Şampiyon'a Alkış... G.Saray'a Utanç... GS-FB 1-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alkışlayalım mı, alkışlamayalım mı?

Alkışlayalım
9
26%
Alkışlamayalım
26
74%

Total votes: 35

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Biz de "EzikTaraftarDefol.com" diye site acip, gazete ilani vermek icin para toplasak mi ki?!?

Bir futbol-derbi (hani, BJK'ye guvenerekten, bellllkii, bir kucuk olasilik CL) zevkimiz kalmisti, onun da icine ettiler ......ler...

Seneye, Federasyon'un 3'ten (hatta 5 mi desek?) asagi verecegi cezanin kalan maclarini, yonetim "kirdiginiz koltuklar tamir olmadi" diye, seyircisiz oynatsin... (ve... insallah, diger hakemler de, en az bugunki kadar tepkili olur madde konusunda, ve de, molayi veya tatili her stadda hakkinca verir)...
Özgür
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Cengiz Abi;
Lutfen asıtıgım yazının tamamını quote et ki ne dedigim anlasılsın. Kongrede Sn. Sardan nın taraftarın gonlundeki isim oldugu ve taraftar kitlesi ile butunlesecegi soyleniyorddu. Eger butunlesmegi planladıgı, tuzugu degistirip GS a katılımı arttırmagı dusundugu kitle bugunku ASY deki taraftar toplulugu ise: Evet, Canaydın a oy atmadıgım icin ozur dilerim. Yanlısları ve Kulup yonetimi icin cogunluk gibi bende elestiriyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Boyle taraftara sampiyonlar ligi degil ucuncu lig fazla gelir. Kendi takimini bu kadar kostekleyen bir taraftar grubu daha gormedim. Resmen bizim oyuncularin moralini sifira indirip Fener'in daha da motive olmasini sagladilar. 35 yillik GS taraftarligimin en utanc verici gunuydu. Bu durumdan nasil cikacagiz bilemiyorum, 2000 yilindan sonra her yil geriye dogru kosuyoruz camia olarak...Yazik gunah.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Maçtaki rezaletle ilgili bir şey yazmayacağım, zaten herşey yazılıp söylenecek...

Diğer takımların üstün futbolundan değil de büyük! takımların rezil futbolundan dolayı Türk futbol tarihinin en kötü sezonlarından biri bitmek üzere...

3 puan sistemine geçilen son 20 sezonun(18 takımlı ve 34 haftalık sezonlar içinde) en düşük puanlı şampiyon ve ikincisi olacaklar FB ve BJK...

Bizim de yine 3 puan sistemine geçildiğinden beri sezon ortasında Terim'in istifa edip/kovulup yerine Hagi'nin getirildiği ve 54 puanla 6. olduğumuz 03-04 sezonundan sonra en düşük puanla bitirdiğimiz 2. sezon olacak.

Eğer bilmediğimiz bir yerden para bulunmadıysa büyük transferler hayali içinde olmasın kimse...

Uefa kendisini sürekli ayrı bir lig kurmakla tehdit eden G-14'leri mutlu etmek için klüplere CL'den ayrılan payı geçen yaz büyük miktarda arttırdı. Biz 4 puanla grup sonuncusu olmamıza rağmen yaklaşık 7,5 milyon dolar aldık Uefa'dan, 3 maçlık Olimpiyat Stadı kombineleriyle birlikte bu sezon CL'den elde ettiğimiz toplam gelir 10 milyon dolar civarındaydı.

Bu maç sonunda CL'ye gidemeyeceğimiz belli olduğuna göre(gerçi gitsek de ön elemelerde yıllar sonra seri başı olamadığımız için elenme şansımız da oldukça yüksekti bana göre) önümüzdeki sezon böyle bir gelirimiz olmayacaktır ve yine bu sezonki gibi bonservissiz ya da 500-600 bin dolar bonservisli oyuncular transfer edilecektir.

Bu yönetim ve bu ekonomik sıkıntılar değişmedikçe GS'den Avrupa'da hiç bir başarı beklememek lazım. Canaydın göreve geldiğinde GS Uefa sıralamasında 15. sıradaydı, CL gruplarına 2. torbadan katılıyordu. 5 sene sonra sıralamada 97. sıraya düştü, CL gruplarını geçtim 3. ön elemede seri başı olamıyor...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Tamam taraftar kotu ama bunu Canaydin'i ovmek icin bir arguman olarak kullanmayi anlamiyorum. Canaydin halen GS'in en basarisiz baskanidir. Bu tablo en basta onun ve yonetimin eseridir.
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Tolga Girici wrote:Su anda Necati, Sabri, Kabze sahadan cikmiyor, bir sebebten dolayi bekliyorlar

(Bayrak dikme olayina karsi nobet tutuyorlarmis)
Vallahi bayrak dikmeye filan gerek yok cunku bazilari once cok guzel edip sonra ustune tuy diktiler.

Fazla bir sey yazmayacagim cunku yanlis anlasilip provoke etmek istemiyorum ama lutfen kendinizi bazilari ile bir tutmayin, sizin utanacak bir seyiniz yok. Sadece YAZIK COK AMA COK YAZIK diyorum.

Selam ve sevgiler,
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Tamam taraftar kotu ama bunu Canaydin'i ovmek icin bir arguman olarak kullanmayi anlamiyorum. Canaydin halen GS'in en basarisiz baskanidir. Bu tablo en basta onun ve yonetimin eseridir.
Benim orda yazilandan anladigim, vurgulanmak istendigini dusundugum sey, tutup da boyle mercimek beyinli taraftari arkasina almak gibi populist bir tercihte bulunmamasina ragmen kazanan adayin secimlerinin, politikasinin dogrulugu... Ana nokta o, tutup da burdan Canaydin'a methiye yazmak degil. O kismi bence daha cok, tezat soz sanati acisindan soylenmis...
Özgür
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Yigit Kavurmacioglu wrote:
Tolga Girici wrote:Su anda Necati, Sabri, Kabze sahadan cikmiyor, bir sebebten dolayi bekliyorlar

(Bayrak dikme olayina karsi nobet tutuyorlarmis)
Vallahi bayrak dikmeye filan gerek yok cunku bazilari once cok guzel edip sonra ustune tuy diktiler.

Fazla bir sey yazmayacagim cunku yanlis anlasilip provoke etmek istemiyorum ama lutfen kendinizi bazilari ile bir tutmayin, sizin utanacak bir seyiniz yok. Sadece YAZIK COK AMA COK YAZIK diyorum.

Selam ve sevgiler,
Bu akşamki tribündeki hayvanların başka tribündekilerden farkı yok, üstlerindeki forma ne olursa olsun...

Ama internet ortamında farkımız var. Tribündeki hayvanlar gibi düşünenlerin yazdığı GS ve BJK forumları var, ama bu forumda ve çok nadir de olsa 1-2 BJK forumunda bu tip yaratıkları ve kendi klüp yönetimlerini sonuna kadar eleştirenler var.

FB taraftarının en büyük hatta tek forumu denilebilecek olan, onbinlerce üyesi bulunan Antu'da Saraçoğlu otoparkında Ricardinho'ya saldıran Aurelio'yu ve o ne idüğü belirsiz adamı eleştiren olmadığı gibi ellerinize sağlık diye topic bile açıldı... Kadıköy'de daha önceki derbi maçlarda GS ve BJK teknik kadrosu, futbolcuları ve taraftarlarına yapılanları eleştirmeyi çoktan geçtim...

Benim üzüntüm maalesef Kadıköy'de yukarıda saydıklarımı yapan yaratıklardan hiç bir farkımız kalmadığını iyice anlamış olmamdır....
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

maci seyredemedigim icin fazla birsey ekleyemiyorum.
Herhalde seyredilecek birseyi de yoktu bir iki hayvanat gormek disinda.
Herkesin goruslerine katiliyorum.

Gonul isterdi bir 3 puan gelseydi bu mactan. Hem derbi hem hem CL ici acisindan. Yonetim, TD falan derken zaten futbolcularda da herlalde $evk falan kalmamis... boyle dandik bir skor ancak bunu gosteriyor bana. Hatam varsa duzeltin.

Saygilar.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Erman Toroglu'nun yazisinin bir bolumu:
Bakın şu ana kadar 90 dakikadan teknik olarak bir şey yazmadık. Ben G.Saraylı futbolcuların F.Bahçe fobisinden kurtulup ikinciliğe oynaması için futbol oynayacaklarını zannetmiştim. Ama neredeyse sahada G.Saray takımında oynayan tribünden inmiş 5-6 tane amigo vardı. Kaptanları da Sabri’ydi.

Demek ki, Şampiyonlar Ligi’nde oynamak onlar için bu kadar önemli değil. Ama Gerets’e ne demeli? 10. dakikada Sabri’yi oyundan alsa, belki de maçı kurtaracak. Ama belki o da bu organizasyonu bilmiyordu. Ona da bir şey demiyorum.
Hakkaten de tribundeki adamlar Sabri'nin kanina girmisler, gecen sene de Sabri tribune bol bol amigoluk yapmisti. Sahadaki oyuncularin rakibi yenmekten cok intikam almak istedikleri belliydi.

Bence buyuk bir temizlige ihtiyacimiz var. Aslinda yonetimden baslamak lazim ama onlar bir yere gitmezler, gitseler yerine kimin gelecegi de belli degil.

Futbolcularda bir temizlige ihtiyac var. Sene boyunca yeteri kadar mucadele etmeyip mactan sonra bayrak dikilmesin diye orta sahada nobet tutmakla olmuyor bu isler. Ustelik bunlar ardindan gelen genc nesillerin de beyinlerini kirletiyorlar. Bazi oyuncularin gitmesi lazim. Mesela Sabri yurtdisindan talipleri varmis, eger bu dogruysa hic durmadan gondersinler. Taraftarin bugun yaptigi olaylar organizeydi ve bence yonetim bildigi halde ses cikarmadi. Yuzlerce koltuk sahaya atildi yonetimin gozu onunde buyuk maddi zarar oldu. Daha 12 ay once sampiyon olmus bir takimin dustugu duruma bakin.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aslanin ASY'de sunnet edili$i.

http://www.youtube.com/watch?v=o4Y2lld- ... ed&search=

Olaylar elbetteki Erman'in dedigi gibi organize. Adamlar bugunu kac aydir bekliyorlardi. Demek kaleyi koruyamayanlar mactan sonra orta sahadaki daireyi korudular. Ben $aka sanmi$tim. Bu da cok komik. Sen gol atama (Sabri ve Necati'yi kastediyorum) ondan sona mactan sonra santra yuvarlagini koru. Bundan sonra her FB macindan sonra "Hadi $imdi artik nobete" diye pankart acacaklar desenize.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... &oid=1&l=1
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Sinan Adam

Post by Sinan Adam »

TRT 1 Stadyum programından çektığım 20 dklık özetı sizlere sunuyorum. Maç öncesı çıkan olaylar da gösteriliyor.

http://www.megaupload.com/fr/?d=4JFECMA0 (183.57 Mb)

Videoyu izlemek için DivX codeclerı gereklıdır.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kazanirsin kaybedersin futbol bu ama kaybetmekden daha agir olan Galatasarayin imajini bu derecede kirletenlerden mutlaka hesap sorulmalidir.

Galatasaray toplumunun bir ferdi olarak, ASY'i bundan sonra cagdas bir kimlik kazanmis, taraftarlik sorumlulugunun bilincinde olan, emniyet guvenlilere el kaldirmayan, Galatasaray'i eskisi gibi efendi bir yasam felsefesinde goren taraftar buluna kadar kapali tutmayi oneriyorum.

5 yasindaki kizim bile bana donup niye Fener taraftari "wanna-bees" gibi davraniyoruz baba dedikten sonra benim diyecek hic bir seyim yok.

Macdan once hep Buyukluk kuculmemekle korunur diyordum o dusunus tarzinin icine kendi taraftarimiz etti. Iclerinde kalsin!
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Daha durun, FB ile aradaki puan farki 4 iken, puan farkini 1 olarak ilan eden kazma baskan olmaya sulaniyor. Son zamanlarda basinda surekli on plana ciktigina sahit oldugumuza gore, daha onun baskan oldugu bir donemden gecilecek. Yani doldurusun klup politikasi haline geldigi, AY'nin berbat bir kopyasinin GS'nin basina musallat oldugu bir donemden.

Iste o zaman Canaydin mumla aranacak.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Kara wrote:Daha durun, FB ile aradaki puan farki 4 iken, puan farkini 1 olarak ilan eden kazma baskan olmaya sulaniyor. Son zamanlarda basinda surekli on plana ciktigina sahit oldugumuza gore, daha onun baskan oldugu bir donemden gecilecek. Yani doldurusun klup politikasi haline geldigi, AY'nin berbat bir kopyasinin GS'nin basina musallat oldugu bir donemden.

Iste o zaman Canaydin mumla aranacak.
Evet. Cunku o da ayni senin dedigin gibi AY bir kotu kopyasi. Zaten Canaydin pantolunu cikarip arkada saklanmasindan anla$ilan da o. Ayni yolun yolculari bunlar zaten. Bak gecmi$lerine gorunuyor zaten. Bugun verdigi demecleri de gordum. Gazi verip verip bugunlerin sorumlulugundan nasil kacmi$ polisleri sebeb gostererek. Bir de ez kaza bu macta kafa kafaya gelip maca cikmak olsa ne olackti bilmem. Kan govdeyi goturecekti demek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply