Heerenveen'in genç golcüsü Huntelaar Ajax'a transfer oluyormuş. Bence Ajax çok iyi iş yapacak.

Brezilyada Sao paolo takımının sağ beki Cicinho (ki burada çok bahzetmiştim) Real madrid'e transfer oldu. Sağ bek Salgado sanırım takımdan gönderilecek.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

ESPNsoccernet.com Premier Liginin her takiminin en iyi oyuncularini secmis. Yazinin tamami asagidaki linkde.

http://soccernet.espn.go.com/columns/st ... nd&cc=5739

Listeye Blackburn'den Tugay dahil edilmis.
Blackburn: Tugay

Those who said they didn't need Roy Keane appeared in the minority in recent weeks. Mark Hughes, well-placed to know of his former team-mate's attributes, did just that, however. His rationale? He had Tugay, an older, slower and perhaps less mobile midfielder.

But the Turk still has a wonderful passing range, and there is a timeless quality to his play. Blackburn's strong-arm tactics meet with little approval outside Ewood Park, but they are also capable of some excellent football - and Tugay is at the heart of the latter.
Dunku mac ozetlerinde adrese teslim pasiyla takimi gol atti.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ilk yarılar itibariyle Avrupa liglerinde gol krallığında son durum:

ENGLAND

15 goals:

Ruud van Nistelrooy (Manchester United)

12 goals:

Frank Lampard (Chelsea)

10 goals:

Thierry Henry (Arsenal)

Wayne Rooney (Manchester United)

Yakubu (Middlesbrough0

9 goals:

Darren Bent (Charlton Athletic)

8 goals:

Henri Camara (Wigan Athletic)

Andy Cole (Manchester City)

Marlon Harewood (West Ham United)

Brian McBride (Fulham)

ITALY

16 goals:

Luca Toni (Fiorentina)

15 goals:

David Trezeguet (Juventus)

11 goals:

Alberto Gilardino (AC Milan)

10 goals:

Adriano (Inter Milan)

9 goals:

Emiliano Bonazzoli (Sampdoria)

Enrico Chiesa (Siena)

Andriy Shevchenko (AC Milan)

Francesco Tavano (Empoli)

Francesco Totti (Roma)

8 goals:

David Suazo (Cagliari)

SPAIN

17 goals:

Samuel Eto'o (Barcelona)

11 goals:

Ronaldinho (Barcelona)

10 goals:

David Villa (Valencia)

9 goals:

Ronaldo (Real Madrid)

Diego Tristán (Deportivo)

7 goals:

Fernando Baiano (Celta de Vigo)

Juan Román Riquelme (Villarreal)

6 goals:

Diego Milito (Zaragoza)

Ewerthon (Zaragoza)

Nené (Alavés)

Xabi Prieto (Real Sociedad)

FRANCE

12 goals:

Pauleta (PSG)

8 goals:

Daniel Cousin (Lens)

7 goals:

Luigi Pieroni (Auxerre)

6 goals:

Peguy Luyindula (Auxerre)

5 goals:

13 players with 5 goals

GERMANY

16 goals:

Miroslav Klose (Werder Bremen)

13 goals:

Halil Altintop (Kaiserslautern)

11 goals:

Ebi Smolarek (Borussia Dortmund)

9 goals:

Diego Klimowicz (Wolfsburg)

8 goals:

Thomas Brdaric (Hannover)

Ivan Klasnic (Werder Bremen)

Roy Makaay (Bayern Munich)

7 goals:

Tim Borowski (Werder Bremen)

Kevin Kuranyi (Schalke)

Marcelinho (Hertha Berlin)

Oliver Neuville (Borussia Mönchengladbach)

Claudio Pizarro (Bayern Munich)

HOLLAND

16 goals:

Klaas-Jan Huntelaar (Ajax) *-scored 16 goals with Heerenveen

13 goals:

Shota Arveladze (AZ Alkmaar)

11 goals:

Rick Hoogendorp (RKC Waalwijk)

Dirk Kuijt (Feyenoord)

10 goals:

Jefferson Farfán (PSV Eindhoven)

9 goals:

Matthew Amoah (Vitesse Arnhem)

Arouna Koné (PSV Eindhoven) *-scored 7 goals with Roda JC

8 goals:

Kenneth Perez (AZ Alkmaar)

7 goals:

Angelos Charisteas (Ajax)

PORTUGAL:

12 goals:

Nuno Gomes (Benfica)

11 goals:

Meyong (Belenenses)

9 goals:

Marcel (Académica Coimbra)

8 goals:

Liedson (Sporting Lisbon)

André Pinto (Nacional)

6 goals:

Fábio (Vitória Setúbal)

5 goals:

9 players with 5 goals

SCOTLAND

15 goals:

Kris Boyd (Rangers) *-scored 15 goals with Kilmarnock

14 goals:

Rudi Skacel (Hearts)

12 goals:

John Hartson (Celtic)

11 goals:

Peter Løvenkrands (Rangers)

9 goals:

Scott McDonald (Motherwell)

8 goals:

Darryl Duffy (Falkirk)

Garry O'Connor (Hibernian)

Derek Riordan (Hibernian)

7 goals:

Paul Hartley (Hearts)

Stilian Petrov (Celtic)
Mehmet Gurdal Cetin

ADAM ALIYOR

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 569162.stm

ok iyi adam ayip be kardesim valla ayip artik :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: ADAM ALIYOR

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 569162.stm

ok iyi adam ayip be kardesim valla ayip artik :)
Bence çok gereksiz bir transfer olur. Bu sene dinamo moskova'nın birçok maçını seyretmiş biri olarak bu maniche chelsea'de ilk 11 oynayacak adam değil. Verilecek paraya yazık olacak. Dinamo moskova'da en iyi adam portekizli 10 numara Danny daha sonra da golcü brezilyalı derlei gelir.

Abromovich abi sözümü dinle, paranı çarçur etme.. :lol:
Sonradan bana çok duacı olursun.. :lol:
Mehmet Gurdal Cetin

MANU 2nun yeni adami

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 583340.stm

Monaco'dan almislar.

BOLTON 'da bu adami almis.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 577106.stm

Bugun Ingiltere'de FA Cup maclari var SKYTURK verebilir kanallara bakmak lazim.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 587298.stm
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BUGÜNKÜ MAÇLAR
Galatasaray, Efes Cup için ter döküyor
KanalD 20:00

Atletic Bilbao-Deportivo İspanya Ligi Karş. (C)
NTV 21:00

Palermo-Juventus İtalya Ligi Karş. (C)
TV8 21:30

Espanyol-Barcelona İspanya Ligi Karş. (C)
NTV 23:00

Hull City-Aston Villa FA cup Karş. (C)
KANALTÜRK 14:30

Luton Town-Liverpool Maçı (C)
KANALTÜRK 19:30

BU ARADA MONACO'LU EVRA sol bek te gayet iyi isim. Fakat M.United da bu mevkide Silvestre ile arjantinli Heinze da var.M.united ayrıca spartak moskovada forma giyen sırp stoper Vidic'i de aldı. Bence o kadar süper adam değil.

T.Henry'nin de Barcelona'ya gideceği söyleniyor. R.MADRİD Roma'lı cassano'yu almak üzere.Ne yapacak bilmiyorum.Sağbeke de brezilyalı Cicinho'yu almışlardı.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Fransa Ligi: 05 Ocak 2006 Perşembe:
Auxerre-Monaco

Maçı Kanal A televisyonundan seyretmiştim.
Auxerre Fransa ligin de 2.lik için mücadele eden takımlardan biri. Bu sene 30 seneden fazla TD’lüğü yapan efsanevi hocaları Guy Roux emekliye ayrıldıktan sonra Fransa milli takımını ve geçen sene de Tottenham takımını çalıştıran Santini çalıştırıyor. Guy Roux 30 kusur sene Auxerre’i çalıştırmış. Hatta takım 2lige düşüp tekrar 1.lige çıkmış. Guy Roux tüm üzüntülü ve sevinçli anlarda takımın başındaymış. Bu seneki kadrosundaki 12 futbolcu altyapıdan yetişmiş. Geçen sene de takımdan ayrılıp daha büyük takımlara giden oyuncuları var. Mexes Roma’ya, Kapo Juventus’a,(KAPO şuanda Monaco’da) Djibril Cisse Liverpool’a, Boumsong Newcastle’a gitti. Bu sene de Fildişi sahilli Kalou PSG takımına gitti. Buna rağmen takımın altyapısı çok sağlam olduğundan takım iyi durumda.

Auxerre bu sene eski Lyon’lu Lyundila’yı alarak forvetini güçlendirdi. Sol açıkta oynayan 1983 doğumlu Danimarkalı Kahlenberg çok çok iyi oyuncu. Monaco’ya da çok çok güzel bir vuruşla gol attı. 2-1 biten maçta Auxerre’nin ilk golünde de Kahlenberg Lyundila’ya çok güzel asist yaptı. Auxrre de bir dikkat çeken oyuncu ise sağbekte oynayan 1985 doğumlu Martin. Bu oyuncu Fransa’nın genç milli takımlarında oynadıkatan sonra şuanda ümit milli takıma kadar yükseldi. Forvette Lyundila ile beraber oynayan Fildişi sahilli 1981 doğumlu Akale ise vasat bir oyuncu.Diğer oyuncular ise çarpıcı bir futbol oynamadı.

Monaco maçında Monaco’lu EVRA M.united’a gideceğinden genç Viegnau solbekte oynadı.Sağbekte Modesto oynadı. Defansta kaptan Givet iyi oynadı. Daha önceleri sağ kanatta oynadığını gördüğüm Meriem ise bu kez oyun kurucu mevkiinde oynadı. Çok teknik olmasına rağmen fazla kendini gösteremedi.2. yarıda hocası oyundan aldı.

Monaco’da bu maçta Valencia’dan kiralık alınan İtalyan oyuncu Di vaio ilk maçı olmasına rağmen çok güzel bir vuruşla maçın ilk golünü attı.
Locked