EURO 2008:HIRVATISTAN-TÜRKİYE* 1-1 (Semih) Penaltilar (1-3)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mehmet Daskiran wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Abicim bu Bursalilar bi degisik manyak

arabalarla tura ciktilar :shock:

Penaltilari beklemeden :D
Seninkilerin icinemi dogdu acaba :D
Cogu penaltilari arabada dinlemistir :D

Abicim sokakta donla kosan insanlar goruyorum
Yaa zamparalik yaparken yakalandilar
Yada oylece sokaga firladilar

:D

Bursa su an cok karisik

Eminim Turk'un yasadigi her yerde boyledir
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Meydanda HIRVATLARLA KAVGA BASLADI

Viyana meydaninda savas var.

:?

Hirvatlar cok kalabalik, Turkler bir araya geliyor

Gultekin ONAY boynundaki Turkiye atkisini cikardi korkudan
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aklim yatti. Almanlarin onune cikaracak takim bulabilirsek onlari da eleriz. Rakibe umit verdikten sonra yilan gibi sokuyorlar. Ne olduklarini anlayamiyorlar. Herifler bir anda penalti atmayi unuttular. Bu rada benim kursun dokmem de ise yaradi. Amerikada da bir yatir yok ki mum dikeyim. Gidip klise filan bulmam lazim.

Arda oynamayacakmis. Bugun cok guel oynadi neme lazim. Emre Asik cok kotu degildi. Eskiden benim bildigim bir kirlangic baligi ile kaya baligi olurdu. Zan ayni onlara benziyor. Koca bir kafa. Servet bir an once iyilessin cocuk.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Her seferinde soruyorum kendime: Bundan daha fazla mucize görür müyüm?
İlk önce İsviçre maçında böyle yapmıştık. Son dakika golüyle havalara uçtuk.
Dedik ki Çek maçı artık böyle olmaz.
Bir de baktık ki 2-0 geriye düşmüşüz.
Ve akıllara durgunluk verecek şekilde son 15 dakikada çevirdik. Dünya basını günlerce bizi konuştu.
Artık çekirge bu kez sıçramaz diyordum. Bir kerecik olsun kendi topumuzu oynayıp rahat rahat yarı finale çıkmalıydık.
İlk yarıyı iyi, ikinci yarıyı kötü, uzatmaları vasatın üstünde oynadık.
Rüştü'nün hatasıyla 119'da golü yedik.
İki yıl önce Almanya-İtalya maçını hatırlıyor musunuz? Almanlar 119'da golü yiyince dağılıp Del Piero'nun ayağından bir gol daha yemişlerdi.
Bu kez öyle olmadı. Resmen canla başla golü söke söke aldık.
120+2'de mucizelerin en büyüğünü yazdık. Herhalde dünya futbol tarihinde yoktur.
Aman dilimi tutayım. Alman maçında bundan daha büyük mucizeye imza atabiliriz.
Bundan daha büyüğü olur mu? Olur mu olur vallahi.
Bugünü yaşadıktan sonra herşeye inanırım ben.
AYRILMAZ İKİLİ
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

:D :D Hey Allah'ım ya Rabbim! :D :D

Maçı İngilizler arasında BBC'den seyredebildim. Hırvatların golünden sonra spiker b.k varmış gibi "Hırvatistan yarı finalde! Hırvatistan yarı finalde! Başardılar!" diye bağırmaya başlayınca, Hırvatlar bütün takım-teknik heyet maç bitmiş gibi yumak oluşturunca ve etraftaki İngilizler de sevinçlerini belli edince, "Altın gol kuralı halen geçerli herhalde, gerçi olmasa ne yazar, lanet olsun! :evil: " diye düşünerek hızla salonu terk ettim. Bir süre sonra internetten maç skoruna bir baktım başlık: "Modriç kaçırdı Arda attı!" :shock:
Hemen depar attım maç salonuna ve kapıdan içeri girdiğimde milli takım sevinç içerisindeydi :shock: :D :shock: :D
Harika bir duyguydu.
İzleyenler arasında Amman'dan orta yaşlı bir adam da vardı, penaltıarın nasıl geçtiğini anlattı. Bir ara kısık sesle "Ben de Türkiye'yi tutuyordum, müslüman oldukları için" dedi.
"Yarı finalde işimiz çok zor, sakatlıklar ve cezalar yüzünden en önemli adamlarımız oynayamayacak" diyince
"Hiç merak etme, eksiklerin yerini yedekler mutlaka doldurur" diye destek verdi sizin de içiniz rahat olsun :lol:
Last edited by Eray Tunç on Sat Jun 21, 2008 1:00 am, edited 1 time in total.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Turk takimini yenmek icin golu son ana birakmak gerekiyor deniyordu. 'Son ani' tanimlamayi unutmuslar. Hirvatlar son dakikayi son an zannettiler :)

Artik herkes bozulmaya basladi bu ise. ITV spikerleri kibarliktan aaaa filan dediler ama saskinliktan kucuk dillerini yutmus gibiydiler. Fazla ovemediler bu sefer Turkiye'yi. Hani isin tadi kaciyor gibisinden saskin saskin bakiyorlardi. Herseyin bir siniri var degil mi ama :)

Ben en cok uc mactir hungur hungur aglayan rakip oyunculara acidim. Almanlar ne yaparsan yap aglamaz diyenler olabilir. Hem artik herseye hazirlikli gelecekler.
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Biz ESPNde seyrederken Tuncay, Arda ve EmreA sari gorunce bir sonraki maci kaciracaklar diye yazi gecti. Fakat bir arkadas bir yerde okudum ceyrek finalden sonra sari kartlar sifirlaniyor dedi. Bunun esasini bilen var mi?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serdar Beyazyurek wrote:Biz ESPNde seyrederken Tuncay, Arda ve EmreA sari gorunce bir sonraki maci kaciracaklar diye yazi gecti. Fakat bir arkadas bir yerde okudum ceyrek finalden sonra sari kartlar sifirlaniyor dedi. Bunun esasini bilen var mi?
Oyle sacma sey olmaz. ESPN'dekiler sapsal degiller. Biliyorlardir. Degilse sari almanin anlami nerde kaldi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Serdar Beyazyurek wrote:Biz ESPNde seyrederken Tuncay, Arda ve EmreA sari gorunce bir sonraki maci kaciracaklar diye yazi gecti. Fakat bir arkadas bir yerde okudum ceyrek finalden sonra sari kartlar sifirlaniyor dedi. Bunun esasini bilen var mi?
Yari finalden sonra sifirlaniyor sanirim. Futbolcular finali kacirmasin diye.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gecen hafta bir maci Hirvat TV'sinden seyrediyordum. Bir bira reklamini devami gosterdiler. ingilizlerle alay ediyorlardi. Ingiliz kalecisi ayaginin altindan topu kaciriryor. Maci anlatan aman bu ne buyuk bir felaket filan diyor arkasindan da biralar tokusuyordu. Onun icin mac sonrasi aglamalarina bakmayin. Yenselerdi bir birada bizim ustumuzden iceceklerdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Euro 2008 signals change for yellow card rule
May 21, 2008

In previous tournaments once the teams had progressed beyond the group stage any player with a yellow card had it removed. On Tuesday UEFA announced this rule will change.

During a two day Executive Committee meeting it was decided that starting at Euro 2008 the yellow cards will be wiped after the quarter-final stage. This change has been made so that no player can miss the final from picking up a yellow card suspension in the semi-final.

UEFA president Michel Platini said, "I have supported [this] for a number of years and the Executive Committee gave its unanimous approval.

“It’s a very good decision for lovers of football and TV spectators, who will be able to see the best players talking part in the final – as long as they are not sent off in the semi-final."

Quote Source: Official Euro 2008 website

http://soccerglobe.net/2008/05/euro-200 ... card-rule/
Ne yazikki kaçıracaklar. Eğer bu maçı sarı kartsız atlatsalardı, önceki sarı kartları sıfırlanacaktı. Şimdi çeyrek final sırasında ceza aldıkları için yarı finali kaçıracaklar. Kural, final maçının sarı kart cezası yüzünden kaçırılmaması için düzenlenmiş.
Last edited by Eray Tunç on Sat Jun 21, 2008 1:42 am, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Takımın kondüsyonu da muazzam! Bu açıdan Terim'i tebrik ediyorum. Bilimin ışığından istifade ettiği için :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:
Euro 2008 signals change for yellow card rule
May 21, 2008

In previous tournaments once the teams had progressed beyond the group stage any player with a yellow card had it removed. On Tuesday UEFA announced this rule will change.

During a two day Executive Committee meeting it was decided that starting at Euro 2008 the yellow cards will be wiped after the quarter-final stage. This change has been made so that no player can miss the final from picking up a yellow card suspension in the semi-final.

UEFA president Michel Platini said, "I have supported [this] for a number of years and the Executive Committee gave its unanimous approval.

“It’s a very good decision for lovers of football and TV spectators, who will be able to see the best players talking part in the final – as long as they are not sent off in the semi-final."

Quote Source: Official Euro 2008 website

http://soccerglobe.net/2008/05/euro-200 ... card-rule/
Ne yazikki kaçıracaklar. Eğer bu maçı sarı kartsız atlatsalardı, önceki sarı kartları sıfırlanacaktı. Şimdi çeyrek final sırasında ceza aldıkları için yarı finali kaçıracaklar. Kural, final maçının sarı kart cezası yüzünden kaçırılmaması için çıkarılmış.
Kotu bir uygulama bu. Boyle sacma sey olmamaliydi. Finali kacirmayacaklarmis. Madem oyle grup maclarindan sonra yapsalardi.

Tuncay bile bile kart aldi. Arda'nin ki hakemin uydurmasi oldu. Emre Asik her zamanki gibi anasinin ak sutu gibi hak etti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ismail Gezer wrote:Takımın kondüsyonu da muazzam! Bu açıdan Terim'i tebrik ediyorum. Bilimin ışığından istifade ettiği için :)
Takimin kondisyonerini amerikadan özel getirtmisler (Almanlarin 2006 kupasinda yaptigi gibi. Hem de ayni sirketten)

Sari kartlar maalesef yari finalden sonra siliniyor.

Sari kartlar cok sacma sapan cikti bizim takima karsi (Emre'nin ki haric)

Volkan'in iki mac ceza yemesi atildiktan sonra soyunma odasina gitmemesinden dolayi. Öküz herif yedek kulübesine oturmus. Böyle kurallari bilen yok mu kafilede yahu???

Neyse, yine muhtesem bir gece yasadik. Yani "bu kadar da olmaz abicim" dedirtti herkese bu mac. Mucize yahu, baska birsey diyemiycem, cünkü hala idrak etmis degilim. Berlin sokaklarinda karneval havasi var su an. Inanilmaz ve unutulmaz.

Bu cocuklara ne kadar tesekkür etsek azdir.
Quo vadis, Galatasaray?
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Last edited by Eray Tunç on Sat Jun 21, 2008 2:47 am, edited 3 times in total.
Post Reply