Para Problemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Para Problemi

Post by Tolga Girici »

Futbolcularin transfer taksitlerinin odemeleri konusunda henuz yonetimden tik yok. Bugun takim buyuk olcude Florya'da toplandi, devre arasi hazirlik kampi icin. Gelmeyenler Song, Saidou, Tomas, Ilic ve Mondragon.

Song ve Saidou zaten Afrika kupasi icin kamptalar ve gelmeyecekler. Mondragon yolda, yarin gelecek.

Yalniz Tomas ve Ilic'in bugun gelmesi gerekiyormus. Bulent Tulun kesinlikle geri doneceklerini soylemis bugun. Umarim ikinci bir Ribery olayi yasanmaz.

Internetspor'da soyle diyor:
"... futbolcularin oldukça hırslı göründüğü antrenmana, ülkelerinden henüz dönmeyen Ilic, Tomas ve Mondragon katılmadı. Ilic'in antrenman yapılırken İstanbul'a döndüğü, Tomas'ın ilerleyen saatlerde, Mondragon'un ise yarın öğle üzeri İstanbul'a geleceği açıklandı."
Florya Günlüğü: Eric Gerets

Florya Metin oktay Tesisleri'nde antrenman öncesi medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktörü Eric Gerets sezonun ikinci yarısında takım olarak daha başarılı bir grafik çizmek istediklerini belirtirken, Schalke 04 Kulübü ile görüştüğü yönünde medyaya yansıyan haberleri de sert bir dille yalanladı.

Halen sadece Galatasaray'da önüne baktığını ifade eden Eric Gerets, "Ayrılacağım söylentileri oldu, ama bunlar gerçek dışı. Bizler profesyoneliz. Aldığım kararla, doğru yolda olduğumu gösterdim. Bazı teklifler tabii ki vardı, ama bunlar benim prensiplerime uymazdı. '6 ay içinde takımını bırakıp gitti' dedirtmek bana yakışmazdı" dedi.

Eric Gerets, henüz takıma katılmayan futbolculardan Tomas ile Ilic'in durumlarıyla ilgili, esprili bir şekilde "Saidou ve Song, Afrika Kupası nedeniyle milli takımlarında. Mondragon'un ise yarın geleceği belliydi, ama Tomas ve Ilic'in bu konuda bize yemek borcu olacak. Çünkü bugün burada olmaları gerekiyordu" diye konuştu.

Takımın moral açıdan iyi durumda olduğunu vurgulayan Eric Gerets, ilk yarıda toplanan puanların ve ligde ikinci sırada bulunmanın önemli bir başarı olduğunu bildirdi.

Eric Gerets, şunları kaydetti: "İlk kez, bir takımın ormanda koşu yaparken şarkı söylediğini gördüm. Bu gerçekten önemli, ama hangi şarkıyı söylediklerini size söyleyemem. Bu arada, maddi sorunlar tabii ki aramızda yine konuşulur. Sanırım başkanımız ile bu akşam bir görüşme olacak. Başkanımızın bu durumu düzeltmek için ne kadar çalıştığını biliyorum, ama takımın da pozitif haberlere ihtiyacı var. olumlu haberler bekliyoruz. Tabii ki kamp olacak ve hep beraber kampa gideceğiz. Eğer bu kriz daha da büyürse, gerekirse başka oyuncularla da ben o kampa giderim, ama oyuncuların takımı yarı yolda bırakacağına inanmıyorum. Biz, olumlu haberler umarak yolumuza devam ediyoruz."

Eric Gerets, içinde bulunulan ekonomik kriz nedeniyle, takıma devre arasında takviye yapılmasının zor olduğunu söyledi. Kulübün içinde bulunduğu maddi durumun ortada olduğunu ifade eden Eric Gerets, "Yeni oyuncu gelmesi çok zor. Belki 1-2 oyuncu da gidebilir" derken, Okan Koç'un transferinden haberi olup olmadığı şeklindeki bir soruyu cevapsız bıraktı.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

İliç ve Tomas kampa gitmedi!

Galatasaray'da yaşanan maddi sıkıntılar sonrasında takımdan ayrılacağı yolunda söylentiler çıkan İliç ve Tomas, kafileyle birlikte Antalya'ya gitmediler.

İki futbolcunun Antalya'ya gitmemesi kulüpte büyük şok yaşatırken, Tomas'ın Beşiktaş, İliç'in de İspanyol Real Betis ile görüştüğü şeklindeki haberleri yeniden gündeme getirdi.

Bu arada, futbolculardan Hakan, Hasan Şaş ve Ergün, Galatasaray Kulübü Basınla İlişkilerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Divan Kurulu Üyesi Turgay Vardar'ın yarın yapılacak cenaze törenine katılabilmek amacıyla İstanbul'da kaldı.

Galatasaray, Antalya'da Efes Pilsen Cup 5 Futbol Turnuvası'na katılacak. Aslan'ın Antalya'ya, kafilede herhangi bir yönetici olmadan gitmesi dikkat çekti.

Sezon başında futbol şubesinin kapatılmasının ardından takımla ilgilenmeyi bırakan, ancak daha sonra başkan Özhan Canaydın'ın isteği üzerine yeniden takımla beraber olan Fatih Gökşen, Antalya kampına katılmadı. Gökşen, bununla ilgili olarak "Bizi görevlendirmedikleri için Antalya'ya gitmedim, ama gönlüm onlarla beraber" dedi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu para problemi degil canaydin problemi oldugu icin ben Canaydin konusu altinda yazmi$tim bu verdigin haberleri. canaydin o koltuga yapi$tigi surecede bitmeyecek. Tomas ve Ilic'i gitti bilin. Kalsalar bile sene sonunda cekip giderler bu herif hala ortalarda ba$kanim diye dola$tigi surece.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ilic, Tomas ve Mondragon Turgay Vardar'in cenaze torenine katilmislar. Bulent Tulun katilacaklarini soylemisti ve yalan attigini dusunerek cok kizmistim, ama dogruymus. Bu fotografi gordukten sonra herhalde Ilic kampa katilir diye dusunuyorum artik.

Image
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Tomas ve Iliç kampa katılacak’
Turgay Vardar’ın cenaze töreninde, Antalya kampına katılmayan Tomas ve Iliç ile görüşen Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gökşen, iki futbolcunun hafta sonuna kadar kampa dahil olacaklarını söyledi.

Image

NTV-MSNBC VE AJANSLAR
Güncelleme: 16:02 TSİ 05 Ocak 2006 Perşembe

İSTANBUL - Gökşen, cenaze töreninde, basın mensuplarının Tomas ve Iliç ile ilgili sorusuna, “İki futbolcuyla da görüşüyoruz. Hatta bugün de görüşme yapacağız. Tomas ve Iliç hafta sonuna kadar kampa katılacaktır” dedi.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Görkem KIRGIZ wrote:fatih gökşenin cenaze sonrası röportajını izledim.mondragonu sordular.sorun yok 5te gidiyor dedi.tomas ve iliç dediklerinde ise, sorunları halletmeye çalışıyoruz,halledicez deyip basıp gitti.o yüzden bu haber gerçeği yansıtmıyor bence.tomas ve iliç kalabilir takımda o ayrı,ama fatih gökşenin dediği ile değil.
Evet ben de Goksen'in soylediklerinden oyle anladim. Iki ihtimal var"

1) Tomas ve Ilic takimin temsilcisi olarak butun takimin paralarini almalari icin yonetime baski yapiyorlar. Canaydin'a boyle demisler cunku.

2) Tamamen kendilerini dusunerek hareket ediyorlar.

Ilic'i bilmem ama Tomas'in takimdan ayrilmasi bana mantiksiz geliyor. Daha gecen yaz ucretinde bir iyilestirme yapilmisti. Baska yerde daha yuksek para alacagini sanmiyorum. Aslinda Ilic'in de su anda ayrilacagini sanmiyorum. Ayrilmak istese bile yazin Dunya Kupasinda piyasasini yaptiktan sonra ayrilmayi tercih eder. Ayrica ilk defa Sirbistan disindaki bir takima ayak uydurma, basarili olma asamasinda. Boyle giderse seneye sampiyonlar liginde oynama sansi da var. O yuzden su asamada Galatasaray'i birakarak kendi kariyerine zarar verir. Yoneticilerin bunlari bu oyunculara anlatmalari lazim. Tabi ki fazla zaman gecirmeden paralarini vermeleri lazim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu kadar yuzzsuzluk olabilir birader. Demek Ilic ve Tomas Vardar'i babalarinin oglu oldugu icin iki rekat da biz kilalim diye cenaze namazini beklemi$ler. Olacak i$ degil yahu. Gozlerim ya4ardi. Bunlar Vardar'i acaba hayatta gorup tanidilar mi? Ilic dun geldi. Tomas'da gecen sene. Vardar can derdindeyken ne zaman bu kadar vefakar olacak $ekilde dostlugu ilerlettiler bilmem.

Asil canli cenaze bu takimin ba$indan nasil kaldirilacak ben onu merak ediyorum. Insanin kendine saygisi olmasi lazim. Ne saygi kaldi ne sevgi. Tam bir kepazelik abidesi oldu bu adam. Niye bekle$ir bilmem. I$te kibarca birak git dediler artik genel kurulda sana artik kimsenin itimadi yok bir copu bile satamazsin diye. O halde uzatip daraltmanin ne alemi var yahu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

biraz önce GS yönetimin futbolcuların parasını ödediğine dair açıklaması olmuş. Spor haberlerinde geçti.

Acaba % kaçını ödediler.Kimden borç alınarak ödendi meçhul..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bence yalan. Resmi sitede cenazede olan digerleri Ilic ve Tomas di$inda saat 22'de Antalya da otele geldiler demi$ler. Paralar odendi ise Ilic ve Tomas neden hala Istanbuldalar. Ak$am ki hatim duasina mi kaldilar acaba?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

şafak 15
hedef: 20 ocak..
para mara vermemişler, 20 ocak demişler...
Meczup
Mustafa Dogan

"""EN RESMİ SİTEDEN"""

Post by Mustafa Dogan »

Tomas ve Ilic, Antalya Kampı'nda

Stjepan Tomas, Sasa Ilic ve Sportif Direktör Bülent Tulun saat 01:50 itibariyle Antalya'daki kampa katıldılar.

....................................

Riberry gibi kopuş hadisesi yaşanmadığı sürece parasızlık - en azından yerli futbolcular açısından- hayırlıdır, birbirlerine yakınlaşıp kaynaşmalarına vesile olabilir, diye düşünüyorum..
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hurriyet'e gore canli cenazenin soyledikleri $oyle:
"Başkanın sözü teminattır. Ben size kendi teminatımı veriyorum. (Caaart kaba kagit. Senin sozunle artik kenefe bile gidilmez diyen cikmami$ hayret) Biz asla ayrımcılık yapmayacağız. Arkadaşlarınızla da konuştum. Bakın, sizden başka problem çıkaran olmadı. Böyle şeyler bu kulüpte bugüne kadar asla yaşanmadı. (Dogru ilk defa benimle ya$aniyor demeyi unutmu$ ama) Bizi daha fazla üzmeyin. Antalya kampı bitene kadar paranız ödenecek. Ben bu sözü Galatasaray Başkanı olarak veriyorum. Daha fazla huzurumz kaçmasın. Herkesin parası aynı anda ödenecek. Bana güvenin ve artık canınızı sıkmayın."

Elbette Hurriyet yanlarinda degildi masa ba$inda uydurulmu$ bir haber. Demek gitmi$ler. Kac paralik oldugunun haberi yok. Ayin 20'sinde "ulan moruk paramiz nerde degilse biz gidiyoruz" dediklerinde ne diyecek bilmem. i$ verenle i$ci arasinda ne saygi kalir ne de sevgi olay bu raddeye gelince. Rezillik devam ediyor desenize.

Yalniz icimden bir ses bunlarin parasini odedi ve "susun sesiniz cikarmayin artik kimseyede soylemeyin" demi$ olma ihtimalide var. Yani bu bir kayikci kavgasi idi belki. Bizim sinamayi kira verdiklerimizde boyle yapardi. Atalye olmu$tu. Para yok diye gidip geldikten sonra aman i$ciler duymasin ayagi ile eve gelir verirdi. Artik bu gli gliyi sade bizie mi yapiyordu Allah bilir. Ama bir gun annem yahu BMW ile dola$iyorsunuz kont gibi giyinip ku$aniyorsunuz iki karde$ ama biz her ay paramizin dilencisi olduk nedir bu yaptiginiz demi$ ben buralara geldikten sonra. Ondan sonra o oldu telefon edip ay ba$inda teyze hanim sen yeter ki buralara kadar gelip yorulma ben yollayacagim $u gun diyordu ve o gun geliyordu para dedi.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Jan 06, 2006 5:44 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
....Yalniz icimden bir ses bunlarin parasini odedi ve "susun sesiniz cikarmayin artik kimseyede soylemeyin" demi$ olma ihtimalide var. Yani bu bir kayikci kavgasi idi belki. Bizim sinamayi kira verdiklerimizde boyle yapardi. Atalye olmu$tu. Para yok diye gidip geldikten sonra aman i$ciler duymasin ayagi ile eve gelir verirdi. Artik bu gli gliyi sade bizie mi yapiyordu Allah bilir. Ama bir gun annem yahu BMW ile dola$iyorsunuz kont gibi giyinip ku$aniyorsunuz iki karde$ ama biz her ay paramizin dilencisi olduk nedir bu yaptiginiz demi$ ben buralara geldikten sonra. Ondan sonra o oldu telefon edip ay ba$inda teyze hanim sen yeter ki buralara kadar gelip yorulma ben yollayacagim $u gun diyordu ve o gun geliyordu para dedi.
Bana da oyle geliyor aslinda. Cunku bir insanin ayni hatayi 10 kere yapmayacagina inanmak istiyorum. Ne yapip edip parayi denklestirecegini dusunuyorum. "Bakin Riva olayinda bana yetki vermediniz az daha batiyorduk ben kendi paramla kurtardim takimi" demek icin boyle geciktirme numarasi mi yapiyor acaba?

Karsimizda koltugu birakmaya hic niyeti olmayan, her turlu rezillige ragmen yine aday olacak bir adam var. En buyuk hatasinin Ribery olayi oldugunu soyluyor. Yani paralari geciktirmesinin, ihmalkarliginin farkinda. Bu durumda normal bir baskan ne yapip edip paralari zamaninda oder. Bu hem kendi prestiji icin hem de takimin sampiyonlugu icin cok onemli.

Ama bir yandan da antrenmanlarda "para para para" diye sarkilar soyleyerek kosan futbolcular, Turkiye'ye gec gelip kampa gitmeyen Tomas ve Ilic var. Hepsi tiyatro mu oynuyor? Benim acikcasi kafam cok karisti. Turkiye'de olanlarimiz TVde haberleri izliyorlardir. Futbolcularla direk olarak roportaj yapildiysa anlasilir isin asli herhalde?
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bu aksam itibariyle Istanbuldaki butun oyuncular Antalya'ya geldi

Antalya Günlüğü: Kampa Katılan Futbolcular

Dün yitirdiğimiz Turgay Vardar'ın cenaze törenine katılmak için İstanbul'da kalan Hakan Şükür, Ergün Penbe, Hasan Şaş, Faryd Mondragon, Cafercan Aksu ve kaleci antrenörü Nezihi Boloğlu bu akşam 22:00'de Galatasaray'ın kamp yaptığı Rixos Premium Otel'e gelerek kampa katıldılar.
Image

Image

Yalniz simdi de bademci iltihabi olan Heinz operasyon gecirmek uzere Istanbul'a gitmis.

Sağlık Raporu: Marek Heinz

Bademcik iltihabı sebebiyle Antalya Kampı'ndaki çalışmalar katılamayan Marek Heinz bu akşam İstanbul'a döndü. Profesyonel Futbol Şubesi doktoru Murat Çevik, Heinz'ı boğazındaki iltihabın geçmesi için birkaç gün sürenin gerektigini, arkasından da bir operasyon geçireceğini belirtti.
Valla oyle seyler oluyor ki, filmi cekilse izlenir hakkaten.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

dün maçtan sonra futbolcular paraların henüz ödenmediği sçylemişler. Hatta gazetecilere sizin hesabınıza mı yatırdılar diye takılmışlar.
Cim Bom’da para sorunu bilmeceye döndü

Galatasaray'da uzun zamandır yaşanan para sorunu muammaya döndü. Sarı-Kırmızılı yönetim, ödemelerin yapıldığını belirtirken, futbolcular hesaplarına tek bir kuruş yatırılmadığını söyledi.

Yabancılara ödeme yapıldığı, yerli oyuncuların da pazartesiden itibaren paralarını alacağı belirtildi. Oyunculara ödenen ve ödenecek 2,5 milyon Euro'nun 1 milyonunu eski başkanlardan Selahattin Beyazıt'ın, 1 milyonunu Ünal Aysal'ın ve 500 bin dolarını da Başkan Özhan Canaydın'ın verdiği belirtildi. Canaydın'ın, Riva projesinden gelecek kaynakla Beyazıt ve Aysal'ın paralarını mart ayından sonra iade edeceği ifade edildi. Mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı Refik Arkan yaptığı açıklamada, “Yabancı oyunculara olan borçlarımızı ödedik. Yerli oyunculara da pazartesi gününden itibaren peyderpey ödeyeceğiz. Oyuncuların anlayışlarına teşekkür ederiz. İnşallah bundan sonra bu tür sorunlar yaşanmayacak.” dedi. Arkan, mart ayındaki taksitlerin gününde oyuncuların hesabına yatırılacağını da belirterek, “Ligin ikinci yarısında şampiyon olmak için oyuncularımızın kafasını paranın meşgul etmemesi için bütün tedbirleri alıyoruz.” diye konuştu.

Futbolcular şaşkın!

Yönetim kanadından yapılan bu açıklamaların aksine, futbolcular, hesaplarına tek bir kuruşun yatmadığını, böyle bir açıklamaya da şaşırdıklarını söyledi. Sarı-Kırmızılı oyuncular, “Artık böyle açıklamalarla avunmak istemiyoruz. Biz üzerimize düşen fedakarlığı yaptık, yönetimden de aynı duyarlılığı bekliyoruz.” dedi.

Futbolcular, dün sabah yaptığı antrenman sonrası medyada yer alan paraların ödendiği şeklindeki haberlere çok kızdı. Gazetecilerin bulunduğu kısma gelen futbolcular, “Yoksa paralar sizin hesabınıza mı yattı? Biz de birşey görünmüyor.” diyerek tepki gösterdi. Bu arada Sarı-Kırmızılı ekibin güvenliğini sağlayan jandarma ekibi, sabah antrenmanın ardından oyunculara ve teknik heyete baklava ikram etti.

Herkese iyi bayramlar...(bayram: salı günü :lol: )

Image
Post Reply