28. Hafta:G.Saray-G.Birligi 3-0 (7', 20' Necati, 48' Ilic)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugun mac sirasinda forumda degildim. Gec geldim. Yazilanlara ve de goruntulere baktim. Ismail Gezer hakli (adam duayen demi$ bana $imdi cikip Ismail haksiz denir mi?). Eldeki goruntulerden (resmi siteden bahsediyorum) penalti pozisyonu hakkinda cok soz soylenecek acik ve secik bir durum goremedim ben de. Penaltiyi irdeleyin diye olaydan sonra verilen agir cekim goruntuleri hakikaten komik.

GB oyuncusunun top olmadan topa dogru ko$makta olan bir futbocuya carpma olayi var. Yani adamin topa hamlesi yok caprazdan geliyor ve yandan bindiriyor. Pek Ozan'in dedigi omuz omuza mucadele i$ine benzememi$ boyle beriden yeti$ip yandan bindirme olayi. Carpmanin $iddeti bu goruntuden pek belli degil. Ama carpma var. Yarin bunu Erman yandan arkadan yava$ mava$ oynatir. Gorulur. Hakan bu turlu pislikleri genelde yapmayan bir adam. Nobre gibi bir sahtekarla kiyas edilemez. Nobre'nin kaleci Kerem ile olayla kar$ila$tirin bakin bakalim aradaki farka. Hakan ayaga kalktiktan sonra da soluyor. Ve nefesi kesilmi$ bir hali var. Bogrune filan dirsek gelmi$ olabilir. Boyle ani bir depar atmasi sonucu gazi kesilmesi de cok muhtemel. Bu goruntuden karar veremedim acikcasi.
Mac sirasinda belki bir iki kere daha verilmi$ olabilir. Bu kadar alingan olmayin birader. Hakem vermese (ki neler verilmedi) burada kimsenin aglayip sizlayacagini sanmiyorum. Ikinci nokta GB oyuncularida fazla itiraz etmiyor. Penaltiyi yaptirtan bile. Kerem oglan deliye donmu$tu dokunmadim bile diye sahada dort dondu idi.

Bu arada Erman yazmi$ Hurriyet'de. O da penalti degil ve Hakan kendini cuval gibi birakti diyor. Iyi de GB oyuncusunun gelip bindirmesi i$ini aciklamami$. O elbette penalti penalti gibi olmali diyecek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ermana göre penaltı değil, Çakara göre penaltı! Ama burda görüntü kısırlığı yaşayan Lig TV ve Musa çözenin kabahati büyük. Tribünde bir iki alımlı hatun olsaydı 50 açıdan görüntüleri çekilirdi. Daha birkaç gün önce Şansal yazısında, tribünlerdeki güzel bayan kıtlığının Musa Çözeni üzdüğünü söylemişti. Adamların aklı nerelerde varın siz düşünün.

Rıdvanın yazısını okudum, hayal kırıklığına uğradım. Her hafta NTV'de hakemleri konuşmayalım kim kazanmışsa emeğiyle kazanmıştır şeklinde konuşan Rıdvan, bugünki yazısından bol bol hakem muhabbeti yapmış, bu ne yaman çelişkidir?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Song meselesinin halledildiğine dair haber görmek için çıldırıyorum. Bu adam 30'unu geçmedi, en az 3 yıl daha defansı sağlama almış oluruz, lütfen sayın başkan C, sizin sayısı belirsiz eşşekliklerinizi bu camia hazmedip yeniden başkan seçtiğine göre, Songun yada başka bir futbolcunun fevri davranışları namus meselesi haline getirilip, bizim prensiplerimiz var gibi palavralar sıkmazsınız inşallah! Son şampiyonlukta lucescuyu maymuna ceviren futbolcular vardı, ne oldu?

Herkes hata yapabilir, aylarca oyalanan, karşılıksız çekler verilen, senelerce alıştığı düzenden vazgeçmeye zorlanan bir yabancı oyuncuda dellenebilir çıldırabilir, sinir krizleri geçirebilir! Bu futbolcular çıkıp yönetime küfretse hakkıdır, haklıdır! Riva projesi reddedilince futbolculara para vermekten vazgeçtim diyen sayın C, lütfen aklını başına al, adamı hasta etme!

"eşşeklik" lafı için özür dilerim ama haklı olduğumu hepiniz biliyorsunuz...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Song meselesinin halledildiğine dair haber görmek için çıldırıyorum. Bu adam 30'unu geçmedi, en az 3 yıl daha defansı sağlama almış oluruz, lütfen sayın başkan C, sizin sayısı belirsiz eşşekliklerinizi bu camia hazmedip yeniden başkan seçtiğine göre, Songun yada başka bir futbolcunun fevri davranışları namus meselesi haline getirilip, bizim prensiplerimiz var gibi palavralar sıkmazsınız inşallah! Son şampiyonlukta lucescuyu maymuna ceviren futbolcular vardı, ne oldu?

Herkes hata yapabilir, aylarca oyalanan, karşılıksız çekler verilen, senelerce alıştığı düzenden vazgeçmeye zorlanan bir yabancı oyuncuda dellenebilir çıldırabilir, sinir krizleri geçirebilir! Bu futbolcular çıkıp yönetime küfretse hakkıdır, haklıdır! Riva projesi reddedilince futbolculara para vermekten vazgeçtim diyen sayın C, lütfen aklını başına al, adamı hasta etme!

"eşşeklik" lafı için özür dilerim ama haklı olduğumu hepiniz biliyorsunuz...
İsmail hocam,

Yazılarınızı sanki aylardır burada okuyorum gibime geldi.Stiliniz nedense tanıdık gibi.

Musa çözen yanılmıyorsam birkaç ay önce Atv'ye geçmişti diye biliyorum.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

birinci penalti posizyonu canli yayinda gösterilen tekrarlardan anlasilamiyordu, kesin penaltiydi diyemiyorum. Fakat Hakan gibi bir futbolcunun kendini yere biraktigini daha önce hic görmedim. Ikinci penalti "penalti", el ile müdahale cok acik. Gencler in penaltisinda bir müdahale yok. Gencler li oyuncu akilli veya kurnazca ayagini carptirip kendini ceza sahasi icine dogru yere atiyor. Iyi bir zamanlama ve deneme hakem yutarsa yutar ve yuttu. TV den gördügüm kadariyla tüm begativ sartlara ragmen gercekten üst düzey mücadele eden oyuncularin hepsini tebrik ediyorum. Eger bu takim sampiyon olursa basta Canaydin yöneticilerin tamami tüm futbalcularin ayaklarini öpmesi gerek.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Alpay Dedeoglu

Kisa kisa

Post by Alpay Dedeoglu »

*Dün mactaydim. Full doluya yakin dolulukta,
seyircinin harika performansi oldu. Eski tezahüratlar falan hostu.
Macin 20:45'e konmasida iyi oldu.

*Ilk once penaltilara gelelim. Gerci duayen agbim
noktayi koymus, bizde camia olarak duayenlere hemen itaat ederiz,
banada halt etmek duser. :lol: 3'ude onumuzdeki
kalede oldu, yalniz GS'ninkiler karsi ucta idi.
. Hakaninkini goremedik, cok hizli oldu.
Fakat macin genelinde o sarisin yabanci stoperin
bir arkadan itme, omuz atma, ayak uzatma
stili var. Yani sirttan surekli zorluyor.
Yani toptan evvel bir vucuda darbe atiyor.
Ikincisini zaten herkes penalti diyor.
Galatasaray'a verilen ise degildi. Tam onumde oldu.
Rakip oyuncu, dediki bu hakem penalti veriyor, ben bir taktirayim,
kose vurusu falan alirim mantigiyla yapti.
Onumde oldu, cok net soyluyorum degil. Ustelik iceri tasidi.
Dunku penaltilarin gorulmus olmasi
bence ilk Gencler macinin diyeti. Ilk macta
ceza sahasi icinde Hakan Sukuru dovduler ,
Ismail Gulduren kunde falan atti ceza sahasi icinde,
ve bu cok vurgulandi. Tahmin ediyorum
seminerde falan gosterdiler bunu.
Ikinci golde FB'nin ceza sahasi icinde bol elle
oynamalarinin cezalandirmamasinin hesabi
eski FB'li tarafindan tekrarlanip cezalandirilarak goruldu.
Zaten Cavcav'da Ulusoy Federasyonun aleyhine calismisti
secimlerde.
Onun icin dikkat gostermeye deger buldular.
Hayhat!! simdi hakem yalniz GS'ye 2 penalti veren hakem olarak taninabilirdi.
Onun icin bu Culcu-Ilgaz hakemlik aleminde kara bir leke idi.
Bunu temizlemeliydi.
Neyse 2. yari bunu telafi etti. Ortalama bir Turk hakemi GS macini nasil
yonetiyorsa , o tarza dondu.
Bu arada karsi kalede Hakanin gene dustugu bir pozisyon var.
O bana penalti gibi geldi ama goruntulere bakacagiz.
Yalniz yardimcilar daha iyiydi.
Son 6-7 mactir en az ofsayt hatasi olan mac.
Kapalinin onundaki biraz daha iyiydi.

*Bulent Korkmaz GS icin erimeye ve bitmeye devam ediyor.
Davranislari,kilik , kiyafeti . Yani insan kendini
nasil bu kadar dusurur? Mahmutpasadan alinmis gibi duran
ve pijama olarata kullanilabilecek bir esofman takimi, Sukurle karsilasmamaya calismak, itirazlar eller kollar.
Mesut Bakkal da macta uzaktan gorunumu itibariyle,
argo tabiri ile ''yandan yemis'' Fatih Terim.
Ben GB'yi cok begenmedim. En azindan cok ovuldugu gibi degil.
Ugur Boral FB'ye hayirli olsun. Mactan evvel car car konusuyordu,
gorduk sahada. Arda ve Aydin guclendikleri takdirde 10 tane falan Ugur Boral eder. Tabii daha bu FB yedek kulubesinde bank isitarak kendini gelistirecek. Oh my God, me gelisir, ne ilerler. Harika harika bayildim. Tuna pis oynamasa iyi bir oyuncu.

*Ozanin GS hakkinda cok olumlu konusmamasina sasirdim. Onun cok sevdigi baklava uygulamalarinin, hizli bir sekilde yapildigi sure araliklari vardi.
Cok fena surklase etti Gencleri. Necati 2 gol atmasina ragmen kotu. Kilo fazlaligi var ve arka adalelerini gene iyi strech yapmamis. 2. yari basinda cikip yerini Kabzeye birakmasi gerekiyordu. Ergun tercihi son derece luzumsuz ve duygusaldi. Hakan Sukur sahanin her yerinde vardi ve cok faydali oynadi. Kotu gol kacirdi fakat mucadelesini alkislamak lazim. O yastaki hali yetiyor. Hasan Sas cok iyiydi. O attigi ara pasini dünyada kac oyuncu atar bilmiyorum. Mondi hem iyi, hemde balliydi.
Sabaha kadar oynasak, sayesinde, bu adamlar gol atamaz fikrine kapildik.
Emre Asik benim beklentimin uzerinde oynadi. o yasta yaklasik 2 senedir mac yapmiyor. Kafa topu aldi bayagi.Hamle zamanlari ve kasitli hareketleri problem olabilir, ama yuregiyle oynuyor. Elde bulundurulmali.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Song meselesi konuşuluyor, daha olayın arkasını öğrenemedik! Bu adam neden heyheylendi bilmiyoruz.. Belki Song geçici bir dellenme yaşadı, ertesi sabah takıma girmek istedi ama Gerets kabul etmedi. Peki sebep nedir? Bilmem kaç futbolcu aynı eylemi yaptı ne oldu? Gerets neden PAF takımla çıkmadı maça?
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Galatasarayin kotu oynadigina dair yapilan yorumlara, ve genclerin bir suru pozisyon buldugu, maca ortak olabilecegi hakkindaki goruslere katilamiyorum malesef. zira ilk yari gayet iyi bir galatasaray vardi. evet, cok baskili baslamadi ama belli ki oyuncular gencler macina cok iyi konsantre olmuslar. ilk golden once de mutlak gol pozisyonuna giren takim galatasaraydi. gollerin erken gelmesi maci rahatlatti. hele 3-0 olduktan sonra, galatasarayli oyuncular oyun disiplininden iyice koptu. zaten genclerin buldugu pozisyonlar da bundan sonra. bu anlamda, yukarida katilmadigimi belirttigim yorumlar aslinda macin 3-0dan sonraki bolumu icin yapilmis yorumlar. yani artik dakika olarak olmasa da skor itibariyle bitmis bir mac uzerine. gencler belki 3-1i bulsa, galatasaray biraz derlenip toplarlanabilirdi kimbilir. 3-0a kadarsa, pozitif futbol adina sahaya iyi seyler surduk takim olarak. mucadelemiz, oyun disiplinimiz, defans anlayisimiz ust duzeydeydi. 3 gol disinda da kacirdigimiz net iki-uc pozisyon var.

ancak bunlari soylerken, yine de 3-0dan sonraki bozulan tabloya deginmekte fayda var. belki futbolcular bu macin cok zor gececegini dusunerek ve daha onceki cok kritik gencler yenilgilerinin de stresini tasiyarak hazirlamislar kendilerini. ama skor avantaji cok rahat saglaninca, bu asiri motivasyon ters tepti diye dusunuyorum. galatasaray, belki 5-6ya getirecegi bir macta 3-0dan sonra oyundan dustu. burada geretsin oyuna mudahale etmesi gerekirdi. 55e gelmeden 3u bulmustuk. 60ta iki oyuncu degistirmeliydi. ancak gerets degisiklik icin 80e kadar bekledi. ustelik de takimin oyundan dustugunu gordugu halde bekledi. acaba ne dusundu anlayamadim.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

bir onceki mesajimla ilgisi olmadigindan ve tamamen farkli bir konu olmasi nedeniyle o mesajimin sonuna eklemedim bunu, ayri bir mesaj olarak yaziyorum:

hakan, dunku maraton programina katilarak, son zamanlarin en buyuk ayarini verdi ermana. bu erman, son zamanlarda inanilmaz derecede keyfi yorumlar yapmaya baslamisti. kafasina taktigi adami, takimi surekli yerden yere vuruyordu. yokusta vitesi bosalmis misali dogruyu yanlisa karistirip actigi agzini yummak bilmiyordu. gecen hafta da besiktastan cagdas'a takmis, cagdasin rakip oyuncuyu iyi niyetli teselli etmesine bile kulp takmisti.

ama iste hakan sukur farki burada ortaya cikiyor. hakan, sadece futbol kariyeriyle degil, her gecen yil olgunlasan kisiligiyle de turkiyenin en buyuk futbolcularindan biri. oyle ermanin meydani bos bulup havlamasina musade etmedi. cikti, kendisinin bugune kadar sahalarda, vicdanini rahatsiz edecek herhangi bir aldatmali-hileli yola basvurmadigini acik ve net olarak ifade etti. hakan'a da bu yakisirdi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakan-Erman muhabbetini dinlemek isterdim. İnşallah bir yerlerde yayınlanır.
Fatih Mutlu wrote: ama iste hakan sukur farki burada ortaya cikiyor. hakan, sadece futbol kariyeriyle degil, her gecen yil olgunlasan kisiligiyle de turkiyenin en buyuk futbolcularindan biri. oyle ermanin meydani bos bulup havlamasina musade etmedi. cikti, kendisinin bugune kadar sahalarda, vicdanini rahatsiz edecek herhangi bir aldatmali-hileli yola basvurmadigini acik ve net olarak ifade etti. hakan'a da bu yakisirdi.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Fatih Mutlu wrote:
hakan, dunku maraton programina katilarak, son zamanlarin en buyuk ayarini verdi ermana.
Hakan'in gorevi bu degil. Medya patronlarinin ratinglerini arttirmak hic degil. Futbolcunun gorevi sahadadir. Konusmasini sahada yapar. Hakan Cumartesi gunu en cok kosan oyunculardan biriydi, defansina gelip yardim etti ama dogru durust hic bir pozisyonu yok bir tane haric. Onu da alti pasin icinden bir kacirdi ki, adama sac bas yoldurur. Gormeyenler icin anlatayim, Necati sol beki gecti, sifira indi. Bekledi bekledi, alti pasa lokum gibi bir pas cikardi, Hakan defansdan once topa yetismesine ragmen topu iskalamayi becerdi. Bos kaleye dokunsa gol. Dun Nobre'nin attigi golun %10 daha zoruydu, cunku hareketli haldeydi ve takip eden bir defans oyuncusu vardi. Ama dunyanin en kolay golunden az biraz daha zor bir gol hepsi o.

"Hakan kendini yere atmaz, dustuyse penaltidir" yorumunu ben yemem. Ama bakin "Hakan'dir bu, boyle bir golu kacirmasi normaldir" benim yapacagim ve 15 yildir onu izleyen futbolseverin yadirgamayacagi bir yorumdur.

Forumun duayeni :D Cengiz abi beni hayal kirikligina ugratti. Oyle oynatmis, yavaslatmis, boyle seyretmis, emin olamamis, "Hakan'la Nobre'yi karsilastirmayin, Hakan bunu yapmaz" demis. Yani hic sevmedigi mesela bir Ayhan olsaydi "Ayhan bunu yapar, zaten pisligin teki" diyecekti. Olmadi Cengiz abi.

Futbol yorumlayacaksaniz, duygusalliga, kisiye gore yoruma yer yok. Erman Toroglu'nun tuzagina dusmeyin.

Ne darbe darbe gibi. Ne omuz omuz gibi, ne kalca cikarmis, ne celme var, ne tutup cekme var, ne koluyla ittirme var, ne de Hakan'in kafaya ciktigi var. Ciksa bile kafaya omuz omuza darbeyle de cikilir, futbolcularin hic biri pof diye yere birakmaz kendini. Isin komik tarafi orta da rezalet bir orta. Hakan'in cok uzaginda, 3 metre ustunden giden, "kaleci calistirdi" denilen tipte bir orta. Buna ingilizler "oh the referee bailed Galatasaray out, what a cheap call" derler gecerler.

GS boyle bir penaltiyla yenilse, kiyamet kopardi, Hakan Erman'i arayip GS'in hakkinin yendigini soylerdi, taraftar federasyona ve AY'a koro halinde kufur ederdi. Bu ligin satilmis oldugu soylenirdi yazilirdi.

Yalan mi? Yalan degilse, isi zorlamanin geregi yok.

Bir de simdi Necati - Gokhan diyalogu cikmis ortaya. Boyle gerizekalilik olmaz. Kaleci iki kere Necati'ye nereye atmasi gerektigini soyluyor, Necati oraya atiyor, kaleci ikisinde de ters koseye atliyor.

Hadi yazayim.... Cok saydiginiz Omer Ural en son Besiktas'in sampiyonlugunda ayni seyi yapan Cordoba'nin sike yaptigini soyluyordu kosesinde. Hatta manyak BJK'lilarin tehditlerine kadar gitmisti is. Simdi ayni sahis Lig TV'nin muduru. Bakiyorum "futbolun entresan!!!!" yanlari diye gecistirilmis TV'larda. Adam gibi adam sirf sozunun eri olmak icin, tutarlilik icin, kameralarin karsisinda, boyle kotu kokular cikacak hareketlerin yapilmamasi gerektigini soyler. Belki kosesinde yazmistir, bilmem okumuyorum, ama muduru oldugu kurum ayni sekilde olayi gecistirmemeli.

Rezillik diz boyu...

Ama nalinci keseri hep kendimize yontuyor. Bu prensip hic degismiyor.

Ozan Ersoy
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozan Ersoy wrote:
Ne darbe darbe gibi. Ne omuz omuz gibi, ne kalca cikarmis, ne celme var, ne tutup cekme var, ne koluyla ittirme var, ne de Hakan'in kafaya ciktigi var. Ciksa bile kafaya omuz omuza darbeyle de cikilir, futbolcularin hic biri pof diye yere birakmaz kendini. ...

Ozan Ersoy
Isvecli oyuncu kendi macdan sonra takim arkadaslarina soylemis nizami $arj yaptim diye. Darbe kesin var hemde bence arkadan ve TV karesine tam girerken oluyor. Ha Hakan gibi bir futbolcu ufak bir darbeyle oyle b.k cuvali gibi dusmemesi lazim ve ben hakem olsam boyle penalti vermem. Ama darbe yok demekde cok yanlis.

Ayrica acaba kimse sormusmu Isvecliye "kardesim top daha gelmeden, topa bile bakmadan niye $arj yapiyorsun?". Futbolda topsuz adama $arj yaparsan adina engelleme denir ve cezasi agir olabilir.

Ilk macda GB top daha gelmeden bizim oyunculari bozma taktigi ile oynadilar. Maclari hakemlerde seyrediyor, seminerlerde tartisiyorlar. Bence Aydinus bekliyordu ayni numaralari yapmalarini, ufakdan bile olsa hemen atladi, cakti penaltiyi. Kaptanlari Ismail ilk macdan sonra yaptiklari pislikleri benim oyun sitilim boyle diye savunmustu. Millet salak bir GBliler uyanik zanediyorlar. Bu sefer taktikleri geri tepti.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ozan Ersoy wrote:
Fatih Mutlu wrote:
hakan, dunku maraton programina katilarak, son zamanlarin en buyuk ayarini verdi ermana.
Hakan'in gorevi bu degil.
eger bir adam benim hakkimda meydani bos bulup da "durmadan kendini yerlere atiyor, meme istiyor, emzik istiyor" gibi yorumlarla atip tutarsa, isi benim sahtekarlik yaptigim boyutuna kadar getirirse, ve ben de boyle olmadigimin bilinciyle vicdanen rahatsam, cikarim karsisina agzinin payini hakettigi sekilde veririm. bu oncelikle insan olarak kendime saygimin bir geregidir.

mevzu, penalti olup olmamasi degil. hakem pekala vermeyebilirdi de o pozisyonu. zaten cogu macta benzer hareketlerde kesinlikle penalti calmiyor hakemler. pozisyonu yorumlarken de sizin yaptiginiz sekilde "ucuz penalti" diye yorumlayabilirsiniz. penalti degildi diyebilirsiniz. ama sunu unutmamak gerek. hakikaten hakan'in itilmedigini, darbe almadigini gosteren herhangi bir goruntu yok. maci canli bile izlemis olsa erman, muhtemelen numaralinin ust tarafindan o pozisyonu net secmesine imkan yok. bunu bile bile, "bence burada bisey yok" dedikten sonra insanlari sahtekarlikla suclayamazsiniz. ama erman sadece bunu yapmakla kalmadi, daha da ileri gidip isi "hakan bu sahtekarliklari hep yapiyor"a getirdi, adami alenen sahtekar ilan etti. hakan da cikti, en dogal kisilik hakki olan kendini savunma hakkini kullandi.

bunun disinda yapilan penaltiyla ilgili yorumlarin, bu penalti aleyhimize verilseydi olmasi muhtemel senaryolarin bu konuyla zaten uzaktan yakindan ilgisi yok.

yine konuyla ilgili olmayan bir baska aciklama: ozan'in bahsettigi hakan'in kacirdigi gol pozisyonunda da ilk yarida penaltiyi yapan risp'in hakan'i cektigi acikca goruluyor. ama bu cekme orada hakan'in topa mudahalesini engelleyecek buyukluktedir, yok hayir cok hafif bir cekmedir engellemez; tum bunlar pozisyonun yorumudur. ama gercek olan, risp'in eliyle hakan'in sol kolundan cektigidir. "dunyanin en kolay golunden biraz daha zor bir gol" diye pozisyonu yorumlarken, bu forumda pozisyonu izleyememis olan pek cok insanin da bunu okudugunu dusunerekten, bu gercegi de buraya yazmanin gerekli oldugunu dusunuyorum.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Oncellikle sunu soylemeliyim ki pozisyonu defalarca izlemeye calistim, ne yazik ki goruntulerden fazla birsey anlasilmiyor.

Bence pozisyon penalti degil. Bizim aleyhimize boyle bir penalti calinsa, ya da Hakan yerinde Nobre olsa hepimiz burada demedigimizi birakmayiz, en azindan ben cok sinirlenirim. Ote yandan ben Hakan'in kendini attigini da dusunmuyorum, Hakan oldugu icin degil, sadece kendini atmis gibi durmuyor goruntulerde. Kafasinin 3 metre ustunden gecen topa kosarak kafa vurmaya cikmis. Ne eski gucunde ne de cevikligi kalmis, artik eskisi gibi sicrayamiyor zaten. Defans oyuncusunun ufak sarjiyla kendini yerde buldu.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fikir sahibi olmak iyidir, insan olmaya delalet eder. Milyon türlü insan var. Penaltı pozisyonunu sırf Hakana vurmak için kullanan fikir sahiplerinin 'fikir namusu' yoktur! Bu muğlak penaltı pozisyonunda Ümit Karan olsaydı, fikir namusu olmayan zevat ne diyecekti merak ediyorum.
Post Reply